Johnny Hallyday al 30 jaar de lieveling van Frankrijk GLORIA WEER OP DE BEEN CaslT helemaal niet meer terug op de huis Nieuwe kwis van BRT en KRO .Maar geen enkele moeder wenst hem als schoonzoon VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1 HILVERSUM (ANP) - Het beleggingsprogramma „Cash" keert niet terug bij Veronica of bij de andere omroepen die samen met Veronica de uitzendingen op Nederland 2 verzorgen. Veronica heeft dat gisteren bekendgemaakt, teneinde alle geruchten dat het programma weer op de bqis zou verschijnen, de kop in te drukken. „Cash" moest van het scherm omdat de beherende stichting failliet is gegaan. Het programma stelde kleine beleggers in staat via de televisie te beleggen. Het fonds dat daarvoor nodig was, en dat door de Amro Bank werd beheerd, is inmiddels geliquideerd. Of „Cash" in deze of een andere vorm zal worden uitgezonden door RTL4 staat ook nog te bezien. Programmadirecteur R. Hendriks zei gisteren bij de presentatie van het winterprogramma dat het programma inderdaad aan de commerciële zender is aangeboden, maar dat het nog verre van zeker is of het ooit het scherm zal halen. Zou dat al gebeuren, dan vrijwel zeker onder een andere naam, aldus Hendriks. „We krijgen per week zo ongeveer veertig programma's aangeboden, waarvan er zeker tien financieel zijn. We bekijken nu of we er iets mee kunnen doen", aldus de programmadirecteur van RTL4. BRUSSEL (GPD) In het najaar beginnen BRT en KRO samen een door Carl Huybrcchts te presenteren kwis over films en grote tv- series van de jaren vijftig tot nu. Deze kwis zal met twee teams worden gespeeld. Elk team moet uit drie genera ties bestaan. Zowel Neder landers als Vlamingen zul len aan deze nieuwe BRT- KRO-kwis mogen deelne men. Schapeneiland Deze week verbaasde het elftal van de Faeröer de internatio nale voetbalwereld met een overwinning van 1 - 0 op Oos tenrijk. De wedstrijd werd ge speeld in Zweden, want de noor delijke eilanden beschikken slechts over velden van kunst gras, waarop geen kwalif icatie wedstrijden gespeeld mogen worden. De spelers van de Faeröer zijn amateurs, die pas na het werk op de treiler of in de visfabriek kunnen trainen. Als voorbereiding op het duel tegen Oostenrijk hadden ze wedstrij den gespeeld tegen Groenland en de Shetland-eïlanden. Na afloop verklaarde de coach van het winnende team dat zijn jongens nu eenmaal ge hard waren in de strijd om het bestaan. Niet dankzij hun tech niek, maar dankzij hun vecht lust hadden zij de overwinning behaald. De condities in hun thuisland, waar regen en wind de scepter zwaaien, en waar het geluid van de misthoorn nooit verstomt, zorgt voor een menta liteit die taaiheid aan onverzet telijkheid paart. Tussen de Shetlands en IJs land ligt een groep kale eilan den in dl' oceaan, die door de Vi kingen de Schapeneilanden werden genoemd. Twintig jaar geleden zag ik vanaf de voor plecht van een vissersboot de hoofdstad Thorshavn uit de mistbanken te voorschijn ko men. De naam Faeröer riep bij mij het beeld vati een vreemde, afgelegen wereld op, waar ik graag eens een kijkje wilde ne men. Ik was toen nog bezield door het noordelijk gevoel een verlangen naar weidse en ongerepte streken. De eilanden, waar enige tienduizenden men sen wonen, kennen alleen maar kustdorpen. Het rotsige land is CALIFORNIE Supers ter Gloria Estefan is weer op de been. Begin dit jaar raak te de zangeres tijdens een ongeluk zwaar gewond, met name aan haar rug. Na een langdurige revalidatie kan de voormalige