Lugdunum slaat hard terug FC Lisse boekt vijfde zege op rij JVS weet weer vat verliezen is Voorzitter van Atletico dreigt met terugtrekken Docos laat in eigen huis punt liggen vit GDS drukt Roodenburo; met de neus Cbp de feiten OO+IT SPORT PAGINA 15 DBEl IDEN - FC Lisse blijft izaam aan de leiding an in de zondagvierde- Tsse. Gisteren tekende het al van Laslo Nanai de _de overwinning op rij ^1. In de uitwedstrijd tegen Boys wonnen de senaren met 1-2. •uuns l u d aa^w^ begon gehandicapt aan de Tioeting doordat Loek Dros zich rens de warming up aan de afras- hg blesseerde en naar het zie- huis werd overgebracht. In de er h/str'-'^ ze^ ^on u'tP^oeë n'et ioneren. Omdat ook Alkmania bij machte was om het heft in i den te nemen kregen de toe- Duwers een slaapwerkende eer- pelft te zien. De fusieploeg pro- erderc*e ^et a^emaa^te mo°ite doen h kreeg uiteindelijk de rekening .Tesenteerd voor het ongeinspi- Sj de werk. Een half uur voor tijd ■t lee *s*e Muller een door Ron ^igenboom voorgetrokken bal in .rechterhoek (0-1) Een uitste ^u'tenc^e scheidsrechter Pen- nings zag beide ploegen in de reste rende tijd niet meer scoren. Lcidsche Boys - FC Lisse 1-2 De ongeslagen koploper wist ook bij Leidsche Boys voor de vijfde achtereenvolgende maal zonder puntverlies te blijven. Via een tref fer van Richard Kooien in de 25e minuut kwamen de Leidenaren nog wel aan de leiding, maar vlak voor rust zagen zij de tegenparti j al op ge lijke hoogte komen. De tijdelijk als keeper fungerende Erwin Kooien kreeg de bal na een schot niet klem- vast. Frans Wessels liet dit buiten kansje niet liggen en, tekende 1-1 aan. Even na rust kreeg FC Lisse een dubieuze strafschop. Erwin Hoogenboom ging alleen op 'stand- in-goalie' Kooien af en liet zich in de 16-meter te gemakkelijk vallen, waarna Wim Bouckaert beheerst zijn doelpuntje meepikte. Daarna zocht Leidsche Boys massaal de aanval, maar miste het broodnodige geluk. Richard Kooien schoot tegen de paal en tot tweemaal toe achtte scheidsrechter Besselink het niet nodig de thuisploeg een penalty toe te kennen. Het technische zeer ster ke FC Lisse handhaafde echter de kleine voorsprong en miste op de counter zelfs nog de nodige opge legde kansen op 1-3. LFC - Meerburg 2-2 Ook Meerburg moest het gisteren zonder selectiekeepers stellen en zag zich genoodzaakt Marcel van Rijn, speler van het derde elftal, on der de lat plaats te laten nemen. Van Rijn kon al snel de bal uit zijn eigen net vissen, toen Michel Borst na een kwartier per ongeluk in eigen doel schoot (0-1). De Zoeterwoudenaren herstelden zich nog voor de pauze door tegentreffers van Ronald Ver mond (mooie schuiver na fout van Michel Borst) en Hans Boom (na combinatie keeper omspeeld). Na de hervatting ging LFC op zoek NOORDWIJK - Lugdunum heeft SJC gisteren van de net veroverde koplopers plaats gedrukt. De Noord- wijkers werden in eigen huis op een 1-4 nederlaag getrac- teerd. Lugdunum zocht na het verlies van vorige week tegen Blauw Zwart, dat nu nummer één staat, eerher stel en vond dat ook. Aan de overwinning was niets af te dingen. De Kikkers waren scherper in de duels en bo vendien sneller. SJC-trainer Harrie Loerts was eerlijk door de nederlaag te zoeken in het eigen falen. "We had den een slechte dag." Lugdunum-trainer Hennie de Klerk was van mening dat "SJC de dupe was van de eigen laffe speelwijze". De thuisclub had de eerste tien mi nuten het initiatief en ook de kan sen. Vooral met afstandschoten werd Wim Eradus onder vuur geno men. Zo was Peter Ruygrok