V J\ Incidenten geven kleur aan topper Lui Noordwijk teert op klasse FC Lisse: een punt en een uitsluiting Uverig Katwijk de dupe M* #Jip^ge te RB boos om penalty Quick Boys Leiden fors onderuit tegen Kozakken Boys MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 PAGINA NOORDWIJK Met het hoofd in de wolken is het zicht beperkt. Dus verkeek Noordwijk, dat zich na twee sterke wedstrijden klaarblijkelijk al een topploeg waande, zich zaterdag aanvankelijk lelijk op de tegenstand van Katwijk. Het duurde lang voordat de ploeg van trainer John Eelman weer terugkeerde op aarde. Ge noeg voor de winst was dat wel (2-1), maar het vertoonde spel was bepaald geen reden om met de borst vooruit van het veld te stap pen. "Het was een instelling van: dat handjevol geschapen. Alleen Marco p doen we wel effetjes. Wij begonnen met afgezakte kousen, zij met opge- stroopte mouwen", was het treffen de cliché dat de oefenmeester van winst greep dankte het aan de on miskenbaar aanwezige klasse. Vooral in de persoon van Timo Ger- lof, die met zijn twee treffers Kat- laatste weken een ongebreidelde blessure. Ik had de macht niet meer gretigheid aan de dag en lijkt gecon centreerder dan ooit. Volwaardige kansen kreeg hij /erheen te gaan". Liesblessure niet tegen zijn straffe mandekker Dat gold niet alleen voor Van der - Plas, die tien minuten voor tijd werd vervangen door André de noeg. "Timo is inderdaad erg Best, maar ook voor de overige Kat- scherp", vond ook Eelman. "Het is wijkers. En met name voor de aan- nu zaak voor hem dat dat niet be- vallers, vond Gi.is Collé.'die wegens perkt blijft tot vier, vijf wedstrijden, een lichte liesblessure pas halver- Laat hij het maar eens een heel sei- wege de tweede helft in het veld zoen zien. Wat hij nu presteert is in kwam voor de oververmoeide cen- elk geval hoopgevend. Vroeger trumspits Piet van Duijn. "Onze schuwde hij het duel. Nu is hij fel en spitsen konden geen bal meer vast- bovendien pept hij de rest van het houden. Elke bal die naar voren elftal op. Dat zie je ook op de trai- werd gespeeld, kwam meteen weer ningen. Hij heeft er duidelijk zin terug. We hebben wel een goede in"- verdediging, maar dan wordt het Qfppv natuurlijk moeilijk". Maar het wegebben van de krach- De schutter zelf blikte ook tevreden ten was'volgens Van der Plas be terug op zijn prestatie. "Maar", paald niet de enige oorzaak van de voegde hij er aan toe, "nu moest ik 1 extra scherp zijn. We zijn de laatste weken nogal omhooggeschreven. nederlaag. "Nee, we moeten ge woon reéel zijn: Noordwijk heeft heel veel kwaliteit in huis. Boven- Ik merkte dat al aan de sfeer voor de dien moesten ze bij die 0-1 komen. Dan is het niet zo gek dat je in de verdrukking raakt. Maar het groot steeds naar de uitslagen van de an- de vat op de wedstrijd helemaal dere wedstrijden. Misschien waren kwijt". dat in de tweede of derde klasse gwend, maar het heeft geen zin. In eerste instantie moetje het toch zelf doen". Dat gebeurde zeker tot een kwar- Tot dan hadden de gasten de wed strijd gedomineerd. Met een solide verdediging^ een creatief en buffe lend middenveld - Dennis Jan Mieras - en een vroeg storende aan val legde Katwijk brutaalweg zijn tier na rust niet. Tot dan toe had het wil op aan de elf van Eelman. De hard werkende Katwijk de zaak ste- beste illustratie daarvoor was wel vig onder controle, geen enkele het doelpunt van de bezoekers hal kans weggegeven aan de plichtma- verwege de eerste helft. De laatste tige Noordwijkers en er zelf een man van Noordwijk, Joop Tegelaar, /<M mi<mw* iWFfSUl van der Plas had daaruit een keer gescoord. Bij het uitblijven van meer Katwijkse doelpunten mocht Noordwijk blijven hopen op een be- gasten langzamerhand opraakte. Een logische zaak vond Marco van