8J5% iVerkiezitigsverdrag uitsla nel ongeldig Collor gedoodverfde winnaar verkiezingen Brazilië Op nippertje akkoord begroting VS Mitterrand telt voor Fransen niet echt mee Hongaren aten het bij verldezingen afweten Israël en Sovjetunie halen banden aan Renteverhoging Rentecertificaten Hoogste iente nu: Meer infomratic? POSTBANK !FTe weinig oog voor belangen kleine partijen' 4CARLSRUHE/BONN (AP/Rtr/AFP/DPA)) - Het Westduite constitutionele Hof heeft za terdag onderdelen van het verkiezingsverdrag ongeldig verklaard, op grond waarvan op 2 Hecember verkiezingen voor een verenigd Duits parlement moeten worden gehouden. Het Hof verwierp een aantal punten dat in het nadeel zou kunnen werken van de kleine martijen. Een adviseur van SPD-leider Oskar Lafontaine zei vandaag in een interview niet liit te sluiten dat de verkiezingen van 2 december moeten worden uitgesteld, jjpe Westduitse CDU-rriinister van stellen. Volgens de Westduitse net kanzleramtRudolf Sieters, zei grondwet moeten 47 dagen voor de gisteren echter ervan overtuigd te verkiezingsdatum de voorwaarden zijn dat de Westduitse partijen het voor die verkiezingen bekend zijn. deze week eens worden over het De Oostduitse Volkskammer wordt wetsontwerp voor een nieuwe kies- niet meer bij de besluitvorming be- ivet. Dat ontwerp moet de instem- trokken omdat de DDR met de her- ming hebben van de oppositionele eniging op 3 oktober feitelijk op- SPD. omdat voor aanvaarding er- houdt te bestaan, ft-an een tweederde meerderheid is Het Hof deed de uitspraak zater- *yereist. dag naar aanleiding van een klacht De sociaaldemocraten hebben de die was ingediend door drie kleine meerderheid in de Bundesrat, de partijen, de voormalige Oostduitse Senaat. Maar "met de goede wil van communistische partij, de Groenen partijen, zal het mogelijk zijn", en de extreem-rechtse Republika- ^ldus Sieters, die in Hamburg sprak ner. Die partijen maakten bezwaar het verkiezingscongres van tegen de kiesdrempel van vijf pro- ~zijn partij. Op die wijze zal het mo- cent die volgens het door de grote gelijk zijn de verkiezingsdatum op 2 partijen in beide Duitslanden over- te handhaven, meende eengekomen verdrag moet worden riij. Seiters zei dat al voor het Hof gehaald om in het parlement te ko- zijn uitspraak deed, de CDU er men. .voorstander van,was in beide delen Het Hof vindt dat voor beide Tan Duitsland verkiezingen af- Duitse gebieden een afzonderlijke zonderlijk te organiseren. kiesdrempel van vijf procent moet cor\ i 'S!iUr ^e'n^art Klimmt van gelden. De kleine partijen hebben 5PD-leider Lafontaine verklaarde dan verhoudingsgewijs minder vandaag in de Kolner Express dat stemmen nodig om de kiesdrempel PARIJS - De populariteit van Francois Mitterrand is duidelijk dalende. Dat blijkt niet zozeer uit de politieke opiniepeilingen: daar stijgt het Franse staatshoofd als een raket. Maar in de 'Top vijftig van de Fransen die tellen", keert wat hem betreft het tij. In deze va riatie op de top veertig, die jaar lijks wordt bekend gemaakt door het Franse Journal du Dimanche, zakt de president van de negende naar een 21-ste plaats. Kenners houden het er op dat zijn standvastigheid in verband met de Golfcrisis hem politiek geen windeieren legt. maar dat de Fransen liever een 'opa-achtig', ietwat weifelend staatshoofd heb ben. Mitterrand is niet de enige poli ticus die duikelt in deze opinie peiling, die onvergelijkbare grootheden als artiesten, politici en televisie-persoonlijkheden op een rijtje probeert te zetten. Ook premier Michel Rocard, minister van Cultuur Jack Lang en ex-pre- mier Jacques Chirac doen stap pen terug. Een grote sprong naar voren (van 29 naar 5) maakte nieuwsle zer Patrick Poivre d'Arvor. Deze medewerker van het geprivati seerde TF-1 was een van de eerste westerse journalisten die de Iraakse