DIOK overtuigend tegen Dukes Vrouwen Alecto alleen aan kop GWS laat De Sleutels weer met lege handen staan Bernardus, Warmunda en VTL gaan nu samen aan de leiding Vrouwen van Ter Leede te sterk voor Kloetinge PAGINA 16 DO/STA MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 LEIDEN - Het kan wel eens een spannende competitie worden in de eerste klasse zondag van de af deling Leiden. Stompwijkse Boys leed een verrassende 3-1 ne derlaag tegen Warmunda en Ber- nardus herstelde zich na de ne derlaag van vorige week door VNA met 2-0 te kloppen. Met FC Rijnland gaat het nog niet zo goed. Nu verloor het met 3-2 van ASC. Bernardus, Warmunda en VTL, dat gelijkspeelde tegen buurman VNL, zijn de nieuwe koplopers. AFDELING LEIDEN (zo) Bernardus - VNA 2-0 Trainer Albert van der Berg kon weer tevreden lachen. Zijn ploeg had duidelijk geleerd van de misstap van vorige week. Al in de tweede minuut liet John Morsch de Rijndijkse aanhang juichen door de Warmondse goa lie met een schuiver te passeren. Jos van Kampen had zijn ploeg nog in de eerste helft naar 2-0 kunnen tillen, toen hij een straf schop mocht nemen. Maar hij schoot te zacht in. De tweede helft stond in het teken van een groot aantal scheidsrechterlijke dwalingen. Eerst werd Bernard- us-speler Henri Klerks, na een on gelukkige overtreding, uit het veld gestuurd en later mocht ook de grensrechter van de thuisclub vroegtijdig gaan douchen omdat hij, volgens arbiter Koppel, onte recht voor buitenspel vlagde. VNA kon in die periode toch niets terug doen en moest toezien dat de thuisclub met tien man zelfs nog op 2-0 kwam. Jos van Kam pen schoot nu wel raak. FC Rijnland - ASC 2-3 De nieuwe Leidse club moet het nog steeds zonder overwin ning stellen. Een gelijkspel lag binnen handbereik, maar Gerben Gerbrandy dacht daar in de laatste minuut anders over. De ex-Quickspeler werkte de laatste hoekschop alsnog in het Rijn- landdoel. Janus van der Linden zette Rijnland in de eerste helft op voorsprong, maar hij en zijn makkers moesten toch toezien dat David Weise de gelijkmaker aantekende. ASC kreeg nog meer toen Driekus van der Linden ver keerd terugspeelde op zijn doel man. Bart Laurijssen was er als de kippen bij om zijn ploeg aan de leiding te helpen (1-2). In de tweede helft bracht Mar cel Schouten Rijnland weer naast de bezoekers, die ten slotte toch met de winst naar huis gingen door de late actie van Gerbrandy. Stompwijkse Boys - Warmun da 1-3 De thuisclub ging verrassend ten onder tegen Warmunda, dat in Mark van Grieken (2) en André van Velzen zijn doelpuntenma kers had. Bij een 0-2 achterstand kon alleen Jos Oliehoek nog iets terugdoen. De ene treffer stak schril af bij het grote aantal kan sen dat de Boys om zeep brach ten. Scheidsrechter Laman was de beste man van het veld. VNL - VTL 1-1 De derby tussen de twee Vliet- clubs stond duidelijk in het teken van de angst om te verliezen. De 1-1 eindstand was al in de eerste helft bereikt door doelpunten van Michel Schouten (ex-VUC) voor VNL en Martin de Jong voor VTL. De tweede helft was erg saai en de beide ploegen waren tevre den met de uitslag. UDO - MM O 1-0 Eindelijk kon UDO-trainer Hans Braat weer lachen. De 1-0 overwinning op het bezoekende MMO kan wel eens de ommekeer betekenen op een lange periode waarin de Oegstgeestenaren niet meer wisten te winnen. "Met twee punten uit twee wedstrijden zijn wij er weer helemaal bij", aldus Braat. Het enige doelpunt kwam op