Uitgaven Leiderdorp vallen weer lioner uit 'Aardigheidje oma' vaak weinig waard Basiseducatie nog een jaar in gebouw aan Splinterlaan 'Strengere controles op gemeentelijke uitgaven' Nieuwe subsidie bokscursus probleemjeugd Wassenaar Twee auto's vernield bij kettingbotsing PAGINA 16 REGIO LEIDEN WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 Begroting '90 op aantal punten al overschreden LEIDERDORP - De begro ting 1990 in Leiderdorp is al halverwege het jaar op een aantal punten overschreden. De kosten van bestem mingsplannen zijn 34.000 gulden hoger uitgevallen dan was geraamd en het toekomst elke maand de uitgaven budget voor representatie is en inkomsten te controleren om iA,nm niet nog een keer voor onverwachte grotendeels verbruikt. WD- verrassingen te komen staan, wethouder C A. Huigen (Fi nanciën) zegt dat nog een Behalve te hoge uitgaven voor re- aantal nosten zirh 'in He kri presentatie en bestemmingsplan- aantal posten zien in ae Kn nen z(jn ook de vacaturekosten te tische tase bevinden. Het hoog. "Die post is inderdaad over- college zal er het laatste schreden", zegt Huigen. "We heb- kwartaal streng op toezien ben nogal wat doorstroming in het dat niet nog meer gemeente- personeel, meer dan vong jaar De lijke uitgaven hoger uitval len. representatiekosten zijn weliswaar niet overschreden maar als de ge meente 'op dezelfde voet doorgaat' is er te weinig geld gereserveerd. 'We hebben dus nog maar een be- Ook een aantal interne uitgaven de eerste helft van 1990 nog. Alleen de uitgaven zijn gecon- troleerd. de inkomsten moeten nog in het ge'mwntehuis'valt hógeT'uit «orden getoetst. Huigen rekent er dan werd verwacht "De kosten van op dat Leiderdorp in deze fde peno- R zouden tot wn overschrij- de ook een aantal meevallers heeft -- - gehad. Zeker is wel dat in het derde kwartaal de begroting op een aantal -p. punten moet worden aangepast om J-76ZeiIQ0 IOUl de gemaakte overschrijdingen te Dat de kosten van bestemmings- dekken. Voor elke extra uitgave plannen ruimschoots zijn over- moet een zogenaamd 'dekkings- schreden is volgens Huigen te wij- plan'worden gemaakt om de begro- ten aan verkeerde ramingen. "We ting weer sluitend te maken. hebben vorig jaar een tekort gehad door verkeerde ramingen. Dat werd HnrnQP Vniu<ninivpr<;itpit 7it 7n De jaarrekening over 1989 ver- pas onlangs bekend. Dat we dezelf- t toonde onlangs een tekort van ruim LEIDERDORP - De Leiderdorpse fracties willen de afdeling financiën van de gemeente uitbreiden en vaart zetten achter strengere con troles op de uitgaven. Belangrijke budgetoverschrijdingen moeten tij dig gesignaleerd, of liever, helemaal voorkomen worden. D66-woord voerder L.W.C. La- mers sprak gisteravond tijdens de raadscommissie financiën van 'moeilijke tijden waarbij alle hens aan dek geboden is om weer in rus tiger vaarwater te komen'. Hij sloot zich aan bij coalitiegenoot A. Roest (CDA) die budgetten 'heilig' noem de. P.J. Muller (WD) stelde voor een een speciale controleur aan te trekken die toezicht moet houden op de gemeentelijke uitgaven: "Eén persoon moet de materie strak in de hand houden". Een meerderheid van de commis- Fracties Leiderdorp: kant tegen de voorstellen. J.M.H.M. Hermans (PvdA) en C.Bos (Groen Links) zijn tegen de verlaging van de onderhoudskosten voor speel plaatsten, bestrijden de kortingen op de schoolbegeleidingsdienst en kunnen niet meegaan met een ver hoging van de afvalstoffentarieven. De PvdA keert zich ook fel tegen het plan om de marktgelden te ver dubbelen. "Met uw voorgestelde verhoging van de kraamkosten sie ging akkoord met het zogenaam- jaagt u nog meer kooplieden weg' de dekkingsplan dat het college aldus Hermans, heeft gemaakt om het begrotingste