leider Saddam Hussein konden interviewen. En passant smokkelde hij uit Irak een baby in een van zijn koffers mee. Het geen zijn populariteit onmiddel lijk nog verder deed stijgen. Acteurs als Alain Delon, Yves Montand. Philippe Noiret. Jean- Paul Belmondo en Gerard Depar- dieu zijn blijvende waarden: zij houden zich al jaren op in de top- 20. Datzelfde geldt voor de eerste drie 'Fransen die tellen'. De be langrijkste onder hen blijft de on verwoestbare commandant Cous- teau. De man met hét wollen petje staat al driejaar op de eerste plek. Hij wordt trouw gevolgd door de abbé Pierre. De oprichter van Emmaus. die zich op hoge leeftijd nog altijd druk maakt om het lot van de allerarmsten, blijft een warme plek in de harten van de Fransen houden. De bekende on coloog (kankerspecialist) Schwartzenberg - die ook nog een blauwe maandag minister van Gezondheid was - steeg van de ze vende naar de derde plaats. De Geneeskundige Orde schorste hem overigens na positieve uitla tingen over euthanasie. het besluit van het Hof "inderdaad een nieuwe situatie" heeft gescha pen. Een nieuwe kieswet kan niet snel even worden voorbereid en de datum van 2 december heeft vol hem op zich geen waarde. De jcieswet moet geheel worden her zien en "dat kan niet worden in de ruimte van een week", onderstreep te Klimmt. De Bondsdag heeft tot 16 oktober le tijd een nieuwe kieswet op te Ï)DR -gevangenen krijgen deel straf kwijtgescholden BERLIJN (AP) - Gevangenen in de WA&,liaillc DDR hoeven slechts tweederde van de linkse stemmen zich verspreiden te halen. Een tweede mogelijkheid is het instellen van een lagere kies drempel, maar het Hof stelde dat die lagere kiesdrempel voor het ge bied van de Bondsrepubliek en de DDR gelijk moet zijn. Het Hof be paalde tevens dat de mogelijkheid dat zusterpartijen uit de BRD en de DDR lijstverbindingen aangaan strijdig is met de grondwet. Het Hof was van mening dat de lijstverbin dingen bij de verkiezingen tot on eerlijke concurrentie zouden lei den. Waarnemers zijn van mening dat het besluit van het hof de kansen van bondskanselier Helmut Kohl op een nieuwe verkiezingsoverwin ning" vergroot. Een aparte kies drempel voor het Oostduitse grond gebied of een lagere kiesdrempel voor het gehele Duitse gebied zorgt WASHINGTON De Ameri- er volgens hen voor dat met name kaanse president Bush en leiders Protest Oekraine Moeder Moskou MOSKOU (AP) - Tienduizenden Oekrainse nationalisten hebben gi teren in Kiev een vreedzame beto ging gehouden voor grotere zelf standigheid ten opzichte van de centrale Sovjet-regering in Moskou. "Moeder Moskou, wij willen wees worden", luidde de tekst op een van de spandoeken die werden meege dragen. Belangrijke gebouwen en kruispunten werden bewaakt door troepen van het ministerie van bin nenlandse zaken. Er zijn geen onge regeldheden gemeld. Voor vandaag is een waarschuwingsstaking van een dag uitgeroepen. Van onze correspondent Runa Hellinga BUDAPEST - De gisteren gehou den gemeenteraadsverkiezingen in Maar stemmers zien andere redi - nen voor het gebrek aan belangstel ling. "Als ik zie hoe de partijen zich in het parlement en in de verkit Hongarije zijn uitgelopen op een zingscampagne gedragen, vraag ik grote mislukking. De kiezers ble- me af of het wel zin heeft je stem uit ven massaal thuis en in veel grotere tc brengen aldus een Hongaarse, steden moet over twee weken een De Hongaarse politiek wordt de nieuwe verkiezingsronde worden laatste maanden vooral gekenmerkt gehouden, omdat nog geen veertig door gebekvecht tussen de rege- procent van de stemgerechtigden ringscoalitie en de grootste opp< i. t T S-. T zijn stem heeft uitgebracht tiepartij, het Verbond van Vrije D> In sommige gemeenten bleef de mocraten. De discuss, opkomst zelfs steken op 22 procent. Alleen in gemeenten met minder