naam van Werner Knetsch, die met een verdediger op zijn hielen richting doelman Jan van Leeu wen ging. Niemand durfde Knetsch aan te vallen en hij schoof de bal keurig in het MMO- LEIDEN - Het is De Sleutels niet gelukt om weer aansluiting met de top te krijgen. Na het treffen met het dit seizoen zeer sterk ge starte GWS bleven de Vlietbewo- ners op eigen terrein voor de tweede maal in successie met lege handen staan: 0-1. Het debuteren de HVZ profileert zich voorlopig niet als de zwakste ploeg uit de af deling. De Zoeterwoudenaren staan nu op vier punten dankzij een 3-1 zege op Woubrugge. AFD. LEIDEN (za) ue Sleutels - GWS 0-1 Over het geheel genomen was het de thuisclub die het veldover- wicht had maar de tegenstoten van GWS waren niet van gevaar ontbloot. Dat bleek in de 60ste minuut toen de Sassenheimers weer eens waren uitgebroken en een hoekschop mochten nemen. Mart van Beelen legde de bal loepzuiver op het hoofd van Gijs van der Meij die daarop doelman Rob Groenendijk voor de eerste en enige maal versloeg. De Leidse middenvelder Bles Zuma was niet te spreken over de behouden de speelwijze van de gasten. "In de tweede helft zijn ze twee keer over de middellijn geweest", kri tiseerde hij de opponent. De zwa re druk die De Sleutels daarna ontwikkelde werd steeds weer door de hechte defensie van GWS adequaat gepareerd. "Aan de an dere kant", was Zuma wel zo re ëel, "hebben we het zelf ook niet kunnen afmaken". HVZ - Woubrugge 3-1 André Slingerland profiteerde al vroeg in de wedstrijd van een defensiefout bij de thuisclub maar zijn goede voorbeeld vond bij Marcel Wolvers (paal en mis lukte lob) geen navolging. HVZ verzamelde in de rust alle krach ten en pakte direct na de hervat ting een 2-1 voorsprong door tref fers van Marcel de Schepper en een strafschop van Frits Bisjot. De risico's die Woubrugge toen in aanvallend opzicht moest nemen betekende uiteindelijk de nek slag. Twee minuten voor tijd rondde Jan Harteveld een coun ter bekwaam af. SVOW - LSVV 1-2 In de eerste twintig minuten werd het pleit in het voordeel van de Leidenaars beslecht. Het was dan ook de sterkste periode waar in LSVV aan de bezoeker alle hoeken van het veld liet zien. De rondgang op het LSW-terrein le verde ook nog twee treffers van de excellerende Richard Lin- schoten op. De gastheer hield het daarna voor gezien wat voor SVOW het-sein was vol op de aan val te gaan. Daarbij mag LSVV van geluk spreken dat doelman Marcel Visser in een blakende vorm stak. Slechts op een schot van Mark van Weegen was Visser kansloos. Alphia -Abbenes 2-1 De zege van Alphia was dik ver diend en Abbenes, dat vorige week De Sleutels nog overtui- Rob Groenendijk, doelman De Sleutels. (archieffoto) gend met 7-2 versloeg, mag blij zijn dat het bij 2-1 is gebleven. Pas na rust schoten Angelo Leefrok en Bert Bakker Alphia naar 2-0 waarna vanuit de counter werd geprobeerd de voorsprong op te voeren. Abbenes lette achterin wat beter op en verkreeg zelfs een tegentreffer door een kopbal van Ruud de Jong. Alphia-doelman Oscar van Kolsteren ontnam Pe ter Tamerus nog een kans op een gelijkspel maar dat zou voor Ab benes iets te veel van het goede zijn geweest. Lugdunum - MVKV 1-6 Lugdunum-trainer Henk de Cler kon het na aflop nog niet be grijpen. "We hebben ons nog wel grondig voorbereid", sprak hij te leurgesteld. "Vooraf hebben we een wandelingetje gehouden in het Leidse Hout. gezamenlijk een kopje koffie gedronken en