FC Twente ziet op tegen Leverkusen 'Europese topclubs hebben ons gemist' Alphia kegelt UVS uit LD-cup Luba Leiden poulewiimaar 'Vitesse kan alleen maar winnen' WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 19 Rentree Manchester United Van onze correspondent Marcel van der Kraan MANCHESTER De olympische ringen op het stadhuis van Manchester zijn nog niet verwijderd. De politici verwerken de ka ter die is overgebleven na de beslissing van het IOC de Spelen van 1996 niet aan de grootste industriestad van Groot-Brittannië toe te wijzen. Maar de bevolking lijdt er nauwelijks onder, omdat voet bal toch de nummer één op de lijst van algemene interesses blijft en de rentree van Manchester United aan het Europese front de gemoederen veel sterker bezighoudt. De blauw-grijze ogen van Sir Matt Busby stralen. In de lege, maar in drukwekkende voetbaltempel op Old Trafford wijst hij met trots op de foto's van de Europa-Cupfinale van 1968. De door Leo Beenhakker ooit tot 'beker met grote oren' om gedoopte trofee werd toen na een zinderend duel met het Benfica van Eusebio door Busby's 'Babes' ver overd. De vraag is of diezelfde blauw-grijze ogen zich vanavond op Old Trafford zullen vullen met tra nen. "Zeker weten, zo emotioneel is het wel voor hem", zal Ken Merret, secretaris van Manchester United, later beweren. Eenentachtig jaar, zilvergrijs van boven en bewonderd om zijn hel derheid van geest. Sir Matt Busby, 'the greatest ever' in de ogen van menige 'Mancunian', zal niet ont breken op het ereterras naast voor zitter en eigenaar Martin Edwards bij de eerste Europa-Cupwedstrijd na een verbanning van vijfjaar. De man die zo ongeveer alles mo gelijk heeft gemaakt bij misschien wel de best georganiseerde club van Groot-Brittannie is een levende le gende geworden. In het midden van de jaren vijftig werd hij beschouwd als een ware pionier, toen hij tegen de wil van de Engelse voetbalbond inschreef voor de eerste Europese competitie. In het toenmalige Ast- rid-stadion in Brussel werd An- derlecht door de briljante Busby 'Babes' met 2-0 verslagen. In Man chester werden de Belgen met 10-0 van het veld geveegd door mis schien wel het beste elftal dat Man chester United ooit heeft voortge bracht. Tragedie Achttien maanden later vond op de luchthaven van Munchen de trage die plaats, waarbij het grootste ge deelte van dat team verloren ging. Het vliegtuig waarin spelers en trai ners van Manchester United zich bevonden stortte neer. Acht spe lers, drie trainers en acht journalis ten kwamen om het leven. Matt Busby en Bobby Charlton behoor den tot de overlevenden, zij het dat beiden zwaar gewond raakten. "Maar in de jaren zestig waren we weer terug aan de top met een nieuw team", herinnert de huidige president zich de even dramatische als glorieuze beginjaren van zijn loopbaan als manager. "Manchester United was de eerste Britse club die deelnam aan een Europa-Cuptoer nooi, de eerste club ook die de Euro pa Cup won. Alleen daarom al is het terecht dat deze ploeg (samen met Aston Villa, red.) na vijfjaar als eer ste zijn rentree mag maken in Euro pa. Het lijkt wel alsof het zo heeft moeten zijn", zegt Busby met een stem, die zelfs na al die jaren nog ge vuld lijkt met emotie. Behalve Busby moet ook de pen ningmeester van Manchester Uni ted een zucht van verlichting heb ben geslaakt, toen de Zweedse voorzitter Johansson van het