der Plas: "Op deze manier spelen kost enorm veel kracht. Dat geldt LISSE FC Lisse krijgt de ene na de andere zeperd te verwerken. In de thuiswedstrijd tegen DOS Kampen werd slecht gevoetbald, slechts één punt gehaald (0-0) terwijl, net als vorige week, het laatste fluitsignaal door slechts tien Lissenaren kon worden ge hoord. De elfde speler, Edward van der Putten, stond op dat mo ment onder de douche zijn zonden te overdenken. Scheidsrechter Nico Poort zond de Lisse-aanvoerder na een onbeheerste actie te gen Harrv Eringa uit het veld. Omdat vorige week doelman Paul Veenboer tegen een dubbele boeking opliep, en tegelijkertijd zijn scheenbeen brak, is de toch niet brede selectie van Eilander al na drie wedstrijden aardig uitgedund. Veelzeggende gebaren. Timo Gerlof (geheel rechts) klapt na zijn tweede treffer voor Noordwijk in zijn handen. Ploeggenoot Leonard van Utrecht steekt een triomfantelijk vingertje in de luchtterwijl Katwijk-doelman Teun van Duyvenbode boos naar Theo Scholte kijkt. Deze ziet blijkens zijn handgebaar de oorzaak van het doelpunt ergens anders liggen. (foto Loek zUV(ierdUjn) werd achterna gezeten door een stel RCL haalt uit, Voorschoten deelt Deze bedacht de enige juiste oplos sing en stuurde Kees Kraaijenoord weg op rechts. Zijn voorzet werd nog gemist door Van Duijn. maar niet door Van der Plas die van dichtbij onbedaarlijk hard uithaal de: 0-1. Leon Meijs schoot hierna nog ra kelings voorlangs en Mieras knalde in zijn eentje drie keer over het doel. Pas nadat Kraaijenoord, na een fout van Kees Smit, kort na rust te gen doelman Rob van Dijk had op- geknald, hervond Noordwijk iets van het zelfvertrouwen dat het de laatste weken had uitgestraald. Met Ted van Berkel, die na een kwartier tje opdraafde voor de zwakke Jac ques Scholten, kwam er meteen meer pressie aan het front. Twee halve kansen waren vervolgens ge noeg voor Gerlof. Eerst prikte hij, omgeven door vier oranjehemden, de bal van afstand langs Teun van Duyvenbode (1-1) om even later een schot van Patrick Scheurwater doeltreffend van richting te veran deren: 2-1. Het slotoffensief van Katwijk dat daarop volgde, leidde kort voor tijd nog bijna tot de verdiende gelijkma ker. De nog frisse Collé liep Smit'er ruimschoots uit, maar de hard wer kende Mieras had zijn kruit al ver schoten en knalde van dichtbij over. Een gelukkig Noordwijk merkte derhalve dat ook vermoeid heid het gezichtsvermogen aantast. HERMAN JOUSTRA LEIDEN Door het gelijke spel te gen Sportlust '46 (0-0) heeft SV Voorschoten nu vier punten uit drie wedstrijden, geen onaardige start in de huidige competitie. In deze drie wedstrijden scoorden de Voorscho tenaren slechts twee maal en kre gen geen enkele treffer tegen. Reden voor trainer Leo Holl om niet echt ontevreden te zijn. RCL heeft afgelopen zaterdag de in grote getalen opgekomen supporters, zón 700, een aardige voetbalmiddag be zorgd. Tegenstander s Gravenzande moest met een 6-2 nederlaag terug naar huis. De Leiderdorpers staan nu op vijf punten. Voorschoten - Sportlust '46 0-0 Na de wedstrijd zaterdag tegen Sportlust 46 besefte Holl dat er wel licht meer in had gezeten. Na een matige wedstrijd werd een 0-0 eind stand bereikt. De verdediging zat weer goed in elkaar. De tegenstan der uit Woerden kreeg nauwelijks kansen. Een maal echter diende Rob de Jonge aan de noodrem te trekken, wat hem een boeking ople verde. Ook Voorschoten zelf had nauwelijks gelegeheid pm de score te openen. Na rust in de laatste twintig minuten had Voorschoten toch nog de zege binnen kunnen ha len. Er waren een aantal goede mo gelijkheden voor achtereenvolgens Koen Dekker, Hein de Graaft' en Paul van Paassen. Sportlust mocht zich daarom het meest gelukkig prijzen met het uiteindelijke resul taat. RCL - 