leveren de punten in Deelnemers aan EC Cijfers en feiten Droomstart van Liverpool ©VER —DE GRENZEN' Van Basten leidt AC Milan naar de zege Bayer Leverkusen is klaar voor FC Twente Anderlecht heeft het moeilijk In Schotland ruzie om fusie Barcelona één helft op dreef PAGINA 14 SPORT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 EREDIVISIE MW - Hoerenveon 2-0 (0-0). 67 Vincent 1-0, 82. Delahaye 2-0. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers; 3200. Gele kaart Thai en Van Berge Henegouwen (beiden MVV). Rode kaart: 70. Huitema (Heerenveen, 2xgeel. Fortuna - SVV 1-0 (0-0). 65. Doufikar 1-0 Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Trustfull (SVV). FC Utrecht - Roda JC 2-1 (0-1). 26 Boe- rebach 0-1, 59. De Koek 1-1, 61. Smolarek 2-1. Scheidsrechter- Bakker. Toeschou wers: 6000. Gele kaart: Trost (Roda JC). NEC - RKC 0-0. Scheidsrechter- Van Swieten. Toeschouwers: 4.500. Gele kaart: D'Avray (NEC). FC Twente - Sparta 0-1 (0-1). 40. Vurens 0-1. Scheidsrechter Van der Ende. Toe schouwers 7 000. Gele kaart: Roembiak (Sparta). Willem II - Vitesse 0-0. Scheidsrechter Schuurmans. Toeschouwers: 7200. Gele kaart: Bos (Vitesse). Feyenoord - PSV 1-1 (0-0). 51. Keur 1-0, 80. Bosman (strafschop) 1-1. Scheidsrech ter: Houben. Toeschouwers: 41.000. FC Groningen - Ajax 1-2 (0-0). 69. Berg kamp 0-1, 82 Van 't Schip 0-2, 85. Roos- sien 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 18.000. EERSTE DIVISIE Go Ahead Eagles - Veendam 2-2 (1-2) 16. Piebes 0-1, 42. Pothoven 1-1, 45. Spaans 1-2, 46. Bosveld 2-2, Scheidsrech ter: Kloeg. Toeschouwers: 2100. gele kaart: Pothoven (Go Ahead), Bolhuis en Spaans (Veendam). Wageningen - Telstar 0-1 (0-1) 4 Oostrom 0-1. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 1700. Gele kaart Schrijner en Vink (Wageningen). De Graatschap - WV 1-1 (1-0) 37. Kool- hol 1-0, 57. Veneliaan 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Rosendaal en Van den Brink (Graaf schap), Rutten en Derix (VVV). NAC - BW Den Bosch 3-1 (1-1) 6. De Gier 0-1, 39. Cornelissen 1-1,61. Cornelis- sen 2-178. Cornelissen 3-1Scheidsrech ter: Klootwijk. Toeschouwers: 6079. Gele kaarl: Brood (NAC), Broeken en Laponder (Den Bosch). AZ - Excelsior 3-0 (0-0) 47. Visser 1 -0,50. Duif 2-0, 89. Visser 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 3750. Gele kaart: Osenga (Excelsior). Emmen - RBC 0-1 (0-0) 49 Van Hooy- donck 0-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 2550. Gele kaart: Haverkort (Emmen). Bijzonderheid. Wedstrijd begon 10 minuten te laat omdat de shirts van bei de teams teveel op elkaar leken. RBC werd naar de kleedkamer gestuurd voor een an der tenue. Haarlem - Holmond Sport 1-1 (1-1) 5. Van Roon 1-0, 37. Schuman 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 1500. Rode kaart: 82. Xhofleer (Helmond Sport) Cambuur - Eindhoven 1-1 (1-0) 26. Log- gie 1-0, 57 Wasiman 1-1. Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschouwers: 4245. Gele kaait: Panhuis (Cambuur) en Holtkamp (Eindhoven). Vlissingen - Heracles 0-2 (0-1) 6. Knip penberg 0-1, 63. Mossel 0-2. Scheidsrech ter: Van Riel. Toeschouwers: 4000. Rode kaart- 38. Pennings (Vlissingen). De doel man werd van het veld gestuurd wegens het neerleggen van een tegenstander bui ten het strafschopgebied. FC Zwolle - Dordrecht '90 2-2 (2-1) 32. Roelofsen 1-0, 39. Langerak 1-1, 45. Leusink 2-1, 60. Langerak 2-2. Scheids rechter: Modderman. Toeschouwers: 1750. Gele kaart: Roelofsen (Zwolle), Pruymboom, Rietbroek, Van Haren, Van der Heide en Slagboom (Dordrecht). UTRECHT (ANP) - In de vierde wedstrijd van de competitie heeft FC Utrecht de eerste twee punten gepakt. Door hard werken werd Roda JC zaterdagavond met 2-1 teruggewe zen. Ze hadden daar wel veel kansen voor nodig. De score verliep uitermate moeizaam, omdat Utrecht nu eenmaal een koele afwerker mist. Tijdens de wedstrijd van zaterdag jacht op de gelijkmaker had na tien zag het er niet naar uit dat beide minuten in de tweede helft succes, punten in De Galgenwaard zouden Verdediger De Koek kopte een blijven. Hoewel Utrecht agressiever hoekschop van Alflen achter doel en aanvallender speelde dan Roda, man Bolesta. Alflen stond twee mi- waren de counters van de Limbur gers gevaarlijker. Op het moment dat de openings treffer van Utrecht elk moment kon vallen, opende Boerebach aan de andere kant de score. In de 26ste mi- staan. Een rommelige en slordige aanvalsopbouw was het gevolg. De met zijn vorm tobbende Latuheru, de goedwillende spits Loeffen (18) en de ploeterende Van Arum wer den niet één keer in kansrijke posi tie gebracht. Doelman Jansen van góedë~actiè~legde hij de bal op het Willem II had dan ook een rustige hoofd van Smolarek. Voor open avond. Collega Van der Gouw daarente- doel kopte hij 2-1 in. ««•«..x*. nu... x4. uu- Roda werd gedwongen het initia- gen moest al zijn talenten aanspre- nuut legde Leidenaar Alphons tief over te nemen. Enkele keren ken om voor denderde opeenvolgen- Groenendijk iets buiten het straf- 8 Bart Latuheru wordt afgestopt door Willem ll-verdediger Jansen. De spits van Vitesse is niet in vorm. (foto anp> schopgebied, de bal uit een vrije trap breed naar Boerebach. De libe ro haalde uit en liet doelman Van Ede kansloos. Utrecht liet zich door de tegen treffer niet ontmoedigen en bleef onvervaard op de aanval spelen. De was de ploeg dicht bij 2-2. Een vrije de keer de nul te houden. De lange trap van Groenendijk leek in het sluitpost slaagde met lof. De vooral doel te verdwijnen, maar Van Ede in de tweede helft sterk aandringen- kon dit met een uiterste krachtin- de Tilburgers, bij wie Sylla de zieke spanning voorkomen. Vitesse Bert Jacobs van Vitesse is ruim 25 r trainer in het betaalde voetbal. Van Geel goed verving, werden bij kans moedeloos van de souplesse waarmee Van der Gouw zijn doel verdedigde. Zes minuten voor tijd leek Leide naar en invaller Ron de Roode t Hij heeft derhalve vrijwel alles al een foutje van sturing de thuis- een keer meegemaakt. Het duel za- pioeg alsnog aan de verdiende zege terdagavond bij Willem II (0-0) was hejpen. De paal behoedde Vitesse voor Jacobs (49) evenwel een nieu- voor eerste nederlaag van het sei- we ervaring. zoen. „Zó slecht heb ik Vitesse in de af- rp gelopen drie seizoenen nog niet zien Well 16 spelen", bekende hij. „Met uitzon- Oefenmeester Theo Vonk van FC SITTARD (ANP) - Het ziet ernaar uit dat de sponsor van SW nog eens diep in de bui del moet tasten. Als John van Dijk wil verhinderen dat zijn speelgoed weer meteen uit de eredivisie verdwijnt, zal hij vlug een scorende spits moeten kopen. Want in 360 minuten competitievoet bal heeft SVV nog steeds geen doelpunt gemaakt. Za terdagavond verloor het elf tal van assistent-bonds- coach Advocaat (wegens een schorsing op de tribune zit