Leiderdorp verrast BVO in verlenging voorsprong opnieuw Vlietwijk en Lisse lijden grote nederlagen Hooman bedwingt broers Van Spanje Foreholte verlmoeit Raas en Rooks praten vandaag Swift bij beste tien clubteams van Nederland Slotfase funest voor Grasshoppers SPORT te dSCHIEDAM Foreholte heeft de tweede wedstrijd van de com- cbetitie in de eredivisie ook niet in winst kunnen omzetten. In de aMargriethal verloren de Voorhoutsen met 16-10 van UVG. ZAALHANDBAL Don Olsen werd het Haagse Animo via een ruststand van 6-4 met 17-12 momenteel mank duidelijk op verlies gezet. Een ho- '•ForeholteB^B jHH ®gaat aan een schrikbarend tekort ggr tempo en een perfecte breakout '®ïan schotkracht in de tweede lijn. waren voldoende om Animo op de Mirjam Collart is eigenlijk de enige knieen te dwingen. 'JVchutter van afstand, nu de andere in de tweede klasse was HW '70 aknaller in de Voorhoutse gelederen, weer helemaal bij de les. Dat bete- "Christine Knigge, voorlopig niet kende voor Saturnus - Ridderkerk faan de bak kan. Die druk lijkt Col- ondanks het feit dat de Voorschote- jart niet te kunnen verwerken. In de naren hun keeper misten en daar- Jerste wedstrijd tegen PSV bleef zij voor in de plaats een speler in het ,aal ver onder haar niveau, gisteren doel hadden, een onontkoombare was zij vaak minuten lang onzicht- nederlaag: 22-18 (10-7). ubaar. En Nicoleta Boriceanu, de De vrouwen van Olvmpia'72 ver- SRoemeense spelverdeelster, kreeg loren in de tweede klasse van DSO. gisteren een persoonlijke dekking Met de rust leidden de handbalsters •van Danielle van der Meer van UVG uit Wassenaar nog met 5-6, maar -en wist daaraan slechts zelden te zonder afstandsschutter Tieske van Duyn kon de 6-0 verdediging van de ploeg uit Zoetermeer de wedstrijd fers toevoegen, waaronder twee jn de tweede helft simpel naar haar Kecskemethy vrede hebben. Dat landia, maar verdedigend deed de 'ion hij niet over de verdedigende ploeg uit Oud-Ade verdienstelijk icties van zijn Roemeense aan- werk dat zeker mogelijkheden vinst. "Een Roemeense prof mag biedt voor het verdere verloop van zich toch niet door een Nederlandse de competitie, amateur met de bal laten voorbijlo- FRANK BONTE gpen. Als zij daaraan niets kan doen, iwat kan ik dan nog zeggen van de andere speelsters in de verdedi ging? Want daar worden soms fou ten gemaakt waarbij ik me afvraag of ze alles wat ze hebben geleerd l(weer zijn vergeten. Als je met 9-6 Achterstaat en dan met 9-10 voor- komt, moetje toch iets kunnen vast houden". Kecskemethy moet zo langzaam aan slapeloze nachten krijgen van "de punten die zijn pupillen laten lig- 'gen. Kansen krijgt Foreholte ge- Jnoeg uit de hoeken en vanaf de cir- Tcel. UVG deed dat anders. Vooral Vanuit de hoeken kreeg Diana van JDam, die van Kecskemethy tot gro- !tte opluchting trainer Luysterburg (van UVG de voorkeur kreeg boven "keepster Anita Seur, herhaaldelijk 'het nakijken. In de verre hoek, laag. i; UVG had voor de winst geen ad- iivies van de kant nodig. Luysterburg owerd namelijk met nog circa vijf- Ztien minuten te spelen wegens com- imentaar op de arbitrage met een ro nde kaart geconfronteerd. Het leek nop UVG te werken als een tonicum. oBinnen tien minuten hadden de ISchiedamse handbalsters de ach- jterstand omgezet in een 16-10 voor sprong. Dat de pot toen was gewon- ïnen was een klare zaak. IVeldhandbal Saturnus verdedigde zich met man en macht tegen Animo, dat tegen de Leidenaars geen schijn van kans kreeg. jln de veldhandbalcompetitie zijn de mannen van Saturnus