Werving van asielcentra onderzocht II HET ÖPMMT1KEI Brinkman houdt nare smaak' over Onderzoek naar dodelijk medicijn (DHulshoff 'Topsport voor kinderen zeer ongezonde situatie' Stxidieschuld kan niet meer in een keer worden afgelost VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP/GPD) - Het.ministerie van WVC gaat een intern onderzoek instellen naar de rol van oud-ambtenaar Maurice Van Hurck bij het aankopen van recreatieterreinen die later door de staat werden gehuurd voor het tijdelijk on derbrengen van asielzoekers. DEN HAAG - Het bedrijven van een extreme topsport door kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar, leidt in veel gevallen tot een te grote menta le en fysieke belasting van de jeug dige sporter. Deze belasting is de oorzaak van een dusdanige stress, dat de talentjes op latere leeftijd ernstige problemen met hun ge zondheid kunnen krijgen, zoals hartklachten, verminderde weer stand en chronische vermoeidheid. F. Bakker, wetenschappelijk me dewerker van de faculteit psycholo gie en bewegingsleer aan de Vrije Universiteit in Amsterdam (VU) was vandaag een van de gasten op een symposium in Groningen over de mentale belasting en stress bij jeugdig sporttalent. Bakker deed de afgelopen vijf jaar onder meer on derzoek naar hetgeestelijk welzijn van zeer jeugdige studenten die een intensieve opleiding volgden aan uit onderzoek is gebleken dat deze Geen verbod op een balletopleiding. "De stress bij de kinderen ont staat voornamelijk door een ver keerde begeleiding van ouders en coaches. Zij stellen de prestatie cen traal en niet het kind als persoon lijkheid. Hierdoor wordt de druk om te presteren zo groot, dat de kin deren enorm aan zichzelf gaan twij felen. Zij zijn namelijk bang dat de interesse van dé volwassenen in hun persoon verdwijnt als de ver wachte prestaties niet worden 3 niet geheel ten onrechte is". Volgens Bakker heeft die angst in veel gevallen tot gevolg dat de jeugd het plezier in de sport verliest. "Toch gaan zij gewoon door omdal zij niet durven te stoppen. En dil met tegenzin topsport bedrijven is weer een extra stress-factor". Bakker denkt niet dat de situatie in toekomst zal verbeteren. "De druk, en dus de stress met al zijn ge- aan het leveren van topsport gesteld worden, steeds groter worden". Uiteraard heeft het bedrijven van topsport ook positieve kanten, zegl nln]rt«n cVirtsal;- Bakker. "Zoals het optrekken mei ClClVU U~allUL.lv een gelijkgestemde ploeg, het krij gen van speciale banden met me AMSTERDAM (ANP) - Het Acade- desporters, het prettige gevoel dal misch Medisch Centrum (AMC) en iets na veel inspanning lukt wat het Lucas-ziekenhuis in Amster- eerst niet ging en de fijne ervaring dam mogen per 1 oktober opnieuw van fysiek bezig zijn. Het zou trou de elektroshock-therapie (ECT) in- wens een enorme verbetering zijr voeren. De Amsterdamse recht- als in de sfeer van de begeleiding bank-president mr. B. Asscher het accent wat meer op die prettige heeft dit gisteren in kort geding be- ervaring van het fysiek bezig zijr paald. 1 zou worden dan op het pres- Twee weken geleden hadden een aantal organisaties binnen de gees- "Maar ondanks de vele positieve telijke gezondheidszorg en enkele kanten, ben ik van mening dat top ex-patiënten een kort geding tegen sport helemaal niet goed is voor kin de twee ziekenhuizen aangespan deren. Het is volgens mij een zeei nen met het doel de invoering van volgen, op de kinderen zal alleen ongezonde opvoedingssituatie", zc de therapie tegen te houden. De or- waargemaakt. Het tragische is dal maar toenemen, omdat de eisen die besluit de wetenschapper. De Tweede Kamer vindt dat minis ter DAncona (WVC) de Kamer zo snel mogelijk via een brief moet in lichten over de handelswijze van de oud-ambtenaar. Een verzoek van het Kamerlid Lankhorst (Groen Links) werd gistermiddag in de Ka mer ondersteund door de woord voerders van PvdA en CDA. Het PvdA-Kamerlid Middel zei dat in