bereikt af en toe dan 10.000 inwoners, waar ook nog de burgemeester moest worden ge- Toch waren deze verkiezinge, kozen, was de opkomst met rond 50 beslist niet onbelangrijk. Onder h, l procent iets beter. Daar zijn de i kiezingen wel geldig. Hoewel een lage opkomst was verwacht, heeft dit resultaat de poli tieke partijen toch geschokt. De verklaring wordt voor een deel erin gezocht dat het al de derde verkie zingen in één jaar in Hongarije wa ren. Eerder werden parlementsver kiezingen en een referendum ge houden. aun straf uit te zitten. Met de ge- Jeeltelijke amnestie hoopt de Oost- Juitse Volkskammer de rust in de Dostduitse gevangenissen te her Moordenaars, oorlogsmisdadi en plegers van geweldsdelicten fijn uitgesloten van de maatregel, iflie met grote meerderheid door het parlement is aangenomen. De rege- r een aantal kleine partijen. delingen, alsnog eens geworden over een pakket maatregelen waar mee het grote tekort op de federale begroting omlaag zal worden ge bracht. Het akkoord werd op het laatste nippertje bereikt, want de onder- Van onze correspondent Ad Blocmendaal AVIV - De Sovjetunie ■ling geldt voor gevangenen die voor rael gaan consulaten vestigen in Tel J juli 1990 zijn veroordeeld. Gedeti- Aviv, respectievelijk Moskou. Dat leerden die al tweederde van hun js gisteren aangekondigd in New itraf hebben uitgezeten worden York, na een bijeenkomst van Sov jet onmiddellijke ingang vrijgela- jet-minister Sjevardnadze (buiten- n- landse zaken) en zijn Israëlische Mensen die die periode al hebben collega Levj-, Maar volgens Sje- iverschreden, krijgen geen com- vardnadze zal er nog geen recht- nsatie. Behalve de strafvermin- streekse luchtlijn worden geopend lering krijgt elke gevangene het tussen Moskou en Tel Aviv. :ht zijn veroordeling door een on- Dat laatste is voor Israël een te- hankelijke instantie'te laten her en. Gedetineerden in de gevangenis in Dresden hebben een algehele nnestie geëist met het argument r "terreurjustitie" de men- misdadigers heeft gemaakt. genvalier, want zaterdagavond had minister van transport Katzav laten weten dat er overeenstemming was bereikt over rechtstreekse vluch ten. De minister had dat begrepen uit een telefoongesprek, afgelopen vrijdag, met zijn Russische collega van Financiën Pavlov. Sjevardnadze zei in New York dat de kwestie van de luchtverbinding 'ingewikkeld' is en nader overleg behoeft. De nieuwe stap van Moskou op de weg naar een volledig herstel van de in 1967 verbroken betrekkingen wordt in Israël in verband gebracht met het Russische verlangen deel te nemen aan een vredesproces in het Midden-Oosten. Israël heeft steeds gezegd dat het bereid is de Sovjet- Unie een rol te laten spelen, maar al leen als dat land de relaties hervat. Bij de hevigste ongereldheden sinds maanden in Jeruzalem en op de Westelijke Jordaanoever zijn het afgelopen weekeinde twee Palestij- nen om het leven gekomen. Zeker dertig mensen raakten gewond, van wie vijf ernstig. Vijf Palestijnen werden door landgenoten gedood in de bezette gebieden omdat zij verdacht werden van collaboratie met de Israëliërs. De politie in Jeru zalem leverde zaterdag slag met honderd gemaskerde Palestijnen in de buurt van de Dung-poort bij de oude stad. handelaars hadden tot vandaag de tijd. Als zij het niet eens zouden zijn geworden, zouden automatische, zeer zware bezuinigingen vanaf vandaag het hele werk van de fede rale overheid hebben getroffen. Honderdduizenden ambtenaren zouden dan enkele dagen per week met onbetaald verlof worden ge stuurd. er zouden onvoldoende luchtverkeersleiders werken, on voldoende vlees worden geïnspec teerd, niet genoeg cipiers dienst hebben, en grote achterstand ont staan bij het innen van belastingen. Het akkoord is het resultaat van forse aderlatingen van zowel het Witte Huis als