Eenheid in elektronisch betalen nog ver te zoeken *T))U I VENTI L Q'w WIJ Wh «■BHHBBBBBBDH Bankpas niet welkom bij Postbank, weer nieuwe credit card Waterzuinige douchekop ten onrechte onbekend Maaltijd vonkt in magnetron Waterverdunbare verf goede keus Zwarte Wolf kansloos tegen Martin Centrum AZIATISCH RECORD fÜD)4c)fc)fc(cl(cl[l 'i]'(ë)[ë)afèfë)rr'(c)rfla Nigel Mansell tekent contract bij Williams l: j J .„v.- gïU'Vstr.r DINSDAG 2 OKTOBER 1990 SAMENSTFLLING RAYMOND PEIL De wildgroei binnen het elektro nisch betalingsverkeer lijkt alleen maar toe te nemen. Er zijn al talrijke verschillende credit cards in om loop, terwijl ook de banken er nog met in zijn geslaagd één pas voor gelduitgifte via automaten overeen te komen. Een sprekend voorbeeld van die uitwas is het feit dat sinds kort in het Centraal Station te Utrecht een Giromaat van de Post bank en een geldautomaat van een andere bank naast elkaar zijn ge plaatst. En alsof men al niet genoeg plastic in de portemonnee kan proppen heeft een dochter van de Amrobank (LeCard), heeft deze week nog weer een nieuwe betaal kaart geintrodudeerd. De duo-opstelling van automaten in Utrecht maakt het mogelijk dat klanten van de Postbank en klanten van alle andere banken in Neder land op dezelfde plaats geld uit de muur kunnen trekken. Nog steeds kan een Postbank-klant geen geld uit de geldautomaten van andere banken halen en is een klant van an dere banken niet welkom bij de Gi romaat. Voor een leek, de doorsnee consument, is is dat een onbegrijpe lijke zaak. "Het is niet ondenkbaar dat hierin in de toekomst verandering komt", zegt J. C. J. Groot, hoofd marketing Betalen bij de Postbank. Maar eerst wil de Postbank haar ei gen netwerk opbouwen. Het is de bedoeling dat er aan het eind van dit jaar 550 en aan het eind van 1991 850 Giromaten zijn. "En dan kunnen we beoordelen of we onze klanten met dit aantal automaten en de ruim 2000 postkantoren verspreid over Nederland voldoende bedienen", aldus Groot. Uitbreiden De banken hebben momenteel on geveer 2000 geldautomaten en brei den nog steeds uit. De onderhande- Een eenvoudige manier om water en energie te sparen is de aanschaf van een waterbesparende douche kop. Door een speciale constructie geven deze douchekopen minder water af, terwijl het douchegenot op peil blijft. Een waterzuinige dou chekop gebruikt ongeveer de helft minder water dan een gewone en bespaart dus ook op het gasgebruik, aldus Konsumenten Kontakt (KK). De gangbare douchekop brengt een watergebruik van 12 tot 15 liter (sommige zelfs 20 liter) per minuut meer zich mee. Waterzuinige dou chekoppen gebruiken ongeveer de helft: 6 tot 8 liter water per minuut. Hoeveel water precies wordt be spaard hangt mede af van de manier waarop het wordt verwarmd: met een geiser of een boiler. Bij een boiler (op gas of elek trisch) zal de besparing op water en energie het grootst zijn, tot 50 pro cent of soms zelfs meer. Voor bezit ters van een boiler is natuurlijk ook van belang dat de boiler minder snel leeg is, zodat langer of door meer mensen na elkaar kan worden gedoucht. Wei een badgeiser of'combiketel' (gesier en cv-ketel in één) moet de minimale hoeveelheid warm water die het apparaat afgeeft in de gaten houden. Veel badgeisers houden er namelijk mee op als er minder dan 2,5 tot 3 liter water doorheem gaat. Als de minimale tapsnelheid boven de 2,5 liter water per minuut ligt kan een spaardouchekop die 6 liter per minuut verwerkt problemen ople veren. De keuze voor een douche kop met een hogere doorstroom is dan aan te raden. Op een keukengeiser levert de waterbesparende douchekop geen besparing op. Deze geisers leveren namelijk meestal niet meer dan 2,5 tot 4 liter warm water per minuut. De speciale douchekop is dan hoog uit nog nuttig voor het verhogen van douchecomfort. Afgezet tegen de prijs van de wa- tersparende douchekop (van 9,50 tot 102,45 gulden) is duidelijk dat de douchekop zichzelf vrij snel kan te rugverdienen. Bovendien is ht milieu gebaat bij een besparing op water- en energiegebruik. 