Lugdimmn thuis weer onmachtig UVS houdt het slechts uur vol Roodenburg laat de kansen liggen Enerverend gevecht met DWV eindigt onbeslist SJC verovert de koppositie in derde klasse Blauw Zwart in Kikkerpolder met zege aan de haal Strijdlustig LFC kan Lisse niet weerstaan Kickers haalt winst weg bij tam UDWS MAANDAG 24 SEPTEMBER 1990 DO STAD SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Een tikkeltje rood aan gelopen sloeg Ruud de Groot de deur van de Amsterdamse kleed kamer achter zich dicht. "Dit". wasJ de oefenmeester nog lang niet bekomen van de spanning, "is niet goed voor je hart. Niet te geloven toch zo'n wedstrijd". DWV-UVS had niet alleen veel van de voetballers, maar ook van de toeschouwers gevergd. Het werd een meeslepend gevecht op hoog niveau, waarin het een won der was de teams slechts éénmaal tot scoren kwamen. 1-1 dus. maar het had net zo goed 5-5, of, en dat was Ruud de Groot uiteraard lie ver geweest, een Leidse overwin ning kunnen worden. "Beseften ze maar eens hoe goed ze kunnen voetballen", oor deelde de Leidse trainer nader hand. "Als die ploeg van mij in goedé doen is, mag elke hoofd klasser op de koffie komen. Dan rollen we ze stuk voor stuk op". De logische vraag uiteraard is waarom het inderdaad van kwali teit uitpuilende elftal slechts vijf punten heeft gesprokkeld uit vier wedstrijden. Voor een promoven- dus overigens geen slecht resul taat, maar in het geval van UVS is het ongepast om de kwalificatie debutant te gebruiken. UVS is een gelouterde hoofdklasser en moet daarop worden beoordeeld. Ruud de Groot wist de oorzaak van het wederom wisselvallige spel: "Omdat die gasten het ge woon vertikken een hele wed strijd goed te voetballen. Van daag hebben ze een uur lang uit stekend gespeeld. In die periode hebben ze DWV volledig dronken gespeeld. Maar vraag me niet naar het eerste en laatste kwartier van de wedstrijd. Toen was de organi satie weg en loopt iedereen te voetballen als een kip zonder kop". Hier ligt dus een schone taak voor een trainer. Hoewel, het zijn nog altijd de spelers die het in het veld moeten doen. Massaal sloe gen de Leidse voetballers de raad gevingen ("speel vanaf het begin scherp in de dekking") van hoger hand in de wind en gaven DWV vrij spel. Balvaardige spelers als Dennis Gebbink en John Hols- huysen (weer van FC Sloterplas teruggekeerd) de vrije hand ge ven is vragen om moeilijkheden. Het Leidse doel werd derhalve onafgebroken onder vuur geno men. Gebbink ondernam het ene na het andere probeersel, maar richtte onzuiver of vond de we derom uitblinkende Mokveld op zijn weg. UVS mocht dus zeker niet kla gen toen in de 22ste minuut Hans de Kruijs na een voortreffelijke aanval met Wout Holverda en Frank Roosa uiterst koelbloedig afrondde: 0-1. Onverdiend, dat wel, maar de treffer hielp UVS wél in het zadel. Vanaf dat mo ment dirigeerde UVS de wed strijd. Met Aad Andriessen (de licht geblesseerde Rotterdammer begon op de bank) in de ploeg ge komen voor Rob Dorlas creëerde UVS de ene na de andere ope ning. Bedenker van vrijwel alle aanvalsopzetten was Frank Roosa. Kennelijk heeft de door SW afgedankte voetballer zijn draai in de Leidse ploeg gevon den. Met Roosa etaleerde UVS de extra klasse, alleen bleef het sco ren achterwege. Net als Roosa heeft UVS even wel één minpuntje: het verdedi gen en dat telt in de voetballerij zwaar. Een periode van onacht zaamheid van Roosa en de gehele Leidse ploeg leidde vlak na rust tot de gelijkmaker van