dicht bij de openingstreffer, maar zijn in zet was te zwak om Eradus te ver rassen. Lugdunum was enigszins overrompeld door deze openingsfa se van SJC. Toen dit offensief ge luwd was, mochten de Kikkers het spel meer naar zich toe trekken. De Noordwijkers lieten zich terugzak ken, waardoor de gasten hun gelief de spel, de aanval, konden uitvoe ren. 20 minutèn waren er verstre ken. toen de zeer goed spelende Ron van de Weyden met een afge meten voorzet André Hoekstra in stelling bracht. De kopbal van deze spits ging over keeper Ronald van Kesteren in het SJC doel, 0-1. De gastheren waren niet in staat om het initiatief terug te pakken na het op lopen van de achterstand. Het liep totaal niet bij SJC en de irritatie bij de spelers nam toe. Dit maakte Lugdunum alleen maar sterker en zonder enige kleerscheuren haal den de Leidenaren de rust. Het eni ge dat een smet op de eerste helft gaf was de boeking, die Ron van de Weyden opliep, toen hij een overtre ding maakte op Leon van der Zalm. Te meer omdat de scheidsrechter een volgende illegale actie van de rechtshalf van Lugdunum zou be straffen met een uitsluiting. Dit bracht Hennie de Klerk echter niet naar de gelijkmaker, zonder uitge speelde kansen te creeeren. Het ge luk dat de kanaries vorige week te gen FC Lisse ontbeerde, bleek nu wel aanwezig te zijn: dankzij Oman Kartal sleepte LFC in de laatste mi nuut toch nog een gelijkspel in de wacht. SJZ - Foreholte 4-1 Foreholte liep de volle negentig minuten achter de feiten aan en ver loor daarom ook verdiend. Na een kwartier kwam de thuisploeg al op voorsprong. De bal belandde, afge ketst uit een vrije trap. bij Ronald van der Poel. die niet aarzelde en scoorde. Vlak daarna verzuimde Ronald van Velthoven van de pe naltystip de elftallen op gelijke hoogte te brengen. Tien minuten voor rust gebeurde dat wel: Stan Ul- jee speelde twee man uit en bleef oog in oog met de keeper ook koel. In de tweede helft sloeg SJZ snel toe. Binnen vijf minuten stond het tot een wissel, omdat Ron van de Weyden zijn directe tegenstander Ruud van Alkemade, de spelbepa- lende persoon bij SJC, voorbeeldig bespeelde. De tweede helft liet Lugdunum de thuisploeg komen om zo ruimte maken voor counters van de snelle Fred van der Kaaij en Marcel Prins. Zo had de eerst genoemde alleen op SJC-doelman Van Kesteren kun nen doorgaan, ware het niet dat de op snelheid geklopte Arjan van Alkemade hem vasthield. Dit kostte de SJC-verdediger een boeking. Enkele minuten later werd hij ge- wissld ten gunste van John van der Zwet. Meteen daarna stond weer Ron van de Weyden aan de basis van een Lugdunum-doelpunt. Hij ging er vandoor met de bal en gaf vanaf de achterlijn voor. Fred van 3-1 dankzij een door Michel Peter sen benutte strafschop en een doel punt van Joost Vink. Mart Bax mis te daarna de kans op de aansluittref- fer. Tenslotte was het wederom Joost Vink die succesvol was. Hij bepaalde de eindstand op 4-2. RAVA - Randstad Sport 3-2 Randstad Sport was. net als vori ge week, weer niet de slechtere ploeg, maar miste het geluk. De Voorschotenaren kwamen aan de leiding in de tiende minuut. Cliff Comvalius werd in het strafschop gebied onderuitgehaald en maakte van elf meter zelf het karwei af. Op gelukkige wijze hervond RAVA zich door twee doelpunten van Ar thur Starrenburg: de eerste uit een bij een vrije trap verkeerd opgesteld staande muur en de tweede uit een omstreden penalty. Na de theepau ze liepen de bezoekers nog verder uit. Een solo van Raymond de Grood betekende