kort van zes ton weg te werken. Al leen de oppositie keerde zich vier- De weekmarkt in de Hoofdstraat is al tijden een zorgenkind van de gemeente omdat er steeds minder branches zijn vertegenwoordigd in de kraampjes. De gemeente moet nu elk jaar 25.000 gulden bijpassen en voelt daar niets meer voor, zeker nu de gemeente financiële zorgen heeft. Huigen zei zich niet voor te kun nen stellen dat de verhoging van vijf gulden per week per kraam de 'on dergang van de markt zou beteke nen'. Bos stelde dat de marktlui het nu al moeilijk genoeg hebben het hoofd boven water te houden. De Groen Linkser keurde de voorge stelde verhoging van de marktgel den dan ook samen met de PvdA af. LEIDERDORP - De Stichting Ba siseducatie blijft vermoedelijk nog een jaar gehuisvest in het huidige gebouw aan de Splinterlaan. Zono dig zal de gemeente extra ruimte huren in sociaal cultureel centrum De Sjelter. In de begroting 1991 wordt nog voorgesteld het gebouw aan de Splinterlaan, waarin ook de Leider- ren. B en W onderzochten de moge- lijkheid beide instanties te verhul- ren ha, en een'aantal zen naar een of meer leegkomende komsten werden te h r fouten. Een aantal uitgaven wa- mrvooiüir to „„Ltan Hai louiiuc Diuaugs een icKori van ruim de fout gemaakt hebben vind ik een Dand zou in zeer slechte staat verke zes ton Dat kwam onder meer door groot woord. Als we de zaak willen LEIDERDORP - Een 15-jarige fiet- pand zou in zeer slechte staat verke- een aantaj gemaakte administratie- corrigeren kan dat pas in 1991" cor n,t A,,fomaHo raaWo «Hc+on«.H. Fietser Alkemade (15) licht gewond tijdens de vergadering van de raads commissie welzijn. De commissie adviseerde voor bleemjongeren op te vangen. Daar- 1991 niet meer dan 12.800 gulden na zou worden bekeken of het expe- beschikbaar stellen, hetzelfde be- riment in een behoefte voorziet. schoolgebouwen in de gemeente. Ex'tr» üitgavën'leTddm^fet^Ujci Nu geven B en W er de voorkeur tot begrotingswijzigingen. "Sken "nL7™n Ser "nTerko DaaroP "eslot^B en W de ge- zoeken naar een ander onderko meentelijke geldkist scherper te be- men. Na onderzoek is gebleken da waken VoQr h halverwege het met de slechte conditie van het l.,. t gebouw wel meevalt; er hoeven slechts enkele reparaties te worden uitgevoerd. Waardoor de afdeling financiën in de fout is gegaan bij het vooruit be rekenen van een aantal uitkomsten en uitgaven is onduidelijk. Huigen: ser uit Alkemade raakte gistermid dag licht gewond bij een verkeers ongeval in Leiderdorp. drag als dit jaar. Nieuw Nijevelt heeft bij de gemeente een subsidie- De raadscommissie financiën reed werd hij geraakt door zijn ach- sprak onlangs al haar ongenoegen terligger, een 59-jarige motorrijder W zijn van plan in de uit over de nieuwe overschrijdin- Ult Zoeterwoude. Fietsenlajkdag bij korpsen rijkspolitie regio REGIO De rijks- en de gemeente politie in de Duin- Bollenstreek houden zaterdag 13 oktober een re gionale fietsenkijkdag. In de poli- tiebureaus van de gemeenten Kat- wijk, Noordwijk, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout, Oegstgeest en Rijnsburg kunnen ei genaren van fietsen tussen 10.00 en 16.00 uur terecht om te kijken of hun gestolen fiets wellicht is gevon- RIJNSBURG - Bij een kettingbot- sing op de Rijnsburgerweg in Rijns burg zijn gistermiddag om half zes twee auto's totaal vernield. Een der de auto liep alleen schade aan de voorzijde op. Juist de automobiliste van deze I auto, een 27-jarige vrouw uit Noord- wijk, was volgens de politie de ver oorzaker van het ongeval. Doordat zij te laat remde en daardoor haar voorganger raakte, schoven haar twee voorgangers zodanig op elkaar dat hun auto's moesten worden weggesleept. Auto brandt uit op rijksweg A4 HAARLEMMERMEER - Een en- kele jaren oude Mercedes van een 45-jarige Dordtenaar is gistermid- dag volledig uitgebrand op rijks weg A4 ter hoogte van Haarlemmer meer. De man kwam uit de richting Amsterdam. Bij de splitsing met de rijksweg A44 begon zijn wagen te roken. Hij stopte en zette zijn wagen aan de kant. De te hulp geroepen brandweer kon niet meer verhinde ren dat de wagen volledig uitbrand- de. De politie vermoedt dat kort- sluiting oorzaak is van de brand. Met hand tussen speculaaswals LEIMUIDEN - Een 21-jarige jon- geman uit Oude Wetering heeft van ochtend verwondingen opgelopen tijdens het werken in een koekfa- briek op Leimuiden. De werknemer 'kwam met zijn hand in een specu- jlaaswals en werd met onbekend let sel afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Veilinghuis Sotheby's houdt taxatie in kasteel Oud Wassenaar WASSENAAR - "Over het algemeen valt het niet mee. Veel mensen komen hier met hoge verwachtin gen, maar dan blijkt dat kostbare erfstuk van oma of opa toch een stuk min der waard dan verwacht. Vaak is een schilderij of een porseleinen bord al lang familiebezit en iedere generatie denkt dat het weer duurder is geworden. Maar zo werkt het dus niet". Directeur D. Westerhuis van de Amsterdamse afdeling van het in ternationale veilinghuis Sothe by's is ondanks het regelmatig te leurgestelde publiek toch een te vreden man. Enkele honderden mensen kwamen gisteren naar kasteel Oud Wassenaar in Wasse naar waar experts van het veiling huis gratis kunst en antiek taxeer den. Toch betaalde iedereen 2,50 gulden voor de taxatie van de eer ste twee objecten en een gulden voor ieder volgend voorwerp. De opbrengst komt ten goede aan het Wereld Natuur Fonds. Vorig jaar organiseerde Sothebys ook een aantal open dagen door geheel Nederland, waar toen ruim 15.000 gulden voor het Rode Kruis werd opgehaald. Natuurlijk is het veilinghuis geen filantropische instelling, er kent Westerhuis. Sotheby's pro beert, door naar het publiek toe te komen, mensen te bewegen hun spullen ter veiling aan te bieden. "Vroeger kwamen de mensen naar een veilinghuis toe, maar te genwoordig doet men dat veel minder. Daarom gaan we zelf op pad". Vooral schilderijen en porse lein werden gisteren in Wasse naar ter keuring aangeboden. Ook werden regelmatig foto's van meubels, kroonluchters en ande re minder mobiele objecten ge toond, waarna de experts zich aan een schatting waagden. "Mensen willen toch vooral weten wat iets waard is", weet Westerhuis, "en pas daarna zijn ze geïnteresseerd in de herkomst, de ouderdom en andere wetenswaardigheden over hun bezit. Maar in een paar minuten kun je natuurlijk nooit meer dan oppervlakkig oordeel vellen". "Ik heb hier een litho van Toorop. die is in de jaren twintig door mijn grootmoeder gekocht", weet een onmiskenbaar Wassenaarse dame. Dat is nou jammer, want de deskundige hoeft niet eens haar loep erbij te pakken om te consta teren dat het hier een kopie be treft. "Rond de eeuwwisseling werd Toorop veel gekopieerd, dit stuk heeft helaas geen enkele handelswaarde". De dame gaat in de herkansing met een schilderijtje, "een aardig heidje, ook van oma". Het aardig heidje blijkt een doek te zijn van Maris, een bekende negentiende eeuwse portretschilder. Of het werk moet worden toegeschre ven aan Simon of aan Willem Ma- ris, daar zijn twee deskundigen het niet een-twee-drie over eens, maar het is "zonder meer een mooi stuk". Na enig wikken en wegen weet de dame nog niet of ze het ter vei ling zal aanbieden en daar moet ze dan ook rustig de tijd voor ne men. verzekeren de experts haar. "Volgens die heren brengt het een hele mooie prijs op en zo prachtig vind ik het nu ook weer niet. Hoeveel? Dat ga ik niet aan uw neus hangen, want