spo0r;tv Experiment Michels flopt volledig Experiment 5 Jong Oranje nog niet in balans Volleybalteam neemt debutanten snel op Nieuw licht voor Danaïden en Zuiderkwartier Sabau krabbelt terug Nederland komt nog goed weg met Ideine nederlaag tegen Italië Nederland komt nog goed f 990,- per maand* DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990 PAGINA 17 Tsjechoslowakije heeft moeite met IJsland REGGIO Dl CALABRIA (ANP) - Jong Oranje heeft zijn aanloop naar het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen ingezet met een nederlaag. In het zeer warme Reggio di Calabria won Italië onder 21 met 1-0 door een doelpunt van invaller Zironellï enkele minuten na rust. AMSTERDAM (ANP) De Nederlandse volleybalploeg maakt grote sprongen voorwaarts in de aanloop naar de wereldtitelstrijd in Brazilië. Het eerste van vier thuisduels tegen Zweden werd gis teren in Amsterdam met 3-1 gewonnen: 15-9 15-8 9-15 15-9. alle wedstrijdsituaties van belang. Niet alleen om de nieuwe patronen in te slijpen, ook omdat tijdens de training geen normale confrontatie mogelijk is. De selectie telt immers slechts tien spelers en wordt pas na het WK aangevuld. Vandaar dat al les gegeven wordt in de weinige duels die nog resten: drie tegen Zweden en twee (uit) tegen Frank rijk. De inzet kwam vooral naar voren bij lange rally's die vrijwel allemaal werden gewonnen door Nederland. Bovendien lijkt de ploeg speltech- nisch aardig gewend aan de omzet tingen. Alle facetten van het spel lie pen vrij goed, zodat de zege simpel verklaard is. Brokking: "Zweden heeft het moeilijk met ons, omdat we veel meer dan vroeger door het midden spelen. Ze hebben proble men zich in te stellen op ons nieuwe speltype". Tijdens de wedstrijd in Sporthal Zuid nam Teun Buys, record-inter national met 312 landenwedstrij- den, voor de tweede en laatste keer afscheid van de Nederlandse ploeg. Hij deed dat al tijdens de finale van de World League, half juli in Japan. Gisteren groette de speler van Maaseik vertrouwder publiek. Hij kreeg op 14-8 in de eerste set, toen Benne hem verving, een ovationeel applaus van de half gevulde zaal. Een uurtje later klapte het volk net zo hard voor het hele gezelschap. LEIDEN De nieuwe lichtinstalla tie van de korfbalverenigingen De Danaïden en Zuiderkwartier is gis teravond officieel in gebruik inge nomen. De Leidse wethouder van sportzaken Hettinga toonde zich in zijn openingswoord tevreden over de gezamenlijke inspanning van de directie Sport en Rekreatie en de beide korfbalverenigingen. "Tij dens het het kampioenschap van Zuiderkwartier vorig seizoen was het hier nog een soort zandverstui ving", zo memoreerde Hettinga. "Nu, een paar maanden later, ligt er een goede grasmat en staan er al twee nieuwe lichtmasten". Aan de ingebruikname van de nieuwe lichtinstallatie was een de monstratiewedstrijd tussen de eer ste teams van De Danaïden en Zui derkwartier gekoppeld. Het duel werd in het kader van de hernieuw de discussie over afschaffing van het middenvak in twee vakken ge speeld. Toeschouwers en spelers konden zich op die manier een oor deel vormen over het spelen in twee vakken. Tijdens en na afloop van de wedstrijd, die in een 7-4 overwin ning eindigde voor Zuiderkwartier, werd om die reden een enquête ge houden. De uitslag van die enquête gaf eenzelfde beeld als twee jaar gele den. De meerderheid van het pu bliek en de spelers is tegen afschaf fing van het middenvak. Wethouder Hettinga had daarentegen een