spoor;tv Grieken aten ze tegen dronkenschap D Messenslijpen zonder bramen Sauternes wordt vaak verkeerd geserveerd Appelwijzer 6 Luc Nijholt kijkt niet op een verhuizinkje ©VER DE GRENZEN' Terry Butcher ernaast WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 PAGINA 19 SPORT In het vroege voorjaar, februari, begin maart, bloeien de amandelbomen op Mallorca, in de Portugese Algarve, op Sicilië en zelfs op beschutte plekjes in de Elzas en de Pfalz. Een prachtig gezicht, een bloeiende amandelboomgaard met wolken van witte bloesems met donkerrood hart. door Wina Born Volgens een romantisch verhaal zouden de amandelbomen in de Al- garve te danken zijn aan een Moorse koning, wiens lievelingsvrouw een prinses uit Noord-Europa was. Elke winter weer kreeg de blonde prinses heimwee naar de sneeuw in haar vaderland. Toen bedacht de koning een prachtig geschenk: hij liet in de omgeving van zijn paleis, zo ver het oog reikte, amandelbo men aanplanten en op een morgen 'in februari, toen de prinses een hele nacht gehuild had van verlangen naar de sneeuw, voerde hij haar naar het balkon, en daar strekte zich tot aan de horizon een sneeuwblan ke vlakte uit. De amandelbomen waren die nacht in bloei gekomen. Zoals in alle romantische legendes, zit ook hierin een kern van waar heid. Het waren de Moren die in Zuid-Europa de amandel hebben .aangeplant. Chinezen Amandelen stammen uit de lan den ten oosten van de Kaspische Er is een heel scherp nieuwtje op de markt. Een messenslij per, die 'twin sharp' is gedoopt en heel bijzondere capacitei ten heeft doordat hij is voor zien van een keramisch slijp- steentje. Daarmee kun je scherper dan scherp slijpen. En (vrijwel) zonder bramen. Door de vrij lange hand greep is de slijper gemakke lijk en veilig te bedienen. Het geheel is uitgevoerd in trendy zwart. Dit stuk huishoudge- reedschap kost in de winkel nog net geen dertig gulden. Nadere inlichtingen bij J.A. Henckels Zwillingswerk (Ne derland) BV, Vroomshoop, tel. 05498 - 41815. Een van 's werelds rijkste witte wijnen is Sauternes, afkomstig uit het Bordeaux- gebied. De wijn wordt gekenmerkt door een geheel eigen aroma en een weelderig zoete smaak. Het is een verrukking deze wijn te drinken tenzij hij verkeerd wordt geserveerd. En dat gebeurt veel te vaak, zowel thuis als in restaurants. Sauternes is een bijzondere wijn en dat in alle opzichten. Er zijn immers weinig wijnsoorten die van rotte druiven worden gemaakt. In het geval van Sauternes zijn die niet verkeerd rot, maar nobel rot. De vruchtjes hebben namelijk de 'pourriture noble' ondergaan. Dit natuurlijke fenomeen is te danken aan de ligging van het Sauternes-district, ten zuidoosten van de stad Bordeaux, rond de plek waar het riviertje Ciron in de brede Garonne stroomt. Het water van de Ciron is relatief warm, dat van de Garonne vrij koud. Als gevolg daarvan ontstaat 's ochtends in de Sauternes vaak mist, met name in de herfst. Meestal breekt 's middags de zon door. Deze wisselwerking tussen vocht en zonnewarmte vormt in de wijngaarden het perfecte leefklimaat voor de Botrytis cenerea, de bacterie die de nobele rotting doet ontstaan. Late, dure pluk Als gevolg van deze rotting schrompelen de druiven in en verliezen vaak de helft van hun vocht. Bovendien raken de vruchtjes een deel van hun zuren kwijt en krijgen een apart aroma, dat later terugkomt in de wijn. Het rottingsproces komt pas goed op gang bij volrype druiven. Dit betekent dat de oogst in de Sauternes pas plaats heeft nadat elders in Bordeaux de druiven allang zijn geplukt. Dit late tijdstip brengt ook risico's met zich mee. Het is gebeurd dat totale oogsten verregend zijn. Een ander probleem vormt de ongelijkmatigheid van het rottingsfenomeen. Een wijnboer die