een 1-3 achter der Kaaij rondde goed af, hoewel de bal met enig geluk de doellijn pas seerde: 0-2. De nieuwe man aan SJC-zijde werd naar het front ge stuurd. Hennie de Klerk reageerde door André Hoekstra naar achteren te roepen. De druk op het doel van Wim Eradus werd groter, maar er was, ondanks het inbrengen van de 15-jange David van der Ploeg, geen sprake van enig doelgevaar. Daar zorgde Lugdunum wel voor. Kan sen. die meestal ingeleid werden door Edwin Verhoogt, waren er voor Van der Kaaij en Prins. Tien minuten voor tijd kwam de genadeklap voor SJC. Edwin Ver hoogt kon simpel langs de Noord- wijkse verdedigers gaan en liet de meegekomen Ton de Rooij, die van af drie oktober geschorst is, de 0-3 aantekenen. Twee minuten later stand. Marco van der Zon werkte een doorkopbal van Marcel Groe nendijk af en verkleinde de marge. In de resterende minuten ontston den er hachelijke situaties voor het Haagse doel. maar de RAVA-keeper bleek steeds een onneembare ves ting. SVLV - Celeritas 2-1 Fantastisch keeperswerk van Rob Hannaart bezorgde SVLV de volle winst tegen Celeritas. Toen de Hagenaren halverwege de tweede helft door een vrije trap van Jeffrey Hein tot 2-1 terug kwamen, beleefde de equipe van trainer Simon Vene- ma nog spannende momenten. SVLV hield het hoofd uiteindelijk toch boven water, dankzij de al eer der genoemde Hannaart. Ook voor rust was zijn waarde voor het team groot. Na de 1-0 van Remy Engel hard (schoot de bal na kopbal van John van Zijl in uiterste hoek) greep Hannaart na een foute terugspeel bal van Jelle Raap fantastisch in. Diezelfde Raap stond aan de basis voor het tweede Voorschotense doelpunt: na zijn vrije trap beland de het leer voor de voeten van En gelhard. waarna de spits voor het achteraf beslissende doelpunt zorg de. was het dezelfde Verhoogt, die de counter inleidde. Een pass op Ron van de Weyden was zijn aandeel in de 0-4. Fred van de Kaaij was weer de afmaker op een voorzet van Van de Weyden. Drie minuten voor tijd maakte Peter Ruygrok er nog wel 1-4 van. maar SJC was koploper af. Toch was Harrie Loerts hier niet echt on gelukkig mee. "Ploegen spelen al tijd meer gemotiveerd tegen de koploper en nu staat er een minder grote druk op mijn ploeg." Zijn col legatrainer Hennie de Klerk had blij gezien hoe weinig kansen zijn ploeg nodig had om te scoren. Misschien kan Lugdunum eindelijk een thuis wedstrijd winnen, want tot nu toe werd er zelfs geen enkel punt ge wonnen in de Kikkerpolder. LARS ULRICH LEIDEN - In de derde klasse is het dringen aan de kop. Vijl' ploegen staan op een punt van de nieuwe koploper Blauw Zwart. De Wasse- naarse ploeg versloeg Donk met 4-3. terwijl Docos te weinig kreeg met het ene punt tegen Altior. De Mors- bewoners verhogen hun punten totaal bijna alleen maar met gelijk spelen. VVSB komt langzaam maar zeker in betere vorm en daarmee meer naar boven. Door de inmid dels beruchte counters moest Nieuwkoop het onderspit delven. Docos-Altior 2-2 Docos-trainer Wim Mugge was niet tevreden met het gelijke spel. Vooral de eerste helft vond hij te leurstellend. Het begin leek hoop vol. Dennis Stuifzand bracht met een schitterende knal van 20 meter Docos op voorsprong. Echter zeven minuten later stond het al weer ge lijk. Via de muur ging de vrije trap van Marco van der Jagt in het Do- cos-doel. Altior. dat voor één punt naar Leiden gekomen was. trok zich weer terug in de eigen gelederen. De thuisclub probeerde via de vleu gels tot gevaarlijke en doeltreffende acties te komen, maar het was