Zonderop opnieuw zonder titel Titelaspiraties TOP verdwenen VELO maakt het Saturnus moeilijk Rob Barel zet eindsprint te vroeg in Masters voor Berkhout en Bulters Elliott snel op Engelse grond Kulker zesde op City Mile in Stockholm MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 PAGINA 19 Pernix nestelt zich op kop LEIDEN TOP heeft de kampioensaspiraties na de nederlaag te gen Drachten voorlopig in de ijskast moeten zetten. In een span nende strijd trokken de Sassenheimers net aan het kortste eind: 11-12. Pernix heeft zich door de 11-8 zege op HKC alleen aan kop van de eerste klasse G genesteld. De Danaïden behaalde een ge lijkspel tegen Excelsior (11-11) en sleept zo het eerste winstpunt binnen. •ve deze wedstrijd niet zouden winnen, doen we niet mee voor de bovenste plekken", zo had coach Theo Korporaal zijn ploeg voorge houden. Korporaal aarzelde na de ORLANDO (ANP) Een paar hon- 11-12 nederlaag van TOP tegen Drachten dan ook niet om de logi sche consequentie te trekken. "We zullen nu punten moeten pakken om in de middenmoot te komen. Al moet ik wel zeggen dat TOP zater dag de beste wedstrijd tot nu toe heeft gespeeld, we hebben eigenlijk een beetje ongelukkig verloren". Het ongeluk school voor de Sas senheimers in de slotfase. Na een knappe inhaalrace was de thuis ploeg van een 6-9 achterstand terug gekomen tot een 10-9 voordelige marge. Na de gelijkmaker van Drachten zette Stella van der Zaag TOP opnieuw op voorsprong. Een val van topscorer Barbara Romsom (3x) bracht haar tegenstandster in vrije scoringspositie en de stand derd meter had Rob Barel de illusie was weer in evenwicht. Vlak voor wereldkampioen te worden op de tijd pakte Drachten zelfs nog de vol- kwarttriathlon. Vier kilometer voor le buit. "Ik maak me geen zorgen het einde in Disneyworld in het °ver degraderen. Ik weet dat het broeierig warme en klamme Orlan- verschijnsel bestaat, maar met deze do nam hij de leiding. Mickey Mou- ploeg gaan we nog zeker punten se wenkte in de verte. pakken", Voorspelde Korporaal. De 33-jarige bioloog uit Overberg bij Veenendaal kwam in de slotfase De Danaïden heeft door het 11-11 kracht te kort. Hij was gesloopt gelijke spel tegen Excelsior het eer door de hoge vochtigheid en de hit- ste winstpunt binnengehaald. "We te en werd gepasseerd door drie hadden eigenlijk moeten winnen", Australiërs en een jonge Belg. Barel vond Heiko Locher. "Die werd zaterdag in Florida vijfde, de- scheidrechter heeft elf stippen aan zelfde klassering die hij vorig jaar in de tegenpartij gegeven, ook wel vijf Avignon bereikte. aan ons, maar op deze manier was het geen normale krachtmeting". De wereldtitel ging naar de In de eerste helft verdeelde de Australiër Welch voor zijn landge- leidsman de strafworpen nog gelijk- noten Beven en Forster. De nationa- matig over beide partijen en kon- Ie mannenploeg werd door Pim van den de Leidenaars met een 4-6 voor den Bos (19) en Jos Everts (21) twee- sprong gaan rusten. Na de hervat- de in het landenklassement achter ting werd het merendeel van de de Australiërs. Bij de vrouwen ver- strafworpen aan Excelsior toege- overde de Amerikaanse Smyers de kend en liep de thuisploeg uit naar wereldtitel. Thea Sybesma werd 8-11. Topscorers Eric Kromhout en met 'naar elfde plaats de beste Eu- .Heiko Locher, beiden vier maal, LEIDEN