Center Pares 'ontdekt' het kind MbMsMrti Veel nieuwe vismethoden van Britten Elk jaar wordt voor 120 miljoen aan medicijnen verspild CDA wil wachtgelders ook voorrang geven bij vacatures Minister Maij-Weggen trekt klein boetekleedje aan PROTEST IN SCHOTLAND Voorstel Sihanouk voor compromis over Cambodja Parlement Polen wil snel presidentsverldezingen VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1990 PAGINA 11 r.'.Vii MfWA w J j r'.'i j f Groot Brittannie is niet alleen de bakermat van het voetbal, ook op hengelsportgebied is er veel waarvan de oorsprong is terug te vinden op de Britse eilanden. Neem bijvoorbeeld de boilie- - cultus van de laatste jaren: de basis daarvoor werd gelegd bij een groep Britse karperfanaten die op zoek was naar nieuwe vangstmethoden omdat de be staande weinig resultaat meer op leverden. Maar ook andere vismethoden zoals het gebruik van de ledger- - hengel en de toepassing van de swingtip werden voor de eerste maal toegepast door de Britten. Nu is het aardige van Nederland se hengelaars dat we die nieuwe visstijlen niet klakkeloos overne men, maar ze aanpassen voor de meestal toch iets andere nationa le omstandigheden. Niet zelden betekent dat een zekere verfij ning, waarbij de leerling zijn leer meester overtreft. Dat in Engeland de speurzin toch iets groter is dan bij ons ligt voor een belangrijk deel veran kerd in twee feiten. In de eerste plaats beschikt men er - kwalita tief gezien - over veel minder vis water en in de tweede plaats is de Engelse sportvisser een henge laar die zijn vangsten en visme thoden graag uitdraagt. De visstand van bescheidener omvang noopt de Britse henge laar te zoeken naar nieuwe me thoden waarop hij zijn concur rent kan aftroeven. In ons land is zo'n groot visareaal beschikbaar dat de bevissing over het alge meen bescheiden is en de vis niet gauw een bepaald aas als 'gevaar lijk' gaat herkennen. Wat dat uitdragen van kennis en vangsten betreft is er een frap pant verschil met ons land. Wij beschikken op het ogenblik nog slechts over één geïllustreerd hengelsportmaandblad van enig formaat. In Engeland daarente gen bestaan twee fraai uitgevoer de weekbladen met daarnaast nog een groot aantal gespeciali seerde maandbladen. Waar in ons land de NOS vis- en zeevisparade, opvolger van KRO's Kanjer Koning-competi tie, ter ziele ging, bulken de En gelse bladen week in week uit van trots poserende sportvissers, compleet met vaak tot op de gram nauwkeurig gewogen vangsten. Het competitie-element en de drang naar nog groter en zwaar AMSTERDAM (GPD) - Elk jaar wordt in Nederland voor 120 mil joen gulden aan medicijnen onge bruikt teruggebracht naar de apo theken. Dat heeft staatssecretaris Simons (volksgezondheid) vanmid dag gezegd op een symposium in Amsterdam. Hij wil een einde ma ken aan die verspilling door de in vloed van consumenten, doktoren en apotheken te vergroten ten koste van de farmaceutische industrie. Simons stelde dat het gebruik van medicijnen veel efficiënter moet door een driesporenbeleid. Door de introductie van een genees middelenvergoedingssysteem (GVS) op 1 januari 1991 worden duurdere merkartikelen niet geheel vergoed door het ziekenfonds. Te gelijk wordt een maximaal bedrag gesteld voor een groep medicijnen, die onderling uitwisselbaaar zijn. Medicijnen boven de limiet worden niet volledig vergoed en de gebrui ker moet zelf bijbetalen. Simons wil verder dat artsen goedkopere en kwalitatief gelijkwaardige medicij nen zullen voorschrijven. Onlangs zyn er lijsten met catego rieën medicijnen ter goedkeuring naar huisartsen en apotheken ge stuurd. Daaruit blijkt dat het GVS op flinke steun kan rekenen. Si mons: "Inmiddels heeft 58 procent van de doktoren en 42 procent van de apothekers verklaard dat het sys teem een goede farmaceutische ver zorging mogelijk maakt". Verder wil Simons gaan werken met zogenaamde farmaceutische groepen