1750,- voordeel, een reis naar Japan, de Canarische Eilanden en nog veel meer keukens Keukens en Badkamers van allure bij RolS poggen pohis Nissan Primera goede kandidaat voor titel 'auto van het jaar' Exclusieve auto's huren voor een dagje lekker wegdromen DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1990 DBHBBBUi PAGINA 11 AUTO-ALLERLEI RUIME PARKEERGELEGENHE MITSUBISHIJapanVays Budget Exclusive pakt de ten dens van eens iets bijzonders te huren stevig aan. Mede door het succes van de verhuur van Harley Davidson-motoren wordt nu de sector van de exclusieve autover huur bewerkt. De enorme belangstelling om een speciale motor als de Harley Davidson te huren geeft het be drijf voldoende zekerheid dat ook de verhuur van bijzonder fraaie en dure auto's als Chevrolet Cor vette. Lotus Elan. Ferrari Mondial en Mercedes 300 SL ca briolet, succesvol zal zijn. Geen geringe prestatie om naast de al moeilijk verkrijgbare Harleys ook nog eens deze prestigeuze modellen in de nieuwe vestiging in Apeldoorn te kunnen onder brengen. Voor dit specifieke segment heeft Budget Exclusive een apart vormgegeven en voornamelijk in zwarte tinten gehouden deel van de Budget-Rent-a-Car vestiging in Apeldoorn vrijgemaakt. Daar houden twee speciaal opgeleide mensen zich bezig met de organi satie van Budget Exclusive. Dat ze exclusief zijn had men wel een beetje verwacht, maar dat het zo fantastisch zou lopen vindt het verhuurbedrijf buitenge woon. Na de start van de verhuur van Harley Davidson-motoren kwamen vele reacties binnen. Mensen die een weekendje mo torrijden cadeau doen, bedrijven die het als 'incentive' het perso neel schenken en soms staat men haast ontroerd te kijken wanneer het moment daar is dat met de Harley weggereden kan worden. Voorwaarden Uiteraard wil Budget Exlusive bij het verhuren van de bijzondere auto's en motoren een paar zeker heden vooraf. Minstens zeven da gen van tevoren reserveren, leef tijd vanaf 28 jaar, zeker 2 jaar een rijbewijs bezitten, twee credit cards hebben en een afsluitbare garage. Dat zijn de eisen voor het opmaken van deze exclusieve huurcontracten. De slogan 'Niet te koop. wel te huur' zal menigeen aanspreken. Want hoe lang moet je niet wach ten voordat een dergelijke bijzon dere auto of motor gekocht kan worden. Afgezien van de prijs zijn er soms levertijden die tot 3 jaar oplopen. Het is mogelijk om de motor of de auto voor de deur te laten af zetten tegen een vergoeding van 0,75 per kilometer. Huren van een Harley Davidson komt per weekend op ƒ595,- inclusief alle kilometers. De speciale auto's hebben gevarieerde tarieven. De Lotus Elan kost per dag inclusief 100 km ƒ300.- en de kilometers die extra worden verreden ko men op 3.- per stuk. Voor de Fer rari Mondial liggen de bedragen op 525,- en 5,25 p/km. ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Industrieweg 14, De Grote Polder, Tel. 071-899206 ALKMAAR-OOST Edisonweg 1. Tel. 072-181300 PURMEREND* Achterdijk 43, (t.o. het postkantoor), Tel. 02990-23033 DSM heeft samen met een groot aantal Europese maatschappijen een kunststof motor ontwikkeld- Alleen de cilinders, zuigers en be wegende mechanische delen van deze in een Ford Fiesta gemonteer de motor zyn van metaal. De 12- kleps motor met 1 ltr inhoud is ge maakt met steun van Europese BRITE-project. Doel hiervan is ge schikte kunststoffen en composie ten te ontwikkelen voor senepro- duktie van onderdelen bij de auto- fabicage. FORD investeert 80 miljoen in d«» bouw van een onderdelenfabriek ir> Hongarije. De produktie van bobi- nes en brandstofpompen moet in '92 starten en 200 mensen werk ver schaffen. De technisch hoogwaardi ge produkten moeten zorgen dat de Ford-motoren aan de milieu-eisen kan blijven voldoen. Voor lokale le veranciers is de mate van betrok kenheid in dit grote project nog nietj bekend. FIAT 500 is een bekend begrip als je praat over mini-auto's. De club lief hebbers van dit Italiaanse meester werkje bestaat 10 jaar, tijd derhalve voor een boek. 