bungalows zijn al tot en met de kerstvakantie verhuurd. Nog deze week besluit het Pensioenfonds of de asielzoekers mogen blijven. Het is nog volstrekt onduidelijk hoe Commerce BV huurcontracten met WVC heeft kunnen afsluiten voor parken die niet het eigendom van het bedrijf zijn. De twee andere huurcontracten die WVC met Com- dit geval de indruk is ontstaan van merce heeft gesloten, lijken wel te misbruik van voorkennis. Hij zei het niet toelaatbaar te vinden dat "lieden klinkende munt slaan uit de nood van asielzoekers". Van Hurck, heeft in zijn oude baan maandenlang overleg gevoerd met exploitanten voor het huren van opvangcentra 'voor asielzoe kers. Van Hurck is nu mede-direc teur van Commerce Vastgoed BV, het bedrijf dat recreatieparken op koopt en vervolgens als opvangcen tra aan WVC verhuurt. Aanvankelijk verklaarde het mi nisterie dat Van Hurck, die maan dag ontslag nam, maar zijdelings te maken had met asielzoekers. Hij zou vooral belast zijn met de zorg voor Molukkers. Maar toen die klus was beëindigd, heeft hij zich inten sief bezig gehouden met het zoeken naar accommodaties voor de op vang van asielzoekers. De PvdA vindt dat de huurcon- deugen. Het gaat om het recreatie park Klompjan in Markelo en het pension Mooi Veluwe in Putten. Vluchtelingenwerk Nederland, de grootste organisatie op het ge bied van begeleiding van asielzoe kers, vindt dat het ministerie zich nodeloos een hoop problemen op de hals -heeft gehaald. Woordvoer der Voets: "Wij hebben er in princi pe geen bezwaar tegen dat WVC met commerciële instellingen in zee gaat, maar het betekent wel dat de overheidsuitgaven voor asielzoe kers heel wat hoger worden. WVC was een stuk goedkoper uit ge weest, als meer gemeenten wonin gen beschikbaar hadden gesteld". Terug uit Kuwayt SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is gistermiddag de Nederlandse In- tracten moeten worden opgezegd, grid van Thiel-Koopmans aangeko- als blijkt dat Commerce BV de re- men, die eerder deze week in een creatieparken inderdaad op basis konvooi van acht auto's met elf van voorkennis heeft gekocht. Het mannen vanuit Kuwayt naar Bag- gaat daarbij om vier centra. Het mi- hdad reisde. Op de luchthaven was nisterie is in verlegenheid geraakt het hoofd van het crisiscentrum van omdat twee van de accommodaties, buitenlandse zaken in Den Haag, F. AMSTERDAM - Lachend, ruikt een Amsterdamse douanebeambte aan de Drentse recreatieparken Westen- Steenbrink, aanwezig om haar te een van de bijna 1500 portefeuilles en portemonnees van olifantenleer die bergen en Hunzenbergen, niet in verwelkomen. Volgens Van Thiel is gistermorgen door hem en zijyi collega in beslag werden genomen. De partij het bezit zouden zijn van Commer- de voedselvoorraad van de Neder- is afkomstig uit Thailand en gemaakt van leer van de beschermde Aziati- ce BV maar van het Pensioenfonds landers in Kuwayt toereikend voor sche olifant. Invoer daarvan is in Nederland verboden. Vervoer- en Havenbedrijven. In de twee tot drie maanden. (foto ANP) twee parken zijn al 41 asielzoekers gehuisvest. Tussen het Pensioenfonds en het ministerie wordt momenteèl druk overlegd. Woordvoerder Verbeeth van het fonds: "We willen de asiel zoekers niet meteen op straat zet ten. Maar we hebben ook verplich tingen jegens onze klanten die in de vakantie zo'n huisje huren". De ganisaties eisten het verbod omdat volgens hen de effectiviteit van de shock niet te bewijzen valt en het "shocken" bovendien schadelijke bijwerkingen heeft. Bij de elektroshock-therapie wor den elektrodes geplaatst op de sche del en wordt een impuls van onge veer 120 volt door de hersenen ge- "We zijn nu weer gewoon terug op iejd Qp het moment wordt de be de manier waarop het hoort te wer- handeling in 22 klinieken verspreid r, u..ia over het hele land toegepast. Vol gens sommigen biedt de therapie De landelijke studentenvakbond uitkomst bij de behandeling van de- LSVb is er niet rouwig om. "Het pressieve