's Gravezande 6-2 In een aantrekkelijke wedstrijd voerde RCL met de regelmaat van de klok de score op, waarbij Leo van de Wetering met drie treffers de topschutter was. Na het eerste fluitsignaal kwam RCL binnen een minuut op voor sprong. Van de Wetering zette voor en André Zonneveld tikte binnen (1-0). Na tien minuten liet de verde diging van RCL een steekje vallen. Hiervan profiteerde Paul Klop, die daardoor de stand weer in even wicht bracht. In de vijftiende mi nuut was van de Wetering voor het eerst succesvol, acht minuten latei- scoorde hij zijn tweede doelpunt (3- 1). Drie minuten na de hervatting te kende Ben Heemskerk voor 4-1 en een kwartier later droeg Edwin Grootendorst zijn steentje in de pro- duktie bij. Hij scoorde de vijfde treffer. Na dat Aad Moerman voor s Graven zande wat terugdeed (5-2), bepaalde Van de Wetering de eindstand op 6- Lisse - DOS Kampen was het eerste degradatieduel van dit seizoen. Het klinkt bizar, maar het was niet an ders. Beide ploegen, vooraf met één punt uit twee wedstrijden, speelden risicoloos. Het resultaat: een verve lend potje voetbal, zonder één uit gespeelde kans. Aanvankelijk leken de gasten iets sterker dan de geplaagde opponent, maar de Kampenaren slaagden er niet in hun fysieke suprematie in kansen, laat staan in doelpunten om te zetten. In het eerste bedrijf kreeg alleen Hans Dijkhuizen een aardige mogelijkheid nadat Leon Hoep een lange bal van Cor van der Weert niet afdoende had geraakt. Dijkhuizen legde te gehaast aan en schoot hoog over. Leon van der Zwet was de enige Lissenaar die de handen van de toe schouwers op elkaar kreeg. Zijn af standschot zeilde net langs de krui sing van het door Ruud Pompert verdedigde doel. Vlak voor rust pro beerde arbiter Poort de wedstrijd nieuw leven in te blazen. Hij ver zuimde tot woede van Lisse een overtreding tegen Van der Zwet in de buurt van het zestienmeterge bied te bestraffen. Dat de daarop- volgende aanval van DOS geen tref fer opleverde bespaarde de leids man uit Laren veel gekrakeel. De arbiter moet tijdens de rust zichzelf moed ingesproken hebben om nog wat 'opwindends' van de vlakke vertoning te maken. Meer dan voor de thee nam hij vreemde beslissingen en floot hij inconse quent. Nadat Mark Ens, gelanceerd door Van der Zwet. vlot in de twee de helft de bal voor het doel langs kaatste, en daarmee de beste Lisse- mogelijkheid van de wedstrijd on benut liet, vestigde Poort alle aan dacht op zich. Eerst gaf hij een vrije schop net buiten het strafschopge bied tegen Gepie van Rooyen. die DOS-spits Jan-Okke Koers regele- mentair de bal ontfutselde. Opluchting De getergde Lisse-muur nam ver volgens te weinig afstand naar de zin van Poort waarop John Vermeu len geboekt werd. Tot opluchting van de in het groen-wit spelende Lissenaren verdween de door Henri Albers geschoten bal net naast het doel van Cees Horsman. De vervan ger van de ongelukkige Veenboer. die zich aan de rand van de tribune zat te verbijten over het slechte spel van zijn ploeg, maakte overigens bij het weinige werk dat hij te doen kreeg geen al te beste indruk. Met Richard Mulder in plaats van de falende Hoep probeerde Eilan der de pressie op het vijandelijke doel te vergroten. Maar net als Hoep, en eigenlijk alle Lissenaren. miste ook Mulder vorm. Meer dan een punt zat er derhalve niet in voor de formatie van Eilander. Zeker niet toen Van der Putten het veld moest ruimen nadat Eringa met veel gevoel voor show over zijn voet was gestruikeld. Poort deed de uit sluiting van Van der Putten nader hand af met "een typisch geval van de nieuwe richtlijnen". De formatie uit Kampen, dat evenals Lisse een uiterst magere start van de competitie kent. kon in het resterende kwartiertje, met John van der Hulst in de plaats van