FC Lisse: een twijfelgeval Noordwijk is tevreden met een puntendeling Lt Leiden krijgt "Dpmeuw een afstraffing Herstel Quick Boys Sterk verweer IJsselmeervogels Wisselvallig spel tegen Flevo Boys Rijnsburgse Boys snel opgebrand Katwijk heeft veel zelfvertrouwen 11 III III 111 ITM PAGINA 17 KATWIJK - Quick Boys is sinds zaterdag weer boven Jan. Op pa pier tenminste. Juist op de dag dat de concurrentie massaal pun ten vermorste, sloegen de Katwij- kers vernietigend toe met een 4-0 zege op Sparta Nijkerk. De ploeg van de veel geplaagde Raboen doet er niettemin verstandig aan niet al te veel waarde te hechten aan de (met onder andere Katwijk en Noordwijk) gedeelde topposi tie. Want de waarheid gebiedt te zeggen dat Quick Boys tegen Sparta wel heel goedkoop zijn tweede en derde goal kwam. Bo vendien 'swingt' het nog niet aan Katwijkse kant. Dat laatste vond ook Raboen. "Het gaat tot dusver erg moei zaam dit seizoen", vond hij. "We benutten op dit moment mis schien vijftig procent van onze mogelijkheden. Toch zie ik wel degelijk een stijgende lijn". Quick Boys begon het duel met Kees Haasnoot, Gert Aandewiel en Johan Jonker in de basis. De laatste was een week eerder weliswaar het veld uitgestuurd, maar had van een schorsing nog niets vernomen. De eerste kansen waren voor het Nijkerkse team. Omdat zowel Marc van Dijk als Jur van der Beek te lang treuzel de, kon de Katwijkse verdediging in beide gevallen op het laatste ,EIDEN Terwijl na afloop de le- ensliederen van André Hazes door .e gangen van de kleedaccommo- .atie galmden, was het in kleedka mer 1 doodstil. Volledig teneerge- £)agen probeerden de spelers van geiden de zojuist geleden nederlaag 'an 0-4 tegen het Brabantse Veen te 'erwerken. De ploeg van Peter Cie- ,e die nu de onderste plaats in- ^.eemt, zit in de hoek waar de klap- W vallen en hoe daar uit te komen voorlopig nog wel even een raad- ndel blijven. gf rdpndanks de afwezigheid van de zie- Te:e Ramses van Bostelen en de ge- ilesseerde Rick Bink begon Leiden .mbitieus aan het karwei. Doelman 'eter Selier gaf het goede voor beeld. Hij redde in de beginfase lcj,wee keer uitstekend. Na een kwar tier kwam Leiden goed weg toen Jo- uc)an Teske en Peter Bekkering bij uien scrimmage voor het Leidse doel st(e bal nog maar net gezamelijk over kle achterlijn konden werken. Vijf -,trninuten later nam Leiden een cor- ircier, waaruit het nodige gevaar ont- n itond. In plaats van een goal echter (oor Leiden scoorde Veen aan de mdere kant. Een vrije trap geno- nen door Arthur van Wezel werd loor John Kwetters doorgekopt laar de vrijstaande Frans Vonk die ingehinderd kon inschieten. Hier- flia liep Leiden eigenlijk de rest van le wedstrijd achter de feiten aan. Leiden ontbeert het op dit mo- nnent ook aan het nodige geluk. De hardwerkende jeugdige ploeg zag jen kans voor Maurice van Berkel "anaar net naast gaan. Spits Rob 1 Jlink passeerde enige verdedigers, -''lag zijn schot vervolgens gepareerd Aïoor keeper Van de Broek, waarna "bekkering via diezelfde doelman t'iijn poging tot scoren ten koste van *en corner mislukt zag. Uit de cor ner kopte Bink snoeihard in. D^bal verd van de lijn gehaald en twee Siinuten later stond het aan de an kant 0-2. Van Wezel kon na :wak verdedigen scoren. In de tweede helft startte Leiden rVeer hoopvol. Binnen tien minuten de keeper van Veen twee .seer reddend optreden na schoten vVan Bink en Van Berkel. Even later inmoest Pedro Hilligers geblesseerd %aar de kant. Michel van Oosten reU'as zijn vervanger. Ondanks het "aanvallende spel van Leiden was 2*het Veen dat 0-3 scoorde. Vonk te kende voor zijn tweede treffer. Veen nam hierna wat gas terug. Lei- 'ften kon echter weinig inbrengen', jle kracht leek uit de ploeg. Positief ^oor trainer Ciere is dat zijn jongens "bleven voetballen in deze sportieve bntmoeting. a' Tien minuten voor tijd scoorde invaller Arjan Sach 0-4. De wed strijd, die allang gelopen was kende "nog een opmerkelijk slot. Al in bles suretijd werd Patrick de Graaf tij dens een solo onreglementair ge- Stuit. De soeverijn 'eidende Scheidsrechter Nulle uit Rijswijk kende Leiden een penalty toe. Rob rfeink bevestigde de malaise bij Lei den. Ia. eerst instantie keerde cee- ber Van de Broek zijn schot. Hij had Echter te vroeg bewogen. In de her- .kansing joeg Bink de bal hard en hoog over, waarna Nulle affloot. Te leurgesteld zochten de spelers van "Leiden de kleedkamer op, waar trai nt'1" Ciere bevestigde snel te hopen fop betere tijden. GERARD KUIJPERS moment een reddingsactie op touw zetten. Het pleit voor de Katwijkers dat zij de eerste reële mogelijk heid die zij kregen wel benutten. In de veertiende minuut bereikte een passje van de goed begonnen Edwin Otte de mee opgerukte Jonker, die met een uitgekiend lobje doelman Rob Hiensch ver schalkte. Het publiek ging er eens goed voor zitten, maar bleek zich blij gemaakt te hebben met een dode mus. In het volgende half uur namelijk presteerden beide ploegen nauwelijks meer iets. Reeds in de opbouw, meestal ver zorgd door Jonker en Otte, leed Quick Boys veelvuldig balverlies en ook de scherpte om de tegen stander vast te zetten op eigen helft ontbrak. Bovendien liepen de linies niet in elkaar over. Aandewiel, het bindmiddel tussen de spitsen Leen van der Plas en Frenk van der Kley (Fred Kanbier zat op de bank) en het middenveld, kwam in het stuk niet voor en ook Floor van Duyn speelde een ongelukki ge eerste helft. De laatste zou zich na de hervatting herstellen. Eerst stond hij op de doellijn in de weg toen Van Dijk namens Sparta leek te gaan scoren, en vervolgens was hij er verantwoordelijk voor dat Quick Boys uitliep naar 2-0. Sparta's laatste man Henk Drost wilde de bal in een ongevaarlijke situqfie uitverdedigen, maar deed dit dermate nonchalant dat Van Duyn er een voetje tussen kon plaatsen. De Nijkerkse defensie, doel man Hiensch incluis, was daar niet op bedacht en werd volko men verrast door het verre schot dat de Katwijkse aanvoerder op zijn interceptie liet volgen: 2-0. In de eerste 25 minuten van de tweede periode was er weinig te beleven geweest op Nieuw Zuid. Alleen Van der Kleij was in sco- ringspositie verschenen door toedoen van Leen van der Plas. Zijn kopbal miste evenwel elk ge voel voor richting. Quick Boys toonde in die fase weinig tot geen initiatief, vond kennelijk 1-0 een mooie stand en leek er op uit die score slechts te willen consolide ren. Dat veranderde na de tweede treffer van de thuisclub, ook al omdat arbiter Wijnholds meende een handje te moeten helpen. In de 79ste minuut kreeg Nico van Zanten de bal ongelukkig op zijn arm, wat voor Wijnholds aanlei ding was de bal op de stip te leg gen. Otte schoot zijn team vanaf elf meter naar 3-0, waarmee de wedstrijd gelopen was. De vraag was alleen hoeveel keer Quick Boys. opvallend gretig opeens, nog zou scoren. Leen van der Plas dacht met een kopbal goal num mer vier voor zijn rekening te ne men, doch dat feest ging niet door omdat Aandewiel volgens de ar biter een overtreding had ge maakt. Zes minuten voor het einde