Leidse teams incasseren harde klappen Avanti droogt Scylla af: 10-0 Vlietwijk kan nog niet imponeren Nauwelijks punten voor Philidor en LSG mmm Kamski kijkt verder dan schaakexperts Leidse bowlers op vierde plaats Luba Leiden draait warm Blauw Zwart snoept punt af van koploper Grote Prijs voor Lansink Geen promotie i I 111 11 ii—lllll voor C-klassers Oegstgeest scoort maximaal PAGINA 18 DO/STA MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 LEIDEN Enigszins in cle lijn van de verwachtingen ging het de Leidse teams in de opepingsron- de van de landelijke KNSB-com- petitie niet voor de wind. Hoofd klasser Philidor wist de schade bij het Hilversumse HSG welis waar nog binnen de perken te houden, maar werd toch wel met de weinig inspirerende cijfers van een 7 1/2-2 1/2 nederlaag gecon fronteerd. Nog een stuk slechter verging het de collega's van LSG in de eerste klasse B. Tegen oppo nent Capelle aan de IJssel zou zelfs de grootste pessimist zich niet aan het uiteindelijke pak slaag van 1 1/2-8 1/2 als prognose hebben gewaagd. In de hoofdklasse moest de Leidse delegatie bij Volmac voor de positieve uitslagen zorgen. John van der Wiel. Rinie Kuijf, Jeroen en Marcel Piket waren in de met 8-2 gewonnen ontmoeting tegen Amstelveen allen goed voor overtuigende winstpartijen. Slachtoffers waren daarbij res pectievelijk Peelen, Los, Van der Poel en Geselschap. Concurrent Bij Vlietwijk waren Sylvia Groene- veld.en invalster Anneke Steen voorden kansloos in zowel de enkel- partijen als in het vrouwendubbel. Rik Pilaat en Alan Mens, gebrand op een goede entree, sleepten drie van de vier punten in de wacht. De ploeg uit Voorschoten startte voort varend. Ongelukkig verlies van Henk Westerbeek in de verlenging van de derde set voorkwam een soli de 4-0 voorsprong, In de zeven daar opvolgende partijen waren alleen Pilaat en Mens succesvol in het mannendubbel. Dat Vlietwijk in de andere dubbels matig presteerde is volgers Groeneveld te wijten aan de korte voorbereidingsperiode: TILBURG (ANP) Een onaantast bare Gata Kamski en een zwoegen de Jan Timman vormen de voor naamste attracties van het Interpo- listoernooi in Tilburg. Het minder jarige indringertje met het peen- haar en de bril met jampotglazen laat zich nog steeds niet betrappen op een vleugje van jeugdige onbe zonnenheid. Jan Timman daarentegen dreigt onder de druk te bezwijken. Velen hadden zijn vierde achtereenvol gende nul al bijgeschreven, toen hij gisteravond laat tegen Nikolic toch nog een ontsnappingsmogelijkheid vond. De moeite waarmee dat zwaarbevochten halfje alsnog werd binnengehaald, belooft weinig goeds voor de rest van het toernooi. Onderaan de ranglijst van het In- terpolistoernooi huist Timman net zo eenzaam op een eilandje als Kamski bovenaan. 'Problemen Jan, even kamer 112 bellen', stak het spandoek van de belendende stu dentenflat de zichtbaar moe-gestre den Amsterdammer een hart onder de riem. De overvolle demonstratie zaal huiverde volop mee met de avonturen van het tweetal. Ditmaal zou het verkeerd met Kamski aflo pen. meendén de commentatoren Jongsma en Sosonko. Het joch was zo brutaal geweest tegen Boris Gell'and in het Grünfeldindisch de pion op a2 mee te pakken, waardoor hij zo ongeveer 111 de lijf-variant van zijn tegenstander was beland. Gell'and, die nog iets had goed te maken van de eerste ronde, stond nog een pion af en beschikte toen over zowat alle tactische voordelen, die hij zich kon wensen. Dat kon al