Saturnus heelt de leiderspositie in de regionale eerste klasse F behouden door het Wateringse VELO na een spectaculai re wedstrijd met 18-15 te kloppen. De vrouwen van HVV '70 zorg den voor een verrassing door Snelwiek in Rotterdam met 9-10 af te troeven. Saturnus startte voortvarend tegen debutant Velo en nam een 3-0 voor sprong met in hoog tempo uitge voerde aanvallen. Maar de Watenn- gers waren er niet ondersteboven Zonder Conny van der Werf. die pas komende week in actie zal komen voor de Wassenaarse ploeg, en zon der Angelique Schonk won Olvm- pia met 11-7 (rust 5-3) van een stevig handballend Hollandiaan uit Vlaar dingen. De 4-2 verdediging van Zij toonden over een goede Qlvmpia leverde Hollandlaan zo techniek te beschikken en deden qua loopsnelheid en bewegelijk veel problemen op dat Hermien de slotminuten, hinkend op cc», onder die op die onderdelen royaal been door een harde botsing, ge- boven het gemiddelde scoren. Zo- makkelijk overeind kon blijven, doende ontstond een boeiend kijk spel. Met de rust leidde Saturnus met 7-4. Na rust pakte Velo drie tref- fers op rij voordat Saturnus begreep 1 re,Sn fn r\3 Z6| nedG.r.laag dat de wedstrijd tegen de debutant op:0 (10-5). De aanval van Vires toch niet zo gemakkelijk in winst De mannen van HVV liepen tegen zou worden omgezet als de eerste de Voorschotense verdediging zo ploeg",zei Siemer. "Bij die 7-8 ach- was voor rust al op een grote achter- £lg voor Zuiderkwartier terstand was het toch even be- stand gezet (7-2), "In de rust was de Aldo Spadon die met twee doelpun- nauwd, maar ze hebben zich er heel weerstand van de tegenpartij eigen- *en de v°hc winst binnenhaalde goed overheen gezet". Robin Arnol- lijk al gebroken en na 12-6 was het Crescendo is er nog niet in ge- dus zorgde voor de gelijkmaker, helemaal wel gebeurd", analyseer- paagd de eerste winstpunten te be- waarna André de Winter de Leide- de Vreeken. Nico van Weizen (4x), naars met twee doelpunten weer Theo Vreeken en Diederik van aan de leiding bracht. Eelco Kool- Veen, beiden driemaal, namen een haas bepaalde na een schitterend groot deel van de produktie voor re- itgespeelde aanval de eindstand kening. helft deed vermoeden. Dat bleek in dat de p°udse aanval daar met gro- de slotfase toen een 11-8 achter- te regelmaat gaten in kon prikken stand door Velo werd omgebogen °P det P.V benutten van kan - - - - be. gen tooncje Vires zich gisteren veel 1 een 11-12 voorsprong. op 11-8 Fides Pacta zag al vroeg in de overwinning op rij de kop overge- wedstrijd tegen TOV Henk van der nomen in de tweede klasse F. Dit- Waals geblesseerd het veld verla ten. De Leidenaars waren mede verschil verslagen: 10-9. Jon Sjar- halen. Ook tegen Olympiaan ging het twaalftal van coach Wim Nijen- huis in de slotfase onderuit. Tot zes minuten voor tijd had de thuisploeg nog goede kansen op minimaal een De Algemene heeft met de derde gelijkspel. De 9-10 van Wijnand Al berts kreeg echter geen vervolg en in de laatste minuut scoorde alleen maal werd Hoogvliet met minimaal Olympiaan nog eenmaal: 9-11. Hans Blansjaar bracht Saturnus t>eter dan RVV met een serie ouderwetse breakouts het juiste spoor terug. Andrë De mannen van MSV staan weer 'Een overwinning van het collec- daardoor de eerste 45 minuten van dijn en Alfred Lambooy brachten noemde coach Koos de