Onbekend werk van César Franck ontdekt Nederlands Dans Theater klinkt als ballet in de oren Toneelprijzen en subsidie festival Alleen al kijken naar Jango Edwards is doodvermoeiend Nederlandse portretten in Leids Kunsthistorisch Jaarboek 16E KUNST- EN ANTIEKBEURS ROTTERDAM Exposities KIJK UIT Concerten Theaters VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 Nederlands Dans Theater met "Overgrown Path" (L. Janacek. 1980), "Svadebka" (I. Stra vinsky. 1982) en de premiere van "Sarabande" (J. S. Bach). Choreografie Jirl Kylian. Gezien dp 13 september in het A T T danstheater in Den Haag alwaar nog tot en met 3 oktober DEN HAAG Alweer vijftien jaar bepaalt hij het gezicht van het Ne derlands Dans Theater: de van oor sprong Tsjechische choreograaf Jiri Kylian redde destijds het artistiek in het slop geraakte NDT en bezorg de de groep opnieuw wereldfaam. Veertig balletten heeft hij inmid dels op zijn naam staan en met de premiere van "Sarabande" bewijst Kylian nog steeds een jonge hond te zijn die alle verwachtingen door breekt. Dit seizoen wordt, waarschijnlijk ook door het vertrek van huischo- reograaf Nacho Duato, een beschei den overzicht van Kylians werk ge geven in de programma's. Hoe uit eenlopend de stijlen van zijn ballet ten kunnen zijn kwam direct al naar voren in het eerste programma. "Overgrown Path" dateert uit 1980 en op de lyrische muziek van land genoot Leos Janacek geeft Kylian een kijkje in de menselijke ziele nroerselen. Op het pathetische af schetst hij een beeld van een groep je mensen dat ervaart dat het leven na het overlijden van iemand ge woon doorgaat. Tien jaar oud, is de beeldtaal van "Overgrown Path" al flink gedateerd en tot cliché ver worden. Misschien een verdienste, Sarabande: zes mannenstemmen die klanken uitbrengen. Met de vingerknippende. hijg-en huidgeluiden maakt Kylian de dansers onderdeel van een soundmixgala. (toto ndti maar door het ontbreken van een rijdansen ook want de folkore van guurlijk dan want Kylians nieuwe passende spanningsboog erg saai. de bruiloftsceremonie op 'Les No- choreografie "Sarabande" veroor- Hier en daar zie je echter al de hoe- ces' van Igor Stravinsky is troef. Ky- zaakte menig slappe lach en een kige bewegingen die de latere Ky- lian tovert de verschillende stijlen stormachtig applaus. Jurken aan lian zo zouden gaan kenmerken. weer als een kaleidoscoop bij el- rekken uit de tijd van componist J. In "Svadebka" uit 1982 bijvoor- kaar, mar de mathematische op- S. Bach worden al snel omhoog ge- beeld nemen die hoekige armen en bouw gaat snel vervelen. trokken om zes dansers de ruimte te benen een centrale plaats in. Veel Tot er een bom de zaal in sloeg. Fi- geven. De geluiden die ze maken worden elektronisch vervormd waardoor bijvoorbeeld een schui ver over de vloer iets buitenaards ruimtelijks krijgt. Zes mannen stemmen die klanken uitbrengen: het heeft iets weg van de apenpla- neet en met de vingerknippende, hijg- en huidgeluiden maakt Kylian de dansers onderdeel van een soundmix gala. Heel ritmisch slui ten geluid en beweging op elkaar aan en etaleren de heren zich onder ling op een bijna exhibitionistische manier. Want de buitenwereld is tel kens daar, ergens anders waar hun vinger naar wijst. Een van hen. de donkere en zeer gespierde Jean Emile, doet een introverte body building act in onderbroek. Vrij plotseling begint dan echt de mu ziek van Bach en voegen de dansers zich in het gareel van diens ordelij