in de eer- ste klasse ongeslagen gebleven. I Zonder de opbouwers René Smit en LEIDEN Duinwijck 4 is een maatje te groot gebleken voor Vlietwijk. In de tweede klasse moest Lisse zijn meerdere erken nen in Airsport. Merenwiek kwam met een gelijk spel goed weg tegen Sio 3. Een klasse lager verdiende Lisse 2 het eerste punt. In de vierde klasse draaien de teams van Merenwiek en de Spot vogels op volle toerën. In de eerste klasse moest Vlietwijk het opnemen tegen Duinwijck 4. Erik Bokhorst was tegen Van Barneveld weer on genaakbaar 12-15, 1-15. Henk Westerbeek was minder fortuin lijk in zijn partij tegen Stockman: 10-15, 15-11, 15-6. Na het verlies van Rik Pilaat bracht Allan Mens zijn team weer langszij door winst in de derde set tegen Visser. De Duinwijck-speelsters Bruil en Kool hadden geen medelijden met de zusjes Groeneveld. In het eerste mannendubbel moesten Bokhorst en Westerbeek na twee spannende sets afhaken in de der de set: 17-14, 16-18, 15-7. De tan dem Pilaat-Mens bleek ook te sterk voor het duo Van der Wiel- Verwey: twee keer 10-15. In het vrouwendubbel en de gemengd- dubbels was de thuisploeg op de beslissende momenten telkens de sterkste, zodat Vlietwijk uit eindelijk met 8-3 verloor. In de tweede klasse werd Lisse in de thuiswedstrijd tegen Airsport met het eerste verlies ge confronteerd. De kracht van de tegenstander lag vooral bij Alex Lanu en Gijs Pighell, die geen moeite hadden met respectieve lijk Rob Put en Ron Koolmus. Christine van Santen had in de eerste set van naar partij tegen Karin Otten last van een koude start (6-11), maar was oppermach tig in de tweede (11-2) en derde set (11-0). Angela Conijn bracht haar team terug in de wedstrijd door een overwinning op Elles Boogert (11-6, 11-3). In het man nendubbel hadden Put en Kool mus geen kans tegen Lanu en Pighell: 1-15, 9-15. In de hierop- volgende partijen was Airsport telkens net iets beter, zodat gast heer Lisse uiteindelijk met 2-6 verloor. Concurrent Merenwiek werd door Sio 3 het vuur na aan de schenen gelegd: twee van de vier punten werden in de verlenging van de derde set gescoord, terwijl voor het derde punt zelfs twee verlengingen nodig waren. Na de zege van Rob Burgeijon moest in valler Peter Tengeler na een goe de eerste set (15-17) in de tweede (15-8) en derde set (15-5) afhaken. Marianne Veeren had ditmaal drie sets nodig om haar tegen stander te bedwingen (7-11, 11-8, 9-12). De mannen- en vrouwen- dubbels vormden een schril con trast: Danny Plug en Tengeler werden geveegd (15-4,15-2). Ilse Spierings en Veeren hadden in twee verlengingen de sterkste ze nuwen: 14-17,17-18. Ook voor het laatste punt moesten Burgerjon en Veeren voluit spelen: 14-17,15- 10, 15,18 (4-4). In de derde klasse verdiende Lisse 2 het eerste punt. Invalster Hellen Broerse tekende voor drie punten. Vlietwijk 2 was niet in vorm in de uitwedstrijd tegen Wassenaar (8-0). Met name in de dubbels konden de Voorschote naren geen vuist maken ten ge volge van een armblessure bij An neke van Steenvoorden en een grieperige Irene de Vrind. Leiden 2 kon in de wedstrijd tegen Drop Shot weer beschikken over oud gediende Jan Slingerland. Peter Tanate bleek niet onder de indruk van diens spel: 15-12, 15-5. Jan Slats kwam een inzinking in de tweede set tegen Ronni Baedi goed te boven: 11-15, 15-2, 11-15. Thea Turk en Nora de Koning moesten beiden het onderspit delven. In het mannendubbel brachten Slingerland en Slats de achterstand terug tot 3-2. Pas in de laatste partij kwamen de Lei denaars weer