'We komen bij de eerste drie' SpoOrPtTV 'Ik krijg nu veel meer waardering' Tijdrit gaat Breukink goed af Lugthart kan Bulters niet verontrusten Lisse doet beroep op 42-jarige doelman Ruud Heus ziet weer perspectief voor Feyenoord Lattek kan het niet laten VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 SPORT PAGINA 21 Dirk Varkevisser in Quick Boys 1 Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN De Katwijkers zelf kennen hem al, voor de buiten wacht is hij nog een grote onbekende. Dirk Varkevisser is watje noemt nog een groentje in het zaterdagvoetbal. Dit seizoen is de 20-jarige doelman, na de vorige twee seizoenen zitvlees te hebben gekweekt op de reservebank, plotseling de vaste keus van Melbi Raboen. Als dat zo blijft beschikt hij binnen de kortste keren over een schat aan ervaring. Per slot van rekening staan er ook deze competitie weer tien streekderbys voor de ploeg op het program ma. Morgen is dat Quick Boys tegen Rijnsburgse Boys, de tweede alweer voor Varkevisser na de seizoensopening tegen ARC. Eindelijk een plaats voor je onder de lat. Had je dat verwacht? "Ik ben er altijd voor bezig ge weest, maar verwacht? Nee. De om standers zeiden het al wel een tijdje. Het ging lekker met me in het twee de. We werden kampioen van Ne derland. Maar nogmaals, ik had er zelf nooit over nagedacht om in het eerste te spelen. Ik had het zo wel naar mijn zin. Nu uiteraard ook. Ik krijg meer waardering nu ik in het eerste speel". Maar je zit nog wel in dienst. Dat moet toch een probleem voor je zijn "Valt wel mee. Het is wel zo dat ik maar twee keer per week kan trai- LEIDEN In een mogelijk voor proefje op de Mastersfinale in het mannenenkel B heeft Tom Bulters de hoger genoteerde Jan-Willem Lugthart verslagen: 6-3, 6-3. Beiden plaatsten zich gisteren wel voor de kruisfinales. In het vrouwenenkel B deed Bionda Zonderop een goede stap op weg naar de halve finales door Saskia Paauw terug te wijzen met 6-1, 7-6. Vooral de manier waarop Bulters op Unicum allebei de laatste vier bereikte, maakte indruk. Lugthart had tegen de Heemstedenaar wei nig in te brengen, al sloeg de Katwij- ker op het eind van de partij nog een paar prachtige dropshots. In de kruisfinales komen de spelers el kaar niet tegen, zodat de mogelijk heid op revanche hooguit in de fina le bestaat. Marco Visser nestelde zich in deze groep op de derde plaats. De Oegstgeestenaar wees Onno van Paridon met tweemaal 6- 2 terug. Zonderop startte het vrouwen enkel B sterk tegen Saskia Paauw. De jongste van de zusjes leek te veel overmand door zenuwen in haar openingswedstrijd. Pas nadat Zon derop de eerste set met 6-1 gewon nen had, wierp Paauw alle schroom van zich af. Vrijuit spelend bleef de Leiderdorpse Zonderop goed vol gen, maar het surplus aan kracht van de Ripse bleek te veel in de be slissende tiebreak: 6-1, 7-6. Wie in deze poule uitgeschakeld wordt is momenteel nog een open vraag. Cindy Berkhout komt vandaag pas voor het eerst in actie. Willem Visser heeft zich in het mannenenkel C als eerste gekwali ficeerd voor de kruisfinales. De Hil- legommer beleefde in de tweede set enkele benauwde ogenblikken te gen de sterk startende Mickel Ver kerk, maar hield het hoofd toch koel. Nadat Visser de stand in sets gelijk getrokken had met een zege in de tiebreak, was de koers gelo pen. Visser pakte de derde set met 6-2. Verkerk kan alleen de tweede ronde bereiken, wanneer Bennie de Bruin zijn resterende twee partijen uit handen geeft. In