Si ur/wi i-mm »i j ai\ spo0Rrrv Cees Loffeld moet weg bij FC Utrecht FC Den Haag is vanaf nu te huur Als uw carrière sneller gaat>, dan uw lease- I kontrakt Lugdunum heeft verlenging nodig tegen Roodenburg Tafeltennisploeg moet degradatieduels spelen WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 23 Redactie: Rob Onderwater en Rob van der Zanden DEN HAAG (GPD) De voetbalclub FC Den Haag is te huur. De eredivisionist wil de exploitatie voor de komende drie seizoenen in handen geven van Hans van Brussel, ex-uitgever van de Haagse Post. De Amsterdamse zakenman en voorzitter Werkhoven heb ben zich de afgelopen dagen gebogen over een constructie, die FC Den Haag gedurende drie jaar aan een sluitende begroting van drie miljoen gulden per seizoen moet helpen. Op 1 oktober al zouden de plannen officieel gepresenteerd worden, maar die datum bleek niet haalbaar. Het bestuur van FC Den Haag hoopt de besprekingen nog deze maand af te ronden. FC Den Haag krijgt waarschijn lijk ook dit seizoen de begroting, ge steld op 2,9 miljoen, niet sluitend. Vorig seizoen lukte dat pas na de verkoop van Harry van der Laan en Marcel Lindenaar, die de club bijna een miljoen opleverde. Het bestuur voelt er niets voor aan het einde van deze competitie opnieuw zijn beste spelers in de etalage te zetten. De financiële problemen hebben alles de maken met de desinteresse van sponsors. Tijdens een bespre king met zakenmensen uit de Haag se regio enkele maanden geleden le ken de geldschieters nog in de rij te staan. De belangstelling valt nu ech ter bar tegen, net als de recette-in komsten. Zondag tegen MW pas seerden niet meer dan 3000 bezoe kers de poorten van het Zuiderpark. Van Brussel is een bekende in medialand, maar in de voetballerij Oefenzege voor experimenterend Quick Boys LEIDEN - Quick Boys heeft gister avond op Nieuw Zuid de oefenwed strijd tegen zaterdagvierdeklasser Nootdorp met een 5-1 overwinning afgesloten. Interim-trainer Aijen van de Werf gebruikte het duel. vooral om enkele omzettingen in zijn elftal uit te proberen met het oog op de bekerwedstrijd tegen Helmond Sport van zaterdag. Dit omdat spoedig een schorsing verwacht wordt voor libero Johan Jonker, naar aanleiding van zijn uit sluiting tegen Katwijk. Nu speelde Gert Aandewiel op zijn positie. Jon ker speelde nog wel mee en scoorde ook het openingsdoelpunt. Leen van der Plas, Frenk van der Kley, Edwin Otte en Floor van Duyn wa ren de overige doelpuntenmakers voor de Katwijkers. hebben ze nog nooit van de man ge hoord. Als tegenprestatie voor zijn jaarlijkse bijdrage van drie miljoen, krijgt de Amsterdammer twee be stuurszetels. De bestuursleden van FC Den Haag zijn bereid af te tre den, onder voorwaarde dat voorzit ter Werkhoven deel blijft uitmaken van de clubleiding. Behalve deze wijzigingen, zal er naast de bestaan de stichting een vennootschap in het leven worden geroepen. Van Brussel heeft zich tot taak ge steld meerder geldschieters te strik ken. Zo kwam hij onder meer te recht bij oud-preases Dé Stoop. De voormalige 'eigenaar' van FC Den Haag zag echter af van een nieuwe overeenkomst. Dat is spijtig voor Van Brussel. Volgens een nog nader te bepalen verdeelsleutel vloeit een gedeelte van het bedrag dat de drie miljoen overstijgt weer in de kas van de Amsterdammer. Van der Gijp René van der Gijp hoopt deze week een verbintenis voor anderhalf jaar met een optie voor nog een sei zoen te tekenen bij