werd het alsnog 4-0 door Hans van der Plas. A la Bakhuys kopte hij de bal na een voorzet van de in de slotfase opgeleefde Leen van der Plas in de touwen. Voor Spar ta, dat technisch redelijk ver zorgd speelde maar in elke linie kracht te kort kwam, zat er zelfs geen eretreffer in. Vlak voor tijd trof Drost buiten bereik van doel man Dirk Varkevisser de paal. Daarvoor had de Nijkerkse ploeg tot twee keer toe nagelaten te pro fiteren van slippertjes van Ri chard Hoogervorst. CHRIS HARTMAN NOORDWIJK Er zijn van die dagen datje voetbalwedstrijden voor je plezier bezoekt De 1500 toe schouwers die afgelopen zaterdag getuige waren van de topper Noordwijk - IJsselmeervogels (1-1), hadden het ongetwijfeld weer eens fijn langs de-lijn. Rustig herfstweer, verzorgd en bij vlagen boei end voetbal en een resultaat waarmee iedereen vrede kon hebben. En als klap op de vuurpijl het be richt dat de Noordwijkers en de Spakenburgers ondanks puntverlies naar de gedeelde toppositie in de eerste klasse A waren opgeklommen. Hoe anders had het er in het begin van de wedstrijd uitgezien. IJssel meervogels leek de thuisclub te zul len oprollen. Al na vijf minuten greep Noordwijk-doelman Rob van Dijk niet afdoende in bij een aanval van Ibrahim Evre en Ruud van der Geest, maar in de herkansing hield de Noordwijk-doelman Theo Ies- berts nog wel van een doelpunt af. Noordwijk, dat niet half zo fel uit de ken omdat Van der Geest in het startblokken was gekomen als de boekje van de goed leidende discipelen van Hans van der Zee. scheidsrechter Van Egmond ver dween. was zichtbaar tevreden met het resultaat. "De eerste twintig mi nuten waren voor ons. IJsselmeer vogels is. zeker zonder Ruth van de Groep, een heel jong ieam. Dat bleek alleen bij dat tegendoelpunt, dat ik wat schlemielig vond". Ook Eelman kon zich wel vinden in de puntendeling, zij het dat hij na de voorsprong even op meer had ge hoopt. "Maar we hebben te weinig de achterlijn gehaald om de over winning te kunnen opeisen", aldus de Haarlemse oefenmeester. Groeperen Omdat de Vogels ondanks hun aan vallende daden maar weinig gevaar stichtten, kreeg het elftal van John Eelman de tijd zich te groeperen. Aan de linkerflank kwamen Gerard van Roon en Fred Luesken een paar maal gevaarlijk door, maar hun voorzetten zorgden niet voor pa niek in het het doelgebied van Ray mond Koopman. Van de derde Noordwijkse linkspoot, aanvoerder vendien speelden sommige jongen René van Staveren, ging door het beduidend minder dan de afgelo- midden enige dreiging uit. Timo Pen weken. Toch zijn we nog steed. Gerlof. de meest vooruitgeschoven ongeslagen. Ik ben benieuwd hoi Noordwijker, forceerde vlak voor lang we overeind kunnen blijven in rust een vrije trap op de rand van Duntenslag het strafschopgebied. Even later moest hij een wilde actie bekopen met een boeking wegens ruw spel. Wat Noordwijk in de eerste helft niet lukte, ging de brigade van Eel man na rust veel beter af. Al in de achtste minuut kreeg Jacques Scholten (in de basis als vervanger van de met zijn kuitbeen tobbende Leonard van Utrecht) een droom- kans, toen Patrick Scheurwater zijn bewaker Eric Angel te vlug af was en de bal vervolgens op maat voortrok. Scholten kwam te onbe suisd aanzetten om de zaak doel treffend af te ronden. TIM BROUWER DE KONING RCL komt weer tot overwinning verzekerd van een basisplaats. i FC Lisse, Nico Groeneweg, gebaart naar zijn achtertioe-de. De 42-jarige kende een sterk optreden teaen Flevo Boys en is voorlopig (foto Lork Zuyderduln) LISSE - Vorig jaar had FC Lisse al de nodige moeite om het hootd boven water te houden in de moordende concurrentieslag van de eerste klasse zaterdag. De ploeg van trainer Wim Eilander werd beschouwd als het lachertje van de bollenstreek, maar lachte op de valreep toch het laatst, zij het voornamelijk van opluchting, om dat het debuut op het hoogste niveau werd afgesloten met lijfsbe houd. Nu is het seizoen nog maar vijf weken oud, maar Lisse lijkt gezien de stand op de ranglijst alweer rijp voor een verblijf in de kelderverdieping. Ook al omdat het gelijke spel tegen het matige Flevo Boys (1-1) weinig tot de verbeelding spreekt. bald. In de tweede helft waren er vecht tegen degradatie niet nodig, een paar momenten dat we het niet De ploeg steekt, in al zijn beperkin- meer onder controle hadden. Ik zat gen, degelijk in elkaar. Mits er maar af en toe met de handen stijf dicht geknepen. Dat was de zure appel waar ik doorheen moest bijten". Het optreden van de 42-jarige in- /aller-doelman Nico Groeneweg de kansloze Groeneweg knalde. LEIDEN Na de 2-1 overwinning tegen het Haagse DUNO een opper beste stemming bij RCL. De zege werd enigzins overschaduwd door de uitsluiting vlak voor tijd van Leo van de Wetering. De aanvaller kan Twee minuten later kon Noord- rekenen op enige wedstrijden langs wijk wel juichen. Uit een door Evre de kant. veroorzaakte en door Luesken ge- Scheidsrechter Heemskerk uit nomen vrije trap kopte Kees Smit Rijnsburg had het er maar moeilijk de bal via de grond langs Koopman: mee zaterdag Hij floot een goede 1-0. Van der Zee reageerde met een wedstrijd maar moest liefst negen wissel (Rudie van Zoeren voor An keer zijn boekje uit de zak halen gel). Desondanks bleef de motor bij Behalve de voornoemde boeking Noordwijk na de openingstreffer op voor Van de Wetering waren alle an- volle toeren draaien. Het aanval- dere boekingen voor spelers van lend ingestelde middenveld, met DUNO. Voor twee spelers, aanval- Van Staveren als spil, was bijna niet Ier Patrick Roos en Ricardo Tctte- meer te houden. roo, betekende dit tevens dat zg t~» voortijdig de grasmat dienden tt De keerzijde van de medaille verlaten toonde Evre de Noordwijkers nog Tusson aUc schermutselingen geen tien minuten na de treffer. De door spt.elde RCL een goede eerst tegenhanger van Van Staveren helft Uitblink„ Enc va6n dcr Wcv. werd in stelling gebracht door Peter den bedlende ,n dt, 18de minuu, R„. Wolfsen de stand-,n voor de gebles- bert p, maat om vervolgens geerde steunpilaar van de Vogels. Zesminutenlalerzelfvoor2-0tezor Ruth van de Groep Voor de veran- Na mst en d(. ,.t.rs,e uitsluiting der,ng zag de Spakcnburgse m,d- bg DUNO ging de Haagse opponent denvelder zijn pass nu wel op de mel ,ien man beter spelen Dit re- juiste plaats aankomen. Gerard van sulteerde na twintig minuten ,n een der Nooy had vervolgens geen en- tegendoelpunt van Marcel Shwierz kele moeite om de stand, tot vreug- Paal cn lat stonden verder succes de van de drommen meegereisde voor DUNO in de weg. Voor de hard supporters, van dichtbu gelijk te speiende ploeg. d,e ook nog zijn tvt J V trainer verwijderd zag worden, zou Noordwijk was even van zijn a „verwinning te veel van het propos, maar probeerde de draad gocde Zljn geweest weer op te pakken. Het peil van het swingende kwartiertje werd echter niet meer gehaald. IJsselmeervo- tt 1 1 gels leek hoe langer hoe meer vrede JLl_0t ^0 brek aan met een gelijk spel te krijgen en o nam geen onnodige risico's meer. Noordwijk moest Patrick Scheur water, nog