Altior dat op voorsprong kwam. Een counter tien minuten voor rust gaf Edwin Sassen de kans en hij faalde met; 1-2. In de theepauze had Wim Mugge besloten om na een kwartier het aantal aanvallers op vier te brengen Hij hoopte op deze manier de verde diging van Altior. die tot dan toe goed stand wist te houden, te bre ken. Het duurde een half uur voor Docos de stand gelijk kon trekken. Hans van Marwijk, die van de rand van het strafschopgebied doeltref fend uithaalde, was de doelpunten maker. Nog voor deze gelijkmaker had Altior de kans om 1-3 voor te komen, maar Hennie Verkerk miste vrij voor de keeper van Docos. In de laatste 15 minuten was het nog steeds Docos, dat voor de volle- winst ging. Maar aan Dennis Stuif zand en Marco Verplancke waren de kansen niet besteed. Het bleef bij de gelijke stand van 2-2. Het begint er op te lijken dat de roodwitten niet kunnen doorstoten naar de winst. Wim Mugge is dan nog wel ongesla gen met zijn ploeg, maar hij is van mening dat Docos gewoon moet winnen. Vooral tegen mindere ploe gen als Altior moeten de punten ge pakt worden, dus een hogere klas sering ligt volgens hem in de lijn der verwachtingenen. Nieuwkoop-WSB 1-4 WSB begint op toeren te komen. In een sportieve wedstrijd, waarin dan ook geen boekingen gegeven werden, kwam de Noordwijker- houtse ploeg op voorsprong. Een goed uitgevoerde aanval werd vlak voor rust door Sander Warmerdam afgerond; 1-0 Met volgens WSB- trainer Van der Reijdt uitstekend voetbal werd de thuisclub soms bij vlagen weggespeeld. Nieuwkoop had wel meer balbezit en ook grote kansen om al eerder op voorsprong tc komen, maar vooral Paul Kwak- kenbos en William van Dam misten. De stand bleef tot de rust ongewij zigd. wat tot gevolg had dat de thuisclub moest komen. Juist dat is wat de counter ploeg als WSB wil hebben. Het resultaat kwam er dan ook. Eerst breidde Paul Warmer dam de score uit tot 0-2 De 0-3 kwam tot stand van elf meter. Ro bert Marijnen. die vorige week al drie keer doeltreffend was geweest, benutte de strafschop, die was gege ven na een overtreding op hem. De ploeg van Fokke van der Reijdt ging door met hetzelfde spelletje. Nieuwkoop moest komen en had dan ook meer balbezit, maar WSB stichtte het meeste gevaar met de counters. Toch had de Noordwij- kerhoutse ploeg geluk, want geen van de Nieuwkopers kon de grote kansen, die ze kregen, vertil veren. WSB maakte wel de kansen af. In valler Emiel Vooren bracht de mar ge op vier doelpunten. Vijf minuten voor tijd maakte Paul Kwakkenbos 1-4. maar dat was alleen goed voor de statistieken. Rlauw-Zwart-DONK 4-3 Blauw-Zwart is de nieuwe koplo per. In een spek takel rijke wedstrijd was de stand bij rust nog maar 1 Anton Vermeulen was de doelpun tenmaker. Na de theepauze maakte Wijnand Bakker er 2-0 van. Met op portunistisch voetbal hoopte DONK de achterstand goed te ma ken. In het bloedstollende laatste kwartier kwamen de gasten terug tot 2-1. Het werd zelfs 2-2 door Ren- ke Brevo. die ook de eerste treffer voor zijn rekening genomen had. Daarvoor had Blauw Zwart door middel van een strafschop ver zuimd de stand op 3-1 te brengen. De.thuisclub mocht zelfs twee keer van elf meter schieten. De eerste keer redde DONK-keeper Lubbers, de tweede werd over geschoten. Toch kwam de Wasscnaarse ploeg weer voor. Wijnand Bakker verloste zijn ploeg van de druk van DONK Enkele minuten later moesten de gasten zelfs toezien hoe Anton Vermeulen de 4-2 op het scorebord zette. In blessuretijd kwam Donk nog terug via Remco Overkamp. maar