leadzangeres van de Miami Sound Machi ne weer aardig uit de voeten. Dat bewees Gloria Estefan deze week door samen met komiek Jay Lcno in Califor- nië een gala-avond bij te Van onze medewerker Wilko Voordouw PARIJS De 48-jarige Franse roek-ster Johnny Hally day viert komend weekeinde zijn dertigjarig artiesten jubileum. De man die zijn stormachtig privé-leven op ei gen verzoek breed pleegt te laten uitmeten door het blad Paris-Match, is geliefd bij drie generaties Fransen. Hal lyday, die zichzelf ziet als een soort Zorro, belichaamt het avontuur dat menig Fransman niet aandurft. Bewon derd als jongetje van de straat dat het ver heeft geschopt, staat Johnny evenwel nog dicht bij de Fransman om de hoek. Van morgen af geeft Johnny Hal lyday zestien concerten in het Pa ri jse sportcentrum Bercy. Uitver kocht. Vier extra concerten zijn intussen ingelast. Meer dan 200.000 fans zullen getuigen zijn van de show 'Johnny dans la cha- leur de Bercy' - 'Johnny in de hit te van Bercy'. De landelijke tour nee die op de Parijse concerten volgtduurt twee volle maanden. Hij is de lieveling van heel Frankrijk, ook al wenst geen en kele moeder hem als schoonzoon. Johnny Hallyday is een gevrees de lady-killer. In juli vierde de rockster zijn derde huwelijk de vrouwen met wie hij samenwoon de zijn schier ontelbaar met de net 19-jarige Adeline 'Doudou' Blondieau, dochter van 'vriend- voor-altijd' Long Chris. Het zij hem vergeven. Johnny is, ondanks al zijn blunders, zijn te grote eerlijkheid en zijn soms lachwekkende heroiek de enige echte Franse ster van dit mo ment. Tot nu toe heeft hij 100 mil- Zó zullen de meeste Nederlanders Johnny Hallyday voor de geest hebben. Maar zo jong oogt hij tegenwoordig niet meer en zijn hu welijk met deze vrouw, Sylvie Vartan, bestaat niet meer (foto AP) voor boerenhanden otwerschil- lig: de hellingen, die slechts door een enkel perceeltje aardappe len of rabarber worden bedekt, zijn het domein van de schapen. Alle nederzettingen lijken sterk op elkaar. Achtereen dorp kronkelt een riviertje de berg helling af, in de haven drijven verveloze vissersboten. Door de regen veranderen de wegen in modderpoelen. Alleen de stank van de visfabrieken laat zich niet door het hemelwater ver drijven. Trouwens, de bevol king klaagt niet over die stank; zij heeft het over de „geldgeur" van de fabrieken, want zolang er vis wordt aangevoerd, blijft het geld binnenstromen. Het leven speelt zich op de ei landen binnenshuis en in de ha ven af. Jongetjes in zeïlpakken hengelen vanaf de kademuur de hele dag op kabeljauw en plat vis, die na de vangst op de keien worden achtergelaten. Wanneer een boot uit de nevel opdoemt, verzamelen ze zich op de aan legsteiger en kijken zwijgend toe hoe de gul en rode zeebaar zen met pikhaken in rieten manden wordt overgeladen. In een baai vlakbij Klaksvik, een plaats op een van de noorde lijke eilanden, was ik getuige van de jacht op grienden, een klein soort walvis. De sloepen werden haastig het water inge- LOS ANGELES - Rustig drinkt de 56-jarige chimpansee Jiggs, bij het filmpubliek beter bekend als Chee tah, een biertje. Zijn trainer Tony Gentry, ook niet meer één van dejongsten, kijkt toe. Cheetah heeft in het verleden naam gemaakt door talloze optredens in Tarzan-films en hij was ook de 'co-star' in de rolprent 'Bedtime for Bonzo' met Ronald Reagan. Al met al vindt Gentry de optredens van de chimpansee zo in drukwekkend dat hij probeert voor Cheetah een plaatsje ingeruimd te krijgen in de Hollywood Walk