PORT Houben als de gebeten hond Van 't Schip trekt over de streep SpoorptTV Robson is er nog niet uit Rijnsburg met aan de meet Zoon van Pele onder de lat bijlage leidsch dagblad Arbiter schenkt PSV gelijkmaker tegen Feyenoord Vicirii valt van het balkon MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 KATWIJK En toen waren er nog maar negen. Door persoonlijk in grijpen van Arie Kurver heeft Rijns- burgse Boys de topper tegen Quick Boys met slechts negen spelers uit gespeeld. Toen Jaco van Delft in de enerverende slotfase op Nieuw Zuid ondanks een blessure aan zijn rechter enkel en bovenbeen op het veld bleef rondhinken, trok de trai ner uit Bergschenhoek hem zonder pardon de dug-out in. Dat Rijnsburgse Boys op dat ogenblik zonder de uitgesloten Fred Bodaan speelde en door zijn wisselspelers heen was, liet Kurver niet meespelen bij zijn impulsieve actie. "Ik moest Van Delft tegen zichzelf in bescherming nemen. Uit zichzelf zou hij nooit zijn gestopt. Hij stond namelijk uitstekend te verdedigen. Dat kun je navragen bij zijn directe tegenstander (Frenk van der Kleij, red.)". Van Delft was het met de woor den van zijn trainer eens ("Het werd ook wel tijd dat ik eens een goede wedstrijd speelde"), al nam hij zijn blessure vrij luchtig op. "Ik kan nu weliswaar geen stap verzetten", al dus Van Delft, "maar ik wacht eerst de behandeling van maandag af. Ik sluit niet uit dat ik er de volgende week gewoon weer bij ben". Kurver zal Van Delft hard nodig hebben, want zonder de geblesseer de Hennie Koet, Fred Arroyo en Martin de Louw waren de Rijnsbur gers al behoorlijk gehandicapt. Op routiniers als Huug Aandewiel en Wim Driebergen kan Kurver sinds kort ook niet meer rekenen. Voeg daarbij de aanstaande straf voor Bodaan (boeking plus uitsluiting) en de selectie van Rijnsburgse Boys is drie wedstrijden na het begin van de competitie al bijna net zo uitge dund als vorig seizoen aan het eind van de kampioenscompetitie. SANTOS (AFP) - Edson Arantes do Nascimento Filho, kortweg Edinho genaamd, treedt in de voetsporen van zijn bij het leven al legendari sche vader Pele. De 20-jarige zoon van een van werelds beste voetbal lers aller tijden zal zich echter niet zoals Pele aan het front bewegen, maar in het doel. De 'Zwarte Parel' bood zijn na zaat aan bij de trainer van Santos, Pepe. De Braziliaanse wondervoet- baller van weleer had vernomen dat de club een doelman zocht. De refe renties van Pele waren voor Pepe voldoende om Edinho te^testen op zijn kwaliteiten als doelvèrdediger. „Edinho is een goede doelman, hij is fysiek sterk en technisch be gaafd. Hij is alleen soms gemak zuchtig, maar dat kan hem afge leerd worden", karakteriseerde Pe le zijn zoon. „Eis het uiterste van hem", voegde hij eraan toe. Kieft breekt zijn linkerarm PAGINA 13 GRONINGEN (GPD) Twee flitsende acties van Johnny van 't Schip loodsten Ajax gis termiddag langs FC Groningen en naast PSV aan de leiding in de eredivisie. Eerst bracht de rechterspits, in oranjevorm, Dennis Bergkamp in stelling. Diens gerichte kopbal was doelman Lodewijks te machtig. En daarna bezorgde hij met een tweetal onnavolgbare kapbewegingen Ulrich Wilson duizelingen. Hoogstpersoonlijk liet 'Schip' vervolgens Lo dewijks opnieuw vergeefs duikelen. Dat Jos Roossien vijf minuten voor Aanvankelijk leek Ajax in het uit- tijd uit een strafschop de Groninger verkochte Oosterparkstadion op John van 't Schip kapt tegenstander Ulrich Wilson het bos in. Even later kon de vuist gistermiddag onvol- lijk domineerden de Amsterdamse doende krachtig ballen om de balgoochelaars nadrukkelijk, maar varieerder gaan spelen" wedstrijd een aantal doelgerichte acties. Er moet een zeker evenwicht komen tussen de momenten dat hij de bal aflegt en de momenten dat hij zelf tracht te scoren. Stefan