Post verder zonder Van Poppel De Voetballijn ondergaat een flinke uitbreiding SpoOPtTV 'MVKV bestaat nu uit jonge jongens' Roda JC mist yeel spelers tegen Monaco Ook problemen met Rooks DINSDAG 18 SEPTEMBER 1990 PAGINA 21 Jan Dorrestijn wil team opbouwen Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - Je vindt ze overal, de kleine voetbalclubs. Zelden in de schijnwerpers, meestal in de schaduw van de grote broers. MVKV is zo'n vereniging. De afdelingsclub moet het in Katwijk qua po pulariteit duidelijk afleggen tegen Quick Boys, Katwijk en KRV. Vanavond mag de voetbaldreumes het opnemen tegen Quick Boys, een wedstrijd in de tweede ronde van de LD-cup. Het is in elk geval een echte thuiswedstrijd. Omdat de marine jaren gele den een zendmast plaatste op het hoofdveld van MVKV moest de club uitwijken, omdat het tweede veld niet aan de eisen van de KNVB voldeed. Dat is nu alweer een tijdje geleden, de duels wor den weer gewoon afgewerkt op het veld bij het marinevliegkamp Valkenburg. Thuis of niet, MVKV lijkt vanavond gezien het klasseverschil bij voor baat kansloos. Trainer Jan Dorres tijn (44), die aan zijn tweede seizoen bezig is, heeft bovendien nogal moeite zijn ploeg op de rails te krij gen. De seizoensstart was in elk ge val middelmatig. Jullie zijn nogal wisselvallig begon nen. Hoe komt dat? "Inderdaad. Winst met 3-1, ver volgens met 5-0 verliezen van GWS en dan weer winnen met 6-1 van Lugdunum...een duidelijke lijn zit er nog niet in. De zaken binnen het team zijn niet goed verdeeld. Wie in het elftal wat moet doen is niet voor iedereen duidelijk. Als verdedigers bijvoorbeeld gaan opbouwen en aanvallen, dan doen de verkeerde mensen dat. Dat leidt vaak tot bal verlies". Dat zal dus wel vissen worden "Nou, als je het realistisch bekijkt verlies je dat gewoon. Maar we zeg gen niet: laten we er een leuke wed strijd van maken. We laten ze echt niet met 20-0 winnen. MVKV zal in elk geval met open vizier strijden. Ik kan van tevoren wel zeggen dat ik een ring van verdedigers ga op trekken - dat is een leuk verhaal - maar in de praktijk zullen we sowie so al teruggedrongen worden. Dan is het zaak om honderd procent in zet te tonen in de duels, ze het zo moeilijk mogelijk maken". MVKV is geen grote club. Zijn er desondanks mogelijkheden om uit de afdeling te raken? Nieuwtjes over meer betaalde clubs CAPELLE AAN DE IJSSEL (GPD) De Voetballijn, geesteskind van de stichting 'Fijn Langs de Lijn' en al weer ruim vier jaar levensvatbaar gebleken, is in beweging. Zo krijgen na PSV, Ajax en Feyenoord binnenkort ook Groningen, Volendam, Vitesse en NAC een eigen tele-informatiekanaal. "En we gaan door alsof we een kerstboom aan het optuigen zijn. Het duurt niet lang of iedere suppor ter kan de nieuwtjes over zijn favoriete club aan de weet komen. Een kwestie van twee jaar schat ik, dan hebben we alle betaalde clubs te pakken", zegt De Bruijn, vanaf het eerste uur belast met de re dactionele invulling van de Voetballijn. De 36-jarige Hagenaar ziet een gat in halve als het hen niet uitkomt. Over de markt. "Als ik de regionale dag- PSV en Feyenoord hebben we wei bladen vandaag de dag doorblader, nig klagen, maar Ajax is een verhaal dan schieten ze naar mijn mening apart. Alles in De Meer is geheim, ernstig te kort in de berichtgeving En als iets uitlekt wordt het aanvan- over de lokale voetbalclub. Vroeger kelijk steevast ontkend", las je iedere week alleen al een lel De Voetballijn. zegt De Bruijn, van een voorbeschouwmg op zater- iert in priieurtj|s, "We bellen dag. Ik heb nog nooit een supporter b dagelijks, twee berichten gesproken d.e