'Nuova 500 - De Fiat 500 en z'n verschijningsvormen tus sen 1957 en 1975' heet het werk van Euroboek/Haarlem. Vertedering; glimlach, nostalgie en vooral veel plezier bij het lezen en bekijken van dit boek. Het kost 29,50; clubleden betalen bijna een tientje minder. ALFA ROMEO heeft na het uit brengen van de 164 Quadrifoglio ook de lagere regionen van de mo- dellenreeks laten profiteren van de bereikte resultaten. Stuurreacties zijn bij fors accelereren door de ver laging van de motor en zijn ophan ging beperkt. De auto's worden nu volledig gemaakt van tweezijdig verzinkt plaatstaal en verdere de tailwijzigingen moeten de Alfa's 164 nog aantrekkelijker maken. Prijzen vanaf 55.450,- voor de Twin Spark. MILIEU is voor de EG een prijs waard. VW viel als eerste de eer te beurt om de nieuwe Europese milieu-onderscheiding in ontvangst te mogen nemen. De schone turbo dieselmotor met katalysator noemt de EG een 'heel vooruitstrevend nieuw produkt'. De 'eco-diesel' stoot 20 procent minder kooldioxi de uit en is een derde zuiniger dan een vergelijkbare benzinemotor. Prijzen afSusenheim. end. alleveringskoslen Incl BTW, drie jaar Muliifaraniie/lnter-buro Service Prtjv en modelwij2i|in|cn voorbehouden Van onze correspondent Siem Leeuwenkamp ..Technisch gesproken mag ik wel zeggen dat de Primera het beste is wat er momenteel in deze klasse verkrijgbaar is. Het klinkt arrogant, maar na uitvoerige en diepgaande vergelijking met de Opel Vectra. Ford Sierra en Peugeot 405, komt hij beter voor de dag. Ook vergele ken met de VW Passat is deze be langrijke Europese auto beter". Nissan-directeur en ontwerper Y. Tsuda, is verantwoordelijk voor de Primera, logisch dus dat hij zo hoog opgeeft over zijn geesteskind. On geveer vijf jaar is hij druk doende geweest het optimale op de weg te brengen waar in Europa in de mid denklasse vraag naar is. In de prak tijk blijkt Tsuda zijn werk uitste kend te hebben gedaan. De indrukken tijdens een gevari eerde tocht met de versies 2.0 GT met standaard ABS en de 1.6 van Nissans nieuwste model, dat in Ja pan al een paar weken eerder in de verkoop is gekomen, onderstrepen de woorden van deze kiene Japanse ontwerper. Ruim is de auto zonder meer, terwijl de buitenmaten zo krap mogelijk zijn gehouden. De wegligging is perfect, met 220 km/u over de Autobahn heen en weer flit sen legt geen miligram onzekerheid in de weegschaal waar 'safe' op staat. Produktief zijn ze in de fabriek van Sunderland de komende jaren in toenemende mate. En dat moet ook wel gezien het doel volgend jaar 50.000 meer auto's te verkopen. Bij na de helft van de 130.000 stuks tel lende produktie blijft in Engeland, waar het merk Nissan de eens zo roemruchte auto-historie danig doet verbleken. ..Wij hameren op constante ver betering, in Japan heet dat systeem Kaizen", zegt fabrieksdirekteur J. Cushnaghan. „Die instelling moe ten de eerdaags 3.500 werknemers zich eigen maken om een 100% goed produkt af te kunnen blijven leveren. Als in '93 de nieuwe Micra uitkomt draait de fabriek twee jaar later op zijn topproduktie van 200.000 auto's. Tegen die tijd is het marktaandeel van Nissan in Europa vijf procent". Kaizen heeft ook doorgewerkt in de afwerking van de testauto's die de hele Europese autopers in twee weken tijd over zich heen krijgen. Bij menige introduktie wordt bij kritiek op het produkt wel