moet ge- anp) landskampioen schrik aan te jagen. ROTTERDAM (GPD) - Het be stuur reist uit protest niet af naar Montpellier, Robson tobt met een serie geblesseerde spelers en de wedstrijd tegen Feyenoord kan de moraal voor het Europa Cup- treffen met de Fransen ook onmo gelijk hebben opgevoerd. PSV heeft het moeilijk, al blijft de En gelse coach lachen. „Nee hoor, ook een nederlaag had ons niet van slag gebracht". Hij zal de komende dagen ech ter hoogst nieuwsgierig zijn naar de fysieke conditie van zijn spe lers. Veel trainingen heeft Rob son in elk geval niet om de vorm te verbeteren. Tegen Feyenoord werd nog eens duidelijk dat PSV nog altijd het juiste ritme ont beert. Niet alleen de sterke tegen stander van gisteren was daaraan debet. Robson: „Voor Montpel lier had ik de opstelling al hele- maafklaar. Nu valt Popescu weer weg cn zijn we dus weer niet Door alle blessures speelde PSV tegen Feyenoord met een ge ïmproviseerd middenveld: Va nenburg en Koeman centraal, El- lerman en Chovanec op de flan ken. Assistent-trainer Hans Dor- jee: „Ellerman komt misschien aan de linkerkant beter tot zijn recht, maar met Ton Lokhoff als tegenstander heeft hij twee slech te ervaringen. Wij wisten dat bij Feyenoord de opbouw vaak over rechts begint. Daarom hebben we Chovanec daar laten voetballen, om in eerste instantie Lokhoff te bespelen". Het zwaktebod haalde iets uit, maar niet veel. Chovanec deed zijn werk redelijk, maar Ellerman kwam ook op rechts maar moei zaam uit de voeten. Bosman was echter scherper dan in de voor gaande wedstrijden, Koeman speelde zelfs zijn beste partij van het seizoen. De oudste van de ge broeders drong zich op als de spelverdeler van de ploeg, al is het de vraag of hij geschikt is voor die rol. Dorjee: „Als hij fit is, kan hij het". Na ruim een uur was Koeman niet langer fit. Robson had al een wissel voorbereid (Kalusha voor Chovanec), maar moest door Dor jee worden gewaarschuwd dat de Zambiaan niet voor Koeman in het veld kon. „Het is een gegoo chel met die buitenlanders. Ik moest Robson vertellen dat hij Kalusha niet meer kon brengen". Met Romario en Chovanec bleven er immers twee voetbal-buiten landers binnen de lijnen, het maximaal toegestane aantal. Een andere tegenvaller was Ge rald Vanenburg, die opnieuw te anoniem bleef in een grote wed strijd. Gezegd moet worden, dat de aanvoerder niet alleen te ma ken had met een dominante Koeman, maar ook met een for midabele Arnold Scholten, die Vanenburg meestentijds volledig Het beste gedeelte van PSV werd nog gevormd door het cen trum van de verdediging, Stan Valckx en Addick Koot. De op vallende beurt die Koot en Valckx maakten zegt echter meteen alles over de vorm van de bekerwinnaar, die gisteren in de Kuip voor de tweede keer nauw lettend werd gevolgd door Mont- pellier-coach Kasperczak. Bij af wezigheid van Popescu en Gerets hadden Vanenburg, Koeman en Romario de lakens moeten uitde len. Dat gebeurde niet. Romario versierde wel de gelijkmaker, hoewel de Braziliaan als enige de juistheid van Houbens beslissing verdedigde. „Honderd percent een penalty", aldus de spits dood- serieus. „Natuurlijk geen straf schop", was Dorjee eerlijker, „die keeper deed het gewoon perfect". Minder perfect schijnt manager Ploegsma het te hebben gedaan. Dat vindt althans de voorzitter van Europacup-tegenstander Montpellier, die in de Franse pers afgelopen week fel uithaalde naar de Eindhovense clubleiding. Voorzitter Jaqcues Ruts: „Via de pers hoorden we dat de voorzitter onaangename dingen over ons heeft gezegd. Wij kennen de hele man niet en hij kent ons niet. Maar hij had uit de contacten tus sen Ploegsma en de manager van Montpellier begrepen dat wij hen maar boeren vinden. Nou, dan heb je een klimaat waarin het be ter is niet met elkaar