Warren Beatty, de verbleekte ster Hij moet wel meedobberen op de publiciteitsgolf van T)ick Tracy' KENNEDY VERLOOFT ZICH MET STUDENTE Snuffelen in het prive-leven van een legendarisch actrice WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 17 (18) Kleine jongen - André Hazes - EMI Bovema 18 (16) People - Soul II Soul - Virgin 19 (28) Must bee the music - King Bee - Boudisque 20 (38) Just say hello! - René Froger - PWL Records 21 (21) The space jungle - Adamski - Warner Music 22 (35) I've got you under my skin - Neneh Cherry - Virgin 23 (14) Summer of '69 Bryan Adams - Poly- dor 24 (10) Tom's diner - DNA Suzanne Vega - Poly- dor 25 (34) Black cat - Janet Jackson - Polydor 26 (27) Out of love - Toto - CBS 27 (32) What time is love? - Klf The Children oj the Revolution - In- disc 28 (19) Praying for time-Ge orge Michael - CBS 29 Show me heaven - Ma ria McKee - CBS 30 (24) Cinema - Ice MC - IMC 31 (30) It must have been love - Roxette - EMI Bove ma 32 Lieveling, heb jij mij niet meer nodig - De Vrijbuiters - Vincent Produkties 33 (26) Tandem - Vanessa Paradis - Polydor 34 Una donna cosi- Mar co Borsato - Polydor 35 (23) Corazon - Gerard Jo ling - Phonogram 36 Holy smoke - Iron Maiden - EMI Bove- la 38 The obvious child Paul Simon - Warner Music 39 (29) Yeppa - BZN - Phono- 40 (33) Soca dance - Charlei d Lewis - Polydor Van onze medewerker Hans Toonen Gloeiendhete naalden in zijn ogen. Deze kwelling onder gaat Warren Beatty (53) naar eigen zeggen liever dan een publiciteitscampagne rond een film. Veertien jaar lang heeft deze beroemde broer van filmster Shirley Maclaine dan ook geen journalist over de vloer ofwel op de filmset geduld. Nu roem en rijkdom echter verbleken en zijn slaapkamer ogen licht bijziend raken, heeft Warren Beatty geen an dere keuze dan meedobberen op de publiciteitsgolf van zijn nieuwste film 'Dick Tracy'. Allerminst van harte overi gens. Want journalisten die in mei 1989 even om de hoek hebben gekeken op de set van Universal Studio's in Holly wood, noteerden uit zijn mond niet meer dan open deurtjes zoals 'Al Pacino is een kanjer van een acteur. En met Madonna heb ik het ook getroffen'. Meer wil hij niet kwijt over zijn hoofdrol in 'Dick Tracy'. Noch over zijn regie en pro- duktie. "Je vertelt toch ook niet eerst de clou en daarna de grap", mompelde de man die steevast 'de dekhengst van Hollywood' werd genoemd, Dit brandmerk zit nog altijd op Beatty. Blader je namelijk terug in het plakboek van deze filmster dan valt vooral zijn gulzige gewoonte op om een verhouding te beginnen met zijn tegenspeelster. Ma donna, die 'Breathless Maho- ney' adembenemend neerzet in 'Dick Tracy', is het meest recente streepje op de rand van zijn bed. Daarvóór waren het Diane Keaton in 'Ishtar' en Isabelle Adjani in 'Reds'. Vóór dit tweetal was het Julie Christie in 'Shampoo'. Faye Dunaway uit 'Bonnie and Cly de' zou eveneens voor zijn charme door de knieën zijn gegaan, zo wordt gefluisterd. Joan Collins en Brigitte Bardot waren twee van zijn vele liefjes uit de eerste helft van de jaren zestig, toen Beat- ty's naam nog niet in neon werd geschreven. Dat gebeurt pas in 1967 met 'Bonnie and Clyde'. Tot en met 1981 lijkt Beatty op koning Midas: elke film die hij aanraakt, levert goudgeld op. Eerst 'Sham poo', vervolgens 'Heaven Can Wait' en daarna 'Reds', waar aan hij als regisseur terecht een Oscar overhoudt. In 1987 verliest de Grote Verleider zijn 'golden touch' met 'Ishtar', zijn eerste flop. Met 'Dick Tracy' schuifelt de achterop geraakte filmster weer naar voren. Roem en rijkdom moeten weer zijn deel worden. Van de totale Warren Beatty: altijd maar verhoudingen met tegenspeel sters... (foto pr) produktiekosten, namelijk 23 miljoen dollar (een prikje in Hollywood waar filmbudgets van rond de 50 miljoen dollar normaal zijn) beurt Beatty er zelf alvast negen miljoen. Plus tien procent van de recette van 'Dick Tracy'. Want op de weg terug naar roem 8c rijk dom telt deze zoon van een Schotse moeder wel zijn stui vers. 12 8) He Suzie- Henk Wijn gaard - Telstar 