Bie de slag en scoorden slechts eenmaal, de thuisploeg aan de leiding, maar 6-5 zege van Veloeitas tegen Valto TOV kon met een 3-1 voorsprong het vervolg was aan de tegenstan- Hoewel het scoren de Leiderdor- gaan rusten en zag die stdnd na de ders. Hoogvliet scoorde viermaal op Pers opnieuw erg moeizaam afging korfwisseling zelfs verder oplopen rij en behield tot aan de rust een kleine voorsprong (5-6). In de tweede helft wist de ploeg tot 5-2. In het vervolg van de strijd toon de inzet stukken beter dan de week daarvoor. Na rust (4-4) duurde het veertig minuten alvorens in Es verzilverde de strafworpen die met beide benen op de g[ond- N Velo nodig had om Blansjaars brea- overwinningen tegen Westlandia en koutsafte stoppen en ten slotte lie- Spartaan bleek DWS met degelijk ten ook de hoeken van Saturnus aanvaLspel en sterk atmaken uit de zich niet onbetuigd, Winfried van ^weade hJn ee,n maatJe'e fj0,0)/"01 Boheemen en Kees jan Hoog. Velo d1 ,crs (8-141 By kon de Leidse storm die pas goed, Z'Ch opstak nadat Nico Mooren tegen f*"° r"° "n on een rode kaart was opgelopen, niet langer beteugelen. De persoonlijke dekking van de Wateringers pakte slecht uit tegen een ploeg als Satur nus die door Blansjaar de eindstand op 17-13 stelde. de Fides haar ware gezicht. "Dan van ooach Cor Gravekamp beter om Ier Lennart Silvis de korf van de te te gaan met de verdedigende tactiek van de opponent en tot 9-9 ging de te tam", concludeerde coach Nelis strijd gelijk op. Kort voor het eind- Vaane. Sander de Haas, Rene van signaal zag Marcel van Duivenbode der Vooren en Ilonka van der Steen zijn afstandschot door de mand val- verkleinden de nadelige marge in len en De Algemene liet Hoogvliet eerste instantie tot twee treffers. In niet meer langszij komen, de laatste vijf minuten trof Henny "Wij hebben het toch iets slimmer genpartij doorboorde. In de reste rende tijd zorgde de sterk spelende Steven de Ronde nog voor beide winstpunten. "We hebben een overwinning op onszelf-behaald", oordeelde coach Rene Kooien over de 7-5 nederlaag ■an KNS tegen WION. "De eerste ropese. De wereldtitelstrijd in Orlando, met start en finish in Disneyworld, lopen en fietsen door het pretpark van de massacultuur, een prijzen geld van 100.000 dollar en tiendui zenden toeschouwers zag er op pa pier hoogst aantrekkelijk uit, het werd in de praktijk een desillusie. Het prijzengeld werd gehalveerd bij gebrek aan sponsors, Disneyworld achterstancTaan. verzekerden De Danaïden op de valreep toch nog van een punt. Pernix staat na de 11-8 overwin ning op HKC (Ha) alleen op kop. Met de wind in de rug bouwde de formatie van coach Rob Siemer voor rust een 7-4 voorsprong op. Na de spelhervatting nam HKC het in- titiatief over. Binnen twintig ten Piket nog tweemaal doel en konden gespeeld", concludeerde coach Ko twee^wedstrijden hebben we vooral de Leidenaars in elk geval met een Paeper na de 9-11 winst van Zui derkwartier tegen De Bermen, snel mogelijk Sandra Marquenie, Els van Lunte- ren en Kitty de Wit zorgden voor toekomst". De Oegstgeester forma- terug te keren naar de eerste klas- een 1-3 voorsprong, maar bij rust ondanks een doelpunt va 3 het voordeel aan De Bermen (4- A se", zo zette coach Daan Vreeken de aspiraties van Fiks kracht bij na de overtuigende 17-7 zege op Ventura Sport. "De groep is heel