de andere C-groep hield Jeroen Vink Patrick Kleian met 6-3, 7-5 on der de duim, terwijl Robbert-Paul Hartwijk eindelijk eens won. Xan- der Hertzman kwam in drie sets te kort: 6-7,6-2,6-1. Vink is in elk geval zeker van een vervolg in het toer nooi, omdat hij zowel Hartwijk als Kleian heeft verslagen en onbereik baar voor Hertzman geworden is. De Noordwijker heeft geen enkele kans meer, zodat uit het onderlinge duel tussen Kleian en Hartwijk van avond de tweede kruisfinalist moet komen. In het vrouwenenkel C is de strijd in groep twee beslist. Arjette van Noort kon de hoge verwachtingen niet waarmaken tegen Kim Dirkse. De districtskampioene blijft na deze 6-4, 6-3 zege, waarmee ze re vanche nam voor de nederlaag in de finale in Zoeterwoude, ongeslagen. Dat geldt eveneens voor Nancy Faas, die wel de nodige moeite had met Judith Verhoeff: 4-6, 6-2, 6-3. Wie in de halve finale de tegenstan ders worden van Dirkse en Faas is onduidelijk. Ingrid Kruit herstelde zich van haar nederlaag tegen Joan Zonnevylle door Cariene Smaal via twee tiebreaks te verslaan. Zonne vylle liet echter een steek vallen te gen Sandra Faas, die nog ongesla gen is. De Lissese lijkt hierdoor vrij wel zeker van een plaats bij de laatste vier. Yvonne Schoordijk heeft de grote druk, die op haar gelegd is. in de eerste ronde in elk geval kunnen weerstaan. Door een tamelijk een voudige overwinning op Celine Froma is de Merenwijkse in elk ge val verzekerd van deelname aan de kruisfinales. Bij de D-mannen manoeuvreerde thuisspeler Bart Blok zich in een goede positie voor een verlenging van het toernooi. Sipko Adriaansen lijkt in deze poule de tweede speler te worden, die mag doorgaan, ge zien zijn overtuigende zege op Han- no van der Mark: 6-4, 6-1. MARTIN HOEKSTRA nen. De rest traint drie keer. Maar ik draai dagdiensten, 's avonds ben ik zo weer in Katwijk, zeker omdat ik in Gouda zit. Normaal gesproken zou ik ook weekenddiensten moe ten draaien, maar ik krijg op zater dag altijd vrij zodat ik kan voetbal len. Bovendien zwaai ik over een maand al af'. Je mist natuurlijk wel ervaring. Is dat een nadeel? "Zo is iedereen toch begonnen. Elke voetballer heeft een keer zijn eerste wedstrijd gespeeld. Boven dien heb ik het vertrouwen gekre gen van mijn medespelers. Dat speelt zeker mee. Verder is het is een kwestie van opbouwen. Ik merk dat ook op de training. Ik word steeds sterker". Populair ben je blijkbaar al lan ger. In de presentatiegids van Quick Boys van het vorig seizoen werd je een gangmaker genoemd. Hoe zit dat? "Nou dat is zeker niet het geval. Hans van der Plas bijvoorbeeld, dat is een echte gangmaker. Ik loop niet voorop, maar ik doe wel mee. Gezel ligheid moet er natuurlijk wel zijn". Maar is het bij jullie op dit mo ment wel gezellig na dat incident met het bierflesje? "Het is jammer dat zoiets is ge beurd. Vreselijk frustrerend voor ons. Vorig jaar was het ook een paar keer raak. Maar je hebt het niet in ei gen hand. Dat zag je bij Ajax ook met die vent die een staaf gooide. Je moet er boven staan als speler, er niet te veel aan denken. Ik geloof niet dat het invloed op ons heeft, op de sfger. Er zit voor ons niet veel an ders op dan de consequenties af wachten. Je weet dat je het hier kan gebeuren. Al vind ik nog steeds dat we een fantastisch publiek hebben. Heel kritisch, maar de mensen blij ven wel komen. Ook bij vriend schappelijke wedstrijden". Dat zal tegen Rijnsburgse Boys ongetwijfeld ook het geval zijn. Legt dat