tend) in Sittard met 0-1 van Fortuna Sittard. Verdedigend heeft SW de zaakjes nog wel aardig in orde, maar ook in Limburg brak het gebrek aan een echte doelpuntenmaker de Schie dammers op. Ook de terugkeer van assistent-trainer Peter van Velzen in het veld bracht zaterdag geen om mekeer. De veel scorende spits van enkele jaren geleden werd volledig aan banden gelegd door Fortunees Meijer. Pas na rust kwam er een beetje vaart in de wedstrijd en Doufikar speelde daarbij een opvallende rol. Na een spectaculaire voorzet, via een omhaal van de middenvelder en een even opvallend hakje van De Jong leek de bal in het doel te ver dwijnen, maar Hiele zag tot zijn gro te opluchting de bal net naast gaan. In de 65ste minuut viel eindelijk de verlossende treffer. Na een diep tepass van Sneekes omspeelde Van Helmond twee tegenstanders en verscheen alleen voor Hiele. De rechterspits had goed gezien dat Doufikar meegelopen was, nam zelf geen risico's en schoof de bal in de voeten van de middenvelder, 1-0. MVV MVV heeft de eerste overwinning binnen, is verlost van de hatelijke nul. Dat gebeurde zaterdagavond in eigen stadion tegen een bepaald niet aandringend Heerenveen, 2-0. De Friezen waren uit op een pun- tendeling in Maastricht. Tot aan de eerste tegentreffer waren ze nauwe lijks vooruit te branden, speelden de bal voortdurend rond en verme den ieder risico. Omdat MW daar geen afdoende antwoord op had, ge beurde in de eerste helft nagenoeg niets. Na rust werd het duel levendiger, omdat MW de tegenstander vroe ger probeerde te storen. Het eerste doelpunt kwam, nadat eerder al Nöllgen en Vincent (paal) een kans gemist hadden, enigszins gelukkig tot stand. Na een hoekschop van Van Berge Henegouwen raakte Heerenveen-doelman Swager ge wond tijdens het luchtduel om de bal. Arbiter Lammers had niet in de gaten dat de doelverdediger gebles seerd op de grond lag. Vicent wel en die knalde de bal in het verlaten doel, 1-0. Enkele minuten later was arbiter Lammers opnieuw niet bij de les. Huitema tikte de bal een paar meter weg na een fluitsignaal voor een overtreding. De scheidsrechter haalde de gele kaart voor de Heerenveen-speler tevoorschijn en zag zich vervolgens genoodzaakt rood te trekken, omdat de Fries al in de eerste helft geel had gezien. In de laatste 20 minuten was Heerenveen gedwongen aan te val len en deed dat met één man minder niet eens onverdienstelijk. Acht mi nuten voor tijd kreeg het echter de doodsteek. Aanvoerder Delahaye kopte raak: 2-0. NEC NEC, vorig seizoen op het nippertje behouden voor de eredivisie, is in de nieuwe competitie na vier duels nog ongeslagen. Dat gegeven was voor de circa 4500 fans zaterdag de enige positie ve constatering na het duel tegen RKC. Beide ploegen speelden een wedstrijd die bijna geen moment boeide en eindigde zoals hij begon: 0-0. Eerste divisie Koploper De Graafschap duldt in de eerste divisie nog altijd geen ploegen naast zich. De kampioen van de eerste periode sloeg zater dagavond een aanval van concur rent WV af. Voor 8000 toeschou wers in Doetinchem hield de ploeg van trainer Simon Kistemaker de Limburgse formatie op 1-1. De van Vitesse overgenomen spits Koolhof opende zeven minu ten voor de rust de score voor De Graafschap. Hij was de vierde tref fer van Koolhof voor zijn nieuwe werkgever. De gelijkmaker kwam na de rust op naam van Venetiaan, zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal. Arbiter