UE- FA-bestuur deze zomer een eind maakte aan de zware straf van de Engelsen die na het Heizel-drama was opgelegd. De offers die Man chester United evenals Liverpool en een handvol andere topclubs uit de League heeft moeten brengen in financieel opzicht zijn volgens eige naar Martin Edwards enórm ge weest. "Tot 1985 domineerden de Engel se clubs in Europa", zegt hij. "In alle Europese competities was er wel een Britse club die een hele tijd in de race bleef. Dat betekende gewel dige inkomsten uit recettes. Maar ook uit sponsoring, bordreclame en televisie. Niemand heeft er bij stil gestaan dat die inkomsten ook weg vielen". Niet dat manager Alex Ferguson zich hoeft te beklagen, want in to taal heeft hij in de voorbije 14 maan den maar liefst 23 miljoen gulden uitgegeven aan nieuwe spelers. Met het aantrekken van Gary Pallister (acht miljoen gulden) doorbrak hij zelfs het Britse record. In totaal heeft Ferguson, die in 1986 het roer overnam van Ron Atkinson, al meer dan 40 miljoen gulden door de bank gejaagd. Uiterlijk is aan de ietwat stugge Schotse manager niet te zien dat hij tropenjaren doormaakt bij de club, die al 22 jaar wacht op een landstitel en zich groen en geel er gert aan de overheersing van Liver pool in de vaderlandse competitie. "De Europa Cup komt als geroepen. Spelers die vijf jaar geen contact hebben met het internationale voet bal staan stil in hun ontwikkeling en in het voetbal betekent stilstand achteruitgang. Sommige spelers weten niet eens wat Europees voet bal is. Liepen bij wijze van spreken nog in een korte broek, toen Man chester voor het laatst de Noordzee overstak. Maar men moet in Europa niet denken dat wij onze Lieve Heer op onze knieën danken dat we weer zijn toegelaten. De grote Europese clubs hebben ons net zo veel gemist als wij hen", bluft de manager die beroemd werd in Groot Brittannie nadat hij met Aberdeen de Europa Cup II had gewonnen. "Maar de fans zijn het grootste slachtoffer geweest van alle ellende na het Heizel-drama", meent Sir Matt Busby, die gisteravond een reünie had georganiseerd voor het elftal dat onder zijn leiding in 1968 het met 100.000 fanatieke aanhan gers van United gevulde Wembley in vuur en vlam zette. "United heeft het trouwste publiek van Groot Brittannie. Vorig seizoen kwamen er gemiddeld 40.000 mensen naar onze thuiswedstrijden kijken. Kun je nagaan wat ons te wachten staat als we in de halve finale van het Eu ropa Cup 2-toernooi terecht komen. Zullen ze niet prettig vinden in Li verpool", voegt hij er stekelig aan MVKV-goalie Peter Plug onderneemt een manmoedige poging om een gerichte kopbal van Richard Hoogervorst onschadelijk te maken. Rech ts houdt Peter de Koning zich gereed om in te grijpen. uoto Henk Bouwman» LEIDEN De vier laatste wedstrij den, uit de tweede ronde van het toernooi om de Leidsch Dagblad cup hebben één daverende verras sing opgeleverd. Hoofdklasser UVS werd gisteravond in Alphen uitge schakeld door afdelingsclub Al phia, dat de strafschoppen beter nam. Na de reguliere speeltijd was de stand nog gelijk: 1-1. De overige duels leverden stuk voor stuk 'korf baluitslagen' op. In de Katwijkse derby MVKV - Quick Boys vielen zelfs dertien doelpunten. Alphia - UVS 1-1, Alphia w.n.s. UVS heeft zich op het sportpark De Bijlen behoorlijk laten verras sen door Alphia. De Leidenaars - op Andriessen en Jansen na compleet aan het duel begonnen - kon het grote klasseverschil alleen in de vorm van veel balbezit aantonen. Maar Alphia weerde zich geducht en was zeker het eerste kwartier ge vaarlijker. Daarna zette UVS zijn te genstander onder druk zonder ech ter tot scoren te komen. In de 26ste minuut nam Alphia door Jean Paul Versluys zelfs brutaal de leiding: 1- 0. Daarna hebben de Leidenaars bij na de gehele wedstrijd vergeefs jacht gemaakt op de gelijkmaker. Maar imponeren konden Holverda c.s. niet. Alphia-doelman Oscar van Kolsteren hield zijn ploeg tot tien minuten voor tijd knap op de been. Toen slaagde Frank Roosa er in om hem met een lob te passeren: 1-1. Eerder in de tweede helft had Ange- lo Leverock verzuimd om de voor sprong van Alphia te vergroten. Bij de noodzakelijk geworden strafschoppen stuitte UVS opnieuw op Van Kolsteren. die twee elf-me- tertrappen stopte. Alphia schoot vier keer raak en plaatste zich zo zeer verrassend voor de volgende ronde. MVKV - Quick Boys 3-10 Quick Boys maakte er bij MVKV een wervelende show van. Met na me Leen van der Plas had er zin in. Viermaal trof de spits van Quick Boys doel. Richard Hoogervorst kwam tot twee treffers. Marco Dijk huizen. Floor van Duyn, Frenk van der Kleij en Fred Kanbier maakten eén doelpunt per persoon. MVKV vocht tegen de grote Kat wijkse broer voor wat het waard was. Voor de ogen van 300 toe schouwers werkten de pupillen van Jan Dorrestijn eerste een 1-0 achter stand weg. De schade bleef vervol gens beperkt tot 1-4 bij de rust. In de slotfase van de tweede helft ging het mis met MVKV. Net nadat Dorres tijn zijn wisselspelers had ver bruikt, viel Aart van Duyn met een spierscheuring uit. De thuisclub, waarvoor Marcel van Huissteden, Martin en Gijsbert Oudshoorn (uit een strafschop) scoorden, moest met tien man lijdzaam toezien hoe Quick Boys in de dubbele cijfers kwam. Kagia - Noordwijk 1-6 De Noordwijkers behaalden in Lisserbroek een regelmatige over winning op Kagia. Leonard van Utrecht, Sjaak Scholten en Ralph Pronk scoorden bij elkaar net zo veel doelpunten als Timo Gerlof in zijn eentje. De Noordwijkse goal- getter, die alleen het laatste half uur meedeed, was goed voor drie doel punten. Kagia stond bij rust met 2-0 achter en kwam in de tweede helft uit een door Richard Trompert be nutte strafschop tot 3-1 terug. Ver der liet de formatie van John Eeel- man het niet komen. LFC - ARC 2-6 Ook aan de Boshuizerkader vie len de doelpunten als rijpe appelen van de boom. ARC-spits Jacques Keij leefde zich met vier treffers uit. Wilco van Leeuwen had de Alphe- naren al binnen vijf minuten aan de leiding geholpen. De ruststand was 0-3. De eerste die namens de thuis club wat terugdeed tegende zater dag eersteklasser was Hassan Kartal' 1-3. Met een daverende vrije trap van grote afstand via de onder kant van de lat stelde Marco Moe- nen de volgende daad voor LFC (2- 4). Aan de doelpunten van Keij voegde René Bon er in de slotfase nog één toe. LEIDEN Luba Leiden is door een 95-68 overwinning op Lokomo- tief eerste geworden in poule C van het Luba Basketbaltoernooi. Oegst- geest kon gisteravond ondanks de 71-66 winst op Blitz het succes van vorig jaar niet herhalen en ligt net als de Voorschotenaren na één speelronde uit het toernooi. Leiden wist zich door eerdere overwinningen op respectievelijk Blitz en Oegstgeest al zeker van een plaats in de tweede ronde, maar was nog ambitieus genoeg om ook