'Niet iedere sanitair-handel verkoopt de watersparende douchekoppen. Hier volgen de namen en telefoonnummers van de verschillende leveranciers die de meeste geschikte produkten leveren. Zij kunnen de consument helpen aan de ver koopadressen: Goffin (085-643040) levert de Diamond (prijs: 9,50 gulden, waterver bruik 6 liter per minuut) en de Silver Spray (21,50 gulden, 6/9/12 liter per mi nuut); Twaaf Ambachten (04116-72621) levert (alleen rechtstreeks) de Spaardou- che (prijs: 39,50 gulden, waterverbruik 5- 8 liter per minuut). lingspositie van de Postbank in de discussie over wederzijds gastge bruik is dus niet zo sterk als die van de andere banken. "Aan eventuele samenwerking hangt een prijs kaartje. Ten eerste moeten er ver bindingen tussen de geldautoma ten, de banken en de Postbank wor den gelegd. En ten tweede moet de samenwerking van boven af wor den geregeld. Wanneer iemand met een bankpasje bij ons geld haalt, moet dat worden verrekend met de bank. En wanneer onze klanten met een giromaatpasje geld bij een auto maat van een bank halen, krijgen wij de rekening gepresenteerd. Aangezien wij dan ruim 800 auto maten hebben en de andere banken ruim 2000 zal het vaker voorkomen dat onze klanten bij de banken geld halen dan andersom en is onze reke ning dus hoger". "De samenwerking mag niet zo veel gaan kosten dat wij onze klan ten geld in rekening moeten bren gen voor het gebruik van geldauto maten. Wij willen het basispakket en geld halen hoort bij het basispak ket, gratis aan de klant kunnen aan bieden", legt Groot uit. Gratis Iemand met een giromaatpas kan namelijk altijd gratis geld uit de Gi romaat halen, terwijl iemand bij de bank na acht uur en op zondag hier voor 1,50 gulden betaalt. "En wij moeten straks beslissen of het voor deel meer plaatsen waar iemand geld kan halen tegen het nadeel, dat daar hoogst waarschijnlijk voor moet worden betaald, opweegt", vervolgt hij. Groot geeft toe dat het technisch niet zo'n groot probleem is beide systemen aan elkaar te koppelen. "Maar omdat onder meer de softwa re moet worden aangepast, kost het wel anderhalf jaar voordat we echt zouden kunnen samenwerken". Op het ogenblik wordt twintig procent van het geld dat Postbank klanten halen via Giromaten opge nomen. Elke Giromaat wordt maan delijks gemiddeld 10.000 keer ge bruikt. Dat betekent 300 keer per dag. Een 'topautomaat' wbrdt 800 keer per dag gebruikt. Verhalen over talrijke storingen en lege apparaten zin volgens Groot schromelijk overdreven. In een geldautomaat gaat, afhankelijk van de locatie, één tot vijf ton. Voordat al dat geld binnen twee dagen is op gehaald, moet er heel wat gebeu- Mensen met een nieuw Giromaat pasje kunnen overigens ook sinds kort in het buitenland geld opne men uit automaten waar een vignet van Eurocard of Mastercard op staat. Deze mogelijkheid is gecre ëerd door een samenwerking tui sen Eurocard en de Postbank. Tot nu toe kan dit in Spanje, Portugal, Italië en Frankrijk op 6000 plaatsen. Het is de bedoeling dat dit aantal volgend jaar in de tienduizenden