spo0Rrrv Indoor Leiden wil mondiaal concours Veelbelovende remise in donkere salon AAMJIEZIJP 'Het begin van een koude burgeroorlog' Dopingschandaal in Italiaans voetbal DINSDAG 9 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA Anatoly Karpov (links) noteert de zet van Gary Kasparov tijdens de ope ningspartij om de wereldtitel NEW YORK (GPD/Reu- ter/AFP/ANP) - De ope ningspartij in de vijfde twee kamp om de schaakwereld titel tussen kampioen Gari Kasparov en Anatoli Karpov is afgelopen nacht in New York in evenwicht gebleven. De remise in het tot donkere schaaksalon omgetoverde Hudson-theater op Broad way kwam niet met behoed zaam geschuif tot stand en beloofde veel voor de reste rende 23 confrontaties, waarvan de laatste twaalf in Lyon. Toen na 30 zetten tot deling van het punt werd be sloten had witspeler Karpov nog zeven minuten bedenk tijd over, Kasparov een kwartiertje. Hoewel beide Sovjet-grootmeesters als gezworen vijanden door het le ven gaan, betraden ze het nagenoeg zwarte podium - slechts de lichte schaakstukken en de witte schoe nen van Karpov zorgden voor enig contrast - met een vriendelijke glim lach. Ze schudden elkaar onder luid applaus van de 750 aanwezigen warm de hand alvorens voor de zo veelste keer tegenover elkaar plaats te nemen. De Nederlandse arbiter Geurt Gijssen zag zich door het enthou siasme genoodzaakt het startsein enkele minuten uit te stellen om het publiek op de regels te wijzen en stil te krijgen. Karpov, die in 1985 de wereldtitel kwijt raakte aan zijn jon gere landgenoot en nu voor de der de keer mag proberen de kroon te heroveren, nam voor de eerste zet in de tweekamp nog geen seconde de tijd: het conventionele d2-d4. Zijn rivaal van het laatste decennium antwoordde met Pg8-f6 en, zeer op vallend, de Konings-Indische ver dediging. Kasparov stuurde met dat besluit al meteen aan op een lange, intensieve en nietsontziende strijd. Experts De opgewonden experts zeiden zich geen opzienbarender begin van een tweekamp tussen Kasparov, die geweigerd had achter de Sovjet- vlag plaats te nemen en nu achter het symbool van de Russische schaakfederatie zat, en trouw partij lid Karpov te kunnen herinneren. Kasparov redde in de zenuwslo pende slotfase een half punt door de pion, die Karpov door subtiel ma- nouevreren had veroverd, terug te winnen. Volgens de kenners was de uitdager dichtbij een dramatische overwinning gekomen doordat Kasparóv met onvoorstelbaar agressief spel zijn concurrent ook met zwart al direct van het bord wil de vegen. „Een bijzonder opwindende par tij", zei junioren wereldkampioen II- ja Goerevitsj. „Volgens mij heeft Karpov enkele kansjes gemist. Kas parov overschatte naar mijn smaak zijn stelling en de mogelijkheden daarvan. Hij brak de strijd te vroeg open." De tweede partij met Kasparov achter de witte stukken staat voor morgen op het programma. Eerste matchpartij. New York 1990, Koniagsindische Partij- Wit: A. Karpov Zwart: G. Kasparov l.d4Pf6 2. c4 g6 3. Pc3 Lg7 4. e4 d6 5. f3. Nunez wil van Johan Cruijff manager maken MADRID Jose Luis Nunez, de voorzitter van FC Barcelona, wil Jo han Cruijff volgend jaar op een nieuw te creëren post als 'algemeen manager' hebben. Aldus berichtte gisteren het Spaanse dagblad Dia- rio 16. Nunez, die de afgelopen twee jaar Cruijff de hand boven het hoofd heeft gehouden, ondanks zware kri tiek binnen de club op diens func tioneren als trainer, komt hiermee ook tegemoet aan de wens van de Nederlander. Twee weken geleden liet Cruijff aan een aantal Spaanse sportbladen doorschemeren, dat hij bereid is zijn contract met Barcelona te ver lengen, maar dat hij dan meer be voegdheden moet krijgen. Cruijffs contract van drie jaar met de Cata laanse club loopt aan het einde van dit seizoen af. Zijn huidige assis tent-trainers Bruins-Slot en de ex- speler van Barcelona, Rexach zou den de verantwoordelijkheid voor de