leen maar tot tevredenheid in Mos kou leiden, was de algemene me ning. Uitgeweken schakers worden daar weliswaar niet meer gebrand merkt als verrader, wat Kortsjnoi overkwam, maar ze behoren wel te verliezen van 'echte' Russen. Toen Kamski de kwaliteit moest geven, dromden de toeschouwers de speelzaal binnen om het histo risch moment van de eerste Kams- ki-nederlaag te aanschouwen. Maar het slachtoffer zat nog even fris ach ter de tafel en forceerde even latei- met een vervaarlijke opmars van de a-pion een verdiende remise af. Pa Kamski spreidde in de perskamer de armen en leek zich in een wilde kozakkendans te storten bij deze wonderbaarlijke ontsnapping. Gehand nam verbaasd nota van de opwinding, Hij had in het geheel niet beter gestaan, gebaarde hij en de korte analyse met Kamski jr. be vestigde dat oordeel. Eens te meer had het zestienjarige wonderkind dieper gezien dan de kijkende meu te. Aan Timmans ontsnapping lag echter geen diepere strategie ten grondslag. Het pak slaag dat Kar- pov hem in Kuala Lumpur toedien de, blijkt Nederlands sterkste scha ker nog steeds niet goed verwerkt te hebben. Het mankeert hem aan de constante vorm om de op zichzelf soms goede ideeën met elkaar te verbinden. HSG mocht ondertussen tegen het Leidse Philidor trachten in het voetspoor van Rotterdam te blijven. Zonder de zusjes Polgar bleken de Hilversummers hun Leidse rivalen daarbij niet zonder slag of stoot op de knieën te krij gen. Naast een eerdere remise van nieuwkomer Hallebeek tegen de Belg Meulders zorgde ook Peter Gelpke in een vooruitgespeeld duel voor een positieve inbreng, door Friso Nijboer in een pittig tijdnoodduel op remise te hou den. De eveneens vooruitspelen- de Piet Bakker leek hard op weg naar eenzelfde resultaat, maar moest uiteindelijk toch het moe de hoofd in de schoot werpen: 2-1. Een vlot verlies van de invallen "Hoornse kan de hele week over speelruimte beschikken en was daardoor veel beter ingespeeld dan wij". In de tweede klasse was Leiden duidelijk nog niet op dreef tegen Metro 2. Bram Segijn kon in zijn partij tegen Rick Seinen niet vol doende snelheid brengen in zowel het voetenwerk als de shuttle. Met name in de eerste set kon Seinen het spel eenvoudig dirigeren door nauwkeurig spreiden, scorend op de fouten van Segijn (1-15). Getergd door eigen falen en gedreven door de aanwezigheid van trainer Harry van Kuilenburg wist Segijn op wils kracht de tweede set te winnen (15- 11). In de beslissende derde set gaf het completere spel van Seinen toch de doorslag: 10-15. Raymond Hanhart en Ronald van der Werff bestookten elkaar met technische hoogstandjes, wat vooral bij Lei- den-speler Hanhart nogal eens ver keerd uitpakte: 5-15, 8-15. Nadat de butante Irene Bik kansloos had ver loren (0-11, 3-11) redde Annelies Se gijn de eer (11-7, 11-7), omdat in de dubbels de nieuwe Leidse combi naties nog niet goed ingespeeld ble ken: 1-7. Rivaal Merenwiek kende in de thuiswedstrijd tegen Eridos 2 een betere start van het nieuwe seizoen. Ondanks een matige eerste set bracht Rob Burgerjon de thuis ploeg eenvoudig op voorsprong (12- 15, 15-4, 15-0). Niet ontmoedigd door het verlies van Edwin Both vergrootten Marianne Veeren en Il se Spierings de voorsprong tot 3-1. Het mannendubbel van Both en Danny Plug tegen René Lagerhart en Martin Lemmers was volgens Both van abominabel niveau. De winst ging uiteindelijk naar de ge louterde toernooi-spelers van Er idos. Toen het vrouwendubbel was