DWV, dat daarvoor met open mond naar de Leidse verrichtingen had staan kijken. Uit een corner kogelde de behendige spits Raymon Wolff- gramm de bal achter de kansloze Marijn Mokveld. "Het is voor mij onbegrijpelijk dat de wedstrijd in de tweede helft niet direct werd opgepakt", toonde De Groot zich teleurgesteld over de handelwijze van UVS vlak na het thee-inter mezzo. "Zonder enkele reden gaan ze met tien man verdedigen terwijl UVS niet kan verdedigen. Dat weten ze wel. alleen is het ver domde jammer dat er altijd een tegendoelpunt voor nodig is voor dat het tot de heren doordringt". Dus koos het weer wakkere UVS na de gelijkmaker voor de aanval. Dat de Leidenaars daar goed aan deden bleek uit de hoe veelheid kansen, die vlak na de Amsterdamse goal werden geno teerd. Daaronder waren de meest fraaie mogelijkheden. Gerry Jan sen, Frank Roosa, Hans de Kruijs en Marcel Tolsma faalden zelfs met een leeg doel voor zich. Omdat de zo logische Leidse treffer uitbleef, kreeg het murw gebeukte DWV zelfs nog uitzicht op een tweede doelpunt. In een hectische en zenuwslopende slot fase werd het UVS-doel nog veel vuldig onder vuur genomen (Ste ven Strippel miste een opgelegde kans), maar Marijn Mokveld wil de van geen wijken weten. Tot opluchting van zijn vertwij felde trainer. ROB ONDERWATER LEIDEN - Docos handhaafde giste ren met de 1-1 tegen WSE zijn onge slagen istatus in de derde klasse. WSB speelde in een doelpuntrijk duel met 4-4 gelijk tegen VEP. SJC won met 2-0 bij koploper Soccer WSE-Docos 1-1 Het leek er ech ter niet dat Docos nog een punt zou behalen, toen na tien minuten WSE op een 1-0 voorsprong kwam. Een voorzet van Robert Kerkhof werd op een gelukkige wijze door Willie Beelen in het Docos-doel gewerkt. Hierna kregen de bezoekers het be tere van het spel. Met het hoge tem po van Docos had WSE het moeilijk en de gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven. Maar het uitstekende keeperswerk van Richard Scheur water hield de thuisclub overeind. Zo stopte hij een kopbal van Dennis Stuifzand en trad reddend op, toen Johan de Ridder alleen op hem af kwam. Het enige foutje van de WSE-keeper betekende wel de ge lijkmaker. Hij dook tien minuten voor de rust over de bal heen. De doelpuntenmaker was Hans van Marwijk, die zijn solo met een goal bekroond zag worden. In de tweede helft hield Docos het iniatief in handen, maar kreeg geen uitgespeelde kansen. Het hoge tem po, dat vorige week nog had ontbro ken, konden de gasten niet volhou den. Hierdoor zag WSE de kans om tot een klein slotoffensief te komen. Maar de stand bleef terecht op 1-1. Met deze uitslag was Docos-trai- ner Wim Mugge tevreden. Hij was meer verheugd over de getoonde in stelling. Waar de wilkracht vorige week tegen Woerden niet te zien was, daar vocht Docos gisteren voor elke meter. Zodoende wonnen de' Morsbewoners niet alleen een punt, maar ook op instelling boekten ze resultaat. WSB - VEP 4-4 In een aantrek kelijke wedstrijd scoorden béide ploegen er lustig op los. Daar waar de vleugelspitsen van WSB mid dels levensgevaarlijke counters ge makkelijk weten te scoren, zo onge organiseerd werden in deze ploeg de defensieve takert uitgevoerd. Een 4-2 voorsprong werd dan ook in het laatste kwartier gemakkelijk uit handen gegeven. Een doeltreffend schot van Robert Marijnen en een trefzekere kopbal van Paul War merdam betekenden in de 25ste mi- nut een 2-0 voorsprong. VEP-speler Ad Peet zorgde kort daarop voor 2- 1. Marijnen vergrootte