tot scoren, zodat ze met 5-3 verloren. In de /ierde klasse lijken Me renwiek 2 en 3 eensgezind op weg naar een hoge eindklasse ring. Het tweede team stond aan gastheer de Vliegende Shuttle slechts één punt af (1-7). Team 3 neemt door de 6-2 overwinning op Zijderveld 10 op dit moment de eerste plaats in. Minder goed gaat het met Veglo: zonder Anne- lies Smit en Tanja Vaes bleek het team niet opgewassen tegen Rot terdam 2 (5-3). Het team van de Spotvogels behoudt de kopposi tie door de 2-6 overwinning op Rewic. FRITS FALLAUX LEIDEN Miijam Hooman heeft in de derde competitiewed strijd voor een klapper gezorgd. Tegen De Blauewe Wereld/Apel doorn (Scylla verloor met 7-3) boekte zij zeges op zowel Henk als Ron van Spanje, de nummers 2 en 3 op de nationale ranglijst. Het sterkste duo van Scylla kwam tegen Apeldoorn goed voor de dag. De Vrind en Hooman zette 75% van de enkelpartijen om in winst. Toch droegen de tegenstanders de na men droegen van Ron en Henk van Spanje, nog steeds twee absolute toppers in de eredivisie. De winst van Peter Paul de Vrind op Ron van Spanje was zeer verdienstelijk. De tweemaal winnende Hooman was echter de ster van de avond. Haar winst op de twee sterkste broers van de familie Van Spanje is een unieke prestatie, waarop niets viel af te dingen. De puntentelling stokte hier ech ter: de beide dubbels gingen verlo ren, en ook de nummers drie en vier van Scylla kwamen niet aan winnen toe. Gisteren ontmoette Scylla in het verre Zuid-Limburg Bartok. De met de van Avanti overgenomen Chen Sung spelende equipe bleek net de meerdere van de Leidse ploeg: het werd 6-4. Het 'alles-uit- de-kast-spelletje' van een dag eer der had Hooman waarschijnlijk op gebroken. Tegen Dullens en Chen Sung was voor haar geen winst te behalen. De Vrind deed het beter: hij scoorde eenmaal tegen Hub Dul lens. Het andere Scylla-duo, Van Rijn en Groenewold, leverde ook eenmaal winst bij het enkelspel in. Martin van Rijn zegevierde heel netjes over Marcel ter Braak. Beide dubbels werden verzilverd, waar door het dit seizoen behoorlijk ge handicapte Scylla er met vier pun ten nog aardig uitsprong. "Ze waren jonger, scherper, en waarschijnlijk ambiteuzer dan wij", reageerde Oegstgeest-speler Friso Reitsma op de teleurstellende 8-2 nederlaag tegen Trias. Tot op heden was er nog geen punt naar de tegen partij gegaan. De verwachtingen waren daarom hooggespannen. Weliswaar wist iedereen dat het de vorige keren de zwakkere broeders van de poule betrof, waartegen met 10-0 werd gewonnen, toch had nie mand verwacht dat het Oegstgees- ter team op deze wijze weer met bei de benen op de grond zou worden gezet. Vooral het sterkste tweetal, Reits ma en Van der Broek, liet het enigszins afweten. Tegen Hans den Boer en Ardjan Leeferink werdeh geen potten gebroken en dus ook niet gewonnen. Het dubbel ging zelfs, na een stevige voorsprong, dramatisch verloren. De nummers drie en vier van Oegstgeest deden het beduidend beter. Zowel Schi- paanboord als Van der Valk schoot in de roos tegen Gerritsen, waarmee de 8-2 is verklaard. Gevolg van dit resultaat is dat Oegstgeest nog steeds lijstaanvoerder is. maar de onverwacht hete adem van Trias in de nek voelt. De tweede keus van Scylla zette haar wat troosteloze uitslagenreeks voort door met 9-1 onderuit te gaan tegen Odion. Het te hoog spelende team wist alleen beslag te leggen op het dubbel. Martin Groenewold en Josef Hooman trokken dit punt naar zich toe. Het mannenteam van Docos scoort naar tevredenheid. Afgelo pen zaterdag