bly was met die te- d leve^ dJa, a]tyd j De niPfranp in hptrnkWpnnpin Wn paan F zer van", zegt De Bruijn. "De ene helft van de netto-winst gaat naar de FBO, de andere naar de club. We maken .gebruik van elektrische bandrecorders, met banden vart vier minuten. Een beller valt zo doende dus middenin het gesprek". De vier 'aanwinsten' Vitesse, Gro ningen, Volendam en NAC plus de ruggang in betrokkenheid Wij gaan ^ukste primeur was die over het zogenoemde Evenementenl.jn die behoefte compenseren - nnarnn aaan wo Hue Imo ttorcban ontslag van Rinus Israel bij Feye- Aanvangstijden van LD-cup verschillen De wedstrijd tussen MVKV en Quick Boys begint vanavond om 18.30 uur. Kagia - Noordwijk heeft dezelfde aanvangstijd. Het duel tus sen LFC en ARC begint daarente gen om 19.30 uur. De aftrap van de vierde wedstrijd uit de tweede ron de van de LD-cup, tussen Alphia en UVS, heeft pas om 20.00 uur plaats. Diskwalificatie van Festo BW in Luba-toernooi RIJNSBURG De wedstrijden die gisteravond in het kader van het Luba Basketbaltoernooi zijn ge speeld werden voornamelijk gedo mineerd door chaos. Na de 85-76 ne derlaag van Festo BW tegen Grasshoppers en de 52-93 overwin ning van Hoofddorp op Dunkinn zouden strafworpen moeten uitma ken wie er door mocht naar de vol gende ronde. Diskwalificatie van Festo maakte dit echter overbodig. De ploeg bleek in de persoon van Jan Lievaart over een niet speelge rechtigde speler te beschikken. Op deze overtreding stond vol gens het toernooiregelement maar één straf: diskwalificatie. Titelver dediger Festo ligt er dus uit en. Grasshoppers en Hoofddorp zijn als eersten definitief zeker van een plaats bij de laatste acht. Na twee eerdere overwinningen leek het met een aantal eredivisie spelers versterkte tweede team van Festo zo goed als zeker van een plaats bij de laatste acht. De wed strijd tegen Grasshoppers in de Rijnsburgse sporthal Het Waterbos zou gezien het klasse verschil in principe een formaliteit zijn. De Katwijkers dachten daar kennelijk anders over en geholpen door een 10-0 voorsprong werd er onver wacht tegenstand geboden. Grasshoppers was echter niet de enige opponent van Festo, ook de scheidsrechters lieten zich danig gelden. De beide heren in het grijs legden op iedere Voorburgse slak een flinke portie zout, hetgeen nogal wat ergenis bij de Voorbur gers opwekte. Met reeds drie man op vier fouten, in totaal werd er 56 keer gefloten voor een persoonlijke fout, en een 57-40 achterstand op het scorebord kon Festo in de rust zijn zonden gaan overdenken. De noest werkende Katwijkse formatie had duidelijk minder ne gatieve gevolgen van de overdreven strak leidende scheidsrechters, want de voorsprong werd in de tweede helft alsmaar groter. De meest maximale voorsprong voor de Katwijkers was 73-54, Festo kwam nog wel iets terug (81-75), maar de overwinning kwam voor Grasshoppers geen moment meer in gevaar: 85-76. Bij winst van Hoofddorp hadden normaal gesproken Festó, Grasshoppers en Hoofddorp via vrije worpen moeten uitmaken wel ke twee ploegen er door mochten naar de volgende ronde. Hoofddorp versloeg het conditioneel zwakke Dunkinn inderdaad met de alles zeggende cijfers 52-93, maar de vrije worpen waren dus inmiddels over bodig geworden door de plotselinge diskwalificatie van Festo. "Dat zal moeilijk worden. Er is bijna geen aanwas vanuit de jeugd. We hebben geen A-jeugd, geen B- jeugd. Wel C en F. Maar achter de selectie zit dus niks. Zeker in Kat wijk hebben we met een giganti sche concurrentie te maken van de andere clubs. We proberen daarom spelers te krijgen die bij de drie gro te clubs niet aan de