de punten moesten toch in Wassenaar achter gelaten worden. VOETBAL - De coach van Dinamo Zagreb. Josip Kuze, is zaterdag op gestapt Aanleiding waren de slech te resultaten van zijn elftal in de Joegoslavische competitie ..Ik ben het z»t. Wat ik ook doe, zeg of be veel Hel lijkt alsof ik tegen doelpa len sta te praten", zei Kuze eii *IDEN - UVS weet weer wat verliezen is in de hoofdklas- Op de 0-1 nederlaag tegen Hollandia op de vijfde speel- viel niets af te dingen. Al had UVS in de vorm van giste- i bij wijze van spreken een jaar achtereen gespeeld, dan jd de Leidse formatie nóg het Hoornse doel niet gevon- n. Gebrek aan inzet viel UVS niet te verwijten. Het ont mak de thuisploeg simpelweg aan creativiteit. man die vorige week nog beden- was van veel moois moest tegen uit Noord-Holland op nnebank plaatsnemen. Frank Roosa .Sbeerde het nog wel, maar tijdens mi. warming up bleek een vrijdag- verrekte spier te veel pijn te de Leidse ploeg afgetroefd op agres- hard gewerkt, maar het zat gewoon niet mee". UVS ontbeerde inderdaad een dosis geluk, maar het voert te ver om het verlies daar op af te wente len. Vooral in de eërste helft werd 'oorzaken. Dat betekende een aderlating voor UVS. dat sie. Hollandia speelde in de defen sie op de rand van het toelaatbare. Httemiii nog voldoende talent in Dat irriteerde UVS mateloos, maar Ss heeft om een dergelijk verlies in de voetballerij wordt de grens compenseren. Daar was evenwel nog altijd bepaald door de arbiter en a sprake van. Op een flitsend van de consequent slecht leidende ,eisningskwartier na speelden de leidsman Van der Vliet mocht gis- 1 Muwwitten onder hun kunnen en termiddag veel. Dus viel Hollandia r r$gen daarvoor van het stugge niets te verwijten. UVS des te meer. :n,ellandia een terechte rekening ge- want het betaalde de tegenstander ïsenteerd. niet met gelijke munt terug. De middenmoot is voor UVS Vooral na de hectische openings- 3a bralsnog de verblijfplaats op de minuten, waarin Marcel Tolsma een volglijst. Dat deed Ruud de Groot dot van een kans liet liggen, gooide ,r "n. maar de trainer trok één posi- Hollandia veel fysiek geweld in de Ae conclusie uit het verlies. "Ze strijd. UVS deinsde geschrokken ^fVen allemaal kapot in de kleedka- terug en moest na 20 minuten con- a Sr. Dat is vroeger wel eens anders stateren dat die werkwijze een fali- n Fvl eest. Er is door iedereen kei- O intpEIDEN - Het gaat weer 6erg- ge{ifwaarts met Roodenburg. De >n')loeg van Jan Reurings die een teleurstellende voorbereiding ectlP het seizoen kende en zich in 'C ie competitie enigszins leek te g ijierstellen. werd gisteren door ht iet bepaald niet imponerende 2DS hard met de neus op de fei- ijen gedrukt: 1-0. Lnd De Kooiclub kijkt inmiddels ie met 3 punten uit 5 wedstrijden itepeer angstig naar beneden, ter- GDS met 5 uit 5 even wat kan ademhalen. Het _b^ras dus voor beide verenigin- een belangrijk duel en dijt fertaalde zich aanvankelijk ook in het veld. De angst om te ver- verlamde de beide elftal- in de eerste helft, tot uitge- peelde kansen kwam het nau- eftvelijks. Slechts Roodenburger Ouwerkerk marcheerde rdfwee keer gevaarlijk het straf- pchopgebied van GDS binnen. 