D Q E3 'Ik kies al mijn rollen op intuïtie 'Days of Thunder' is net een echt coureursdrama Jeroen Krabbé blijft intemationaal successen boeken VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1990 PAGINA 21 'Days of Thunder', regie: Tony Scott; met Tom Cruise en Robert Duvall, te zien in Lido, Leiden en Euro, Alphen. alle leeftijden. Het echte stockcar-racen is in Ne derland vrijwel onbekend. Voor de nieuwsgierige autosportliefhebber is 'Days of Thunder' dus een heerlij ke film. Gelooft u maar dat het een opwindend gezicht is: die opge voerde Chevrolets, Buicks en Fords die als een bliksemschicht over het cinemascopedoek razen. De camera laag boven het wegdek, flitsende montages van gaspedalen, verbeten koppen en smeltende banden, en als hoogtepunt wagens die elkaar bij topsnelheid van de baan probe ren te duwen. Laat dat maar rustig aan regisseur Tony Scott over. Met de sterren Tom Cruise en Robert Duvall in de hoofdrollen lijkt 'Days of Thunder' net een echt coureurs drama. Scott is zijn carrière begonnen als maker van reclamefilms, en dat is nog steeds goed te zien. Vanaf zijn speelfilmdebuut 'The Hunger' (1983) tot aan zijn meest recente films 'Revenge' en 'Days of Thun der' zijn mooie plaatjes en sugges tieve scenes zijn handelsmerk. De inhoud is daar volstrekt onderge schikt aan. Om in sporttermen te spreken: Scott is een goede sprin ter, maar als het op uithoudingsver mogen aankomt valt hij door de mand. Zo blijkt in 'Days of Thun der' al snel dat het scala aan technie ken waar hij over beschikt vrij be perkt is. Alle race-scenes lijken sterk op elkaar en als tegen het eind een echte climax nadert heeft Scott zijn kruit al verschoten. Het hele concept van 'Days of Thunder' lijkt trouwens sterk op een door de producenten bedachte blokkendoos. Pasklare stukjes op winding en imitatie-drama, met het eerdere succes 'Top Gun' (ook met de combinatie Scott-Cruise) in het achterhoofd. Je zou bijna denken dat eerst alle wedstrijd-scenes wer den gefilmd, en dat de makers daar vervolgens voor de afwisseling een ernstig ongeluk, een kleine liefdes affaire, een vader-zoon probleem en wat rivaliteit onder coureurs bij ver- i. Het ene moment lijkt het BIOSCOPEN Tom Cruise als stock-car racer in 'Days of Thunder' Niet dat het allemaal zo belang- 'blanco', maar Robert Duvall trak teert de kijker zelfs nog op een kos telijk stukje acteren. De enige echte vergissing is de casting van de veel jSnge Nicole Kidman als de neu- zoekt toch wel een andere film uit. Het kijkt lekker weg, saai is het be slist niet, en zo'n stadion vol frisge- kleurde auto's is een feestelijk ge zicht. Tom Cruise speelt tamelijk rochirurg waar Cruise verliefd op wordt. Zelfs de meest goedgelovige kijker ziet in een oogopslag dat Kid man meer tijd in de schoonheidssa lon dan in de operatiekamer door- (foto GPD) brengt. Verder geen kwaad woord over dit vlotte, pretentieloze werkje. Het onschuldige spektakel van 'Days of Thunder' is heel wat aangenamer dan de overdosis vuurwapenge weld die in veel andere Amerikaan se films voor amusement doorgaat. LEO BANKERSEN door Pieter van Lierop (GPD) - „Bij filmacteren moet alles wat je doet een volmaakte echtheidswaarde hebben. Op toneel kun je heel veel faken; er zit zo'n af stand tussen wat je doet en zelfs de allereerste rij die je bereikt. Maar geprojecteerd or een doek van zes bij ne gen meter is zelfs elke on waarachtige gedachte in ie mands ogen te zien. Je moet verdomd goed weten wat je speelt en wat voor gedach ten er door je kop schieten. Dat stramien moet heel zui ver zijn." Jeroen Krabbé zegt het. Krabbé speelde hoofdrollen in zes grote Nederlandse films en sinds zijn interna tionale doorbraak in 1985 ac teerde hij in twaalf buiten