ke compositie. De sfeer verandert en net als je denkt dat er een nieuwe episode ingezet wordt, eindigen de dansers heel abrupt door in het spotlicht gekke bekken te trekken. Volkomen verbouwereerd barst, zoals gezegd, het publiek los. En terecht want Kylian heeft met "Sarabande" iets gemaakt dat nie mand van hem zou verwachten. De ideeën zijn weer onvoorspelbaar ge niaal gecombineerd en ach dat de beweging zelf dan een beetje onder sneeuwt. doet er dan niet toe. Zelfs het onverklaarbaar plotselinge ein de maakt het raadsel alleen maar treffender. Prachtig. INGRID VAN FRANKENHUYZEN PARIJS (GPD) - Muziekre dacteur Rob van der Hilst van het Utrechts Nieuws blad heeft deze week een on bekend orgelwerk van César Franck ontdekt. Tijdens een bezoek aan de Bibliothèque National in Parijs trof hij de in het eigen handschrift van de Franse componist ge schreven compositie aan in een archiefmap met per soonlijke aantekeningen en schetsen van Franck. Guépin gastschrijver GRONINGEN (ANP) - De Neder landse schrijver en dichter J.P. Guépin is door de Rijksuniversiteit Groningen benoemd tot gastschrij ver. Gedurende de maand novem ber zal hij op donderdagavonden in november hoorcolleges verzorgen voor studenten terwijl hij die maand ook twee openbare lezingen zal geven. Guépin, geboren in 1929, promoveerde in 1968 op de rituele achtergrond van de Griekse trage die. De compositie - een vrije fantasie - is niet volledig: de eerste bladzijden van het in mei 1854 voltooide werk ontbreken. Van der Hilst is thans bezig met de reconstructie van de ontbrekende eerste maten. Het dan volledige werk zal binnen afzienba re tijd worden uitgevoerd door de Utrechtse organist Jan Jansen op het orgel van de Domkerk. Het manuscript wordt sinds 1947 in Parijs bewaard. Het komt niet voor op de lijst van officiële werken uit 1969 en is wellicht mede over het hoofd gezien door onderzoekers doordat de eerste bladzijden ont breken. Van der Hilst was deze week in Parijs ter voorbereiding van een ar tikel over de belangrijke concertcy clus in de Domkerk in Utrecht ter gelegenheid van de honderdste sterfdag van César Franck. Bij het doorvlooien van de archieven stuit te hij bij toeval op het onbekende orgelwerk. De in Francks eigen handschrift genoteerde compositie voor orgel, een vrije fantasie in de toonsoort es- groot en in een driedelige maat soort, wordt sinds 1947 in de Biblio thèque Nationale in Parijs bewaard. Het manuscript is onderdeel van een map met allerlei compositie- schetsen, -ontwerpen, -uitwerkin gen en pianobewerkingen (o.a. een canonisch deel van Bizets l'Arle- sienne). Dit titelloze orgelwerk werd, blijkens een aantekening na de laatste maat, op 16 mei 1854 vol tooid, ongeveer een jaar na Francks benoeming als vaste bespeler van het Cavaillé-Collorgel van St.Jean- St.Frangois du Marais in Parijs. De 'Fantasie in es' ontbreekt op de systhematisch-thematische wer kenlijst van de componist uit 1969. Mede daardoor ontsnapte het aan de aandacht van muziekweten schap en muziekpraktijk. Dit lot on derging ook het in hetzelfde Parijse handschrift overgeleverde en aan sluitende orgelstuk in a-groot. Maar dit opus, dat op 19 mei 1854 werd voltooid, verscheen in juni jongstle den - tot verrassing van veel orgel liefhebbers - voor het eerst in druk. VIDEO - Nieuwe videoprodukties uit vele delen van de wereld zijn van 27 september tot en met 3 oktober te zien in het Kijkhuis en het Korzo Theater in Den Haag, waar dan het negende World Wide Video Festival 1990 wordt gehouden. Voor het eerst leveren ook de Sovjetunie en Finland een bijdrage. 