00|naar voorzag deze acties niet 1V€J-an de juiste afwerking. ,ds De vlam sloeg pas in de pan tnpadat de Haagse spits Michel jnPaalvast 5 minuten na de rust de uiScore openbrak. Vanaf dat mo ment toonden de Leidenaars. jttflie zich tot dan toe het lage tem- ncpo van de gastheren hadden la- g jen opdringen, wat meer agres siviteit. Roodenburg kreeg ook ncjvel kansen - via een kopbal en fen halve omhaal van Marcel -t j an der Burg. een schot van Jan Kromwijk en een kopbal van Rob Pret - maar tot doelpunten het grote overwicht niet. Marcel Vink kreeg aan de ande re kant nog nauwelijks iets te doen in het doel van de Kooi- blub. Bij balverlies trok GDS on een muur van verde digers op rond het eigen straf schopgebied en probeerde ver ier het gevaar te bezweren met acties. Dat maakte t jiet extra moeilijk voor Rooden- Jpurg. dat ditmaal Maurice pBarends in de gelederen had jPmdat John van de Wetering lttziek was geweest en nog niet ge heel hersteld was. om tot doel gerichte combinaties te komen. jHoewel scheidsrechter De Wit cJiefst 7 minuten liet doorspelen ^baatte dat de bezoekers niet. In jjjde slotfase waren de Hagenaars de counter zelfs nog enkele jjmalen dicht bij een tweede tref maar ook Ricardo Koers. Robert van Wingeren en Michel hadden hun vizier niet ujOp scherp staan. kante misrekening was. Toegege ven. de treffer van Silvan Inia kwam niet zonder geluk tot stand (het schot werd van richting veranderd, waardoor Mokveld op het verkeer de been kwam te staan), maar de gasten hadden eerder al aange toond over een behendige en schot- vaardige ploeg te beschikken. UVS bracht er nauwelijks iets te gen in. De spitsen Hans de Kruijs en Wout Holverda kwamen nauwelijks in beeld. Dat kon ook moeilijk an ders. omdat de benodigde aanvoer uitbleef. Op de Leidse combinaties viel weinig aan te merken, maar eenmaal in de buurt van het vijan delijke' doel ontbrak de finesse. Daarnaast raakte het Hoornse straf schopgebied steeds voller, dus werd het voor UVS steeds moeilij ker een bres te slaan. In de tweede helft speelde zich de wedstrijd voor een belangrijk ge deelte op de helft van Hollandia af. M^ar op de momenten dat de bezoe kers zich in de richting van Marijn Mokveld begaven, was het prompt gevaarlijk. De poortwachter voor kwam vlak na de rust met een uiter ste krachtsinspanningen een twee de tegentreffer. Tot twee keer toe kreeg de aalvlugge Fred Bloem een uitstekende mogelijkheid, maar vond telkens de Leidse goalie op zijn weg. In de 66ste minuut had in valler Dennis Grishaver het rijk al leen na een misverstand in de Leid se defensie. De Hoornse spits kapte Mokveld volledig het bos in. maar treuzelde te lang met zijn inzet. Door de gemiste mogelijkheden bleef UVS het uitzicht behouden op de gelijkmaker. Ruud de Groot stuurde zijn afweertroepen (An- driessen en Dorlas) naar het front om 'oorlog' te maken in het Hoornse strafschopgebied. Het bleef slechts bij een enkel plaagstootje. Voor stopper Rob Dorlas kreeg nog de beste mogelijkheid. In plaats van een vrije hoek te kiezen, schoot de Hagenaar tegen doelman Eelko Zeinstra. Ondertussen had De Groot Dun can Alberga het veld opgestuurd ten koste van de ongelukkig spelen de Wilfred Kwestro. Resultaat le verde het allemaal niet op. De Groot schreeuwde zijn manschappen naar voren, maar moest machteloos toe kijken aan de rand van het veld. "Je kunt de bal er helaas zelf niet in schieten". verzuchtte de oefen- meester. "Ik ben zeer ontevreden over de uitslag, maar qua inzet heeft UVS mij niet teleurgesteld. Vorige week tegen DWV werd er beter ge voetbald. maar was de ploeg wél een half uur niet in de wedstrijd. Nu is er anderhalf uur gevochten. Dat is toch een winstpunt ROB ONDERWATER Roemeen Mateut naar Zaragossa BUKAREST (SID/REUTER) - Vol gende week ondertekent Dorin Ma teut een driejarig contract voor Real