GeKjkmaker TOP blijft uit Streekduels lopen slecht af voor Forescate De Zijl/LGB komt nog routine tekorj Hutspottrofee opnieuw in handen van LZ 1886 Crescendo hogerop ten koste van Succes Brokkinglaat geen twijfel to LEIDEN De hockeyers van Noordwijk versloegen in hun tweede-klasseduel Forescate gistermiddag vrij verrassend met 0-1. In het andere streek- duel verloren de vrouwen van Forescate bij Roomburg: 2-0. De hockeysters van Alecto heroverden de leiding in de eerste klasse B na 3-2 winst op Voordaan. De mannen van Roomburg en Alecto delen na respectievelijk een gelijkspel en verlies de laatste plaats in de eerste klasse B. De reis naar Groningen heeft LM- IIC geen punten opgeleverd. Met een 2-1 nederlaag op zak moest de ploeg van Thomas Tichelman te rug naar Oegstgeest. De Gronin gers benutten 2 van de 4 strafcor- ners, tegen Leiden 1 uit 2 strafcor- ners. Qua veldspel, dat zich hoofdzakelijk afspeelde tussen de 23 meterlijnen, deden de oppo nenten niet of nauwelijks voor el kaar onder. Acht minuten voor tijd bracht Harmen Jansen Schoonhoven de spanning terug in de wedstrijd. In het rommelige eerste deel van het duel tussen de vrouwen van LMHC en het bezoekende Kraaien, scoorde Eugenie Du Moulin uit een strafcorner de ope ningstreffer voor Leiden na zeven minuten. In de tweede helft zette LMHC de Zaanse opponente meer onder druk, wat leidde tot 2- 0 van Karin Melzer op aangeven van Carolien de Boer. De Boer verdiende ook nog een strafbal, die door Kiki Tesselaar werd ver zilverd: 3-0. Alecto speelde een sterke eer ste helft tegen Kameleon en be kroonde dat met maar één treffer van Alexander Hagen, die ook nog een doelpunt zag afgekeurd. De bezoekende Hilversummers profiteerden na rust goed van de onzekerheid bij de Leiderdorpers met twee sfrafcornersgoals. Door grimmigheid in de laatste fase vielen er nog drie gele kaarten, waarvan één voor Alecto-doel- man Boudewijn van Duiken. De vrouwenploeg van Alecto had het moeilijk tegen het niet zo sterk getaxeerde Voordaan, dat al na drie minuten op voorsprong kwam door een strafbal. Henrike Engel zorgde echter nog voor rust voor de gelijkmaker met een di rect schot uit een strafcorner. Na de hervatting kwam Alecto op voorsprong (2-1) door Marit En gel, die werd bediend door haar zus Henrike. Een actie van Anne- lien Heynies werd wederom afge rond door de op schot zijnde Ma- rit Engel: 3-1. Na 3-2 had Alecto het een kwartier lang nog zeer zwaar, maar hield stand. Zonder de belangrijke spelver deler Oskar Snijders keerde Roomburg met 1-1 terug uit Hil versum, waar het speelde tegen middenmoter Be Fair. De thuis ploeg kwam na tien minuten op voorsprong, maar moest vrijwel direct na de afslag de tegentreffer incasseren van Saul de Caluwé na een voorzet van de weer herstelde Bas Koning. In het matige duel deed Be Fair zijn naam geen eer aan met drie gele kaarten. Streekderby Het zag er lange tijd niet naar uit dat de vrouwen van Roomburg de streekderby met Forescate zouden winnen. Forescate over rompelde de Leidsen met veel be ter hockey, maar een counter van Esmée Velthuizen werd door Paulien Huygens na twintig mi nuten afgerond tot de openings treffer voor Roomburg. In het tweede part benutte Roomburg door Inge Oudkerk Pool de enige Leidse strafcorner om uit te lopen naar 2-0. Roomburg verdedigde die voorsprong met succes door enerzijds goed keeperswerk van Dorine van Gorp en anderzijds door het 'trechterhockey' van de Voorschotensen in de laatste fase. Frank Holten werd tien minu ten voor rust matchwinnaar voor Noordwijk dat zijn tweede straf corner in een treffer omzette te gen Forescate. De favoriete Voorschotenaren wonnen in voorgaande wedstrijden vaak met zeer grote cijfers van Noord wijk, maar de oppeppende