het door de Democra ten geleide Congres. Bush moest onder meer de door hem zeer ge wenste daling van de vermogens- aanwas belasting inslikken. De De mocraten kregen van hun kant niet hun zin waar het ging om de door hen verlangde verhoging van de in komstenbelasting voor de allerrijk sten. Het eindresultaat is volgens Bush "evenwichtig, eerlijk en naar mijn mening precies wat het land op dit moment nodig heeft". Congres-leiders en president zijn overeengekomen dat het tekort over het komende belastingjaar - volgens voorzichtige schattingen zeker 160 miljard dollar groot met iets meer dan 40 miljard dollar naar hoe dan ook oude regime hadden gemeenten heel weinig te zeggen, omdat Hongarije centraal werd bestuurd. Inmiddels is een nieuwe wet ge maakt, die de gemeenten grote zelf standige bevoegdheden geeft voor zaken als onderwijs, gezondheid:- zorg en sociale voorzieningen. De uitslag van de verkiezing wordt pas vanavond verwacht. En volgens de prognoses en volgens de eerste resultaten die gisteravond binnen kwamen, gaat die vooral voor de oppositie enige verrassin gen opleveren. De grootste opposi tiepartij. het Verbond van Vrjje De mocraten. verliest een groot aantal kiezers aan de Jonge Democraten. Dat komt mogelijk omdat het een van de weinige partijen is die zich tot nu toe in het parlement vrijwel buiten de persoonlijke discussio heeft gehouden. Maar de cijfers zijn oorlopig. omdat beneden zal worden gebracht. Over over veertien dagen immers een een periode van vijfjaar zal het gaan tweede ronde moet worden gehou- om een vermindering met in totaal den. Algemeen wordt verwacht dat 500 miljard dollar. Van dat geld zal 135 miljard dollar moeten komen uit verhoogde belas tingen. Zo gaat de belasting op drank, sigaretten, en luxe goederen JOHANNESBURG (UPlI de opkomst dan veel lager zal zijn Arrestaties na moord als juwelen en bont omhoog. Ook zal de accijns op benzine scherp om hoog gaan: van 9 dollarcent per gal lon (3,5 liter) nu, naar uiteindelijk 21 cent per gallon. Defensie moet ook flink inleve ren. Over de afgesproken periode van vijfjaar gaat het om ten totaal bedrag van 182 miljard dollar. Een groot verliezer is verder de goedko pe medische zorg voor bejaarden en invaliden. Door verhoging van de premies zal de overheid aan dit zo- Zuidafrikaanse politie heeft ell zwanen gearresteerd in verband met de moord op vier blanken in een zwarte wijk nabij de stad Wel kom, zo hebben politiefunctionari - sen vandaag meegedeeld. De elf v. a- ren in het bezit van kupmessen en knuppels. Drie van de vier verminkte lijken van de blanken werden gevonden naast een uitgebrande auto, he. vierde lijk lag langs de weg. De vin drie mannen en een vrouw, waren genaamde Medicare programma 7,lt(.r(iag „aar een bar geweest in de 119 miljard dollar minder hoeven r.Viir,c. wnk KhuJIoanong. aldus de loegoslavië Joegoslavische Van onze correspondent Ineke Holtwijk RIO DE JANEIRO - Nog geen jaar na de presidentsverkiezingen moeten de Brazilianen weer naar de legerleiding stembus. Woensdag kiest Brazilië leeft scherp gereageerd op een vrij- een gedeeltelijk nieuw parlement lag aangenomen autonoihiebesluit en gouverneurs en regionale parle- 'an de republiek Slovenië, dat ook menten voor de 26 deelstaten en het letrekking heeft op de defensie, speciale kiesdistrict Brasilia. Iet Federale Secretariaat van De- Voor Nederlandse begrippen is ènsie zei het collectieve president- het een massale gebeurtenis. Aan- ichap, dat het opperbevel heeft vankelijk had de Hoge Kiesraad iver de strijdkrachten, te zullen op- (TSE) op 70.000 kandidaten gere- oepen "dringende stappen binnen kend. Maar het economisch plan :ijn bevoegdheid" te nemen. Welke van president Fernando Collor be- tappen dat zouden kunnen zijn tekende een voortijdig einde van verd niet gezegd. vele