landse speelfilms en zes in ternationale tv-producties. Zijn rolletje als violist met Barbra Streisand als regisseur èn tegen speelster in Prince of Tides zal Jeroen Krabbé dezer dagen net heb ben voltooid. Deze maand werd hij ook verwacht op de set van Kafka, onder regie van Steven Soderbergh, met Jeremy Irons als tegenspeler. Bovendien beginnen deze maand de opnamen voor Shining Through waarin hij een hoofdrol als nazi-offi cier krijgt tegenover Melanie Grif fith en Michael Douglas in een spio- nage-avontuur. - Jeroen Krabbé: „Wat voorberei ding betreft, werk ik voor toneel en film op precies dezelfde wijze. Bij toneel projecteer je wat er in je om gaat. Dat moet je technisch zien te vergroten Op een filmset probeer ik me eigenlijk totaal leeg te maken en dan te kijken wat er gebeurt, als je met iemand praat of op iemand rea geert. Maar het is beide gebouwd op hetzelfde. Op wekenlang nadenken en proberen. Voor film weliswaar in mijn eentje, voor toneel met een aantal mensen en een regisseur er bij." Jeroen Krabbé in één van zijn internationale rollen, 'Murder East, Murder West', met tegenspeelster Suzanna Hamilton (,oto GPD> Concentratie „Op een filmset moet je je geweldig kunnen concenteren. Er staan veer tig mensen voor je, die allemaal iets anders doen. Alles beweegt. Soms kan ik mijn tegenspeler niet eens zien, omdat er al die mensen tussen door komen. Ik zie ergens nog net een oog of zo. Desondanks heb ik het het altijd volstrekt natuurlijk gevonden, voor een camera staan. Nooit angst voor gehad. Nooit dat ding gebiologeerd in de gaten ge houden. Eerder het omgekeerde. Ik probeer altijd van de camera weg te spelen, in plaats van er naartoe. Niet gepröbeerd een mooie fotografi sche hoek te vinden, maar eentje die natuurlijker is. Liever mijn gezicht weg, liever mijn achterhoofd dan iets anders. Volgens mij krijg je daar de beste resultaten mee. Na tuurlijk blijf ik me er altijd van be wust dat daar de camera staat en hier een lamp die een lelijke slag schaduw veroorzaakt indien ik mijn hand een centimeter te ver ophef. Maar als je dat een keer weet, kun je spelen met die wetenschap. Ik kan acteren op de millimeter. Dat heb ik geleerd bij Een Vlucht Regenwul pen, omdat ik toen met mezelf in een dubbelrol moest spelen. Daar was een denkbeeldige streep waar ik niet overheen mocht, anders zou mijn neus er zijn afgehakt. Daar heb ik de techniek van mijn vak hele maal geleerd." Vakmensen „Ik heb graag Engelse tegenspelers. Engelsen zijn nuchtere vakmensen, opgevoed in een nuchtere techni sche traditie: 'Je doet het maar! Het is een vak!'. Dezelfde traditie als wij hebben. De Europese traditie, zeg maar. Amerikanen hebben dat hele maal niet. Vaak zijn die een beetje doorgeflipt. Ik denk dat ik net zo goed aan 'method acting' doe, maar dan wel thuis. Als ik op de set kom, heeft niemand er iets mee te maken wat mijn voorwerk is geweest. Maar op zo'n Amerikaanse set, daar heerst er vaak een bijna heilige stil te en mag er niemand in een 'eye li ne' staan. Omdat anders de acteur wel eens in zijn concentratie ge stoord zou kunnen worden. En soms moet er ineens eentje weg om even in de nog stillere stilte van zijn kleedkamer even te gaan nadenken. En dan komt hij terug en doet pre cies hetzelfde. En dan denk ik als nuchtere Hollander: 'Was dat het nou?' Ik word daar niet goed van. Ik doe wat me gevraagd wordt en zorg dat ik zo geprepareerd ben dat ik het kan doen. Ik heb op de set geen uur meer nodig om me te concentre ren. Daar is voor mij een minuut voldoende." „Ik heb graag dat een regisseur me uitdaagt iets te tonen dat ik nooit heb getoond. Dan hoor je: 'We zijn zo blij dat een acteur van jouw kaliber dit speelt!' Maar als dat het is, dan is er