erg gemoti- Paul Elsevier bij rust al tegen 5-1 achterstand aan. Mitchel Roedoe, In het tweede gedeelte van de Raymond Slingerland l(2x> en Nata- strijd bleef Zuiderkwartier voortdu- sïa Zitman droegen in de tweede de rollen omgedraaid en veerd en het draait ook lekker in het rend aan de goede kant van de sco- belft nog hun steentje bij, maar kon- keek de thuisploeg tegen een 7-8 was alleen bereid de poorten te ope nen voor een kilometer lopen en toeschouwers waren er nauwelijks, hooguit 500 bij de eindstreep. Warm was het wel in Orlando met 39 graden Celsius. De temperatuur van het water in de Seven Seas Lagoon was zelfs 29 graden, zodat wetsuits reglementair niet- waren toegestaan. Een nadeel voor slechte zwemmers zoals Van der Marei en Wiltenburg. In de loop over tien kilometer werkte Barel zich naar voren. Na zes kilometer nam hij zelfs de leiding. Het had teveel kracht gekost. Het Australische trio lag op de loer, zag Barel gas terugnemen en passeerde de Nederlander in de laatste kilo meters. veld". De formatie uit Strijen kon dat za- "Pernix is een hele flexibele terdag aan den lijve ondervinden en stand te r e. Tot 9-9 slaagden de Leidenaars den n'« voorkomen dat KNS op- echter niet in om definitief af- De vrouwen van HVV verdedig den de cirkel uitstekend tegen Snel wiek en omdat de hoeken van de Rotterdamse ploeg al zeer vroeg werden aangetast lag de Rotter damse aanval al snel stevig aan ban den. De breakout moest de wed strijd gisteren dus maken voor Snelwiek, maar juist op het onder deel verdedigen van de breakout bleek HW grote vorderingen te hebben gemaakt. Het was dus van Dat gebeurde ook niet, al leverde de ruststand nog een 5-3 voorsprong op voor Snelwiek. Het einde kwam met een verdiende 9-10 winst voor de ploeg uit Voorschoten. In de regionale tweede klasse liet Olympia '72 zien dat het in deze n. Het slotwoord was LEIDEN In een dramatische vrouwenenkel B-finale van de Masters heeft Bionda Zonderop voor de derde keer naast de titel gegrepen. Evenals vorig jaar bleek Cindy Berkhout net even sterker dan de tennisster uit Rijpwetering: 1-6, 6-4, RpT*t Van Hpf Plnc 6-4. Bij de mannen in B ging gisteren Tom Bulters met de hoogste eer strijken. Marco van Trigt kwam met 7-5, 6-4 te kort. snelste junior op kwart-triathlon enkel B van het op Unicum ver speelde Masterstoernooi voor de LEIDEN Bert van der Plas is af- derde achtereenvolgende keer in de Zonderop stond in het vrouwen- Berkhout had geen enkel antwoord. Nadat Zonderop de eerste set met 6- 1 had binnengehaald, blesseerde de Unicumse zich aan haar buik. Er gelopen zaterdag in Spijkenisse als eindstrijd. Irma van Seeters had in werd een ingescheurde spier gecon- snelste junior gefinisht tijdens een de halve finale een 5-4 voorsprong kwart-triathlon. De tijd van de 20-ja- genomen, maar wist dat voordeel rige Katwijker over 1500 meter niet uit te buiten. Via 7-5,6-2 ging de zwemmen, 45 kilometer fietsen en overwinning naar Zonderop. Berk- 10 kilometer bedroeg 2 uur 13 minu- hout sloeg in de halve finale een ver ten en 27 seconden. rassende slag door clubgenote Pe- Van der Plas kwam in het deelne- tra Wessels terug te wijzen. Dat ge- mersveld overigens pas als zesde beurde met de opmerkelijke cijfers over de eindstreep. De zege was van 6-4, 6-1. voor IJmert Venderbosch uit In de