te vechten voor de eerste plaats. Loko- motief, evenals Leiden uitkomend in de promotiedivisie, vormde de laatste hindernis. Na een moeizame eerste helft, ruststand was 37-35. denderde de Leidse formatie over het kansloze Lokomotief heen. De systemen werden na de spelhervat ting wel goed gelopen en met name Ben de Jong (16) en Loet de Ruijter (19) waren aanvallend niet af te stoppen voor de Rijswijkse verdedi ging. Of deze ruime overwinning gelijk een góede graadmeter is voor de za terdag te beginnen competitie (te gen OSG) valt moeilijk te zeggen, want Lokomotief behoort duidelijk tot de 'kleintjes' in de promotiedivi sie. Ondanks de 95-68 nederlaag weet Lokomotief zich wel zeker van een plaats bij de laatste acht. Beste schutter voor Lokomotief was René Ferrageau met 25 punten. Oegstgeest kon zijn reputatie van 'reuzendoder', dit jaar niet waarmaken. De Oegstgeestenaren wonnen gisteravond welliswaar van Blitz (71-66), maar hadden geen schijn van kans tegen Leiden en Lo komotief. Net als Blitz ligt Oegst geest uit het toernooi. Zadelpijn houdt Roche van de fiets BRUSSEL (RTR) - Stephen Ro che wil dit wielerseizoen niet meer in actie komen. De voormalige we reldkampioen en winnaar heeft van zijn arts de raad gekregen een paar maanden rust te nemen. De Ier wordt al geruime tijd geplaagd door een extreme vorm van zadelpijn. Enk Breukink kan zondag in het Zuidfranse Cannes de kroon op een opmerkelijk seizoen zetten. Hij is de enige Nederlandse deelnemer aan de Grand Prix des Nations, de be langrijkste tijdrit van het seizoen. Verder verschijnen de Fransen Rué. Marie. Lino, Gavant, Louviot, de Denen Skibbv en Holm, Romin- ger en Wegmuller (Zwi), Wilson en Hodge (Aus), Jaskula en Halupczok (Pol), Bruyneel (Bel), Lejarreta (Spa), Ekimov (Sov), Argentin (Ita), Lauritzen (Noo), Walton (Can) en Yates (Gbr) aan de start. Van onze correspondent Albert Geesing ENSCHEDE FC Twente waant zich al op voorhand de verliezer in de dubbele confron tatie met Bayer Leverkusen in de openingsronde van het UEFA Cup-toernooi. "Wees nou eerlijk, het zou toch een schande zijn", denkt André Paus pal voor het vertrek naar de 'Hei mat' hardop, "als Leverkusen geen ronde verder zou komen". Dat klinkt heel realistisch, maar het is vooral een bewijs hoe de verdediger, en met hem heel FC Twente, huizenhoog opkijkt tegen de kapitalist uit de Bundesliga. "Bayer kan twaalf miljoen investe ren in nieuwe spelers, wij niet eens tien procent daarvan", vergelijkt Theo Vonk aan de vooravond van de eerste ontmoeting in het Ulrich Haberlandstadion. Er is geen man overboord als FC Twente al meteen wordt uitgeschakeld, zegt-ie, maar zo ver is het volgens hem nog lang niet. "Als je de kwaliteiten tegen over elkaar zet, zijn we natuurlijk kansloos. Maar een wedstrijd kan ook worden beslist op tactiek en collectiviteit". Met Sparta presteerde Vonk het al eens om Hamburger SV, dat ook toen torenhoog favoriet was, van de troon te stoten. Twee dagen later werd de Rotterdamse club opnieuw gekoppeld aan een Duitse topper, Borussia Mönchengladbach. Die clüb liet zich geen zand in de ogen strooien en maakte in beide wed strijden korte metten met Sparta. Hetzelfde overkwam FC Twente vo rig jaar in Brugge (4-1), nadat de pre miere in Enschede met hangen en wurgen in 0-0 was geëindigd. ARNHEM (GPD) De pretoog jes zeggen genoeg. Zodra Euro pees voetbal ter sprake komt, ver