steeds niet hersteld van zijn kuitblessure, in de slotfase in wisselen voor Rene Hensbergen. Bij IJsselmeervogels nam Michael snel, nadat Ronald Visser al na een van den Berg de plaats in van Henk kwartier de openingstreffer achter schutters breekt Voorschoten op tegen Monster vergoedde echter veel na de hervat- Een corner van Leon Potters schoot ting. De sluitpost, onlangs opge- hij in een keer vanaf de rand van het trommeld omdat de vaste doelman strafschopgebied hoog in het doel: Paul Veenboer zijn rechter scheen- 0-1. Toch zeggen de cijfers niet alles. Er schijnt wel degelijk licht voor de ploeg van Eilander aan het eind van de donkere tunnel, al is het nog maar een flauw schijnsel. De geel- blauwen sloten het thuisduel tegen Flevo Boys weliswaar af op een er barmelijk niveau, maar de eerste helft vormde na afloop in elk geval een reële voedingsbodem voor de hoop op betere tijden. Tot dusver was Lisse in dit seizoen immers nog niet tot een aanvaardbare prestatie gekomen. Die negatieve reeks werd in elk geval een helft lang onderbro ken, zodat, de club voorlopig het voordeel van de twijfel verdient. De grimas die de voorbije weken viel waar te nemen op het gelaat van Ei lander, maakte zaterdag plaats voor een glimlach. "Er was weer eens een positieve prestatiebeleving. Het en thousiasme was terug en iedereen was bereid om te werken. Dat is het grootste winstpunt van vandaag. Die instelling heb ik in de voorgaan de partijen gemist. De speelwijze en de veldbezetting waren in de eerste helft eerste-klasse-waardig". Vreselijk Blijft een'feit dat de tweede helft, en de gasten uit Emmeloord werkten daar driftig aan mee, van een vrese lijk niveau was. De spelers waren nog net zo enthousiast als hun grote roerganger Eilander, maar de po gingen die zij ondernamen strand den in goede bedoelingen. Het be gin is er dus, maar er is nog genoeg werk aan de winkel. Eilander "Dat is mijn huiswerk voor de komende weken. Het is zaak het spel van de eerste helft uit te breiden naar ne gentig minuten. Ze blijven gaan, dat kan ik ze niet verwijten, zeker niet als dat gekoppeld wordt aan goed voetbal. Wel als van dat goede spel geen sprake meer is. Dan moet er gecontroleerder worden gevoet- die het leer in een kluwen van spe lers het laatst toucheerde: 1-1. Hoe enthousiast Lisse na de her- enige kwaliteit was nog maar nau welijks sprake. Alleen Mark Ens LEIDEN - Rijnsburgse Boys heeft een uitgelezen kans laten liggen om zich bij het rijtje koplo pers te voegen. Een snelle 0-2 voorsprong tegen WOG werd onnodig weggegeven (3-2). De formatie van Arie Kurver staat voorlopig op de zevende plaats met vijf punten uit evenzoveel wedstrijden, ietwat magertjes voor een titelpretendent. Het had allemaal zo mooi kun nen zijn voor Rijnsburgse Boys. Na koud een kwartier spelen leek de wedstrijd al beslist in het voor deel van de Rijnsburgers. Ron Carli en Erwin Hermes hadden toen namelijk al doel getroffen. Carli schoot in de zevende mi nuut een vrije trap rechtstreeks in het WOG-doel, en stelde tien mi nuten later Hermes in staat 2-0 in te koppen. Beide doelpuntenma kers kregen, net als Pieter Jan maat, nog voor een half uur ver streken was kansen om het doel saldo wat op te vijzelen. Deze kansen waren aan Rijnsburg ech ter niet besteed. De vraag of het morsige optre den van de gasten WOG tot aan- valsdaden inspireerde zal nooit worden beantwoord. Feit is dat de thuisclub het laatste kwartier voor rust beter in de wedstrijd kwam en de opgelopen averij her stelde. Gerard