finale kende Zonderop een Didam. field heeft de Brit Peter Elliott de dere in 10,21. Burrell werd achter 1500 meter gewonnen in 3.32,69. Dit Witherspooon tweede in dezelfde jaar was alleen de Algerijn Nouredi- tijd als Lewis. Een voortreffelijke prestatie le verde Harry 'Butch' Reynolds op de Elliott, die in het begin van het 400 meter. De Amerikaanse wereld jaar Commonwealth kampioen recordhouder won zijn specialiteit Danny Everett an Roberto Her- elk geval een beetje goed. Bij die nandez werden in dezelfde tijd 44,87 strijd in Split kwam hij ten val in de respectievelijk tweede en derde, series, maar mocht hij toch in d' fi- Petra Felke, de Oostduitse wereld- nale meelopen omdat hij zou :ijn recordhoudster speerwerpen, kreeg geduwd. In die finale viel El ,ott, revanche voor de nederlaag, die zij top-favoriet, echter buiten de prij- bij de Europese titelstrijd in Split zen. tegen de Finse Paivi Elliotts tijd was eveneet s de Felke won met 65,9i tweede ooit in Groot-Brittan iië ge- Alafranti met 62,14 m. lopen. Alleen Steve Cramm, weede Discuswerper Wolfgang in Sheffield, was met 3.33,6 (1986) Schmidt, in Split derde achter de sneller. Oostduitser Schuit en Erik de Op de 3000 meter einc igde de Bruin, won in het weekeinde twee veelvoudige wereldreco dhouder wedstrijden. Zaterdag wierp hij in Said Aouita als derde. Voor de Kamp Lintfort (BrD) 66,52 meter Marokkaan was het zijn t veede po- met de discus, gisteren in Padua ging tot een terugkeer aade top na (Ita) kwam de Westduitser tot 66,12 meter. In Padua konden enkele goede tionale atletiekwedstri. ien in het prestaties worden genoteerd Heike Japanse Shizuoka hebben Carl Le- Drechsler (DDR) won het versprin- wis zaterdag de overw nning op de gen met 7,03 meter en Merlene Ot- 100 meter geschonkerDe 100 me- tey zegevierde op de 100 en 200 me ter was eenvoudig r pgesplitst in ter in respectievelijk 10,99 en 22,78 twee series, waarbij L ;wis in de eer- seconden. Christine Wachtel (DDR) ste liep en zijn grote concurrenten was weer de sterkste op de 800 me- Leroy Burrell en Mark Witherspoon ter: 1.58,80. stateerd en verder spelen leek niet verantwoord. Zonderop was echter gebrand om eindelijk eens de Mas- terstitel binnen te halen, zodat zij niet van opgave wilde weten. De voormalige speelster van De Munnik leek in haar opzet te gaan slagen, want bij 4-2 was er bij Berk hout nog geen verbetering zicht baar. Zonderop speelde echter niet kwam. Via 6-4 trok de Hillegomse de stand gelijk. In de beslissende set liep Zonderop weer uit naar 4-2. Ze kreeg zelfs enkele kansen om op 5-3 te komen, maar Berkhout hield het hoofd koel. De pupil van Harry Verdegaal scoorde vier games op rij, waardoor ze Zonderop van de ti tel afhield: 1-6,6-4, 6-4. "In het begin ging het erg goed", aldus Zonderop, "maar door die spier kon ik me niet goed strekken bij het serveren. Misschien had ik Jionda Zonderop, geblesseerd moeten stoppen, maar ik wilde ge- maand uitgeschakeld". woon winnen en de stand zag er goed uit. Nu heb ik weer verloren en maar mets bleek minder ben ik zeker voor een maand uitge- Bult ers kwam op 6-5 en hij profiteerde schakeld .Ik denk niet dat ik er vol- vervolgens van twee dubbele fou ten van zijn tegenstander: 7-5. In de tweede spelreeks brak Bulters gend jaar nog bij ben" Kansloos Bij de B-mannen ontbraken