schijnt er een twinkeling in de ogen van Vitesse-trainer Bert Ja cobs. Europacup-voetbal neemt een dierbaar plekje in bij de 49-ja- rige oefenmeester. Sterker nog: het spel op dat niveau met alle randverschijnselen eromheen be zorgt hem een geweldige kick. "Ik zou het liefst elk jaar Europa cup-voetbal spelen", klinkt het veelbetekenend. "In de Europa Cup mag en kan alles. Er heersen andere wetten en dat maakt het zo leuk". Onder leiding van Bert Jacobs maakt Vitesse vandaag in het Noordierse Londonderry zijn Eu ropees debuut. De runner-up van het Nederlandse voetbal treft in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi Derry City FC. "Het is de beloning voor een heel jaar hard werken", zegt de man uit Renkum, die daarbij doelt op de fraaie vierde plaats van Vitesse in de voorbije competitie. "De spe lers en de club krijgen nu de kans om in Europa na^m te maken. Je hebt niets te verliezen, alleen maar iets te winnen. Met dat idee moet je ook gaan voetballen. Na tuurlijk wel met in je achterhoofd het streven iets te bereiken, geen olympische gedachte". Voor Vitesse is Europacup voetbal nieuw, Bert Jacobs daar entegen kent ook op dat gebied het klappen van de zweep. Hij is allang geen groentje meer. In zijn 26-jarige loopbaan als trainer ver toefde hij menigmaal aan het in ternationale front. Bij DWS ("als assistent van Jaap van der Leek, red.), Roda JC, Sparta en Fortuna Sittard maakte hij Europacup voetbal van nabij mee. Derry City FC-Vitesse wordt zijn negentien de duel. De ervaring van de 'meester' zelf kan Vitesse in de komende periode goed van pas komen. "Voor veel spelers is het nieuw. Ze krijgen te maken met extra pu bliciteit, extra druk en andere omstandigheden. Als trainer moet je ze daar zo goed mogelijk op voorbereiden", meent Jacobs. Hij zal dat op zijn eigen ver trouwde manier doen. "Cup-voet bal is iets bijzonders, maar je moet er ook weer niet te hoogdra vend over doen. Dick Nanninga zei destijds altijd: ook die wed strijden duren 2x45 minuten en zo is het maar net. Natuurlijk krijg je straks te maken met extra spanningen, maar dan moet je als trainer een beetje inwerken op de psyche. Ik kan wat dat betreft bo gen op mijn eigen ervaring. Ik hoef geen psycholoog in te huren. Als ik zie dat een speler extra ge spannen is, praat ik met hem en probeer ik die druk via een grap of grol weg te nemen. Je moet er een beetje door heen zien te prik- Een voorval uit 1976 met Roda JC vlak voor de aanvang van het duel tegen Anderlecht is in dat verband typerend. "In die tijd mochten de assistent-trainer en de clubarts niet op de reserve bank plaatsnemen. Ze moesten op de tribune. Probleem was al leen dat het stadion propvol zat. Er was geen plaats meer vrij. Nou, toen heb ik het idee geopperd om die gasten in een brandweerpak te steken. Dan konden ze zich toch mooi rond het veld ophou den. De spelers wisten niet wat ze zagen bij het betreden van het veld. Gene Gerards (de assistent, red.) in dat maffe pak. Bij Nannin ga viel van het lachen bijna het gebit uit zijn mond. Ook dat is Eu ropa Cup". De technische staf van FC Twente zag Bayer Leverkusen de laatste weken vier keer aan het werk en kent de spelers inmiddels van haver tot gort. Thom en Kirsten noemt Vonk 'twee kanjers van spitsen', maar Elzinga en Paus hebben vol gens hem inmiddels vaak genoeg bewezen tegen goede spelers prima uit de voeten te