mensen. Tegenstanders een rare regeling. Een gevolg van ECT bestrijden dit. Van onze redacteur Jeroen Dirks „ni[Vli:,., LEIDEN Net afgestudeerde stu- ken. Ze kunnen hun schuld in ter- over het hele jancj toegepast. Vol denten kunnen hun studieschuld mijnen aflossen" dit jaar niet in één keer vervroegd aflossen. Volgens een woordvoer der van het ministerie van onder wijs is het "niet eerlijk" door te gaan van het feit dat het ministerie stu- met de regeling omdat de deelne- dlelenmgen boekt als uitgaven, mers destijds is beloofd dat het een maar ze ais het geld weer terug- eenmalige regeling betrof. Yer: komt - ergens anders weer in- De rechtbank heeft zich bij haar vonnis laten leiden door deskundi gen die tijdens het kort geding had den aangevoerd dat patiënten uit- vroegd aflossen kon een voordeel hoekt. Met andere woorden: door sluitend na toestemming behan- opleveren van duizenden guldens. de ienjngen ontstonden tekorten en De vervroegde aflossingsregeling dje moesten snel worden aange- vverd drie jaar geleden plotsehng.n- Vuld. Voor studenten was dat heel - gesteld door minister Deetman. Hij prettig, want het scheelde vijf- tot geen inbreuk maken op de privacy wilde in korte tijd veel geld binnen tienduizend gulden. Maar wij heb- van de patient, krijgen om een gedeelte van de te- hen meteen gezegd dat sprake was /an ongelooflijk korte termijn-den- korten op zijn begroting aan te zui- deld worden. Omdat de patiënten zelf toestemming moeten verlenen, kan de elektroshock-therapie ook De raadsman van eén van de ei sers, mr. J. Gaasbeek, zei te betreu veren. Academici kregen de moge- hen", aldus woordvoerster Ady ren dat de rechter niet wilde ingaan lijkheid om in één keer hun totale Hoitink studieschuld terug te betalen. In De £svb verwacht overigens ruil voor snelle aflossing schold het geen nieuwe problemen omdat de mLni^rie..!8"derde _f i Xa?i studieleningen vanaf 1991 worden schuld kwijt. Een voordeel dat kan ondergebracht bij "een soort aparte oplopen tot tienduizend gulden. bank van lening". Minister Ritzen De regeling werd direct een groot (onderwijs) moet nog een keus ma- succes. Duizenden ex-studenten Ren maar Hoitink verwacht dat leenden geld bij hun ouders of ban- WOrdt gekozen voor een (gedeelte- te? schuld a;f. Hoewel Rjk) geprivatiseerde Informatise- ïn 1988 werd gezegd dat het om een rjngsbank. Daarmee kan worden eenmalige regeling ging, kreeg ook voorkomen dat studenten de 'gewo- vorig jaar een groot aantal academi- ne> marktrente in rekening wordt ci de mogelijkheid tot vervroegde gebracht. "Maar de fout zit ergens aflossing in een keer. Opnieuw pro- ancjers< Het is ridicuul dat grote fiteerden duizenden mensen, Maar dat is de laatste keer ge weest. "Het zou niet eerlijk zijn ten opzichte van de groepen studenten, die ouders met een laag inkomen hebben, met een - f enorme studieschuld worden opge- die toen at- zacjeld. In plaats daarvan pleiten wij op de mogelijke schadelijkheid van de therapie. Hij kondigde aan over een halfjaar in voorlopig hoger be roep te gaan. Volgens Gaasbeek zou de rechter juist wel moeten ingaan op de effectiviteit en schadelijkheid van de therapie. "Een dergelijk principiële uitspraak zou wellicht van het Europese Hof in Straats burg moeten komen", aldus de ad vocaat. Garantie gevraagd DEN HAAG (ANP) - De Ameri kaanse Elisabeth McCallister heeft de rechter-commisaris bij de recht- r academici-belasting: je laat af- daan", aldus de woordvoerder Hij fnkomln'bltalm foofde genoden bank Den f' benadrukt dat twee maal sprake is studje Daarmee haal je de drempel gevr=>agd. dat n'etwordt "PS' geweest van een uitzondering. Stu- weg en Ran iedereen studeren", al- pakt, als ze bij de getuigenverhoren denten die nu net zijn afgestudeerd. Hoitink In Australië zouden over de uitlevering van haar 7-jang zijn volgens hem niet in het nadeel. met het systeem goede ervaringen zijn opgedaan dochtertje aanwezig zal zijn. Staat wil