Jeugdboekenmaand: u zou willen datu weer net had leren lezen. En kijken. Bij welke bank kun je nog na kantoortijd terecht? Industriële Automatisering Bedrijfsvoering Oktober Muziekmaand met o.a. twee primeurs en een muzikaal kado: de Bijenkorf draait op volle toeren., Niet iedereen heeft overdag de tijd om in de rij te staan. Zou het dan niet makkelijk zijn om een bank te hebben waar u ook 's-avonds of soms zelfs in 't weckend terecht kunt Zo'n bank is er. De Centrale Volksbank, kortweg winsten en internationaal gedoe. Bij ons CVB Bank Een moderne bank met 630 geen grote en dure gebouwen. Wel vesti- vcstigingen in Nederland. Een bank met gingen aan huis of bescheiden kantoren, Sparen,lenen,hypotheken, Centrale VÓIksbank privé-rekeningenalles wat met geld te maken heeft Niet meer en een heel eigen karakter. Sociaal en maat- waar 't gewoon prettig is om uw geld- niet minder. U vindt ons in elke gouden schappelijk betrokken. Niet uit op dikke zaken te regelen in een persoonlijke sfeer. gids. En misschien zelfs bij u om de hoek een beetje dichter bij TECHNISCHE OPLEIDINGEN Dinsdag 2 oktober a.s. start in LEIDEN om 19.00 uur in de S.G. "De Mondriaan", Einde Valeriusstraat de kursus: Vrijwel alle machines en installaties zijn uitgerust met motoren, klep pen, cilinders en/of andere uitvoerorganen zoals verwarmingselemen ten, alarmering, lampen, enz. Genoemde uitvoerorganen moeten auto matisch in een bepaalde volgorde en onder bepaalde voorwaarden aangestuurd worden. Het aansturen van uitvoerorganen wordt veroor zaakt door signaalgevers, zoals eindschakelaars, niveau-schakelaars, enz. Om de schakelvolgorde en schakelvoorwaarden vanaf signaalge vers naar uitvoerorganen volgens plan te laten verlopen, dient de be sturing. De besturing in de zin van: "Klep K mag pa3 geopend worden, als aan de volgende schakelvoorwaarden - cilinder C moet uit zijn en motor M moet uitgeschakeld zijn - voldaan is". Besturingen komen in veel vormen en tegenwoordig op vrijwel iedere produktiemachine of - installatie voor. In de opleiding Industriële Automatisering (met 2 prak- tikumdagen) wordt ingegaan op relaisbesturingen, pneumatische be sturingen en logische elektronische besturingen. Vooral het lezen (dus niet ontwerpen) van alle mogelijke schakelschema's en de funktie van de in besturingen toegepaste komponenten, alsmede het storingzoe- ken vormen de belangrijkste onderdelen van deze leergang. Met na druk wordt opgemerkt, dat deze kursus speciaal bedoeld is voor tech nici met een lbo-, mavo-vooropleiding en oud-kursisten Algemene Techniek. Dinsdag 2 oktober a.s. start in LEIDEN om 19.30 uur in de S.G. "De Mondriaan", Einde Valeriusstraat de kursus: De leergang Bedrijfsvoering (met praktijkdag) is gericht op de organi satie van een onderneming, op het funktioneren van de mens in die or ganisatie en op bedrijfs- en algemene ekonomie. De opleiding is be stemd voor medewerkers en ondernemers in het midden- en kleinbe drijf, alsmede voor het (toekomstige) lager en middenkader van grote ondernemingen. Een speciale vooropleiding is niet noodzakelijk. In het bijzonder is de opleiding bestemd voor diegenen die de nodige be roepsopleidingen (bijv. ROVC-kursussen) gevolgd hebben en op grond daarvan kunnen verwachten in een leidinggevende funktie terecht te zullen komen of al in die funktie werkzaam zijn. Programma: ontwikkelingsfasen van een bedrijf; handel, koopman schap en ondernemen; kalkuleren; werving, selektie en introduktie per soneel; motivatie; planning; mikro-ekonomie; jaarstukken, geld en kre dietwezen; kommunikatie; lelderschapsvormen; organisatievormen; sturen en regelen; doelstellingen en beleid. Heeft u belangstelling en wilt u vrijblijvend de eerste kursusavond bijwonen, bel dan het ROVC-sekretariaat. 08380-32514 laat ze leren ONDERWIJS GEEFT WERK Terre des Hommes helpt kinderen in nood. Door goede onderwijs- en scholingsprojekten zorgen we ervoor dat duizenden kin deren in ontwikkelingslanden op eigen benen kunnen staan. VOOR MEER INFORMATIE: O terre des hommes TEL. 070-363 79 40 Doe ook mee! GIRO 646900 Tijdens de Oktober Muziekmaand, t/m 31 oktober, brengt de Bijenkorf twee exclusieve primeurs: The Easy Listening Collection, volume 2. Een schitterende dubbel-CD met onvergetelijke nummers in sfeervolle uitvoeringen. The Amsterdam Mozart Players. Een volledig digitaal opgenomen CD met Mozarts Symphony 29 (in A, KV 201), Concerto voor 2 piano's (in E flat, KV 365) en Concert voor piano en viool (in 0, KV 315). Beide CD's zijn tot 1 januari 1991 alleen in de Bijenkorf verkrijgbaar voor slechts 29.95 Traditiegetrouw wordt ook dit jaar de 'Nationale Platen 10-daagse' gehouden. Van 3 t/m 13 oktober ontvangt u bij aankoop van 49.50 aan CD's gratis de voortreffelijke CD 'Het Nationale Muziek Kado'. U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf, de Bijenkorf Oktober is in de Bijenkorf Jeugdboekenmaand. En speciaal voor die gelegenheid geeft de Bijenkorf een beeldschoon boekje uit: 'De Allermooiste Boeken Voor Kinderen'. Het bevat een overzicht van de spannendste, de zieligste en de liefste kinder-, prenten- en jeugdboeken van de afgelopen 200 jaar, van 'Rupsje Nooitgenoeg' tot 'Kees de Jongen'. Het exclusieve boekje is samengesteld door Bregje Boonstra, Nicolaas Matsier, Marja Roscam Abbing en Marjoleine de Vos. Alleen in de Bijenkorf t/m 31 oktober voor slechts 6.90 Bijenkorf Boekhandel. U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf, de Bijenkorf

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22