de hoogst geplaatste spelers in de fina le. Titelverdediger Martijn Krans was zaterdag kansloos tegen een ge degen spelende Bulters: 6-2, 6-2. "Ik ben er momenteel niet bij. Mijn sta ge neemt te veel van mijn aandacht in beslag", verontschuldigde Krans zich. In de andere halve finale leek nummer twee van de plaatsingslijst Jan-Willem Lugthart op een revan che op Bulters af te stevenen. Bij. een 2-6, 0-1 achterstand kreeg zijn tegenstander Marco van Trigt plot seling de geest. Zijn opslag begon beter te lopen, waarna de rest van zelf volgde. Via 2-6, 6-3, 7-5 plaatste de Hillegommer zich alsnog voor de eindstrijd. In de eerste set van de eindstrijd leek Van Trigt bij 4-3 en eigen ser vice de beste papieren te hebben, meteen door de opslag mokkende Van Trigt. Dat voordeel hield de Heemstedenaar vast tot 5-3. Van Trigt had toen weinig proble men om tot 5-4 terug te komen, maar meer zat er voor de linkshan- dige speler in. Hij miste een relatief nllT'was "v^ór toch 'tivrêden keer naar de B-lijst. ditmaal in de kruisfinales verras- Waren de halve finales in het man- Schoordijk voerde tenmsmoe- nenenkel C bijzonder spannend, de ,e'aad excuus voor haar ne- eindstrijd wis weinig boeiend, d^laag tegen Jolanda Mens. De 12- Jeroen Vink gunde clubgenoot Wil- 'arJ«ehsPeHelster D? Boekhorst lem Visser slechts één spel. Vink d,eld h,et daat >"J In een frisse had op zaterdag Bennie de Bruin in ftnaleKtr°k 7A> te«e" ,Yvon,m' va" drie sets verslaïen.tenvyl Visser m H™s,b"f.n aan het an«ateeind een uitermate enerverende parti, ™et 7-5. 6-4 Gilyamse kwam b,j de 6-4. In het vrouwenenkel C maakte Ingrid Kruit haar plaatsing waar. Kim Dirkse kwam in de halve finale in drie sets te kort, waarna Joan Zonnevylle in de eindstrijd niet ver der dan 6-3, 7-5 kwam. Zonnevylle leverde wel een uitstekende presta tie door zo ver te komen. Weinigen hadden vermoed dat de Munnikse, mannen ruim te kort tegen een ont ketende Bart Blok 6-4. 6-0. De Uni- cummer stuitte in de eindstrijd op Patrick Wijffelman. die zich een- zelf geen enkele kans toegedicht. v0"d,« van ?'Pko Adnaansen had n„. IL. .„„V, r._»i_ u-u „„u„„ia ontdaan. De Leidse Houter. getergd "Door die enkelblessure had ik me- Dat ik toch de finale heb gehaald, had ik niet verwacht. Nu moest ik met zeer hoge schoenen spelen met aluminium plaatjes aan de binnen kant om mijn enkels te bescher men, waardoor ik weinig wendbaar heid bezat. Eigenlijk mocht ik nog niet eens spelen van de dokter". In de D-finales ontbraken de to- die naar eigen zeggen alleen maar renhoge favorieten. Yvonne 'dochters' tegenkwam, tot dit resul- Schoordijk en Jan-Willem Gilijam- taat in staat was. Hoogstwaarschijn- se hadden het hele seizoen geen par- lijk wacht Zonnevylle nu een terug- tij in D verloren, maar lieten zich door uitspraken, die Gilijamse als favorieten bestempelden, ging er vol tegen aan. Na drie sets mocht hij zich dan ook D-Master noemen: 6-2, 3-6, 6-3. "Dit is een lekker gevoel", was het enige wat Wijffelman er na afloop uit wist te krijgen. De D30+dubbelspeltitels werden een prooi voor Trees van Santen en Celly Voorbergen bij de vrouwen en Frans Vennix en Rob van Wijngaar den bij de mannen MARTIN HOEKSTRA LEIDEN Han Kulker is op de Ci ty Mile van Stockholm op de zesde plaats geëindigd. Ver achter win naar Scott uit de Verenigde