speech van Noordwijk-trainer Ruud Hartman Kok pakte dit keer goed uit. Forescate verdien de met gemak 16 strafcorners, maar kon zelfs geen rebound be nutten tegen de uitblinkende Noordwijkse verdediging met in de hoofdrol doelman Noél Min nes. De Voorschotense midden velder Martij n van Paassen kreeg eerst geel en na opmerkingen rood van arbiter Hein van den Steenhoven. Fred Beuk miste voor Noordwijk een strafbal. Thuisploeg Pijnacker was aan- vênkelijk sterker dan de vrouwen van Noordwijk en liet dat ge paard gaan met een veldtreffer na tien minuten. Door met name het goede spel van Angela de Lange kwam Noordwijk beter in de wedstrijd. Dank zij goed ingrij pen van Noordwijk-keepster Do- rien van Dijk bij gevaarlijke uit vallen van Pijnacker bleef de schade beperkt tot 1-0. Leidse Studs versloeg in de uit wedstrijd Bleiswijk met 0-6. Hou- dijn Beekhuis (2), Bob-Jan Diet rich (2), Diederik van Rappard en Gerbert van Genderen Stort ver zorgden de Leidse produktie in het derde-klasseduel. De vrou wen van Leidse Studs zegevier den voor de eerste keer in de der de klasse door DSHC met 3-1 te rug te sturen. Eugenie van Nispen (strafbal), Annemarie Snoeck (re bound strafcorner) en Josien van der Felz scoorden, terwijl Tessel Neyzen een strafbal stopte. Vlak voor tijd viel de tegentreffer. Vierde klasse Catwijck leed in en tegen Berkel Rodenrijs een 2-1 nederlaag en zag daarmee zijn kansen op het felbegeerde vierde-klassekam- pioenschap sterk verminderd. Henrik Houwaard gaf de Katwij- kers in de eerste helft nog moe met zijn strafcornergoal. D thuisploeg benutte een tip-in vla» voor rust om langszij te komer Het gemis aan stootkracht en ee Berkelse strafbal deden de Ka! wijkse hockeyers de das om: 2-! De vrouwen van Catwijck kwj men ondanks meer initiatief nie verder dan 0-0 in en tegen Bode graven. Hisalis verloor met 6-1 van he op de tweede plaats staandl Nieuwkoop. De Lissese coacj Teun Michels kampte met veel a| zeggingen van niet fitte spelers ei had moeite een ploeg aangevuh met junioren op de been te bren gen. Nieuwkoop bleek in elk ge val te sterk. Hoogtepunten voo. Hisalis waren de gestopte strafbej door Bart-Jan Kraal en de treffej van John Simons. De vrouweq ploeg van Hisalis gaven in dj laatste vier minuten een 0-2 voor| spiong uit handen. Sietske Wijn tjes en Helen van Laarhoveij (voorzet Sascha Pool) scoorden terwijl Eline Cigaar een strafba, fraai keerde. Doorspelen na eer, overtreding en een dekkingsfoui brachten HLC nog naast Hisalisj NIEK FAAjJ LEIDEN TOP was met een 14-16 nederlaag tegen Oranje Zwart de trieste uitzondering in een voor de Leidse korfbal- top uiterst lucratief weekeinde. Pernix behield door een 13- 10 zege op Snel de koppositie, terwijl Fides Pacta en De Da naïden zich door overwinningen op Kwiek (Hg) en Rozen burg in de middenmoot nestelden. Tweedeklasser Fiks nam door een 14-7 zege op Tjoba afstand van de achtervol gers. raai, die de afgelopen week het ac cent tijdens de training meer legde op het mentale dan het fysieke vlak. Ook een andere opstelling zou in het duel tegen Oranje Zwart moeten bijdragen aan het herstel van het in middels zwaar gedeukte zelfver trouwen. Niettemin was de opening op nieuw desastreus. Na 2-2 liep de Zwolse ploeg weg naar 2-5 en ver volgens naar 4-9. De achtervolging leek tot tweemaal toe te kunnen worden afgerond met de zo verdien de gelijkmaker. Direct na rust (9-11) werd het na 10-11 evenwel geen 11- 11, maar 10-14 en ook een kwartier voor tijd scoorde Oranje Zwart na 14-15 als eerste. Bij die 14-16 bleef het, alle inspanningen van de thuis club ten spijt. Anne van der Zaag en Tim van der Horst waren met elk vier goals voor TOP het meest pro- duktief. Fides Pacta toonde zich in het vierpuntenduel tegen het