van doktoren en apothe kers die elkaar adviseren over nieu we ontwikkelingen. Een speciaal ondersteuningsteam van het minis terie moet de groepjes op gang hel pen. Ten slotte wil Simons de infor matie aan patiënten en consumen ten vergroten, zodat ook die een be tere afweging kunnen maken over de soort en de mate van gebruik van medicijnen. DEN HAAG (ANP) - De CD A-frac tie in de Tweede Kamer blijft tegen een verplichting voor onderwijsin stellingen om bij vacatures wacht gelders aan te nemen. Maar woord voerder Tuinstra zei gisteren bij de voortzetting van het debat over het omstreden voorstel zich neer te leg gen bij "niet-vrijblijvende voor rangsbehandeling" voor wachtgel ders boven andere sollicitanten. Het CDA is tegen een verplichte aanstelling van wachtgelders om dat dat een bedreiging voor de vrij heid van onderwijs zou zijn. Minis- Koelwagen vol kogels PATRAS (AP) De Griekse doua ne heeft gisteren een arsenaal van ruim 100.000 kogels van allerlei ty pes aangetroffen die waren verstopt in een koelwagen. De vrachtwagen, voorzien van Westduitse kentekenplaten, arri veerde gisteren per veerboot uit het Italiaanse Ancona in de haven van Patras. Volgens een havenwoord voerder zijn twee mannen die daar op de wagen stonden te wachten aangehouden. De politie zoekt de Kretenzische vleeshandelaar, op wiens naam het voertuig staat DEN HAAG (ANP) - Minister Maij-Weggen (verkeer) heeft giste ren in de Tweede Kamer erkend dat zij en minister Hirsch Ballin (justi tie) elkaar niet goed hebben begre pen op het punt van de boetes voor zwartrijden in bus, trein tn tram. "De coördinatie verdient niet de ab solute schoonheidsprijs", aldus de minister. Maij-Weggen en Hirsch Ballin walen gisteren door de Kamer op het mafje geroepen om uitleg te ge ven over de gang van zaken rond de boetes. Maij-Weggen verhoogde de boete per 1 augustus van 25 tot 100 gulden. Maar het openbaar ministe rie, dat onder verantwoordelijkheid valt van de minister van justitie, liet weten een acceptgiro van 65 gulden te zullen sturen aan overtreders die niet onmiddellijk betaalden. De Ka mer was kwaad over dat gebrek aan afstemming. Maij-Weggen verdedigde haar be leid door zich te beroepen op haar wettelijke bevoegdheid zelfstandig de boete vast te stellen. Bovendien had zij "en marge van de vergade ring van de ministerraad" met Hirsch Ballin over haar voornemen gesproken. "Wij hebben elkaar toen kennelijk niet goed begrepen. Daar uit leren we een lesje. Voortaan zul len we afspraken schriftelijk vast leggen". Volgens Maij-Weggen was geen sprake van ruzie tussen haar en Hirsch Ballin. De minister was bereid "een klein boetekleedje" aan te trekken. Maar zij verdedigde de maatregel door dik en dun. Een boete van 25 gulden is veel te laag. 'Fatsoenlijke burgers' worden ontmoedigd en bovendien: de minister van verkeer en water staat draait op voor de tientallen miljoenen guldens aan inkomsten derving. Maij-Weggen wees erop dat de maatregel niet alleen staat. Zo wordt er hard gewerkt om het aan tal controleurs in het openbaar ver voer - met name in de grote steden - te vergroten en ook worden techni sche middelen aangewend om de toegang tot metrostations zonder plaatsbewijs onmogelijk te maken. Hirsch Ballin zegde toe ernaar te streven vóór 1 november duidelijk heid te verschaffen over het overleg tussen beide ministeries over de uit eindelijke hoogte van de boete voor zwartrijden. Tot die tijd biedt het openbaar ministerie schikkings voorstellen van 65 gulden aan. ter Ritzen (onderwijs) bestreedt die opvatting gisteren, maar toonde zich verheugd over de "constructie ve opstelling" van het CDA. De be windsman heeft voor zijn voorstel al wel de steun van PvdA, D66 en WD. De werkelijke krachtmeting werd uitgesteld, constateerde zowel Tuinstra als Ritzen. Het wetsvoor stel waarin de minister de verplich ting wil opnemen, ligt nog niet bij de Tweede