polieke carrières. Duizenden rw, kandidaten konden na de bevrie- önutto OntKent zing van de bankrekeningen in )e afgezette Pakistaanse premier maart dit jaar ook hun aspiraties ienazir Bhutto heeft gisteren voor voor een bestuurlijk baantje in de le rechter gezegd zich niet schuldig ijskast zetten. e hebben gemaakt aan wangedrag De Brazilianen hebben nu woens- ;n machtsmisbruik. "Ik ben hier dag de keus uit een bescheiden aan- ïaartoe gekomen om iets duidelijk tal van 15.000 kandidaten. Voor de kiezers is de klus er niet minder om. Zij moeten uit de ellenlange lijst met slechts nummers en namen van partijen, hun kandidaat zien te vis sen. De gedoodverfde winnaar komt niet voor op de lijst. Dat is president Fernando Collor. Alle opiniepeilin gen wijzen namelijk op hetzelfde. Links en het midden gaan woens- e maken: dat de voormalige pre- nier en de leider van Pakistans jrootste politieke partij van recht- >ank naar rechtbank wordt ge- ileept," zei Bhutto, die de rechtsbe voegdheid van de speciale recht- )ank niet erkent. Doodgeschoten militairen in de Noordierse Belfast hebben gisteravond dag verliezen. In het parlement ko- mensen in een auto doodge- Ehoten nadat ze bij. een controle- ist een stopbevel negeerden. De -jarige chauffeur was op slag (lood, een 18-jarig meisje overleed bp weg naar het ziekenhuis. Een (weede meisje raakte gewond. De buto was van het Britse ministerie boor milieu en enkele kilometers Verderop gestolen. Kaapverdië parlement van Kaapverdië, een voor de Westkust van heeft besloten tot een grond die een meerpartijen- men veel "regionalen" zonder een duidelijk ideologie. En Collors piepkleine Partij van de Nationale Wederopbouw en andere conserva tieve partijen boeken grote winst. Kortom, de president krijgt straks een parlement dat hem welwillend is gestemd. De verkiezingsuitslag zal de stemming in het land weergeven. Die is pro-Collor. De president scoort waar zijn voorgangers faal den. Hij bracht de inflatie van meer dan tachtig procenjt per maand te rug tot ongeveer tien procent. De president temde de goklustige fl- ttelsel en vrije verkiezingen moge- nanciele markt, oogstte met zijn economische revolutie, ijk moet maken. De regerende Afn- caanse Partij voor de Onafhanke- ijkheid van Kaapverdië (PAICV). iu de enig toegestane partij, heeft foor januari parlements- en aanslui- end presidentsverkiezingen aange economisch plan bewondering va_ vriend en vijand en werkt druk aan een nieuw imago van zijn Brasil No vo (Nieuwe Brazilië) als verdediger van milieu en mensenrechten. De verwachte verkiezingsuitslag betekent een radicale wijziging in Fernando Collor: scoren waar voorgangers faalden. (archieffoto) het Braziliaanse politieke land- schap. De vorige parlementsverkie- voeten. Hij wordt vrijwel zeker een zingen in 1986 stonden in het teken van Macapa's senatoren in het Bra- van het vertrek van de militairen, ziliaanse parlement. En dat on- De partij die de massale demonstra- Hanks zijn slechte naam als presi- ties voor terugkeer van de democra- dent. tie had geleid, de Partij van de Bra- De verkiezing voor de gouverneurs ziliaanse Democratische Beweging heeft iets meer voeten in de aarde. (PMDB). werd de grote overwin- Als de eerste ronde geen der kandi- naar op alle fronten. Maar liefst 21 daten een absolute meerderheid op- gouverneurs kwamen uit de levert, wordt er een tweede ronde PMDB. Dit keer kan de partij reke- gehouden, een regel die in veel La nen op slechts drie gouverneurs- tijnsamerikaanse landen wordt ge- posten. praktiseerd. In sommige deelstaten, Ook het succes van de socialisti- zoals Sao Paulo, spant het erom. sche Arbeiderspartij (PT), de enige Dok in dit gezelschap bestuur- nieuwe partij in Brazilië, wordt ders zijn opmerkelijk veel oud-ge- waarschijnlijk niet geprolongeerd, dienden. Zeker