kunnen. "Het zijn dezelfde types, klein, heel snel en wendbaar", hebben de videobeel den Paus geleerd. "Die Kirsten kan ook nog iets met de kop. Lever kusen heeft daarnaast een heel goed middenveld met Schreier als uit blinker. De achterhoede is volgens mij het minste deel van de ploeg". Daar nu wil Vonk van profiteren. "Van Ajax wisten we dat het kwets baar is in het centrum, zo heeft Le verkusen ook z'n zwakke punten". Welke dat zijn houdt Vonk liever voor zich, maar dat hij, net als in de Meer, gokt op de counter is niet moeilijk te voorspellen. "De wed strijd staat in het teken van overle ven, zo mag je dat wel noemeh. Toch weet ik zeker dat wij ook in Leverkusen kansen krijgen om een goaltje mee te pikken. Maar een spektakel, dat zal het niet worden. Wij hoeven niet, zij moeten. In de Europa Cup gelden andere wetten. Daar gaat het om het resultaat, ner gens anders om". Het accent bij FC Twente ligt der halve op de verdediging, vooral op het voorkomen van een snelle te gentreffer. "Wat ons vorig jaar in Brugge overkwam, dat mag niet weer gebeuren", denkt Paus met af grijzen terug aan het eerste kwar tier. toen FC Twente volledig onder de voet werd gelopen. "Daar zullen de meesten van geleerd hebben", verwacht Vonk "Toen was alles nieuw, de situatie vooraf, een vol stadion, de hele sfeer er omheen. Ze keken hun ogen uit en wisten niet wat ze zagen toen motorrijders voor de bus uitreden naar het stadion". Sterk PSV bewezen sterk te kunnen spe len tegen goede ploegen. Vonk: "Het gaat er nu vooral om of ze de spanning aankunnen en hoe ze de eerste fasen in de wedstrijd doorko men. Dat is het grootste probleem". Paus blijft daar tamelijk nuchter onder. "Het is lekker om een keer aan Europa Cup-voetbal te ruiken, zeiden ze vorig jaar. Maar om eerlijk te zijn, zo heb ik dat niet gevoeld. Een vol stadion in Brugge is voor mij hetzelfde als een uitwedstrijd bij PSV. Daar zit het ook altijd vol". De rijzige verdediger, al sinds '82 'bezit' van FC Twente, ziet wél een sportieve uitdaging in het duel met Leverkusen. "Het is een mooie graadmeter voor jezelf om te kijken hoe ver je bent. of je bent gegroeid in vergelijking met vorig jaar". Want tevreden over zichzelf is hij al lerminst. "Ik weet dat het 100 pro cent beter kan, vooral aanvallend. Maar waarom het niet lukt ik weet het gewoon niet. Misschien heeft het met durf te maken. Flair? Zou kunnen. Ik zou veel brutaler moeten zijn. Maar ik heb niet die uitstraling van: hier ben ik, hier staat André Paus, daar komt geen mens voorbij. Dat imponeren van een tegenstander, dat heb ik niet. In de loop der jaren is het wel iets beter geworden, maar een echte bluffer, dat zal ik nooit worden". Hij is nog net 24 maar geldt al ja renlang als een van de beste voor stoppers in ons land. Toch mist hij de echte profmentaliteit om door te kunnen stoten naar de absolute top. Monter meldt hij echter dat FC Twente niet zijn eindstation is en dat hij geen meubelstuk wil wor den. "Als mijn contract in '93 af loopt, heb ik hier tien jaar gezeten, dat vind ik lang genoeg. Ik zou best naar het buitenland willen, waarom niet? Het avontuur trekt me wel. Maar als je weg wilt, moet je eerst presteren". Het zou voor hem een hele ge noegdoening zijn, zegt-ie. "als wij die twee spitsen van Leverkusen aan banden kunnen leggen. Krijgen de verdedigers ook eens de waarde ring die ze verdienen". Daar ont breekt het volgens hem nog wel eens aan. "Als ik één foutje maak, is dat dodelijk en word je meteen ge slacht. Een aanvaller maakt er zo veel. maar als hij het winnende doelpunt scoort, is hij de koning En praat niemand meer over de knappe verdediging van ex-aanval ler André Paus. Behalve de men sen die er verstand van hebben, die zien het wel". Odensc (Oen) - Real Madnd (Spa) 1-4(1-2) 18 Ai<2ana 0-1, 22 Petersen 1-1. 