Haagse Kwiek het veerkrachtigst. Was het eerste kwartier van beide ploegen flitsend (2-2), daarna modderden de 24 spelers maar wat aan. Gevolg was dat er halverwege nog steeds een zelfde magere stand op het score bord stond. In de rust maande coach Nelis Vaane zijn ploeg zich vooral niet te laten opjagen door de Hagenaars en de bal in het vervolg rustig door het middenvak te lood sen. Het resultaat van deze aanpak was snel na de hervatting merkbaar. Ilonka van der Steen en Karin van der Blom zorgden voor 2-4, waarna Sander de Haas voor 2-5 tekende. Na 3-7 dreigden de Hagenaars, die qua veldspel niet voor Fides onder deden maar de nodige zuiverheid ontbeerden in het schot, weer terug te komen. Met twee goals maakte routinier Henny Piket in de slotfase aan alle onzekerheid een einde: 5-9. "Geen al te sterke tegenstander", kwalificeerde De Danaïden-coach Janko Breedveld opponent Rozen burg. "Maar dit seizoen hebben we al meer tegen dit soort ploegen pun ten laten liggen". De Leidenaar was derhalve content met de 7-11 zege, die zijn ploeg behaalde in een vol gens hem 'bijna foutloos duel met heel degelijk, rustig korfbal'. Nog altijd wacht overgangsklasser TOP, vorig jaar nog op het aller hoogste niveau actief, op de eerste zege. "Die eerste overwining zou ons alsnog in de trein brengen, maar die moeten we natuurlijk wel eerst behalen", aldus coach Theo Korpo- Omzetting pakt slecht uit voor RDC LEIDEN De Rijnsburgse dam club RDC heeft het niet kunnen bol werken tegen de reserves van het Haagse RDG/DIO. Ofschoon de Ha genaars met drie invallers aantra den, pakte dat allerminst gunstig uit voor de Rijnsburgers. Voormali ge vaste krachten van het stan daardteam zoals Ed Holstvoogd en Aat Ivens zijn eerder als versterking dan als verzwakking te beschou wen. VEENENDAAL De Zijl/LGB, de enige Leidse hoofdklassl heeft het in de eerste wedstrijd van het seizoen niet getroffen. een goed begin (1-3) moest de ploeg van Albert Spijker met 1? zijn meerdere erkennen in het sterke VZC uit Veenendaal. Na een goed verlopen voorberei dingsperiode moest De Zijl/LGB zaterdagavond in Veenendaal tegen VZC bewijzen dat het klaar was voor de competitie. Spijker was na de 13-7 nederlaag niet geheel tevre den. Spijker: "We streven dit jaar naar een hogere eindklassering dan vorig seizoen. Paul Belt en Alex Verhoogh zijn gestopt, Niels Joor en Rob Dubbeldeman zijn de ver vangers. Deze wedstrijd had ik ook nog George van Rijn en Ron Ligt- voet op de bank. Tegen deze sterke ploeg blijkt het toch moeilijk derge lijke jonge spelers in te passen. Zon der de jongens te kort te doen is het toch duidelijk dat ze de routine mis sen om, als de oudere, gelouterde spelers met persoonlijke fquten op de kant zitten, de wedstrijd naar hun hand te zetten. Toch blijft die vijfde plaats ons streven ondanks het feit dat de concurrentie met ploegen als AZPC en Nereus groter lijkt geworden. Deze wedstrijd was een aardige graadmeter. VZC is na tuurlijk wel één van de sterkste teams. Waarschijnlijk kost het toch in het eten. Mark van Belkum hac, in de eerste periode twee persoor, ke fouten en al snel voegden j goed spelende Edwin Redegeldi Anton Heiden zich bij hem. Met d spelers 'op scherp' was Spijker, snel gedwongen de jeugd vj speeltijd te gunnen. VZC was t danks het stoppen van Hans yl. Zeeland en het vertrek van Jan y genaar naar AZPC (maar mét de y Polar Bears afkomstige Wico en J Lodewijk de Vries) geroutine^ genoeg om hiervan te profiteren., Tot halverwege bleven de Lek naars op gelijke hoogte (5-5). In 1] derde speldeel sloegen de Veem dalers toe. De Zijl moest lijdza. toezien hoe VZC naar een beslissf de 9-5 wegliep. De laatste periö was niet meer van belang. De 2 kon het VZC niet moeilijk meer n ken. Bij 