'Holey Moley'. optreden van Jango Edwards met begeleiding van The Little Big Nose Band. Gezien op 13 september in de Leidse schouwburg. Aldaar nog vanavond te zien. LEIDEN - Jango Edwards is in town. Het kan haast niet anders, of in de hele stad moet de onuit puttelijke energie van deze knet tergekke clown voelbaar zijn ge weest. 'Holey Moley' heet dit nieuwe spektakel, waarin Jango Edwards over het podium voortraast. De superieure gekke- bekken-trekker hult zich daarbij in tal van vreemdsoortige uitdos singen. Dat gaat van een met con dooms behangen safe-sex-jas via de vele clowneske kostuums tot en met het geheel naakte lichaam. Geslachtsdeel tussen de benen geklemd geeft hij het publiek nog een uitgebreide toegift, waarna Edwards de show buiten op de stoep van het theater nog eens voortzet. Subtiel is het allemaal niet: je kunt het grof, recht voor zijn raap of platvloers of misschien zelfs wel ordinair noemen. Feit is dat deze eigenzinnige entertainer op zijn unieke manier de top heeft bereikt. In 'Holey Moley' treedt even eens The Little Big Nose Band op. Deze vier heren zorgen voor een portie stevige tot zeer stevige muziek en assisteren bij enkele scènes. Het hoge tempo van de show kan hierdoor gehandhaafd blijven. Hun optreden brengt bo vendien enige afwisseling en biedt Edwards de gelegenheid zich op zijn zoveelste dwaze act voor te bereiden. Jango Edwards geeft zich daarbij voor meer dan 100%. Hij staat letterlijk geen se conde stü. Onder meer als stewar dess op rolschaatsen, als vracht wagenchauffeur, als goochelende toreador, als zwaargewicht haalt hij tal van malle fratsen uit. Al leen al het ernaar kijken is op den duur doodvermoeiend. Edwards zelf echter lijkt niet te stoppen. WIJNAND ZEILSTRA AMSTERDAM (ANP) - De Neder lands-Vlaamse Toneelschrijfprijs. een bedrag van 20.000 gulden, moet dit jaar worden gedeeld door Arne Sierens en Alex van Warmerdam. Zij werden onderscheiden voor res pectievelijk 'Mouchette' en 'Het Noorderkwartier'. De prijs werd gisteravond door minister D' Anco- na van cultuur uitgereikt tijdens Het Theaterfestival in de Rotter damse Schouwburg. Ook haar Bel gische college Dewael was erbij aanwezig. D' Ancona maakte ook bekend dat Het Theaterfestival de komende jaren kan rekenen op een subsidie van 160.000 gulden per jaar. De re geling zal zeker duren tot en met de nieuwe Kunstenplanperiode. Tot nog toe subsidieeerde het ministe rie het festival incidenteel. De Albert van Dalsum-prys voor het toneelseizoen 1989/1990 gaat naar theatergroep De Mexicaanse Hond voor de voorstelling 'Het Zelfportret Leidse fijnschilder Willem van Mieris: tot 29 oktober te bezich tigen in De Lakenhal. (toto Henk Bouwman Onderzoek: 'Mozart werd niet vergiftigd" LONDEN (Rtr) - Volgens een Brits medisch onderzoek zijn er geen bewijzen voor de populaire theorie dat Wolfgang Amadeus Mozart werd vergiftigd door een rivaal. Een studie naar Mozarts medische en biografische ge schiedenis wijst volgens de Brit se arts Mary Wheater op een nierziekte als de oorzaak van zijn pijnlijke dood (1791) op 35- jarige leeftijd. Noorderkwartier'. Dit heeft het Am sterdams Fonds voor de Kunst, dat deze prys van 10.000 gulden toe kent, gisteren bekendgemaakt. De cabaretière Janneke Heinsius krijgt de Pisuisseprijs 1990. De prijs - een oorkonde en een