Blankenstein gaf vier gele kaarten, gelijk over beide ploegen verdeeld. Helmond Sport profiteerde niet van de halve misstap van De Graaf schap. De Brabanders bleven in en tegen Haarlem eveneens op 1-1 ste- zijn hier met 0-0 heel gelukkig weg- ning. Na de nederlaag tegen Sparta niet de oude) en het debuut woens- Volgens Vonk waren de spelers dag op het Europese podium niet met hun hoofd in Leverkusen, waar als excuus aan te voeren. „Die facto- ze woensdag de eerste wedstrijd in ren spelen wel een rol, maar zijn de eerste ronde van de strijd om de geen vrijbrief voor ondermaats UEFA-beker spelen. „We hebben moet het duidelijk anders". „Ik wilde af van de gewoonte dat er Vitesse zal het in Noord-Ierland rond Europese wedstrijden altijd len. De 38-jarige libero kampt met dat het verstandig is, vlak voor het „ouderdomsverschijnselen" vertrek alles nog eens door te spre- zijn achillespezen. „Hoe vervelend ken." dat ook voor de ploeg is, moeten we FC Twente vertrekt vandaag naar over het ontbre- de Bondsrepubliek. De Joegoslaaf Mrkele, die de blunder maakte Sparta kon Hij is voor de ken van Thijssen", meende Jacobs. „Vitesse mag niet afhankelijk zijn waardoor Vurens van oude Frans, met alle respect ui- scoren, gaat niet woordelijkheid wijzen". Met Van den Brom als gelegen- fensen heidslibero miste Vitesse in Tilburg schorst, een aanspeelpunt op het midden- is nog niet bekend. De Deen Stef- voor een wedstrijd ge- Nielsen daarentegen is sneller dan verwacht hersteld van i is in staat woensdag te illili LIVERPOOL (Reuter) - Liver pool heeft een fabelachtige start in de league. De elf van Kenny Dalglish won gisteren de vijfde competitiewedstrijd op rij. In het duel der rijken liet het op Anfield Road weinig over van het ambi tieuze Manchester United (4-0). Peter Beardsley vonniste Uni ted in zijn eentje. Hij was woens dag niet geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd van het Engelse elftal tegen Hongarije (1-0). Zijn reactie deed United pijn. Hij scoorde drie van de vier doelpunten, de vierde kwam op naam van Barnes. Opvallend was dat Anfield Road niet was uitver kocht met 35.726 toeschouwers. De wedstrijd kwam wel recht streeks op de beeldbuis. Liverpool nam vier punten voorsprong op een drietal achter volgers: Arsenal, Tottenham Hotspur en Crystal Palace. Ar senal was in de derby tegen Chel sea over alle linies sneller en in ventiever (4-1). Alle doelpunten vielen na rust. Limpar, Dixon, Merson en Rocastle scoorden voor de thuisclub, Wilson deed iets terug voor Chelsea. Tottenham won met 0-2bij Leeds. Media-gigant Maxwell maakte bekend dat hij 40 miljoen gulden in Tottenham wil steken. Het bestuur is accoord gegaan met de aandelenvefkoop. MILAAN (Reuter/ANP) - Het eerste competitiedoelpunt van Marco van Basten schonk AC Milan gisteren de tweede overwinning op rij. De international benutte in de uitwed strijd tegen Cesena in de slotminuut een vrije trap. Gullit was net buiten de zestien meter onderuit gehaald. HAMBURG (SID/DPA) - Bayer Leverkusen werpt zich op als de belangrijkste achtervolger van Bayern Miinchen in de Bundesliga. De tegenstander van FC Twente in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker won op de zesde speeldag met 2-0 bij VfB Stuttgart. De achterstand op Bayern is een punt. De kampioen versloeg Fortuna Düs- seldorf uit met 2-1. Leverkusen, getraind