13-7 klonk het laatste fli signaal. Spijker: "Al met al toch v een teleurstellende start. Ik wo met de realiteit geconfronteerd. I jonge jongens hebben vorig ji twee, drie keer meegedaan. We h< ben tijd nodig. Aan de trainingsijl ligt het zeker niet. Op langere t mijn zullen we zeker de vruchl meer tijd kost om jonge spelers in te plukken van deze verjonging, dl passen dan ik vooraf had ingeschat. Competitiewedstrijden blijken toch anders te zijn dan oefenwedstrij den: er staat meer druk op de ketel, het gaat om de punten". De wedstrijd begon goed in voor De Zijl. Zowel verdedigend als aan- ben ik van overtuigd. De start v de wedstrijd was goed, daarna w den we overvleugeld. Ook al hi den we zo nu en dan wat pech". Periodenstanden: 1-3, 5-5, 9-5 13-7. De Zijl/LGB: Mark van B kum 3, Edwin Redegeld 2, Alex v vallend had de ploeg de zaken goed Belkum en Anton Heiden Tevens bleek de Rijnsburgse op stelling geen succes. Vaste kopman Cor van Dusseldorp met het doel om te scoren op het vierde bord ge zet - offerde tegen Rosendaal een schijf, die hij nooit meer terugzag. Een flink pak slaag voor Van Dus seldorp was hiervan het gevolg. De Hagenaars breidden de voorsprong uit door een fraaie combinatieve winst van Ton Bruyns op Cees van den Bosch. Een avontuurlijke partij kreeg hierbij de verdiende winnaar. RDC leek de 0-4 achterstand te ni velleren. Gert Cederhout benutte een onnauwkeurigheidje van Van Emden met winst optimaal. Noort strafte een slecht verdedigde voor post met schijfwinst af tegen Holst voogd. Zwak afspel van Noort be zorgde hem echter een teleurstel- lendfe remise. Jan Schijff was ondertussen te gen Ivens in een dam-eindspel met twee schijven meer terecht geko men. In de tijdnoodfase liet Schijff zich onnodig verrassen door Ivens, die er op speculeerde dat Schijff on voldoende zetten had gedaan. Hier door verdwenen de winstkansen als sneeuw voor dc zon en eindigde de partij in remise. Nadat Rinus Kromhout zich met weerbarstig spel staande had ge houden tegen Slagter, moest Jan Slingerland in de gebruikmelijke tijdnoodfase onnodig zijn meerdere erkennen in Hugo Simons. On danks een 5-9 achterstand bleef RDC nog strijden voor minimaal een gelijk spel. Arno Kooloos zette zijn in het middenspel verdiende schijfvoordeel tegen Frans van Een- enaam uiteindelijk in winst om. De spanning liep hoog op toen Vroom tegen de als een leeuw vech tende Arie Schoneveld twee schij ven weggaf in het eindspel. Een overmachtswinst voor Schoneveld - met gelijke stand voor RDC - be hoorde opeens tot de mogelijkhe den. Te meer daar Kreder zijn voor deel tegen Frans van der Velde zag verdwijnen en uit armoede in min dere positie een remisevoorstel moest doen. In de analysekamer bleek de stand van Schoneveld niet meei te winnen, wat ook in de partij bleek. RDC verloor daardoor voor de tweede achtereenvolgende keer met het kleinst mogelijke verschil: 9-11. Ook Boskoop verloor voor de tweede maal, met gering verschil (9- 11) van Krommenie. Derde dan voor De Zee L.EIDEN Henk de Zee heeft bij het examen om de zwarte band de derde dan gehaald. De leerling van de Leidse sportschool Gerard van den Berg kreeg dat gisteren in dc Zoeterwoudse Klaverhal voor el kaar. voor elkaar. De 1-3 tussenstand na de eerste zeven minuten was dan ook dik verdiend. Ook in het ver- DIRK KLO( TOP-aanvalster Barbara Romsom baant zich, fel op de huid gezeten door haar tegenstandster, een weg naar de volg liep het in eerste instantie ge- kor/. Ondanks alle inspanning wacht TOP nog altijd op een overwinning. Enig minpunt was een periode kon weer van voren af aan begin- van een half uur rond de rust (4-8), nen. waarin De Danaïden enige goede "Het lijkt wel alsof we eerst in kansen miste en daardoor de