tien van de gouver- Gefrustreerde kiezers bezorgden de neurs in spe die een overwinning PT twee jaar geleden drie grote bur- zowat in hun broekzak hebben, be- gemeestersposten, onder meer de kleedden de post al eens eerder. On- metropool Sao Paulo. PT-kandidaat der hen oud-gouverneur en oud-mi- Luis Inacio 'Lula' da Silva verloor nister (onder Sarney) Antiono Car- vorig jaar december op het nipper- l°s Magelhaes in Bahia, Leonel Bn- tje van Collor. zola in Rio de Janeiro en Jader Bar- Maar met het succes van Collors bajho in Para. tegen wie nu een poli- het tie-onderzoek loopt wegens verdui- elan van de PT af. De schaduwrege- stering van overheidsgelden, ring. die de socialisten naar Brits Wat betekent dat nou"' Volgens voorbeeld hadden u gesteld, bleek Orjan Olsen. directeur Openbare een mislukking. De stakingsacties Mening van enquétebureau Ibope van de aan de PT gelieerde vakbon- in Sao Paulo, heeft de terugkeer van den haalden weinig uit. En de cha- oude bekenden alles te maken rismatische Lula, de grote stem- houdt met de vage politieke pro- mentrekker in het volkrijke Sao gramma's, soms niet meer dan een Paulo, stelde zich niet herkiesbaar slagzin. Kiezers wensen vernieu- voor het parlement. wing, zegt Olsen. Maar "omdat het Lula is een uitzondering. Wie de niet duidelijk is welke kandidaat namenlijsten langs loopt, komt juist dat brengt, is de kans groot dat de veel oude politieke bekenden te- kiezer terugvalt op een naam die hij gen. Er zijn niet alleen vakbondslei- nog kent van vroeger' ders die de plastic kantinestoelen Bijkomend effect is dat in het willen verruilen voor het pluche in nieuwe parlement vermoedelijk Brasilia, maar ook veel oud-burge- meer regionalen zitting krijgen. Als meesters die nu opteren voor een zetel in het regionaal parlement. Zelfs oud-president Jose Sarney, die in maart terugtrad, heeft zich zelf een come-back in Brasilia be loofd. Hij huurde voor de gelegen heid een bungalow in een deelstaat waar hij weinig politieke concur rentie te duchten had: het dunbe volkte en nieuwgevormde Macapa in het Amazonegebied. Daar kocht de kersverse inwoner de plaatselijke kandidaat van de PMDB uit, liet honderdduizend t- shirts met zijn naam uitdelen en voerde nog enkele dagen campag ne. De oud-president heeft Macapa (135.000 kiezers) inmiddels aan zijn programma's en partijen niet als trekker fungeren, gaat het om popu lariteit van personen. Wie in de pro vincie een stevige achterban heeft, kan daarmee een sprong naar Brasi lia wagen. In regionale verkiezingen zoals zijn de traditionele elementen van de Braziliaanse politieke cultuur het duidelijkst zichtbaar. Een paar families die meestal ook in het bezit zijn van plaatselijke radio- n tel< i siestation maken de dienst uit. De Goes Tedere regio heeft zo'n hech te politieke structuur. Die gaat al een eeuw mee en dat verandert niet zomaar". Kortom, het is niet alles nieuw in Brasil Novo. Een daar zal Fernanco Collor vast niet rouwig om zijn. ADVERTENTIE Per 1 oktober 1990 verhoogt de Postbank een aantal rentetarieven voor Rentecertificaten. Met Rentecertificaten kunt u veilig geld opzij zetten tegen een vaste hoge rente. Rente-ontvangst per maand Looptijd 5 jaar 8,25% (was 8 Looptijd 10 jaar 8,25% (was 8 Rentc-ontvanpst per jaar Looptijd 5jaar 8,5% (was 8,25"o) Looptijd 10 jaÜr 8,5% (was 8,25° Rente-ontvangst ner einde looptijd Ixioptijd 5jaar 8,25% (was 8 °o) Looptijd 10 jaar 8,25% (was 8 De rentetarieven voor Rentecertificaten met looptijden van 11/m 4 jaar zijn ongewijzigd. Meer informatie vindt u in de folder Rentecertificaten. Haal deze op het post kantoor. Telefonisch aanvragen kan ook. Bel gratis 06-0400 (van maandag t/ m vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 12.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5