door oud- veld werd gestuurd nadat hti Bus- voetballer Jürgen Gelsdorf, herstelt van de matige competitiestart waar in drie keer werd gelijk gespeeld. Het internationale gezelschap speelde in Stuttgart de beste wed strijd van het seizoen. Gelsdorf sleepte superlatieven aan om zijn ploeg te prijzen: „Een uitstekende prestatie. Ik kan alle spelers alleen maar een compliment maken. Van daag heb ik helemaal niets te kriti seren of te corrigeren". Uitblinkers waren de Oostduitser Kirsten, die na 21 minuten met het hoofd de score opende na een voor zet van landgenoot Thom, en de Braziliaanse international Jorgin- ho. Gelsdorf stelde overigens vijf buitenlanders op: naast Kirsten en Jorginho ook nog de Pool Buncol, de Roemeen Lupescu en de Oost duitser Thom. De laatste werd ver vangen door Buncols landgenoot Lesniak. Aanvoerder Schreier zorg de na 58 minuten voor 0-2. Leverkusen speelde vooral voor de rust modern, snel voetbal. Kir sten kreeg voor de pauze vier uitste kende kansen, maar doelman Im- mel was in vorm. De Oostduitser had enig geluk dat de geblesseerde international Guido Buchwald, die hem bewaakt zou hebben, ontbrak. Vervanger Strehmel was te zwak. Leverkusen is met Bayern en Ein- tracht Frankfurt de enige club zon der nederlaag. Ook Bayern München presteert wekelijks beter. Voor bijna 50.000 toeschouwers in het Rheinstadion kwam Fortuna Düsseldorf er nau welijks aan te pas. Vervelend voor Bayern was, dat international Reu ter twintig minuten voor tijd uit het gens met de vuist had bewerkt. Düsseldorf hield Bayern alleen in het eerste kwartier bij, tot de treffer van Strunz in de achttiende minuut. Bender had de buitenspelval om zeild. Bender scoorde na de pauze zelf, toen hij Baffoe te snel af was. De tegentreffer, een minuut voor tijd, was van Hutwelker. Het debuut van Udo Lattek als technisch directeur bij FC Köln werd een succes dankzij de Pool Rudy, die de wedstrijd tegen Ham burger SV in de laatste minuut in Keuls voordeel besliste: 1-0. Doel man Goz liep onder een hoekschop van Ordenewitz door, waarna Rudy profiteerde. Overigens zat Lattek op de tribune. Borussia Mönchengladbach haal de thuis een punt tegen Frankfurt (1-0), ondanks het feit dat verdedi ger Straka al na 40 minuten uit het veld werd gestuurd. International Möller (0-1) en Max scoorden. Monaco kan niet scoren MONACO (ANP) - De dag na het bloedeloze gelijkspel (0-0) tegen buurtgenoot Nice, hebben de spe lers van Monaco zaterdag tijdens een extra ingelaste training moeten oefenen op scoren. De tegenstander van Roda JC in het toernooi om de UEFA-beker is al geruime tijd van slag af. In zes competitiewedstrijden werden slechts drie doelpunten gemaakt. Dit manco noopte trainer Wenger zijn selectie zaterdag op te tromme len voor een straftraining. PSV krijgt in de eerste ronde van zijn Europese avontuur te maken met een gretige Carlos Valderrama. De Colombiaanse middenvelder met de grote bos haar zette Mont- pellier bij Rennes op het spoor naar de eerste uit-overwinning van de club sinds meer dan twee jaar: 1-2. BRUSSEL (ANP) - AA Gent heeft bij Anderlecht zijn eerste punt van het seizoen laten liggen. Met John van Loen in een bijrol werd het in Brussel 1-1. Standard Luik werd op de vijfde speeldag alleen koploper dankzij een zege van 3-1 op Loke ren. 