coaching van het eerste elftal moeten krijgen en de veldtrainin- gen moeten gaan leiden, terwijl hij zich zelf meer wil gaan bemoeien met de structuur van de voetbalaf deling en de doorstroming van de jeugd. Cruijff is met een jaarsalaris van om en nabij de 4 miljoen gulden de bestbetaalde trainer van de wereld. Toen de resultaten van de eerste twee jaar van zijn trainerschap zwaar tegenvielen, wilden de mees te bestuursleden van Barcelona van hem af. Voorzitter Nunez kon hem evenwel niet voortijdig aan de kant zetten, omdat het contract dat hij met Cruijff had gesloten in een der mate hoge schadeloosstelling voor zag, dat de club die niet kon betalen. Nu echter de resultaten van Bar celona tot nu toe dit seizoen meer dan uitstekend te noemen zijn, wil len zowel Nunez als Cruijff snel tot zaken komen. In Barcelona wordt ervan uitgegaan dat de aanstelling van Cruijff als algemeen manager bij de club spoedig zal worden be klonken. Cruijff zou volgens goed ingelichte kringen 50% meer gaan verdienen en dus een jaarsalaris krijgen van zes miljoen gulden. De Samischvariant was lange tijd een gevreesd wapen. De laatste ja ren geeft men meer en meer de voorkeur aan 5. PJ3 en 6. Le2. 5...0-0. 6. Le3 c6. Zwart heeft hier een ruime keus; zelfs het pionoffer 6...c5 is mogelijk. 7. Ld3. Een principiële beslissing. Scher per is 7.^Dd2, om na 7...a6 met 8. h4! een vleugelaan val in te zetten. Van cruciaal belang daarbij is de be langstelling van de televisie. Een uitzending, hoe kort ook, is een uit gelezen kans voor de sponsor om zijn naamsbekendheid te vergroten. Daar speculeert Indoor Leiden, dat nu rond moet komen met een bud get van 180.000 gulden, dan ook op. "Nu ligt het met de nationale televi sie allemaal wat moeilijk. Maar wat de internationale televisie betreft: die uitzendingen zijn te koop". Vooralsnog is Indoor Leiden ech ter nog een een nationaal evene ment, met de inbreng van enkele buitenlandse springruiters en paar den. Zo verschijnt dit keer een deel van de Spaanse WK-equipe aan de start in Leiden, behoort de Zweedse Kynsiletho tot het deelnemersveld evenals de Canadese Alexa Bell en houdt de ruiter Suishi'Toki de eer van Japan hoog. De grote pu bliekstrekkers (Indoor Leiden ver wacht dit keer in totaal 7000 toe schouwers) op een lemen bodem van 750 kubieke meter zijn vader landse top-springruiters als Rob Ehrens, Piet Raymakers, Johan Heins, Jos Lansink en de winnaar van vorig jaar Eric Willemsz Geeroms. Dit keer is er wat meer ruimte in- 7...a6. Dit systeem is destijds door de legendarische Robert Fischer met succes toegepast. 8.Pge2 b5 9.0-0 Pbd7 10. Tel. Wederom kiest Karpov voor een bescheiden methode. Gelier ver volgde in Havana 1965 tegen Fi scher met 10. cxb5 axb5 11. b4 en verkreeg daarmee duidelijk het ini- tiatief.!0...e5 11.a3 Na 11. d5 is ll...bxc4 12. Lxc4 Pb6! het gemakke lijkst. U...exd4 12. Pxd4 Lb7 13. ROME (SID) - Het Italiaanse voet bal is gisteren opgeschrikt door een dopingschandaal bij AS Roma. In ternational Andrea Carnevale en doelman Angelo Peruzzi werden bij een controle na afloop van de wed strijd tegen Bari op 23 september (1- 0) positief bevonden. In de urnie- Faeröer attractie KOPENHAGEN (SID/ANP) - Ruim een maand geleden gold het voetbalteam van de Faeröer als het lelijke eendje in het Eu ropese voetbal. Eén wedstrijd en een overwinning later, 1,-0 te gen Oostenrijk, is dat allemaal veranderd. Twee dagen voor het tweede duel van de Faeröer in groep 4 van de EK-kwalificatie blijken ruim 40.000 mensen geïnteres seerd te zijn in het duel in Ko penhagen tegen Denemarken. cxb5 cxb5 14. Tel Pe5 15. Lfl Te8 16. Lf2 De volgende opmars was niet goed te verhinderen. 16...d5! Hiermee bevrijdt zwart zijn spel volkomen. Er volgt een vrij gefor ceerde opruiming, die weldra tot een volkomen gelijkstaand eind spel leidt. 