alleen volledig aangetaste vruchtjes wil oogsten, moet zijn plukkers daarom diverse malen de druivestokken langs laten gaan. Die plukkers moeten bovendien getraind zijn in het selecteren van de juiste druiven. Voorts is de opbrengst per hectare laag. Het gemiddelde ligt rond de 22 hectoliter, ongeveer half zoveel als de rest van Bordeaux. Al deze factoren betekenen dat een goede Sauternes nooit goedkoop kan zijn. Een reden te meer dus om de wijn met zorg te schenken. Bijna decadent De kenmerken van deze Bordeauxwijn bestaan zijn een bleekgouden kleur (met soms een glans van groen) en een mooi parfum met enerzijds het markante rottingsaroma dat richting gekookte pruimen gaat en anderzijds impressies van honing, abrikozen en jasmijn. Voorts kan de smaak een bijna decadente weelde bezitten, met ook weer honing, abrikozen en andere rijpe zuidvruchten, alsmede een hint van kruiden en vaak ook iets vanille. Daarnaast is altijd wat frisheid aanwezig, zodat die wijn niet log of mat. maar levendig smaakt. Omdat Sauternes per definitie een zoete witte is, zijn veel mensen geneigd hem bij geeft- niet-welk dessert te schenken en daar zit hem de fout. Veel nagerechten zijn namelijk te zoet voor Sauternes. Dit geldt voor alle ijscreaties, de meeste soorten gebak en chocoladedesserts. In al die gevallen delft de wijn het onderspit. In plaats van weelderig gaat hij iel smaken, in plaats van zoet bijna zurig. Wie werkelijk van een Sauternes wil genieten, moet de wijn dus andere partners geven. Dat kunnen zyn verse peer of perzik, niet te zoete cake, lichte fruittaarten in Franse stijl en fruitsalades zonder slagroom. Maar een goede Sauternes smaakt niet alleen bij dit soort zoete nagerechten, want hij kan ook met blauw geaderde kaas als Roquefort of Gorgonzola worden gecombineerd. Je kunt zelfs een maaltijd met Sauternes beginnen, door een glaasje te schenken bij een mooie gevogeltepaté. Selectief zijn, dat is het geheim voor het schenken van Sauternes. HUBRECHT DUIJKER Amandelen zijn er in twee soorten Zee, zoals zoveel vruchten van de zelfde familie: abrikozen en perzi ken. De Chinezen hebben in de zes de of zevende eeuw de amandel boom ingevoerd uit Turkestan. Via Perzië zijn amandelen al ver voor het begin van onze jaartelling in Griekenland terecht gekomen, waar men ze amygdale noemde, wat in het Latijn verbasterd werd tot amandula. De Grieken meenden dat aman delen een goed middel waren tegen dronkenschap en daarom aten ze al tijd wat amandelen bij het eerste glas wijn van een symposium, een feestmaal. En nog steeds knabbelen ook wij graag een zout amandeltje bij het aperitief, al denken we daar bij dan niet aan dronkenschap. Zoet en bitter Er zijn twee soorten amandelen, zoete en bittere. De bittere zijn erg bitter en net geschikt om zo op te eten, maar ze worden wel gebruikt in de banketbakkerij, bijvoorbeeld voor bitterkoekjes. Ze bevatten een zwalr vergif, cyaankali oftewel blauwzuur. Dit gif veroorzaakt spierverslapping en is daarom do delijk, maar kan in kleine hoeveel heden heilzaam zijn, bijvoorbeeld om pijnlijke krampen op te heffen. Het werd vroeger wel gebruikt te gen menstruatiepijnen en hoest. De Middeleeuwse Nederlandse dichter Jacob van Maerlant schreef over amandelen: 'bittere sijn goet ter medicine, soete die sijn goet ter spise'. De zeventiende-eeuwse arts Blankaart achtte het verstandig om ze te combineren met vijgen en ro zijnen om verstopping te voorko men, een soort studentenhaver dus. Ook Frankrijk kende vanouds deze combinatie in een traditoneel snoe perijtje voor schoolkinderen: quatre mendiants, vier bedelaars, genoemd, naar de kleur van de pij die de grote bedelorden droegen. 