tien minuten voor rust de marge met een kopbal tot 3-1. Vijf minuten na de pauze verkleinde Peter Sieneker de stand met een benutte penalty tot 3-2. On danks de druk die de bezoekers uit oefende, kwam WSB via een suc cesvolle counter van Marijnen op 4- 2. VEP profiteerde vervolgens van het slordige uitverdedigen van de gastheer. Het was Sander Bouman die in de 69ste minuut weer voor aansluiting zorgde: 4-3. Zeven mi nuten voor het einde bleek een af standsschot van Ronald Janssen de wanhopige WSB doelman Laros te machtig, waarna Ron Massot in de rebound beide ploegen alsnog in evenwicht bracht: 4-4. Soccer Boys - SJC 0-2 SJC behaalde tegen de BleiSwijk- se koploper een verdiende overwin ning en nam daarmee terecht de koppositie over. De stug verdedi gende gastheer had het snelle spel van de bezoekers tot vijf minuten voor de pauze onder controle. Het was echter de snelle Marco de Rid der die voor beide treffers aan de basis stond. Het eerste doelpunt was een door Robert Pont benutte penalty, nadat de Ridder in het strafschopgebied onderuit werd ge haald 0-1. Vijf minuten na de thee was het De Ridder die een afgesla gen aanval koelbloedig afrondde: 0- LEIDEN Lugdunum heeft een broertje dood aan thuiswedstrijden. Net als de seizoensstart tegen Soccer Boys raakten de Leidenaars gistermiddag in de Kikker polder een voorsprong en twee punten kwijt. Blauw Zwart profiteerde gulzig van de onmacht van de groen- witten om een veldover- wicht in doelpunten uit te drukken. De Wassenaarders wonnen met 3-1 en streefden Lugdunum tevens voorbij op de ranglijst van de derde klasse A. Op eigen terrein bleken de pupillen varr trainer Hen de Klerk niet met een voorsprong, maar evenmin met een achterstand uit de voeten te kunnen. Dat eerste brak Lugdunum tegen Blauw Zwart nog het meest op. Na de vroege ope ningstreffer van André Hoekstra, die een voorzet van Marcel Prins fraai afrondde, had de thuisclub de score gemakkelijk kunnen opvoe ren. Nog geen tien minuten na zijn doelpunt kreeg de lange spits vanaf rechts een soortgelijke mogelijk heid, maar met zijn linkerbeen kreeg hij de bal dit keer niet langs de jeugdige Dannis Wolters. De pas gisterochtend opgetrommelde A- junior verving de zieke doelman Kees Nieuwdorp ook de rest van de wedstrijd voortreffelijk. Toen een tweede Leidse treffer uitbleef en Lugdunum hoe langer hoe minder gevaarlijk werd, kregen de gasten de gelegenheid om hun kunnen te tonen. Het geroutineerde elftal van trainer Roel den Hartog stichtte vooral onrust uit spelher vattingen. Na een half uur was doel man Wim Eradus kansloos bij een indirecte vrije trap, die Toine l'Ami van ver buiten het strafschopgebied onhoudbaar in de touwen joeg: 1-1. De gelijkmaker, onmiddellijk ge volgd door een gemiste kopkans van Remco van der Kooij, prikkelde de Kikkers tot een offensief, dat de honderden toeschouwers het leuk ste kwartier van de middag bezorg de. De ijverige vleugelverdedigers Hans van As en Robert de Roo stuwden hun aanvallers naar voren. LEIDEN - Roodenburg heeft de lijn van de afgelopen weken niet door kunnen trekken. In een aantrekkelijke wedstrijd moesten de punten aan het bezoekende Quick gelaten worden. De 1-4 neder laag doet vermoeden dat er geen kans voor de thuisclub was, maar het tegendeel was waar. Bij een 1-2 achterstand kon Roodenburg tot tweemaal toe een strafschop (die moest overgenomen worden vanwege te vroeg inlopen van een Quick-speler) niet verzilveren. "Een