29 Sanchez 1-2, 82 Viilaroyo 1-3. 88 Maqueda 1-4 Toeschou wers 8200 Hibernians (Mal) - Partizan Belgrado (Joe) 0-3 (0-1)15 Djurdjevic 0-181 D|Ord|evic0-2.89 Mi|- atovic 0-3 Sche dsrechters 2000 Borussia Dort mund (BrD) - FC Chemnitz (DDR) 2-0(1-0) 20 Heimer 1-0. 90 Mill 2-0 Scheidsrechter Navaret (Spal Toeschouwers 30 000 Glenovan (Nle) - Bordeaux (Fra) 0-0 Scheidsrechter Pede'Sen (Noo) Toeschouwers 4000 Avenir Beggcn (Lux) Inter Bratislava (Lux) 2-1 (2-1) 4 Stofka 0-1.36 Krahnl-1,4! Krahn 2-1 Toeschouwers 600 Hafnarljordur (Us) - Dundee United (Sch) 1-3(1-1)1 Jonsson 1-0, 32 Jackson 1-1.77 Cle- land 1-2, 90 Jonsson 1-3 (eigen doei) Toeschou wers 213 Roda JC - AS Monaco (Fra) 1-3 (1-2) 28 Weah 0-1, 38 Arnold 1-1,48 Passi 1-2, 88 Dib 1-3 Scheidsrechter: Larsson (Zwe) Toe schouwers 9000 Gele kaart Van de Luer (Roda JC), Puel. Mendy en Clement (allen AS Monaco) Roda JC: Bolesta, Senden (53 Van der Waarti, Hanssen, Luypers en Trost, Van de Luer, Vander- broeck (46 Broeders) en Biattler, Holman, Arnold en Haan AS Monaco: Ettcn. Valery. Puel. Mendy en Blondeau. Sauzee. Oib Byobari en Passi. Rui Barros en Weah (76 Clement Sporting Lissabon (Por) KV Mechelen 1-0(1- 0) 37 Cadete 1-0 Scheidsrechter Hope (Sch) B'izonderheid Preud'homme (Mechelen) stopt strafschop 200 m: 1 Regis (GBr) 20.90. 2 Schwabe (DDR) 21.43 1500 m: 1, Jeter (Ken) 3 47.91, 2 Lokol (Ken) 3 48,45. 3 Prasad (India) 3 49,17 110mh: 1 Campbell (VSt) 13,64, 2 Jarrett (GBr) 13,66 3000 m steeple: 1 Merande (Ken) 8 31,29, 2 Chirchir (Ken) 8 31,77,3 Korir (Ken) 8 40,44 ver: 1 Kumar (India) 7,53 m speer: 1 Pederson (Den) 72,62 m kogel 1 Konya (DDR) 19,43 m Vrouwen 200 m: 1 Guniher (DDR) 22,88.2 Na- chappa (India) 23,66 1 500 m: 1 Kieslling (DDR) 4 25.00, 2 Ngotho (Ken) 4.25.99. 3 Schwarz- bauer (BrD) 4 28.19. hoog: 1 Jeiisma (Sov) 1,93 m. 2 Petrovic (Joe) 1.90. discus: 1 Helimann (DDR) 62,84 m. 2 Remsch (DDR) 61.42 Internationaal toernooi Zandvoort Stand na 9 van de 15 ronden: 1 Leufkens'Westra (Ned) 604, 2 Boyd/Robinson (VSt) 348, 3 Martel/Wool- sey (VSt) 330, 4 Maas-Vnend 282. 5 Meckstro- th Rodwell (VSt) 248, 6 Burgess/Marston (Aus) 98. 7 Deas/Paimer (VSt) 96. 8 Kannavos/Karlaf- t'S (Grie) 5. 9. Lmdkvist/Nilsson (Zwe) -33, 10 Mahmood/Shivdasam (Pak/India) -69,15 Van der PasSch.ppers-412. 16 Bertens Kolen-890 Hilversum Eerste koers. 2000 m 1 Ever of Never (B Crebas) 2.41.3 - 1.20.7. 2 N.gito, 3 Emiel W Toto winnend 15.30. plaats 2.601.805,10, koppel 27,20. tno 2810.80 Tweede koers. 1609 m 1 Flamous Flash (W Zijlstra) 2 09,3 - 1.20,4, 2 Fishtri*. 3 Florida Expo Niet gestart Famous Star Last. Flair Zorgwi|k, Fulda R Toto winnend 3.70, plaats 2,00 2,70. koppel 11.30, tno 91.80 Derde koers, 2000 m 1 Durban uit Uden (W Duivenvoor den) 2.38,3 1.19,2, 2 Passing Action, 3. De Bles Prmces. 