dan krijg je ze 'boem-boem' achter je oren". Zijn collega Jan Dorres- teijn was uiteraard in andere ge moedtoestand te vinden. "Bij een scoringspercentage van 50% heb ben we de kansen redelijk be nut", rekende de Katwijkse trai ner voor. Peter Ouweha'nd (2x), Martin Oudshoorn (2x). Gijsbert Oudshoorn en Marcel van Huis steden schoten het halve dozijn vol. De tegentreffer kwam van Ni co van der Leek. Valken'68 - Koudekerk 2-3 "Als de trainer het fanatiekst van het stel is dan is er iets mis". Valken-trainer David Brandt kon er maar niet over uit. Na een 2-0 voorsprong bij rust (doelpunten Marco Kleine en Terry Vorik) gaf Valkbn het steeds beter spelende Koudekerk de kans via prima doelpunten "van Mark Bakker en de teruggekeerde Ab Vergunst de eerste punten van het seizoen bin nen te halen. De winnende treffer viel in blessuretijd. "De over mijn lijk mentaliteit ontbreekt ge woon", mopperde Brandt, die dreigde dat er later best eens 'koppen kunnen gaan rollen'. De vrouwelijke spelers van Fo- rcscate eindigden hun uitwedstrijd tegen Xenios met 3-3, wat het eerste verliespunt betekende voor de Voorschotensen. Ondanks een be tere eerste fase van Xenios kwam Forescate op 0-1 voor Leonie Hof- kes. Vlak voor rust werd het 1-1 uit een strafcorner. Danielle Engelen bediende Birgit Lempers vanaf de achterlijn voor qen nieuwe voor sprong, maar Xenios gebruikte we derom een strafcorner om gelijk te maken. Lempers verzilverde een voorzet van Marije Wiegant voor een 2-3 stand. Xenios echter maakte 3-3 met een schot vanaf de rand cir kel. Noordwijk leed op eigen terrein een 0-3 in het tweede-klasseduel met Cartouche. Tien minuten voor. rust sloegen de actieve Voorburgers de eerste goal binnen, die werd ge volgd door een treffer uit een du bieuze strafbal in het tweede deel. Noordwijk had veel pech in de af werking, terwijl Cartouche de score 5 minuten voor tijd nog verhoogde naar 0-3. De vrouwen van Noordwijk deel den de bunten met het bezoekende Westland door op 1-1 te eindigen in het derde-klasse duel. Noordwijk kwam eerst op achterstand, waarna nog in de eerste helft werd gelijkge maakt. Frederique Lempers deed dat uit een strafbal waarbij de West- landse doel vrouw geen schijn van kans had. Westland kon zijn over wicht na de hervatting niet in de score tot uitdrukking brengen. Leidse Studs stuurde Te Werve met 2-0 naar huis. Het voortdurende overwicht van de Leidse ploeg werd mager uitgedrukt in de score. Het geen ook zeker de verdienste was van de Rijswijkse doelman. Bob- Jan Dietrich (strafcorner) en Cees Kan (veldtreffer) scoorden. De vrouwen van Leidse Studs verloren hun uitwedstrijd van Capelle met 5- 1 en zijn nog zonder wedstrijd pun ten, maar hebben wel al de huidige nummers 1, 2 en 3 ontmoet. De te ruggekeerde Annie Verheul scoor de de tegentreffer. Met gedisciplineerd spel werd Alkemade met 8-0 door Catwijck gekneveld. Martijn Houwaard (3), Kees Zwaan (2), Henrik Houwaard (2) en Koos van Duijn verzorgden de* Katwijkse produktie. De vrouwen- ploeg van Rinus Blokland was ook goed op dreef getuige de 0-5 zege op Fletiomare in Vleuten. In het eerste deel scoorden Cherry Nienkemper, Petra Doelen en Nicolette Verkade. Na rust werd met goed spel uitge breid naar 0-5 door Nicolette Verka de en jeugdspeler Linda de Schot. NIEK FAAS (links), Carl Webster (half zichtbaar): Eric-Jan Berendsen en Marcel van Loon (rechts) schieten te hidp. Debutant naar verpletterende nederlaag