gewonnen konden Burgerjon en Veeren in het gemengddubbel de wedstrijd beslissen. Het duo had echter geen geluk in beide verlen gingen. Verlies in de laatste partij bracht de eindstand op 4-4. Lissc moest na de wedstrijd te gen Delft 2 genoegen nemen met een gelijk spel, omdat de partijen van de niet fitte Rob Put alle wer den verloren. Hieruit blijkt duide lijk hoe smal de basis is geworden bij Lisse. Ondanks de minimale be zetting gelooft Christine van Santen in een goede klassering: "We zijn dit seizoen dubbel gemotiveerd". In de derde klasse had Lisse 2 zoals werd gevreesd geen kans te- gap Almere. Robbert Dedding: "Ze VTOren gewoon op alle fronten ster ker". In de wedstrijd tegen Nivo in sporthal De Schilp voltrok zich voor de ogen van de Vlietwijk 2- spelers een klein drama: In zijn eer ste partij voor Vlietwijk scheurde Mark Beun zijn achillespees. Dui delijk aangeslagen door dit voorval kon alleen Irene de Vrind in haar enkelpartij en in het dubbel met Scarlet van Echt nog tot scoren ko men: 3-5. In de vierde klasse hieldden Me renwiek 2 en Dynamo Sassem el kaar van begin tot eind in even wicht: 4-4. Veglo kon het niet bol werken tegen Sio 6 door afwezig heid van vakantiegangers Frits Eul- derink en Annelies Smit: 2-6. Debu tante Judie Mantel was verantwoor delijk voor de twee gewonnen par tijen. In de wedstrijd tegen Eridos 4 leverden de nieuwe aanwinsten van De Spotvogels direct hun visite kaartje af door hun team aan een 2-6 overwinning te helpen. In sporthal De Arena werd gastheer Flair 3 door Merenwiek 3 geveld: 3-5. LEIDEN Schildersmarkt Leiden is de bowlingcompetitie goed be gonnen. In Leiderdorp vergaarde liet vijfmans-team door overwin ningen op Egmond (2-1) en Zaan dam (3-0) en een nederlaag tegen Rijswijk (1-2) zes punten. Daarmee bezet Leiden de vierde in de eerste klasse. Jan Snik (1151) en Marius van Kalkeren (1146) vergaarden aan Leidse zijde de meeste punten. de jeugdspeler Jeroen de Haas te gen Tolk betekende op zaterdag al snel een verdere Leidse achter stand, waarna Ik Oei en Heieen de Greef er met verdienstelijke remi ses tegen respectievelijk Van der Weij en Boersma voor zorgden dat de Leidse moed er nog ^nigsziji? inbleef: 4-2. De genadeklap viel daarna pas kort na een spectaculaire tijd noodfase. Rag de Graaff had in die tijdnood een mindere stelling juist in een evenwichtige weten om te toveren, toen hij alsnog een bok schoot en van Pliester ver loor. Tegelijkertijd moest Her man van Halderen na taai ver weer tegen Zagema capituleren: 6-2. Het was vervolgens gelegen LEIDEN In de eerste ron de van de competitie is Scyl- la vernietigend verslagen. Bij de mannen kregen het eerste en tweede team klop met 10-0. Oegstgeest deelde zelf de klappen uit: TTC- V/Rath werd met 10-0 op zijn plek gezet. Het vrouwen team van Scylla ging met 2-8 met iets minder pijn onder uit. De vrouwen van Docos lieten met een stevige 8-2 winst een leuk visistekaartje achter bij tegenstander Veldhoven. TAFELTENNIS De bezoekers die rond zeven uur gewoontegetrouw het Scyllage- bouw betraden om het tweede deel van de wedstrijd te kunnen bewon deren konden slechts vertier vin den aan de bar. Het nieuwe compe titiesysteem had ervoor gezorgd dat de om vijf uur begonnen wedstrijd heidskopman Nico Kuijf die grootmeester Paul van der Ster ren in een boeiend treffen een halfje afsnoepte. Via een goede positie van Leen van Ofwegen leek er zelfs nog meer positiefs in de lucht te hangen, maar