won het met 7-3 van 't Zand. Edward Hulst mocht dit maal thuisblijven, waardoor het trio Kuijff, Van der Kooij en Lenselink het karwei moesten klaren. Michel van der Kooij werd topscorer door alles te winnen. Johan Kuijff maak te eenmaal een misstap en Enk Len selink pakte een winstpartij. Het dubbel zorgde voor het zevende punt. Het vrouwenteam van dezelfde vereniging maakte het feest in de Mors compleet door nog iets dikker te winnen dan de mannen: tegen stander ZTTC werd met 9-1 aan de kant gezet. Het team uit Zaandam vond in Heieen Hop een niet te ne men obstakel. Hop won net als Ma ry n Olden al haar partijen. Petra Buitelaar was de enige die geen foutloze race liep: alleen Marloes Bonzen was een te groot probleem voor de Docos-speelster. Het vrouwenteam van Scylla heeft in de eerste divisie bitter wei nig te zoeken: nu werd met 10-0 ver loren van het Middelburgse 't Zand. Het trio Wildeman. De Jong en Van Gorp komt duidelijk nog veel te kort om volwaardig te kunnen mee draaien in de eerste divisie WOUTER LANGEVELD DEN HAAG (ANP) - Jan Raas heeft vandaag een gesprek met Ste ven Rooks over een contract. De LEIDERDORP In de Leiderdorpse sporthal Op Dreef heeft Leiderdorp gisteravond een nipte overwinning behaald op BVO Alphen. Beide teams eindigden na de reguliere speel tijd weliswaar op gelijke hoogte, maar Leiderdorp haalde na verlenging alsnog de winst binnen: 68-66. Zonder uitzicht te hebben op de overwinning verloor Luba Leiden de uit wedstrijd tegen Groningen met 74-72. ALMEREDe Leidse wielervere niging Swift/Casba heeft een eer volle tiende plaats behaald bij het Nederlands kampioenschap in Al- mere. Ploegleider Cor Kloosterman kon tevreden zijn, omdat de meeste ploegen die de top tien haalden met profs aan de start kwamen. Met een gemiddelde van ruim 49 kilometer per uur verspeelden de zonder be roepsrenners aangetreden Swift slechts 1 minuut en 47 seconden op winnaar Westland Wil Vooruit (met onder anderen Gerrit Solleveld). Opvallend bij de Leidse club was het rijden van liefhebber René van der Salm uit Woubrugge. Tussen de amateurs Erwin van Diest, Eric Bos, Jan-Hendrik Lagerweij, Tom de Jong en Richard van Kempen voelde hij zich als een vis in het wa ter. Van der Salm is dan ook geadvi seerd om volgend jaar een amateur licentie te nemen. De Bollenstreek moest het met Martin Schalkers, André Hoger- vorst, Robbert Rutgerink, Ton van Duyvenbode en Peter Uittendaal dit jaar met een bescheiden 54ste plaats doen. De junioren van de club uit Lisse kwamen beter voor de dag. Etienne Vergeer, Menno Leyerzapf, Rick van Wetten, Ben van Steyn, Wim van der Voort en Anita Kruse werden keurig 12de. Swift/Casba, met twee vrouwen (Petra Grimbergen en Corina Ou wehand), moest het te veel van Mark Varkevisser hebben en kwam niet verder dan een 34ste plaats. Grimbergen bemachtigde giste ren in Zevenbergen een derde plaats in een door Leontien van Moorsel gewonnen koers. John Kuyvenhoven eindigde als vierde bij een veldrit in AusterlitZ. De Katwijkse fietscrosser Patrick Chen werd gisteren in Doetinchem tweede in een wedstrijd die meetelt voor het klassement om de Super bowl. BASKETBAL Bij Leiderdorp zijn tegenwoordig meer (ex-)basketballers op de tribu ne waar te nemen dan er in het veld staan. Na de massale leegloop aan het eind van het vorig seizoen is er slechts met pijn en moeite een handje vol spelers, meest junioren uit de eigen kweek, bijeen ge schraapt die het niveau van de eer ste divisie enigszins aankunnen. Voeg daarbij de 'run