gespeeld LEIDEN - Op overtuigende wijze heeft regerend landskampioen DIOK aanspraak gemaakt op prolongatie van de landstitel. In een bijzonder aantrekkelijke, doch enigszins eenzijdige wedstrijd werd het in de ereklasse debuterende Dukes naar een verpletter ende nederlaag gespeeld. Met veertien tries vóór en geen punt te gen werd het uiteindelijk 80-0 voor de Leidenaars. Voor streekge noot The Bassets was andermaal geen overwinning weggelegd. Op eigen veld bleken de Sassenheimers niet sterk genoeg voor het bezoekende HRC (9-58). Na het toch tegenvallende resultaat van de wedstrijd tegen Delft van vo rige week, diende DIOK nog het een en ander recht te zetten. De weer fit te captain Gideon van der Born had zijn team de taak gesteld om van het begin af aan de tegenstander zwaar onder druk te zetten. Het dit seizoen naar de ereklasse gepromoveerde Dukes had daar duidelijk geen pas send antwoord op. In de voorwaartsen werd met snel en compact spel veel de bal gewon nen, maar vooral in de eerste helft schortte het op de cruciale momen ten nogal eens aan de afwerking. De diverse slordigheden zorgden er voor dat DIOK niet reeds in de eer ste helft over de 50-punten grens kwam. Tries van Remco Roest, Rob Kamp, Dick Berghout (2x), Ronald Vermeulen, en Mare Michelsen, ge paard aan een foutloos schoppende Gottfried Bos brachten de zege ech ter toen al wel definitief naar het Leidse kamp, In de tweede helft moest duide lijk worden of de Leidenaars de druk op hun tegenstanders uit Den Bosch konden handhaven. Van eni ge verslapping bleek echter geen sprake, en dus kon er nog veertig minuten lustig op los worden ge scoord. De Leidse voorwaartsen hadden inmiddels geen kind meer aan hun tegenstander, en ook de drie-kwarten sneden met mooie be wegingen regelmatig dwars door de Bossche verdediging. Het aanwezi ge publiek zag DIOK door tries van onder meer Marcel Chaudron, Frank Beers en Robert Broers, uit lopen naar een monsterscore van 80-0. Het lijkt erop dat de DIOK-ma- chine eindelijk begint te draaien. Maar liefst negen spelers van de Leidse ploeg zijn voor het nationale team geselecteerd, dat van 28 sep tember tot 8 oktober met Italië, Roe menie én Spanje zal strijden om twee plaatsen in de eindronde van het WK, dat in 1991 zal plaatsvin den. Pas als dat achter de rug is kan DIOK zich weer volledig op de na tionale competitie richten. De vraag rest wie de Morschbewoners in deze vorm van een derde landstitel op rij af kan hcKiden. The Bassets Het zit de Sassenheimers dit sei zoen niet erg mee. Net als vorige week moesten zij veel basisspelers om diverse redenen missen. Zo doende kon fyet voorkomen dat een oude rot als Martin Groeneveld weer opgesteld werd. Dank zij zijn rake schop namen The Bassets zelfs de leiding tegen de Haagsche Rug byclub, maar lang duurde dat niet. Een vooral in de voorwaartsen wat meer ervaren HRC, werkte zich ge staag naar een 6-18 ruststand. Tot halverwege de tweede helft konden The Bassets nog goed bijblijven, maar daarna brak er iets bij de Sas senheimers. Daardoor konden de Hagenaars, met een uitblinkende Marcel Eman, tot een geflatteerde 9- 58 eindstand komen. dit keer met U-5 te sterk was voor Sliedrecht. Het overwicht werd ge stalte gegeven door twee treffers van Lia Groot en ook Anna Ritse laar, Anneke van Brakel en Marian Grunewald kwamen tot scoren. In de eerste klasse regionaal leed Ocgstgeest 2 een onverdiende 1-2 nederlaag tegen Ter Leede 