dat hoeft tout Wassenaar niet te weten". "Ook al betreft het familiestuk ken, als mensen eenmaal de stap hebben gezet om er hier mee naar toe te komen, dan hebben ze er vaak al emotioneel afstand van gedaan", weet R. Mulders, specia list negentiende eeuwse schilder kunst. Al vijftien jaar werkt hij bij Sotheby's en hij schat in die jaren enkele tienduizenden schilderij en te hebben gezien. Moderne kunst Voor Mulders is het een drukke dag, want in Wassenaar blijkt veel negentiende eeuws werk bij de kunstminners aan de muur te hangen. "Dit is geen plaats waar veel liefhebbers van moderne kunst wonen en zeventiende en achttiende eeuwse doeken wor den weinig meer in de handel aangeboden", verklaart hij. De kwaliteit van het gebodene noemt Mulders 'doorgaans goed, al zit er natuurlijk wel pulp tus sen'. Die laatste woorden worden di rect bewaarheid als een mede werker een paar doeken toont. "Ai, dat is niets voor ons", keurt hij een vlekkerig zeegezicht, ter wijl een in schetterende kleuren geschilderd bloemenmeisje de kwalificatie "Belgische kitsch" meekrijgt. De waarde van de aangeboden doeken schat hij van enkele hon derden guldens tot ongeveer vijf tigduizend gulden. "De spoeling wordt wat dunner de laatste ja ren, want er is vrij veel naar het buitenland verdwenen. Het grote geld wordt in Nederland niet voor schilderkunst betaald. In het be gin van de jaren tachtig maakte de markt voor negentiende eeuws werk een duikeling, maar nu is er weer volop belangstelling voor". Een veiling noemt Mulders "een leuk en spannend spel, want je moet toch een soort hebberig heid creëren om een mooie prijs voor de klant te maken". Sothe by's hanteert doorgaans richtprij zen, zodat echte koopjes nauwe lijks meer zijn te halen. "Wij zijn een spiegel van de markt en ge ven daarbij zo goed mogelijk ad vies. En als een verkoper per se een bepaalde minimumprijs wil hebben die niet wordt gehaald, dan wordt het doek niet ver kocht". Voorzichtigheid is bij het geven van richtprijzen altijd geboden meent de deskundige. Daarom zal hij ook nooit iemand advise ren om een stuk als belegging te kopen. "Oh nee, dat kost me mijn goede naam, daarvoor is de markt toch weer te onzeker. Ik vind ove rigens dat iemand alleen iets moet kopen omdat hij het mooi vindt, ik geef geen beleggingsad viezen". Zoutvaatjes Ook voor mevrouw Feng-chun Ma, de deskundige op het terrein van Chinees en Japans keramiek is het een drukke dag. "Tot nu toe heb ik nog niet veel zaaks ge zien", vertelt zij.' "Veel aardige dingen, maar echt iets bijzonders zit er niet bij". Veel van de aange boden waar is achttiende eeuws Chinees porselein dat speciaal voor de Westerse markt werd ver vaardigd. Ma toont een veilingca talogus waarin Chinese borden staan afgebeeld met daarop tafe relen uit de bijbel en de Griekse mythologie. Ook Westerse fami liewapens wisten de Chinezen haarfijn te kopiëren op hun 'ex- port'-porselein. "Dit werk wordt vrij veel ver handeld, dus de waarde is niet zo verschrikkelijk hoog. Toch kun nen de prijzen oplopen tot 25.000 gulden voor een mooi bord, maar echt forse bedragen worden al leen betaald voor het oudere 'Chi nese' porselein. Daar kwam pas aan het begin van deze eeuw be langstelling voor in het westen, dus deze stukken zijn schaars". Een Wassenaarse dame is toch nog bijzonder verguld als zij hoort dat haar 'niet-zo-bijzonde- re' Chinese wandbord ongeveer 700 gulden waard is. Als blijkt dat een peper- en zoutvaatje van Chi nees exportporselein ruim dui zend gulden waard blijkt te zijn kan haar dag helemaal niet meer stuk. Blijmoedig steekt zij de voorwerpen los in een plastic tasje, bij het eerder getaxeerde zilver. "Mevrouw, zou u clat nou wel zo vervoeren?", vraagt