and gun' tac tiek van de van Lokomotief overge komen speler-coach Altonio 'Shot- gun' Campbell en de ingrediënten voor een avondje rommelbasketbal zijn genoemd. Geen Leiderdorpse aanval duur de langer dan tien seconden en het aantal keren balverlies was onaan vaardbaar hoog. BVO had dan ook al snel in de wedstrijd een gat van tien punten geslagen, dat tot de rust vrijwel intact bleef: 32-40. Onder aanvoering van Campbell (17) kwam Leiderdorp na de spelhervat ting weer terug in de wedstrijd. BVO wist zich geen raad met de voor Leiderdorp zeer onorthodoxe zone-verdediging en speelde gister avond voornamelijk tegen zichzelf. Leiderdorp kroop langzaam maar zeker dichterbij om vervolgens bij het laatste fluitsignaal op gelijke hoogte te eindigen: 64-64. Een verlenging, waarin de span ning het slechte basketbal ruim schoots compenseerde, bracht uit eindelijk de voor Leiderdorp voor delige eindscore van 68-66 op het bord. In de promotiedivisie leed Luba Leiden gisteravond een pijnlijke 74-72 nederlaag in en tegen Gronin gen. Leiden liep eigenlijk de hele wedstrijd achter de feiten aan, want de Leidenaars kwamen geen mo ment aan de voordelige zijde van de score. In de tweede helft werd de 44- 34 achterstand nog wel terugge bracht tot vijf punten, maar Leiden verzuimde vervolgens om vanaf de vrije-worplijn het werk af te maken. Groningen schoot daarentegen wel zijn vrijworpen raak, want 20 van 30 punten na rust werden vanaf de vrije-worplijn gescoord. Vlak voor tijd verkleinde een driepunter van Marcel Sommerling de achterstand nog wel tot twee punten, maar de overwinning ging naar Groningen: 74-72. Loet de Ruijter werd met 18 punten topscorer aan Leidse zijde. Lisse maakte de beschamende nederlaag van vorige week tegen BVO goed door het Amsterdamse Azimma met 89-64 naar huis te stu ren. Aan het eind van de eerste helft werd Azimma volledig overklast en Lisse boog een 26-27 achterstand om in een 41-27 ruststand. De twee de helft was slechts een formaliteit. Bij Lisse eindigden liefst zeven spe lers in de dubbele cijfers, van wie Paul Ruigrok met 18 punten en 16 rebounds de absolute uitblinker was. De vrouwen van Lisse waren in hun eredivisie-debuut tegen uitge rekend de kampioen van vorig jaar, Den Helder, minder gelukkig. De fysiek sterkere en in minstens drie vernellingen hoger spelende thuis ploeg liet vooral in de tweede helft (ruststand 28-15) geen spaan heel van het Lisser zelfvertrouwen. In elf minuten tijd kwam Lisse slechts tweemaal tot scoren. Vooral aanval lend moet er dus nog heel wat ge sleuteld worden door coach Peter Lapidair. Maar tegen een ploeg als Den Helder valt er voor Lisse ook weinig eer te behalen. Voor Lisse wordt het dit seizoen waarschijnlijk wennen aan nederlagen. De eerste verliespartij is in elk geval een feit: 71-37. Ook MSV kwam in de thuiswed strijd tegen DAS niet tot een over winning. al waren beide ploegen lange tijd aan elkaar gewaagd. Vooral het vele balverlies was vol gens coach Frans Nelissen debet aan de 67-73 nederlaag. Bij de stand 49-48 had MSV, waarvoor Monique Reinders een goede rentree maakte, nog alle kansen in eigen hand, maar drie Delftse intercepties en evenzo- vele scores op rij waren de inleiding voor Delftse winst. HAROLD VAN BIEMEN Oscar Taal (13) speelde een ongelukkige wedstrijd voor BVO. Campbell (4) daarentegen trok met zeventien pun ten Leiderdorp over de streep. uoto Henk Bou» m»»i AMSTERDAM In een tumultu euze wedstrijd hebben de vrou wen van Olivetti Grasshoppers een nipte nederlaag