loopt. Ook het aantal landen waar klanten geld kunnen opnemen, groeit. Het is volgende zomer bij voorbeeld ook mogelijk in de Ver enigde Staten geld uit de muur te halen", aldus Groot. Contract LeCard, een Amro Bank-dochter, introduceert 1 oktober een nieuw plastic betaalmiddel: de Aurora- klantenkaart. Met deze magneet- stripkaart met pincode kunnen con sumenten bij vijf bij het Aurora-net- werk aangesloten winkelketens ko pen. Tot nu toe heeft LeCard een contract gesloten met Hubo, Bang Olufsen, Runnersworld, Prénatal en Boeyen Postorders. De klanten van deze winkels kunnen bij de winkel de nieuwe kaart aanvragen. Winkeliers die de nieuwe kaart accepteren, hebben het voordeel dat zij bij elke transactie via deze kaart maar 1 procent commissie be talen, terwijl een transactie via een creditcard hen gemiddeld 3 procent van het totale bedrag kost. Daar naast heeft LeCard een limiet ge steld aan de commissie. Acceptan ten betalen nooit minder dan 50, maar ook nooit meer dan 250 cent per transactie. Voor de consument biedt de nieu we klantenkaart nu nog weinig voordelen, vooral wanneer hij al in het bezit is van een creditcard. En kele voordelen zijn dat de kaart gra tis is en dat de consument gebruik kan maken van de extra voordelen van de winkelketen, waarbij hij de kaart heeft aangevraagd. De win kelketen kan bij voorbeeld klanten met kaart extra kortingen geven. Medio 1991 kan de kaarthouder ook met de Aurora-klantenkaart bij de ongeveer 200 Amro-geldautomaten contant geld halen. Daarnaast heeft de klantenkaart- houder altijd een krediet van maxi maal 25.000 gulden op zak. Klanten moeten overigens wel 14,5 tot 21 procent rente betalen over het via LeCard geleende geld. Diefstal De kaart is volgende week in nog maar in 300 vestigingen te gebrui ken. Th. A. Kok, directeur van Le Card, meldt echter dat hij verwacht dat het aantal acceptanten voor het einde van dit jaar is uitgebreid tot 2000. Hij denkt tegen die tijd ook 30.000 kaarhouders te hebben. T. Kropff, woordvoerder van de Consumentenbond, ziet de kaart niet als aanwinst voor de consu ment. "Klantenkaarten zijn vaak nuttiger voor de winkeliers dan voor de klanten. Zij hebben met de kaart meteen een goed overzicht van hun klantenbestand, terwijl de voordelen voor een klant vaak ver te zoeken zijn. Toch springt deze er wel een beetje uit, omdat de kaart in De fabrikant van Linera-maaltij- den. Van den Bergh cn Jurgens in Rotterdam, gaat op korte ter mijn de gebruiksaanwijzigingen op de verpakking verduidelij ken. De oude instructies zorg den in sommige gevallen voor vonkvorming in de magnetron, zo heeft een woordvoerder van moedermaatschappij Unilever bevestigd. Enkele gebruikers zijn flink van de vonken geschrokken, al dus de woordvoerder. Hoewel de vonkvorming geen gevaar oplevert, besloot de fabrikant toch de gebruiksaanwijzingen zo snel mogelijk te vervangen. Bovendien zijn de nieuwe in structies dinsdag gepubliceerd in advertenties in landelijke en regionale dagbladen. Gebruikers wordt aangeraden het folie niet los te scheuren maar met een scherp mes langs de randen los te snijden. Dat voorkomt rafels en uitstekende stukjes folie, die in een magne tron vonkvorming kunnen ver oorzaken. De gebruiksaanwijziging voor de andere manier van verwar men blijft ongewijzigd, aldus de woordvoerder. meer dan één winkel wordt geac cepteerd en de financiële gevolgen bij verlies en diefstal tegen betaling van 9 gulden per jaar geheel voor re kening van de uitgever zijn. Dat is met bestaande klantenkaarten wel