'Donkergrijze vijgen voor de Fran ciscanen, zwarte rozijnen voor de Augustijnen, roodbruine hazelno ten voor de Carmelieten en blanke amandelen voor de Dominicanen. Toepassingen Via de Arabische rijken op Sicilië en in Zuid-Italië zijn amandelen in de Italiaanse keuken en vandaar verder in Europa terechtgekomen. En ook via de Moren in Spanje. De Perzisch-Arabische keuken kent talloze heerlijke toepassingen van amandelen, zoals marsepein, die misschien met kooplui van de Duitse Hanze in Noord-Europa ge komen is. De marsepein uit Lübeck is nog altijd beroemd. En brengt Bloeiende amandelbomen in Spanje. Sinterklaas uit Spanje geen marse pein mee en banketletter met aman delspijs? Amandelpudding In de hele Arabische wereld geliefd is muhallabia, een amandelpud ding. Kook hiervoor pudding van 3 le pels rijstebloem en 2 lepels maizena met een liter melk, voeg er 6 a 8 le pels suiker aan toe, 3 eetlepels roze- water en 100 gram gemalen aman delen. Als de pudding koud en stijf is giet men er een stroopje over van honing, verdund met water en roze- of oranjebloesemwater en kan men deze versieren met amandelen, vruchtjes of iets dergelijks. Amandelmelk Heerlijk verkoelend op warme zo merdagen is amandelmelk (Frans orgeat, Spaans horchata), ook Ara bisch van origine. Bind daar voor 250 g gemalen amandelen in een doekje en hang dit in driekwart liter water. Laat het een uur weken, schud en knijp het af en toe en druk het dan zeer goed uit. Voeg aan de melkachtige vloeistof een kilo sui ker toe, kook het op en laat het zachtjes doorkoken tot het strope- (foto R. de Groen) rig wordt. Voeg er dan twee lepels roze- of oranjebloesemwater aan toe. Bewaar het in de koelkasdt, en voeg er voor het gebruik ijskoud water naar smaak aan toe. Recepten uit: A book of Middle Eas tern Food van Claudia Roden, Ned. Vertaling: Midden-Oosten Kookboek, uitg. Het Spectrum. De Benoni is een appel die in juli volop op de veiling komt. Dit ras wordt zowel groen alè wat rijper en dan geel, met een gestreepte rode blos aange boden. Echt populair is de Benoni nog niet. Dat is jammer, want het js bij uitstek een frisse sappige handappel met een knapperig geelwit vrucht vlees. De smaak is uitgesproken fris en aromatisch. De appel leent zich niet tot verwerking in bijvoorbeeld gebak, maar heeft wel een zo duidelijke smaak, dat hij perfect smaakt in een vruchtensalade. Maar dan moet de sa lade vers gemaakt en gegeten worden. Anders loopt de smaak snel achter uit. Voorheen werd de Benoni vooral geïmporteerd. Maar nu wordt deze ap pelsoort ook volop in Nederland geteeld. Het is overigens geen echte be- waarappel. Op de fruitschaal doet-ie het niettemin prima. (GPD) Luc Nijholt draait zijn hand niet om voor een verhuizink je. De middenvelder verruilde na het seizoen 1988-'89 FC Utrecht voor het Zwitserse Old Boys. Precies een jaar later reed de ver huiswagen vanuit de Alpen het grillige Schotse landschap binnen. Ongemerkt en tot veler verrassing vond de Haarlemmer onderdak bij de eerste divisieclub Motherwell. De vereniging legde 150.000 gulden voor Nijholt op tafel. "Voor clubs op dit niveau peanuts", weet Nijholt, die de Engelse taal aardig meester is. Dat de blonde Noordhollander zich weer het vuur uit de sloffen loopt in een internationaal aansprekende competitie mag opmerkelijk heten. Na zijn vertrek uit Utrecht leek Nij holt een beetje weggestopt in de Zwitserse tweede divisie. Toen Old Boys ook nog eens tegen degradatie moest knokken leek een roemloos einde van zijn carrière in zicht. Des ondanks wist Nijholt zich een ge waardeerde kracht in het Alpen land. Maar hij drukte zwaar op de begroting. "Er kwam een nieuw be stuur, dat de zaken anders wilde aanpakken. Ik was de duurste spe ler en mocht weg, hoewel mijn con tract nog doorliep". Teruggekeerd van vakantie wachtte Nijholt een minder prettige surprise. "De club had een clausule in mijn contract ontdekt waardoor ze een verlaagde aanbieding kon den doen. 