bak komen. Ik ben vorig jaar begonnen de zaak op poten te zetten. Het jaar daarvoor vertrokken er veel dragende spe lers, zoals Henk Langemaat (Kat wijk, red.). Het zijn nu bijna alle maal jonge jongens. Daar probeer ik het maximale eruit te halen. Voor ons is dat dit seizoen meespelen bij de periodekampioenschappen. Dat is voorlopig het hoogst haalbare". Jullie hebben een jaar bij Quick Boys gespeeld, twee jaar bij Kat wijk, twee jaar bij de Van de Ber£jh Stichting. Omdat de club moest uit wijken. Hoe belangrijk is het om echt thuis te voetballen? "Vreselijk belangrijk. Voor de binding van de leden. Die willen graag een eigen honk hebben. En de kantine-opbrengsten zijn natuurlijk wacht wordt in organisatorisch op- van groot belang. Die hebben we ja- zicht. Wat er voor de club gedaan - ren gemist. Een vereniging hoort moet worden. Dat kan niet worden Het inzetten van primeuijagers is JoUjJUü keer gebeld, met een gemia- gewoon een eigen veld te hebben, afgeschoven op de schouders van volgens De Bruijn noodzaak. "De delde luistertijd van bijna drie mi- ("daarop gaan we dus live verslaan, Hel team van De Bruijn krijgt we daVaan kwamen? zoali die Europacup-lot,ng z.jn binnenkort dan ook uitbreiding. Een betrouwbare tipgever uit Den voortaan onder een 06-nummer te We gaan met zn dertienen aan de H waarschuwde ons. Een bereiken. Een keuzenummer be- klus beginnen. Bij de vier nieuwe WAfypr djp dp hplp d,„ nipt, an. paalt vervolgens met welke lijn de clubs loopt dan pennanent een ders dped dan auto.teletoonge- beller verbonden wil worden. De mannetje rond. We hebben vier kken afluisteren. Die hoorde Bruijn: Binnen een halt jaar zijn journalisten gecontracteerd, die ui- jorjen van ^en Herik van Feye we ook van die aoorkiesnummers teraard niet aan een dagblad zijn ge- noQrds Beheerraad in zijn aut0 de af, dan reageert de computer op ontslagbrief voorlezen aan zijn se cretaresse". In het voorjaar van 1986 kon de stichting Fijn Langs de Lijn het al jaren zwevende idee van een 06- nummer in de praktijk brengen, men. Dat laatste is hopelijk niet no- H werd een d£orslaand succ dig want het ,s zaak dat ze op goede d supporters wisten de kies- yoet komen te staan met de clubs schjjf sne, £"vinden Iedere maand Primeurjagers wordt wel tussen de 200.000 en lieerd, want aan concurrentie heb ben we niets. Deze mensen scharre len dagelijks in en buiten het sta dion rond, wonen trainingen bij, verschuilen zich desnoods in de struiken om aan primeurtjes te ko- mensenstemmen". Nathalie Gee ris weer geselecteerd voor Oranje Al is het nog zo'n kleine club. Dat is bovendien goed voor de saamhorig heid. Bij ons kent iedereen elkaar. Iedereen weet wat er van hem ver- of twee mensen. Dat beseffen ze hier. En als er wat moet gebeuren gaat het snel. Bij een kleine club zijn de communicatielijnen kort". LEIDEN - Natahlie Geeris behoort opnieuw tot de selectie van het na tionale vrouwen-elftal. Met KERKRADE (ANP) - De rol van de mindere, maar een wedstrijd wordt op papier kansloze bevalt Jan Re- op het veld beslist," haalde hij giste- ker wel. De trainer/coach van Roda ren tijdens de persconferentie een JC manoeuvreerde twee jaar gele- cliché uit zijn burealade. den zijn ploeg in het toernooi om de De penningmeester van Roda JC ervaring met de drie grote clubs nuten. heeft ons wel geleerd dat de heren Het initiatief kost een lieve duit. niet altijd even openhartig zijn. Ze Voor iedere lijn - nu zijn dat er speelster van Ter Leede trommelde tonen zich bereidwillig genoeg, be- acht. binnenkort worden dat er 150 bondscoach Van Lingen nog vijfien - wordt 48 keer het