Zwep, de Harder- wijkse spits, was hiervoor verant woordelijk. Eerst pegelde hi de bal op aangeven van Marce de Haan onhoudbaar in het Rijns burgse doel. om vlak voor rust een strafschop, gegeven na een tuimelpartij van De Haan, te be nutten. Na rust nam Rijnsburgse Boys, nog altijd zonder Hennie Koet. wederom het initiatief, maar wa ren de kansen voor het counte rende WOG. Zestig tellen voor het verstrijken van de officiële speeltijd velde goaltjesdief Zwep het vonnis over de manschappen van Kurver. Bennie Michelse leg de een vrije trap breed op Zwep, die wederom Blankespoor het na kijken gaf. In de extra tijd kreeg Rijnsburg nog enkele dotten van kansen om in ieder geval nog met een punt huiswaarts te keren. Hans Zwaan en Andries Wendt zagen hun inzet van de lijn ge haald terwijl Niek Oosterloc. in stelling gebracht door Dick Heemskerk, niet koelbloedig ge noeg was om van dichtbij de bal in het lege WOG-doel te prikken. been brak en de tweede keeper Kees Horsman een schorsing moest uitzitten, maakte de schaarse maar John Vermeulen, gevaarlijke tegenstoten van Flevo Boys, een aantal malen onschade lijk. Alsof hij de laatste jaren niet anders had gedaan. In werkelijk heid speelde Groeneweg tot voor kort alleen nog op recreatief niveau bij Bax. Zijn heroptreden in het veld na een lange afwezigheid brengt niettemin de nodige rust te weeg in de achterhoede. Eilander: "Hij is nog steeds een dikke vol doende waard. Op deze naier kan ik hem niet simpelweg passeren". Groeneweg staat dus voorlopig nog in de basis. De keeper zelf: "Lang geleden zeiden ze dat ik de beste doelman van de streek was. Maar dat was vroeger. Dat het nu toch zo goed gaat ben ik uitermate tevreden over. De spelers hebben ook vertrouwen in me, omdat ik routine heb. Dat merk je op het veld, het gaat al beter met de ploeg, twijfel. Ik probeer de zaak achterin wat te coachen, wat aanwijzingen te ge ven. Dat gaat in elk geval tot de mid denlijn, daarachter moet iemand anders die coaching overnemen". Die persoon met leidinggevende capaciteiten, met een natuurlijk overwicht, ontbreekt echter in het elftal van Lisse. Dat weet Eilander natuurlijk ook, maar het is nu een maal niet anders. Dat het gebrek aan een echte leider voor een groot deel kan worden gecompenseerd door hard werken, is hem ook be kend. Gevaarlijk wordt het pas -als het resultaat uitblijft. Eilander: "En dat zag je ook in de tweede helft. Als je meer punten hebt is de angst voor tegenslag wat minder. Wij hebben die punten niet, dus zag je die angst de kop opsieken". Nog een punt derhalve waaraan hij de komende weken zal moeten werken: het kweken van zelfver trouwen. Lisse zal dit seizoen met het huidige spelersmateriaal geen hoogvlieger worden, maar alleen al afgemeten aan de kwaliteit van een opponent als Flevo Boys. is een ge- Schulz. Slotfase "Een punt is een punt", van der Zee zijn spelers na afloop derste plaatsen al weer dagen. De toe. De man uit Diemen, die in de jongens van Leo Holl spelen niet slotfase alleen nog even moest slik- Puur op wilskracht vocht Lisse te- De uitblinkende linksback die met zijn rushes veelal voor gevaar zorgde, bracht Erik Kattenberg alleen voor doelman Henk Boer. De linkerspits stiftte de bal echter op de lat. Er was een van de vele corners voor nodig om de thuisploeg langszij te bren gen. Na ruim een h lf uur zwiepte Aud van Rooden daa uit de bal voor h< t doel. Victor Klai n was, zonder zi h daar waarschijr ijk op het mo- ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord m.