'Concurrent' Charleroi verloor thuis van Cercle Brugge: 1-2. GLASGOW (Reuter/AFP) - Supporters van de Schotse club Hibernian hebben woedend gereageerd op de mogelijke fusie met plaatsgenoot Hearts. De derby van Edinburgh-sleepte zich naar het einde, met He- arts als de duidelijk betere ploeg: 0-3. De derby tussen Rangers en Cel tic eindigde gelijk (1-1), net als de topper Aberdeen - Dundee United. In Schotland waren de rellen tijdens de derby in hoofdstad Edin burgh tussen Hibernian en Hearts veel besproken. De wedstrijd werd voor de rust twee keer onderbroken. Moeilijkheden waren min of meer verwacht, omdat deze week is gesproken over een mogelijke fusie van de clubs. Een heikele kwestie, zeker bij veel fanatieke supporters. Vooral de fans van Hibernian zijn boos: de minste van de twee clubs dreigt opgeslokt te worden. Uit voorzorg was Hearts-voorzitter Wallace Mercer, die voor de overname van Hibernian ongeveer 20 miljoen gul den over heeft, niet in zijn luxe stoel gaan zitten. Anderlecht geraakte nog met uit de sportieve crisis. In het Constant VandenStock-stadion werd het voor 22.000 toeschouwers 1-1. De Nederlandse spits Eric Viscaal bracht Gent na 24 minuten op voor sprong door een zelf uitgelokte strafschop te benutten. De vroegere PSV'er vormt een gevaarlijk koppel met de 'nieuwe oude' international Vandenbergh. Na rust werd An derlecht sterker, wat in de 50ste mi nuut de gelijkmaker opleverde dankzij Van Baekel. John van Loen zat op de bank. In Brussel doen flauwe grappen over de bijna twee meter lange spits de ronde. Hij zou zo langzaam zijn als een strijkijzer, zo wendbaar als een lantaarnpaal en misschien zijn ge luk eens kunnen beproeven bij een basketbalclub. Van Loen viel in de loop van de tweede helft in voor Van Baekel, maar imponeerde niet. De Mos kocht met Van Loen ka rakter in de ploeg. Bovendien moest hij wat afdwingen tussen kleinere, subtielere spitsen als De- gryse en Van der Linden. Nu het slecht gaat met Anderlecht en Van Loen, reageren de fans bitter op de Utrechtse aanvaller. Niet alleen om dat hij Nederlander is, ook omdat Anderlecht staat voor mooi, tech nisch verzorgd voetbal en Van Loen niet helemaal in dat beeld past. Club Brugge is de enige vereni ging zonder puntverlies. De kam pioen won thuis met 2-0 van FC Antwerp. Verspaille en Frank Fari na scoorden. Standard speelde ech ter een wedstrijd meer, verzamelde ook een punt meer en staat dus eer ste. De club van trainer Georg Kes- sler won met 3-1 van Lokeren. De Deen Molnar maakte een doelpunt, zijn zevende van het seizoen. Char leroi verloor thuis van Cercle Brug ge: 1-2. Net als Anderlecht heeft KV Mechelen het nog steeds moeilijk. Mechelen speelde 2-2 bij Beerschot. Oud-Spartaan Prince Polley open de de score voor de thuisclub, Wil mots en Eykelkamp - met een prachtige lob - bogen de stand om, Emmers maakte gelijk door in ei gen doel te schieten. Met Inter Milan en Pisa is AC Milan na twee speeldagen zonder punt verlies. Het gepromoveerde Pisa gaat aan kop op basis van de doelcij- fers (5-0). Het versloeg zonder Mario Been Lecce met 4-0. De doèlpunten werden broederlijk gedeeld door Piovanelli en Simeoni. Er vielen drie rode kaarten, voor een speler van beide ploegen en voor Boniek, de Poolse trainer van Lecce. Inter Milan dankte de overwin ning op Bologna aan Bianchi. Hij scoorde een minuut voor tijd uit een voorzet van Brehme. Daarvoor had topscorer Klinsmann diverse snoepjes van de week onbenut gela