een extra druk op je? "Nee, dat er veel meer toeschou- Marsal vergroot voorsprong op Van Moorsel GERONA ANP) Erik Breukink heeft zich op de slotdag van de Ronde van Catalonie uitgeleefd in zijn speciali teit: de tijdrit. De winnaar van twee etappes tegen de klok ip de Ronde van Frankrijk won gisteren het eerste ge deelte van de slotetappe in de Ronde van Catalonie, een tijdrit over bijna dertig kilometer, met overmacht. De Spaanse kampioen Laudelino Cubino stelde de eindzege in de tijdrit veilig. In het begin van de Ronde van Cata lonie had Breukink nog gehoopt de koers in de tijdrit naar zich toe te trekken. Dat lukte niet meer. omdat hij in de vijfde etappe, over bergen, bijna zeven minuten prijsgaf op de klassementsrijders uit Spanje. De Spanjaarden beheersten de ronde. Vóór de tijdrit waren Cubi no, Lejaretta, Gaston en Delgado kandidaat voor de eindzege. Cubi no, vanwege een blessure afwezig i nummer drie van de Tour de France verliest. Astnd Schop deed in de ruimschoots de beste. Het parcours koers tegen de klok goede zaken. Ze langs de Middellandse Zee was vrij werd zesde, op bijna twee minuten vlak. met een beklimming half- van de winnares, en schoof op naar koers. Halverwege lieten Cubino en de derde plek in het algemeen klas- Lejaretta betere tijden noteren, in sement. het tweede part was Breukink ver- Gavant voelde zich donderdag reweg het snelst. Cubino hield van even sterk als zijn landgenote en zijn 26 seconden voorsprong op Le- ging als enige de confrontatie met jaretta slechts vier tellen over. Bruyneel in de Vogezen vol strijd- In het tweede gedeelte van de lust aan. De Belg ging zeven kilome- etappe, over ruim 74 kilometer naar ter voor de top van de Champ-du- de grote ronden, maakte nog iets Gerona. veranderde niets in de top Feu, een col op 110 km van de van zijn seizoen goed door stand te van het klassement. Wel was er een eindstreep, in de aanval. Gayant houden. Breukink werd vijftiende lange ontsnapping, met Breukinks volgde in gezelschap van de Span- in het eindklassement, op ruim ze- ploeggenoot Jos van Aert en de uit- jaard Vicente Aparicio. Het kop- ven minuten. Steven Rooks, kop- eindelijke winnaar, de Deen Per Pe- groepje nam door het harde sleuren man van de ploeg-Post, eindigde als dersen. van Bruyneel een voorsprong van De twee kregen meteen na de vier minuten op het peloton, start de Spanjaarden Diaz, Garcia De Belgische uitdager probeerde en Iglesias, de Italiaanse winnaar het op de flanken van de cote de Saint-Leon (na 134 km) opnieuw. Hij schudde Aparicio inderdaad meer dan zes minuten voorsprong, van zijn achterwiel, maar raakte Van Aert probeerde in de laatste Gayant andermaal niet kwijt. In de van vier plaatstelijke ronden in Ge- licht stijgende straten naar de aan- rona weg te komen, maar werd ge- komst in Saverne won de Fransman passeerd door Pedersen. John Ta len won de sprint van het peloton. vrijwel het hele seizoen: anoniem, 35ste. In de 29,1 kilometer tussen w__ Palamos en PalafrugeU bleek de ran woensdag Lietti erTde joego- slaaf Pavlic mee. Het zevental nam Dirk Varkevisser: "De druk om te presteren is wel groter. Niet zozeer om dat er meer mensen zitten, maar omdat ik in het eerste speel". (foto Jan Holvast) wers zitten dan bij het tweede maakt me niet zo veel uit. Twee jaar geleden heb ik al een keer meege speeld tegen Noordwijk, omdat Tom van der Niet was geschorst. Toen was er ook een volle bak. Bo vendien ben ik natuurlijk op de bank ook wel wat