Nieuwe spaarders krijgen bij ons de tijd en misschien wel de ruimte. Liberiaanse rebellenleider verklaart rivaal de oorlog Oostenrijk wil volledig herstek soevereiniteit GRATIS WERELDKLOK EN WIN 'N WERELDVAKANTIE TIJDENS DE WERELDSPAARACTIE 7- - - rSfeÏM? Spaarders die bij de tijd zijn stappen even binnen bij de Nutsspaarbank. Want iedereen die nu een Spaarselect- extra-rekening, Toprente-rekening of een Spaardeposito opent, ontvangt een handige wereldklok. Handig omdat u met één druk op de knop de tijd in de belangrijkste landen kunt aflezen. Bovendien kunt u naast het klokje een extra aantrekkelijke prijs winnen. Wat dacht u van 'n reis naar de andere kant van de wereld? Twee vliegtickets naar Rio de Janeiro bijvoorbeeld? Of een geheel verzorgde reis met z'n tweeën, dichter bij huis? Wie meedoet aan de prijsvraag van de Nutsspaarbank maakt namelijk kans op een reischeque ter waarde van f 5.000,-. Hoe u die kunt winnen? Heel eenvoudig. Wanneer u in de maand oktober bij ons een spaarrekening opent, ontvangt u naast het klokje ook een antwoordkaart. Hierop staan 3 vragen die u moet be antwoorden en een rijmpje dat u op een originele wijze moet afmaken. Na de sluitingsdatum van de actie op 27 oktober, zal een deskundige jury uit de goede inzendingen de twee meest originele rijmpjes belonen met de reischeque. Maar ook als u niet in de prijzen valt, bent u bij de Nutsspaarbank beter uit. Spaarselect-extra-rekening. Rente: 5,5%. Vrij opneembaar f 5.000,-per maand. Toprente-rekeningRente: 6,7 Minimale inleg: f 10.000,-. Vrij opneembaar f 10.000,- per maand. Spaardeposito. Rente maximaal 8,5%. Eén tot tien jaar vast. Minimale inleg f 1.000,-. Rente tot maximaal 8,25 plus 0,25 extra, tijdens deze actie. Want als u tijdens de Wereldspaaractie in oktober een Spaardeposito afsluit, krijgt u naast de gebruikelijke hoge rente nog eens 0,25% rente extra. Waardoor de rente op kan lopen tot 8,5%. 't Is dus de hoogste tijd om snel even langs te komen. Wie weet zit u er dan straks extra warmpjes bij. U kunt ook kiezen voor f 7,50spaarpremie. De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. Van onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - De Liberiaanse Rebellenleider Prince Johnson heeft na een wapenstilstand van enkele dagen de oorlog verklaard aan rivaal Charles Taylor en aan de restanten van het regeringsleger. Volgens Johnson is geweld de enige oplossing voor Liberia's problemen. Johnson wil de aanval openen op Charles Taylors kamp in de oostelij ke wijken van de hoofdstad Monro via alsmede op het presidentiële pa leis waar zich nog zo'n duizend aan hangers van wijlen Samuel Doe be vinden. Het onafhankelijk Natio naal Patriottisch Front van Prince Johnson beschikt sinds een week over grote hoeveelheden wapens en munitie en is daarom zeker in staat de plannen met succes uit te voeren. De wapens werden vorige week uit een opslagplaats van het regerings leger in het centrum van Monrovia gestolen. Johnsons posities zijn dit week einde beschoten vanuit het presi dentiële paleis door regeringssolda ten terwijl bommenwerpers van de Westafnkaanse vredesmacht (Eco- mog) aanvallen uitvoerden op posi ties van Taylors Nationaal Patriot tisch Front. Johnson beschuldigde Taylor er dit weekeinde van de vorige week tot stand gekomen wapenstilstand te hebben geschonden en neemt het hem kwalijk dat hij in plaats van deel te nemen aan vredesbesprekin gen zichzelf Liberia's nieuwe presi dent blijft noemen. ming gaf de rebellenleider het vre- desleger zeven dagen de tijd de eva cuatie alsnog te voltooien. Eerder al werden ruim duizend aanhangers van de overleden president Doe van het presidentiele paleis overge bracht naar het Ecomog-hoofd- kwartier in het havengebied van Monrovia. Zijn plan om het presidentiële pa leis te bestormen en alle regerings soldaten plus familie te verjagen, komt volgens Johnson voort uit de onmacht van Ecomog dat voor de evacuatie van deze mensen had moeten zorgen. Na een beroep van Ecomog af te zien van de bestor AMSTERDAM (GPD) Amster damse taxichauffeurs hebben in de nacht van zaterdag op zondag ban den lek gestoken van taxi's uit de regio Amstelland- en de Meerlan den. Deze