17. exd5 Pxd5 18. Pxd5 Dxd5 19. a4 Lh6 20. Tal Pc4 21. axb5 axb5 22. Txa8 Txa8 23. Db3 Lc6! Goed verdedigd. Als wit deze lo- monsters van de 29-jarige spits en de twintig-jarige sluitpost werden sporen van het verboden middel Fentermin (behorend tot de groep amphetaminen) aangetroffen. Carnevale, die in de zomer Napoli voor AS Roma verwisselde, maakte tegen Bari de winnende treffer. De aanvaller, tijdens het WK-toernooi nog actief voor zijn land, werd dit seizoen niet opgeroepen voor de in terland tegen Nederland en ook niet voor de wedstrijd van het Italiaanse team op 17 oktober in Budapest te gen Hongarije. De contra-expertise gisteren be vestigde het resultaat van de eerste controle, liet de Italiaanse voetbal bond weten. Carnevale en Peruzzi ontsnappen aan een schorsing van twee jaar. Onlangs besloot de Itali aanse bond de strafmaatregelen voor dopegebruik te verzwaren. Met ingang van 1 oktober wordt elk vergrijp met een schorsing van twee jaar bestraft. De tuchtcommissie zal het duo nu waarschijnlijk een maand buitenspel zetten, omdat het voorval nog uit september stamt. Giuseppe Giannini keert terug in de Italiaanse selectie. De midden velder van AS Roma maakt deel uit van de Italiaanse ploeg, die op 17 (foto AFP) per ruilt vormt de sterke positie van het paard voldoende compensatie voor het witte loperpaar.24. Ld3 Pd6! Een tijdelijk pionoffer, dat de laatste witte kansen elimineert. 25. Dxd5 Lxd5 26. Pxb5 Pxb5 27. Lxb5 Lg7! De pointe. Doordat de onderste rij van wit kwetsbaar is, kan hij de b-pion niet behouden. 28. b4 Lc3 29. Tdl Lb3 30. Tbl La2 Hier werd tot remise besloten op voor stel van de zwartspeler. Kasparov heeft morgen wit. oktober in Budapest tegen Honga rije de eerste stap zet in de richting van de eindronde van de Europese titelstrijd van 1992 in Zweden. In vergelijking met onlangs ge- wónnen oefenduel tegen Oranje bracht bondscoach Azeglio Vicini drie wijzigingen aan in zijn selectie. Naast Giannini deed de grijsaard een beroep op Napoli-verdediger Giovanni Francini en aanvaller Al- do Serena van Inter. De coach kon geen beroep doen op de geblesseer de verdedigers Vierchowod (Samp- doria) en Maldini (AC Milan). Sere na vervangt jeugd-international Ca- sigahri van Juventus, die tegen Oranje voor het eerst deel uitmaak te van de Italiaanse selectie. Bernd Schuster tekent vandaag een tweejarig contract bij Atletico Madrid. De Duitser, die vorig sei zoen nog actief was bij stadgenoot Real, zal een jaarsalarfs van 120 mil joen peseta's (ruim 2 miljoen gul den) ontvangen. Schuster is de opvolger van Bal- tazar M. de Morais jr, beter bekend als Baltazar, die dit weekeinde werd ontslagen. In Schuster zien trainer Tomaslav Ivic en voorzitter Jesus Gil de noodzakelijke organisator op het middenveld. Herenleed. Het stukje dat ik vorige treek op deze plek schreef over de bestuurs- troebelen bij ASC is in nogal woe lige aarde gevallen. Men heeft mij er over geschreven, opgebeld en ik was op 3 oktober de Pieterskerk nog niet in of de Oegstgeester wet houder Ton Kohlbeck, lid van het interim-bestuur van ASC, hield mij er over staande. En weer eni ge tijd later schoot ook de Leidse oud-wethouder Fred Kuijers, lid van de commissie van goede dien sten bij ASC, mij er over aan. Voor wie in deze materie even een geheugensteuntje nodig heeft: enkele weken geleden trad het be stuur van ASC en bloc af, nadat een commissie van goede diensten daartoe had geadviseerd in een beknopt rapport. De commissie had geconstateerd dat er interne tegenstellingen in het bestuur wa ren. "Er bestond af en toe verschil van mening", zo omschreef oud bestuurslid Ciggaar in het L.D. van 1 oktober de kommer en kwel. De precieze toedracht bleef in het schemerduister, ook voor de leden, en in mijn rubriek van vorige week had ik mij daarover enkele frivole opmerkingen gepermit teerd. Als het "af en toe niet met el kaar eens zijn" een reden is om collectief op te stappen dan zou