ten. Napoli leed zijn eerste thuisne derlaag sedert 17 maanden, 1-2 te gen debutant Cagliari. Het duel in Sao Paulo was hard, gemeen en wekte heftige emoties op bij het Na- politaanse publiek (60.000). Marado- na zat op de tribune met rugklach ten. Na een half uur kreeg hij gezel schap van Alemao. De Braziliaan kreeg rood voor een te opvallende wraakactie. Met tien tegen elf nam Cagliari, dat vorige week thuis met 0-3 ver loor van Inter, de leiding door Roc- co. Op slag van rust herstelde Care- ca het evenwicht. Hij schoot raak van elf meter (1-1). Na de rust ont aardde het duel in een veldslag. De spelers hadden meer oog voor de le dematen dan voor de bal. De scheidsrechter kwam ogen te kort. Hij deelde acht gele kaarten uit, maar kon niet voorkomen dat het publiek een invasie van het ter rein voorbereidde. Slechts door kordaat ingrijpen van de carabi nieri, de Italiaanse ME, bleef de be zetting achterwege. De Uruguay- aanse aanvaller Fonseca vonniste de thuisclub in de 70e minuut met Vermes scoort HIGH POINT (Reuter) - Peter Vermes, ex-Volendam, heeft za terdag het eerste doelpunt ge maakt voor het nationale voet balelftal van Verenigde Staten in een vriendschappelijke inter land tegen Trinidad Tobago. Uitblinker was Bruce Murray. Hij gaf eerst Vermes de voorzet, waaruit de 1-0 viel. Vervolgens kopte hij zelf 2-0 in. In de eerste minuut na rust schoot Eric Eich- mann van dertig meter 3-0 langs doelman Michael Maurice. een briljante volley. AS Roma liet de 4-0 op Fiorentina volgen door een nederlaag (3-0) bij Genoa. Na 48 minuten stond de eindscore op het bord door Onorati en Aguilera (2). Bij Juventus maak te Hassler zijn debuut in de wed strijd tegen Atalanta (1-1). De West- duitse middenvelder, terug van een slepende blessure, had conditie voor één helft. In die rondgang gaf Baggio de thuisclub de leiding. Na de pauze maakte Evair gelijk uit een strafschop (1-1). SEVILLA (ANP) - Barcelona heeft 45 minuten helemaal in de geest van Johan Cruijff gevoetbald. Betis Se- villa werd zoek gespeeld en kwam met 0-3 achter. Na de pauze moest de Nederlandse trainer concessies doen omdat Serna uit het veld werd gestuurd. Van de voorsprong bleef net genoeg over: 2-3. Barcelona bleef na de derde speeldag als enige club in Spanje zonder puntverlies. Barcelona gaf in het afgeladen (50.000 mensen) stadion Benito Vil- iamarin voor de rust een demon stratie hoe aanvallend voetbal ge speeld kan worden. De tussenstand van 0-3 viel nog genadig uit voor Be tis. Eerst werd een doelpunt van Sa linas afgekeurd vanwege buiten spel, vervolgens scoorden Beguiris- tain de Bulgaar Stojtsjkov en Ro nald Koeman uit een.vrije trap van 25 meter vlak voor de rust. De vorm van Koeman, die een matig eerste seizoen doormaakte in Spanje, komt in buurt van het niveau in zijn Deste PSV-tijd. Na de pauze veranderde het spel- beeld volkomen. Dat kwam omdat verdediger Serna uit het veld werd gestuurd. Cruijff besloot daarop de defensie te versterken en haalde de aanvallers Stojtsjkov en Salinas naar de kant. Valentin met het hoofd en Mei brachten de spanning terug. Real Madrid behaalde thuis tegen Mallorca voor het eerst dit seizoen een ruime zege, 3-0, maar de over tuiging ontbrak. Na 58 minuten maakte Hugo Sanchez, zijn eerste competitiedoelpunt. Butragueno en weer Sanchez voerden de score op.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14