deze garantie echter niet Academici-belasting is wellicht DEN HAAG (ANP/GPD) - De door bij iedere visser een inspecteur het betoog van WD-leider Bolkes- een voortzetting ook een oplossing voor Turken, Marokkanen, Surinamers en andere etnische minderheden die nogal de volgens wat problemen ondervinden bij het Binnenland kort overgehouden van de 'vergiftigde' dis die regeringspartner PvdA woensdag serveerde. Fractieleider Brinkman stelde gisteren zelfs de vraag aan de orde of tussen CDA en PvdA nog voldoende wederzijds vertrouwen bestaat om door te gaan. "Wij hebben koude rillingen gekregen van de argumenten die onze collega's hanteren om Braks te laten vallen. Deze maaltijd heeft een Hcllte nare smaak achtergelaten". De NS legt bij het PSV-stadion in Brinkman wilde van de PvdA wel Eindhoven een halte aan voor voet- eens weten hoe zij de visfraude zou balsupporters die met dé trein rei- aanpakken. Volgens hem kan het zen. De spoorlijn loopt vlak langs niet de bedoeling zijn om van Ne- het stadion. De halte wordt niet derland een politiestaat te maken meer dan een simpel perron. Daar naast moet nog een pad worden aangelegd naar het stadion. Vol gens NS kan de halte vermoedelijk al eind volgende maand in gebruik worden genomen. Snorfiets Het aantal dodelijke ongevallen met brom- en snorfietsen is de afge lopen maanden flink toegenomen. In januari kwamen vijf brom- en snorfietsers om, in april waren dat er tien. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek. Volgens een woordvoerder van VVN is de stijging van het aantal ongevallen vooral het gevolg van .het gebruik door de jeugd van de snorfiets, die bij de introductie hal verwege de jaren '70 vooral bij ou deren populair was. Specialisten De Landelijke Specialisten Vereni ging (LS V) vindt dat de regering het plan om het aantal specialisten met 114 te verminderen moet intrekken. Verder zou het voornemen om het aantal ziekenhuisbedden met onge veer vierduizend terug te brengen moeten worden heroverwogen. De LSV stelt in een rapport over de re ductieplannen dat het aantal spe cialisten moet zijn afgestemd op de feitelijke en de te verwachten groei van de behoefte aan zorg. Mishandeld Een 32-jarige vrouw uit Oost-Sou burg wordt ervan verdacht haar vijf maanden oude zoontje zo ernstig te hebben mishandeld, dat de baby aan de gevolgen van de toegebrach te verwondingen is bezweken. De vrouw bevindt zich in voorlopige hechtenis. De verwondingen zou den zijn ontstaan door het geven van een klap. Verdrongen Studenten filosofie aan de Katholie ke Universiteit te Nijmegen hebben de ex-directeur van de Heldring stichting, de 57-jarige H. Finkensie- per, door middel van een ultimatum uit de collegebanken verdrongen. CDA heeft een behoorlijke kater van de Algemene Inspectie Dienst tein. Hij beschuldigde premier Lub- hem kwalijke ontwikkeling dat de aanvragen en verkrijgen van studie democratie wordt bepaald door een financiering. Uit een onderzoek van 'erbond van kabinet met de rege- het Leids Interdisciplinair Centrum ning van McCallister is verlopen. McCallister kreeg bij de echt scheiding in 1983 de voogdij over haar destijds 3-jarige dochtertje toe gewezen. Toen zij vermoedde dat de •ader het dochtertje tijdens de om- iciuo iiHciuioLipiiiidii uiii gangsregeling misbruikte ontvoer dat er mazen inzitten", aldus Brink- breid_"op persoonlijke titel" steun ringspartijen. En niet door de hele voor Onderwijsresearch (LICOR) naar Hawaj De man toen uit de ouder lijke macht zetten, waarna een ar restatiebevel tegen haar werd uitge- man. aan Braks uit te spreken. "Naar Het CDA houdt vol dat Braks de mijn inzicht hebben zijn woorden Kamer voldoende heeft geïnfor- een volstrekt averechts gevolg ge meerd over de problemen in de vis- had. De heer Lubbers heeft zijn Tweede Kamer, die partij-onafhan- blijkt dat het doorgronden van de kelijk wordt geacht de regering te ingewikkelde regelingen vaak - - J controleren. moeilijkheden