Galatasaray. De Rotterdammer verblijft sedert zaterdag op proef bij de nummer twee van de Turkse competitie, waar hij terzijde wordt gestaan door Rob Jansen (van de WCS). Zondag doet hij met de club van manager Henk van Ginkel (ex-PEC) mee in een oefenwedstrijd tegen Pisa, de werkgever van ex-Feyenoorder Ma rio Been. Van der Gijp beweert dat 'tot dus ver alles naar wens verloopt' in Ankara. "De mensen beleven hier het voetbal nog intenser dan in Ita lië", weet Van der Gijp. "Ik word al leen gek van die journalisten. Ze lo pen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat achter me aan. Er stond gisteren zelfs een artikeltje in een krant, waarin werd gesuggereerd, dat er was gerommeld in m'n pas poort. Ik zou niet 29 maar 39 jaar zijn". De oud-international is nog ei gendom van het Zwitserse FC Aar- au, dat hem halverwege vorig sei zoen uitleende aan Sparta. De Rot terdammers wilden de huurover eenkomst echter niet verlengen. Van der Gijp werd onlangs getest door St. Mirren. Het avontuur in Schotland mislukte door een enkel blessure die de aanvaller daar op liep in een vriendschappelijke wed strijd. John van de Wetering (Roodenburg) scoorde gisteren twee keer. Dat was uiteindelijk niet genoeg voor de zege. Lugdunum won met 4-3 na verlen- 9^nS- (archieffoto Loek Zuyderduin) LEIDEN - Lugdunum heeft gisteravond de openingswedstrijd van het Zilveren Molentoernooi in zijn voordeel beslist. De ploeg van Hennie de Klerk won, na verlenging, met 4-3 van stadsgenoot Roodenburg op het LFC-terrein. Na de reguliere speeltijd was de stand 3-3. Zondagtweedeklasser Roodenburg gaf de Kikkers, die een klasse lager acteren, vooral in de openingsfase van het duel, dat werd bekeken door ongeveer 300 belangstellen den, te veel ruimte. De kansen die daaruit voortvloeiden voor Lugdunum werden aanvankelijk echter niet benut. Tegen de verhou ding in kwam de Kooiclub zelfs op voorsprong via een strafschop van Rob Pret nadat Mare Helder was aangetikt: 0-1. Nog voor rust boog Lugdunum die stand om naar 2-1. Marcel Prins, met een fraai schot van een meter of vijfentwintig en Fred van der Kaaij waren de doel puntenmakers. Na rust speelde het elftal van Jan Reurings wat gegroepeerder en kreeg daarom meer greep op de wedstrijd. Dat resulteerde in de ver diende gelijkmaker van John van de Wetering. Opnieuw de snelle Van der Kaaij zette de Kikkers ech ter weer op voorsprong: 3-2. Vlak voor tijd bewerkstelligde Van de Wetering met zijn tweede treffer een verlenging. Daarin zorgde Robert de Roo er voor met een kopbal na een hoek schop dat de winst bij Lugdunum terechtkwam. Roodenburg was nog dicht bij de gelijkmaker, maar Paul Pikaar raakte de buitenkant van de paal, terwijl Van de Wetering vlak voor het laatste fluitsignaal een vrije schietkans kreeg maar net naast het doel mikte. De 4-3 betekende de tweede over winning in korte tijd van Lugdunum op Roodenburg. De Kikkers wonnen enkele weken ge leden, tijdens de oefencampagne als voorbereiding op dit seizoen, een vriendschappelijk duel met 4-0. Penalty-act De act die de voetballers Romario en Bosman onlangs opvoerden op de penaltystip tijdens de wed strijd Heerenveen - PSV heeft zijn uitwerking niet gemist. De twee duurbetaalde vedetten van de Eindhovense 'vriendenploeg' vochten voor het oog van miljoe nen tv-kijkers als pupillen om de bal. De kleine Braziliaan mocht uiteindelijk aanleggen en scoren, terwijl Bosman aan de andere