-nt zelf van bewus te zijn, degene heeften Mib-spon M.rcontr.n-t n PTT Telecom gaat ook in zee met Feyenoord slecht, het ontbreekt de ploeg op dit moment echter aan schotvaardige aanvallers. Monster dat niet veel beter speel de was wel slagvaardig en scoorde na een goed half uur 1-0 Een slechte doeltrap van Rob de Jonge werd ge nadeloos afgestraft. Hoewel Voor schoten joeg op de gelijkmaker be tekende een merkwaardig incident vlak voor rust de genadeklap Tij dens een blessurebehandeling van Arshan Behimer speelde de Voor- sloten met het district Rotterdam van PTT Telecom. De ove komst staat los van de verbintenis een voorzet tastte de verdediging compleet mis en 2-0 was een feit. Na rust brak het gebrek aan vatting de zaken ook aanpakte, van die PTT Telecom met de KNVB is schutters Voorschoten op Hoewel met invaller Cees Hulsebosch IHQL-JP II veel pressie uitoefende, werd er niet was met een kopbal op de paal nog daarvoor bij iedere thuiswedstrijd gescoord Hein de Graaff was het dicht bij de tweede treffer. Dat was het recht op 2000 toegangskaarten dichtst bij een treffer. Vooreen leeg niet veel, maar op grond van de eer- voor de Kuip. Het contract is voor- doel schoot hij van vijf meter at ste rondgang verdient de ploeg lopig voor een jaar aangegaan, stand over de lat. Trainer Holl ver vooralsnog het voordeel van de Feyenoord hoopt binnenkort ook klaarde te hopen op betere tijden of een bank aan zijn sub-sponsors te liever gezegd wat meer succes voor HERMAN JOUSTRA kunnen toevoegen. de aanvallers in zijn ploeg LEIDEN De overwinning vori ge week op Quick Boys heeft Kat wijk naast de punten een extra dosis zelfvertrouwen opgeleverd. Go Ahead Kampen ondervond dat zaterdag aan den lijve. Het op permachtige Katwijk behaalde een even regelmatige als verdien de overwinning (1-3), waardoor het zich heeft genesteld in de groep koplopers van de ranglijst. Het groeiende zelfvertrouwen van de formatie van Arie Lagen dijk k vam vooral tot uitdrukking in de manier waarop de Katwij kers r ageerden op een vlugge te- gengoal. Henrv Phns rondde al na 100 tellen een voorzet op maat van Hans van Zuidam doeltref fend af. Deze tegenslag bracht de Katwijkers geen moment van hun stuk. Sterker nog: de duinbe woners dienden de Kampenaren binnen zes minuten van repliek Pim Langeveld bereikte op rechts de achterlijn en bediende Gijs Collé op fraaie wijze. Collé zocht met zijn hoofd de goede hoek uit (1-1). Dat bij de rust nog altijd een 1-1 stand op het score bord prijkte, had Go Ahead Kam pen voornamelijk te danken aan keeper Hans van Dijk, die onder meer een vrije trap van Henri Pouw uit de hoek plukte Na de onderbreking deden de gasten er nog een flinke schep bo venop. waardoor Go Ahead finaal onder de voet werd gelopen Een kaats-combinatie van Johan de Kroon en Piet van Duyn eindigde bu Dennis-Jan Mieras. die Van Dijk het nakijken gaf. Pim Lange veld leidde even later de beslis sende 3-1 in. Hij soleerde behen dig door de Go Ahead-defensic, maar zag zijn inzet gekeerd door Van Dijk. Kees Kraayenoord rea geerde attent door de rebound in te schieten. Katwijk kon het zich zelfs permitteren om in de slotfa se nog enkele kansen op 1-4 te la ten liggen. De grootste mogelijk heid kreeg Piet van Duyn toen hg een strafschop mocht nemen, na dat Marco van der Plas binnen dc beruchte lijnen ten val werd ge bracht. Van Duyn schoot de bol zeker met slecht in. maar zag hoe Van Dijk met een reflex de bal keerde.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17