an dere mening. "Ik heb een voorkeur Rugbyers stap die DEN HAAG (ANP) - De kans i eindronde van het toernooi om de reglementswijziging plotseling ge nende kwalificatiewedstrijden vo gastland Italië, Roemenië, Spanje aanvankelijk de nummers één en Het bestuur van de wereld rugb de nummer drie uit deze Europese Hierdoor is het duel met Spanje o strijd - bijzonder belangrijk gewon jaar dan geconfronteerd worden n de voorronde leed Oranje tegen S 'ALERMO De Italiaanse lucht was gisteravond niet zui- er genoeg om het Nederlands elftal nieuw leven in te bla- 2n. In weerwil van de cijfers (1-0) ging Oranje in Palermo, p dezelfde plek waaraan het vaderlandse voetbalvolk zul- e onaangename herinneringen bewaart, kansloos onder- it. Het experiment van Rinus Michels flopte volledig en at belooft weinig goeds voor het EK-kwalificatieduel over rie weken in Portugal. Daar gaat het om de knikkers en Rugbyers stap dichter bij eindronde DEN HAAG (ANP) De kans voor het Nederlands rugbyteam de eindronde van het toernooi om de wereldbeker te bereiken, is door een reglementswijziging plotseling gestegen. In de zondag in Italië begin nende kwalificatiewedstrijden voor de Europese zone, waaraan het gastland Italië, Roemenië, Spanje en Nederland deelnemen, zouden aanvankelijk de nummers één en twee overgaan naar de eindronde. Het bestuur van de wereld rugbyfederatie heeft echter besloten ook de nummer drie uit deze Europese groep toe te laten tot de eindronde. Hierdoor is het duel met Spanje op zondag 8 oktober - de laatste wed strijd - bijzonder belangrijk geworden. Bij winst zal Nederland volgend jaar dan geconfronteerd worden met het sterkste rugby ter wereld. In de voorronde leed Oranje tegen Spanje de enige nederlaag (15-29). PALERMO De Italiaanse lucht was gisteravond niet zui ver genoeg om het Nederlands elftal nieuw leven in te bla zen. In weerwil van de cijfers (1-0) ging Oranje in Palermo, op dezelfde plek waaraan het vaderlandse voetbalvolk zul ke onaangename herinneringen bewaart, kansloos onder uit. Het experiment van Rinus Michels flopte volledig en dat belooft weinig goeds voor het EK-kwalificatieduel over drie weken in Portugal. Daar gaat het om de knikkers en staat er voor de Europees kampioen meer dan alleen presti ge op het spel. Het is opvallend hoe gemakkelijk de nieuwe spelers zich aan het ni veau van de anderen optrekken. Zo betraden Patrick de Reus en spel verdeler Arnold van Ree in de loop van de tweede set de vloer en waren zij beslist geen dissonanten. Bonds coach Brokking: "We moeten alleen de agressie en concentratie de hele wedstrijd kunnen volhouden. Het huidige Zwéden moeten we met 3-0 naar de kleedkamer sturen". Het blijft natuurlijk de vraag hoe de vernieuwde ploeg en met name de verse krachten zich houden als het WK-toernooi op 18 oktober be gint, met regerend wereldkampioen de Verenigde Staten als eerste te genstander. Er is geen gelegenheid in dat soort duels wat dan ook te tes ten en dat maakt de komende we ken zo spannend voor de groep van Brokking. Deze week gaat het slechts om oefenpartijtjes. De laatste duels van Nederland op eigen bodem, voor het vertrek naar Brazilië op 13 okto ber. De Zweden, afgelopen week einde in Messina al met 3-0 versla gen, maakten niet de indruk tot de bodem te gaan, soms niet eens let terlijk. Zij staan bekend als toer- nooivechters en missen bovendien (nog) hun aanvalskanon Gustafs- son. Bij Nederland ligt de situatie an ders. Door het ontslag