oplevert. Soms wordt de beurs zelfs (deels) afgewe- vaardigd. serijsector. Met Lubbers meent macht overschat. Dat gebeurt wel Tot het laatste moment, toen Braks zen omdat gegevens van de ouders Brinkman dat de PvdA haar besluit meer wanneer iemand lang aan de van Wöltgens te horen kreeg dat de ontbreken, of te laat worden ver- om het vertrouwen in hem op te macht is", aldus Bolkestein. Hij PvdA het vertouwen in hem opzeg- strekt. De aanvragers kunnen daar zeggen te veel op geruchten heeft vond het van moed getuigen dat "de de, heeft het kabinet overigens geen echter weinig aan doen omdat hun 'dêiTeTThaar dochtertje werdTerug- gebouwd. Toch besloot hij zijn be toog met de voor de PvdA gerust- stellende woorden: "Maar goed, we te gaan". PvdA heeft geweigerd onder het aanleiding gezien om het beleid van juk van de minister-president door Braks en de politieke aanvallen gestuurd r Lubbers eiste een "correctie" die zienswijze, maar Bolkestein beraad verzocht, zo zei Lubbers gis- Èen stuk minder geruststellend was hield voet bÜ stuk- "De premier teren. De premier wees erop dat heeft een schot voor de boeg gelost binnen het kabinet vertrouwen be en de PvdA willen smoren. Ik neem stond in het beleid-Braks. Er was dus geen woord terug". dan voor geen enkele minister re- Van Mierlo (D66) stelde bezorgd den om afstand te nemen van het vast dat Braks zijn aftreden kenne- visserijbeleid van Braks. Het kabi- lijk heeft gebaseerd op de verbro- net zag ook geen aanleiding om de ken vertrouwensrelatie met de brief van de PvdA-fractie, waarin zij PvdA, en niet op grond van het feit woensdag het vertrouwen in Braks dat de meerderheid van de Kamer opzegde, onderwerp te maken van zijn vertrek wenste. Hij zag daarin kabinetsberaad, aldus Lubbers. Ter Veld zet herziening aaw door Groen Links hebben gisteren zon- werp aan de Kamer voorleggen. Ter II der uitzondering hun bedenkingen Veld betoogt dat als iedereen die H kenbaar gemaakt tegen het voorne- wegens arbeidsongeschiktheid niet men van staatssecretaris Ter Veld in staat is een normaal inkomen te om bijzondere groepen van het verdienen recht krijgt op aaw, dat recht op een aaw-uitkering uit te twee miljard extra kost, voorname- sluiten. Bovendien leeft er, ook bij lijk omdat vooral vrouwen die nooit de PvdA, twijfel aan de noodzaak een eigen inkomen hebben ver- om de uitkeringsregelingen voor diend recht krijgen op aaw. oudere en arbeidsongeschikte werklozen en zelfstandigen (ioaw Ter Veld stelt voor alleen aaw te verstrekken als er door de arbeids ongeschiktheid inkomen is wegge vallen. De plaatselijke bloemenwinkel in St. Michielsgestel had het er gisteren en loaz) op te heffen. maar druk mee. Ettelijke boeketten werden afgeleverd bij het huis nan oud- De staatssecretaris van sociale ad minister Braks. anti ken en werkgelegenheid wil deson- DEN HAAG (GPD/ANP) - De Hoofdinspectie Gezondheidsbe scherming in Den Haag denkt vol gende week het onderzoek af te slui ten naar de handel en wandej van het farmaceutische bedrijf Drug- pharm Medical Supplies in Almere. Volgens de hoofdinspectie is het vrijwel zeker dat de partij ethyleen- glycol die in Nigeria zeker 1Ö9 kin deren het leven heeft gekost, van dit bedrijf afkomstig is geweest. Het onderzoek wordt echter bemoeilijkt doordat Drugpharm sinds april fail liet is. afgelopen maanden zeker 109 kin deren in Nigeria zijn overleden na gebruik van een hoestdrank die in Nigeria was bereid. In de parace tamol drank was als oplosmiddel' ffpi::k dat dp fout is smaakt het giftige di-ethyleenglycol ge- ,iL^ilS„rnnh.e °^Ch"SE d* P!