4 Dancer Attack Niet gestart Cupido de Queen, Called to Gam, Dior America. Toto win nend 4,90, plaats 1,90 1,50, koppel 8.20, tro 41,20, kwartet 204.40 Vierde koers, 2440 m 1 Eagle G (A Suykerbuyk) 3 14,5 - 1 19,7, 2 D Ou- ragan, 3 Cassanova Boy Toto winnend 4 90. p'aats 2.00 1,80, koppel 5.30, tno 40.20 Vi,lde koers, 1609 m 1 EbPony Pnnce (P SoiievekJ) 2 09.4 - 1 20.4. 2 Desidinum. 3 Express Haze laar Niet gestart Esther Dennehot, Celester To to w.nnenc 3 30. plaats 3.70 7.00 koppel 18,90. tno 171.90 Zesde koers, 1609 m 1 Emir Voiann (A v d Blonk) 2 05,6 -1 18.1.2 Upper Stale Road. 3 Double Dutch, 4. Always Supreme Niet gestart Vicky Victorious Toto wmnend 6,00. plaats 3,50 2,90 4.90, koppel 25,90, trio 887.90, kwartet 5946,80. Zevende koers, 2000 m: 1 dead heat Chokey Treen (6. J de Leeuw jr) en Always Again (7, M.Heynen)2 36,0- 1 18,0,3 Bravo Nora Toto wmnend 1,60 (6) 7.20 (7), plaats 1,70 5,30, koppel 15,80, trio 6-7-5 109,10, 7-6-5 482,90 Achtste koers, 2000 m 1 Brahms Melodie (J van Dooye- weerd) 2 36,6 - 1 18.3, 2 Zora Votomon. 3 Don- derstraal Toto wmnend 4,20. plaats 2,10 1,90. koppel 5.60, tno 28.90 Negende koers. 1609 m 1 Comeet Ruimzicht (C Toonen) 2 05.1 - 1.17.8,2. Colorado Pitt, 3 Bep De Bioomerd, 4 Yamba'aya Niet gestart Chamii Marathon Toto wmnend 2,90, plaats 1.40 3.60. koppel 14 90. tno 117.90. kwartet 944.10 Tiende koers, 2000 m 1 Jungle Love (A Moiiema) 2 39,4 - 1 19.7, 2 Action K, 1 Casper Notice Toto winnend 1.90. plaats 1.90 3.00 4.00, koppel 29.30. tno 330,60 Elfde koers, 2440 m 1 dead heat Ba|onaireVeha(7,J Bot)en Blib the Throtle (8, H.Hamming), 3 Aronson Mac Toto winnend 4,40 (7) 2,50 (8), plaats 3,90 2,10, koppel 10,00, trio 7-8-9 24,80 8-7-9 29,60 W 5 spel 3-2-6-2-6 165,80, 3-2-7-2-6 1973,90 Omzet totahsator 210.026,00 Grootmeestertoe mooi Tilburg, tiende rondo: Gelfand (Sov) - Short (GBr) 0-1. Kamski (VSt) - lvantS)oek (Sov) 1-0. Andersson (Zwe) - N.kofcc (Joe) 1/2-1.2, Seirawan (VSt) Timman 0-1 Stand: 1 Kamski 7 pnt, 2 Short 6 pnt, 3 Ivantsjoek 5 1 2 pnt, 4 Andersson en Nikolic bei den 4 1/2 pnt, 6 Gelfand 4 pnt en 1 afg party. 7 Seirawan 4 pnt, 8. Timman 3 1/2 pnt en 1 alg party Eerste rondo KNSB-competrtio Dorde klasse C: Fischer Z - US 6-2, Laren - PaiJ Keres 2 3-5, LSG 3 - De Uil 2 1/2-5 1/2, De Zwart# Pion Pat Mat 6-2, De Amstel - Amstelveen 3 4-4 Derdo klasse D: Nieuwendam - Promotie 4 1/2-3 1/2, De Ooievaar 2 SO 81 4 1/2-2 12. LSG 4 VAS/ASC 1 12-6 12; Isolan. - Oversch.e 4 12-3 12. Voimac/Rotterdam 3 - Voorschoten 5-3 Parijs Vrouwen Eerste ronde: Langrova(Ts))-Testud (Fra) 5-78- 4 7-5. Tarabmi (Arg) - Zardo (Zwi) 6-4 6-0. Romano (Ita) CaverzasK) (Ha) 6-4 2-3 opgave, Kanei- lopouiou (Gne) - Gravereaux (Fra) 7-5 61, Hack (BrD) - Fusai (Fra) 7-662. Herreman (Fr#) - No* (Fra) 2-6 6-3 61Graham (VSt) Derty (Fra) 6-4 4- 6 63. Martinez (Spa) - Ouentrec (Frea) 61 63, Pampouiova (Bul) - Nowak (Pol) 7-6 6-4, Cecchini (Ita) - Wasserman (Bel) 67 6-4 7-5, Dechaum# (Fra) - Pospisitova (Tsi) 7-5 63. Ronde van Rioja Eerste etappe 1 Dekker 151 km m 3 46 03. 2. Emonds (Bet). 3 Gutierrez (Spa). 4 Heynderickx (Bel). 5 Alex Pedersen (Deni 6 Wettz (Den). 7 Abreu (Por) 8 Dommguez (Spa). 9 Gaston (Spa), 10 Baiboa (Spa) allen zelfde id Clough tekent drie jaar bij NOTTINGHAM (Reuter) - Brian Clough, één van de bekendste voet balmanagers in Groot-Brittannie, heeft zijn contract met Nottingham Forest met drie jaar verlengd. Zijn handtekening zou. volgens zeggen, meer dan een half miljoen gulden per jaar waard zijn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19