van Zoods- ma, Blangé en Grabert eind juli zijn Noor Kuum rijdt zondag al bij TVM DEN HAAG (ANP) Jaanus Kuum is gecontracteerd door de Nederlandse wielerploeg TVM. De Noor maakt reeds zondag zijn de buut in de formatie van Cees Priem. Hij start in de Grand Prix des Ame- riques, de wereldbekerklassieker die in Montreal wordt verreden. De 26-jarige Kuum, die naam heeft gemaakt in tijdritten en als ronderenner, reed dit seizoen voor de Spaanse formatie Teka. Deze ploeg trekt zich na dit seizoen terug. Flip VandenBrande vertrekt bij Priem. De 34-jarige Belg heeft zijn ploegleider gemeld te stoppen. VandenBrande heeft bijna- twee jaar voor TVM gekoerst. SPORT OP TV DONDERDAG 16.00-17.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 16.05-16.50 BBC 2: Paarderennen in As cot. 16.25-17.00 Did 2: Riff: sportprogramma voor de jeugd. 17.00-17.25 BBC 2: Paarderennen in As cot. 17.00-19.00 Sportnet: Golf: Suntory World Matchplay vanuit Wentworlh. 17.25-18.30 BBC 2: Golf: Epson vanuit St. Pierre. 18.30-19.00 EURO: Motor Sport News. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-21.00 Sportnet: Autosport: Nascar Winston Cup. 20.00-22.00 EURO: Tennis: GP van Leip zig voor vrouwen. 21.00-22.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 22.00-22 30 EURO: WK Acrobatiek. 22 00-23.30 Sportnet: Spaans voetbal. 22.30-23.30 EURO: Golf: Murphy's Cup. 22.55-23.40 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.30-00.00 Sportnet: Exotische sporten. 23.30-01.00 EURO: Voetbal 00.00-02.00 Sportnet- American Football: Notre Dame-Michigan State 01.00-02.00 EURO: Eurosportnews. VRkJDAG 08.00-10.00 Sportnet: American College Football Alabama-Georgia. 09.30-10.00 EURO Eurobics. 10.00-11.00 EURO Eurosportnews. 10.00-11.30 Sportnet: Spaans voetbal. 11 00-12.00 EURO Watersporten. 11.30-12.00 Sportnet: Paarderennen 12.00-13.30 EURO: Tennis Europese jeugdkampioenschappen voor jongens. 12.00-14.00 Sportnet: Boksen. 13.30-14.00 EURO Vlot Races 13.45-17.00 Did 2 Sport extra: tennis GP voor vrouwen in Leipzig. 14.00-16.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 14.00-18.30 EURO: Tennis: GP van Leip zig voor vrouwen. Na de ronduit schamele opvoering in het vrijwel uitverkochte Stadio della Favorita zou het van pure hoogmoed getuigen als Oranje zich al op voorhand winnaar zou wanen van de poule met Finland, Malta, Griekenland en Portugal. Vooral gelet de op de aanvallende zwakte die het keurkorps van de grote en de kleine generaal, Rinus Michels en Dick Advocaat, in Palermo de monstreerden. Tegenover de zes kansen die de Italianen kregen stond er voor Oranje niet één. De interland van gisteravond was de vijfde op rij die de vormloze equipe niet winnend kon afsluiten. Zo mogelijk nog bedenkelijker is het aantal doelpunten in die vijf wedstrijden. Met notabene de twee beste spitsen van Europa in de ploeg produceerde Oranje er zegge en schrijve drie, waarvan er een (te gen West-Duitsland) ook nog ont stond vanaf elf meter. Bijna net zo schrijnend was gisteravond de ver dedigende misere. Met een klein beetje goede wil zouden de Italia nen niet één keer maar drie keer hebben gescoord. Oranje zwalkte in Palermo in alle linies, vooral op het middenveld. Het met veel aplomb geïntrodu ceerde nieuwe concept haperde binnen de kortste keren en leverde niets op. Oranje begon weliswaar veelbelovend, pakte meteen het ini tiatief, maar zag al snel dat het cir culatievoetbal weinig zoden aan de dijk zette. De compacte