Gok van Franker pakt goed uit Edwin Verhoogt staat op scherp Verdedigers Frank de Boer en Valckx bij Oranje gehaald Rugbyteamin Leiden langs Jong-Ierland Rooks breekt opnieuw met Post Koevermans start sterk in Davis Cupduel tegen Canada Cruijff wenst nog meer vat op Barcelona ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 21 'Lugdunum past zich niet aan' Van t redacteur Tim Brouwer de Koning LEIDEN Edwin Verhoogt staat op scherp. De 22-jarige Leide- naar ziet de streekderby tegen Blauw Zwart, morgenmiddag in de Kikkerpolder, vol vertrouwen tegemoet. De ontmoeting tussen de gewezen Leidse tweede- en de Wassenaarse oud-eersteklasser zal volgens de gemakkelijk scorende middenvelder beslist geen duel van de armoe worden. Als het aan Verhoogt ligt wordt er zelfs oogstrelend voetbal op de mat gelegd. Als het even kan een tempo hoger dan te doen gebruikelijk in de derde klasse, waarin Lugdunum noch Blauw Zwart in feite thuishoort. uat Kun je wel stellen, maar jullie Roodenburg toch wel missen. Ook nu voetballen we regelmatig tegen verenigingen uit Leiden en omge ving, maar geen enkele derby kan "Dat klopt. Als je eenmahl in deze tippen aan Lugdunum - Rooden- regionen verzeild bent geraakt, burg. Desondanks is het kampioen- kom je er niet zo gemakkelijk meer schap niet heilig voor Lugdunum. uit. Onze tegenstanders moeten het Met een andere prijs, een periodeti- middenveld vaak over: lange halen gauw thuis. Dan is het voor een team als Lugdunum, vol lichtge wichten en jonge jongens, bijzon- goed draait als de afgelopen weken? der moeilijk om overeind te blij- „TT ven» Het gaat inderdaad goed, ik scoor het ene doelpunt na het ande- Hoe graag wil Lugdunum terug Maaïik heb °°k Perioden waarin naar de tweede klasse? 1 rninder presteer. Ik besteed na- "Sportief gezien dolgraag. Het melijk veel tijd aan studeren, dat is verschil tussen de tweede en derde °ok n hobby van me. De heao, een ZEIST (ANP) Bondscoach Rinus Michels heeft Stan Valckx van PSV en Frank de Boer van Ajax als nieuwelingen opgenomen in de selectie van zestien spelers voor de vriendschappelijke interland, volgende week woensdag in Palermo tegen Italië. De overige dertien voetballers maakten allen deel uit van de selectie tijdens de wereldtitelstrijd van afgelopen zomer in Italië. Edwin van der Sar, ex- doelman van Noordwijk, behoort tot de vijf Ajacieden die de KNVB selecteerde voor het Olympisch elftal, dat woensdag in Reggio Calabria eveneens tegen Italië speelt. Dienstplichtig soldaat Frank de men voor de smadelijke nederlaag, verloor, speelde afgelopen woens- Boer meldt zich maandag bij de 'Ge- hoewel hij moeite had met de Co- dag nog met Sampdoria tegen Kai- neraal'. Rinus Michels. Het is geen lombiaanse technicus Valderrama. serslautern. Andere opvallende af- toeval dat de 'nieuwe' bondscoach "Uitschakeling zou een afgang voor wezigen zijn de middenvelder Gian- Michels op zoek moest naar vers de- PSV zijn zei hij gisteren thuis, nini van Roma alsmede spits Carne- fensief bloed. Van de vaste klanten Valckx "Na rust was mijn rol aan- vale. die woensdag in de UEFA-be- belde Rijkaard dat hij geen zin meer vallender. Ik mocht beurtelings met kewedstnjd tegen Benfica het enige heeft en zijn Van Tiggelen en Van Popescu in het gat op rechts dui- doelpunt maakte. Juventus levert Aerle geblesseerd. Vandaar zeggen ken. Bij PSV ben ik meestal stop- met Schillaci, Baggio