'Als jullie het zo willen spelen, dan dien ik hier gewoon mijn contract uit', heb ik toen ge zegd. Gelukkig kwam Bob Maas kant van de Stichting Arbeidszaken met het voorstel een proefwedstrijd in Schotland te spelen. Maaskant en Ton van Dalen hebben zo'n beetje bemiddeld bij alle Nederlandse transfers Hans Gillhaus, Pieter Huistra en Theo Snelders naar Schotland. Na een paar testwed strijdjes bood Motherwell me een driejarig contract aan, dat ik op twee augustus ondertekende". Vol zelfvertrouwen ging Nijholt aan de slag, hoewel hij aanvankelijk moeite had met het meer fysieke spel op het eiland. "Maar ik heb het eigenlijk bij alle clubs gered, dus waarom hier niet. Alleen bij FC Utrecht was het laatste half jaar niet zo'n succes. Het omschakelen naar een ander speltype leverde in het begin wat problemen op. Het voet bal is hier toch veel sneller en daar door moet je steeds twee zetten vooruit denken". Draai Nijholt lijkt met vriendin en kind zijn draai aardig gevonden te heb ben en nestelde zich riant in een van de buitenwijken van Motherwell, een plaatsje zo'n 25 kilometer van Glasgow. De confrontatie tussen ti telkandidaat Rangers en het tot voor zaterdag hoog genoteerde Mo therwell leverde drie dagen terug een uitverkocht Ibrox Stadium op. "Een geweldige ervaring. Er zaten 45.000 uitzinnige fans op de tribune. De eerste helft speelden we goed en kregen we een paar kleine kansjes, maar toen we vijf minuten na rust met 1-0 achterkwamen, was bij ons de fut er een beetje uit. Jammer, want we stonden op de derde plaats en zijn nu naar de vijfde gezakt. Het is geen ramp. Vorig jaar eindigden we als zesde. De club heeft ambities en wil Europees voetbal zien te ha len. We kregen in de zondagsbladen geen slechte pers en ook over mijn spel waren jullie collega's tevre den". Nijholt speelde tot nu toe alle acht competitiewedstrijden mee en mocht zijn krachten sparen tijdens een van de vele bekerwedstrijden. "Ze hebben hier drie bekercompeti ties, we zijn er nu voor eentje uitge schakeld. Motherwell is een echte arbeidersstad, we spelen in zo'n ty pisch Engels stadion waar 24.000 mensen in kunnen. Het is een gezel lige club. Na de training gaan de spelers nog even een 'pint' kopen in de pub. Spelers hebben hier welis waar een grotere vrijheid dan in Ne derland, maar de zelfdiscipline is veel groter. Als je in Nederland je neus in een café laat zien, speel je 's zondags al niet meer mee". De verhalen dat Britse voetbal lers halve alcoholisten zijn vindt Nijholt zwaar overdreven. Net als de bewering dat op het eiland niets aan een warming-up wordt gedaan. "Ook hjer wordt een normale war- ming-up gedaan. Er is hooguit één speler die voor de wedstrijd in het bad gaat liggen. Met Tom Boyd en David Cooper als de beste spelers hebben we een goede ploeg. Toch blijft de club in de schaduw-van Aberdeen, Glasgow Rangers, Celtic en Dundee United". Spelen in een echte topclub is echter ook geen pretje, zoals Nijholt zaterdag nog van Huistra vernam. "Pieter speel de tegen ons toch een goede wed strijd en was zeer verbaasd dat hij dc ene week wel speelde en de an dere niet. Dat zal mij bij Motherwell niet zo snel gebeuren". (GPD) "De moeilijkste beslissing in de vier jaar dat ik hier de leiding heb". Graeme Souness heeft het er lang over gewikt, maar vorige week woensdag hakte de manager van Glasgow Rangers de knoop dan ein delijk door. Terry Butcher, Ran gers' meest ervaren verdediger, komt voorlopig niet meer in aan merking voor een plaats in het ba siselftal. Nadat de 75-voudige En gelse international vorige week za terdag, in de wedstrijd tegen