anders". Kropff raadt mensen overigens af via de kaart krediet op te nemen. "Hiervoor betaal je te veel rente. Je kan veel beter een persoonlijke le ning afsluiten bij de Postbank, de Rabobank, of de Spaarbank waar je tegen een veel lagere rente geld kunt lenen". De nieuwe, met water verdunbare verven gaan langer mee en zijn min der schadelijk voor het milieu dan de traditionele (alkyd)glansverven. Ze zijn echter wat moeilijker aan te brengen, geven een wat minder fraaie afwerking en zijn iets duur der. Dat concludeert de Consumen tenbond na een onderzoek naar veertig hoogglansverven en dek kende beitsen. De uitslag staat in de Consumentengids van oktober. Volgens de bond zijn waterverdun bare verven al met al een goed alter natief voor de alkydglansverven. Volgens de Consumentenbond is het onjuist om te veronderstellen dat de met water verdunbare ver ven niet schadelijk zijn voor het milieu. Ze zijn wel minder schade lijk dan de traditionele verven, die terpentine bevatten en daarom bij dragen aan smogvorming. Deze tra ditionele glansverven bestaan voor zo'n 50 procent uit organische op losmiddelen. De nieuwe verven be vatten echter nog altijd zo'n 10 pro cent oplosmiddelen. De met water verdunde verven verdienen wel de voorkeur, maar echt 'milieuvrien delijk' zijn ze niet, aldus de Consu mentenbond, die vindt dat deze aanduiding misleidende reclame is en niet meer mag worden egbruikt. LEIDEN In de landelijke divisies van het zaalvoetbal werden gister avond al diverse wedstrijden afge werkt. Zo speelde in de eerste divi sie Asbitondak met 2-2 gelijk tegen het Hoornsche Veerhuis. In de Eric Grosman van Ter Leede roerde zich afgelopen zaterdag flink. Door'drie keer te scoren nestelde hij zich onmiddellijk aan de kop van de schutterslijst. Die plaats moet hij overigens delen met Rein Grooters van Oegstgeest die twee doelpunten fabriceer de Het klassement van de zondagvoetballers wordt door liefst zes aanvallers aange voerd. Van hen scoorden Joost Vink (SJZ) en Per Veilbrief (ROAC) twee keer. Beide voetballers maakten een grote sprong op de ranglijst. Robert Marijnen (VVSB), An- dré Hoekstra (Lugdunum) en Stan Uljee kwamen ieder tot één treffer. Slechts Perry van Es (ROAC) trof afgelopen zondag geen ZATERDAG Eric Grosman (Ter Leede) 5 Rein Grooters (Oegstgeest) 5 Coen Warnau (Hazerswoudse Boys) 4 Richard T rompert (Kagia) 4 TimoGerlof (Noordwijk) 4 Edwin Otte (Quick Boys) 4 Wilco van Leeuwen (ARC) 4 6 spelers met 3 doelpunten ZONDAG Robert Marijnen (VVSB) 5 Perry van Es (ROAC) 5 Per Veilbnef (ROAC) 5 André Hoekstra (Lugdunum) 5 Stan Uljee (Foreholte) 5 Joost Vink (SJZ) 5 Martin Hoogenboom (DOSR) 4 Edwin Verhoogt (Lugdunum) 4 Wim Bouckaert (FC Lisse) 4 Paul Pijpers (FC üsse) 4 Remy Engelhard (SVLV) 4 Cliff Comvahus (Randstad Sport) 4 7 spelers met 3 doelpunten DIDCOT (RTR) - Niets is zo veran derlijk als een mens. Dat geldt zeker voor Nigel Mansell. De Brit maakte in juli bekend dat hij bezig was met zijn laatste seizoen in de formule 1. Gisteren liet hij echter weten gete kend te hebben bij Williams. De voornaamste reden is niet de twintig miljoen gulden die hij gaat verdienen. De slechte verstandhou ding met zijn huidige werkgever Ferrari en het feit dat hij eigenlijk nooit de eerste man team is ge weest, voert hij zelf als voornaamste beweegredenen aan. tweede divisie stond de derby Mar tin Centrum - Zwarte Wolf op het programma. Het Voorschoten^ team trok met een 6-0 overwinning ruimschoots aan het langste eind. Boerenburg verloor haar derde op eenvolgende