kant van het veld verongelijkt toekeek. Afgelopen zaterdag speelde een duo van het Alphense ARC het tafereeltje over. Het ging niet op geheel identieke wijze, maar we hebben het hier ook over ama teurniveau en niet over professio nele acteurs. De hoofdpersonen waren Ger- rit Lammers en Jacques Key. Laatstgenoemde zette zich in de wedstrijd tegen Flevo Boys niets vermoedend achter de bal toen de arbiter naar de kalkstip had gewe zen. Maar de vorig seizoen zo vaak scorende spits keek vreemd op toen zijn collega Gerrit Lam mere aan kwam draven met de duidelijke bedoeling te penalty te "Ik kreeg een seintje van de bank dat niet Jacques de bal moest nemen maar ik. Dat ben ik hem dus gaan vertellen", aldus Lammers. Key was een poosje uit de rou latie geweest en zou wellicht nog niet in staat zijn geweest om de bal vanaf 11 meter tegen het net te krijgen, zo luidde de verklaring van de technische staf. Boven dien huldigt trainer Bert Jansen het principe dat een speler die zelf een strafschop heeft bewerk stelligd het buitenkansje aan een ander over moet laten. Maar be staat voetbalwijsheid wel? En zo ja, wat is voetbalwijsheid? Want Lammere miste dus de strafschop. En ARC kan weer op zoek naar een volgende kandidaat. Jacques Key misschien. "Want ik zal wel niet meer in aanmerking komen", zegt Lammers. "Ik heb ze er altijd ingeschoten in competitiewedstrijden. Vanaf de jeugd al. Dit is bij mijn weten de eerste die ik mis. Natuurlijk kreeg ik van Jacques meteen te ho ren dat hij hem beter had kunnen nemen". In elk geval hadden Key en Lammere na de penalty niet het probleem dat de een de ander niet wilde feliciteren zoals Bosman uit woede Romario ontweek na de benutte strafschop. De gelukwensen zouden oven- gens volgens Lammers geen pro bleem zijn geweest. "Anders dan bij Romario en Bosman was het bij ons geen sym bool van onenigheid binnen de spelersgroep. De sfeer is juist uit stekend. Alleen: we zullen nu in derdaad wel iemand aan moeten wijzen deze week". Noodklokken (2) Dat was dringen geblazen, maan dagavond bij RCL. De kantine van de Leiderdorpse derdeklas ser zat mudvol met goedwillende vrijwilligers, die zich hadden aan gemeld bij het bestuur. Zij had den de noodkreet van voorzitter Loesberg ("we hebben een tekort aan medewerkers") ter harte ge nomen en vochten in het clubhuis in grote drommen om het hardst voor de beschikbare verenigings functies. Daarmee was het voort bestaan van RCL gered. Hadden zich geen vrijwilligers aange meld, dan waren vijf bestuursle den immers in december opge stapt. Als geen ander beseft Rinus Rijnsburger, bestuurslid en ma- nus van alles op De Bloemerd, dat dromen nog altijd bedrog zijn. De waarheid, die maandagavond aan het licht kwam, was keihard en schrijnend tegelijk. Tijdens de extra-bijeenkomst diende zich namelijk geen enkel lid van RCL aan om het bestuur in deze moei lijke tijden bij te staan. Het enige wat de vergadering opleverde was de instelling van een com missie van goede diensten. Die onderneemt binnenkort een speurtocht naar welwillende le den, die nu nog niet van zichzelf weten dat ze welwillend zijn. Rijnsburger is overtuigd van de goede wil van het nieuwe orgaan. "Maar om eerlijk te zijn ben ik gewoon somber gestemd. Ik geloof niet dat het veel oplevert. Maar wie weet. Je moet blijven probe- Dus in december stappen de vijf 'afvalligen' op nu de bijeen komst niets heeft opgeleverd. Rijnsburger: "Twee