Dun dee United, voor de tweede maal dit seizoen in eigen doel schoot was ook voor Souness duidelijk dat But cher niet langer was te handhaven. Al sinds Butcher van het WK in Italië terugkeerde, waarna hij een stukje kraakbeen uit zijn knie heeft laten laten verwijderen, is de 31-jari- ge verdediger niet meer de oude. Door zijn zwakke optreden in de competitie werd Butcher voor de bekerwedstrijd tegen Aberdeen buiten de ploeg gehouden. Afgelo- Verzorger Spurs goed bij de les David Butler, fysiotherapeut bij Tottenham Hotspur, was afgelopen veertien dagen hoofdpersoon in twee merkwaardige en toevallige gebeurtenissen. Jongstleden zater dag redde Butler door uiterst voort varend optreden het leven van Spurs-speler David Howell. De Londense middenvelder slikte als gevolg van een botsing met een spe ler van Aston Villa zijn eigen tong in, waarna hij bijna dreigde te stik ken. Verzorger Butler had direct in de gaten wat er was gebeurd, sprint te het veld in en zorgde voor opluch ting. Alom waardering uiteraard voor Butler. Het toeval wil dat exact 14 dagen daarvoor iets soortgelijks leek plaats te vinden, met dezelfde hoofdrolspelers. In de wedstrijd te gen Leeds United kreeg Howell een trap tegen zijn hoofd, wat Butler het ergste deed vermoeden. De 'fysio' rende, terwijl de wedstrijd nog niet was stilgelegd, het veld in om het slachtoffer te helpen. Bij nader in zien bleek de verwonding mee te vallen, maar de alerte verzorger kreeg vervolgens wèl een gele kaart voorgehouden omdat hij zonder ar bitrale toestemming tot actie was overgegaan. Butler moet nu bij de Engelse voetbalbond op het matje komen voor deze reprimande, die op het wedstrijdformulier staat om schreven als 'wangedrag'. Inmiddels heeft toparbiter Geor ge Courtney het opgenomen voor Butler. Engelands beste fluitist heeft voorgesteld de regels niet al te strikt toe te passen, wanneer de ge zondheid en de veiligheid van spe lers mogelijk op het spel staan. De Engelse voetbalbond (FA) heeft vo rig seizoen overigens de scheids rechters al een 'safety-first'-beleid aanbevolen wat betreft het toelaten van verzorgers op het veld. Zeker in het geval van hoofdverwondingen. Een harde verdediger of niet: Terry Butcher, hier met een zware ioofdwond, staat naast de ploeg van Glasgow Rangers. (archieffoto» pen zaterdag ging tevens het duel tegen Motherwell aan zijn neus voorbij en vanavond zal hij tevens ontbreken in de return op Ibrox Park van de EC I-wedstrijd tegen La Valletta uit Malta. De afgelopen dagen staken in En geland onmiddellijk de geruchten de kop op dat Butcher zijn langste tijd heeft gehad bij Glasgow Ran gers. Niet helemaal onbegrijpelijk, want Souness heeft onlangs in Oleg Koesnetsov van Dinamo Kiev een waardig opvolger voor Butcher ge vonden. De 27-jarige Sovjet-inter- 1 national arriveert volgende maand in Glasgow. Vraag aan Butcher of hij nog om opheldering heeft gevraagd over de beslissing van Souness. "Nee. Ik heb de manager niet gesproken en ik ben ook niet van plan om met de manager te gaan praten. Tenzij hij bij mij thuis langs wil komen voor een kopje thee". SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE Woensdag Den Bosch - Dordrechl *90 Excelsior RBC Vlissingen - NAC De Graafschap - AZ Wagemngen - Emmen Go Ahead Eagles - Zwolle Heracles Haarlem Veendam - Cambuur Telstar - Eindhoven VW - Helmond Sport Bayem München (BrD) - Apoel Nicoaia (Cyp) 4- 0. (0-0). Eerste wedstrijd 3-2.48. Augenthaier 1-0, 63. Mihaitovic 2-0, 88. Mihajtovnc 3-0, 90. Mihaito- vic4-0. Scheidsrechter Azzopardi (Mal). Toe schouwers 11 000. Gele kaart PftOgler (Bayem). Sapuric. Kouts en Kosta (Apoel) Glasgow Rangers (Sch) - La Vatetta (Maf) frO (4-0).Eerstewedstnjd 4-0 5 Dodds 1-0.6 Spen cer 2-0, 23. Johnston 3-0, 37. Johnston 4-0, 75. McCoisl 5-0, 78 Johnston (strafschop) SO Scheidsrechter King (Wal) Toeschouwers 20.627 Roal Madrid (Spa) - BK Odenae (Dan) W) (1- 0). 