geleden. Ca nadians bleek zaterdagavond in Amsterdam met 75-74 net even sterker. Grasshoppers ging goed van start, maar kon het sterke spel van de openingsfase niet vasthou den doordat de foutenlast sterk toenam. Marie-José Allers stond al voor de rust op vier fouten, ter wijl Zora Malacko er drie had. Via een 3-2 zone met speciale aan dacht voor Malacko kwam Cana dians langszij. Na de rust (44-42) leek Canadians de Katwijkse ploeg simpel van zich af te schud den. Een opleving van de verder on zichtbare Allers (12 punten) bracht de spanning echter terug. Twee technische fouten bezorg den Canadians weer de leiding (60-55). Enkele 'steals' van Simo- ne van Meurs en scores van Ma lacko <27 punten) gaven Grasshoppers een 72-74 voor sprong. Malacko miste een halve minuut voor tijd echter een 1 om 1, waarna de zege met 75-74 naar Canadians ging. "We moeten niet te veel naar de slotminuut kyken. Voor die tijd is er al genoeg mis gegaan", aldus de Katwykse coach Han Wallaart. Zeeuwse ploegleider is op zoek naar een ronderenner voor zijn Buckler- ploeg. Hoewel zijn kopmannen Jelle Nijdam en Frans Maassen eerder lieten blijken Rooks niet de ge schikte coureur te vinden, denkt Raas dat de Noordhollander nog voldoende klasse en kwaliteit bezit om de verwachtingen te beantwoor den. Rooks, die een weck geleden de banden met Post verbrak, nam vori ge week via zijn zaakwaarnemer zelf contact op met Raas. Het eerste onderhoud leidde tot de afspraak van vandaag, waarop Rooks en Raas de wederzijdse voorwaarden op tafel zullen leggen. Belangrijkste knelpunten zullen de financien en het programma zijn. Rooks stond bij Post op de loonlyst voor een miljoen gulden per jaar. De op alle fronten falende kopman van de Panasonic-ploeg. hij won dit jaar geen enkele wedstrijd, mocht in het team van de Amstelvener zijn eigen programma uitstippelen. "Dat ben ik niet van plan", ver klaarde Raas zaterdag in Montreal, waar gisteren de Grand Prix des Ameriques werd gehouden. "Je moet renners niet de vrijheid geven het programma zelf te bepalen. In dien hij in mijn ploeg komt, moet hy zeker de Vuelta en de Tour de France rijden. Ook de Waalse klas siekers. de Ronde van Zwitserland en wedstrijden om de wereldbeker. Ik vind dat een beroepsrenner een zo compleet mogelyk programma moet afwerken" Raas denkt financieel aan een premiestelsel voor Rooks. Loon naar prestatie dus. En een tweejarig contract. Bang dat Rooks opge brand is, is Raas niet. "Het is in het verleden bewezen, hy wisselt een goed jaar af met een slecht De der de keer by Post is mislukt. Kenne lijk had hy het niet naar zijn zin, maar daar kan ik verder niet over oordelen", hield Raas zich op de vlakte over het conflict. "Over Theunisse hebben wc niet gespro ken. Dat hoofdstuk is afgesloten". Groen licht voor Johnson TORONTO (ANP) Niets staat een start van Ben Johnson tijdens de Olympische Spelen van 1992 in Bar celona meer in de weg Hl I C m dees Olympisch Comité besloot vrijdag in Toronto de levenslange schorsing van de in 1988 in Seoul na zyn overwinning op de 100 meter wegens gebruik van verboden mid delen geschorste atleet op te heffen. Harry Vcrsteegen (Bataven) eindig de in Zevenbergen als tweede op de 25 kilometer in 1.23,25. Bassets onderuit LEIDEN Het gaat nog niet naar wens met de Bassets De Sassen- heimse rubgyers leden by Eemland een zware nederlaag (26-6). Bassets blijft daardoor puntloos onderaan staan in de ereklasse. -MAANDAG 1 OKTOBER 1990

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19