bestuursleden. Wim Riet veld en Henk van der Hoek, stop pen er zeker mee. De rest kijkt de zaak even aan, maar zal RCL niet zo snel in de steek laten. Althans, daar ga ik maar van uit". Zottigheid Het vierde team van Roodenburg kwam afgelopen zondag niet op dagen voor de uitwedstrijd tegen UDO 2. De reden van het wegUjj- ven was het gebrek aan spelers bij de club uit Noord. De vereniging die op papier tien seniorenelftal len heeft, blijkt er op het veld dus maar negen te hebben. Kunnen ze bij Roodenburg soms niet rekenen? En hadden ze niet eerder moeten inzien dat ne gen teams inschrijven voor de competitie meer dan genoeg was? Wedstrijdsecretaris Jong geeft een antwoord dat qua curiositeit amper te overtreffen zal zijn. Ze blijken bij Roodenburg wel dege lijk tot tien (en verder) te kunnen tellen. "We hebben plannen om een elf de team op te richten", zegt Jong ijskoud. Jong: "Het zit een beetje raar in el kaar. We hebben spelers genoeg bij de club. Zelfs zoveel dat we er een elftal bij kunnen hebben. Maar niemand wil in het vierde spelen. Het team speelt in de eerste klasse van de afdeling. Dat vin den de meeste recreanten alle maal iets te ambitieus". De afdeling Leiden van de KNVB heeft de zaak inmiddels in behandeling. Als de club nog één keer wegblijft bij een wedstrijd wordt het team waarschijnlijk uit de strijd genomen bij wijze van sanctie en kan bovendien degra datie volgen. Om de zottigheid compleet te maken, komt Roodenburg even later mogelijk met het verzoek om een elfde team in te schrijven. Daar zullen ze op het bondsbu- reau toch niet intuinen? "Ik kan niet op de zaak vooruit lopen", zegt KNVB-administrateur Cor van Steijn. "Maar het gaat formeel gespro ken om twee verschillende zaken. Het is inderdaad een zotte situa tie. Veel verenigingen hebben trouwens te maken met het feit dat de recreatieve spelers niet te hoog willen spelen binnen de club". UTRECHT (GPD) "De grote nederlaag bij Sparta was druppel die de emmer deed over lopen. We hadden al eerder onze twijfels over het functioneren van Cees Loffeld bij FC Utrecht. En we zagen geen symptomen dat hij het elftal binnen afzienbare tijd weer op de rails zou krijgen". Aldus motiveert voorzitter Theo Aalbers het unanieme besluit van het FC Utrecht-bestuur om trainer Cees Loffeld met onmiddellijke ingang op non-actief te zet ten. De oefenmeester toont zich ge- sche leiding. Er klonken in de wan- schokt, maar lijkt niet helemaal ver- delgangen allerlei geruchten die rast over de schokmaatregel. "Je mijn functioneren ter discussie stel- proefde al enige tijd dat er geen ab- den. Ik ben dag en nacht met de soluut vertrouwen was in de techni- club bezig geweest en heb mezelf ADVERTENTIE siy werkelijk niets te verwijten. We draaiden niet best, dat klopt. Maar ik had alle hoop dat deze kwalitatief goede selectie op langere termijn bevredigende prestaties zou gaan leveren. Maar die tijd is me niet ge gund, jammer". Hans Ooft, directeur van FC Utrecht en in het bezit van een A-li centie, trok gistermiddag - naar zijn zeggen met de nodige tegenzin - het trainingspak aan en zal de selectie voorlopig coachen. "Geen gelukki ge zaak, omdat ik in de persoonlijke sfeer altijd een goede band heb ge had met Cees. Het bestuur heeft me gevraagd of ik het tijdelijk wilde overnemen en me daarbij op mijn verantwoordelijkheden gewezen. Ik vind dat ik de club nu uit de brand moet helpen". Bekleden Voorzitter