2. Welis waar was de eerste helft voor Ter Leede dat terecht naar een 0-2 voor sprong uitliep via de zusjes Ilonka en Mariska Brouwer, maar Oegst- geest kwam na rust goed terug en trof diverse malen het houtwerk van het doel van de tegenstands ters. Pech dus voor Oegstgeest dat slechts een doelpunt van Simone Karrecher kon putten uit de vele mogelijkheden. In de tweede klasse interregionaal In de interregionale klasse zon- opnieuw winst voor Oegstgeest dat dag leed Sleutels een kleine 0-1 ne- LEIDEN - Een goed herstel voor Ter Leede in de zaterdag interre gionale eerste klasse. Er werd een verdiende 0-2 overwinning behaald op Kloetinge. De Sassenheimse vrouwen haalden meteen het initia tief naar zich toe, wat al na tien mi nuten een doelpunt opleverde van Nathalie Geeris, die zich goed vrij wist te spelen voor het doel van de tegenstandsters. Hoew.el Ter Leede het duel bleef domineren bleven doelpunten verder uit tot diep in de tweede helft toen Anette Bee- rendonk de overwinning zeker stel de, door in een rechtstreeks duel de laatste vrouw van Kloetinge te snel af te zijn. VROUWENVOETBAL derlaag tegen Bloemhof. De be zoeksters startten sterk en kwamen verdiend op een 0-1 voorsprong.* Halverwege de eerste helft kwamen de Sleutels weer wat beter in het spel en kregen steeds meer grip op de wedstrijd. Ze slaagden er echter niet in de opgelopen achterstand nog goed te maken. In de tweede klasse doet UDO goede zaken, dit keer werd Celeritas met 0-3 aan de zegekar gebonden, waardoor na drie wedstrijden de koppositie van de ranglijst wordt ingenomen. UDO was goed op dreef en kwam voor rust door Rina Stroo op een 0-1 voorsprong. In de tweede helft werd het pleit definitief be slecht door Helene Zandbergen, die weer eens fraai van afstand wist te scoren. Coby van Tricht maakte de drie vol. Het eerste winstpunt werd bin nengehaald door SJC dat zich met 1-1 tegen Cabauw eigenlijk nog te kort deed. Cabauw sloot een goed gespeelde eerste helft af met een verdiende 0-1 voorsprong. SJC kwam echter goed terug en kwam via een een door Jaqueline Satters succesvol afgesloten solo weer hele maal in de wedstrijd. In de regionale eerste klasse werd Iduna 2 volledig onder de voet gelo pen door Meerburg, dat korte met ten maakten met de aanvankelijk maar met negen vrouwen aangetre den Ter Aarsen. Het doelpuntenfes- tijn werd glans gegeven door vier treffers van Helen van der Werf, waarbij Birgit Gordijn met drie doelpunten niet ver achterbleef. Docos overtrof de 7-0 van vorige week tegen UVS, met een 0-11 tegen Altior. De doelpuntendans werd op- LEIDEN Op de derde speeldag in de hockeycompetitie hebben de vrouwenploegen in de regio in het algemeen be ter gepresteerd dan de mannen die in de hoogste klassen al lemaal verloren. De vrouwen van eersteklasser Alecto staan na gistermiddag alleen aan de leiding door 2-1 winst op Gooische. Ook het vrouwenteam van LMHC blijft lijstaan voerder na 2-0 winst op Herbies in de tweede klasse. In een matige wedstrijd verloor LMHC zijn uitduel met 2-1 van Nijmegen. De Oegstgeester hoc keyers konden niet profiteren van het aanvankelijk aarzelend optre- i den van Nijmegen. De Nijmegena- ren kwamen zelfs op 1-0 na ongeluk kig wegwerken tijdens een strafcor ner en kregen daarna ook meer greep op de wedstrijd. Tien minu- ten voor de pauze bouwde de thuis- - ploeg uit naar 2-0 door een mooie aanvalsactie over de rechterkant. Met nog een kwartier te spelen