eens ge schermd met het excuus van voor- sene-produktie. Bij de Primera zijn 5000 auto's van de band gehaald en onophoudelijk aan de strengste tes ten blootgesteld. Daaruit is deze testvloot van sedans, hatchbacks en wagons gehaald. Een kleine hape ring die we meemaakten in de ver der kalm draaiende en meer dan op zijn taak berekende 1.6 ltr motor, duiden we Nissans 'eerste' niet eu vel. Het onderstel heeft met de 'multi- link suspension' het beste van de 300 ZX meegekregen. Hiermee be wijst zich het gedegen wegkarakter. ook de koersvastheid is buitenge woon goed. Een goed cijfer voor la ge luchtweerstand zegt niet alles, de relatie met een geringe cym-waarde (cijfer dat de zijwindgevoeligheid uitdrukt) is van veel groter belang. Kortom, de Primera zal niet gauw ongewild van koers veranderen. Het ontwerp van de auto is van binnenuit gestart. „Een hele nieuwe ervaring voor ons", zegt Tsuda. „Wij keken voorheen veel meer naar de uiterlijke kanten. Europeanen wil len een goede leefruimte in de auto. Zou ik mijn mensen de vrije hand hebben gelaten dan was er mogelijk weer een model als de 200 SX of 300 ZX uit gekomen". Opel Vectra is al genoemd in het begin, velen vinden de Primera er sterk op lijken. „Klopt, maar we zijn met de eer ste plannen toch zeker vijfjaar gele den begonnen. Je kunt niet binnen achttien maanden, zolang is de Vec tra op de markt, een geheel nieuwe auto bedenken en produktierijp hebben", weerlegt Tsuda de ge dachte als zou Nissan een kopietje uit Duitsland hebben gehaald. „Wat we wel vinden, is dat we beter moe ten zijn dan de Vectra. Niet gelijk waardig, maar duidelijk beter. Ik weet dat we daar in zijn geslaagd". Of deze Europese auto ook de titel 'Auto van .het Jaar' kan halen is met concurrentie van de Renault Clio en de Ford Escort, niet gemakkelijk. „Technisch gesproken moet het zondermeer lukken, maar het ligt in de handen van de mensen. Het zijn uw collega's die daarover oordelen. Het is een Japanse auto nog niet ge lukt hoger dan een derde plaats te eindigen. Wie weet is er meer kans op, nu we in Engeland voor 80 pro cent produceren en dus een Eu ropese auto bouwen meer". Van 6 t/m 29 september in onze showroom Mitsubishi Japan Days. Met de Colt TO en de Lancer TO die nu f 1.750,- voor deliger zijn dan de "91 modellen. De Galant TO die nu f 1000- aantrekkelijker is, en f 1.500.-* aan gratis accessoires heeft. Een zeer exclusieve Galant, luxueus en f 2 400.- voordeliger. De splinter nieuwe '91-modellen. met sterkere, zuiniger motoren en nog meer comfort U maakt kans op reizen naar Japan en de Canarische Eilanden, weekends Grandorado. Japan diners enz. En iedereen krijgt een aardig cadeautje (zolang de voorraad strekt). Dus kom naar onze Mitsu bishi Japan Days om te kijken of voor een proefril Mitsubishi. De Gestaalde IVrfektie De verschillende modellen van de Nissan Primera, eindigen bij 45.845. De perfecte stijl voor uw keuken en bad kamer vindt u bij Rolff. Onze drie topmer ken staan daar garant voor. Wij brengen Bruynzeel voor keukens; Poggenpohl voor keukens en badkamer meubels en Villeroy Boch voor bad kamers en sanitair. Al deze merken vertegenwoor digen kwaliteit, duurzaamheid bruynzeel en een eigen keukens/kasten stijl.Verrassende combinaties behoren tot de mogelijkheden. Bezoek één van onze showrooms. Deskundig advies, professionele planning, vakkundige plaatsing, kortom alle aspecten van service en nazorg voeren wij met de grootste zorg voor u uit. De Villemy&Boch inrichting van uw keuken of badkamer krijgt bij Rolff de aandacht die in overeenstemming is met de kwaliteit van de hier genoemde merken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11