abonnements- ander(, vrouwen op voor de inter- geld neergeteld plus nog eens land tegen Noord-Ierland van zater- maandelijks 500 gulden per lijn aan reserveringskosten. De Bruijn: "Marten Eibrink, destijds voorzit ter/eigenaar van PEC Zwolle en FBO-bestuurslid, stond garant voor het verlies. Maar hij heeft nooit hoe ven bijspringen". Europese beker voor bekerwin- meldde enige tijd geleden met trots naars vaak in een minder riante uit- dat de begroting opgeschroefd was gangspositie. Het resultaat; de Ker- tot "J kraadse formatie bereikte de financiële plaatje van de club van toernooi om de UEFA-beker wees Armoedig gesteld is het ook met de Brabander opnieuw op de kracht de personele bezetting van Roda. van de tegenstander, zei onder de Met veel improvisatie kan Reker indruk te zijn geraakt van de drie vanavond beschikken over vijftien wedstrijden die hij van de Monegas- spelers. Eugène Hanssen speelt met ken volgde. "Op papier zijn wij de een gebroken teen. Verhagen (arm), Diliberto (middenvoetsbeentje), Broeders (botinfectie), Van Eg- mond (gescheurde enkelbanden), Groenendijk (geschorst) en Boere- bach (niet speelgerechtigd) bezet ten de tribunes, die bij lange na niet vol zullen zijn. Twaalfduizend toe- vier miljoen, sinds hij het schouwers worden verwacht. Telecom incasseert de helft van de De sterkte van het elftal wordt opbrengst, de fiscus ongeveer twin- 70 miljoen bepaald door de kleine mannekes", tig procent. Het restant, jaarlijks verwees Reker naar de debutanten acht ton, komt terecht bij de FBO, Senden, Luypers en Vanderbroeck. de belangenvereniging van prof- Ook Monaco moet een aantal spe- clubs. De activiteiten van De Bruijn Iers missen. Diaz en Sonor zijn ge- en zijn medewerkers namen ge schorst, voorstopper Petit is gebles- staag toe, zeker toen na het EK van seerd en Glen Hoddle (knieblessu- '88 PSV de eerste clublijn kreeg en Eugène Hanssen speelt met re) heeft dit seizoen nog geen wed- vorig jaar Ajax en Feyenoord volg- strijd gespeeld. den. "Die clubs worden er ook wij- De ploeg heeft voldoende aan een gelijkspel om zich te scharen bij de laatste acht in de Europese titel- Van onze correspondent Peter Ouwerkerk AMSTELVEEN (GPD) Jean-Paul van Poppel rijdt vol gend jaar niet meer in de ploeg-Post. Hoewel de Utrechtse sprinter medio juni een contractverlenging van twee jaar in het vooruitzicht was gesteld, werd hem medio augustus meegedeeld, dat die aanbieding als ingetrokken moest wor den beschouwd. Van Poppel kon voor 1991 naar een andere werkgever omzien. Peter Post doet nogal geheimzinnig over de breuk met Van Poppel. "Er is niks speciaals aan de hand, maar de ploegleiding ziet het bij nader in zien niet meer in hem zitten. De ba sis om verder samen te werken ont breekt". Post spreekt nadrukkelijk in de wij-vorm, stelt dat de twee andere Panasonic-ploegleiders, Planckaert en VandenHaute, bezwaar hebben aangetekend tegen een voortzetting van de overeenkomst met Van Pop pel. Post: "Ik werk met een ploeg. Als ploegleiders hebben wij ook te ma ken met andere renners. Als ik merk dat er dat heel verschillend over Van Poppels positie wordt ge dacht, dan is het verstandiger op te breken. Het is geen kwestie van woordbreuk, wél van anders tegen iets gaan aan kijken". Jean-Paul van Poppel werd twee jaar geleden door Post bij Jan Raas weggehaald. De toen viervoudige ritwinnaar uit de Tour van 1988 heeft zijn reputatie als topsprinter bij Panasonic nooit kunnen waar maken. In '89 won hij nog wel twee ritten in de Giro, maar werd hij in de Tour uit koers genomen wegens overmatig geduwd worden. Dit jaar scoorde hij in Italië en in