OKTOBER DRIE DONDERDAG 4 OKTOBER 1990 De Nederlandse zanger René Froger zorgde voor een perfecte sfeer op een bomvol Stadhuisplein. Enthousiast zong het publiek bekende nummers mee. Ze komen uit Antwerpenen stonden al voor de zevende keer in Leiden met hun '20-toetsdraaiorgeltje met 31 pijpen erin'. Albert en Martje Cuylits hadden zich uitgedost in kledij die werd gedragen rond de eeuwwisseling en ze speelden vrolijke muziek voor het publiek op het Kort Galgewater. "New York, New York is mijn favoriete deuntje", aldus Albert. Vis op een allesbrandertje. Monique Termeulen en Marian Aniba uit Leiden zijn van plan om ieder niet meer dan honderd gulden op te ma ken. Maar ze vragen zich af of dat zal lukken en hebben daarom uit voorzorg maar wat meer geld in hun porte monnee gestoken. Een kleine buit hebben de twee vriendinnen alvast binnen. Ze wonnen beiden een knuffelbeest met het sterrenbeeldenspel op de kermis. "En gisteravond hebben we er allebei ook al een gewonnen" Optocht. "Het smaakt goed hoor, het is heerlijk", laten moeder De Vrind uit Leiden en dochter Sooniuns uit Stompwijk weten. Ze zijn om kwart voor tien op pad gegaan en dit broodje haring is het eerste wat ze naar binnen werken, beweren ze. "We gaan door tot in de kleine uurtjes", kondigen ze aan. "Al die kraampjes" vinden ze het leukst. "En de kermis", voegt de jongste van de twee eraan toe. Dat ze vrienden zijn blijkt wel uit het feit dat ze allemaal met dezelfde rood-witte pet oplopen. De vijf Leid- se jongens kennen elkaar omdat ze allemaal in de buurt van de Stiel tjesstraat wonen. Het leukste van 3 oktober vinden ze de gezelligheid, de leuke muziek en de Enterprise, het grote reuzenrad op de kermis. "En de meiden natuurlijk". Succes had den ze gisterochtend toén ze over de kermis liepen nog niet gehad op dat gebied, maar 'dat komt nog wel', lie ten ze optimistisch weten. 'Krentenbol- leee", schreeuw de Leidenaar Harm Gijsman door de straten. Hij moest im mers zien zijn rieten mand een beetje op tijd leeg te krijgen. Elk jaar ver koopt zijn baas, een bakker, krentenbollen op 3 oktober. Hij stuurt daarvoor zes man op pad met een oude fiets. "Het gaat volgens plan", liet Harm we ten. Iets anders dan krentenbol len zit er niet in zijn mand. "Dit is lekker makke lijk, aan andere broodjes zit veel meer werk".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14