thuis- moeilijkheden moeten komen, ploeg nieuwe moed schonk. Het in- voordat we weer wakker worden", zetten van Eric Kromhout; wegens grapte coach Rob Siemer, die na de griep buiten de basis gelaten ten fa- Dordtse gelijkmaker Robin Arnol- veure van Enrico Mud, mocht niet dus en Carla Hortensius weer orde baten. Nadat Rozenburg halverwe- op zaken (10-7) zag stellen. Met ge de tweede helft op 6-8 was geko- goals van Peter Kuipers, Lian Tiele- men, hervond de Leidse ploeg zich. man en Erica de Rooy consolideer- Een strafworp van topscorer Heiko de Pernix de herwonnen marge: 13- Locher (4x) en een treffer van Ingrid 10. Slingerland bleken beslissend. Op Pas diep in de tweede helft zorgde de valreep benutte Marcel Keijzer Dirk Jan de Kreek in het derde aan- de vierde van de strafworpen, waar- valsvak van Zuiderkwartier met van het grootste deel door het bij- twee goals voor enig vuurwerk, zonder sterk voor de dag komende Voor rust was dit kwartet echter in dameszestal werd geforceerd: 7-11. hoge mate debet aan het matig pres- In de tweede helft liet Pernix zich teren van de Leidse tweedeklasser, nog bijna verrassen door Snel, dat die na 2-2 drie kwartier doelpunt- voor de rust (7-5) eigenlijk volstrekt loos bleef, Intussen was tegenstan- geen verweer had tegen het Leidse der Koog Zaandijk via een 2-3 rust- aanvalsspel. Twee strafworpen de- stand weggelopen naar een beslis- den de voorsprong teniet en Pernix sende voorsprong (2-8). Na De Kreek was ook Aldo Spadon nog eenmaal trefzeker: 5-9. (foto Loek Zuyderduin) smeerd. De foutenlast van vooral de dragende spelers gooide echter roet LEIDEN In het Leidse Vijf Mei- deel van LZ, 2643.3, met op de twee- bad bleef de zwemploeg van LZ 1886 voor de vijfde achtereenvol gende keer in het bezit van de Huts- de plaats AZ&PC 2780.3 en derde Het IJ, 2812,4. De ZIJL/LGB kwam in Uden uit in LEIDEN Crescendo lijkt zijn draai gevonden te hebben in de derde klasse. Na een moeizame start met nederlagen tegen ODO en Olympiaan, ploegen die zich overigens hebben ontpopt als de toppers in de derde klasse L, zijn de Leidse korfballers ongeslagen. Gistermiddag werd de succes- reeks voortgezet met een 9-7 zege op Succes. "Het is natuurlijk pech als je de eerste twee wedstrijden de twee sterkste ploegen treft", aldus coach Wim Nijenhuis over de prestaties van zijn ploeg. "Het wordt dan moeilijk, ook al kom je als degradant uit een hogere klas se. Bovendien moet ik toegeven, dat de derde klasse me qua sterk te zeker niet is meegevallen. Ook Succes niet, want dat speelde als debutant vorige week toch maar gelijk tegen koploper ODO". Ondanks die wetenschap open de Crescendo tamelijk onvoor zichtig tegen de voormalige Rot terdamse afdelingskampioen. Het forse lengtenadeel leidde bij verre worpen tot veelvuldig bal verlies in het aanvalsvak en aan gezien ook Succes weinig accu raat te werk ging werd het duel voor rust grotendeels in het mid denvak uitgevochten. Na rust (6- 4) was het Leidse aanvalsspel be duidend effectiever. Door goals van Henk Alberts, Karin Eegdeman, Debbie Blog en Peter Baak nam Crescendo een 8-4 voorsprong. Twee tegentreffers deden bij Succes het heilig vuur opnieuw ontvlammen en allengs werd de strijd grimmiger. Het weifelende optreden van arbiter Van der Lin den deed daaraan weinig af, wat coach Nijenhuis er toe bracht zelf in te grijpen. "Ik heb de ploeg toen maar opdracht gegeven af stand te nemen en persoonlijke duels te vermijden. Dan maar geen onderscheppingen. Vroeger ging ik er wel stevig in en ik weet dus wat er dikwijls van komt". Een Rotterdamse aanvaller werd nog het slachtoffer van zijn eigen dadendrang en moest zich na een botsing met Wijnand Al berts met een gescheurde wenk brauw onder doktersbehandeling stellen. Binnen