niks. Wat moet ik dan doen? Moet ik dan herhalen of zo, wat ze in een eerdere film van me gezien hebben? Het is veel interes santer, wat ik net heb gedaan, Mur der East Murder West, met Peter Smith. Die was zo vreselijk goed, die man. En die was absoluut niet tevreden. Die had me gezegd: 'Ik vind jou hartstikke goed', maar van af dat niveau ging hij werken. Die ging daar niet op hangen. Elke take had hij iets nieuws, deed hij er iets bij en ik vond dat fan-tas-tisch. Het heeft ermee te maken of een regis seur zijn acteurs aankan of aan durft. Ik heb het gevoel dat Meryl Streep absoluut niet meer wordt aangepakt. Door niemand. En dan vervalt ze in hetzelfde wat ze bijna altijd doet. We hebben als acteurs allemaal onze makkelijke handva ten, waar je onmiddellijk naar grijpt als je in onzekerheid wordt gelaten over wat men nou echt van je heb ben wil. Dan probeer ik soms te pro voceren. Dan doe ik net alsof ik geen idee heb van wat de bedoeling is. Dan vraag ik: 'Hoe wil je hebben dat ik het doe?' Dan zie je vaak een schrikreactie." Violist „Het liefst word ik uitgedaagd om iets te presteren waarvan ik zelfs ernstig betwijfel of ik het eigenlijk wel kan. Zoiets als een violist spelen in Prince of Tides. Daarvoor werd ik door Barbra Streisand opgebeld, op een nacht in Hamburg. Ik wist dat ze naar me op zoek was, want dat had mijn agent me verteld. En toen belde ze zelf om te zeggen dat ze me absoluut wilde hebben. Ik voelde me zeer vereerd. Totdat ik hoorde dat ik een violist moet zijn en echt viool zou moeten spelen. Toen heb ik gezegd: 'Maar daar moet je mij niet voor hebben, dat kan ik hele maal niet! Ik kan geen noten lezen, ik kan niet zingen. Ik hou verschrik kelijk veel van muziek, maar het enige wat ik op dat gebied presteer, is een grammofoonplaat opzetten.' Zij vond dat ik het toch kon léren en ik zei dat ik dat betwijfelde. 'Nou dan probeer je het maar!' Zei zij streng. Toen ben ik het gaan probe ren. Heb drie maanden elke dag ge werkt daaraan en nu kan ik het dus ook. Het gaat maar om een kleine rol, maar ik heb er zo hard aan ge werkt. Zelden zo hard gewerkt. Ca- vatina, van Brockwell, een heel mooi stuk. Vorige week was ik in South Carolina, waar ze bezig zijn met de film. Ik had een tape bij me waarop ik het speelde, quasi dus. Nou daar was ze zeer, zeer tevreden over. Want haar zoon, haar echte zoon, Jason Gould, die speelt ons kind in de film. Die moet óók viool spelen en die kan er nog steeds geen fuck van. Ik riep nog: 'En die heeft tenminste nog een moeder die kan zingen!' Ik ben nu verder dan hij en ik benijd hem niet met zo'n moeder. Want jezus, het is me een tante. Maar het is óók een mees-ter-lijk mens." "Ik kies eigenlijk al mijn rollen op mijn intuïtie, niet op roem en status en geld, want dan zou ik voor ande re dingen dienen te kiezen. Hiervan dacht ik: Het is leuk iets te moeten doen dat zó ver van me af staat dat zelfs mijn familie tegen me zei dat ik nu te ver was gegaan. Het gezin heeft er echt onder geleden, onder mijn gekras op dat ding. Echt waar hoor. Drie maanden lang, elke dag, drie uur. Het klinkt van geen kan ten, maar het gaat erom hoe het er uit ziet.... Je zal zien: dertig secon den gebruikt ze ervan. Maar dat is film." Een van de meest geslaagde kome dies die ik dit jaar heb gezien, is in ons land buiten de bioscopen gebleven, maar moet het doen met alleen de video-uitvoering. Het gaat om 'Let it ride' van Joe Pyt- ka met in de hoofdrol Richard Dreyfuss als de schlemiel die het wedden niet kan laten en die vol komen verloren is als hij de ren ba nen bezoekt. Door een mazzeltje komt hij er achter dat gangsters een koers hebben geregeld. Hij wint een smak geld en gebruikt dat om zijn fortuin uit te bouwen. r