Kamer. Het voorstel moet zelfs nog besproken worden in het kabinet. Alle fracties betwij felden daarom de haalbaarheid van de invoeringsdatum (1 januari 1991) die Ritzen voor ogen heeft. De minister heeft haast met zijn voorstel omdat hij de komende ja ren fors op de uitgaven voor wacht gelden voor werkloze leraren moet bezuinigen. In het kabinet heeft hij - zich vastgelegd op een bezuiniging voor volgend jaar van 31 miljoen gulden. Dat bedrag moet oplopen tot 125 miljoen in 1995. Bovendien wil de minister geld vrijmaken voor de financiering van een convenant over arbeidsvoorwaarden dat hij met de onderwijsbonden hoopt te sluiten. In totaal wil Ritzen 5100 wachtgelders aan het werk helpen. PERTH - Up een bijeenkomst van de Schotse National Party in Perth Schot landverscheen gisteren een ge meente-ambte naar die zijn hoofd had be dekt met een pa pieren zak. De man klaagde over het feit dat de regering poli tieke activitei ten van ambte naren wil beper ken. Volgens hem zou zijn baan in gevaar komen als zijn identiteit be kend zou wor den. (foto CPA) PEKING (Rtr) - Prins Norodom Sihanouk, de voorzitter van de Cambodjaanse verzetscoalitie. heeft gisteren een nieuw voorstel gepresenteerd om de impasse te doorbreken rond de samenstelling van de Opperste Nationale Raad, die als overgangsregering moet functioneren op weg naar vrije ver kiezingen. Sihanouk stelt de rege ring een extra zetel in de raad in het vooruitzicht in ruil voor zijn voorzit terschap. Volgens het voorstel van Siha nouk zou de raad uit veertien in plaats van twaalf zetels moeten be staan; zeven zetels voor de regering en zeven zetels voor de uit drie par tijen bestaande verzetscoalitie (in clusief voorzitter Sihanouk). De raad is het resultaat van het VN-vredesplan voor Cambodja en moet een eind maken aan de burge roorlog en parlementsverkiezingen houden. Op dit moment zitten zes afgevaardigden van de regering - onder wie premier Hun Sen - en zes vertegenwoordigers van de uit drie groeperingen bestaande verzetsco alitie in de Raad. De Veiligheids raad van de Verenigde Naties on dersteunde gisteren unaniem het vredesplan, waarvan het ontwerp vorige maand was opgesteld door de vijf permanente leden van de Veiligdheidsraad. Eerder deze week mislukte het eerste overleg van de raad in de Thaise hoofdstad Bangkok. Beide partijen gaven elkaar de schuld- over het vastlopen van de bespre kingen. Ze konden het niet eens worden over het voorzitterschap. De verzetscoalitie eiste dat Siha nouk in de hoedanigheid van "onaf hankelijk voorzitter" als dertiende lid aan de Raad zou worden toege voegd. Dat was voor premier Hun Sen onaanvaardbaar. Premier Hun Sen heeft VN-secre- taris-generaal Perez de Cuellar van daag per telegram gevraagd de raad toe te laten tot de Algemene Verga dering, "om dit belangrijke en fun damentele punt op te lossen". In de resolutie vraagt de Veilig heidsraad aan alle partijen in het Cambodjaanse conflict "de grootst mogelijke terughoudendheid te be trachten en het vreedzame klimaat te scheppen dat nodig is om een po litieke regeling op te zetten en uit te voeren". WARSCHAU (AP/DPA) - Alle Poolse politieke partijen hebben gisteren in het parlement aange drongen op snelle presidentsverkie zingen. nadat president Wojciech Jaruzelski woensdag had aange kondigd vroegtijdig terug te willen treden. De presidentsverkiezingen worden mogelijk nog voor decem ber gehouden; die van het parle ment volgend voorjaar Solidariteit-voorman Lech Wale sa. die eerder deze week zei dat hij mee zal doen in de race om het pre sidentschap. zal het waarschijnlijk moeten opnemen tegen een kandi daat van de Boerenpartij en tegen premier Tadeusz Mazowiecki. Ma- zowiecki staat onder grote druk om zich kandidaat te stellen namens de Burgerbeweging voor Democrati sche Actie, een factie binnen Soli dariteit. H^t parlement begon gisteren aan een tweedaags debat over het