en nieuweling beide debutanten onafhankelijk per. maar ik speel het liefst op het Casiraghi het merendeel van de van elkaar dat ze stiekem hadden middenveld, zoals vroeger bij gehoopt op een uitnodiging. Met twintig jaar is Frank de Boer de jongste in de selectie van zestien. De linkerverdediger is naast voet baller tijdelijk vrachtwagenchauf feur in militaire dienst, maar hij be- VW". Valckx hoopt op speeltijd van Mi chels. "Misschien krijg ik niet zo veel kansen me te bewijzen. Van daar dat ik deze meteen moet pak ken". Overigens zit de blonde voet- hoeft zich slechts sporadisch te mei- balier morgen zeker naast het veld den en krijgt alle medewerking, tegen Heerenveen. Hij is voor twee "Momenteel gaat het lekker bij duels geschorst, als gevolg van een Ajax". zegt de tweelingbroer van rode kaart in het Amsterdam-toer- Aanval: Schillaci. Baggio en Cas spits Ronald. Frank de Boer kwam in het sei- I in de basis. "Mijn de nooi tegen KV Mechelen. Michels mist naast genoemde be kende verdedigers mensen als Kieft aanvallers. De selectie is: Doel: Zenga (Inter) en Tacconi (Juventus). Verdedi ging: Bergomi en Ferri (Inter), Vierchowod (Sampdoria), De Agos- tini (Juventus), Maldini en Baresi (AC Milan) en Ferrara (Napoli). Mid denveld: Cnppa en De Napoli (Na- poli), Berti (Inter). Donadoni (AC Milan) en Marocchi (Juventus). raghi (Juventus), Mancini (Sampdo- klasse is namelijk aanzienlijk. Dat opleiding tot marketing manager en stuurd. Als hij wordt geschorst, be- dat Blauw Zwart ondanks twee de- merk je bijvoorbeeld aan het lagere straks SPD krijgen bij mij voor- tekent dat een flinke aderlating gradaties het elftal bij elkaar heeft - rang. Ik houd weliswaar tijd over voor Lugdunum. Sterke spelers als kunnen houden. Het is nog steeds om te voetballen, op het veld en in Ton hebben we namelijk veel te een voetballende ploeg. In wezen de zaal, maar ik zet er niet alles voor weinig", opzij. Ik moest nogal eens een trai- buutjaar was het beste. Toen speel- (gebroken arm). Bosman (op zoek de ik 27 wedstrijden op rij. Vorig naar de vorm) en Erwin Koeman, seizoen stond ik de eerste 24 wed- die nauwelijks fit is en ver van zijn strijden in de basis, maar werd ik beste kunnen. Van het Milanese trio verdrongen door Mark Verkuyl". zijn Gullit en Van Basten overgeble- Nu is De Boer weer vaste keus van ven. Met Van 't Schip en Gillhaus Beenhakker. vormen zij het arsenaal aanvallers. In tegenstelling tot De Boer, die Linksbuiten Bryan Roy vliegt even- regelmatig in het Olympisch elftal eens naar Sicilië, maar hem wacht maakt het me niet uit wie mijn di recte tegenstander is. Lugdunum of Jong Oranje voetbalde, werd de een optreden 26-jarige Limburger Stan Valckx tal voor het eerst opgeroepen in het Olympisch elf- ning overslaan. Dan kun je ook niet Wie verwacht je morgen tegen- past zich niet aan de tegenstander verwachten dat je het allerhoogste over je? aan. Uit en thuis kiezen we voor de De selectie van het Nederlands tionale selectie. Hij hoorde het elftal: Doel: Van Breukelen (PSV) nieuws donderdag van trainer Dor- en Hiele (SW). Verdediging: Blind niveau bereikt. Op zaterdagavond Misschien Wijnand Bakker wel aanval. Ik ben benieuwd of er mor- jee, op de avond dat PSV van Mont- pellier verloor. Frank de Boer (Ajax), Valckx (PSV), Fraser (Feyenoord), Ronald ga ik bovendien ook wel eens stap- weer, net als in één van de oefen- gen