wedstrijd. Tegen Ne- com werd een 6-4 nederlaag gele den. Verdere uitslagen in de tweede divisie: De Rozet - Coal 0-0 en Frans Maas - HMSH 6-0. In de hoofdklasse vielen de volgende uitslagen te no teren: Migor - RGC 0-7, Lugdunum - Noordwijk 2-1, Eigeman - Bola Ra- ga 1-3 en Brams Snackbar - Jan de Kuyper 2-4. Martin Centrum-Zwarte Wolf 6-0 Een wedstrijd die zich kenmerkte door een chaotische beginfase waarin vooral arbiter Nederlof een hoofdrol vertolkte door twee spe lers van de Zwarte Wolf voor twee minuten uit te sluiten. Piet Sloos (Martin Centrum) had toen zijn mi- nutenstraf er al opzitten. Martin Centrum wist deze numerieke meerderheid uitstekend uit te bui ten. Leidenaar Cees van Tongeren was in deze de afmaker en zette zijn team verdiend op een 2-0 score. Met deze score was ook tevens de rust aangebroken. Ook in de tweede helft kon de brigade van coach Ar nold Barends de verdediging van de titelpretendent niet verontrusten. Integendeel, het tam spelende Zwarte Wolf werd onder de voet ge lopen. Edwin Verhoogt (tweemaal) Marcel van der Burg (goed op dreef tegen zijn oude club) en Hans van As voerden de eindstand op naar een kansloze 6-0 nederlaag voor het Leidse team "Een wedstrijd waar in we niets te zoeken hadden" aldus coach Arnold Barends van de Zwar te Wolf. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 39 eerste prijs' geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto 150.000 gulden, derde prijs: 78 winnaars, elk bruto 2778,60, vierde prijs: 3676 winnaars, elk 58,90, vijfde prijs: 56.054 winnaars, elk 5,00 Toto 39 eerste prijs: 30 winnaars, elk 800,60, tweede prijs: 641 winnaars, elk 19,00, derde prijs: 5635 winnaars, elk 5,40 Toto gelijk 39 eerste en tweede prijs geen winnaars, derde pri|S 23 win naars, elk 64,80. vierde prijs: 358 winnaars, elk 6.40. ALKMAAR EERSTE KOERS, 2040 m.: 1 Esther Mira (A H- Suykerbuyk) 2.52.4 - 1.24,5. 2 Erasure, 3. Equitana. Niet gestart' Elaine Toto winnend 4.80, plaats 3,60 8.80. koppel 38.90. trio 1039.70. TWEEDE KOERS. 1700 m 1 Danielle (A. Post humus) 2 18,0- 1.21.2. 2. Elia Buitenzorg. 3 Eve rest Montana. Toto winnend 7.30, plaats 3.20 4.00. koppel 54,80. tr.o 342.60 DERDE KOERS, 2040 m 1. Ayres Promise (Mei M.S. Poorl) ■■ft' w "V- 'V BEIJING - De Chinees Zhang Jingjiong staat op het punt zijn discus weg te werpen tijdens de Aziatische Spelen in Beijing. Met veel succes. Met een afstand van 61 meter en 18 centimeter kwam hij gisteren tot een nieuw Azia tisch record, een verbetering met liefst ruim 2 meter. De Chinezen toonden zich toch al oppermachtig. Vijf van de zes onderdelen in de atletiek eindigden in een zege voor het thuisland: buiten het discuswerpen waren dat de 3000 meter en het kogelstoten bij de vrouwen en de vijftig kilometer snelwandelen en het verspringen bij de mannen. In het tafeltennis kwamen de titels in de enkelspelen terecht bij Ma Wenge mannenen Deng Yaping (vrouwen). Bij het hockey wijst alles op een finale tussen China en Japan. Beide landen zijn na vier wedstrijden nog zonder puntverlies. India won maandag met 10-0 van Hongkong. De ploeg heeft tot nu toe nog geen doelpunt tegen gehad. Maar bij het begin van de tweede week van de spelen hebben de Chinezen voorde verandering ook ondervonden wat verliezen is. De voetbalploeg van het thuisland leed gisteren in de kwartfinales een verrassende nederlaag tegen Thailand: 0-1, Titelverdediger Zuid-Korea maakte geen fout legen het door de Iraakse inval verzwakte Ku- wayt: 1-0. (foto AP) 2 47,8 1.22,3,2 Dream of Wiba, 3. Carryon Men del, 4. Caro B Toto winnend 5,20, plaats 2,20 4,70, koppel 15,30, tr.o 142,40, kwartet 3786,90 VIERDE KOERS, 2040 m.1Yvo van Lady (P J. Strooper) 2.44.2 - 1.20,5,2 Dean Hazelaar, 3. Cor Riebrand. Toto: winnend 8,30, plaals 2,70 2,00, koppel 26,90, trio 593,60. VUFDE KOERS, 2380 m 1 Zonnebloem S (H. Van Voorst |r) 3.14.9 - 1.21,9. 