geldbedrag dat dit jaar tussen de 2000 en 2500 gulden groot zal zijn - wordt jaar lijks toegekend aan de leerling van de Akademie voor Kleinkunst die in het voorgaand seizoen de beste theaterprestatie heeft geleverd. Heinsius krijgt de prijs met name voor haar prestatie in het program ma 'As in I love you'. Vermeulenprijs voor Wagemans AMSTERDAM (ANP) - Peter-Jan Wagemans krijgt de Matthijs Vermeulenprijs 1990 voor zijn or kestcompositie Rosebud (the last forest). De stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst kent de prijs van 10.000 gulden toe, omdat de compositie zich onderscheidt door een heldere structuur, een origineel gebruik van het orkestrale apparaat en een boeiende harmonische en melodische taal. Een bijzondere vondst is de meer voudige „solo-partij" van twee trompetten en sopraan-saxofoon die het klankbeeld bewust door breekt en de hoorder ook aan het slot waar zij vrijwel tot stilte is geko men, nog blijft bezighouden, aldus de jury in de motivering. Van onze redacteur Cees van Hoore LEIDEN Voor het eerst is in het Leidse Stedelijk Museum De Lakenhal gistermiddag het zelfpor tret van de Leidse fijnschilder Wil lem van Mieris (1662-1747) getoond. De nieuwe aankoop is daar tot en met 28 oktober te bezichtigen, sa men met werk van de andere leden van de schildersfamilie Van Mieris. Tegelijk met de presentatie van het zelfportret werd het Leids Kunsthistorisch Jaarboek 8, 'Ne derlandse portretten. Bijdragen over de portretkunst in de Neder landen uit de 16de, 17de en 18de eeuw', ten doop gehouden. Het kloeke boekwerk, dat tot stand kwam met steun van het Prins Bernhardfonds, werd aangeboden aan de portretschilder Sierk Schro der, de schilder die "zoveel heden daagse prominenten heeft gepor tretteerd". Christiaan Vogelaar, conservator oude kunst van De Lakenhal, ging tijdens zijn toespraak in op de fi guur van Willem van Mieris. Hij ty peerde hem als een schilder die wat waardering betreft eigenlijk "nooit goed uit de verf was gekomen". Zijn kwaliteit werd lange tijd afgemeten aan het werk van zijn bekende va der, de schilder Frans van Mieris (1689-1763). Volgens sommige handboeken zou deze zijn zoon "tot de const hebben opghetrocken". Die fabel hielp Vogelaar uit de we reld door te wijzen op de voortreffe lijke uitbeelding van de handen op het zelfportret. Het zelfportret, zo zei de conser vator, was zeer vuil geweest en de restauratie ervan had de nodige moeite gekost. In het begin was er het probleem of dit niet gesigneerde portret inderdaad wel aan Frans van Mieris kon worden toegeschre ven. Onderzoek van tekeningen van Van Mieris, die zich bevinden in het Prentenkabinet, bracht zekerheid. Waarschijnlijk is het zelfportret ooit rechthoekig geweest, maar heeft men het later ovaal gemaakt. Daar bij kan de signatuur zijn weggegval- len. Antoin Bodar, voorzitter van de stichting Leids Kunsthistorisch Jaarboek, onderhield het publiek bij de presentatie van Jaarboek 8 met "een wijle over het wezen van de portretkunst". Hij haalde daarbij Goethe aan, die heeft geschreven dat de portrettist "niet alleen moet doordringen in het wezen van de te portretteren persoon maar tegelij kertijd moet afdalen in zichzelf'. En ook Immanuel Kant kwam er aan te pas, een filosoof die wel mooi over de schoonheid heeft geschreven, maar "zelf geen schoonheid was" Het Jaarboek 'Nederlandse por tretten'. waarin onder meer aan dacht wordt besteed aan de por tretten van Jordaen. Rembrandt en Jan Van Mieris, is uitgegeven door de Staatsdrukkerij in Den Haag. in de Doelen Gebrutksaardewerk 15T/M 23 SEPTEMBER Openingstijden: 1990 Dagelijks van 1400-2200 uur. zaterdagen en zondagen van 11OO -18.00 uur. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en (eestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen- straat 1 Mexicaanse keramiek van pollen bakker Gorky Gonzélez, t/m 30/9: di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32, 'Collectie 1890 - 1990', werk van o.a. Jan Sierhuis, Carel Belth, Guido Lip pens, Floris Verster, Menso en Harm Ka- merlingh Onnes e.a., t/m 30/9; werken op papier van Itta Smeets, van 15/9 t/m 29/10; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur, Nationaal Natuurhistorisch Museum - Pest huislaan, 'Dinosauriërs In Lelden', 8 ver schillende soorten dinosauriërs op ware grootte, t/m 28/10; dag. 10-17 uur. Da Waag - Aalmarkt 21Analogie tekenin gen van Silvia Steiger en Karl Krüll, t/m 30/9; wo t/m vr 12-17 uur, za en zo 11-16 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen. vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di t/m za. 10-16 uur. Signaal. Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse onrwerpen. tevens presentatiemap pen. do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 Stichting Beeld en Grafiek Stationsweg 243. werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel 146024. Sociëteit Qumtus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilden], druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Clevenngaplaats 1. Marcel Hermans: video-installatie, Weit Hoog- eveen: video-installatie en tekeningen, t/m 12/10; ma t/m vr 10-22 uur, zo 14-17 uur. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 Willem Overtoom Mireille In 't Veld: the ma: 'Literaire Fotografieën'; ma t/m za 10- 22 uur, zo 12-22 uur. Bleijenberg Lijsten - Breestraat 113, exposi tie van Sjoerd Bras, fijnschilder, t/m 15/9; di t/m za 9-18 uur, do 9-21 uur, zo 2/9 12-17 uur. Galerie/koffiehuis Fenix Botermarkt 26, 'Schilderijen1: Marijke van der Graaft met abstract-expressionlstisch werk en Rhea van Kempen met een serie miniaturen, t/m 29/9; tijdens openingsuren (ma gesloten). Timmerman Timmerman Botermarkt 9, Wil Hemsdijk-Verreijt: zijde-aquarellen, tot 1/10; di t/m za 11-20 uur, wo vanal 9 uur, za vanal 6 uur. Hooglandse Kerk - Middelweg/Nieuwstraat. Sem Da Costa: schildenjen, tot 22/9; ma 13.15-.15.30 uur, di t/m za 11.15-15.30 uur Galerie 'Coup d'Art' - Nieuw# Rijn 27, Frans Schuursma olieverfschilderijeneen ex pressionistische. ironische kijk op de mens, t/m 29/9; wo en vr 10-18 uur. do 10-21 uur. za 10-17 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119. Vladimir Suchènek (uit Praag) met litho's, t/m 4/10; do 13-16 en 19-21 uur, vr. za. zo 13-18 uur Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10, Domi nique Chan, Chinese lettertekens, t/m 30/9. Galerie Liga Nieuwe Beelden - Pres. Steijn- Straat 14. 'Klassieke modernen: 1915 - 1940'. t/m 30/9, vr, za. zo 11-18 uur. Het Diaconessenhuis Houtlaan 55, Adri- aan Philipszoon: aquarellen en sepia's, t/m 16/10. ARS Studio - Pieterskerkgracht 9, werk van docenten ARS, ma t/m do 19-22 uur, za en zo 13-16 uur, di en do 9.30 tot 12.00 uur. Sylvius Laboratorium - Wassenaarseweg 72, 'Destruktie en Konstruktie' van Marie Oosterbaan, t/m 15/10, ma t/m vr 10-17 uur. Alphen Hofman Van der Zee Kunstzaken - Hooft- straat 235/249/319, Henk Kastelijn; kleuret sen en Hendrik-Jan Visser: gemengde tech nieken, t/m 29/9; wo, do, za 13-17 uur, vr 13- 21 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Karei Lam- bertus Ydema: schilderijen in olieverf, pastel en aquarel, t/m 20/9; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noordwijk Galerie Drieluik - Voorstraat 57, aquarel- /Bloemenoomposities van Janice Boekholt, tol 15/9; dag. 10-17.