13. losada 1 -0,35 Michel (strafschop) 2-0,46 Aidana3-0.56.Losada4-0.63 Losada5-0,69 Al- dana 6-0 Scheidsrechter Martmo (Zwi) Toe schouwers 40.000 UEFA Cup Viteaao (Ned) - Deny City (Nle) OO. Eerste wed strijd 1-0. Scheidsrechter Velazquez (Spa). Toe schouwers 5742 FC Chemnitz (DDR) - Boruaaia Dortmund (BrO) 02(01). Eerste wedstnjd 0-2 24 Helmer0-1,50 Rummemgge 0-2. Scheidsrechter Hacket (Eng) Toeschouwers 11 904 Gele kaart Keiler en Schmidt (Chemnitz) Real Soctoded (Spa) - Lauaanne Sporta (Zwi) 1-0 (OO). Eersle wedstnjd 2-3. 55 AkJrldge 1-0. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers. 10 000 Admira Wacker (Ooa) Vajle BK (Den) 3-0 (3- 0). Eerste wedstri|d 1-017 Onder 1-0. 27 Mar- schaM 2-0, 45 Ogns 30. Scheidsrechier Satorm (Roe). Toeachouwwers 2000 FC Luzern (Zwf) - MTX Budapeat (Hon) 2-1 (O 0). Eerste wedstnjd 1 1 54 Van Eck 1 -0. 70. Kar- doe 1-1, 80 Nadig 2-1. Scheidsrechter Azpitarte (Spa). Toeschouwers 10.350 Gtrondtns Bordeaux (Fra) - Glenavon (Nlo) 20 (20). Eerste wedstrijd 00 5 Dugarry 1-0, 10. Ferreri 2-0 Scheidsrechter Garoa de lorca (Spa) Toeschouwers 12.000 Vtloeee, Boruaaia Dortmund, Real Soóeded, Admira Wecker, FC Luzem en Bordeaux naar do tweede ronde. HAARLEM Europese beker voor bekerwinnaars. Akndes (Ned)-UppsalaArapt(Zwe)94-60(41-39) Eerste wedstrijd 75-95, Akrtdes utgescha^eW Scores Akndes WiH'.ams 34. Bennes 16. Wmdham 15, Oscar Teies 12 Uppsala Charles 30 Toeschou wers 1000 Eindelijk wakker Gunnar Sauer heeft de grootste moeite 's morgens het bed te verlaten. Het wil daarom nog wel eens voorkomen dat hij te laat verschijnt op de ochtend trainingen bij Werder Bremen. Onlangs overkwam hem dat voor de zoveelste maal. "Ik heb de wekker niet gehoord", luidde zijn niet bijster originele smoes. Om Sauer voor eens en altijd tijdig klaar wakker te krijgen, nam de Bremer coach Otto Re- hhagel de volgende dag een ca deautje voor de slaapkop mee: een reusachtige mechanische wekker, die een enorm kabaal produceert als hij afloopt. Sauer heeft zich daarna nog niet weer verslapen. Tot groot verdriet van Mirko Votava, als aanvoer der van Werder Bremen beheer der van de boetepot. In Sauer had Votava tot voor kort een van zijn beste klanten, WOENSDAG 17.15-18 00 Sportnet Surten 18 00-18.30 TV 5 Montagne bergsport magazine 18 00-20.00 Sportnet. American Collega Football Miami-Iowa 19.00-19.30 EURO Vlot Races 19.30-20.00 EURO Eurosport news 20.00-21.00 EURO Trans World Sport 20 00-21.30 Did 3 Sport im Westen extra tennis voor vrouwen in Easen 20 00-22 00 BRT 2 Sportavond mat Europacup-voetbal (Club Brugge-Ul- leström, Club Luik-Vikmg Stavanaer. KV Mechelen-Sporting Lissabon, Petrolul Pioiesti-Anderlecht en Ferencvaros-FC Antwerp 20.00-22.00 Sportnet Pro Boksen 21 00-22 00 EURO Wielrennen vanuit 21.24-22.00 Ned 3 Studio Sport met Europacup-voetbal (PSV-Montpellier, FC Twente-Bayer Leverkusen en AS Monaco-Roda JC) 22 00-23 00 EURO Boksen 22 00-00.00 Sportnet Amerikaans honk bal. 23.00-00.00 EURO Voetbal DONDERDAG 07 00-09 00 Sportnet American Footba» Purdue-Notre Dame 00 30-09.30 EURO Golf voor vrouwen m Panjs 09.00-10 00 Sportnet Volleybal interna tionaal toemoo. voor mannen 09 30-10 00 EURO EurobK» 10.00-11 00 EURO WK worstalen voor 11 00-12 00 EURO Autosport formule I GP van Spanje 12 00-14 00 Sportnet Autosport 12 00-19.00 EURO Tenms voor vrouwen .n Essen 14 00-15 30 Sportnet Boksen 15 00-15 30 RAI UNO Cronache Italians motorsportmegazino 15.03-17 15 Did 1 Sport 3 Extra lenrns voor vrouwen .n Essen 15.30-16.45 Sportnet P sarde sport

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19