Henri van der Vegt, de man-meer- situatie niet uitbuiten. Zowel Eilander als Rimmert Zel- le. zijn collega uit Kampen, sprak na afloop van een zeer slechte verto ning. Zelle: "Dat komt door die zwa re poule waarin we zitten. Ik denk dat er een stuk of acht ploegen ge waagd aan elkaar zijn, die kunnen dus allemaal degraderen. Het ge volg is dat je nu al degradatiewed strijden gaat spelen. Het niet mogen verliezen is dan het belangrijkste uitgangspunt". Ook Eilander weet de matige prestatie van zijn team aan de angst om te verliezen. Eilan der zou zichzelf niet zijn als hij niet óok een positief punt had gezien in de slechte vertoning. "Ik heb nu ge zien dat we achterin de nul kunnen vasthouden. Dat geeft toch weer wat vertrouwen voor de uitwed strijd tegen ARC volgende week Een lichtpuntje in de duisternis" JAN BROUWER DE KONING KATWIJK Wat geen van de beste voetballers uit de Duin- en Bollenstreek in de wed strijd Quick Boys -' Rijnsburgse Boys voor elkaar kregen, lukte één man uit Halsteren glansrijk. Scheidsrechter Koopman forceerde zatermiddag een beslissing en stelde Edwin Otte op het Katwijkse sportpark Nieuw Zuid in staat vanaf de strafschopstip te scoren. De wijd en zijd betwiste penalty besliste niet alleen de boeiende streekderby in het voordeel van de thuisclub (1-0), maar hield bovendien de gemoederen nog urenlang bezig. De tot dan toe verzorgde, maar ook wat tamme topper werd na het in grijpende incident nooit meer wat hij was. Ten eerste omdat Fred Bodaan zich volledig vergat. De Rijnsburgse Hagenaar gaf de in zijn ogen doiende leidsman tot twee maal toe een duw. Koopman, die de als rechtsachter geposteerde Bodaan in een eerder stadium had geboekt vanwege een overtreding op Fred Kanbier, aarzelde geen ogenblik: Bodaan kon gaan. "Een domme reactie", betreurde de zon daar zijn daad achteraf. "Ik ben wel eens opvliegend als ik een beslis sing onterecht vind. En ik kan het weten, want ik stond er heel dicht bij". Oorzaak van alle commotie was de zoveelste ingreep van Jaco van Delft. De jonge Rijnsburger week de gehele wedstrijd geen meter van de zijde van Frenk van der Kleij. De op Nieuw Zuid teruggekeerde ex- prof zal zich uit het betaald voetbal zo gauw geen lastiger cipier herin neren dan Van Delft. Vanaf de eer ste minuut gunde hij de rossige spits van Quick Boys geen meter ruimte. Als de niet versagende Van der Kleij toch voor gevaar zorgde, was dat geheel en al zijn eigen ver dienste. Formule Halverwege de tweede helft besloot Van Delft zijn beproefde formule voor de verandering eens toe te pas sen op de doorgebroken Floor van Duijn. De sliding van dé Rijnsburg se youngster in het eigen straf schopgebied mocht er zijn, maar het was zeker niet e grofste actie van de middag. Zelf: het slachtoffer liet na afloop in het midden of hij al dan was geraakt. "De scheidsrech ter beslist, dus het was een penal ty", aldus de aanvoerder van de Kat- wijkers. De Rijnsburgers reageerden min der gezagsgetrouw. De spelers, Bodaan voorop, bestormden de overigens consequent leidende Koopman. Trainer Arie Kurver, die zich niet van de halve maar zelfs van de hele winst bestolen achtte, had moeite met het ordenen van zijn ge dachten. Tussen enkele krachtter men door opperde hij maar één plausibele verklaring: de scheids rechter had waarschijnlijk een aan tal Rijnsburgse overtredingen bij elkaar opgeteld en ten langen leste maar in een strafschop omgezet. Zo iets is natuurlijk in strijd met alle re gels, nog afgezien van het feit dat zijn uitblinkende verdediger hele maal niet over de schreef was ge gaan. Zo kwam Kurver ook aan zijn claim op de overwinning. Na ruim een half uur in de eerste helft ver dween de bal namelijk in het doel van Dirk Varkevisser van Quick Boys. Een beauty van