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling "Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr 19-21 uur. za. 10-16 uur Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Openbare Bibliotheek ..Boekerij de Kloos terhof" - Smidstraat 5, Marianne Vetter met aquarellen en schilderijen, t/m 29/9, ma en wo# 10-12 en 14-17 uur. di 14-20 uur, do 14- 17 uur, vr 14-17 en 10.30 -21.00 uur. za 9.30-12.30 uur Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Cathari- na Segers met aquarellen en olieverven, Gjus Roebroek met sculpturen in brons en natuursteen, t/m 6/10; wo en do 13-17 uur, vr en za 10-17 uur. Warmond Galerie De Pomp Dorpsstraat 38 (tuin), 'De kinders (in gips) van Jessica Terwiel', t/m 14/10; 'onderwater foto's' voorwerpen op gedoken uit scheepswrakken, van R.J Leewis, t/m 4/10; di 10-21 uur, wo 10-12, wo, do, vr, za 14-16 uur. Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, werken in klei en op papier, van Leni Venne, t/m 4/10; di 19-21 uur, wo do zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat 75, solovoorstelling 'Lak op papier' van Theo de Haan, t/m 17/9; ma t/m vr 9-16 uur. Galerie Bianca Gravenstraat 1, thema 'Naakt', 21 kunstenaars waaronder: Rot Blöte, Bunny Soeters, Louis Vormk en vele anderen tonen beeldhouwwerk, schilderijer en foto's, t/m 23/9; do-vr-zo 14-17 uur, ze 12-17 uur Alphen Oudshoomsekerk vr 14,20.15 uur: Concert op het Hess Orgel door Ronald de Jong in de Oudshoomse- kefk. Leiden LVC - Breestraat vr 14, 23.00 uur Swingavond ZokJercafe met Tender Mercy za 15. 23.00 uur SPO. DEE. O. DEE - gi- do 20 23.00 uur: ICICLE WORKS (GB) Stadsgehoorzaal - Breestraat 20 16. 14 30 uur: Conoert door het William Byrd Vocaal Ensemble met werk ven Ant- heil. Badlngs. Bartók, Kerstens. Reger. Rossini en Schobert, mmv Ineke Drabbe piano, olv Nico v.d. Meel. Hooglandse Kerk - Nieuwstraat Concert uit de serie "Muziek in de Pancras" met het Kamerkoor ARS Cantandie uit Rot terdam, aanvang 13.30 uur. Leiden Leidse Schouwburg vr 14. 20.15 uur; Jango Edwards is terug comedy revue: 'Holey Moley' za 15, 20.15 uur; 'De brttere tranen van Pe tra von Kant', met Shireen en Devike Strooker. Dorijn Curvers en Lieneke Ie wo 19.14.30 uur; kindervoorstelling: 'Husse en de reus' door Circus Custers. LAK-Theater wo 19, do 20, 20.30 uur; Stichting Ti| 'Sato- ri', medeme danstechniek gecombineerd met balans- en acrobaatachtige bewegin- Alphen aan den Rijn ParVtheater vr 14, 21.30 uur; concert Soesja Citroen en haar band met stukken van Duke Ellington en Billy Strayborn. Den Haag Appeltheater vr 14, wo 19.20.15 uur; Toneelgroep De Ap pel 'Noodlot' AT&T Danstheater vr 14. za 15. 20.15 uur; Nederlands Dans Theater Overgrown Path' van Kyiian/Jana- cek/Nobbe, 'Svadebda' van Kyiian/Stra- wmsky/Maefarlane en een nieuw ballet van Kytlan. wo 19. do 20. 20.15 uur; Het Natonaie Bal let Rudi van Dantzig 'Hennnermgen uit de ondergrondse'. Toer van Schaik 'Requiem Mozart' Circustheater vr 14. 