teleurstelling", noemde trainer Jan Reurings het, die de te genstander een onterechte penalty wel zag benutten. Agenten gewond bij rellen in Oost-Berlijn OOST-BERLIJN (SID) - Bij rellen tussen voetbalsuppo- rers in Oost-Berlijn zijn vijf agenten gewond geraakt. De vechtpartij speelde zich af na de derby tussen Union Berlin en Berliner FC. in het toernooi om de Oostduitse beker. De supporters bekogelden de ordebewakers ondermeer met stenen. De agenten wer den met hoofdwonden opgeno men in het ziekenhuis. De on enigheden begonnen al tijdens hel duel, met 2-1 door Union gewonnen. Gezien de eerste helft leek Rooden burg geen aanspraak te mogen ma ken op de volle winst. Het technisch sterkere Quick speelde scherper dan de thuisclub en kreeg dan ook de kansen. Al in de eerste minuut moest Marcel Vink handelend op treden bij een afstandschot van de gevaarlijke Sacha de Most van Speijk. Deze waarschuwing was niet aan de spelers van Roodenburg besteed. Er werd nog steeds ruimte dekking gegeven aan de spitsen van Quick, die hierdoor meer in hun spel kwamen. De openingstreffer was het resul taat van het slappe verdedigen. Met het hoofd strafte Ferry van Heus- den het niet ingrijpen van de Roodenburg-verdediging af; 0-1. De organisatie was even zoek en mede daardoor troefde Hans Verkaart zes minuten later Paul Pikaar op fêl- heid af en zag zijn afgemeten voor zet door de weinig gehinderde Fer ry van Riet langs de kansloze Mar cel Vink gekopt worden. De thuis ploeg kreeg toch de aansluiting, on danks het ontbreken van kansen. Een voor onduidelijke redenen ge geven vrije trap werd door Peter Pret, na het opzijleggen van Ri chard Gottmer, met succes inge schoten; 1-2. De rust benutte Jan Reurings om zijn ploeg scherper te laten spelen. Met succes, want het eerste twintig minuten van de tweede helft had Roodenburg het initiatief. Met als mogelijke bekroning de strafschop, die het gevolg was van een overtre ding van Jos Knoors op Boudy Pijn akker binnen het 16-metergebied. De gelijkmaker kwam er niet. Mar cel van de Burg zag zijn inzet ge stopt worden door de goed keepen de Nico de Grooth, maar scheids rechter Van Veen gaf Roodenburg een tweede kans: er liep een Quick- speler te vroeg in. Deze tweede unieke kans op de gelijkmaker was echter niet besteed aan Jan Kromwijk. Ook zijn straf schop stopte de Haagse keeper. De thuisclub bleef druk uitoefenen op de bezoekers. Toen de uit Waddinx- veen afkomstige leidsman in een le gale actie van Paul Pikaar een pe nalty zag, was de hoop op een punt voor Roodenburg weg. Hans Ver- kaart nam het cadeautje graag aan Richard. Gottmer. (Archiefn en bracht zijn ploeg zo op een 1-3 voorsprong. Deze tegenslag kwam de thuisspelende ploeg niet meer te boven. Er waren wel kansen, zoals een lobje van Jan Kromwijk, maar de scherpte ontbrak. Toch wilde Jan Reurings de scheidsrechter niet de schuld geven van het verlies. "Hij floot consequent en die ene fout daargelaten, zelfs goed. Hij to lereerde geen harde overtredin gen.". Dat laatste blijkt ook aan het uitdelen van boekingen. Zeven spe lers, drie van Roodenburg en vier van Quick, werden terecht opge schreven. Éénmaal gaf hij voordeel om later de speler, die de overtre ding maakte, in het boekje bij te schrijven. In blessuretijd kon de leidsman zijn pen nog een keer ge bruiken, alleen nu om de 1-4 te note ren. De wedstrijd, die niet onspor tief was, was toen al gespeeld en Jan Reurings keek alweer verder: "Het is kijken of we terugkomen", sprak