of Fa- me, de straat waar in de tegels de namen van beroemdheden zijn geplaveid. (foto ap> trokken en de anders zo bedaar de uitdrukking op de gezichten van de mannen was veranderd in een gespannen grimas. Na enkele uren kwamen de boten in een halve cirkel weer de baai binnenvaren. De harpoeniers dreven elke keer dat de opge jaagde grienden binnen hun be reik kwamen het lemmet diep in hun flanken. Enkele dieren sprongen pardoes het land op, waar ze een gemakkelijke prooi vormden van de met lange mes sen bewapende achterblijvers. Het water in de baai werd snel donkerder gekleurd en het door de staarten hoog opspattende schuim werd roder en roder. Een deel van de school kon ont snappen, de rest werd met tou wen de haven binnengesleept. Daarna brak er een extatische vreugde los, die zich ontlaadde in stromen aquavit en het naar binnen proppen van het nog warme walvisspek. Met bloed besmeurde, ladderzatte man nen probeerden tevergeefs ach ter de met vlees en spek volgela den kruiwagens hun evenwicht te bewaren. Ik zie nog altijd de razernij in hun ogen, toen ze met hun har poenen op de grienden in sta ken. Het schijnt dat de explosie van geweld en vreugde, die ik twintig jaar geleden van nabij meemaakte, alles te maken heeft met de van oudsher precaire voedselsituatie op de Schapen- eilanden. Na een geslaagde walvisjacht, wist een groot aan tal dorpen zeker dat ze de ko- mende winter weer zouden overleven. Het vlees zorgde bo vendien voor enige variatie op het eentonige menu van gekook te vis en stamppot papegaai- duiker. Ik denk dat de Faeröer, bij voorbeeld op het gebied van roeien, zeilen en triathlon, nog wel meer verrassingen voor de sportwereld in petto heeft. joen platen verkocht. Iedere nieuwe Hallyday' is goed voor tussen de 400.000 en 650.000 exemplaren. Macho Johnny is macho. Zwart leer, t- shift, te vaak gewassen' spijker broek, zwarte leren laarzen. Ogen in een gezicht waar de le- venspijn en het verzet van af druipen. Geen cliché gaat John ny Hallyday te ver. Johnny Hallyday heet, als hij op 15 juni 1943 in het noorden van Parijs wordt geboren, heel gewoon Jean-Philippe Smet. Zoon van een Belgische avontu rier/artiest en van een vrouw met een kaaswinkeltje. Al heel snel wordt hij verlaten door pa en ma. Opgevoed door een tante, zwerft Jean-Philippe door Parijs en groeit op zo wil de legende voor galg en rad. Maar dat valt Kenmerk zendt interview uit met Salman Rushdie HILVERSUM (GPD) - De IKON zendt op zondag 30 september een interview uit met Salman Rushdie. Hiermee heeft de om roep samen met de Britse com merciële zender ITV een wereld première, want het is de eerste keer dat Rushdie zich in het openbaar laat interviewen sinds hij in februari 1989 door ayatol lah Khomeiny in de ban werd ge- uiteindelijk mee. In de buurtbio- scopen ziet hij zijn nieuwe ido len, Marlon Brando, Mont gomery Clift en James Dean. Diens film 'Rebel without a cau se' is voor Jean-Philippe datgene wat men in Frankrijk de 'déclic' noemt. Op zestienjarige leeftijd neemt hij zijn eerste plaat op. De plaat verkoopt goed. Velen zullen vol gen. Zijn 'Pour moi la vie va com- menqer' deed het ook in Neder land goed. Deels neemt hij num mers over die uit de Verenigde Staten zijn overgewaaid ('Noir c'est noir' voor 'Black is black' bij voorbeeld), deels ook werkt John ny met een vaste staf aan schrij vers. Hallyday zelf is geen ster op het papier. Johnny is een 'béte de scène', een bühnebeest.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26