weer doelpunten uit mijn voet- Valckx was één van de weinige PS- Koeman (Barcelona) en Rutjes (An pen. Ik vind dat dat moete kunnen, duels. Ik vind het trouwens knap balschoenen rollen", zolang je 's zondags maar niet staat te slapen op het veld". V'ers die zich niet behoefde te scha- Welke positie bekleed je het liefst? Ik ben zeer aanvallend ingesteld. LEIDEN - De Nederlandse rugby- Als middenste middenvelder voel ploeg heeft de oefencampagne voor ik mij het best op mijn plaats. Trai- het toernooi van de Europese zone ner Hennie de Klerk weet dat, al zet voor de wereldbeker afgesloten met hij mij ook wel eens op een andere een opmerkelijke triomf op Jong- positie neer. Dat doe ik dan maar in Ierland (21-7). Opvallend, omdat bij het belang van de ploeg. De sfeer in de Ieren gisteren op het Leidse de groep is momenteel goed. Dat is DIOK-terrein een aantal spelers ac- wel eens anders geweest. We kregen teerde dat op de nonimatie staat in in het-verleden de ene boete na de de nationale ploeg opgenomen te andere, het merendeel overigens worden. De eerste helft gaf een gelijk op- wegens praten. Vanwege boekin gen en uitsluitingen liep dat in één gaande strijd te zien, waarin Ierland seizoen in totaal tot bijna duizend de steun van de sterke wind had. gulden op. Dat vonden we met zijn Nederland keek snel tegen een 0-7 allen te gek worden. Daar hebben toen iets over afgesproken. Dat w werkte. Tot vorige week hadden we behoorlijk niveau en nog voor rust nog geen boete te pakken. Helaas verkleinde Bernd Verhofstad (Cas- werd Ton de Rooy tegen Donk op ROTTERDAM (GPD) - Steven Rooks en Peter Post hebben be sloten met onmiddellijke ingang uit elkaar te gaan. Het nog tot eind 1992 doorlopende contract van de Noordhollandse wieler- prof met de Panasonic-ploeg is daarmee ontbonden. 'Naar ieders tevredenheid', zoals het officiële commentaar luidt. Rooks is daarmee de achtste Nederlander, die in 1991 niet bij Post zal terugkeren: Van Vliet, Theunisse, Talen, Cornelisse, Van der Pas, Van Poppel, De Rooy (die geen contract meer krijgt en stopt) en nu dus ook Rooks. Rooks blijkt al tijdens de Ron de van Catalonië, in de tweede week van september, op zijn ont slag bij Post te hebben aange drongen. Hij vroeg toen via zijn adviseur om een gesprek, waaruit de ploegleider al kon afleiden, dat de renner onder zijn nog twee jaar doorlopende contract uit wilde. In een kort daarop verschijnend interview in Nieuwe Revu kreeg Post zijn vermoeden bevestigd. Gisteren deelde Rooks Post of ficieel mee, dat hij niet meer ver der wilde met de Amstelvener, met wie hij al twee keer eerder had gebroken. Rooks zegt zich te weinig op zijn gemak te voelen in de werksfeer bij Post. De ploeg leider zag om die reden ook geen grond meer voor verdere samen werking, waarna met contract voor 1991 en 1992 werd ontbon den. Rooks, die dit jaar voor een mil joen gulden op de loonlijst stond, maar nog geen wedstrijd heeft ge wonnen, zegt nog niet in onder handeling te zijn met andere ploe gen. Eén van de weinige Nederlan ders, die volgend jaar wél onder contract blijven bij Post, is Henk Lubberding. De 'teamoudste' kwam donderdag mondeling ak koord voor nog een jaar. derlecht). Wouters (Ajax), Vanenburg (PSV). Aanval Van 't Schip (Ajax), Van Basten en Gullit (AC Milan)en Gillhaus (Aber deen). Olympisch elftal: Van der Sar, Vink, Ronald de Boer, Kreek en Roy (Ajax), Ter