aan tafel t.e gaan zitten en vaantjes uit te wis selen. Wij blijven deze week dus thuis". Aanvankelijk zou PSV met alle vier bestuursleden afreizen, maar uitgesloten is het niet dat de he ren Ruts, Van Raay, Dorst en Sterk alsnog in het vliegtuig stap pen. Ruts: „Ik heb vrijdag meteen een fax gestuurd naar de voorzit ter met de mededeling dat we niet komen. We merken nu snel ge noeg of het allemaal serieus was of dat er toch sprake is van een misverstand". misten zij voorin scherpte om het overwicht in treffers te vertalen. De totale oogst in de eerste helft be- Pettersson deed gistermiddag zichtbaar zijn best aan de wens van Beenhakker te voldoen. Hij liet ten- droeg niet meer dan elf hoekschop- minste doelgerichte acties noteren, pen (na 25 minuten stond de teller al maar was op zijn best in een voorbe- op tien), een schot van Aron Winter reidende rol. Het lepe pasje waar tegen de paal en een kopbal Frank de Boer, door Lodewijks ge stopt. Toen Ajax dan eindelijk wel de roos trof deed Winter dat in bui tenspelpositie. Scheidsrechter mee hij Van 't Schip tien minuten voor tijd de diepte instuurde voor Ajax' tweede doelpunt was de Zweed ten voeten uit. Evenals te gen FC Twente maakte Pettersson Reygwart keurde de 'treffer' dan de negentig minuten niet vol. Vori- 2 week moest hij voortijdig naar de kant omdat Beenhakker ontevre- Schiettent den over hem was. Gistermiddag Na de pauze wierpen de afrondings- vond de Ajax-coach, direct nadat oefeningen op het trainingsveld in de Watergraafsmeer toch nog hun vruchten af. En volgens Leo Been hakker had ook de schiettent van Velp, waarin Ajax zich afgelopen dinsdag uitleefde, zijn pupillen genoot, kwam hem aflossen, goed gedaan. De Amsterdammers wonnen met 14-0 van een plaatselij ke amateurselectie en de inmaak partij had naar het oordeel van de Van 't Schip voor 2-0 had gezorgd, het de hoogste tijd worden meer de fensieve zekerheid in te bouwen. Pettersson werd daarvan de dupe. Peter Larsson, zijn vriend en land- Slungel Larsson werd gekoppeld aan de leen op door de zwarte maillot waar in hij zijn dure benen had verpakt, trouwen blijft houden. „We hebben 'Bijgeloof is de reden van deze iet- hem niet voor niets nog voor drie wat bizarre gewoonte. Enkele jaren jaar vastgelegd. Het is een misver- geleden speelde Djurovski. toen stand dat het er mij uitsluitend om voor het eerst in panty gehuld, voor gaat dat hij scoort. Het enige dat hij Partizan Belgrado een spetterende wedstrijd en vanaf die dag koestert hij zijn 'beenwarmers' als een talis man. In het zonnige Oosterparksta dion oogden zij gistermiddag even wel als een vlag op een modder- van mij hoeft te brengen is iedere ROTTERDAM Des duivels waren ze in het Feyenoord- kamp. Alle beschuldigende vingertjes wezen in de richting van scheidsrechter Frans Houben, die Feyenoord in een kolkende Kuip van een verdiende zege op PSV beroofde. De Limburger wierp de miljoenenformatie van Bobby Rob son op de valreep een cadeautje in de schoot door een buite ling van Romario te belonen met een strafschop. „We zijn bestolen", riepen de Feye- heb inmiddels van verschillende noorders na de puntendeling (1-1) kanten begrepen dat ik ernaast heb Wim Kieft in koor. Een kleine 50.000 fans, die gezeten. Heel lullig voor Feye- voetballen. met een katterig gevoel huiswaarts noord. Ik zal na het zien van de beel- De spits van Girondins Bordeaux keerden, dachten hetzelfde. Doel- den ook de eerste zijn om toe te ge- heeft zaterdag tijdens de competi tiewedstrijd tegen Cannes (1-1) de ellepijp van zijn linkerarm gebro- man Ed de Goeij was zich van geen ven dat ik heb gefaald. Ik heb geen kwaad bewust. Kon geen begrip op- bord voor mijn kop. Het vervelende brengen voor de beslissing van is dat ik als scheidsrechter in een Houben. Al