er in heel Nederland geen clubbe stuur meer te vinden zijn. Er is immers overal wel eens wat. Uit de woorden die ik gebruikte, zou wellicht kunnen worden afge leid dat de leden bij deze kwestie niet waren geraadpleegd. Zowel Kohlbeck als Kuijers wees mij er op dat de leden wel degelijk wa ren geïnformeerd, op drie verga deringen nog wel. Ook het rapport heeft ter inzage gelegen. Waarvan acte. Maar weten de leden nu ook exact wat er aan het handje is, want daar ging het mij om. Het antwoord is nee. Het rapport schijnt zo'n modern werkstuk te zijn, waarin met welluidende vol zinnen heel weinig wordt gezegd. Volgens Kohlbeck heeft de com missie het niet tot haar taak gere kend "elke woede-aanval binnen het bestuur te registreren". Maar dan weetje dus eigenlijk nog niks. Ik bedoel: als het bestuur vechtend over de Kempenaerstraat rolt, kun je wel zeggen: gut, de heren zijn het zeker niet met elkaar eens, maar veel nuttiger lijkt het mij om te weten waarom ze elkaar op het gelaat willen slaan. Geen vragen De leden van ASC schijnen in de pure feiten overigens nauwelijks geïnteresseerd te zijn. Een ASC'er meldde mij tenminste "dat van de ongeveer 200 seniorleden die de In het UEFA-bekertoernooi werd Atletico vorige weck uitgeschakeld, ook in de nationale competitie val len de prestaties tegen. Als Schus ter het contract tekent, is hij de eni ge speler die bij de grpte drie van het Spaanse voetbal - FC Barcelona, Real en Atletico Madnd in dienst is geweest. John Blankenstein is door de Europese voetbalunie UEFA aange wezen als scheidsrechter bij de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen FC Tirol - Real Madrid, die 7 novem ber wordt gespeeld. Ignacc van Swieten heeft op dezelfde dag de leiding bij de return voor de tweede ronde van het toernooi om de UE- FA-cup Bologna - Heart of Midlo thian. De wedstrijd Vlissingen - NAC voor de eerste divisie is van morgen verschoven naar woensdag 31 okto ber. De burgemeester van Vlissin gen beschouwt het duel als een risi codragende wedstrijd. De tussen liggende periode van drie weken wordt benut de accommodatie van Vlissingen zodanig aan te passen, dat de politie beter het oog kan hou den op de supporters. vereniging telt niemand het de moeite waard vond om een vraag te stellen tijdens de buitengewone ledenvergadering". Hij vond dat onvoorstelbaar (zelf heeft hij klaarblijkelijk ook geen vraag ge steld'). Als dat zo is. is dat tamelijk gek. Maar ja, tussen ASC en een gewo ne sportclub gaapt een tamelijk grote kloof, dat weten we al jaren. Voor de serieuze zaken in het sportleven vormen de roodzwar ten niet de eerst-aangewezen or ganisatie. Trainers moesten er ook nooit te fanatiek zijn. Wat ik verder hoorde was, dat wat zich nu afspeelt eigenlijk "de tragiek van de familie Splinter" is. Die had bij ASC op de een of andere manier te veel invloed, naar men zegt, en dat gaf irrita tie. De leden van die familie wer den mij als tamelijk solistisch om schreven. "Kan wel wezen", zegt weer een ander, maar die mensen déden wat, terwijl anderen met hun handen in de zakken ston den". De zelfwerkzaamheid schijnt bij ASC niet het flon- kerendste deel van het clubwerk te zijn. Het zijn zo maar wat geluiden die ik in de oorschelp opving. Politici ASC gaat nu verder met een inte rim-bestuur, waarvan politieke zwaargewichten als Kohlbeck en Kuijers deel uitmaken. Hopelijk kapseist de club er niet door, zo vlak voor het eeuwfeest. Ik houd eerlijk gezegd mijn hart een beetje vast. Politici willen in dit soort hachelijke situaties in plaats van met heldere oplossingen nog wel eens met gestrengelde gnesmeel pap komen aandragen. Als ik Kohlbeck echter mag ge loven dan komt er straks "een even daadkrachtig als flexibel be stuur van vijf personen (het vori ge telde er negen), met daaronder een commissie-structuur". Daar in herken je de lokale politicus, want bij gemeenteraden