2 Amiga, 3 Coy van de Lente. Toto win nend 5,60. plaats 2.90 3,70, koppel 19,80, trio 217.40 ZESDE KOERS. 2040 m 1 Cuddy Voiann (G van de Bor) 2 47,3 - 1.22,0,2. Caroline Duke, 3 Donna Dennehof, 4 Arno Oostiand. Toto winnend 1,80, plaats 1,50 2.40, koppel 9,10, tno 59.70. kwartet 338,70 ZEVENDE KOERS, 204Ö m. 1 Zambesi Cede (G W. van Eykelenborg) 2.43,8 -1 20,3.2. Yoco Oostiand. 3 Wish of The sen Toto: winnend 5,20, plaats 2,50 1,30, koppel 8,50, tr.o 73.50 ACHTSTE KOERS. 2380 m 1 Deler Ruimzicht (C. Hetlelmg) 3.16,6 - 1.22.6, 2. Duran S. 3 Afra Baker, 4. Dust.n Morgan. Toto winnend 4,70. plaats 2,10 3.90, koppel 11.50, tno 149,30. kwartet 421.20 NEGENDE KOERS, 2040 m 1 Carrera M (J de Leeuw Jr) 2 49,4 - 1 23,0,2 Champion d Amour. 3 Baron Cartouche Toto winnend 3,10, plaats 1,80 2,00, koppel 19..50. tno AZIATISCHE SPELEN BEUING Atletiek, mannon, 4x400 m: 1 Japan 3 05,82.2. Qatar 3 09.96.3 China 3 10.03 50 km snelwan delen: 1 Zhaowen (Chi) 4 08 33, 2 Want» (Chi) 4 107.3 Kosaka (Jap) 4 16 59 discus: 1 J ng- long (Chi) 61 18 m ver: 1 Zunrong (Chi) 8 04 m. 2 Geng (Chi) 7 86, 3 Cheng-Chyuan (Ta.) 7 73. vrouwen, 3000 m: 1 Huandi (Chi) 8 57 12. 2. Chun-Mae (NKo) 8 57 63, 3 HuaD. (Ch.) 8 59 00. kogol: 1. Xinmei (Chi) 20.55, 2. Zhihong (Chi) 20 46 Voetbal, kwartfinales: Thailand China 1-0, Zuid-Korea - Kuwayt 1 -0 Sydney, mannen, eerste ronde: p ve (VSti - Anderson (Aus) 7-6 6-3, Pare (VSt) - Sne'tpn (VSt) 6-2 6-3, Youl (Aus) - Hoqstedt (Zwe) 6-1 6-4. Lund- gren (Zwe) - GoW.e (VSt) 6-2 6-4, Conneil (Can) - Eagle (Aus) 7-6 6-4, Stolle (Aus) - Chamberlm (VSt) 6-3 6-3, W.tsken (VSt) - Nelson (VSt) 6-3 2-6 6-4, Cash (Aus) - Fitzgerald (Aus) 6-7 7-6 6-2, Pearce (VSl) Engel (Zwe) 2-6 6-1 7-5, Scott Da vis (VSt) - Matsuoka (Jap) 6-7 6-3 6-4 Standen TWEEDE DIVISIE B Martin Centrum 4-; JS9 34 Frans Maas 44 HMSH 4-! Rovedo 3-: Necom 44 THB Boys Hoofdklasse Lugdunum 34 Eigeman 4-! Bo a Raga 3-- Migor 4- ftoordwijk 3-i v G<»zen Coal De Rozet Bakker sport Boerenburg Zwarte Wotl RGC Waity sport Stoof J de Kuyper Brams sn Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 18.00 en 18.45 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54. 2300 AB Leiden. Deze week geen wedstrijd om de Zilveren Molen bij LFC. Het toernooi wordt volgende week dinsdag vervolgd met de wed strijd Lugdunum - Roodenburg Bij voetbalvereniging SVLV heeft men de prijs van een kratje bier met tien gulden verlaagd Zaterdag 20 oktober zijn er in het Vijf Meibad in Leiden zwemwed strijden voor A-klassers. Aan vang 15.00 uur In Koudekerk wordt jaarlijks rond de kerstda gen een groot zaalvoetbal toer nooi gehouden. Er kunnen 80 teams deelnemen en er wordt vol gens een knoek-out-systeem ge speeld. Voor informatie: C. Goud kuil 01714-14682 De profgolf-in- terland in Noordwijk tussen Ne derland en België is door onze landgenoten gewonnen. Van der Velde en Smits wonnen hun par tij Tijdens de herfstvakantie 13- 21 oktober) wordt in Sehevenin- gen een surfevenement gehou den om de "Scheveningen Pro World Cup" De Leidse basket- balster Margreet Visscher heeft overschrijving gevraagd van het Katwijkse Grasshoppers naar To nego uit Haaksbergen Woens dag 10 oktober houdt de Leidse Go Club een introductieavond