weigerde de lange at- fractie van een seconde moet beslis- Die blessure komt Kieft op twee leet, die samen met Johnny Metgod sen en mijn handelwijze later niet maanden inactiviteit te staan. Na te- de show had gestolen, met modder meer terug kan draaien". rugkeer in Cannes werd hij zondag te gooien. „Heeft geen zin. We krij 1 Bordeaux geopereerd. De Neder- gen meneer Hoube. i dit jaar nog een Moeiteloos rust werd hij vervangen. Zuid-Afrika wil World Cup rugby KAAPSTAD - (AFP) Zuid-Afrika is kandidaat voor de organisatie van het toernooi om de wereldbeker rugby in 1995. Dit is gisteren be kend gemaakt door Dannie Craven, de voorzitter van de Zuidafrikaanse len. De arbiter had gisteravond zijn by Bond de beslissing over de toe- delijk nattigheid. „Ik heb de wed- Tot het incident rond de strafschop benut door Johnny Bosman, zijn enige geslaagde actie in 90 minuten leek er voor Feyenoord in de vol gestroomde Kuip geen vuiltje aan de lucht. De thuisclub dacht moei teloos naar de bovenste plaats in de eredivisie te kunnen klimmen. Al leen in het eerste bedrijf kon PSV, zonder Popescu, Van Aerle en Ge rets, enige tegenstand bieden. Ed de Goeij moest bij een inzet van Roma rio naar de uiterste hoek en diende zich kort daarna nog een keer te strekken bij een schot van Johnny Bosman. Daarmee waren de hel misser nog niet met eigen ogen kun- dendaden van de Eindhovenaren wel zo'n beetje beschreven. Zijn eigen lezing van het incident wilde hij desondanks graag kwijt-. „Weet je dat ik Romario niet eens heb zien vallen? Nadat ik de bal voor zijn voeten had weggegraaid, stond ik op en wilde gaan uitschie ten. Tot mijn verbazing stond ieder een bij de penaltystip en lag Roma rio op de achterlijn. Onbegrijpelijk, ik heb hem met geen vinger ge- De televisiebeelden zouden Ed de Goeij later in het gelijk en Frans Houben in een kwaad daglicht stel- ROME (SID) - Azeglio Vicini. bondscoach van Italië, is thuis in Ce- senatico van het balkon gevallen en in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken hiclbcen. Het balkon is zes meter van de begane grond. Vicini had 'geluk' dat de val werd geboken door een zonne scherm op drie meter hoogte. De trainer had op het balkon geluiden gehoord. Hij dacht aan in brekers. Toen hij ging kijken, gleed hij uit over de gladde vloer. Josef Hickersberger is gestopt als bondscoach van Oostenrijk. Hij kondigde zijn vertrek woensdag reeds aan, nadat hij met de na tionale ploeg verloor van de Facröer. Zaterdag werd zijn afscheid definitief. Na dc blamage in Landskrona zei Hickersberger zich met de hui dige Oostenrijkse selectie nauwelijks een toekomst te kunnen voorstellen. Hij wordt opgevolgd door Alfred Riedl, die sinds au gustus technisch leider was van de jeugdploeg. Oostenrijk verloor woensdag zijn eerste kwalificatie-wedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap van dc Facröer (0-1), dat nooit eerder deelnam aan een internationaal evenement. Feyenoord kreeg dank zij zijn di rigent loan Sabau vat op het mid denveld en nam de falende Gerald Vanenburg en de zijnen langzaam maar zeker in een verwurgende greep. Arnold Scholten en Harry van der Laan raakten de paal, voor dat Piet Keur even na de pauze Feyenoord op voorsprong bracht. Met een even gelukkige als onna volgbare beweging, typerend vc Saai FC Groningen-Ajax, als topper ge afficheerd, flopte als zodanig. De wedstrijd kende te veel saaie mo menten om langdurig in het geheu gen te worden opgeslagen. FC Gro ningen toonde pas in de tweede helft lef. Hennie Meijer was toen en kele keren dicht bij een doelpunt, maar de uitstekend keepende Stan ley Menzo bleef hem steeds de baas. En Ajax, uitgezonderd Van 't Schip en de af en toe swingende Bryan Roy, was niet in allerbeste doen. „Van de vier competitiewedstrijden