werken ze precies zo. De vraag is natuur lijk: wérkt het ook zo bij ASC? En waar haalt Kohlbeck die vijf daadkrachtige en flexibele be stuursleden vandaan? Ik zie er reikhalzend naar uit. Over ASC houd ik nu verder op, ofschoon ik met mijn slechte ka rakter nog wel even had willen doorgaan. Maar wethouder Kohl beck vroeg mij in de Pieterskerk in gewijde toonzetting: "Berok ken ASC niet nog meer leed". Als iemand op zo'n prachtige Courths-Mahler manier iets aan je vraagt, kun je eenvoudig met weigeren. Niets is ook zo schrij nend als herenleed. RUUD PAAUW Jan Siemerink uitgeschakeld TOKYO (RTR/ANP) - Voor Rijns- burger Jan Siemerink is het tennis toernooi van Tel Aviv al voorbij. In de eerste ronde verloor de lmkshan- der in twee sets (6-1, 6-3) van de Zuidafrikaan Christo van Rens- burg. Het toernooi in Israel wordt door veel tennissers gemeden van wege de Golfcrisis. Paul Haarhuis heeft gisteren bij het met 1,8 miljoen gulden gedo teerde tennistoernooi m de Japanse hoofdstad Tokyo de tweede ronde bereikt. De Nederlander, die vorige week in Sydney de derde ronde haalde, versloeg in de eerste schif ting de Amerikaanse dubbelspel specialist Jim Grabb eenvoudig in twee sets: 6-3 6-4. Haarhuis is trouwens sinds giste ren voor het eerst dit seizoen niet meer de hoogste geklasseerde Ne derlandse speler op de wereldrang lijst. Mark Koevermans schoof door zijn toernooi-zege in Athene op naar de vijftigste plaats op die lijst. Haar huis staat vijf posities lager Jan Sie merink was een poosje de derde Ne derlander, maar moet nu Tom Nijs- sen (140) voor laten gaan. Siemerink zelf is 141. DINSDAG 10 00-20.00 Sportnet Amercan College Footbê" 19.00-19 30 EURO Goal» Oa moo-st# doelpunten uil da Spaanse competitie 19 20-20 00 Ned 2 V#ron«j Sport 19 30-20 00 EURO Eurosportnew» 20.00-21 00 Sportnet international Mo torsport 20 00-21 00 EURO R-1m<»ch# Gymnas tiek kampioenschappen >n Stuttgart 20.00-22 00 Super Ultra Sport 21 00-22 00 EURO To.os A.r Races 21.00-23 00 Sportnet World Snooker 22 00-23 00 EURO Worstelen 22 15-00 15 Super Ultra Sport. 22 45-23 15 010 3 Sport-Ptatz documen tair# ov#r roeien 2300-2330 Sportnet QP zeden m AuStrai-6 23 00-00 00 EURO Hoogtepunten van de Duitse Open Golfkempoenschappen 23 30-00 30 Sportnet Paardesport Springconcours 00 00-01 00 EURO Terugblik op de Duit se kampoenschappen voor Toenvagen» 00 30-01 00 Sportnet E*oti#che sporten 01 00-01 30 EURO Eurosportnew» WOENSOAG 07 00-09 00 Sportnet Autosport Nascar 08 30-09 30 EURO WK Schermen o Lyon 09 00-10 00 Sportnet Go auto- en mo- tormagazine 09 30-10 00 EURO Eu'Ob*# 10 00-11 00 EURO Ritmische Gymnas tiek kampoenscheppen m Stuttgart 10 00-1200 Spormet Boksen 11 00-12 00 EURO Terugbak op de Duit se kampioenschappen voor Toen» agent. 12 00-13 00 Sportnet The Sports Show 12 00-13 00 EURO Taia» Au Race» 13 00-14.00 Sportnet Polo NEW YORK (ANP/Reuter) - Het voordeel van Anatoli Karpov bij het begin kamp als de laatste mogelijkheid de wereldtitel, die hij een decennium van zijn vijfde tweekamp met Gary Kasparov, is zijn nadeel aan het einde zijn bezit had, te herwinnen, van de match. In de mogelijk beslissende partij voert titelverdediger Kas- parov de witte stukken. Het decor is dan Lyon, van de match om de wereldtitel wordt gespeeld. Kasparov heeft gisteren in Time verklaard dat de naar schatting drie het tweede gedeelte maanden durende ontmoeting, een puur politiek treffen is. „Karpov verte genwoordigt nog steeds het Sovjet-systeem. Hij vertegenwoordigt Gor- De tweekamp startte in New York als een show op Broadway. Een plaats batsjov en de communistische partij. Ik representeer het anti-communis- in het theater kost 100 dollar, 180 gulden. Dat is veel voor een show in de me. Onze matches worden in Rusland het begin van een koude burgeroor- beroemdste theaterstraat in New York. En naar Amerikaanse begrippen is log genoemd." het gebodene