Frankrijk een 'nul'. In de Tour werd hij over vleugeld door de Oostduitser Olaf Ludwig, die een ritzege pakte en de groene trui tot in Parijs droeg. Uitlatingen Post heeft gisteren ook contact ge had met Steven Rooks over diens uitlatingen in Nieuwe Revu van vo rige week. De strekking daarvan: "Post zet me te veel onder druk, hij moet maar niet meer als ploegleider opereren, als ik onder mijn twee nog resterende contractjareh uit kan, dan stap ik op". Volgens Rooks zijn diens woor den niet correct weergegeven in het interview met Mart Smeets. Maar, Post: "Altijd hebben de journalis ten het gedaan. Als ik een interview heb staat er altijd voor 95 percent exact wat ik bedoel". Post zegt flink teleurgesteld te zijn in Rooks, die hij meer volwassenheid en profes sionalisme had toegedicht. "Ik be grijp eigenlijk niet eens waar hij het over heeft, hij spreekt de waarheid niet. In zoveel wedstrijden heeft hij geen last van me gehad. Hij heeft het hele seizoen alles zelf mogen doen". Post somt het rijtje op: "Hij mag zijn eigen trainingen indelen, zijn eigen wedstrijdprogramma maken; als hij geen zin heeft hoeft hij zelfs niet te rijden. Het kan natuurlijk ei genlijk niet, maar hij gaat zelfs met vakantie meteen na de Tour, zonder dat er iets van wordt gezegd. Rooks loopt bij een ander een excuus te zoeken voor zijn eigen falen". Post denkt zeker te weten, "dat er weer anderen achter zitten. Dat is altijd zo in deze wereld. Met Theu- nisse was niks aan de hand, tot er ie mand bij hem op de stoep stond, die hem van alles begon te beloven. Toen betaalden wij hem opeens geen salaris meer, wilde het verhaal. Met Rooks zal het niet veel anders zijn". Interesse Van de ploeg-Raas is bekend, dat er opnieuw grote interesse voor Rooks bestaat. De Bucklers willen vol gend jaar persé uitpakken met een klassementsrenner, en hebben daarvoor ook het geld beschikbaar. Van Poppel onderhandelt inmid dels met TVM, dat snelheids-com pensatie zoekt voor de vertrekken de Peter Pieters, maar hem voorlo pig te duur vindt. Maar, is Post bereid Rooks te la ten gaan, of heeft deze met zijn woorden inmiddels al zoveel kapot gemaakt dat voortzetting van de re latie amper meer mogelijk is? Post: "Er ligt een contract. Hij zegt me voorlopig dat hij het interview niet zo heeft bedoeld. Daar heb ik het( maar mee te doen. Als hij toch meent wat er staat, dan zie ik zijn verzoek om contract-ontbinding wel tegemoet. Maar ik beslis niet al leen, het is het stichtingsbestuur dat zich er over zal moeten buigen". Kan Rooks zomaar weg, als hij met positieverbetering afkomt? Post: "Er stonden clausules in het Jean-Paul van Poppel vertrekt uit de ploeg van Peter Post. De sprinter heeft er zijn reputatie nooit kunnen waarmaken. (foto ANP) contract, dat een tussentijds opbre ken mogelijk maakte. Maar zijn kans dat hij daarop een beroep kan doen is allang verkeken. Dan had hij wel iets beter moeten presteren dan nu. Een paar klassiekers moe ten winnen, bij de eerste drie moe ten eindigen in de Tour, iets spe ciaals doen op het WK. Maar voorlo pig heeft hij nog niks gewonnen". Op Rooks" suggestie, dat Post maar niet meer aan het stuur van de ploegleidersauto moet gaan zitten, met andere woorden, dat hij lang zaamaan te oud wordt voor dat vak, zegt Post: "Er zijn toch al twee an- De inkomsten overschreden de strijd. Het duel wordt gespeeld op uitgaven dan ook royaal. Een jaar- het terrein van Desk in Kaatsheu- omzet van twee miljoen wordt tot vel. dusver gemakkelijk gehaald. PTT- Romario doet mee tegen Montpellier EINDHOVEN (GPD) - Romario speelt zeker, over Popescu bestaan nog