Staten (4.12,3) kwam de Leidenaar aan de meet van de 1609 meter lange straat race. De tijd van de nummer zeven van Europa op de 1500 meter be droeg 4.19.1. Jan Dirk Hazeleger werkte zater dag in Amersfoort een snelle halve marathon af. Vlak achter winnaar Jan Zethof legde de Katwijker be slag op de tweede plaats. Zijn tijd (1.05,51) betekende een persoonlijk record voor de atleet van AV Hol land. Yvonne van Dorp beproefde haar geluk gisteren in Hilversum op de 400 meter horden. De zeventien pas sen die de Holland-atlete tussen de hindernissen zette, waren te veel voor een toptijd. Van Dorp kwam uit op 1.02,67. Junioren Zowel de jongens als de meisjes van AV Holland presteerden gisteren goed in de A/B competitiefinalc van de tweede klasse. De jongens be haalden een derde plaats en de meisjes eindigden als zevende. In dividueel en op de estafette werden er goede resultaten behaald. De jongens van Holland voldeden ruimschoots aan de hooggespannen verwachtingen met een derde plaats. Na een vijfde plaats in de eerste twee competitiewedstrijden begonnen alle ploegen op nul, wat een open strijd opleverde. Sprinters Fabian Ros, Martijn de Lange en Wilmar en Marco Kortleever begon nen de wedstrijd met de winst en een evenaring van het clubrecord op de 4x100 meter estafette in 43.7 seconden. Individueel was Marco Kortleever het sterkst en wel op de 400 meter. Hij finishte in een per soonlijk record van 51,1 seconden. Even later raffelde hij ook de 100 meter af in 11,3. Op de werpnum- mers werd, zeker voor Holland-be- c'rippen. goed gepresteerd Di.-eu werper Robert Colmer wierp 35,76 meter en kogelstoter Arjan Rijns- burger stootte 11 meter 10. David Brandwijk wierp zijn speer naar een persoonlijk record van 43,08 meter. Een andere goede prestatie kwam op naam van het nieuwe talent Arno Onink. Hij vocht zich naar een ijzer- sterke tijd van 2.02,9. Martijn de Lange sprong enigzins onder zijn mogelijkheden ver met 5,97 meter. Fabian Ros sprong 1 meter 75 hoog. Steven Goudberg ten slotte liep de 3000 meter in 10.31.8 De meisjes presteerden naar be horen. De zesde plaats waarmee de atletes de finale ingingen kon net niet worden behouden. Een zeven de plaats met enkele goede indivi duele resultaten stemde deson danks tot tevredenheid De be r prestatie kwam op naam van Mai griet L003. die het hoogspringen won met 1 meter 60. De meeste pun ten werden binnengebracht door Bianca Vermond die op de 400 me ter 60,3 en op de 100 meter 13,7 liet noteren. Kogelstootster Judith van Amsterdam haalde net de 10 meter niet met de zware kogel en kwam tot 9,83. Annemarie van Leeuwen verbrak met de discus tweemaal haar persoonlijk record dat nu op 26 meter 72 staat. Verspringster Ellen Heyl sprong ondanks een motoron geluk 's ochtends 4,58 ver De jongere jeugd van AV Holland deed het zaterdag goed bij een wed strijd in Rijswijk C-junior Koen Ha- mers won het speerwerpen met 47,12 en de 100 meter in 12.4. Bram Tijdhof werd eerste op de 1000 me ter in 2.48,9 en bij het verspringen met 5,45. Jeroen van der Kooy won de 100 meter horden in 15,7. Werner Altewischer (jongen-D) won dru- nummers de 80 meter in 11.3. de 600 meter in 1.47,6 en het hoogsprin gen met 1 meter 53. Bij de meisjes-C won Marina van Rossum de 80 me ter in 11,3.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19