20 00 uur, za 15, 20.15 uur; Holland Casino Song Festival halve fmaleTmale. zo 16.12.15 uur; Jonge Meesters aan Zee Eline Rodriques (piano) zo 16.20.15 uur; Tjechisch Straatensemble van Zang en Dans Diiigentia vr 14, za 15.20.15 uur. 'Beste Maatjes', met Paul de Leeuw, Hans Breetveld en Joep Onderdelmden wo 19, 15.00 uur; Concert door St. Luister museum: werken van Strauss, Ravel en Webern Dr. Anton Philipszaal za 15, 20.15 uur; ASAF Koor, Het Residen- iie-Orkest olv Rien Verbeek, mmv Hanneke Kaasschieter (sopraan). Myra Kroeze (alt). Alex Vermeulen (tenor) en Hans Zomer (bas), werken van Dvorak zo 16, 20.15 uur; Internationale Pianisten Serie: Sergio Piempo, werk van Chopin dl 18, 20.15 uur; Prinsjesdao-Concert Het Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Ste ven Mayer (piano), wérk van Liazt en Schu- Amsterdam Carré vr 14, za 15, zo 16. 20.15 uur. zo ook 14.00 uur; musical 'Sweet Charity', met o.a. Simo- ne Kiemsma, Fred Butter, Diana Coolen en Hans van der Gragt di 18, wo 19, 20.15 uur; Jango Edwards is terug: comedy revue Holey Moley' Concertgebouw za 15,15.00 uur; Rotterdams Philhrmonisch Orkest olv Valery Gergiev, mmv Alexander Toradze (piano), werken van Prokofiev en Strawinsky. zo 16.14.15 uur; DavidKuyken, Pavel Egor- ov. Fred Oldenburg (piano) werken van Brahms. Uszt en Chopin ma 17. do 20720 15 uur. Nederlands Phil- harmonisch Orkest otv Hartmut Haenchen. solisten en het Koor van de Nederlandse Opera, werk van Brahms en Bruckner wo 19.20 15 uur; The Ten Commandments mmv Anna Meyer, Rob de Nij9 en Tom Par ker. C.C. Amstelveen za 15, 20.15 uur; Mini Maxi 'Sprakeloos Muziektheater za 15. di 18. 18 00 uur; Oe Nederlandse Opera Parsifal' van Wagner, mmv Neder lands Philharmonisch Orkest otv Hartmut Haenchen. met o a Henk Smit. Nadine De nize. Connne Romijn e a vr 14.20.15 uur, zo 16.14 00 uur. Met Natio nale Ballet: Van Schaik 'Requiem van Mo zart' en Van Dantzig 'Herinneringen uit de ondergrondse' wo 19, do 20. 20.15 uur. Het Nederlands Dans Theater Overgrown Path' van Kylian- /Janacek, Svadebka' van Kylien/Strawms- ky en nieuw ballet van Kylian Nieuwe de la Martheater vr 14. za 15. 20.15 uur; familievoorstelling door Les Fumanbules Flic Flac' di 10. wo 19. do 20. 20.15 uur; Hans Liberg Kadet no 4711' Stadsschouwburg vr 14. za 15. 20.15 uur, zo 16. 14 00 uur. Hoofdstad Operette 'Orpheu9 in der Unter- welt' van Offenbach, mmv Jacco van Ren- esse, Ton Hofman, Amta Heins, Germame Compter e a di 10, wo 19, do 20, 20.15 uur; Dansgroep Kriaztina de Chètel: 'Impenum' Rotterdam De Doelen vr 14, 20.15 uur. Rotterdams Pniiharmo- nisch Orkest olv Valery Gergiev. mmv Alexandra Toradze (piano), werk van Pro- koliev en Strawinsky za 15, 19.30 uur; Peking Opera, een over rompelend schouwspel in oe traditionele kostumering van de Mmg Dynastie ma 17, 20.15 uur, 'Muziek voor Kerk en Straatmet Gert Oost (orgel) en Add* de Jong (beiaard) di 18. wo 19. do 20, 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest otv Jettry Tate. mmv damesleden Philharmonech Koor Toon kunst en solisten, werk van Mozart en Men delssohn Luxor Theater vr 14. za 15. di 18. wo 19. 20 15 uur; |Ubrie- umshow Toon Hermans, mmv Maunce Her mans. Dick Rienstra en Gemma van Eek Rotterdamse Schouwburg wo 19, do 20, 20.15 uur; 'Driekoningen avond' van Shakespeare, door Josef Kaïo- na Theatre Theater Zuidplein do 20. 20.15 uur, Richard uvan Shake speare. met Gijs Scholten van Aaschat. Nel ly Frtjda. Han Róme». Ton Lutz e a

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25