deze had inmiddels zijn kansen tegen Weenink vergooid en verloor als nog: 7 1/2-2 1/2. LSG verzuimde tegen Capelle de nieuwe speelzaal in het Anto- nius Clubhuis op gepaste wijze in te wijden en kon het treffen uit eindelijk in het zwartboek bij schrijven: 1 1/2-8 1/2. Leon Ko- nings beet in de misere de spits af, door zijn aanvankelijk goede po sitie volledig op te blazen. Na een lange stilte zetten vervolgens Jan- al ruim voor zevenen was afgelo pen. Een teleurstelling dus voor een aantal slecht gennformeerde bezoe kers. Toch zal het publiek op de lan ge duur slechts voordeel ervaren van het vernieuwde systeem. De wedstrijden van voorheen (soms duurden ze langer dan vijf uur) wa ren marathonpartijen waarvan zelfs de grootste tafeltennisliefhebber de blaren op de billen kreeg. Voor de zo broodbnodige media waren het sessies die zo mogelijk werden ge meden. Een ander voordeel van de nieu we competitie-opzet in de eredivisie en eerste divisie mannen bleek al onmiddellijk in de wedstrijd die Scylla speelde tegen Avanti. In te genstelling tot wat de uitslag doet vermoeden (10-0) was een aantal potten zeker het aanzien waard. De twee zwakste spelers ontmoeten na melijk niet meer het sterkste duo van de tegenstander, waardoor bij voorbeeld Martin van Rijn en inval ler Jeroen Koudstaal tegen oppo nenten Merijn de Bruin en Michel de Boer prima uit de verf kwamen. Aart van der Steen en Wim Heemskerk hun ploeg weer enigszins op het juiste spoor. In hun duels had echter meer dan de uiteindelijke remises gezeten. Toen kopman Adriaan Clemens volledig in de fout was gespron gen tegen ex-Volmaccer Jan de Wit en Henk van Putten onnodig verloren had, was de Leidse for matie het spoor definitief bijster. Jan Tolenaar greep mis in een re miseachtige positie, Annemarie Benschop kwam een kwaliteits verlies niet meer te boven, terwijl Aad van Moorsel forceren duur moest bekopen. Toen vervolgens ook Wim van de Pol het hoofd na een kansloos duel had moeten buigen, liet Folkert Geertsma zijn Nadelen werden overigens ook geregistreerd: het topduo De Vrind- /Hooman (toch samen altijd goed voor een aantal zekere winstpartij en) kwam tegen het sterk uit de verf komende tweetal Florea/Keen niet aan de bak. De gemakkelijk spelen de Roemeen Vasile Florea (37ste op de Europese ranglijst) veegde zelfs de vloer aan met Mirjam Kloppen burg (8-21 en 12-21). Hoewel Oegstgeest op voorhand niet onverdeeld enthousiast was over het nieuwe systeem leek het viertal er ook zeker niet onder te lij den. In Veghel werd tegenstander TTCV/Rath foutloos (10-0) vaii tafel geveegd. Weliswaar mag verwacht worden dat dit team een staartfunc- tie zal gaan vervullen in groep 2 van de eerste divisie, toch kan gesteld worden dat Oegstgeest het maxima le uit de kast heeft gehaald in de start om de race naar de titel. Nieu weling Siem van der Valk debuteer de uitstekend. Hij evenaarde de prestatie van zijn ervaren teamge noten. Ook in de eerste divisie, maar dan in groep 1, debuteert het tweede team van Scylla. De voor de hand liggende voorspelling dat dit team het wel heel moeilijk zal krijgen kwam direct in de eerste wedstrijd al uit. Hoewel er hier en daar wat kansen lagen voor winst wist geen enkele speler van het kwartet Hooman, Wittebrood, Kleijn en Groenwold een punt te pakken. Het mannenteam van Docos (spe lend in de derde divisie) hoefde voor de eerste uitwedstrijd niet ver weg: tegenstander was het tweede team van Oegstgeest. De