13 (15) Heel alleen - Clouseau - CNR 14 (25) Have you seen her - Mc Hammer - EMI Bo vema 15 7) Mooi was die tijd - Corry Konings - CNR 16 (11) Livin' in the light - Caron Wheeler - RCA Prins vliegt hartpatiënt naar Eelde EELDE (GPD) Een 80-jarige man uit Noord-Nederland, die tij dens een verblijf in Moskou door een hartaanval werd getroffen, is gistermiddag door niemand minder dan kroonprins Willem Alexan der van Moskou naar Eelde gevlogen. De patiënt kon op eigen kracht van het vliegtuig overstappen in de wachtende ambulance, waarmee hij naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen werd gebracht. De vlucht werd gemaakt met een Cessna Citation, een tweemoto- rig straalvliegtuig van Martinair. Piloot F.C. Schoonen van Marti nair zat naast de kroonprins in de cockpit. Willem Alexander kocht op Eelde nog gauw even een pakje sigaretten alvorens door te vlie gen naar Schiphol. De kroonprins vliegt wel vaker met de Citation van Martinair. Zijn eerste vlieglessen kreeg hij in 1987 bij de Rijksluchtvaartschool op Eelde. Vorig jaar zomer keerde hij naar de RLS terug om ook het vliegen met de Cessna onder de knie te krijgen. Experts van Sotheby's verwachten dat de totaalopbrengst van de veiling zal komen te liggen van de veiling zal komen te liggen rond een miljoen gulden. Spectaculair zijn de persoonlijke bezittingen van de legendarische actrice. Wat te denken van de 75 paar schoenen die de veiligmeester bij opbod zal verkopen. Gardner blijkt een lief hebster te zijn geweest van haute couture schoenen. Zo bezat zij zacht groene Gucci schoenen, paarse Jourdan schoentjes met een zilveren hak en zwarte leren schoenen met edelsteentjes op de neus van Fonta- na. Ook bijzonder zijn de kleren van Ava Gardner die ter veiling wor den gebracht. Een grote collectie avondjurken en stola's die de actri ce ook in haar films heeft gedragen. Zo komt de Matador cape uit de film Pandora and the Flying Dutchman onder de hamer en ook een paarse avondjurk, met bijbehorende haarversierselen, uit de film The Barefoot Contessa. 1 1) Verdammt. ich Heb' dich - Matthias Reim - Phonogram 2(2I've been thinking about you - London Beat - RCA 3(4Nah neh nah - Vaya Con Dios - Ariola 4 5) Tonight - New Kids on the Block - CBS 5(6) The cult of snap - Hr Power - Ramshorn Records 6 (12) Suicide blonde - Inxs- Phonogram 7(3) It's on you - Mc Sar The Real McCoy - IMC 8(9) Promise me - Beverley Craven - CBS 9 (17) Cult of snap - Snap - Ariola 10 (13) Groove is in the heart - Deee Lite - Warner Music 11 (20) The joker - Steve Mil ler Band - EMI Bove- PHILADELPHIA - Victo ria Anne Strauss heet de ge lukkige. Haar trotse ouders, uit respectievelijk Los An geles moederen Haver ford, Pennsylvania (vader) konden bekend maken dat de eerstejaars rechtenstu dente uit Virginia zich gaat verloven met een jongeman. Hij draagt de voornamen Maxwell Taylor •- hij studeert voor het tweede jaar rechten in Virginia, maar hij is in de eerste plaats een zoon van wijlen Robert Kennedy. Het paar wil in juli te Philadelphia de verloving met een huwe lijk bezegelen. (foto ad Huisraad van Ava Gardner geveild LONDEN - Het huisraad van de actrice Ava Gardner wordt op 21 november bij Sotheby's in Londen geveild. De filmster overleed in ja nuari van dit jaar. Ze woonde sinds 1963 in de Britse hoofdstad en was een liefhebster van klassieke en antieke meubelen. Ook de juwe len van Ava Gardner worden geveild. De meubelstukken uit de Londense flat van Ava Gardner zijn niet alleen voor bewonderaars collecters items, maar ook voor mensen die gewoon van mooie antieke meubelen houden. Geveild worden een Louis XVI bureautje (geschatte opbrengst 40.000 gulden), een George I giltwood penantspiegel (zo'n 30.000 gulden waard) en twee George III giltwood kandelaars die ook een dikke 30.000 gulden moe ten opbrengen. Sotheby 's veilingmeesters zullen op de dag van de veiling de woon kamer van Ava Gardner zo waarheidsgetrouw mogelijk proberen na te bouwen in de veilingzaal, zodat een ieder een kijkje kan nemen in het privéleven van deze legendarische actrice. Ava Gardner In de avond- Jurk uit 'The Barefoot Con tessa'. Deze Jurk en vele an dere spullen van de actrire worden binnenkort geveild. (foto AD Brave Hendrik Iedereen weet wat een brave Hendrik is, maar bijna nie mand weet meer dat zijn naam op de titelpagina stond van een boekje dat in de negentiende eeuw verplichte kost was op de lagere school. 