manier van spelen die Michels voorstaat mag dan misschien de juiste remedie zijn tegen landenploegen van het kaliber Malta en Finland, voor een goed georganiseerde ploeg met de allure van Italië was het kinderspel om de manco's bij Oranje haarfijn bloot te leggen. Ingetogen In de dagen voorafgaande aan deze interland investeerde Michels veel tijd in het doorspreken van het con cept. Met alle linies afzonderlijk nam hij het strijdplan door dat Oranje een nieuw elan moest geven. Dat systeem is vooral gebaseerd op voor korfbal in twee vakken. Dat is een stuk attractiever". Hoe de uit eindelijke beslissing echter ook zal uitvallen, de Leidse politicus zal toch geen vaste toeschouwer wor den. "Ik ga wel eens een keertje kij ken. Dat zal niet vaker worden als het in twee vakken gespeeld gaat een ingetogen speelstijl, dat de ploeg meer verdedigende zekerheid moet geven en waarbij de flanken door hem werden bestempeld als 'operationeel gebied'. In de praktijk kwam daarvan weinig tot niets te recht. Aanvankelijk zochten Blind en De Boer nog regelmatig de ruim te aan de zijkanten, de bijna tropi sche temperatuur ruïneerde al snel alle goede bedoelingen. Het kardinale verschil tussen Ne derland en Italië was echter vooral de snelheid van handelen en de scnerpte op beslissende momenten. De Italianen, die als geen ander het wapen van de counter beheersen, schakelden aanzienlijk sneller over van verdedigen op aanvallen en be zorgden Oranje bij toerbeurt nacht merries. Op die manier ontstond op slag van rust ook de winnende tref fer van Roberto Baggio, nadat doel man Van Breukelen eerder al twee keer (Baggio, Maldini) door het oog van de naald was gekropen. Aan die basis van dat doelpunt lag Blind, die in een combinatie met Van Basten de bal van de voet liet springen. "Baresi profiteerde meteen van de verslapping die er op dat moment bij ons was", meende Michels naderhand. De libero van AC Milan doorzag de situatie en trok ijlings naar voren. "Op dat mo ment", sprak de bondscoach licht verwijtend, "hadden wij Baggio buitenspel moeten zetten. Dat ge beurde niet, daardoor ontstond een kettingreactie". De Juventus-aan- koop van 22 miljoen liet Koeman achteloos de hakken zien, omspeel de Van Breukelen en deponeerde de bal langs Valckx in het doel: 1-0. Vijf minuten na de rust onder vond debutant Valckx aan den lijve het verschil tussen de spits van RKC of Volendam en 'Toto' Schilla- ci, met wie heel Sicilië zich inmid dels heeft gepersonificeerd. Op aan geven van Donadoni schudde de sinds het WK populairste spits ter wereld de PSV'er simpel van zich af en schoot hij de bal buiten bereik van Van Breukelen steenhard tegen de paal. In de slotminuut kreeg Schillaci opnieuw een kans om van worden, daarvoor heb ik te drukke werkzaamheden" LD-cup De LD-commissie Korfbal heeft gisteren de loting verricht voor het zaalkorfbaltoernooi 1990. De poule indeling ziet er als volgt uit: Sporthal Noordwijk, dinsdag 13 november: De Algemene, De Da- naiden, Fluks, Velocitas. Sporthal Wasbeek (Sassenheim), woensdag 14 november: Crescendo, Fiks, KIOS, TOP. Apollohal (Oegstgeest), donder dag 15 november: KNS, LKF Pro minenten, Vriendenschaar, Zuider kwartier. 