de teleurgestelde trainer. LARS ULRICH LISSE - FC Lisse staat na vier speel dagen ongeslagen, met drie punten voorsprong op de naaste concurren tie, aan de leiding in de zondagvier- deklasse. Ook het strijdlustige LFC kon het gisteren niet bolwerken te gen de technisch sterkere Lissena- ren. Twee maal kwam de Boshui- zerkadeploeg op voorsprong, maar even zo vaak kwam het elftal van trainer Laslo Nanai terug. In de slot fase ging de 3-2 winst zelfs toch nog naar de thuisploeg. FC Lisse had in het begin van de wedstrijd een licht overwicht, maar liet de Leidenaren na een kwartier langzaam het initiatief nemen. Na 24 minuten kwamen de bezoekers voor het eerst aan de leiding: Danny Verplancke wist te profiteren van een slechte terugspeelbal van Lau van der Voort en tekende simpel 0-1 aan. Het elftal van trainer Laslo Na nai leek even uit het veld geslagen. LFC kon hier echter niet van profi teren en zag de tegenstander lang zaam de druk op voeren. In de 32e minuut kon het dan ook niet uitblij ven dat FC Lisse tegenscoorde. Dennis Hoogendoom. die boven keeper Peter van der Wal uitsprong, kopte een in de doelmond 'doodval lende' bal door naar Willem Bouckaert, die op zijn beurt be heerst de ploegen op gelijke hoogte bracht. Na een ruststand van 1-1 leek het verhaaltje van de eerste helft zich te herhalen: LFC kwam na een kwar tier wederom aan de leiding door Danny Verplancke. Nu via een mooie droge schuiver in de linker hoek na een mooi teruggelegde bal van invaller René Brugman. Daarna kreeg de uitploeg wederom kansen om de winst te forceren. Doordat FC Lisse de druk sterk opvoerde, konden de geelzwarten op de coun ter spelenmaar keer op keer bleken die uitvallen op niets uit te lopen. Trainer Hen Beerenfenger zag achteraf in dat de afwerking van de counters niet vlekkeloos verliep: "Na die 2-1 speelden we in de aanval te individueel, waardoor we niet het maximale uit die kansen haalden." Uiteindelijk bleek de druk voor het Leidse doel toch te groot: een kwar tier voor het einde kwamen de Lis- senaren weer terug. Frans Wessels vond in een scrimmage voor het Leidse doel de bal voor 'toevallig' voor zijn voeten en liet Peter van der Wal kansloos achter. Gesterkt door het feit dat ze al voor de tweede maal op gelijke hoogte waren geko men, drukte de thuisploeg succes vol door. In de 44e minuut scoorde Willem Bouckaert uit een vrije trap van ruim 18 meter. "Geluk" vond trainer Laslo Nanai niet het juiste woord: "We komen de laatste we ken altijd goed terug we dwingen het af." Zijn collega Beerenfenger zag dat anders "Dat ene punt zat erin. Geen geluk gehad; dat is voet bal....". MAARTEN WIGGERS JUDO - Drie van de zeven open Oostduitse judotitels zijn zaterdag in Oost-Berlijn terecht gekomen bij Nederlandse deelneemsters. In de klasse tot 52 kilogram zege vierde Jessica Gal uit Amstelveen. Ze versloeg tn de finale Veronique Akkermans uit Heerenveen. LEIDEN - UDWS en Leidsche Boys wisten hun plaatsje in de subtop van de zondagvierde- klasse A gisteren niet vast te houden. Vooral Leidsche Boys moest een pijnlijke nederlaag venverken tegen DOSR. Ook de twee Voorschotense ploegen hadden het moeilijk tegen hun Haagse tegenstanders. Beide elftallen gingen strijdend ten onder. Het duel DOSR-Leids- che Boys werd drie minuten bij een 5-1 stand gestaakt. De scheidssrechter voelde zich be dreigd. DOSR - Leidsche Boys 5-1 Voor de tweede achtereenvolgen de week kreeg Leidsche Boys maar liefst vijf tegendoelpunten