kwam Eelco Leeuwenburg als 1 aannvaller aan de linkerkant in het veld voor Ronald Carpentier, wat meer pressie opleverde. Jeroen Dubbeld scoorde in die fase 2-1, waar het ondanks 3 strafcorners voor LMHC in de laatste minuten bij bleef. Hoewel de vrouwen van LMHC f sterker waren dan hun opponent Hermes uit Den Helder werd daar in het eerste deel niets mee gedaan. Karin Melzer zag haar schot van de rand cirkel gestopt, wat een van de weinige waperifeiten was. Na rust schroefde thuisploeg LMHC het tempo omhoog en combineerde be ter. Dat leidde na 6 minuten tot het openingsdoelpunt uit een scrimma ge. Enkele minuten later benutte Irene Teeuwen een strafcornerre- bound: 2-0. Carolien de Boer miste nog een prachtkans op meer, maar miste voor vrijwel open goal. Ondanks het excuus dat Bas Ko ning nog geblesseerd afwezig was, vond trainer Wouter Eikenhout dat Roomburg toch had moeten win nen van het matige Acdenhoutse Rood Wit. Het werd echter 2-1 ver lies voor de Leidenaars, die na 20 se conden veelbelovend begonnen met een treffer van Max Ligtenberg uit een voorzet van Eikenhout. Roomburg controleerde, maar de 0- 2 bleef uit, waarna Rood Wit na rust langszij kwam uit een strafcorner: 1-1. De beste kansen waren nog voor Roomburg, dat pech had met de inzet van Saul de Caluwé op de zijplank. Rood Wit streek de volle winst op na wat blunders in de Leidse defensie. De hockeysters van thuisploeg Roomburg waren ook gistermiddag aanvallend niet goed op dreef en dat maakte de ploeg van Hans van Ek- dom kwetsbaar. Het geroutineerde Zandvoort gebruikte een strafcor ner en een veldgoal voor de 0-2 stand, die door Femke Hohman via een rebound uit een korte hoekslag werd omgebogen tot 1-2. Geen 1 Leidse doelpunten meer ondanks J een grote druk in de eindfase. Dori- ne van Gorp stopte nog wel een Zandvoortse strafbal. Nu een minuut al kwam het thuis- spelende Alecto op achterstand en had nog geluk dat foutjes in de ach- terhoede niet verder werden afge- straft door HBS. Alex Hage scoorde 1 echter de gelijkmaker en Maurits Huigen pushte Alecto nog in de eer- ste helft fraai naar een 2-1 voor- 'j sprong over de liggende HBS-doel- man. De Leiderdorpers controleer- den het grootste deel van de tweede helft, maar leden toch 2-3 verlies door een dekkingsfout en een be- nutte rebound uit een strafcorner van HBS. De vrouwen van Alecto trakteer- den de jarige trainer Robbert Krui denier op 2-1 winst in het duel met het sterk geachte Gooische, dat ook met een cadeautje kwam door een strafbal.op de paal te plaatsen. Het overwicht van Alecto kreeg gestalte i door een gelukkige treffer van de stick van Jet Kruidenier en een Gooische schoen: 1-0. Na rust breid de Lydian Mentink de score uit naar 2-0 uit een strafcorner tegen de ge vaarlijk counterende opponent. Gooische kreeg nog hoop door 10 minuten voor tijd 2-1 te maken, maar kwam niet verder. Thuisploeg Forescate speelde wat nerveus in zijn duel met het Schiedamse Spirit, dat de ope ningstreffer voor zijn rekening nam. Gert-Jan Egberink herstelde de schade met de gelijkmakende 1- 1, waarna de ploeg van Jaap Suyk beter in de wedstrijd kwam en Eg berink nog voor rust 2-1 produceer de. Na de hervatting greep Spirit echter de kans op 2-2 na een afkaat- sende bal op keeper Wouter Rijn dorp en greep nog de volle winst uit een van de weinige Schiedamse aanvallen: 2-3. Oegstgeest kan voorsprong niet lang vasthouden LEIDEN - Oegstgeest heeft tegen Oudewater