Avest en Karne- In de tweede helft maakte Neder land goed gebruik van de wind. Ier land, dat drie dagen geleden met 11- 6 van de Nederlandse b-ploeg had gewonnen, kon geen greep krijgen op de steeds beter draaiende Neder landse formatie. Verhofstad drukte zijn tweede try en bracht Nederland op voorsprong (8-7) waarna door drie kicks van DIOK-speler Mare Michelsen en een try van Karei Dinkla de eind stand van 21-7 werd bereikt. Italië veegt volleybalteam MESSINA (ANP) - Het Neder landse volleybalteam is het vierlan- den volleybaltoernooi in Messina (Sicilië) slecht begonnen. De forma tie van coach Harry Brokking ver loor het openingsduel kansloos van gastheer Italië: 0-3. Dat het duel toch nog anderhalf uur duurde, kwam voornamelijk door de vele wissels, het groot aantal malen dat de dweil er aan te pas moest komen en de vele time-outs van Brokking. Van het begin aan bleek zijn ploeg niet opgewassen tegen de fa natieke Italianen. Die moesten zich namelijk ook nog eens revancheren voor de eerder deze week geleden nederlaag tegen Cuba. Het jonge Oranje werd van die da dendrang het slachtoffer. Brokking startte verrassend met Teffer in de basis voor Boudrie. Maar samen met Selinger, Zwerver, Benne, Van der Horst en Held slaagde hij er niet in de Italianen een moment serieus in de problemen te brengen TORONTO (ANP) Bondscoach Stanley Franker heelt bij het Davis Cupduel tussen Canada - Nederland gegokt en een goede openingszet afgeleverd. Bij het promotie-degra datieduel voor de wereldgroep in het National Tennis Cen tre in Toronto, won Mark Koevermans gistermiddag het eerste enkelspel tegen Chris Pridham met 7-6 (7-5) 6-4 6-3 in 117 minuten. Het is bekend dat Koevermans zich het best thuisvoelt op een baan van gemalen baksteen, waar het gravel opspat bij elke sliding die hij inzet. Toch prefereerde Franker de topsp- inspecialist uit de regio Rotterdam boven oud-gediende Michiel Scha pers en de nieuweling Jan Sieme- rink, die beiden de rol van reserve toebedeeld kregen. "Iemand die op Wimbledon de laatste zestien haalt, moet op elke ondergrond kunnen spelen", was de motivatie van de bondscoach. Bovendien kon Koe vermans enkele succesjes overleg gen uit de Duitse competitie, toen hij gedwongen door het slechte weer binnen had moeten spelen. Dat ales bleek gisteren van waar de in het broeierige sfeertje van Toronto. Koevermans was nerveus, maar niet zo erg dat hij de oren liet Onk hpt tpruehalen van Boudrie han«en naar de 6roeP schoolkinde- had niet het gewenste resultaat. Net °P de tribune d,e zijn wemige zomin als het inbrengen in de twee- dubbele fouten met gejuich be- de set van Bas Koek voor Edwin g j* BARCELONA (ANP) - Johan Cruijff dringt in de besprekingen met Barcelona over een nieuw con tract aan op een functie als alge meen manager. De trainer van Bar celona wil bij de club blijven, maar de verantwoordelijkheid dragen Middenveld: Winter, voor de hele voetbalsectie van Bar- Richard Witschge celona. Cruijff uitte zijn wensen gis teren in de landelijke kranten Mar- ca. het grootste sportblad van Span je, en As. Cruijff. wiens huidige contract aan het einde van dit seizoen af loopt, ziet zich het liefst werken beek (FC Twente), De Kruyff en zoals Aito Garcia Reneses bij de Roest (FC Utrecht), Taument (Feye- basketbal-afdeling van Barcelona, noord), Numan (Haarlem), De Ron Door de goede resultaten van Bar- (PSV), De Wijs (RKC), Sas (Sparta), celona tot nog toe. alleen de Europe- Refos (SW) en Binken (Volen- se bekerwedstrijd tegen Trab- dam). zonspor ging verloren, staat Cruijff Gianluca Vialli ontbreekt in de sterk in de onderhandelingen. Hij selectie van de Italiaanse ploeg voor wil spoedig tot een vergelijk ko- de vriendschappelijke interland- men. wedstrijd tegen Nederland, woens- Cruijff wil een belangrijkere rol dag in Palermo. Bondscoach voor zijn assistenten Bruins-Slot en Azeglio Vicini maakte gisteren in Rexach als het om de coaching en Rome achttien namen bekend. veldtraining van de hoofdmacht Net als voor Oranje is het voor de gaat. Zelf wenst hij de verantwoor- Italianen het eerste duel sinds de delijkheid voor de prestaties te be- wereldtitelstrijd in eigen land, waar houden, maar zich ook bezig te hou- de derde plaats werd bereikt. Vialli, den met het werk als algemeen die tijdens het WK zijn basisplaats manager: reizen, competitie, allerlei bekertoernooien, midweekse wed strijden. Volgens Cruijff heeft hy in de huidige constructie te weinig tijd om zich bezig te houden met de an dere teams van Barcelona en de vor ming van jonge spelers. Ook de jeugdploegen moeten volgens de aanvallende ideeen van de meester spelen. De Catalaanse kranten brengen hetzelfde artikel over Cruijff. Het blad Sports schrijft dat hij de mana ger van het jaar 2000 wil creeren. Volgens As vraagt de huidige tech nisch directeur een jaarsalaris van ongeveer zes mihoen gulden, ruim een kwart meer dan zijn loon van Benne, die waarschijnlijk in zijn le- Het geluk lachtte de Nederlan ders vanaf het begin toe. De Cana- ven nog nooit zoveel (foute) passes -. had gegeven als in Messina. Want de lancp aanvallpr wprd Hnnr dp east- sterkste speler Anarew öznajaer tij lange aanvaller werd door de gast heren constant gezocht bij het ser veren. dig van diens handblessure (een bij een val opgelopen haarscheurtje) af Het was niet de doorslaggevende factor in het duel, maar wel een be langrijke. Want het onrustige pas sen van Benne werd overgenomen door zijn collega's. Vandaag komt Nederland in actie tegen Zweden, ogenblik voor het tweede enkelspel moeten terugvallen op Chris Prid ham, nummer 175 van de wereld. Een nadeel was dat men in het Ne derlandse kamp zogoed als niets ba. mnrffpn w>, *1 hptTrpffpn tPPPn Cvan hem afwist- van Canade- morgen volgt het treffen tegen Cu- se zljde zowa, ve^ichtingen van Koevermans en Haarhuis op video waren vastgelegd. Volgens non-playing captain Pierre Lamarche had hij niet min- set had opgelopen, werd goedge maakt met een doorbraak op love in de tiende game. Van dat punt af dic teerde de Nederlander het spel. Met zijn service (acht aces tegen drie), met zijn veel betere groundstrokes en met een leep lobje, als de situatie erom vroeg. De tiebreak was nog spannend. Pridham kwam terug tot 5-5, alvorens Koevermans de set pakte met een knal van een opslag, waarbij de bal via de zijkant van Pridhams racket het stadion verliet. Eenzijdig Daarna was het een tamelijk eenzij dige vertoning. In de tweede set leunde Koevermans na een vroege doorbraak geroutineerd op zijn be tere opslag. In de derde reeks gaf de allengs moedeloos ogende Cana dees met een dubbele fout zijn ser vice voor 1-2 uit handen, waarna Koevermans opnieuw het wapen van zijn opslag gebruikte om een op Wimbledon. Hoe minder voorbe- dreigende regenbui voor te blijven