«teze gang van zaken zeer De studenten ervoeren de aanwe- propyleen-glycol. De vaten waarin moej]jjR te achterhalen zal zijn". zigheid van de tot zes jaar veroor deelde ex-directeur als zeer pijnlijk. De man werd in mei veroordeeld tot zes jaar cel wegens het seksueel misbruiken van aan zijn zorg toe vertrouwde pupillen. ji u i Jrnarmaceuiiscne inausme in inc- ren voorzien van een verkeerd label. derland) heeft uitgewezen dat de fit- De hoofdinspectie Gezondheids bescherming heeft inmiddels de ad ministratie van het bedrijf Drug pharm Medical Supplies onder- ceutische bedrijven uit Almere zeg- Nigeria kent een grote markt voor zocht. Volgens het hoofd van de af- gen het bedrijf niet te kennen. De illegaal bereidde medicijnen, die zo- deling onderzoek van de inspectie, Nefarma-woordvoerder: "Daar wei m winkels met vergunning als J.A. Kooij, is er 'een rëele kans dat komt nog bij dat di-ethyleenglycol op straat worden verkocht. Vorig de fout is gemaakt bij het bedrijf uit niet voorkomt op.de lijst van grond- jaar werden ter bestrijding van deze Almere'. "Maar honderd procent ze- stoffen voor geneesmiddelen. Het is praktijken wettelijke maatregelen kerheid hebben we daarover nog vergif. Dus wat doet een firma die genomen, met gevangenisstraffen niet. We hebben het vermoeden dat Zegt in pharmaceutische grondstof- tot maximaal een jaar. Volgens de het gaat om een oude partij uit 1985. fen te handelen met die stof in huis? Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) is 40 tot 50 procent van de Nigeriaanse medicijnen namaak of De voormalig directeur van Drug niet in overeenstemming met de Pharm, J. Pijnappel, ontkent elke wettelijke normen, verantwoordelijkheid voor de ver- De stof ethyleen-glycol is een be- wisseling. Volgens hem werd er in standdeel van anti-vries. In 1986 de dertig jaar dat hij directeur is ge- ontstond veel opschudding over weest in zijn bedrijf met grote regel- Oostenrijkse en Duitse wijn nadat maat en grondig gecontroleerd, was gebleken dat di-ethyleenglycol "Als er al verwisseling heeft plaats aan de wijn was toegevoegd. De gehad, dan had dat, ook buiten het wijnboeren bleken dat al jaren te bedrijf, kwaadwillig gebeurd kun- doen om hun wijnen zoeter te ma nen zijn", zei Pijnappel in een reac- ken. Ethyleen-glycol behoort tot geria. Ik verwacht in elk geval dat tie, "maar dat lijkt me onwaar- eenzelfde groep stoffen als di-ethv- schijnlijk." leenglycol en is ongeveer de helft Het ligt volgens hem meer voor goedkoper dan propyleenglycol. de hand dat er in Nigeria iets fout is Gebruik van ethyleenglycol leidt gegaan. "Zelfs al waren de labels tot een verlamming van het centraal verwisseld, dan nog is het een hele zenuwstelsel en kan behalve nier- rare zaak dat de apotheker daar niet aandoeningen ook leveraandoenin- heeft gecontroleerd of het wel om gen en ademhalingsstoornissen tot de juiste middelen ging". gevolg hebben. ethyleen-glycol in de oude voorra den van het bedrijf voorkomt". Het onderzoek bij het bedrijf uit Almere wordt er volgens Kooij van- t wege het faillissement van Drug- Gisteren werd bekend dat in de pharm Medical Supplies niet een- voudiger op. "Als de verwisseling van de etiketten om een incident gaat, is het natuurlijk zeer moeilijk te achterhalen. Het is ook nog mo- ma uit Almere in geen enkel register van pharmaceutische ondernemin gen voorkomt. Ook andere pharma- Dat is eigenli|k heel makkelijk Met een kastenwand van Exclusief heeft u alle mogelijkheden die u zelf wilt in de hand. Ruimtebesparende kastdeuren, naar eigen smaak voorzien van spiegels of panelen in vele eigentijdse kleuren geven een extra cachet aan uw interieur Ook de indeling is altijd exclusief, precies zoals u het zelf wilt. De optimale benutting van iedere centimeter geeft u een prettig 'opgeruimd' gevoel en zeker 30% meer bergruimte Voor elke plaats in uw woning is er een passende oplossing, exact op maat, in oogstrelende vorm geving. Onze woonadviseur geeft u graag advies 'op maat' anders denken over wonen Oen Haag: Spui Rijswijk: Winkelcentrum In de 8oogaard Leiden: Nieuwe Riin Rotterdam: Mariniersweg hk Hoogstraat Leidschendam: Winkelcentrum Icidschenhage Hilversum: Groest Zwolle: Weversgildcplein Voorschoten produktie- en distributiecentrum

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3