in De Vrolijke Arke in Leiden Vol leybalvereniging GGV uit Leiden is op zoek naar recreanten. Even een belletje naar Martine Bos (071-215024) is genoeg De hand balvereniging Foreholte uit Voor hout gaat met ingang van dit sei zoen nauw samenwerken met Nieuw Vennep. De kans is groot dat beide clubs in de toekomst een fusie aangaan De schaats kernploegen zijn bekend. Bij de vrouwen zijn Jolanda Grimber gen en Lia van Schie de regiorrjd- sters. Wendy van der Poel wees een uitnodiging voor de sprin- tersploeg af. Aan de shorttruck- ploeg is Lard Koeken uit Zoeter- woude toegevoegd Donderdag 4 oktober worden in het Mcxx-ge- i ouw de portpizen van Voor schoten uitgereikt Maandag 8 oktober houdt de Leidse voetbal vereniging UVS de jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Meer burg doet dit op 19 oktober Eg- bert van 'tOever (Lisse) is door de KNSB aangewezen als chef d'é- quipe voor de Olympische Win terspelen 1992 Wiclrcnster Pe tra Grimbergen behaalde op de Alkmaarse wielerbaan een twee de plaats tussen de jongens. De Rijnsburgse komt volgend sei zoen zo goed als zeker voor de na tionale vrouwen-selectie uit Voetbalvereniging FC Lisse is ac tief met Sport Overdag. Iedere maandag tot en met donderdag wordt er onder leiding van de er varen sportbegeleider Reno Jagt- man op sportpark Ter Specke ge sport Het rallyteam Bollen streek is volop actief. Op 6 okto ber staan Henk Westerbeek en Cees Segaar aan de start bij de Nacht van Achtmaal Terwijl Leiden op 3 oktober feestviert, lo pen de paarden op Renbaan Duindigt De Ronde van Assen- delft is op zaterdag 6 oktober de afsluiting van het amateursei- zoen. Op de deelnemerslijst prijkt ook de naam van Frank van Veen- endaal Een speciale informatie commissie van de KNVB heeft Ad Lansink voorgedragen als kandidaat-voorzitter van het be stuur amateurvoetbal. Lansink moet de opvolger worden van Marten Kastermans. die thans de voorzittersfunctie bij de NSF be kleedt Marcel van der Ploeg (sporthal Van der Luit) is in Zoe- terwoude geslaagd voor zijn eer- inn n tM kwoildo De schaakbroers Jeroen en Marcel Piket spelen op zaterdag 13 okto ber een simultaanwedstrijd in de Prins Marijkeschool in Leider dorp. Aanvang 12.00 uur. Voor in formatie: Jaap Ricmens 071 - 89QG97 De NoordwtykerhoutM wielerprof Martien Kokkelkoren sluit het seizoen af in Italië. Tus sen 16 cn 20 oktober neemt hij deel aan Milaan - Turijn, de Ron de van Piemont en de Ronde van Lombardije Joop Zoetemelk heeft zich bereid verklaard om ook in 1991 incidenteel als ploeg leider bij Buckler op te treden De Leidse roeivereniging Die Leythe zoekt trainers Van 4 tot en met 7 oktober wordt in Nieu- wegein de Dutch Open Badmin ton gehouden De korfbalclub TOP uit Sassenheim heeft het grootste percentage jeugdleden in de vereniging De Zijl/LGB vergadert op maandag 22 okto ber Er komt een voorstel tot sta tutenwijziging. Secretaris me vrouw Van der Mcij cn Henk Har- teveld (voorzitter wntcrpolocom- missie) leggen hun functie bij de club neer Abracadabra was het snelste paard bij de kortebaan- wedstrijde in Enkhuizen. Bobo Buitenzorg won in Roden Doel man Dick Dorlmundt neemt op vrijdag 19 oktober afscheid bg Noordwijk. Oud-Haarlem zal die avond als tegenstander fungeren Ook FC Groningen, NAC. Vites se en Volendam hebben nu een voetballen. De vier clubs hebben een gc/umelijk nummer 06- 350.320 00 Frank Groenendaal, Ton der Kinderen cn René Guyt worden door Koch-Kleebetg ge steund in het komende vcldritsei-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19