twijfels. PSV-manager Kees Ploegsma had het gisteren over 'misschien een hele kleine kans', toen het ging om de inzetbaarheid van de Roemeen, donderdag in de Europa Cup-wedstrijd tegen Mont pellier. Gistermiddag werd Georghe Popescu nog eens onderzocht in het ziekenhuis. De artsen constateer den opnieuw dat hij een lichte ver rekking in het bovenbeen heeft overgehouden aan de interland te gen Schotland. Romario heeft in elk geval geen last meer van de knieblessure uit de eerste competitie-wedstrijd tegen FC Utrecht. Ook de zondag tegen Feyenoord geraakte enkel speelt de spits geen parten meer. De wedstrijd tegen Montpellier zal overigens toch bijgewoond wor den door het vijf mannen tellende bestuur van PSV. Aanvankelijk wenste voorzitter Ruts het bestuur thuis te houden, nadat zijn collega van Montpellier in de Franse pers laatdunkende uitspraken zou heb ben gedaan over het PSV-bestuur. Gisteren ontving PSV een fax met ontkenningen en excuses. dere ploegleiders? Die doen de meeste koersen. Ik blijf gewoon functioneren zoals ik nu doe. Ik zal alleen geeen coach meer zijn voor het WK. Daar moet een onpartijdige man voor komen, dat ben ik met de profsectie eens". "Misschien dat dan dan meteen de mentaliteit van de professionals kan worden gezuiverd. Want dat vraagt rraar miljoenen alsof het al lemaal niks is. En als ze dan worden gewezen op gebrek aan prestaties, dan heeft een ander het gedaan. Geen greintje verantwoordelijk heid, dat is het waar het aan schort. Overal lees je dat Dhaenens en De Wolf twee weken lang om vier uur zijn opgestaan voor het WK. Denk je dat er één Nederlandse prof is ge weest, die dat één ochtend ook heeft gedaan?" Lawrence Roche rijdt volgend seizoen aan de zijde van zijn be roemde broer Stephen. Gisteren te kende de 23-jarige coureur een con tract bij de nieuwe Belgische ploeg Tonton Tapis, waarin Stephen Ro che kopman is. De nieuwe Belgi sche wielerstal contracteerde giste ren ook de Deen John Carlsen (Tos hiba) die in 1988 met Stephen Ro che voor ragor reed. bal. 17.30-18 30 EURO WK zeilen vanuit Kiel 18.30-19.00 EURO' Goals de mooiste doelpunten uit de Spaanse competitie 19 00-19 30 Sportnet Sport uit Frankrijk. 19 00-20.00 EURO Eurosjxjrtnews 19 20-20.00 Ned 2 Sport - Stadion Cross Nijmegen samenvatting. 19 30-20 30 Sportnet Autosport 19.58-21 50 Did 1 Sport extra Europa cupvoetbal rechtstreekse reportage van de Europacup-3 wedslrijd tussen Borus- sia Dortmund en FC Chemmtz. 20.00-21.00 EURO International Motor sport 20 00-22.00 Super Ultra Sporl. 20 30-22 00 Sportnet Boksen 21.00-22.00 EURO Bekendmaking van de Olympische Stad voor 1996 22.00-23.00 EURO Worstelen. 22 00-00.00 Sportnet Live boksen. 22.15-00.15 Super Ultra Sport. 23.00-2330 EURO Bntse kampioen schappen voor toerwagens 23 15-23 45 Ned 3 Studio Sport met aan dacht voor Europacupvoetbal. 23.30-00.00 EURO Bntse Formule 3000 00.00-01 00 EURO PGA Goll 00 00-02.00 Sportnet American College Football 01.00-02.00 EURO Eurosportnews WOENSDAG 08.00-09 00 Sportnet Bowlen Dutch Open Masters in Scheveningen. 09 00-09.30 Sportnet Sport uit Frankri|k 09.30-11 00 Sportnet Boksen 11 00-12 30 Sportnet Speedway 11 00-13 00 EURO WK volleybal voor vrouwen in China 12.30-13.30 Sportnet The Sportahow Nederlandse sporten 13.00-1330 EURO Bntse kampoen schappen voor toerwagens 13.30-14 00 EURO Bntse F3000 13 30-15.30 Sportnet Kickboksen 14 00-15.00 EURO PGA Goll 15 00-16 00 EURO Wk zeilen vanuit Kiel 15.30-16 30 Sportnet Paarderennen 16 00-17 00 EURO Paardesport. 16 30-17.30 Sportnet Go: auto- en motor sportmagazine

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21