reiding, hoe beter ik speel" en Nederland de belangrijke 1-0 voorsprong te verschaffen. "Het is net als op Wimbledon, geïnspireerd raak. Bovendien is de return te blokken en het spel van Hoe minder voorbereiding, hoe be- Davis Cup toch iets speciaals. Van achteren op te bouwen. Dat werkte ter ik speel". Koevermans lachtte er nature ben ik nog steeds geen ser- geweldig. Er is al veel over gepraat zelf om toen hij met die constate- vice-volleyspeler, maar ik ben wel of coaching bij een gewoon toernooi ring kwam. "Het hele jaar speel ik van plan het te leren. In de herfst ga ook zou moeten worden toegestaan, op gravel. Voor Wimbledon bereid- ik vier toernooien op hardcourt in Ik ben er een voorstander van. Maar de ik me één dag voor. Voor die Brazilië spelen en van de winter ik kan begrijpen, dat anderen dat hardcourd-baan hier, niet meer dan kom ik uit op het Europese indoor- drie dagen". circuit. Dan heb je wel een betrouw- "Misschien is het juist het ongewo- bare volley nodig". Matthaus drie weken buitenspel MILAAN (SID) - De Westduitse voetballer Lothar Matthaus kan on geveer drie weken niet voetballen. De international verrekte tijdens het UEFA-bekerduel met Interna- zionale uit Milaan tegen Rapid Wien de banden in zijn linkerknie. Inter verloor in Wenen met 2-1. Matthaus werd donderdag onder zocht door dr. Muller-Wohlfahrt. de arts van zijn vorige club Bayern Munchen. Hij kreeg een traimngs- verbod van tien dagenopgelegd. De wereldkampioen had in het duel te gen Rapid de openingstreffer ge maakt maar verliet na 23 minuten het veld toen hij geblesseerd raakte door een overtreding van Schottel. Mark Koevermans: "Het is net als Pridham in de achtste game van de partij was volgens Koevermans be slissend. "Tot dan toe sloeg ik de bal zo hard mogelijk terug. Zonder enig succes. Stanley Franker zei me de niet willen". Het tweede enkelspel, tussen Grant Connell en Paul Haarhuis. ne van de situatie, waardoor ik extra De doorbraak op de service van werd na veertig minuten bij de stand van 6-5 in het voordeel van de met serveren begonnen Canadees gestaakt wegens regen. Omdat het National Tennis Centre in Toronto beschikt over een lichtinstallatie, werd het treffen niet definitief ge staakt maar uitgesteld. Beide spelers hadden, in het duel hun opslaggames behouden. Bei den kregen ook kansen op een door braak. Haarhuis in de eerste game toen hij drie mogelijkheden had de opslag van Connell te doorbreken. De Canadees redde zich, net zoals Haarhuis dat in de zesde game deed, toen h(j op 0-40 kwam. Fifa wil Irak kwijt BEIJING (DPA) - Irak lijkt ook op der dan zeventien partijen van het sportgebied steeds geïsoleerder te Nederlandse duo gevolgd. Een ont komen te staan. Nadat het land van- hulling, die ongetwijfeld was be- wege de inval in Kuwayt al geweerd doeld om het thuisfront een hart on- van de Aziatische Spelen, der de riem te steken, evenals de dreigt nu ook uitsluiting uit de we reld voetbalfederatie Fifa. In Beijing verklaarde de voorzit- mededelmg dat het centrecourt driemaal een verfbeurt had gehad om de gevreesde topspinballen i ter van de Fifa, de Braziliaan Joao Haarhuis en Koevermans laag te Havelange, dat zijn organisatie houden. Nadat Koevermans in deze sterk overweegt interlandwedstrij- zenuwenoorlog als eerste zijn con- den in Irak te verbieden. Verban- centratie had verloren, was het spel ning uit de federatie zou een volgen- wel z0 ongeveer bekend. Alles ge- de stap zijn. Irak zou daarmee geen richt op service/volley; wild en zon- primeur hebben. Libanon werd al der veel finesse. De achterstand van eerder uit de Fifa gezet. 