Zaragossa. De Spaanse club betaalt aan Dinamo Bukarest, de huidige werkgever van Mateut. een trans fersom van 1,2 miljoen gulden. Ron van de Weyden schermt namens Lugdunum de bal af voordat SJC'er Robert de Roo dat hij beter de bal kan overnemen. Peter Ruygrok (links) gevaarlijk kan worden. Op de achtergrond gebaart (foto Loek Zuvdei MADRID - Jesus Gil y Gil. de spraakmakende pre sident van de voetbalclub Atletico de Madrid, heeft gedreigd om zijn club terug te trekken uit de Spaan se voetbalcompetitie. Gil heeft voor morgen een spe ciale bijeenkomst uitgeroepen, waarop de leden van de tweede club van Madrid kunnen beslissen over het dreigement van hun president. Ook heeft Gil zijn advocaten opdracht gegeven om uit te zoeken of er mogelijkheden zijn om de hele Spaanse voetbalcom petitie stil te leggen. Gil kwam met zijn dreigement na de met 2-1 verlo ren competitiewedstrijd van zaterdagavond tegen Athletic Bilbao. Volgens Gil was het. net als in de af gelopen vier competitiewedstrijden, de scheidsrech ter die zijn club van de overwinning had afgehou den. Eerst gaf leidsman Socorro Gonzalez aan Athle tic Bilbao een strafschop voor een ongelukkige handsbal van Atletico-verdediger Tomas (die overi gens gemist werd) en bij een 2-1 achterstand ont hield dezelfde scheidsrechter aan Atletico een penal ty. toen in het strafschopgebied van de tegenstander hands werd gemaakt. De druiven waren voor Gil extra zuur, omdat zijn club verloor van een Athletic, dat sinds het begin van dit seizoen getraind wordt door Javier Clemen te. Deze werd halverwege het vorige seizoen door Gil aan de kant gezet, toen de resultaten van Atletico te genvielen. Sindsdien heeft Gil ook al Peiro als trai ner ontslagen en lijkt de Joegoslaaf Ivic, die vier we ken geleden werd aangetrokken, wegens teleurstel lende resultaten eveneens op de schopstoel te zitten. In de Spaanse sportpers wordt het dreigement van Gil serieus genomen, maar op veel sympathie kan hij niet rekenen. Men begint genoeg te krijgen van zijn wekelijkse confrontaties met bijna iedereen in de sportwereld. Weliswaar krijgt Gil van veel voetbal- journalisten gelijk in zijn kritiek op het slechte ni veau van de nationale scheidsrechters, maar er wordt tegelijk aan toegevoegd, dat de lage klasse ring van Atletico voor alles veroorzaakt wordt door de wanprestaties van zijn duur gekochte spelers. Wegens de aanhoudende kritiek van Gil y Gil op de Spaanse scheidsrechters weigeren op dit moment reeds 20 van de 60 Spaanse arbiters om nog langer een wedstrijd van Atletico de Madrid te fluiten. Vo rig jaar vroeg hij ook al eens om de mening van de 'socios' of Atletico tegen stadgenoot en aartsvijand Real Madrid moest uitkomen. Bij die gelegenheid zei Gil dat 'alle scheidsrechters op de hand van Real waren en dat Atletico dus nooit landskampioen zou kunnen worden'. Behalve problemen met de Spaanse voetballiga en het bestuur van de scheidsrechterscommissie. heeft Gil ook nog een ernstig geschil met de nationale handbalbond over een transfer van een speler naar de handbalafdeling van Atletico. Tot overmaat van ramp moet de president van Atletico de Madrid voor aanstaande dinsdag van de UEFA ook zijn excuses aanbieden voor een uitlating aan het adres van de Franse internationale scheidsrechter Michel Vautrot. Gil noemde, naar de UEF/ pas onlangs te weten is gekomen, vorig jaar Vautr na afloop van verloren UEFA-cup wedstrijd tege het Italiaanse Fiorentina 'homosexueel'

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15