Ma zorgelijk. iflifi Wethouder Huigen: 'Als we de WASSENAAR - Het Wassenaarse ness en zelfverdediging. Op die ma- zaak willen coorigeren kan dat pas jongerencentrum Nieuw Nijevelt nier zouden meer meisjes en vrou- in 1991'. (archieffoto) krijgt nog een jaar subsidie voor een wen bij het jongerenwerk worden cursus boksen die probleemjonge- betrokken gen. De kritiek spitste zich toe op ren van de straat moet houden. Over toetsing die steeds achteraf plaats- een jaar wordt het project weer be- heeft. keken. Alle politieke partijen stem- den gisteravond in met dit voorstel experimenteerfase' van het boks- van B en W van Wassenaar, zo bleek project met nog een jaar te verlen gen. Twee jaar geleden werd het project opgezet om een aantal pro- Uit een evaluatierapport blijkt dat een vaste kern van 14 tot 15 jon- verzoek ingediend, waarin wordt geren met een gemiddelde leeftijd gevraagd om 8.000 gulden voor de van 19 jaar regelmatig komt boksen, laatste drie maanden van dit jaar, Twee jaar geleden is een mini- 36.000 gulden voor volgend jaar en mumaantal van 20 deelnemers als nog een extra subsidie van 8.000 voorwaarde gesteld. Omdat blijkt gulden om de activiteiten in 1991 te dat door het boksproject de jonge- kunnen uitbreiden. ren minder drinken en minder Volgens voorzitter M.J.L.M. Mim- agressief gedrag vertonen wil de pen van het jongerencentrum is het raadscommissie het project voorlo- Tentoonstelling In galerie het Oude Raadhuis in War mond exposeeert Leni Nelle tot en met 10 oktober met werken in klei en op pa pier. Rob Leeuwis exposeert tot en met 10 ok tober zijn onderwaterfoto's van voorwer pen uit opgedoken scheepswrakken in galerie De Pomp in Warmond. Theater Theatergroep Plok geeft zaterdag een voorstelling in de Muzenhof in Leider dorp (Cor Gordijnsingel). Het toneelstuk 'Mootjes' is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en begint om 14.30 uur. Dezelfde voorstelling is een dag later te zien in Ons Huis (Kosterspad 3) in Zoe terwoude. De voorstelling begint daar om 15.00 uur. Concert De popbands Moonwolf en Rex treden zaterdag 6 oktober op in jeugdecentrum Tent in Wassenaar (Van Zuylen van Nije- veltstraat 204). Moonwolf is een drie mansformatie die hardrock speelt. Rex is een vanuit Rotterdam operende vier mansformatie die 'rauwe op blues geba seerde rock 'n roll' speelt. Het dubbel concert begint om 20.00 uur. Kaartmarathon In het Zoeterwoudse café Landzicht (Verlaatweg 5) wordt zaterdag 6 oktober een kaartmarathon gehouden van 12.00 tot 24.00 uur. Koppels kunnen aan min stens twaalf ronden klaverjassen mee doen. Concert Trins Snijders en Peter Beijersbergen van Henegouwen geven zondag 7 okto ber een concert in de Leiderdorpse Mu zenhof (Cor Gordijnsingel). Snijders brengt een programma toneelliedkunst en wordt daarbij op de piano begeleid door Beijersbergen van Henegouwen. Aanvang 12.30 uur. Dressuur Bij manege Liethorp in sportpark De Bloemerd (Leiderdorp) zijn zondag 7 ok tober dressuurwedstrijden met paarden en pony's. Aanvang 13.00 uur. Expositie De Franse kunstenaar Joel Rabin expo seert zijn schilderijen tot en met 4 no vember in het Wassenaarse raadhuis De Paauw (Raadhuislaan 22). De tentoon stelling laat poëtisch en veelgekleurd werk zien. De tentoonstelling is georga niseerd in samenwerking mei de Wasse naars e galerie Lenten. Jeu de boules Club de petanque Leiderdorp opent za terdag 6 oktober haar jeu de boulester- rein aan de Van der Marckstraat. De offi ciële opening van de baan wordt om 14.35 uur verricht door de wethouder sportzaken, C. Kerner. Bij goed weer zal daarna een zogenaamd Prominenten Bliksem Toernooi worden gespeeld. Gemeentehuis Van de ene verbazing val je in de an dere verbazing. Een aantal