diens ploeg genoot Otte, die bij het passeren van zijn eigen doelman volgens arbiter Koopman door een Rijnsburger zou zijn gehinderd. Rimpelloos Zonder deze incidenten zou deze uitgave van Quick Boys - Rijns burgse Boys volkomen rimpelloos zijn verlopen. Met name in de eerste helft kregen de 3500 belangstellén den op een zonnig Nieuw Zuid goed voetbal voorgschoteld. Boeiende duels tussen enerzijds Van der Kleij en Van Delft en anderzijds Erwin Hermes en de nog niel berechte Jan Jeroen Schaap, met kansen over en Alleen doelpunten ontbraken. Het aanvangsoffensief van de thuis club leverde Floor van Duijn en Van der Kleij meteen al kansjes op. De Wending kopbal van Arie van Duijn in de vierde minuut belandde zelfs bui ten bereik van de foutloos keepen de Jan Blankespoor op de paal. Daarna kwam het meeste gevaar uit de Rijnsburgse counters. Maar ook Hermes, Pieter Janmaat en Nico Oosterlee vonden de goede voort zetting evenmin als de schutters van de thuisclub. De tweede helft leek een minder geslaagde kopie van de eerste te worden. Het gemis van spelmakers als de gestopte Huug Aandewiel (RB) en de geschorste Richard Hoogervorst (QB) werd steeds meer voelbaar. De centrale verdedigers Andj'ies Wendt en Johan Jonker/ Gert Aandewiel hebben nu eenmaal geen lénge pass in de benen die ver dedigingen uit elkaar splijten. Bo vendien waren beide elftallen in middels zo op elkaar ingesteld, dat voorspelbaarheid troef werd. Naar mate de wedstrijd vorderde, leek de scoringsdrang ook wat af te nemen. tfo* Grimmigheid op een paar vierkante meter. Nico Oosterlee tRijnsburgse Boys, links) Boys) m een felle dans om de bal. Op de achtergrond kijken scheidsrechter Koopman e even geconcentreerd. In de resterende (blessure)tijd de reden van het mysterieuze stil- de waarheid zat met zijn opmer- kreeg Quick Boys de lachers defini- zwijgen van trainer Melbi Raboen. king, dat Quick Boys zonder die be- tief op zijn hand, Met name de mis- die de'wedstrijd afdeed met: "Tot wuste strafschop "in geen honderd sers van Van der Kleij oogstten gol- die penalty was het leuk voor het jaar" een doelpunt zou hebben ge ven hilariteit. Wellicht was de slor- publiek". Hij voelde waarschijnlijk maakt. dige afwerking aan Katwijkse kant wel aan dat collega Kurver dicht bij TIM BROUWER DE KONING Remise voor LAS LEIDEN - Het streektreffen tussen UVS en Noordwijk is in 2-2 geëin digd. Roodenburg behaalde in de uitbeurt tegen DWV een 2-1 zege. Quick Boys werd in de eerste wed strijd van het seizoen door Volen- dam met 3-2 verslagen. UVS - Noordwijk 2-2 Tijdens de wedstrijd werden een speler van Noordwijk en twee spe lers van UVS genoteerd. Noord- wijk-speler Lennaert van der Zalm mocht bovendien na een zware overtreding voortijdig inrukken. De thuisclub kwam dankzij een treffer van Peter Gallert op 1-0 maar kon de voorsprong niet uitbouwen. Noordwijk nam het initiatief osei- en de goed op dreef zijnde Remco Mart&ns leek UVS met twee treffers te vonnissen. Tuan Nguyen schoot de Leidenaars echter naast Noord wijk dat nog geluk had toen UVS daarna alleen maar de lat raakte. DWV - Roodenburg 1-2 Een keurige zege van Rooden burg dat na rust erin slaagde een door een strafschop veroorzaakte 1- 0 achterstand weg te werken. In die tweede periode pakten de Leide naars de zaken wat aggresiever op wat uiteindelijk leidde tot de tref fers van Peter Kruit en Ron van dei- Linden. Volendam - Quic k Bovs 3-2 Een vrije trap van Jacco van Her- ïngen en eigen inzet van een Volen- damse verdediger na een dobrkop- bal van Pieter van der Linden lever den de Katwijken een 0-2 voor sprong op. Twee minuten later was de stand weer gelijk toen de 'wijd- broeken' foutjes in de defensie van Quick Boys bekwaam afstraften. Na de 3-2 van Volendam voerden de