tyd- stip van de presidents- en parle mentsverkiezingen. Al snel werd duidelijk dat het parlement bereid is zichzelf vroegtijdig te ontbinden. Daafmee zou tevens een eind ko men aan de overeenkomst die Soli dariteit in 1989 met de communis ten sloot, waarin werd gesteld dat de communisten tijdens een over gangsperiode van vier jaar 65 pro cent van de parlementszetels zou den mogen behouden. Gok de hon derd leden tellende senaat, die wel vrij is gekozen, zal voortijdig wor den ontbonden. Het gisteren besproken wetsont werp stelt dat de nieuwe president, die door het volk wordt gekozen, vijf jaar kan aanblijven. President Jaruzelski. die in juli 1989 door het parlement werd aangesteld, moest als communist van de oude stempel de afscheiding van Polen uit het Sovjet-kamp gemakkelijker ma ken. Door de instorting van het communisme in heel het Oostblok is zijn positie als bemiddelaar ech ter onhoudbaar geworden. Walesa zal overigens volgende week woensdag en donderdag Ne derland bezoeken. Hij is onder an dere aanwezig op de Platen-Tien daagse in Den Haag. waar hij van VARA-voorzitter Van Dam een che que krijgt ten behoeve van de Pool se afdeling van UNICEF Het be drag is afkomstig van de opbrengst van de nieuwste LP/CD van het kin derkoor De Poolse Nachtegaaltjes. Walesa wil tijdens zijn verbluf ook spreken met premier Lubbers en vice-premier Kok, alsmede met vakbonden. Latijns-Amerika wil minder schuldbetaling CARACAS (IPS) - De Latijnsame- rikaanse landen willen voorlopig de afbetalingen van hun gigantische schulden met een kwart verminde ren. Met het geld dat daardoor in ei gen land achterblijft willen de schuldenlanden de stagnerende groei van de economie weer op gang te brengen. De schuldenlanden gaan daar voor by het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een gemeenschappe lijk voorstel indienen. Volgende week is de jaarvergadering van de Wereldbank en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washing ton. Volgens cijfers van het Econo misch Systeem voor Latijns-Ameri ka (Sela) ging er vorig jaar netto 29 miljard dollar van Latijns-Amerika naar de geindustnaliseerde landen Vanaf 1982 zou dat al meer dan 200 miljard dollar zijn. Het gemeenschappekjke voorstel heeft betrekking op commerciële banken, overheden en multi-latera- le instellingen, waarbij Latijns- Amenka in het krijt staat. In totaal gaat het om 434 miljard dollar (780 miljard gulden). Tudens de verga dering zal het Sela ook gesprekken hebben met vertegenwoordigers van het VN-ontwikkelingsprogram- ma (UNDP), de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) en de Interamerikaanse Ontwikkelings bank (IDB) 'Wegvervoer moet minder ongezond' NOORDWIJKERHOUT (ANP) - Minister De Vries van sociale zaken heeft de sociale partners in het weg vervoer opgeroepen tot een geza menlijke verbetering van de ar beidsomstandigheden Hij sugge reerde tijdens een congres van de Vervoersbond CNV in Noordwij- kerhout om in navolging van de bouw ook in deze bedrijfstak te ko men tot een convenant. In zo'n ak koord verplichten overheid, werk gevers en werknemers zich tot be paalde inspanningen. Behalve de bouw is ook het weg vervoer berucht om de werkom standigheden. Weliswaar komen in het wegvervoer niet meer mensen in de wao terecht dan in andere be drijfstakken, maar in het wegver voer gebeurt dat wel op relatief jon ge leeftijd. In de laatste sector heeft eenderde van de langdurige ziekte gevallen met letsel van de ledema ten te maken en gebeur» i. ongelukken by het laden en lossen. Problemen in het wegvervoer zijn verder stress, arbeidsomstandighe den in de chauffeurscabine en voor al de werk- en rusttijden zullen de aandacht vragen. BINNENLAND/BUITENLAND ECONOMIE Week-in, week-uit pagina's vol poserende sportvissers. der zit er wat steviger in dan bij ons. Ik denk dat het voor een deel te verklaren is door de visrijkdom die we hier