de lijnen hield routinier John Huigsloot het hoofd koel en scoorde uit een be keken doorbraak 9-6. In het reste rende kwartier hield Crescendo vervolgens de schade op het sco rebord tot een enkele tegentreffer beperkt. BRAM VAN GENT pottrofee. De Zijl/LGB bleef in de tweede ronde van de nationale Uden enigszins beneden de ver- meerkamp. Na de eerste ronde wachtingen in de tweede ronde van stond De Zijl op de vierde plaats, de nationale meerkamp. Gezien de resultaten van de tweede ronde heeft De Zijl een plaats moe ten inleveren, maar het staat nog al tijd bij de beste vijf, wat recht geeft op een finaleplaats. Belangrijke om de Hutspottrofee, de jaarlijks punten werden gescoord door Wan- door LZ georganiseerde wedstrijd dy Kater op de 800 meter vrije slag rondom 3 oktober, stond voor 99% in 9.50,2, waarmee zij derde werd. vast dat de trofee in het bezit zou Een derde plaats was ook wegge- Voor de aanvang van de wedstrijd De Algemene kreeg tegen het ui terst zwakke ALO alle gelegenheid het doelsaldo danig op te krikken. De ploeg van coach Cor Gravekamp won met 15-3 van de Haagse degra datiekandidaat. Marcel van Duy- venbode scoorde viermaal, Alfred- en Arnout Lambooy ieder driemaal. Enige gemiste strafworpen voor kwamen dat Fiks al direct afstand nam van Tjoba. Eenmaal het vizier op scherp rolde de Oegstgeester for matie de Zeeuwse tegenstander vol ledig op. Na 2-3 werd via 6-3 halver wege een eindstand van 14-7 be reikt, waaraan Jeroen Huizing drie en Gwenny de Best, Diederik van •Veen, Theo Vreeken en Nico van Weizen ieder twee doelpunten bijd roegen. Even leek KNS in de tweede helft (rust (4-4) van het duel tegen Nieuw Flora op weg naar de eerste zege. Na de 7-5 door goals van Remon Slin gerland en Carmen Zitman leidde veelvuldig balverlies er toe dat de jacht op de achtste treffer uitliep op een deceptie. De Haarlemmers trokken met 7-10 alsnog aan het langste eind. Hoewel coach Koos de Bie het du el tegen NIO kenschetste als 'onze beste wedstrijd tot nu toe', was er bij Velocitas na afloop sprake van enige ongerustheid. Na Ron Gouds mit, uitstekend vervangen door Harry van Deursen, werden zater dag ook Jetske Goudsmit en Jeroen van Driel getroffen door blessures. Laatstgenoemde was in het duel te gen NIO maar liefst viermaal suc cesvol en had bovendien de win nende goals op zijn naam geschre ven: 11-9. blijven van de Leidenaars. Het toer nooi was qua sterkte minder sterk bezet dan vooraf was gehoopt. Zo bleken het Amersfoortse AZ&PC en Oceanus uit Aalsmeer verplich tingen te hebben in de tweede ron de van de nationale meerkamp, waarin ook De Zijl/LGB uitkomt, ter vlinderslag als tweede Toch kan de vraag gesteld worden of, als beide ploegen compleet wa ren aangetreden, LZ deze trofee ook verden enkele promoties op voor niet gewonnen zou hebben. Met na- Leidse zwemmers. Zo behaalde me in de jongere leeftijdscategorie Brenda Lindhout (Zijl) juist op tijd legd voor Bram Pronk op de 100 meter rugslag voor mannen in 1.01,6. Hanneke Koopmans zwom op de 200 meter schoolslag naar det- weede plaats in een tijd van 2.47,9 en op de 50 meter rugslag in 0.33,8. Marcel de Natris tikte op de 50 me- scoorde LZ goed, en met de verster king in de mannenploeg komt het dit seizoen een heel eind. de A-limiet op de 100 meter vlinder slag in 1.35,0, wat ook een eerste plaats voor haar betekende. Mark Opvallend waren de prestaties van Klous (LZ) zwom naar een tweede Fleur Bakker, Bianca Hoeks en Christian de Groot, zo vroeg in het seizoen. Alle drie behaalden zij een Sweys (DKD) liet zich als winnaar limiet voor de winterkampioen- schappen op de 200 meter wissel slag met een persoonlijk record. huldigen op de 100 meter school slag bij de mannen (1.17,1). Daniel van Eygen en Monique