5 Meihal (Leiden), donderdag 15 november: Fides Pacta, Madjoe, Ons Eiland, Pernix, Tempo. De poule-winnaars gaan over naar de eindronde, die op tweede kerstdag zal worden gespeeld in de Vijf Meihal. te watertanden, maar smoorde de bal in het kruis van de Oranje-doel man, met 56 interlands de meest er varen international. Het Nederlands elftal kon daar vrij wel niets tegenover stellen. Gullit toonde nog eens ten overvloede aan dat hij de vorm nog lang niet te pak ken heeft, in de spits viel Gillhaus bijna louter op door mislukte acties en kreeg Van Basten te weinig be speelbare ballen om zich daadwer kelijk te kunnen onderscheiden. Dat was vooral een gevolg van de in getogen speelwijze, die als een rode draad door het elftal liep. Het over grote deel van de ploeg speelde min of meer tegen zijn natuur in. De ploeg ontbrak het aan lef en dyna miek. Dat kwam vooral tot uitdruk king bij Winter en Witschge. die ver onder hun Ajax-niveau bleven. Toch is Michels niet van plan het concept te laten varen en wil hij op de ingeslagen weg verder gaan. Hij noemde het een positief punt dat "er hard gewerkt is en dat iedereen bereid was tot het uiterste te gaan. Deze ploeg miste alleen de scherpte op beslissende momenten. De zui verheid ontbrak. Deze wedstrijd was voor mij in zoverre belangrijk Het elftal van Jan Rab en Nol de Ruiter betaalde met die nederlaag de prijs voor een opmerkelijke one venwichtigheid. Het verschil tussen het presteren in de eerste helft en de periode na de rust, toen net als bij de Italianen vier wisselspelers wer den ingezet, was veel te groot. Binnen het elftal was er ook nau welijks sprake van balans. De helft van de ploeg (Refos, Vink, Numan, Taument, Karnebeek en Binken) reikte ver uit boven het gemiddelde niveau van de wedstrijd. Ronald de Boer, aanvankelijk zeer beweeglijk in de spits, bedwong zijn driften toen het hem duidelijk werd dat de Zwitserse scheidsrechter Galler nauwelijks van plan was op te tre den tegen de grimmige manier waarop verdedigers als Favalli, Ma- lufci en Bortolotti hem het voetbal leven onmogelijk wensten te ma ken. De overigen, Roy in een vrije rol voorop, kenden slechts zelden een opleving in hun ondermaatse voetbal. Op zich had dat niet tot de neder laag behoeven te leiden. In de ver dediging speelden Vink, Karne beek en Refos, na een korte aanpas singsperiode, zo overtuigend dat de Voorhoutse doelman Edwin van BUKAREST (ANP/Reuter) - De Roemeense international loan Sabau wil graag in het nationale elftal voetballen. Dat heeft de Feyenoorder gisteren in Bukarest tegen een verslaggever van het persbureau Reuter verklaard. "Het is een eer dat ik ben ge vraagd. Aan alle verzoeken om in mijn vaderland te komen spelen wil ik graag voldoen". Roemenie sloot gisteren een oefeninterland tegen Polen winnend af (2-1). De komst van de 22-jarige mid denvelder, wiens waarde door een sterk optreden tijdens het WK-toernooi sterk steeg, was on zeker door een ruzie tussen Feye- noord en het Roemeense ministe rie van sport. Sabau's werkgever beschuldigde de Roemenen er van de voetballer te chanteren. Volgens Feyenoord zouden maat regelen worden genomen tegen zijn in Roemenie wonende fami lieleden als hij niet voor het natio nale team uitkwam. De zaak leid de tot kamervragen. Cornel Dinu, de Roemeense minister van sport, heeft gedreigd Feyenoord wegens smaad en het dat ik een redelijk inzicht heb ge kregen in de mogelijkheden van deze selectie binnen het concept dat wij met Orapje willen spelen". Het fikse aantal wissels dat Mi chels na de rust toepaste mocht vol gens de bondscoach niet worden uitgelegd als een motie van wan trouwen. "De wissel van Koeman was tevoren afgesproken met de medische staf van Barcelona. Bo vendien had hij last