waarop Dreyfuss zich op de renbaan gedraagt en waar mee hij omspringt met zijn vrouw (Teri Garr) en zijn vrienden is buitengewoon vermakelijk. Re gisseur Pytka heeft van het ver haal een heel lichtvoetige komedie gemaakt die bioscooproulatie dik had verdiend. Esselte CIC. Wel in de bios is 'Parenthood' van Ron Howard geweest. Ook lichtvoetig en ook heel aardig. Hoe spring je om met kinderen. Het valt niet mee, zeker niet als je een stoethaspel bent als Steve Martin. Tom Hulce, Rick Moranis, Mary Steenburgen, Dianne Wiest, Jason Robards en Martha Plimp ton behoren tot de talentvolle ac teurs die van 'Parenthood' een werk hebben gemaakt vol spot en zelfspot. Esselte CIC. Humor Eddie Murphy houdt zich ook voornamelijk met humor bezig, al lukt het niet altijd even goed. Hij regisseerde 'Harlem nights' en speelt er ook de hoofdrol in. De vormgeving is mooi. De jaren der tig herleven in het gangsterver- haal vol nachtclubs, corrupte agenten en mooie vrouwen. Murp hy's lach blijft mooi om te horen, maar het verhaal is er een van twaalf in het dozijn, en de regie is rechttoe-rechtaan. Esselte CIC. De jeugdige Oliver Benny speelt de hoofdrol in 'High frequency' van Faliero Rosati. Benny is een radio- en televisieamateur die ge luiden en beelden opvangt die te maken blijken te hebben met een moord en zelfs met een groot com plot. De jongen woont in Amerika en de enige man die de betekenis van zijn bevindingen begijpt woont in Zwitserland. Hoe los je zo'n situatie op. Rosati doet het kundig en hij zorgt voor een be hoorlijk spannende finale. RCA. 'Big shots' van Robert Mandel draait om kinderen die wonen in een sloppenbuurt. Ze leven van de straat en dat is niet eenvoudig, ze ker niet met al die volwassenen dip, zo hun eigen ideeën over cri- minaliteit hebben. 'Big shots' is bedoeld als actiekomedie, maar omdat het verhaal erg voorspel baar is en de manier van acteren van de jeugdige acteurs overdre ven blijft de film in de goede be doelingen steken. Esselte CIC. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Days of thunder' - Lido, Leiden en Eu ro, Alphen. 'Internal Affairs' - Astra, Wassenaar. 'Stanley and Iris' - Astra, Wassenaar. BLIJVERS 'Another 48 hours' - De wereld van Nick Nolte en Eddy Murphy is harder geworden, Luxor, Leiden, Euro, Al- 'Bird on a wire' - Er klopt iets niet in film met Goldie Hawn en Mel Gibson, Lido, Leiden 'Wild at heart' - Delinquent gaat er met zijn grote liefde vandoor. Lido, Lei- The hunt for Red October' - Jacht op Russische atoomonderzeeër, Lido, Leiden Total Recall' - Paul Verhoevens Ame rikaanse kassucces Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Pretty woman' - Miljonair en licht meisje nader tot elkaar, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Gremlins, deel 2' - Leuke griezels ver overen Manhattan, Euro, Alphen, Greenway, Voorschoten. 'Back to the future, deel 3' - Gein in de beste traditie van Lucky Luke - Green way, Voorschoten 'Ook honden gaan naar de hemel' - Te kenfilm met grimmig karakter, Lido. Leiden, Astra Wassenaar en Euro, Al- 'When Harry met Sally' - Trianon, Lei- 'War of the Roses' - Huwelijkskome die, Trianon, Leiden. 'Claudia Porno' - Rex, Leiden 'She's out of control' - Greenway, Voorschoten. 'Driving miss Daisy' - Over de bijzon dere relatie tussen een bejaarde vrouw en haar zwarte chauffeur. Greenway, Voorschoten. 'Oliver en Co' - kinderfilm Walt Dis ney, Greenway, Voorschoten 'Wrong bet' - Karatefilm, Euro, Alphen FILMHUIZEN 'Deads poets society' - Het Kijkhuis, Leiden 'Crimes and Misdemeanours', kome die van Woody Allen - Het Kijkhuis 'Mon Oncle' - Het Kijkhuis 'Jour de Fete' - Het Kijkhuis 'Les Vacances de monsieur Hulot' - Het Kijkhuis 'Midnight Express' - LVC, Leiden 'My Left Foot' - LVC 'El Cochecito' en 'Mama cumple cien anos' - Lak, Leiden 'Belly of an Architect' - Park Filmhuis, Alphen DEN HAAG 'Hard to kill' - Asta (3463500), 16 jr. 