taxibedrijven hebben aangifte gedaan van vernielingen bij de Amsterdamse politie. Het opstootje had plaats aan de Hoofdweg in Amsterdam. Zo'n vijf- NEW YORK (AP/DPA) - De Sov jetunie en Zuid-Korea hebben gisteren besloten volledige diplo matieke betrekkingen aan te gaan. Sovjet-minister van buiten landse zaken Sjevardnadze en zijn Zuidkoreaanse collega Choi Ho-joong tekenden het verdrag in Washington. Choi zei dat een Sov jet-delegatie voor handel en eco nomie volgende maand een be zoek brengt aan Zuid-Korea om brede economische samenwer king te bespreken. "We geloven dat het aangaan van diplomatieke betrekkingen tussen de Sovjetunie en Zuid-Ko rea de zaak van stabiliteit in Azie en de Stille Oceaan zal helpen," zei Sjevardnadze. Hij noemde Zuid-Korea een belangrijke fac tor voor vrede in het gebied. De Sovjetunie is een belangrij ke bondgenoot van en wapenle verancier voor Noord-Korea, en het aangaan van de betrekkingen wordt door velen gezien als een Zuid-Korea en Sovjetunie gaan banden aan diplomatieke afgang voor Noord- Korea. Noord-Korea begon vori ge week besprekingen met Japan over het normaliseren van de be trekkingen. Die stap wordt door velen gezien als een reactie op de verbeterde relatie tussen de Sov jetunie en Zuid-Korea. De Sovjetunie is ook diploma tieke betrekkingen aangegaan met Honduras, zo heeft het pers bureau Tass vandaag gemeld. VS en Vietnam De Verenigde Staten en Vietnam streven, vijftien jaar na afloop van de Vietnamoorlog, een normali sering van de betrekkingen na. Dat heeft de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken James Baker zaterdag in New York ge zegd na een gesprek met zijn Viet namese ambtgenoot Nguyen Co Thach. Naaste medewerkers van Baker beklemtoonden dat de ont moeting niet mag worden be schouwd als het begin van onder handelingen over het herstel van de betrekkingen. Baker stelde twee voorwaarden voor een herstel van de diploma tieke betrekkingen tussen beide landen: de burgeroorlog in Cam bodja moet zijn beëindigd en he lot van de ongeveer 1.700 Ameri kaanse soldaten die sinds de Viet namoorlog worden vermist moe zijn opgehelderd. De Amerikaan se regering heeft inmiddels we de reisbeperkingen voor Vietna mese diplomaten in de VS, die by de Verenigde Naties in New York zijn geaccrediteerd, opgeheven. Dat zou de gesprekken over het lot van de vermiste Amerikaanse soldaten vergemakkelijken. Vernielingen en bedreigingen in taxi-oorlog tig Amsterdamse 'blokbanders' re- De Amsterdammers tolereren 'den zestien taxibusjes uit Amstel- niet dat taxibedrijven van buiten veen, Mijdrecht en Lelystad klem. Amsterdam in de hoofdstad ver- De busjes waren besteld om werk nemers van een groot uitzendbu- voer oppikken. Hoewel de busjes reau na een personeelsfeest naar besteld waren en daarom 'legaal' in huis te brengen. Amsterdam opereerden, wilden de blokbanders hun gram halen voor het verbod om vervoer op Schiphol op te pikken. Bij de politie is aangifte gedaan van vernielingen. De chauffeurs van taxibedrijven uit Amstelland- en de Meerlanden voelen zich met de dag onzekerder. Bedreigingen zijn aan de orde van de dag. ti, D pi PARIJS (DPA) - Oostenrijk wil de parlementsverkiezingen vanD1 oktober met met de vier geallie^ den uit de Tweede Wereldoorljc praten over het volledig herstel vy( zijn soevereiniteit. President KC, Waldheim wil, blijkens een vraa>a gesprek vandaag in de Franse kraf 'Quotidien de Paris', af van het 1955 gesloten staatsverdrag, dat ot der meer dat Oostenrijk zich niet het 'Duitse kernland' aansluit. der stelt het verdrag een grens ai~ het bereik van wapens waarov Oostenrijk mag beschikken en b vat het plafonds voor wapensyste men en aantallen vliegtuigen vofri de Oostenrijkse luchtmacht. in Volgens Waldheim kan de soevhi reiniteit van Oostenrijk worden hep steld zonder dat de neutraliteit va zijn land ter discussie kan komen t. staan. De verklaring dat Oostenriei tot in lengte van dagen een neutra^ land zal zijn is namelijk opgeslohh in een wilsbeschikking die het Oodi tenrijkse parlement heeft aangen r men. Dat gebeurde nadat het staaAl verdrag tot stand was gekomen, id

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12