van een voet blessure". En de vervanging dan van Gillhaus. De Boer en Wouters? Michels: "We stonden achter en bo vendien was het ondraaglijk warm. Dan is het logisch dat je alle reser ves aanspreekt". Dat zal over drie weken in Porto niet anders zijn. Als de schijn niet bedriegt, zit Michels met Oranje op een dwaalspoor en zal het een hele klus worden om tegen Portugal overeind te blijven. Ook al zijn de Portugezen dan niet van het kaliber Italië, wie in 90 minuten voetbal niet één scoringskans weet uit te spelen, is op de verkeerde weg. Dat is de les die Oraqje in Palermo moet hebben geleerd. ALBERT GEESING der Sar vrijwel buiten de strijd werd gehouden. De animo van Taument en Numan op het middenveld maakte Nederland zelfs tot het sterkste elftal. Het rendement bleef echter nul doordat Numan en De Wijs weinig gelukkig waren met hun doelpogingen en Roy zich ver loor in voorzetten van het type af zwaaier en doelloze pogingen het Italiaanse verdedigingsblok te ont regelen. Bortolotti en Dino Baggio, de middelste van het trio broers Ro berto. Dino en Eddy, dat voor Italië uitkomt in het A-elftal, de primaveri en de onder zestienploeg. hadden weinig moeite met de enige Neder lander die een landenwedstrijd op zijn naam heeft staan. Na rust begon het wisselen van in totaal acht spelers. Eer dat echter tot de volmaakte chaos in het spel van de twee ploegen leidde, had Zi- ronelli, onmiddellijk na de hervat ting, Italië al op 1-0 gezet. Het ge beurde door een schot van achttien meter, dat Van der Sar volledig ver raste. Ondanks de wanorde kreeg Ne derland nog twee mogelijkheden op de gelijkmaker. Scheidsrechter Galler vernietigde de eerste door de treffer van Vink uit een vrije trap af in diskrediet brengen van het imago van zijn land te vervolgen. Sabau toonde zich ontevreden toen hij onlangs voor het duel met Schotland in Glasgow op de re servebank moest plaatsnemen. Volgens directeur Martin Snoeck van Feyenoord speelden politie ke redenen een rol bij de beslis sing van bondscoach Gheorghe Constantin. Sabau: "Ik ben nogal uitgevallen tegen Constantin om dat ik in de basis behoor te staan". Constantin had de voetballer la ten weten hem niet op te stellen omdat hij hem een tijd niet had zien spelen. "Maar hij blijft be langrijk voor het team", aldus de trainer. In gezelschap van oud-trainer Mircea Petescu was Sabau maan dag naar zijn vaderland gereisd. Feyenoord stelde dat Roemenen druk uitoefenen op Sabau om een hogere transfersom los te krijgen. De Oosteuropeanen hebben vol gens Feyenooord nog niet laten weten op welke rekening de twee miljoen gulden voor Sabau moet worden overgemaakt. De vroege re club van Sabau. Dinamo, ont kent dat de zaak is afgehandeld. te keuren omdat hij nog niet geflo ten had. De Boer liet in de slotminu ten één van de zwakkere momenten van doelman Antonioli na een hoek schop van Roy onbenut. Dé Am sterdammer schoot de kans op de gelijkmaker hoog over. Tsjechoslowakije heeft zijn eerste kwalificatie-wedstrijd, in groep 1. voor het toernooi om het Europees kampioenschap verdiend, maar moeizaam gewonnen. Danek maak te tegen IJsland twee minuten voor rust het enige doelpunt. 