Leidse ploeg trok net aan het langste eind: 6-4. Nieuweling Johan Kuif deed het niet slecht door tweemaal winst te laten noteren. Michel van der Kooij deed hetzelfde, en Edward Hulst voegde hier nog een punt toe. Winst in het dubbel maakte de zes compleet. Het vrouwenteam van Scylla kon nog even genieten van de aanwezig heid van Heidi de Haas. Zij was ver antwoordelijk voor de enige twee tegenpunten in de 2-8 nederlaag versus Ravensbos/Otter (het voor malige Schimmert). Corine de Jong en Sabrina Wildeman scoorde niet. Ook het dubbel kwam verliezend uit de strijd. De equipe van Docos, spelend in dezelfde klasse, startte overtuigen der: tegen Veldhoven werd een 8-2 winst genoteerd. Vooral Heieen Hop, tijdelijk terug van wegge weest, kon verantwoordelijk wor betere positie maar voor wat deze was en berustte in remise: 1 1/2-8 1/2. Een stuk kansrijker waren in de tweede klasse B de LSG-reser- ves in hun treffen tegen het op pa pier sterke DOS/Nieuw West. On nodige missers betekenden ech ter alsnog een 3-5 nederlaag. Chris Roosendaal opende daarbij met een goede winst de score. Evenwichtige remises van Theun Stelling en Raoei van Ketel hiel den LSG 2 daarna nog op voor sprong, maar een regelmatige verliespartij van Michel Hocks trok de score weer gelijk: .2-2. Na een fraaie winst van Simon Duin dam betekende de nul van de aan vankelijk beter staande Joop den genoemd voor de prettige com petitiestart (driemaal winst). Toch waren de verdiensten van Merijn Olden en Petra Buitelaar (alleen verliezend van Maria'Timmerman) onmisbaar voor het positieve eind- resulttaat. Het landskampioenschap bij de meisjes in het vorige seizoen lever de het team van Rijnsoever een plaats op in de tweede divisie. Het jeugdige drietal (aangevuld met Iris Sjaardema) debuteerde vorige week al tegen A-merk. Toen verloor het met 4-6. Afgelopen zaterdag werd een beter resultaat geboekt: tegen Hoonhorst 2 werd het 5-5. Het team uit Katwijk gokt vooralsnog op handhaving. Misschien kan er dan in de tweede helft voorzichtig aan promotie worden gedacht. WOUTER LANGEVELD LEIDEN Een week voordat de basketbalcompetitie begint heeft Luba Leiden een goede warming up achter de rug. Het afgelopen week einde won het het bekerduel tegen Jumping Crabs uit Bergen op Zoom met 91-97. Ook de oefenwedstrijd tegen eerste divisie ploeg Wind mills was voor de Leidenaars suc cesvol: 80-70. Leiden-coach Ben Pensioen be schouwde de bekerwedstrijd tegen de in het rayon uitkomende Jum ping Crabs zaterdagavond in Ber gen op Zoom maar als een oefen wedstrijd. Nadat de eerste vijf de door het klasseverschil opgelegde achterstand van 0-20 zo goed als weggewerkt hadden, gunde Pen sioen al zijn spelers speeltijd. An ders dan de 91-97 eindstand doet vermoeden (rust 47-52) hadden de Brabanders geen moment uitzicht op de overwinning. In de volgende ronde van het bekertoernooi wacht Leiden echter een tegenstander van meer betekenis. Leiden ontvangt dan thuis de eredivisieploeg Orca's. Om nog beter op elkaar inge speeld te raken en de tactiek eens extra bij te slijpen moesten de pu pillen van Pensioen gisteren hun vrije avond opofferen om te oefe nen. Ditmaal was het de beurt aan Windmills om te sparren voor de Leidenaars. Het fysiek sterke team, dat net als vorig jaar weer hoopt mee te draaien in de top van de eer ste divisie, gaf goed partij, maar kon niet voorkomen dat Leiden er met de zege vandoor ging: 80-70. Bakker de eerste grote tegenval ler: 