Irak zet ruim zestig diplomaten land uit 'SnuffeV-tank convfortabel wapen tegen gifgas Vergelding voor maatregel van EG Nelson Mandela noemt Buthelezi 'zijn vriend' Nicu Ceausescu in hoger beroep tegen veroordeling VS betalen Iran 7(¥) mihoen QOllcir doogt. Eerdere onderzoeken spra- Jeltsin bont en blauw na auto-ongeluk Drugskartel eist ontvoeringen op oorlogsjaren ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 BUITENLAND PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) - Irak heeft gisteren ruim 60 diplomaten - hoofdzakelijk militaire attachés en hun staf van de EG-landen, de VS en Egypte uitgewezen. De stap wordt beschouwd als een vergelding voor een soortgelij ke maatregel, afgelopen maandag, door de EG na schendingen van haar ambassades in bezet Kuwayt op 14 sep tember. Van onze correspondent Peter van Nuijsenburg JOHANNESBURG (GPD) - ANC- leider Nelson Mandela heeft giste ren de leider van de Zulu-Beweging Inkatha, Mangosuthu Buthelezi. be dankt voor de steun die hij tijdens zijn gevangenschap ontvangen had. van geweld in het land. Buthelezi A^C zou zijn gericht. moord op Stompie. Het lijk van deze jongen werd in januari '89 ge vonden, niet ver van Mandeia's huis. Volgens Chebekhula zat Winnie een bijeenkomst van de FC Mande- la voor, zoals de lijfwacht van Man dela zich liet noemen, toen deze be sloot om Sibusiso Chili en Lerotho- De VS, Spanje en Egypte reageer- hun installaties ernstige gevolgen den onmiddellijk door Iraakse di- zullen hebben. Eerder sprak minis- plomaten tot persona non grata te verklaren. Alleen Nederland en Portugal hebben geen militaire at tachés in Baghdad. Vanuit Bag hdad werd geen reden voor de uit wijzingen gegeven. Diplomaten van de vijf perma ter Cheney van defensie over terro risme als "een groeiend probleem". Begin deze week hebben radicale Palestijnen, zij het op persoonlijke titel, gedreigd met dergelijke aan slagen wanneer de Amerikanen zich niet terugtrekken uit het Golf- regelt. "Wij betalen een bepaald rente-percentage op onze schulden, maar de olieleveranties zouden ge woon doorgaan", aldus de minister. vangen zat. Mandeia's uitspraken doen de hoop herleven dat er op korte ter mijn een ontmoeting komt tussen beide leiders, wier partijen in een machtsstrijd op leven en dood zijn verwikkeld. Buthelezi was donder dagavond al door het ANC uitgeno digd om samen met negen andere leiders van de zogenaamde thuis landen, de pseudo-zelfstandige ge bieden in Zuid-Afrika, deel te ne men aan een gezamenlijke strategie ter beëindiging van de recente golf KwaZulu de bijeenkomst zou bij- ren 'The Independent' wonen. De Britse krant meldt dat Vanaf dinsdag aanstaande zal er de mede-verdachten in de zaak- Tijdens een interview met de Zuid- zei gisteren dat hij contact zal opne- Winnie Mandela, de echtgenote di Ikaneng te elimineren Eerstge- afnkaanse televisie noemde Mande- men met Mandela over deze uitno- van ANC-leider Nelson Mandela die noemde is inderdaad vermoord la Buthelezi 'mijn vriend', omdat diging. Hij liet echter weten dat, als wordt verdacht van betrokkenheid deze steeds zijn vrijlating had geëist hij de invitatie aanneemt, hij als lei- bij de moord op'Stompie'Moeketsi uroi 4,lc en geweigerd had met Pretoria te der van Inkatha en niet als eerste Seipei. is mogelijk betrokken bij ten dat Winnie niet alleen opdracht onderhandelen, zolang Mandela ge- minister v*? het thuisland nog twee moorden. Dit meldt giste- gaf tot geweld maar zelf ook klap pen uitdeelde als in haar ogen de van strijd voor zwarte bevrijding onvol- aak- doende werd uitgevoerd. "Op be de woonoorden die het meest Stompie heeft gezegd dat Winnie schulding van spionage heeft ze ook door het geweld zijn getroffen van Mandela haar goedkeuring heeft ge- mij geslagen", aldus Ikaneng. 