Aalbers benadrukt dat op korte termijn een nieuwe trainer HIasek te sterk voor Haarhuis TOKYO (RTR/ANP) - Paul Haar huis is er met ingeslaagd de derde ronde van het met 1,8 miljoen gul den gedoteerde tennistoernooi in Tokyo te bereiken. De Nederlander verloor gisteren in de tweede schif ting van de als negende geplaatste Zwitser Jakob HIasek. Na winst van de eerste set, 6-4, raakte Haarhuis volledig van slag. In de tweede reeks schreef hij geen enkele game op zijn naam. In de beslissende set was er meer sprake van strijd. De Zwitser, ooit deel uitmakend van de top-tien, toonde zich net iets sterker dan Haarhuis. De Eindhovenaar vertoefde in de rijen der verliezers in goed gezel schap. Ook de als vierde geplaatste Ecuadoriaan Andres Gomez, tegen Thomas Hogstedt, en de als zeven de gerangschikte Amerikaan Mi chael Chang, tegen Pat Cash, wer den uitgeschakeld. Cees Loffeld: "Ik ben dag en nacht met de club bezig geweest en heb me zelf werkelijk niets te verwijten' Kamsteeg Auto Lease U verdient groter, mooier, sneller? Negen van de tien keer kunt u zonder afkoopkosten "overstappen". Bij KAL natuurlijk, autokenners van huis uit. VOORSCHOTEN ALPHEN a/d RIJN 071-317436 01720-31102 SOMBOR (ANP) - De tafeltennisploeg van Jan Vlieg moet de plaats in de Superliga via kruiswedstrijden in de degradatiegroep veilig stellen. Oranje verloor gisteren in Sombor de tweede wedstrijd in de Superliga. Joegoslavië was net iets sterker: 4-3. In de uitpuilende sporthal Mostonga was de formatie van Vlieg beter op dreef dan in het eerste duel met België, dat ruim (2-5) verloren ging. Paul Haldan was de inspirerende factor achter het team, dat na drie en kelspelen en een dubbelspel tegen een achterstand van 1-3 aankeek. Trinko Keen verloor in twee games van Zoran Primorac, de met koorts kampende Mirjam Hooman-Kloppei.' urg verloor in drie games van Jasna Fazlic en het koppel Haldan/Keen kon het niet bolwerken te gen Primorac en Lupulescu. Haldan bracht wel zijn partij tegen Lupu- lescu tot winst gebracht. De opleving aan Nederlandse kant volgde in het tweede dubbelspel Kloppenburg en Haldan legden het koppel Lupulescu/Fazlic (in Seoul nog winnaar van een Olympische medaille) over de knie. Haldan maakte in Sombor duidelijk dat zyn vorm stijgt. Primorac ondervond dat in het derde enkelspel. Het duel tussen Keen en Lupule scu moest uitsluitsel brengen. De jonge Nederlander won de eerste ga me met 21-19 maar was niet in staat voor een verrassing te zorgen. Zijn geroutineerdere tegenstander besliste het duel met 21-11 en 21-17. zal worden aangetrokken zodat het Cees Loffeld aan ontbroken en Hans Ooft zijn oude directeursfunc- dat is hem opgebroken. We hebben tie weer zal kunnen bekleden, dit besluit unaniem genomen, er "Maar we overhaasten de zaak niet, waren geen tegenstemmers binnen we nemen voldoende tijd om een het bestuur. Maar ik realiseer me geschikte opvolger te vinden. Daar- wel dat alle partijen hier bescha- bij denken we aan een trainer met digd uit tevoorschijn komen, zeker eredivisie-ervaring, want daar heeft m menselijk opzicht". Johan de Koek, na het vertrek van Gijs Steinmann naar Dundee United aanvoerder van FC Utrecht, steekt de hand in eigen boezem. "De spelersgroep heeft gefaald, wij hebben onvoldoende gepresteerd. Ik vind het jammer dat het zo gelo pen is. Bovendien is het principieel onjuist om een trainer op non-actief te stellen, zijn contract moet je res