kennen. We zijn niet zo snel geneigd om een foto te ma ken van een grote zeelt of brasem. Als als we zo'n kanjer al met de camera vereeuwigen dan blijft het kiekje meestal alleen binnen de familiekring circuleren om vervolgens in een doosje of plak boek te belanden. De behoefte om er wijdere bekendheid aan te geven is doorgaans bescheiden. Neem nou eens de karpervisse rij. Er zijn in de Engelse vislitera- tuur dikke pillen geschreven over slechts één viswater van - naar onze begrippen - beperkte om vang. Bijvoorbeeld de legendari sche karperput de Redmire Pool en van recenter datum: de Fox Pool. Wie de boeken leest ontdekt dat de hengelaars die deze wateren bevissen zeer nauwgezet op de hoogte zijn van de aanwezige vis stand. Bepaalde karpers zijn al herhaaldelijk aan de haak gesla gen en. geland. En door hun vorm, gewicht of bijzondere kenmerken hebben ze zelfs bijnamen gekre gen, zoals de buitrug of de slome. In ons land, zeker in het wes ten, is zoiets ondenkbaar. De kar perrijkdom in de verschillende wateren is dikwijls zo groot en de wateroppervlakten zijn zo uitge strekt dat het opnieuw vangen van dezelfde karper door dezelfde hengelaar zeer klein is. Ik denk dat het slechts het geval is bij een aantal specifieke karperputten in minder met viswater gezegende delen van ons land. Toen ik de afgelopen zomer in Engeland mijn vakantie door bracht, ontdekte ik pas goed in welk een bevoorrechte positie we ons bevinden. Hengelaars kanke ren hier al gauw als op een leden vergadering van een hengelsport- bond een contributieverhoging wordt voorgesteld van een paar gulden. Hier heb je voor een paar tientjes per jaar de beschikking over een zeer uitgestrekt watera reaal. In Engeland daarentegen is het verkrijgen van visrechten voor een bepaald wateren vaak een kostbare aangelegenheid. Niet zelden wordt er voor een vergun ning van een week 35 tot 50 gul den gevraagd en is het vissen zelf nog aan allerlei regels onderwor pen. De visrechten van de grotere meren zijn vaak weer verspreid over een aantal particulieren en kleinere visclubs, zodat je op veel plaatsen bordjes aantreft, dat het betreden van de oever is voorbe houden aan de leden van de plaat selijke visclub. Voor goede viswa teren worden zeer forse bedragen neergeteld. Dat moet ook wel want ik las bijvoorbeeld in het blad Carp- world dat een club voor de nieu we inrichting van een plas kar pers kocht van 10 pond tegen een prijs van 3 per pond. Dat komt omgerekend neer op 100 gulden per exemplaar. Grotere waren nog een stuk duurder. Ouders weten hun kroost veilig en kunnen zelf op stap gaan Dit jaar bezoekt een miljoen kinderen de bungalowparken van Center Parks. Dat is eenderde van de in totaal drie miljoen gasten. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat gezinnen met kinderen nu eenmaal kiezen voor een vakantiehuis daar was misschien niet eens wetenschappelijk onderzoek voor nodig. door Santé Brun Daarom worden de parken 'kind vriendelijker', één bungalowpark gaat zich zelfs geheel richten op het marktsegment 'kindvriendelijk'. Na de subtropische zwemparadij zen en de subtropische uitgaans- koepels richt Center Parks zich nu op het Kinderhofje, de kinderboer derij, de playbackshow. Honderd vijftig man personeel gaat in die sector aan de slag. Gaan de prijzen erdoor omhoog? Nee, de veel hoge re kosten moeten gehaald worden uit een grotere omzet, want De Lommerbergen, Het Meerdal en hoe ze verder ook allemaal heten worden gewoon een beetje groter gemaakt. Hij is heel mooi chocoladebruin, een jaar of vier en verkleed als clown. En hij slaapt als een roos, met de wang op de tafel in de ruimte in Het Meerdal waar hy eigenlijk zou moeten repeteren voor de kin dershow waarin hij straks mee zal hopsen op een lied van Herman van Veen. Iedereen is vertederd, niet in het minst de zeer capabel ogende leidsters die hier tot vijftig kinderen tegelijk