Barmentloo Bakker tikte aan in 2.33,0 en ook op (LZ) behaalden beiden een tweede de 100 meter rugslag bleef hij bin nen de limiettijd in 1.12,9, Hoeks was de rapste bij de vrouwen onder veertien jaar met 2.30,0 en De Groot plaats, Van Eygen op de 100 meter vlinderslag in 1.10,3 en Barmentloo met een persoonlijk record op de 200 meter wisselslag in 2,51,4. In de won bij de mannen onder de zestien C-klasse vielen Hanneke van Essen jaar met 2.21,0. Deze drie LZ-zwem- en Ingrid Petiet in de prijzen. De mers zijn met nog acht clubgenoten 100 meter vrije slag legde Van Essen uitgenodigd voor de veertien-krin genontmoeting De str(jd om de Hutspottrofee lever de ook programmazeges op op de 200 meter wisselslag, want louter al leen daaruit bestaat deze wedstrijd, gelijk vier ingrediënten van huts pot, voor Natasja Sierag, 2.44,1, Remco Singeling 2.46,5, Dick Roest 2.14,2. Ingeborg Hocks won de 100 meter wisselslag bij de meisjes on der de tien jaar met 1.32,9. De pun tentelling aan het eind van de wed 1.16,6, goed voor een derde november in prijs, net als Petiet op de 100 meter Maastricht, rugslag 1.52,0). Natasja Raaphorst (LZ) behaalde een B-limiet op de 100 meter vlinderslag en de eerste plaats met 1.19,6. Promotie naar de B-klasse was er ook voor Femke Zuidwijk en Annelies Slats (LZ) op de 100 meter rugslag met de tijden van 1.44,3 en 1.46,5, waarmee zij res pectievelijk eerste en tweede wer den. Olivier van Deelen zwemt voortaan op de 100 meter vrije slag een klasse hoger. Hij scoorde een strijd was ruimschoot in het voor- derde plaats met 1.12,0. NIEUWEGEIN (GPD) - De merking waarmee Harrie Brokki na de vierde overwinning (3-0) in laatste wedstrijd van de testserie gen Zweden zijn handtekening zf te onder het nieuwe contract metl Nederlandse Volleybal Bond w veelzeggend. "Als ik de nieuwe jó gens bezig zie, heb ik helemaal ge twijfels meer", gaf de bondscoa een voorzet op de nieuwe toekorr van het Nederlands mannen-volle balteam. De Amstelvener, die een verbi tenis tekende voor de periode tot: met de Olympische Spelen van Bi celona in 1992, gelooft heilig in i huidige groep. Het vertrek van dl basisspelers Rob Grabert, Rona Zoodsma en Peter Blangé b schouwt de technisch leider ker zo vlak voor het WK in Brazil nog steeds als een forse ader- ting. Maar het enthousiasme en b nieuwe elan van de huidige tie mans-selectie hebben bij de bond coach een grenzeloos optimisme i vertrouwen losgemaakt. Misschien zelfs op voorhand ie te veel, want de cijfers half oktob op het wereldtoernooi in Zuidaro rika zullen het gelijk van Brokkil moeten bewijzen. De waarde van^ ongeslagen oefenreeks tegen nummer twee van Europa ond< streepte in dat kader niets meer niets minder dan dat de dreigeni ontmanteling van het nation^ keurkorps vooralsnog is voork men. Of zoals hij het later zelf fc muieerde: "In deze samenstellu kunnen we alleen nog maar doe groeien. Het is verrassend en verb zmgwekkend hoe snel de nieuv spelers (Bas Koek, Patrick de Re» en spelverdeler Arnold van Ree red.) zich op dit niveau hebben aa' gepast. Ze hebben aangetoorl klaar te zijn voor hun invalbeurt straks op het WK. Op langere te mijn kunnen zij de klus van de g vestigde orde overnemen". Want dat na het olympisch even ment in Spanje een deel van de hs de en ideologische kern (Ron Zwf ver, Edwin Benne, Avital Seling en Ron Boudrie) zal zwichten va de mei de geldbuidel zwaaienc buitenlandse clubs, staat ook vo« hem vast. "Ik weet zeker dat straks een wisseling van de wacJ komt", neemt Brokking alvast ee voorschot op die situatie. "Dat ook logisch en begrijpelijk. Als zes a zeven jaar bij de nationa ploeg hebt gezeten, wil je ook w eens het grote geld verdienen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18