3-3. Een regelmatige neder laag van Sjaak Sibbing leek ver volgens nog te worden gecom penseerd door Aldert Westra Hoekzema. Deze hielp echter zijn eigen kansen en daarmee die van het team abrupt om zeep: 3-5. Philidor 2 trof in dezelfde klas se in de versterkte promovendus Caissa een tegenstander van for maat. Joop Rommets (fraaie winst tegen Daan Smit) en good- old Ab Smit (spannende winst partij) tekenden daarbij voor goe de overwinningen. Een vlotte re mise van Henk van Loon en een zwaarbevochten puntendeling van Wim Vriend brachten de Leidse score vervolgens op drie. Ondertussen hadden echter Mi- chiel Vergeer en Bas van de Net de strijd reeds moeten staken. Pas toen Fred Slingerland en ver volgens in een alles-of-niets of fensief ook Carolien Slingerland hun kansen lieten liggen, moes ten de Philidor reserves in een 5-3 verlies berusten. RUUD DOBBELAAR WASSENAAR Blauw Zwart heeft in de thuiswedstrijd tegen Soccer Boys een punt gepakt in de confrontatie met de Bleiswijkse koploper: 1-1. Ofschoon de gastheer de gehele wedstrijd de meest aan vallende ploeg was, werd de ploeg van Roel den Hartog in 20ste mi nuut via een door Cees de Bruin be nutte, maar door de thuisclub be streden penalty op 0-1 getracteerd. De wedstrijd was wellicht anders gelopen als Blauw Zwart-speler Marco Lagerberg zijn vrije kopkans had kunnen benutten, maar een speler van Soccer Boys voorkwam dit met de hand. De arbiter had niets in de gaten en en liet doorspe- In een weinig oogstrelende twee de helft stuitte het aanvallend inge stelde BZ telkens weer op de verde digend ingestelde Bleiswijkers. Wel mocht Marcel L'Ami als pleister op de wonde een eveneens goedkoop verkregen strafschop verzilveren: 1- 1. "Er zat gewoon niet meer in dan een gelijkspel omdat we te weinig kansen wisten te scheppen", aldus BZ-trainer Den Hartog. LANAKEN (ANP) - De kansen kunnen snel keren in de paar- desport. Nog geen maand geleden bij het CHIO van Rotterdam eindig de de Nederlandse hippische ploeg ver in de achterhoede, in Lanaken werd de landenwedstrijd gewonnen en nam Jos Lansink de Grote Prijs mee van het erf van Leon Melchior. In Donaueschingen, waar de rest van de Europese top aan de start stond, werd Piet Raymakers derde in het hoofdnummer, achter Rodri- go Pessoa en Willi Melliger. Lansink werd vrijdag als ploeg leider zo goed bijgestaan door Jan Tops en Emile Hendrix - beiden twee foutloze rondjes - dat de Twen tenaar zijn jonge paard Egano niet voor een tweede keer de arena in hoefde te sturen. Dat kwam de com binatie gisteren in de afsluitende ru briek goed van pas. Egano, die voor de helft eigendom is van bonds coach Hans Hom, werd enkele maanden geleden bij de nationale titelstrijd in Den Haag - waar Lan sink met Libero H zichzelf met An- naconda versloeg - al aangekondigd als topper in spe. RDC start met kleine nederlaag LEIDEN - RDC heeft een klei ne nederlaag geleden tegen DC Heemst.ede. De ten opzichte van vorig seizoen enigszins ver zwakte Rijnsburgse dammers gingen met 9-11 ten onder. DAMMEN Hans Creder en de teruggekeer de Gert Cederhout moeten het vertrek van Eric van Dus- seldorp en Dik van Dijk naar RDG, kandidaat voor de landsti tel, compenseren. Aan de staart - borden konden Jan Schijf en Arie Schoneveld het niet bol werken tegen Beliën en Niek van Hal. Nieuwkomer Creder had over geluk niet te klagen toen hij door tijdsoverschrijding van Kalbfleisch won. Cees van den Bosch hield RDC in de race door