bezig houden met niet al leen kindershow, maar ook met tim meren, kleien, schilderen en wat ze zoal nog meer gewend zijn op de crèche of de eerste groepen van de basisschool. Dit is de nieuwe trend: ook ouders willen tijdens de vakan tie elkaar wel eens diep in de ogen schouwen zonder het gekrijs of ge jammer van hun kroost om zich heen. Kant en klaar-vermaak Ze geven het niet grif toe, bij Center Parks, maar het bungalowwezen richt zich op een publiek dat het niet te gek ver van huis zoekt, niet te lang achter elkaar van huis wil, en graag binnen de hekken van het park blijft als daar maar van alles gedaan wordt waardoor je niet te veel zelf hoeft te bedenken. Op de kinderboerderij kan van nabij kennis worden gemaakt met dieren die veel kinderen alleen maar van een plaatje of van een veilige afstand, achter gaas, kennen. (toto gpui Het tropisch zwemparadijs houdt de gasten af van wandelingen en an dere tochten in ons vaak onaange name klimaat, overdekte winkel straten met cafés en restaurants, met kroonkraanvogels, Molukse ka ketoes, squash- en tennisbanen, fit ness-martelwerktuigen te midden van een weelderige subtropische vegetatie zorgen ervoor dat het Val- kenburggevoel het hele jaar kan du ren. ongeacht de weersomstandig heden. Het Valkenburggevoel: er gens op vakantie gaan omdat daar een heleboel anderen op vakantie Uitgekeken Center Parks is er natuurlijk niet pas gisteren achter gekomen dat 'iets doen voor de kinderen' com mercieel een ijzersterke gedachte 1S' Een speeltuin heeft elk bunga lowpark, zand en water ook, fiets- crossbanen, noem maar op. Maar water en zand zijn er ook buiten het park, net als speeltuinen. Boven dien: als je één speeltuin hebt ge zien heb je ze allemaal gehad, en de moderne jeugd zoals die Center Parks bezoekt is al gauw uitgeke ken. Prof. dr W. Fache, hoogleraar vrij- etijdskunde aan de vakgroep psy chologie en pedagogie van Rijks universiteit Gent kwam er aan te pas om te bevestigen dat Center Parks op de goede weg was: met kinderen ga je niet in een hotel zit ten maar in en bungalowpark, en als je een bungalowpark aanprijst moet je zorgen dat in de onmiddellijke omgeving van de bungalow voor zieningen zijn die de kinderen ener zijds flink bezig houden en ander zijds de ouders kans geven op hun 'eigen' vakantie, omdat ze de kinde ren met een gerust hart hun gang kunnen laten gaan. Activiteiten Fache heeft ook gezien dat de gewo ne speeltuin niet meer van deze tijd is. In Duitsland (waar anders) is al eens uitgezocht dat het spel van kin deren - vrijheid, creativiteit - te ana lyseren valt in 81 soorten activitei ten. En je moet, meent Faché in een bungalowpark toch minstens zestig van die activiteiten kunnen aanbie den om kinderen echt te kunnen be zig houden. En zoals het zwembad werd verdrongen door het subtro pisch zwemparadijs zal de speeltuin plaats maken voor het kinderspeel- land. In De Lommerbergen is dat al gebeurd. Een kinderboerderij met knuffelmogelijkheden, een wel zeer uitgebreide en fraai uitgevoerde 'speeltuin', een riant gebouw waar gekleid, geverfd en verkleed wordt en waar Bons Beer de centrale fi guur is. Faché heeft hier in alles de hand gehad, ook in de gedachte dat glij banen breed genoeg moeten zijn voor kinderen en ouders, ook dat de hele kleintjes een apart speelland behoeven. Specialiseren Daarom gaan de parken van Center Parks zich ook specialiseren. Vier in Nederland en Belgie gaan zich speciaal op kinderen richten, ande re op de sportieve vakantieganger die graag alles kant en klaar voorge schoteld krijgt, en nog een aantal andere op de natuur, in samenwer king met het Instituut voor Natuur beschermingseducatie. Er komen trouwens ook echte luxe parken voor de gast die wat ruimer in het geld zit. Maar ook graag verwend wordt en daar de middelen niet zelf voor wil of kan bedenken. -nMU

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11