gewend. De druk om te presteren is wel groter. Niet zozeer omdat er veel mensen zitten, maar gewoon omdat ik in het eerste speel". Tot slot. Het word je eerste wed strijd tegen Rijnsburgse Boys. Een bijzondere ervaring? "Die wedstrijd komt vroeg in het seizoen. Maar een derby is natuur lijk iets speciaals. Verder valt er weinig over te zeggen. Rijnsburgse Boys schijnt nog niet zo geweldig gespeeld te hebben. Wij draaiden af gelopen zaterdag tegen Flevo Boys al lekker. Het schijnt dat het voor de LD-cup tegen Alphen - ik zat toen in Gouda - helemaal als een trein liep. Het is zaak die lijn hu door te trek ken". Advocaat krijgt twee wedstrijden ZEIST (ANP) Dick Advocaat, as- sistent-bondscoach, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee duels, waarvan één voorwaar delijk, de bevoegdheid ontzegd als trainer/coach van SW op te treden. De voorwaardelijke straf heeft een proeftijd van een jaar. Tevens moet Advocaat van de tuchtcom missie, die bij deze schorsing een voorwaardelijke schorsing van de Schiedammer meenam, een boete betalen van 300 gulden. Advocaat krijgt de straf omdat hij door scheidsrechter Overkleeft in het duel tegen Vitesse, dat in een 3-0 zege voor de Arnhemmers eindig de, naar de tribunes werd gestuurd wegens kritiek op de leiding. De as- sistent-bondscoach noemde de ar biter 'een thuisfiuiter'. Eerlijk Catherine Marsal heeft zich gisteren in de voorlaatste etappe van de Ron de van de EG voor vrouwen Leon- tien van Moorsel van het lijf gehou- vervolgens ook nog de spurt om de dagprijs tegen Bruyneel. De Belgische klimmer toonde zich wel teleurgesteld over de twee de plaats, maar kondigde direct een volgende machtsgreep aan. In Luxemburg heeft hij vrijdagmid- l nog een korte tijdrit (13 km) om LEIDEN Nico Groeneweg moet op korte termijn het kee persprobleem bij de FC Lisse oplossen. De 42-jarige doelman, tevens deel uitmakend van de technische staf van de zaterdag eersteklasser, is door trainer Wim Eilander gevraagd zich voor de eerstkomende weken beschikbaar te houden voor het eerste elftal. Reden van deze noodgreep is de scheenbeenbreuk die de eer ste doelman van Lisse, Paul Veenboer, het afgelopen week einde opliep in het competitie duel tegen WOG. Reservedoel man Kees Horstman werd bo vendien tijdens een wedstrijd van het tweede uit het veld ge stuurd. Eilander: "Hij is in eer ste instantie de aangewezen man om Veenboer te vervangen, maar hem hangt nu natuurlijk na zijn wegzenden het zwaard van Damocles boven het hoofd". Horstman staat hoogstwaar schijnlijk morgen nog wel in de basis, in de thuiswedstrijd te gen DOS Kampen. FC Lisse heeft van de KNVB nog geen be richt binnengekregen over een mogelijke straf. Eilander houdt rekening met een schorsing van minimaal drie duels. "Veenboer missen we in elk geval heel lang. Zijn been zit de eerstko mende zes weken nog in het gips. Daarna moet hij natuurlijk nog een tijdje revalideren. De keus voor Groeneweg ligt dus voor de hand. Hij heeft de nodi ge ervaring. Bovendien zijn er binnen de vereniging geen an dere geschikte kandidaten aan- den. De Franse wereldkampioene de achterstand van zestien secon- op de weg bleef in een eerlijke con- den op Gayant in te lopen. „Ik ben frontatie. een individuele tijdrit sterker dan hem", zei Bruyneel. „Ik over 18,5 kilometer, haar Neder- heb nog kans. Per slot van rekening landse concurrente elf seconden heb ik in de Ronde van de Vaucluse voor. een tijdrit gewonnen en werd bij Bij de mannen