'Gremlins, deel 2' Asta, al. 'Another 48 hours' - Asta, 12 jr. 'Wild at heart' - Babylon (3471656), 16 jr. 'Pretty woman' - Babylon, al. 'Let the music dance' - Babylon, a.l. 'Wrong bet' - Cineac (3630637), 16 jr. Total recall' - Cineac, 16 jr. 'Dark Angel' - Cineac, al. 'Pretty woman' - Metropole (3456756). al. 'Back to the future, deel 3' - Metropole, 'Days of thunder' - Metropole, a.l. 'Bird on a wire' - Odeon (3462400), al. Total recall' - Odeon, 16 jr. 'Delta Force 2' - Odeon, 16 jr. 'Days of thunder' - Odeon, al. 'Everybody Wins' - Studio (3656402), 12 jr. 'Un monde sans pitié' - Studio, 16 jr. 'Dead poets society' - Studio, 12 jr. Trop belle pour toil' - Studio, 16 jr. AMSTERDAM 'Let the music dance' - Alfa (278806), al. 'Pretty Woman' - Alfa, al. 'Everybody wins - Alfa. 12 jr. 'Dead poets society' - Alfa, 12 jr. 'Pretty woman' - Alhambra (233192), 'Days of thunder' - Cinerama, al. 'Wild at Heart' - Calypso (234876), 16 jr. 'Wild orchid' - Calypso, 16 jr. 'La petite voleuse" - Cinecenter (236615), al. 'Un monde sans pitié' - Cinecenter, 16 jr. 'Bagdad Café' - Cinecenter, 16 jr. 'Cyrano de Bergerac' - Cinecenter, al. 'The hunt for red October' - Cinema (151243), al. 'Days of Thunder' - Cinema, a.l. 'Dark Angel' - City (234579), 16 jr. 'Revenge' - City, 12 jr. 'Another 48 hours' - City, 12 jr. 'Gremlins, deel 2' - City, al. 'Wrong bet' - City, 16 jr. 'Hard to kill' - City, 16 jr. 'Look who's talking' - City, al. 'Delta Force 2' - City, 16 jr. 'Short film about love' - Kriterion (231708). 'Who's afraid of Vergina Woolf - Krite- 'It's Me' - Kriterion, 16 jr. 'Landscape in the mist' - The Movies (245790), aL 'Blue Velvet' - The Movies, al. 'Coeurs fiambés' - The Movies 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'Kracht' - The Movies. 'The hunt for red October' - Tuschins- ki (262633), al. 'Back to the future, deel 3' - Tuschins- ki, al. 'She's out of control' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. 'Pretty won- 'Bird on a (243639), al. Total Recall' - Tuschinski, 18 jr. 'She's been away' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 22 september Spelen of sterven (Ned. 3, 20.20). Ne derlandse Anna Blaman-verfilming uit 1990 van Frank Krom, met Geert Hunaerts en Tjebbo Gerritsma. Kees, een 15-jarige puber, leidt een eenzaam bestaan zonder vrienden. Hij wil zich zelf uit isolement bevrijden en nodigt daartoe de populaire Charel uit, die in alles zijn tegenpool is. Beide jongens raken verstrikt in beklemmende machtsstrijd. Rock around the clock (Ned. 2, 21.55). Amerikaanse film uit 1956 van Fred F. Sears, met Bill Haley e.a. Een onbekende band reist naar New York waar roem wacht. De film deed de roek-rage naar Europa overwaaien. Two mules for sister Sarah (BBC 1, 22.10). Amerikaanse western uit 1970 van Don Siegel, met Clint Eastwood en Shirley MacLaine. Rondtrekkende cowboy redt non van verkrachting, maar vergist zich in haar intenties. The exorcist (RTL 4, 23.10). Ameri kaanse horrorfilm uit 1973 van William Friedkin, met Linda Blair en Ellen Burstyn. Duivel heeft bezit genomen van lichaam van 12-jarig meisje. Ge stoorde priester onderneemt pogingen de demon in haar uit te drijven. The changeling (BBC 1, 00.30). Ca nadese horrorfilm uit 1979 van Peter Medak, met George C. Scott en Melyy Douglas. Musicus betrekt een huis waarin de geest van een vermoord kind rondwaart. Le maitre d'école (BBC 2, 00.55). Franse film uit 1981 van Claude Berri, met Michel Coluche en Josiane Balas- ko. Een werkloze weet, zonder oplei ding, een aanstelling als onderwijzer te krijgen. Hij vervangt de overspannen collega's met verbluffend goede resul- Zondag 23 september The hallelujah trail (BBC 1, 16.00). Amerikaanse westernsatire uit 1965 van John Sturges, met Burt Lancaster en Lee Remick. Indianen en groepje geheelonthouders vechten om een la ding whisky. Maandag 24 september Rambo 1: First blood (RTL 4, 21.15). Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Ted Kotcheff, met Sylvester Stallone en Richard Crenna. Vietnam-veteraan wordt in de VS ten onrechte opgepakt. Hij weet te ontsnappen en gaat vervol gens met het hele politiekorps op de Dinsdag 25 september Treasure of Matecumbe (Ned. 1/ 15.38) Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Vincent McEveety, met Peter Us tinov en Robert Foxworth. Jongetje gaat samen met vriendje op zoek naar het familiefortuin. Het spoor leidt hen naar Matecumbe. een moeras in Flori da. Ze worden gevolgd door -een 'slechterik' die hen hun gevonden for tuin afhandig wil maken. Hero (Ned. 2, 17.00). Britse speel film uit 1986 van Tony Maylam. Im pressie van het WK-voetbal 1986 in Mexico. Speciale aandacht voor de verrichtingen van Platini, Lineker, Rummenige en de ster van het toer nooi Diego Maradonna. Sailor beware (BBC 2, 19.00). Ame rikaanse speelfilm uit 1951 van Hal Walker, met Dean Martin en Jerry Le wis. Dean en Jerry nemen dienst bij de The drctscr (BRT 2, 20.00). Britse speelfilm uit 1983 van Peter Yates, met Albert Finney en Edward Fox. Kame nier doet al het mogelijke om het zijn ziekelijke baas naar de zin te maken Children of a lesser God (Ned. 1, 20.05). Britse speelfilm uit 1986 van Randa Haines, met William Hurt en Marlee Matlin. Leraar aan een insti tuut voor doven wordt verliefd op een van zijn leerlingen, een dove en intro verte vrouw. Het duurt even, maar uit eindelijk bloeit er een hartstochtelijke relatie op. Sylvester Stallone: maandag bij RTL 4. (foto ap) Woensdag 26 september De negerhut van oom Tom (Ned. 1, 19.56). Amerikaanse speelfilm uit 1987 van Stan Lathan, met Philicia Rashad en Bruce Dern. Naar de gelijknamige roman van Harriet Beecher Stowe. Amerika, een tiental jaren voor de bur geroorlog. De slavin Eliza vlucht naar Canada. Oom Tom weigert met haar mee te gaan. Hij blijft achter in de zui delijke staten. The Inspector general (Ned. 2, 20.27). Amerikaanse speelfilm uit 1987 van Henry Koster, met Danny Kaye en Walter Slezak. Rusland ten tijde van Napoleon. Dorpsbewoners zien anal fabeet aan voor inspecteur-generaal der belastingen. Rollercoaster (BBC 1, 23.35). Ame rikaanse thriller uit 1977 van James Goldstone, met Henry Fonda en Ri chard Widmark. Sabotage op de ker- Donderdag 27 september Opstand in Soblbor (2) (Ned. 1. 23.13). Nederlands-Russische documentaire uit 1989 van Lily van den Bergh en Pa vel Kogan. Vier overlevenden van het kamp Sobibor in Oost-Polen praten over de opstand in het kamp en de ont snapping op 14 oktober 1943, de laatste oorlogsjaren en de eeuwigdu rende herinnering. Vrijdag 28 september The karate kid. part II (RTL 4. 20 30). Amerikaanse film uit 1986 van John G Avildson, met Ralph Macchio en No- nyuki Pat' Monta Vervolg op deel 1. Cleopatra (RTL 4, 23 15) Ameri kaanse film uit 1963 van Joseph L. •Mankiewicz, met Elizabeth Taylor en Richard Burton. Liefdesrelatie met verstrekkende gevolgen tussen Julius Caesar, de oude keizer van het Ro meinse rijk, en Cleopatra, jonge ambi tieuze heerseres over Egypte Deel 1 Somebody killed her husband (Ned. 1. 23 40). Amerikaanse film uit 1978 van Lamont Johnson, met Jeff Bridges en Farrah Fawcett-Msuors. Overspelige vrouw raakt in de proble men als haar echtgenoot dood aange troffen wordt. «CttAHDWttTHflS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21