21 tot 4 uur een avondklok worden hecht aan de moord op nog twee Ook in de moord op Maxwell Ma- ïngesteld. De maatregel, onderdeel jongteren. De beschuldiging is aan dondo zou Winnie Mandela de hand van operatie IJzeren Vuist, waar- het licht gekomen doordat een ver- hebben gehad, mee de regering het geweld het slaggever van The Independent' en hoofd probeert te bieden, werd vrij- een collega van de BBC de recht- J__r dag in de staatscourant gepubli- bankverslagen in Johannesburg voor de rechtbank in Johannesburg ceerd. IJzeren Vuist is het mikpunt zijn gaan nalezen. De beschuldiging verschijnen oj van ernstige kritiek van Mandela, zou zijn geuit door Katiza Chebek- deplichtheid omdat de operatie vooral tegen het hula die mede-verdachte is in de Stompie. nente leden van de Veiligheidsraad gebied. Bush riep het Congres op hebben gisteren met de tien roule- akkoord te gaan met een wapenle- rende leden verder vergaderd over verantie van 37 miljard gulden aan een ontwerpresolutie voor een Saudiarabië. eventueel luchtembargo tegen Irak. De Europese Commissie, het da- De tekst komt waarschijnlijk vol gende week dinsdag in stemming, wanneer de betrokken ministers van buitenlandse zaken in New York zijn voorde Algemene Verga dering van de Verenigde Naties. In gelijks bestuur van de EG, heeft de raad van ministers van buitenland se zaken voorgesteld het van kracht zijnde handelsembargo van 8 au gustus tegen Irak aan te verscherp en door het van toepassing te ver- de ontwerptekst staat dat een land klaren op niet-financièle dienstver- luchtembargo alleen boven natio- lening. Daarmee zou Baghdad ver- stoken blijven van ondermeer ver voer, bouw en technische adviezen. naai grondgebied mag uitvoeren. Het zou voor de eerste keer zijn dat een luchtembargo wordt inge steld door de Veiligheidsraad. Een maal aangenomen, zou het de acht ste internationale maatregel tegen Irak zijn sinds de inval in Kuwayt op 2 augustus. President Bush heeft gisteren ge zegd bezorgd te zijn over de aange haalde banden tussen Irak en terro ristische groepen. Hij waarschuwde de Iraakse leider Saddam Husayn Autobussen rijden Een en ander heeft geen consequen ties voor de baggeraars Volker Ste- vis en Bos Kalis omdat hun contract van eerdere datum is. De Saudi-Arabische oliemaat schappij Tapline heeft de olieleve ranties aan Jordanië stopgezet om dat het land een schuld van 46 mil joen dollar niet betaald heeft, zo heeft de Jordaanse energie- en olie minister Thabet Al-Taher gisteren te leveren betekent dat de relatie tussen Jordanië en Saudi-Arabie aanzienlijk is verslechterd. Saudi- Arabie was lang de voornaamste fi- O A J J AraDie w lil ravijn: 04 doden nanciele donor van het met econo- J mische problemen kampende Jor- JAKARTA (AP) Minstens 34 danie. mensen zijn om het leven gekomen en meer dan 50 gewond geraakt, Volgens de minister is de Saudi- Arabische stap een schending van BUKAREST (AP) - Nicu Ceauses- de recnterscollege, dat de oorspron- cu, de jongste zoon van wijlen presi- kelijke aanklacht van betrokken- dent Nicolae Ceausescu van Roe- heid bij genocide had laten vallen, menië, gaat tegen zijn veroordeling was unaniem in zijn oordeel, tot twintig jaar gevangenisstraf in De 39-jarige Nicu Ceausescu. die hoger beroep. Direct na de uit- aan levercirrose lijdt, was op het spraak van de rechtbank tekende moment van de opstand tegen zijn hij dit aan. Zijn advocaat. Paula Ia- vader partijleideHn Sibiu, een stad cob, zei erop te vertrouwen de on schuld van haar cliënt te kunne be wijzen. "Hij is onschuldig", zei zij. "Zijn ongeluk is dat hij de naam zaakt. in het zuiden van Transsylvanie. Hij is ervan beschuldigd tijdens de op stand 89 doden te hebben veroor- Ceausescu draagt" Ceausescu junior had zich Nicu Ceausescu