2-4 die Koevermans in de openings- Moses dingt naar plaats in bobslee Moses, de Amerikaanse wereldre cordhouder op de 400 meter hor den, heeft zijn eerste hindernis genomen voor deelneming aan de strijd om de wereldtitels bobslee en later mogelijk de Olympische Winterspelen. Na een conditietest in juli en een duwproef afgelopen week, is Moses opgenomen in de in de Amerikaanse selectie, die twaalf bobbers telt. Half oktober reist de selectie naar Calgary, waar zij deelneemt aan wedstrijden om de wereldbe ker. De definitieve ploeg voor de laatste wedstrijden van de strijd om de wereldbeker en het toer nooi om de wereldtitels wordt in december bekend gemaakt. Willie Gault, één van de vroege re wereldtoppers op de 110 meter horden, en Herschel Walker, die beiden in het Amerikaanse Foot ball spelen, zouden in de vier- ma'ns-bob met Moses uitkomen, maar waren door tijdsgebrek niet beschikbaar. Het tweetal zal ech ter wel vanaf midden jar\uari uit komen in bobslee-wedstrijden omdat dan het football-seizoen is geëindigd. Kamski taxeert Timman verkeerd TILBURG (ANP) Gata Kamski is een hoogbegaafde schaker, maar niet onfeilbaar. En nog lang niet constant. Gisteren maakte hij in de voorberei ding van zijn partij tegen Jan Timman een wonderlijke denkfout. Hij liet zijn computer alle varianten van het Frans uitspugen. Zeker als hij in zijn jeudige overmoed was dat de Amsterdammer zich van die verdediging in de twaalfde ronde zou bedienen. Timman koos achter het bord evenwel voor het Spaans. En Kamski was verslagen. Na een mislukte opening werd hij door Timman in vloeiende stijl opge bracht. De tweede nederlaag had geen consequenties voor zijn uitzicht op de toernooizege. Hij bleef twee ronden voor het einde een vol punt voor Ivantsjoek verloor een wetenschappelijk onderzoek van Gelfand. Hij kreeg op de tweede plaats gezelschap van zijn landgenoot en de Brit Short De twaalfde ronde werd gekenmerkt door een bijzonder hoog percenta ge fouten. Het duel tussen Short en Nikolic was vermakelijk Na een blun der op de zestiende zet was Short reddeloos verloren. Nikolic liet de Brit toch nog ontsnappen naar eeuwig schaak. Speler gestraft voor plas van scheidsrechter LEIPZIG (SID) De truc van de Oostduitse voetballer Car- sten Sanger om niet zijn urine, maar die van de scheidsrechter te overhandigen bij de doping controle, is de speler van Rot- Weiss Erfurt op een schorsing van vijf wedstrijden komen te staan. Tevens moet hij een boete betalen van 2000 Oostduitse marken. Arbiter Essbach mag tot eind november niet fluiten, Rot-Weiss Erfurt kreeg een boe te van 500 mark. Na een duel van Erfurt moest Sanger zich onderwerpen aan een dopingcontrole. Wat hij ook probeerde en dronk, plassen kon hij niet Sanger vroeg daar op de scheidsrechter bij het du el, Dieter Essbach, of die geen urine-staal kon inleveren. Ess bach wilde dat wel doen Alles leek in orde totdat de uitslag van de controle naar bui ten kwam In de urine werd do ping aangetroffen. Sanger kwam toen met zijn ui terst aparte verhaal naar buiten. Beiden werden aangeklaagd met de gisteren bekend ge maakte straffen als gevolg.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21