pecteren. We zullen nu moeten be- wijen dat Cees Loffeld gelijk heeft met zijn bewering dat FC Utrecht een goede spelersgroep heeft. Al leen door betere prestaties kunnen we nog een stukje solidariteit to nen". Impasse Middenvelder Rob Alflen vindt dat er een maatregel moest komen om de impasse bij zijn club te doorbre ken. "Jammer, want Loffeld is een vreselijk aardige man. Je kan moei lijk de hele selectie wegsturen wan neer een club niet draait. Hans Ooft zal zich nu moeten bewijzen in de moeilijke wedstrijden tegen Ajax en Vitesse. Ik kan begrip opbren gen voor het feit dat hij het over neemt in deze moeilijke periode, hij had ook het resultaat van die wed strijden kunnen afwachten en er GPD) dan pas in kunnen springen. Hij heeft de weg van de meeste weer stand gekozen". Cees Loffeld laat zich niet verlei den tot een uitspraak over het ge drag van zijn directeur. "Dat ligt heel moeilijk voor me, ik zeg er lie ver niets over". En over zijn toe komst: "Ik heb genoeg zelfrespect om te weten dat ik in het betaald voetbal kan slagen. Wanneer ik om me heen kijk, hoef ik niet voor an deren onder te doen qua voetbal kennis en communicatieve eigen schappen. Dit is een tegenvaller, deze teleurstellende ervaringen neem ik mee in mijn bagage en daar kan ik later misschien nog mijn voordeel mee doen. Toen ik begon bij FC Utrecht, wist ik dat ik MB met een lastige club te maken kreeg. Maar ik had het vertrouwen dat ik hier zou kunnen slagen, door allerlei omstandigheden is dat niet gelukt Samengesteld "Vorig seizoen had ik te maken met een slecht functionerende spelers groep die niet door mij was samen gesteld. Nu was dat grotendeels wel het geval, maar ontbrak me de tijd om er een gc-hccl van te maken Ik wens de jongens alle succes toe. dat heb ik ze na de ochtendtreining nog kunnen zeggen. Hoewel ik grote moeite heb met de manier waarop ik ben weggestuurd, weiger ik me te conformeren aan de norrrQ o waarden waarmee ik op deze dag ben geconfronteerd". WOENSDAG 17 15-18 00 Sportnet Surlen. 18 00-20 00 Sportnet Amercan Football Miamt-FkXKJa Stat# 10 55-20 50 DW i Sport extra voetbal (rechtstreeks verslag van ba vriendschap pelijke interland Zweden-Duitsland) 19 30-20 00 EURO Eurosportnews. 20 00-21 00 EURO Trans WorkJ Sport 20 00-22 00 Sportnet Boksen 20 00-23 00 BRT 2 Sportavond. 21 00-22 00 EURO WSPC Races vanurt Mexico C'ty 21 24-22 00 Ned 3 Studc Sport 22 00-23 00 EURO Boksen 22 00-00.00 Sportnet Amerikaans honk bal 22 05-23 35 BBC 1 Sportsmghl mei o a I've boksen 23 0000 00 EURO Voetbei 00 00-00 30 EURO Eurosportnewa 00 00-01 00 Sportnet International Mo-' torsport DONDERDAG 07 00-09 00 Sportnet Amencen College Football 00 30-09 30 EURO WK Schermen In Lyon. 09 00-10.00 Sportnet Paardesport 09 30-10 00 EURO Eurobcs to.00-11 00 EURO Nissan waeterfclestje- ker m Dublin to 00-12 00 Sportnet World Snooker 11 00-12 00 EURO WSPC Reces vanurt Mexico C«ry 12 00-13 00 Sportnet American Footbsn Getorade Challenge 1200-1300 EURO Footbav 1300-1345 Sportnet Bowlen British Open 13 00-19 00 EURO Europeee tennckam- pcenechappen indoor m Berlin en Go* DunNS World Cup 13 45-14 00 Sportnet Sport urt Spanje 14 00-15 30 Sportnet Boksen 14 15-15 55 BBC 1 Go Ounh* World Cup 15 30-16 30 Sportnet Osgraces 16 25-17 00 Did 2 Pfrft sport programme voor de jaugd 16 30-17 00 Sportnet Peardereces Pnx TArc da Tnompha. Australian Rules

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23