weken geleden moesten de Zoeterwoudse panden beter worden beschermd, nu moet het in aanbouw zijnde ge meentehuis 'klantvriendelijker' worden. Progressief Zoeterwoude, wat laat je je toch simpel van je prin cipes halen. Tijdens de verkiezin gen was je nog fel tegen de nieuw bouw. Na de verkiezingen scheepje de kiezers af met 'beslist geen gul den meer dan 3 miljoen' en nu, net nu het gemeentehuis enige vorm begint te krijgen, geef je zonder na te denken 100.000 gulden uit om de voorgevel een leuker aanzicht te ge ven! Gemeentebestuur, had naar uw burgers geluisterd en de karakter volle gevel gerestaureerd. Dit had u en dus ons veel geld bespaard en had de onroerend-goedbelasting niet verhoogd hoeven worden, want vriendelijkheid kun je niet kopen, die moet je kweken. Gerrie van der Voet Burg. Wapstraat 5 Zoeterwoude WOENSDAG 3 OKTOBER Alphon jeugdmstuif volleybal in gymnas tieklokaal van de Zonnebloem- school, Jongkmdt Coninckstraal, van 10.30 lol 19.30 uur. Noordwijk vergadering commissie Welzijn en Onderwijs, aanvang 20.00 uur in hel gemeentehuis. Wassenaar vergadering commissie Ruimte- ii|ke Órdening en Milieu, levens commissie FEZ. aanvang 19.30 uur in het Raadhuis. DONDERDAG 4 OKTOBER Alphon klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd. Hugo de Groot straat. aanvang 14.00 uur. Lolden film en lezing over Leiden, aan vang 14.00 uur in gebouw NVvH. Caeciliastraat. film 'Een gevaarlijk ritme', over manisch depressieve mensen, aanvang 20 00 uur in het inloophuis Psychiatrie. Rapenburg 48 cabaretvoorstelling 'Made in Braille', door Vincent Bi|lo, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- voorstelling 'Hedda Gabler', door Ari Pro, aanvang 20.30 uur in hel LAK-Theater. Cleve- rmgaplaats. Leiderdorp bewegingsgym voor dames olv een Mensendiecktherapeute, van 12 30 lol 13.15 uur en van 13.30 tot 14.15 uur in Sjelter. klaverjassen bij De Buitengewo nen. aanvang 20.00 uur in Freriks- hof Noordwijk bijaenkomst NVvH aid Noord wijk, mmv Kim Riemvis met show van zelfgemaakte kleding, aanvang 14 00 uur in het buurthuis, Hoofd straat. strandvisvergadenng HSV De Sporlvisser, aanvang 20.00 uur in hel clubgebouw, Bosweg. Oogstgoest zwemmen voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeute, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur m zwembad Poelmeer. Voorschoten vergadering commissie Open bare Werken, aanvang 20.00 uur. Zoeterwoude vergadering van de gemeente raad. aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Kosterspad. VRIJDAG 5 OKTOBER Alphon vrouwenavond Stichting Homo- sexualiteit Alphen, vanaf 21.00 uur m gebouw SHA. Prinses Marijke- straat 71. Hazerswoude Gospelkoren concen mmv Inter kerkelijk Jongerenkoor en combo Rising Hope, aanvang 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk. Katwijk orgelconcert door J. van der Berg, aanvang 20.15 uur in de Tri- umfatorkerk, Piel Heinlaan. Leiden ruilavond bij Ruilvereniging Ko- ningskerk. van 19.00 tot 22.00 uur in buurthuis 't Spoortje. Bernhard- Leiderdorp prijsklaverjassen in da kantine van de IJsbaan, Mauritssingel. aan vang 20.00 uur Noordwijk feestelijke prijsuitreiking voor de jeugd, HSV De Sportvisser, aan vang 19.00 uur in hei clubgebouw, Bosweg. ZATERDAG 6 OKTOBER Alphen najaarsruildag Nederlandse Ver eniging van Postzegelverzame laars. van 10.00 tot 17.00 uur in ge bouw Nabij, Lauraplem. bazar in de Willem van Veen- school, Huetingstraat. van 10.00 tot 16.00 uur. optreden van het 'Deep River Ouarlet' in de aula van het Pieter Groen College, Helmbergweg, aanvang 20.00 uur. Hutspot-wandeltocht over 5, 10, 15. 25 en 40 km. start vanat 9.00 uur bij restaurant van de IJsbal. Vondellaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16