'De Brave Hen drik' van de onderwijzer Nico- laas Anslijn, dat in 1810 ver scheen, zou voor het einde van de eeuw zestig keer herdrukt worden. Het is dan ook veruit het bekendse kinderboek uit de vorige eeuw. De oppassende Hendrik zou door Dik Trom van zijn voetstuk worden gestoten, waarna Pietje Bell en andere kinderhelden ervoor zorgden dat hij in het vergeetboek raak te. 'De Brave Hendrik' is nu her drukt, maar ik denk niet dat er in deze Kinderboekenweek veel vraag naar het boekje zal zijn. Het ontbreekt zelfs op de schap pen van de kinderboekwinkels. Wie zich in het leven van Bra ve Hendrik verdiept, begrijpt pas goed wat voor revolutie C. Joh. Kieviet met zijn Dik Trom in de wereld van het kinderboek heeft ontketend. De meeste kin deren van nu zullen de goeiige kwajongen, die Dik Trom is, nog veel te braaf vinden. Nou, dan wordt het tijd dat ze eens kennis maken met de jongen, die bijna een eeuw lang het lich tende voorbeeld voor de jeugd is geweest! De eerste regels zetten meteen de toon voor het hele boek: "Kent gij Hendrik niet, die altijd zoo beleefd zijnen hoed afneemt, als hij voorbij gaat? Vele menschen noemen hem de brave Hendrik, omdat hij zoo gehoorzaam is, en omdat hij zich zoo vriendelijk jegens ieder gedraagt. Hij doet nooit iemand kwaad. Er zijn wel kinderen, die hem niet liefhebben. Ja, maar dat zijn ook ondeu gende kinderen. Alle brave kinderen zijn gaarne bij Hendrik". Hendrik bezit alleen maar goe de eigenschappen: hij doet al tijd wat zijn ouders en de mees ter zeggen, hij is hulpvaardig, ijverig en vroom. Nooit vergeet hij zijn avondgebed. Soms zin gen de kinderen 's avonds met vader het avondlied: "De dag verdwijnt, De nacht verschijnt, 'k Zie 't uur van rust genaken. Ik leg mij neer: Wil, Hemelheer! Mij in deez' nacht bewaken. Laat na deez' nacht, Met nieuwe kracht, Mij vrolijk weer ontwaken". Hendrik beweegt zich, net als Ot en Sien, in een kleine, over zichtelijke wereld. De huiselijke kring en de school vormen de brandpunten van zijn leven, dat op de pijlers van deugd zaamheid en godsvrucht rust. Hendrik snoept niet, hij pikt geen appeltjes en hij trekt de meisjes niet aan hun vlechten. Eigenlijk is hij helemaal geen kind, niet van vlees en bloed ten minste; hij is een model, een op voedingsideaal, een zedelijk voorbeeld, een kleine volwasse- Ook op school is hij onuit staanbaar gehoorzaam en deugdzaam. Hij gaat graag naar school, daar "ieder braaf kind wel weet dat er in de school veel nuttigs te leeren is. Hij doet nooit zijnen meester verdriet aan. Hij kent altijd zijne lessen. De meester hoeft nooit tegen hem te zeggen: Hendrik! let op! Als andere kinderen eens pra ten gedurende de les, dan ver zoekt hij hun zulks niet te doen". Een jaar na 'De Brave Hen drik' verscheen 'De Brave Ma ria', want ook meisjes dienden een ideaalbeeld voor ogen te hebben. Deze boektitel heeft het niet tot spreekwoord geschopt, hoewel Maria in deugdzaam heid niet voor Hendrik onder doet. Het komt niet als een ver rassing dat Maria bevriend is met Hendrik: "Brave kinderen zijn altijd gaarne bij brave kin deren, omdat zij van elkander veel goeds leeren". Ook Maria is vriendelijk en beleefd, die haar moeder graag een handje helpt. Brave Hendrik en Brave Ma ria zullen later vast wel met el kaar getrouwd zijn. Maar niet hun brave kinderen, maar dt stoute Dik Trom en Pietje Belt leven voort in kinderboeken land. A1ET HET OPENSTELLEN MN DE 0INNENGRCNZ.EN IN DE EG ZAL HET AUTOVERKEER NOö TOENEMEN WORDT HET 6EEN TQP DAT WE ONS BEZINNEN OP 06 TOEKOMST VAN DE AUTOMOBIEL? wat 15 JE geheim opa Hoe woedt je hou de oudste trol vah het woud?

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 29