werd gisteren schuldig verklaard aan de genoci- door een militair tribunaal veroor- de-aanklacht, maar toegegeven ille- deeld wegen 'het aanzetten tot ern- gaal wapens te hebben bezeten. stige misdaden. Het vijf man tellen- Voor die aanklacht heeft hij vijfjaar gevangenisstraf gekregen- De rechtbank heeft toestemming gegeven voor een derde medisch onderzoek om te bepalen of Ceause- scu's gestel gevangenisstraf ge- rdere tegen. DEN HAAG (API - De Verenigde MNaaat Zljn veroordeling hoorde Staten hebben gisteren een Iraanse Nicu Ceausescu ook dat de recht- claim van 200 miljoen dollar' vol- «1 -J ii HL-U j> gtrvdiigtruisaugu ge- J ken elkaar tegen. toen twee autobussen op Midden- het akkoord dat de olieleveranties Java in een ravijn reden, aldus de politie. De eerste bus reed het 15 meter diepe ravijn in, toen de chauffeur de macht over het stuur verloor nadat hij een verkeersagent had aangere den. Na de botsing liep de plaatselij ke bevolking op de plaats van het ongeluk te hoop, waarna een twee de bus op de menigte inreed en eveneens in het ravijn verdween. Van de gewonden waren er vol gens de politie 24 ernstig aan toe. Het ongeluk gebeurde in Bawen, 20 kilometer ten zuiden van Sema- rang. daan voor wapens die Iran voor de islamitische revolutie heeft besteld maar die door de VS nooit geleverd zijn. Dat is van westerse diplomaten in Den Haag vernomen. bank heeft besloten zijn burger rechten af te nemen. Deze straf, waardoor hij bijvoorbeeld niet mag stemmen, houdt aan tot tien jaar na beëindiging van zijn gevangenis straf. Daarnaast is hem zijn rang va Maffia doodt Een 38-jarige openbare aanklager op het Italiaanse eiland Sicilië is gis teren door de maffia gedood. Gewa pende mannen doorzeefden de auto van Rosario Livantino die op weg was naar zijn werk. Hij overleed ter plaatse. De aanslag kwam enkele uren na de aankondiging van de Ita liaanse regering om de georgani seerde misdaad harder aan te pak ken. Uitstel lancering Na een reeks lekkages in het brand stofreservoir van het ruimteveer Columbia heeft de NASA besloten de lancering voor onbepaalde tijd uit te stellen. Dinsdag werd de NA SA al gedwongen de shuttle wegens dezelfde oorzaken voor de-vierde keer aan de grond te houden. Ook de voorgenomen lancering van het ruimteveer in december is nu van de baan. Proces zoon Bush Tegen Neil Bush, zoon van de Ame rikaanse president George Bush, en andere directeuren van de failliete Silverado spaarbank is gisteren een rechtszaak aangespannen wegens grove nalatigheid. De aanklacht werd ingediend door de FDIC, de verzekeringsmaatschappij van de federale overheid die garant staat voor de spaartegoeden. Ex-voorzitter Philipp Jenninger, die in 1988 moest aftreden als voorzitter van de Westduitse Bondsdag na een om streden rede over de nazi-tijd, wordt de nieuwe Westduitse ambassadeur in Wenen, zo is gisteren door de re gering in Bonn bekend gemaakt. Op 10 november 1988 hield Jennin ger een rede ter herdenking van de Kristallnacht 50 jaar eerder, waar mee de nazi-pogroms tegen de jo den beginnen. Minder troepen De Canadese regering heeft de te rugtrekking aangekondigd van 1400 militairen uit West-Duitsland. Minister van defensie Bill McK- night verklaarde dat bezuiniging de reden is voor de terugtrekking, die mogelijk is geworden door de ver minderde spanning in Europa. Maarschalk dood Xu Xiangqian, een van de tien ver maarde maarschalken van het Rode Leger van de Chinese communisti sche partij, is gisteren overleden, al dus het officiële persbureau Xin hua. Hij was 88. Xu leidde een divi sie van het Rode Leger tijdens de Lange Mars van 1935 en voerde later guerrilla-eenheden aan in de strijd tegen de Japanse bezetter. MOSKOU (AP) - President Bo ris Jeltsin van de Russische Fe deratie is gisteren op