om de oren. Deze keer waren de mannen van DOSR een maatje te groot voor de promovendus. De enige treffer van Leidse kant kwam op naam van Sam Nazloomian. Hij scoorde hal verwege de eerste helft de gelijkma ker, nadat Ger van der Zwet DOSR al na twee minuten op voorsprong had gezet. Na de pauze vielen er gro te gaten in de verdediging van Leidsche Boys. dat veel risco's nam. Hiervan profiteerde DOSR en pakte dankzij Martin Hoogenboom, Ger van der Zwet, Dick van der Meer en Rick van Heiningen de winst. Deze uitslag is slechts voorlopig, want de wedstrijd werd drie minuten voor tijd gestaakt. UDWS - Kickers'69 1-2 De harde werkers van Kickers'69 knokten zich gisteren terecht langs UDWS. John Verschoor verzorgde na een half uur spelen de openings- goal voor de fusieploeg, die met traag voetbal niet kon imponeren. Ook na rust dacht men stand te kun nen houden met hetzelfde spel, maar de ploeg van trainer Mat Kan tebeen dacht daar anders over. De tweede helft was een kwartier oud toen Carlo van Muiden zijn eigen vrije trap met het nodige geluk te rug kreeg en de bal in tweede in stantie toch in het Leidse doel schoot (1-1). Vijf minuten voor het eindsignaal werd de vechtlust van Kickers maximaal beloond met een doelpunt Sander Beuk, zodat de ploeg uit Leimuiden met de volle winst huiswaarts kon keren. SJZ - ROAC'79 1-4 SJZ kwam tegen ROAC'79 niet in het spel voor en verloor dik ver diend. Tot aan de rust wisten de Zoeterwoudenaren de schade tot 0- 1 te beperken. Door een misver stand met een verdediger sloeg kee per Peter Plooy de bal in eigen doel. Na de hervatting liepen de bezoe kers gemakkelijk uit naar 0-3 door goals van Perry Veilbrief en Perry van Es Middels een vrije trap van Ron Belt kreeg SJZ nog een tegen treffer (1-3), maar Perry Veilbrief kopte de eindstand naar 1-4. Die score was eigenlijk nog mild gezien het grote klasseverschil. Foreholte - Meerburg 4-1 Foreholte nam na een kwartier de leiding door Ton Arroyo, die het leer na een dieptepass van Ronald van Velthoven achter keeper Henk Distelvelt deed verdwijnen. De eer ste tegenaanval na de openingsgoal leverde Meerburg een dubieuze strafschop op, die Fred Hagenaars omzette in 1-1. Toch behield Fore holte het initiatief en nam tien mi nuten voor rust de leiding. Nico van Rijn scoorde, op maat bediend door Mart Bax, 2-1. Vlak na de theepauze werkte Stan Uljee de bal. na een korte corner van Ronald van Velt hoven in de kruising (3-1). Daarna ging Meerburg op zoek naar de te gendoelpunten, maar kon die niet vinden. Door een stiftballetje van Nico van Rijn werd het uiteindelijk 4-1. Randstad Sport - HBS 2-2 Randstad Sport was in de eerste helft te lief voor de tegenstander en moest toezien hoe die dankzij Mar cel Tjin en Ron Navarro een 2-0 voorsprong namen. Enige verma nende woorden van trainer Cor Pennenburg zorgden er voor dat er na rust een herboren Randstad Sport op het veld stond. Al snel wierp het agressieve voetbal van de promovendus vruchten af: in de 53e minuut rondde Ronald Hendrikse een een-tweetje met Marcel Groe nendijk succesvol af. De Voorscho tenaren kwamen na ruim een uur zelfs op gelijke hoogte. Marcel Groenendijk nam de bal vanuit de lucht direct op zijn pantoffel en liet de HBS-keeper kansloos achter. De thuisploeg bleef druk uitoefenen op de Hagenaren, maar kon geen door braak forceren. HBS nam in de laatste seconden van de wedstrijd zelfs de volle winst mee UIT hui door een treffer van Marten Grotz- bach. Quick