gebeurde iets ver- zo'n gelegenheid in de Dauphine gelijkbaars in de achtste rit van tweede." Kaysersberg naar Saverne. De Belg xt« 1 1 Johan Bruyneel kondigde uitge- f-| 1 f*. KPT.S HPl'^PT 113 breid zijn aanval op klassementslei- der Martial Gayant aan, de Franse drager van de blauwe trui toonde zich gewaarschuwd en zegevierde. Het vergelijk tussen Van Moorsel en Marsal viel al in de beginfase uit in het voordeel van de laatste. De jonge Francaise bouwde in de eer ste 3500 meter een voorsprong op van tien seconden op Van Moorsel, die meer dan een halve minuut moest goedmaken om de leiding over te nemen. Marsal weerde zich echter knap en gaf ook in het reste rende gedeelte van het selectieve parcours geen meter prijs. Ze finishte uiteindelijk in 27 mi nuten en 26 seconden, wat een ge middelde betekende van bijna 40,5 km/uur. De Nederlandse, die bij het WK in Japan twee gouden medail les won maar de wegwedstrijd mis te door ziekte, heeft in de algemene rangschikking een achterstand van 48 seconden en lijkt in de slotrit naar Luxemburg alleen nog kans te maken als Marsal haar uit het oog Van onze correspondent Marcel van der Kraan ROTTERDAM Ruud Heus heeft alle stormen in de Kuip doorstaan. Nu het vlaggeschip van Feyenoord zich in rustiger vaarwater bevindt, hoopt hij dat zijn prestaties wat meer waardering zullen krijgen. Want hoewel de gedreven verdediger met het rood-witte hart het bijna niet hardop durft te zeggen, is hij ervan overtuigd dat zonder een langdurige cri sis in Rotterdam-zuid het avontuur van Oranje in Ralië deze zomer ook aan hem was be steed. Een redelijk draaiende subtopper In de Kuip heeft men zijn presta- Jaar kwam elke tegenstander naar zou de meest constante linksback ties wel altijd op waarde geschat. Rotterdam met de^gedachte dat er van Nederland al lang en breed in het zadel hebben geholpen. Maar velders Heus moet na vier seizoenen Feye noord spijtig constateren dat een briefje uit Zeist nimmer op zijn er wat zien komen en gaan de afge- Waar een dozijn spitsen, midden- twee punten klaar lagen. Er is niets velders en verdedigers door de ja- zo frustrerend om thuis, in je eigen ren mocht vertrekken, wenste men Kuip zoveel doelpunten om je oren Heus niet te kwijt te raken. "Ik heb te krijgen deurmat is gevallen. "Je moet zelf lopen seizoenen. De malaise werd Met de komst van het trio Bengts- i, Snoeck, Lagendijk en de finan- an Feyenoords goed presteren, maar de verrichtin- steeds groter en de spelers gingen £iéle injecties gen van je club zijn wel degelijk steeds slechter voetballen. Elke hoofdsponsor werd het zinkende - - schip langzaam boven water ge haald. "De mensen kunnen zeggen wat ze willen van iemand als Lagen doorslaggevend. Z;t je bij een mid- aankoop werd een mislukking", delmatige club die plotseling aan de De sfeer was om te snijden, uitzicht Heel even gloorde er hoop bij de neren. Daarbij kwam dat Feve- 29-jarige Noordhollander, toen zijn noord niet over een type beschikte naam kort voor het WK op een lijst je verscheen in de Zeister bossen. "Dokter Kessel informeerde bij de bestuur elk jaar weer hoge venvach- dokter van Feyenoord hoe Joop tingen kweekte, hoe slecht het daar- Hiele en ik er fysiek voorstonden, voor ook was gegaan". Volgens Heus is er bij de voorma lige topclub precies op tijd ingegre- "Ik vond het knap vervelend. Vo- pen. "Als het nog langer had ge- rig seizoen was naar mijn idee het duurd, had men de club nooit meer beste uit mijn