weg naar het Kremlin bij een ongeluk in zijn dienstauto gewond geraakt. Jeltsin liep een aantal flinke builen en blauwe plekken aan het hoofd op en klaagde over pijn aan zijn rechterheup. On derzoek in een ziekenhuis wees uit dat de robuuste politicus niets gebroken heeft, zo meldde persbureau TASS. Na vertrek uit het ziekenhuis ging Jeltsin weer gewoon aan het werk, al dus het persbureau. Jeltsin moest ervaren dat een dienstauto ook zijn beperkingen heeft. De chauffeur van zijn dienstwagen, die van een ver keersagent op een kruispunt van de Tverskajastraat ruim baan had gekregen, botste bij het linksaf slaan op een tege moetkomend voertuig, dat op het teken van de agent had moe ten stoppen. De verbouwereer de bestuurder van de andere auto verklaarde dat hij het stop teken niet had gezien. MANILA -Een politieman in Manila slaat een groepje Filipijnen en een persfotograaf uiteen die gisteren op weg vnlppn* de rpeerine waren naar de Amerikaanse ambassade om tegen de aanwezigheid van VS-bases te protesteren. Vier van hen P_, De claim is een onderdeel van een majoor als legerreservist ontnomen werden gearresteerd, twee politiemensen raakten gewond toen de protesterenden een eigen gemaakte bom i richting wierpen. BOGOTA (IPS) - Terwijl het leek behandeling krijgen ais Colom- of de Colombiaanse regering een biaanse guerrillabewegingen die de nieuwe weg was ingeslagen in haar wapens neerleggen, opstelling tegenover de drugsba- aanbod van de regering van 7 ronnen, lijkt er nu sprake te zijn van september, waarbij wordt beloofd een nieuwe opleving van de acties ^at drugshandelaren die zich over heeft verklaard dat de ontvoeringen het standpunt van de regering ten aanzien van de drugshandel niet zullen wijzigen en dat de nieuwe si- H tuatie 'een variabele' is waarmee de schiedt door het Iran-VS Claims itrgeiiiig ui -j— Teheran in totaal 11 miljard dollar VHHr beloopt, een bedrag dat volgens v/vJJ- Washington overtrokken is. Naar verluidt is er op korte termijn ook overeenstemming te verwachten over een Iraanse claim met betrek king tot wapens die ter reparatie naar de VS zijn gestuurd, maar niet meer terug zijn gegeven. Met die claim is een bedrag van ongeveer 250 miljoen dollar gemoeid. De toewijzing van de claims ge- van het kartel. De gewapende tak van het Medellin-kartel, de Extradi- tables, heeft de verantwoordelijk heid opgeëist voor de ontvoering van de journaliste Diana Turbay, de directeur van het weekblad Hoy por Hoy, Francisco Santos, de hoofdre- geven niet zullen worden uitgele verd aan de Verenigde Staten, en halvering van hun straf krijgen, wordt door de drugshandelaren af gewezen. De Colombiaanse regering heeft regering rekening zal houden. "Nie mand heeft gedacht dat het gemak kelijk zou zijn," aldus de zegsman over het regeringsbeleid ten aan zien van de drugshandel. Tribunaal dat financiële claims tus sen de twee landen ten gevolge van de revolutie van 1979 en nadien ver broken contracten af te wikkelen regelt. dacteur van het dagblad El Tiempo later verklaard dat de inlichtingen en van Marina Montoya, de zuster dienst nog een onderzoek instelt van de Colombiaanse ambassadeur naar de betrouwbaarheid van de Commandant in Liberia vervangen NAIROBI (GPD) - Nigeria heeft Council. Volgens generaal Amachu- in Canada. boodschappen van het drugskartel. De ontvoering werd^ telefonisch mandant van de Westafrikaanse aantal troepen heeft geleverd voor vredesmacht (Ecomog) in Liberia. Ecomog, is de benoeming niet het opgeëist door Carlos Jimenez, die ook bekend staat als 'Caliche'. San tos werd deze week ontvoerd in een buitenwijk van Bogota. Volgens een verklaring die later naar El Tiempo werd gestuurd, zouden de ontvoeringen zyn uitgevoerd door echter a]tyd volgehouden da, Esco. leden van het