uiterst sober. Meer dan twee mannen achter geen dialoog, er wordt niet gezongen of gedanst. En de plot is nog niet uit- De eerste twaalf partijen worden in New York gespeeld, de volgende tafel biedt het toneelbeeld niet. Er is twaalf in Lyon. De uitdager moet 12 1/2 punten behalen om de titel over te nemen. Karpov, is er van overtuigd die klus te kunnen klaren, al noemt hij gewerkt. Om die show wat te verlevendigen, was de ouverture voorzien zijn tegenstander de grootste speler die de schaakwereld ooit heeft gezien, van uitbundige aankondigingen van de hoofdrolspelers. Schaakliefhebbers in de stad die er niet in geslaagd zijn een kaartje te be- De twee grootmeesters hebben 120 partijen gespeeld. De meeste daar van eindigden in remise. De dialoog zal zich ook na afloop van de show tot machtigen, kunnen via een gesloten televisiecircuit het verloop van de het uiterste beperken. Ze mogen elkaar niet zo. Slechts ten behoeve van de partijen in een aantal schaakclubs volgen. camera's zijn ze bereid elkaar de hand te schudden. „Als blikken konden Kasparov beschouwt de match als een kans Karpov zo te vernederen, doden, dan zou een van de grootste matches al voor de start zijn beëin- dat hij nimmer meer het niveau van uitdager haalt. Karpov ziet de twee- digd", stelde een Brits tijdschrift vast. Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - Indoor Leiden is de kinderschoenen ontgroeid. Het evenement, dat donderdag voor de zevende keer begint in de Groenoordhallen, kent dit keer een deelnemersveld van liefst 700 combi naties. De enorme toename in belangstelling wegens het succes van de voorgaande edities heeft de organisatie genoopt het programma uit te breiden. Dit keer, in tegenstelling tot voorgaande jaren, betekent een aanmelding ook daadwerkelijk een startbewijs voor de diverse springconcoursen. De immense groei heeft de organisatie echter zo langzamerhand wel voor een dilemma geplaatst, al be treft het hier een luxeprobleem. Blijft het een nationaal evenement met een kleine buitenlandse om lijsting, of moet het een internationaal springconcours worden? De komende tijd moet daarover uit sluitsel geven. Indoor Leiden zelf, dat op grond van het gebodene in vorige jaargangen door de Neder landse Hippische Sportbond is er kend als A-concours, wil zich in elk geval graag in een mondiaal jasje steken. "Maar dat betekent dat er meer geld nodig is", aldus André de Jong, directeur van de Groenoord hallen en van de Stichting Indoor Leiden. De Financiële armslag van de gemeente is evenwel onvoldoen de ruim om van die kant enig soe laas te verwachten. De Jong: "We zullen het moeten invullen met geld uit het bedrijfsleven. Daarvoor moeten we wel dit keer - net als vo rig jaar - een goed produkt leveren. Daarna is het polsen bij het bedrijfs leven hoe groot de belangstelling is". Televisie geruimd voor de 'mindere goden'. Aan Indoor Leiden doen 21 rijscho len uit Zuid-Holland mee, die elk hun vier beste ruiters hebben afge vaardigd. De beste 25 uit het totaal klassement krijgen de gelegenheid om vrijdag hun kunnen te tonen te midden van de Nederlandse top op een parcours dat is gebouwd door Henk-Jan Drabbe, de ontwerper van het parcours bij het CHIO in Rotterdam en assistent bij de we reldkampioenschappen. De beste rijschool kan bovendien rekenen op een prijs. Het evenement, dat zon dag zijn finaledag beleeft, wordt verder omlijst door een optreden van de voltigegroep Any Dale (alle dagen), een concert van K G en het christelijk Rijnlands mannen koor Vox Humana (vrijdag), een topdressuurnummer van Annema- rie Sanders-Keyzer (vrijdag), een pas de deux van dezelfde ruiter sa men met haar dochtertje Stacey (zondag), een presentatie van ver schillende aanspanningen (alle da gen) en de nationale kampioen schappen Arabische volbloedpaar den stamboek (zaterdag).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17