een goede aanvalspartij in winst om te zetten. De terugkeer van Cederhout verliep niet voorspoedig. Ge brek aan wedstrijdroutine speelde hem aan het einde van de partij parten, waarvan zijn te genstander Mare Deurlo dank baar profiteerde. De wedstrijd leek nog spannend te worden bij voordelige standen van Cor van Dusseldorp en Ben Fase. Kop man Van Dusseldorp bracht zwaargewicht Theo Tielrooy in een klassieke partij weliswaar in de problemen, maar winst bleek er net niet in te zitten. Fase leek de zege tegen Lissenaar Cor Langeveld veilig te stellen, maar moest een remise-forcing toe staan. De resterende partijen bleven in balans, zodat RDC met het kleinst mogelijke ver schil verloor. Het uit de dambond ZMid- den-Holland gepromoveerde Boskoop liet in de eerste ronde reeds zien tot de degradatie kandidaten te kunnen worden gerekend. Het Haagse RDG- /DIO 2 won met maar liefst 17-3. KATWIJK De zwemmers jn de C- klasse openden het lange zwemseizoen van de kring Gouwe Rijnstreek. In het Aqumarbad van Katwijk waren er daarom mis schien, het afgelopen weekeinde, andere prijswinnaars dan gewoon- Voor de minder getalenteerde zwemmers organiseert de kring jaarlijks vele wedstrijden waarin zij een poging kunnen doen om naar een hogere klasse te promoveren. Zo vroeg in het seizoen lukte het geen enkele zwemmer daaraan te voldoen. Toch liet deze wedstrijd wel enkele goede tijden zien. Zo kon Krijn Fieret (L£) de eerste prijs ophalen voor de 100 meter school slag waarop hij een tijd liet noteren van 1.45,7. Claudius Jahshan (Zijl) zwom naar de tweede plaats met de tijd van 1.47,2. Annet Hoek (Kat wijk) kon de eerste prijs ophalen voor de 100 meter vrije slag bij de vrouwen en haar tijd van 1.13,2. De 100 meter rugslag leverde Wendy Admiraal (NZPC) de overwinning op, 1.23,0, met na haar op de derde plaats Katwijkse Hester Buys met 1.30.2. Haar clubgenote Ellen Haas- noot won de 100 meter schoolslag in 1.34,8. Voor NZPC scoorde Ruud Alkema de de eerste plaats op de 100 meter schoolslag met 1.32,7, wat maar 0,7 boven de B-limiettijd was. Monique Chaudron (LZ) was de snelste op de 100 meter vrije slag bij de meisjes met 1.24,3 en zij zag clubgenote Mi chelle van Deursen als derde fi nishen in 1.25,0. Nog een LZ-zwem- mer ging met de hoogste eer strij ken: Patrick Kraan won de 100 me ter vrije slag bij de jongens in 1.21,3, terwijl Erwin van Aart (NZPC) de tweede prijs in ontvangst nam voor zijn tijd van 1.22,2. Joleen van Essen (Zijl) hoefde maar één tegenstander te laten voorgaan op de 100 meter schoolslag, 2.01,2. Voor Femke Zuidwijk (LZ) was de derde prijs op die afstand met 2.02,3. Olivier van Deelen (LZ) en Marten van der Meij- den (Zijl) moesten in een extra duel uitmaken wie er de tweede dan wel de derde prijs in ontvangst mocht nemen op de 100 meter schoolslag. Van Deelen was de snelste, maar re glementair kregen beiden de tijd van 1.32,7 achter hun naam. Peter van Duyvenbode (Katwijk) zag hoe hij 0,4 seconde te kort kwam op de 100 meter schoolslag bij de jongens voor een medaille (1.51,8). LEIDEN In de openingswedstrijd tegen Hoornse heeft eerste klasser Vlietwijk nog niet kunnen imponeren. Tegen Hoornse werd het 4-4. Leiden verloor in de tweede klasse met 7-1 van Metro 2. Merenwiek en Lisse startten met gelijke spelen. Het Scylla-duo De VrindIHooman rechtskwam er tegen het sterk uit de verf komende tweetal Florea/Keen niet aan te p

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18