Nationaal Bevr.j- j h Colombia schuil- dingsleger (ELN), die daarvoor wa- houd( en d|, zjj hcm t0( nu ,oe nie{ ren ingehuurd door het drugskartel. te pakken heeft kunnen kri<jge„ om. Het drugskartel voering willen afdwingen dat vluchtroutes. de echtheid van de informatie twij felt, is dat in de verklaring van 'Cali che' wordt gezegd dat Pablo Esco bar, de leider van het Medellin-kar tel, in Midden-Amerika verblijft. De Colombiaanse politie heeft commandant, de Ghanese generaal dering", aldus de minister. Zijn taak is het vredesleger, dat de gevolg van onvrede over generaal laatste weken nogal wat nederlagen Quinoo's optreden in Liberia. "Hij TOKYO (DPA) Japan gaat zich bij de regering in Noord-Korea ver ontschuldigen voor de Japanse overheersing van Korea in de jaren 1910-1945. Een regeringswoord voerder heeft dit gisteren in Tokyo bekendgemaakt. De voormalige vice-premier Shin Kanemuru is met deze delicate op dracht belast. Hij vliegt maandag naar Pyongyang om een brief van premier Toshiki KaïfU te overhan digen aan de Noordkoreaanse lei der Kim II Sung. Kaifu heeft zijn verzoeningsbrief overigens ge schreven uit hoofde van zijn functie als partijleider van de liberaal-de- mocratiesche LDP Japan streeft naar de uitwisseling van zaakgelastigden en de vrijlating van Japanse zeelui, die in Noord- Korea gevangen zitten op verden king van spionage. Officieuze bronnen in Tokyo meldden dat Kaifu Zuid-Korea op de hoogte heeft gebracht van im De nieuwe Ecomog-commandant regering. Volgens het Ghanese mi is een naaste medewerker van presi- nisterie van buitenlandse zaken is van Nigeria's hoogste overheidsor- belangrijke beslissing alle betrok- drugshandelaren dezelfde coulante Een regeringswoordvoerder gaan, de Armed Forces Ruling ken partijen gehoord te worden. De Japanse overheersing heeft bij de Koreaanse bevolking diepe wonden achtergelaten. Duizenden Koreanen hebben het Japanse stre ven naar suprematie moeten beko pen met de dood of met jarenlange tewerkstelling in de Japanse oor logsindustrie. RAMSTEIN (Rtr) - De Verenigde Staten hebben de eerste Westduitse 'Fuchs'-tanks naar het Golfgebied gestuurd die als geen ander voer tuig chemische wapens en gifgas sen kunnen opsporen en analyse ren. Met reusachtige Galaxy-trans- portvliegtuigen werden donderdag de eerste "snuffel"-tanks, die com fortabel zijn "als een limousine", overgevlogen, samen met de inder haast opgeleide Amerikaanse be manningen van de basis Ramstein. Het Amerikaanse leger heeft machi negeweren op de tanks geplaatst en ze, met Duitse toestemming, over gespoten in zandkleuren. Volgens functionarissen in Bonn zal West- Duitsland, dat volgens haar grond wet geen troepen naar de Golf kan zenden, de Amerikanen in totaal zestig tanks lenen. De met computers uitgeruste tanks zijn ontwikkeld om gifgassen op te sporen, het gevreesde wapen van de Iraakse leider Saddam Hus sein. Iraakse troepen hebben gif gassen gebruikt tijdens de oorlog van 1980 tot 1988 met Iran, en tegen Kurdische guerrillastrijders en bur gers in eigen land. De van Ramstein naar Saudi-Ara- bie vertrekkende Amerikaanse troepen, die zich voegen bij de naar schatting 150.000 Amerikaanse manschappen die al in het Golfge bied zijn, hadden juist een drie we ken durende opleiding met de Fuchs-tank achter de rug aan een. Westduits opleidingscentrum in het Beierse dorp Sonthofen. "De Fuchs is het eerste militaire voertuig dat wetenschappelijk be wijs kan leveren dat een chemische stof werd gebruikt", aldus de West duitse luitenant-kolonel Volker Schmitt. woordvoerder van het op leidingscentrum. "Dat biedt af schrikking tegen de inzet van der gelijke wapens, omdat wij het ge bruik ervan onmiddellijk kunnen vaststellen". Het voertuig neemt chemische stoffen op in een elektronisch