een zeer wisselvalligge partij gespeeld. Een 2-0 voorsprong konden de Voscuylbewoners niet vasthouden waarna met moeite een 3-3 eindstand werd bereikt. Ook Ter Leede en KRV kwamen tegen hun respectievelijke tegenstanders Be Fair en Linschoten niet tot winst. Beide duels eindigden zoals ze, be gonnen: 0-0. DSHIB Oegstgeest - Oudewater 3-3 Binnen tien minuten schoten Ed van Grieken en Rein Grooters Oegstgeest naar een comfortabel lij kende 2-0 voorsprong. Die weelde was kennelijk niet aan de ploeg van Wim Visser besteed want nog voor rust trok Oudewater door Richard Verkerk en Kees van der Stok de stand weer gelijk. Oegstgeest wan kelde onder dadendrang van Oude water en moest in de 55ste minuut weer een treffer van Verkerk toe staan. Wim Visser was vanzelfsprekend niet te blij met de inzet van zijn team. "Wisselvalligheid is bij ons troef', legde hij de vinger op de zere plek. "Als je toch met zo'n over wicht een 0-2 voorsprong uit han den geeft dan ben je gewoon over moedig". De eindfase kende een turbulent verloop. Na de 3-3 van Han Willem Kotterman werd Grooters door Kees de Butter in het strafschopgebied brutaal onderuit geschoffeld. Arbiter Ladan zag er echter geen penalty in en verzuim de tevens De Butter voor de grove overtreding met 'rood' te bestraf fen. Linschoten - KRV 0-0 In deze wedstrijd dicteerde KRV het spel maar kon de kansen niet in doelpunten omzetten. Met name Bouwe van Beelen (alleen voor de doelman), Gerard Smit (eveneens in vrije positie) en Jacques Nieuwen- huizen weigerden de mogelijkhe den uit buiten. Linschoten, dat een zeer verdedigend concept hanteer de, kon daar. weinig tegenover stel len. Ter Leede - Be Fair 0-0 Over de eerste helft valt weinig meer te vertellen dan dat die bloed eloos was. Na rust iets meer actie met Ter Leede als de ploeg die het meest aanspraak kon maken op een positief resultaat. Tot tweemaal toe verscheen Rocky Pitti voor de doel man van Be Fair maar raakte eerst slechts de paal en zag daarna zijn in zet van de doellijn gehaald. De Sas senheimers probeerden daarna met hoge ballen de beslissing te force ren maar Be Fair gaf geen krimp. RCH - SIZO 4-2 (vierde klasse B, West I) Bij een 3-2 stand voor RCH kreeg Klaas Jan Vijn een unieke mogelijk heid om de stand in evenwicht te brengen. Hij faalde jammerlijk waarna de thuisclub het aangesla gen SIZO nog op 4-2 tracteerde. De Hillegomse treffers werden ge maakt door Eric Elderbroek en (toch ook) Vijn. nieuw geleid door Ingrid Mourits die met maar liefst zes treffers het leeuwedeel van de score voor haar rekening nam. Zij werd vergezeld door Carine Roem, Deborah Freu- denthal, Wendy Schouten en Cindy Vnesekoop, waaraan de ongelukki ge doelvrouwe van Iduna nog een eigen doelpunt toevoegde. Minder eenzijdig was het duel tussen LFC en Foreholte. Aanvan kelijk nam Foreholte het voortouw en kwam op voorsprong door Maria Kersten. Het antwoord van LFC bleef niet lang uit. Brenda van Stra len trok de zaken weer recht. Nog twee keer liep Foreholte een doel punt uit, maar steeds weer had LFC het antwoord klaar. Het keerpunt kwam toen alweer Brenda van Stra len LFC voor het eerst met 4-3 aan de leiding kon brengen, waarna Jo- landa Hoogduin de voorsprong ver grootte. Nog éen keer kwam Fore holte terug door Natasja Takes, maar LFC gaf de winst niet meer uit handen en kwam via Danielle Brand tot de spectaculaire 6-4 eind-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16