die we tot dusver gespeeld hebben was dit de minste", oordeelde Been hakker. „Maar", voegde hij er glim lachend aan toe, „over het rende ment ben ik zeer tevreden". de tow-en uit een hevig betwiste de technische begaafdheid van de durfde het voortouw te nemen. de wol geverfd, maar geen van hen kijken. PSV speelde achterin met slungelige spits, kwam Keur plotse ling oog in oog met Hans van Breu- kelen. De eerste keus van Oranje man op één lijn, zonder dat er iemand vanuit het middenveld steun gaf. Zo hadden wij PSV nog nooit zien spelen. Het leverde een Controle „Feyenoord had de zaak onder con .stond machteloos toen Keur de bal trole", stelde de Zweed Gunder prachtige wedstrijd op en voor ons met zijn zwakke linkerbeen in de Bengtsson later vast. „We wilden ie- een heleboel kansen", bovenhoek joeg. dereen laten zien hoe goed we op dit Het enige verwijt, dat aan Feye- moment kunnen voetballen. Als we De mooiste kreeg Harry v noord kan worden gemaakt, is dat meteen na het doelpunt van Keur Laan. De topscorer van de Rotter- het in die periode verzuimde PSV een afstraffing te geven. De beker winnaar was zonder zijn Roemeen twee hadden gemaakt, dammers werd in stelling gebracht was er niets aan de hand geweest". Feyenoords technisch direkteur nige uitgave se vedette Gica Popescu nauwelijks sprak later zijn verbazing uit over rechterflank. Van der Laan schoot in staat het hoofd boven water te de taktische zetten, die Bobby Rob- tot ontsteltenis van zijn medespe houden. Jozef Chovanec, Erwin son met het oog op de afwezigheid Iers Koeman en Gerald Vanenburg zijn van Popescu had bedacht. Bengts- Daardoor werd de door Romario uitgelokte strafschop Feyenoord in de slotfase noodlottig. Gunder Bengtsson: „Zelfs vanuit mijn posi tie kon ik zien dat het geen penalty was". Collega Bobby Robson, die er aanzienlijk dichter bij had gezeten, begreep de hint: „De ene keer word der je een strafschop onthouden, de vol gende keer krijg je hem in de schoot geworpen. Maar je hoort mij geen kritiek leveren op de scheidsrech ters in Nederland. Zeker niet in dit geval. Het belangrijkste vind ik dat de mensen hebben genoten. Het bijna leeg doel naast was een supergame". stuk voor stuk internationaal door son: „Ik stond er werkelijk van te hetzelfde doen. i zag Arnold Scholten even later MARCEL VAN DER KRAAN MAANDAG 17.00-19,00 Sportnet: Go auto- en motor sportmagazine. 17.30-18 00 EURO Motor Sport News 18.00-19.00 EURO Watersporten 19.00-20.00 Sportnet Paardesport springconcours 19.00-20 00 EURO Eurosportnews. 19 00-20 00 Ned 2 Sporlpanorama 20 00-20.30 Sportnet Sport uit Frankrijk 20 JO-21.00 EURO World Snooker 20.10-22.30 Sportnet Amerikaans honk bal 21.00-22.00 EURO Amerikaans honkbal 21.05-21,40 BRT 2 Totsport vri|etijds- sporten 22 00-23 00 EURO Boksen 22.30-00 00 Sportnet Franse Rugby Lea gue St Gaudens-St. Esleve 23 00-00 00 EURO: GP motorraces van Australia. 00.00-01.00 Sportnet International Mo torsport 00 00-01.30 EURO US College Football Oklahoma-UCLA. 01.00-02 00 Sportnet Bowlen Europa cup in Wenen 01.30-02.30 EURO Eurosportnews. DINSDAG 08 00-10.00 Sportnet Autosport Nascar Winston Cup. 09.30-10 00 EURO Eurobics 10.00-11 00 Sportnet Argentijns voetbal 10 00-12.00 EURO Eurosportnews. 11.00-12 30 Sportnet Boksen 12.00-13 00 EURO World Snooker 12.30-14 00 Sportnet Franse Rugby Lea gue St. Gaudens-St Esteve 13 00-14.00 EURO Bekendmaking van de Olympische Stad voor 1996 14.00-15 00 Sportnet Motorsport. 14 00-15 30 EURO Surter Magazine 15.00-1630 Sportnel Autosport Indy- /Cart. 15.30-16.30 EURO GP motorraces van Australië. 16.30-17 00 Sportnet Speedbootraces 16 30-17 30 EURO Sola Masters 90 wa- terskikampioenschap 17.00-19.00 Sportnet Amerikaans honk bal

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13