appa raat, dat ze binnen enkele seconden analyseert en via een in de tank ge monteerde computer identificeert. "Normaal gesproken kan de com puter alles identificeren", zei ser geant Andre Boronell uit Albuquer que, Nieuw-Mexico. Wijzend op het inlaat-systeem achter aan een van de Fuchs tanks, zei hij: "Ik had een sigaret in de hand. Die was niet aan gestoken. Ik hield hem vier secon den bij het syteem en nam hem mee de tank in. De computer gaf te le zen: nicotine". Niet verdwalen Als de computer in de tank een ge heel nieuwe stof detecteert, kan een bemanningslid via een naar buiten hangende handschoen een fles vul len met monsters van het zand voor uitgebreidere proefneming. Het testen in de tank is een groot voordeel ten opzichte van Ameri kaanse detectie-voertuigen. Ameri kaanse soldaten moeten daarbij hun voertuig verlaten om monsters te nemen. "Snelle opsporing en ana lyse door middel van de Fuchs bete kent een betere overlevingskans voor onze soldaten", zei een Ameri kaanse legerwoordvoerder. De in West-Duitsland opgeleide bemanning is zeer te spreken over de prestaties en het comfort van de tank. "Hij rijdt zeer soepel, zeer comfortabel", aldus de Amerikaan se luitenant Gregory Mahoney uit Munster, Indiana. "Zoiets als een Cadillac of een Mercedes". 'Gewoon pecli gehad' SYDNEY (Rtr) - Een wegens inbraak veroordeelde man in Australië, die vorig jaar septem ber uit de gevangenis van Syd ney ontsnapte, is gisteren opge pakt toen hij probeerde een voormalige celgenoot te bezoe ken. De 19-jarige Darren Quinn ging naar de Fremantle-gevan- genis en vulde op een bezoe kersformulier de naam van zijn oud-celgenoot in. Hoewel hij zijn haar rood had geverfd en öen valse naam opgaf werd hij onmiddellijk herkend door functionarissen van de gevange nis. "Ach, hij had gewoon pech", was het commentaar van een woordvoerder van de Australische politie. De Fuchs-tank, "comfortabel als een Cadillac". De 1,7 miljoen mark kostende tank is geen ratelend rupsvoertuig, ma^r beweegt zich voort op zes wie len met rubberbanden, waarmee hij op land een gelijkmatige tocht ga randeert met een topsnelheid van 105 km per uur. Het door de pant serwagen-fabrikant Thyssen Hen schel geproduceerde voertuig is ook amfibisch en haalt in het water tien kilometer per uur, al zal daar van in Saudi-Arabie weinig van worden geprofiteerd. De Amerikaanse soldaten, van wie de meesten uitzagen naar hun eerste verblijf in de woestijn, zeiden dat hun geheime wapen tegen de hitte in de woestijn het via luchtcir- culatie werkende airconditioning systeem in de luchtdicht afgesloten tank is. Tot de standaard-uitrusting behoren bovendien vyf kratten mi- AP) neraalwater om de dorst van de be manning te lessen. Sergeant Boronell noemde als an dere goede zaak het computer-navi gatiesysteem. waarmee "je de weg niet kunt kwijt raken als je eenmaal je richting hebt vastgesteld. Het toont je altijd het echte kompas noorden. En je wilt toch niet ver dwalen in een woestijn", voegde hij eraan toe. "Niet daar". Arrestaties BELGRADO (AP) Ex-premier Zejnulahu van Kosovo, vijf vroege re ministers en de directeur van een Albaneestalige krant zijn gisteren gearresteerd op beschuldiging van vijandige activiteit tegen de Joego slavische staat. Tegen de zeven opgetreden, om dat zij bezig waren met de oprich ting van een beweging die hun pro vincie tot de zevende deelrepubliek wil maken. De Albanese president .•n partijleider, R.irr.u A1m. toeft aangekondigd dat zijn land de cul turele deuren naar het westen gaat openen. De jeugd moet zonder be perkingen de kans krijgen om met de westelijke cultuur in contact te komen. VISSER Belettering hogewoerd 131 tel. 113747 leiden Ri KuiMEBOtot* umtS AOToaeKuum

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7