Steps - SVLV 4-1 Ondanks een sterke start keek SVLV bn de rust al tegen een on overbrugbare 3-0 achtantand aan John de Jong nam na twintig minu ten de openingsgoal voor zijn reke ning. Een kwartier later schoot Ri chard Veldman de bal na een slecht uitverdedigde vrije trap langs kee per Rob Hannaart Nauwelijks be komen van dan Inflhr bni hl Ton Wildschut Quick Steps naar een 3-0 voorsprong. In de tweede helft her stelde de ploeg van trainer Simon Venema zich Richard Zonneveld tekende 3-1 aan uit een voorzet van Jelle Raap. De daaropvolgende ha chelijke situaties voor het doel van de Hagenaren leverden SVLV geen treffers meer op. De Voorschotena ren moesten zelfs toezien hoe Quick Steps in blessuretijd de marge naar drie doelpunten vergrootte dankzij Richard Veldman. Robert de Roo (rechts) was enkele n Marcel Prins legde zijn bewaker Jeffrey van der Ploeg af en toe in de luren. Hoekstra en Fred van der Kaay kregen wel kansen, maar een afmaker had Lugdunum niet meer in de gelederen. De tweede helft leek een slap af treksel van de eerste te worden. Blaüw Zwart had zich beter inge steld op het Leidse gevaar over de vleugels en door de lucht. Wijnand Bakker, terug na een blessure, kon zich meer dan vóór de rust met het spel bemoeien. De thuisclub kreeg steeds meer moeite om de gasten onder druk te houden. Balverlies van Harm de Vos leidde na acht mi nuten tot een situatie in het straf schopgebied, die om scheidsrech terlijk ingrijpen schreeuwde. Arbi- alen dicht bij en doelpunt. Steeds von ter Stramrood boekte Bakker, de man van de voorzet, wegens aan merkingen op de leiding, nadat hij het aanpakken van Anton Vermeu len door diens bewaker Ton de Rooy had weggewuifd. Nog geen kwartier later besliste de scheidsrechter uit Zoetermeer anders in een soortgelijke situatie. De mee naar voren gekomen verde diger Ton Lubbe ontfutselde Hoek stra de bal, stoomde op naar het strafschopgebied, waarin hij door toedoen van De Roo ten val kwam. Strafschop, besliste Stramrood, die de protesten van De Roo bovendien met een boeking honoreerde. Aan voerder Marcel l'Ami had vanaf elf I de Lugdunum-speler echter in doeln meter geen medelijden met Eradus: 1-2. De Leidse reactie op de achter stand was begrijpelijk, maar sneed geen hout. Alle lengte en breedte van Lugdunum, dat voltallig aan trad, werd naar voren gedirigeerd. De kleine middenvelder Ron van der Weijden, wiens directe tegen stander Bakker onder protest het veld had moeten ruimen voor Pieter van Schie, bleef soms als enige ach ter hangen. Libero Cees van Tonge ren probeerde het in de voorhoede met schoten en volleys. De Roo was tien minuten voor tijd nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar met een katachtige redding maakte doelman Wolters zijn doelgerichte an Dannis Wolters een sta-in-de-weg. (foto Loek Zuydcrduin) inzet onschadelijk. Het alles-of-niets-voetbal van Lugdunum gaf uiteindelijk Danny Minnema de kans zijn capaciteiten één keer te tonen. In stelling ge bracht door de invallers Van Schie en Mare Olyslagers bekroonde de in, het programmablad als D. Minima geafficheerde linkerspits vier minu ten voor tijd een Wassenaarse coun ter: 1-3. De goedgevulde tribunes stroomden meteen leeg. Lugdunum kon. zoals De Klerk na afloop stel de, de schuld bij zichzelf zoeken. Dat vond zijn collega Den Hartog ook, die vrede zou hebben gehad met een gelijkspel en met de over winning gelukkig was. TIM BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15