bezoekers de pressie op maar de thuisclub lucid de rijen got d - lo ten. Tot de door Otte feilloos benutte strafschop de wedstrijd een com pleet andere wending gaf. Met tien en later slechts negen man bleven de Rijnsburgers tot het laatste fluit signaal van Koopman 'in de wed strijd'. Dat lag niet zozeer aan hun eigen inbreng als wel aan het onver mogen van Quick Boys. om de nu merieke meerderheid in de score tot uitdrukking te brengen. De Kat wijkse machteloosheid kwam nog schrijnender aan het licht, toen Kurver de met een enorme bandage spelende Van Delft letterlijk uit het veld sleurde. Met Hans Zwaam (voor Janmaat) en Arie van Dijk (voor Hermes) was Rijnsburgse Boys al door zijn wisselspelers heen, zodat de strijd nog ongelijker werd. LEIDEN - In de Tweede Klasse B kreeg Leiden zaterdag koplo per Kozakken Boys uit Werken dam op bezoek. De vorig seizoen gedegradeerde Boys, die twintig jaar achtereen in de eerste klasse vertoefden, kennen dit seizoen slechts een doel: promotie en het verloren terrein heroveren. Lei den was de derde tegenstander die het onderspit moest delven te gen deze ambitieuze vereniging. Konden de Leidenaars het tot de- rust nog droog houden (0-0), na negentig minuten stond het 1-4. Hoewel trainer Peter Ciere na afloop ruiterlijk toegaf dat de ne derlaag verdiend was, zag hij toch lichtpuntjes bij zijn team, dat uit drie wedstrijden slechts een punt wist te verzamelen. De mening van Ciere was terecht want in de eerste helft gaf Leiden geen duimbreed toe. De openingsfase was duidelijk voor de thuisclub. Na zes minuten bracht Koos Siera de bal voor het dpel en zag Rob Bink zijn kopbal nog net door keeper Harry Hentenaar overge tikt worden. Leiden nam hierna drie corners welke voor het nodi ge gevaar zorgden. Na tien minuten kregen de Wer kendammers hun eerste kans. Pe ter Selier redde uitstekend. Beide teams speelden waar mogelijk op de aanval, wat over en weer tot aardige kansen leidde. Kozakken Boys begon langzaam maar zeker de strijd te domineren, maar moest attent blijven bij de gevaar lijke coun ers van Leiden. Na een half uur c laimde Rob Bink een strafschop toen hij bij een corner onderuit gelopen werd door een van de verdedigers van Kozakken Boys. Scheidsrechter Koekkoek liet echter doorspelen. Aantrekkelijker Na rust werd de strijd feller maar ook aantrekkelijker. Kozakken Boys lanceerde de ene na de an dere aanval op het doel van Se lier, die dan ook na zeven minu ten moest capituleren voor een in zet van ex-prof Wilco van Buuren Toch bleef ook Leiden voor ge vaar zorgen. Na een vrije trap van Ramses van Bostelen gleden de broertjes Bink beide maar net langs de bal. Hoewel trainer Ciere een extra aanvaller in het veld bracht, werd het steeds meer dui delijk da' de tegenstander van plan wat de twee punten mee naar Werkendam te nemen. Het duurde evenwel tot een kwartier voor tijd dat er weer gescoord werd. Freek Vorthoren kopte 0-2 in na een voorzet van John Ver baan. Hierdoor werd het verzet bij Leiden enigzins gebroken. Vijf minuten later liet Seller de bal glippen waarna Verbaan er als de kippen bij was om 0-3 aan te te kenen. Twee minuten voor tijd werd het 0-4 door een strafschop. Selier stopte in eerste instantie de inzet van Cees Spaan. Verbaan schoot de teruggesprongen bal in. Rob Bink liet twee minuten later nog even zijn kunnen zien. Met een prachtige goal redde hij de eer voor Leiden. Met zes wedstrijdpunten uit drie wedstrijden en een doelge- middelde van 14-2 kan Kozakken Boys de toekomst met vertrou wen tegemoet zien. Voor Leiden is de start met een punt uit drie wedstrijden matig Met het ver toonde spel van zaterdag hoeven de Leidenaars echter niet te wan- 10PtGERARD KUIJPERS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17