1-0. In Kosice speelde de thuisclub met acht spelers die tijdens de WK in Italië de kwart-finales bereikten. PSV'er Chovanec en Feyenoorder Griga behoorden daar niet toe Doelpuntenmaker Danek was eén van de drie 'nieuwelingen'. In Italië werden de Tsjechoslo waken uitge schakeld door de Bondsrepubliek, dat won door een omstreden straf schop. Tsjechoslowakije. dat onder de naar Aston Villa vertrokken bonds coach Venglos in Italië opviel met aanvallend spel, domineerde giste ren vrijwel de hele wedstrijd. De ploeg van trainer Macala had echter moeite de redelijk georganiseerde verdediging van IJsland, alweer be zig aan de derde kwalificatie-duel, te verrassen. Na de treffer van Danek. in de Oostenrijkse competitie spelend voor FC Tirol, bleef Tsjechoslowa kije heersen. De verhouding in hoekschoppen. 15-1. onderstreepte het krachtsverschil. Uit één van de spaarzame counters was Kristins- son dicht bij de gelijkmaker. Bulgarije heeft Zweden niets in de weg gelegd voor eigen publiek een vriendschappelijke wedstrijd te winnen. De Skandinavische ploeg won vrij simpel met 2-0, tegen de ongeïnteresseerde Oosteuropea- nen. Corneliusson maakte in de 65e minuut het openingsdoelpunt. De aanvaller maakte na de rust zijn ren tree, na drie jaar niet meer voor de nationale ploeg te hebben gespeeld. Na mislukte buitenlandse avontu ren bij VfB Stuttgart, Como en Wet tingen keerde hij begin dit seizoen terug in de Zweedse competitie, om bij Malmo te gaan spelen. Hij werd daarna weer goed genoeg bevonden voor de nationale selectie. Zweden, met de bij Ajax op de re serve-bank zittende Larsson in de ploeg, kwam zeven minuten na de openingstreffer door Kennet An- dersson op 2-0. Bulgarije, dat slechts één 'buitenlander' (Jelev van Saarbrucken) opstelde, deed niets terug. Zweden speelt geen kwalificatie wedstrijden voor het toernooi om het Europees kampioenschap van 1992. Het gastland is automatisch geplaatst. Kroatische fans leggen wedstrijd Hajduk Split lam SPLIT (AFP) Kroatische suppor ters hebben gisteravond het veld van Hajduk Split bestormd. Arbiter Bujic werd gedwongen het compe titieduel tussen Hajduk (Kroatië) en Partizan Belgrado (Servie) in de 73ste minuut te staken. Op dat moment was de stand 0-2 voor Partizan. De spelers van Parti zan werden in aller ijl naar de kleed kamers afgevoerd. Niemand raakte gewond. Wel vielen er gewonden onder de toeschouwers. De wedstrijd werd rechtstreeks door de televisie uitgezonden. De incidenten hadden een bijzonder emotioneel karakter. De televisie commentator weet dat aan de over winning van de Kroatische CDC (democraten) in de eerste vrije ver kiezingen in mei van dit jaar. Burgemeester Galizzi van Bergamo heeft Inter verboden op 3 oktober de UEFA-bekerwedstrijd tegen Rapid Wien in zijn stad te spe len. De Milanese club had het sta dion Brumana gekozen om de ne derlaag van 1-2 uit de eerste wed strijd weg te werken Galizzi ver bood het duel om veiligheidsrede nen. Inter wijkt nu uit naar Verona. 150 kilometer van Milaan Een jaar eerder dan reglementair verplicht is. stoppen de voetbal clubs uit de DDR met Europees be kervoetbal Op een bijeenkomst van de Westduitse en Oostduitse voetbalbonden werd gisteren in Munchen besloten, dat de DDR na dit seizoen geen ploeg inschrijft voor de internationale toernooien i—-Tiri—rflrii maH—ffTrti nWimtiTHSBr ftl i De Alfa 75 geeft u, net als elke Alfa Romeo, meer voor minder Meer techniek, meer vermogen, meer rijplezier. Meer extra's ook; indusief een zeer scherpe (lease) prijs. Maak bij ons de proefrit die naar meer smaakt Een kopje koffie is bij ons standaard. •Alfa 751.6 IE, 48 mnd, 17.000 km Albatros vliegt voor u. ALBATROS LEIDEN Weversbaan 12, Leiderdorp. TeL 071-417493

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17