carrière. Ik had heel uit het dal kunnen halen. We zaten constant gepresteerd. In alle top- op een dood spoor. Ik begon me af wedstrijden had ik goed gespeeld, te vragen waar ik in vredesnaam te- Bovendien was die linkerkant bij recht was gekomen. Vroeger was Oranje toch altijd een probleem. Ik Feyenoord iets waar iedereen te- kan mijzelf niet verwijten d te weinig aan heb gedaan". weg timmert, kon je direct in de op betere tijden bestond niet. Heus: picture. Moet je met je club vechten "De club was stuurloos, bestuurlijk, dijk, maar alles is tegenwoordig wel tegen degradatie, zoals hier vorig organisatorisch en op het veld. Het ,n details georganiseerd. De spe- jers weten waar ze aan toe zijn. Er staat een trainer voor de groep met een duidelijke visie. Er zijn goede aankopen gedaan en het plezier is teruggekeerd". Het beste voorbeeld daarvan heet Ton Lokhoff. De blonde Brabander was voor de winterpauze bijna ver kocht aan NAC, maar behoort op dit moment tot de beste Feyenoorders. "Tussen de Lokhoff van vorig jaar en nu zit een verschil van dag en nacht", zegt Heus. Prijs De renovatie bij Feyenoord heeft bij Heus de hoop teruggebracht dat u.oHjv.fvw.umj» rIHi icto nam lcuclccl, zijn droom alsnog werkelijkheid zal kan mijzelf niet verwijten dat ik er genop keek. Iedereen kwam met worden. Een grote prijs winnen. angst en beven naar de Kuip. Vorig daarvoor ben ik destijds naar Fe.ve- noord gekomen. Het landskam pioenschap of de KNVB-beker. Feyenoord viel vroeger altijd in de prijzen. Ik zou het triest vinden als ik mijn carrière moet afsluiten zon der iets moois te hebben gewonnen Hij geeft eerlijk toe dat hij on danks de onvoorziene misère bij zijn werkgever een rood-wit hart heeft gekregen. Ingaan op lucratie ve aanbiedingen wilde hij vorig jaar ook bewust niet. "Er was genoeg be langstelling. maar ik heb het avon tuur nooit gezocht. Rob Jacobs heeft wel eens gezegd: "Je kan zo mpt me mee naar Griekenland'. Hoefde voor mij niet. Ik ben geluk kig, van deze club ben ik een beetje gaan houden en ik hoef hier niet zo nodig weg. Je moet financieel ge zien alles uit je carrière halen, zeg gen ze dan. Geld is voor mij niet be langrijk. Bovendien vind ik dat ze hier niet zo slecht betalen. In verge- debacle op het matje geroepen WENEN (ANP/RTR) - Eigenlijk was hij het liefst helemaal niet meer thuisgekomen, zo schaamde hij zich voor de wanprestatie van zijn elftal. Josef Hickersberger, bonds coach van het Oostenrijkse nationa le voetbalteam, ontliep zijn verant woordelijkheid toch maar niet. Nauwelijks bekomen van het ver lies van zijn team tegen de Faeroer (0-1) in groep 4 van de strijd om kwalificatie voor het Europees kampioenschap in 1992, wachtte hem in Wenen de ontmoeting met de kritici. Hickersberger trok direct het boetekleed aan en stelde onomwon den: "Onder deze omstandigheden is het voor mij bijna niet mogelijk bondscoach te blijven. Ik zie eigen lijk voor mijzelf geen toekomst meer bij deze ploeg. Het liefst zou ik direct ontslag nemen", stelde de 42- jarige coach met een trieste blik in de ogen. Hickersberger blijft in elk geval nog een dag bondscoach. Vandaag bespreekt hij met bondsvoorzitter Beppo Mauhart de malaise. Theo van der Veer wint onbedreigd LEIDEN Theo van der Veer heeft de Dubbeldamloop op zijn naam ge bracht. De Leiderdorper had gister avond in Dordrecht geen tegen stand van betekenis in een loop over 9700 meter. De tijd van de at leet van AV Holland bedroeg 29.36. KEULEN (Reuter/AFP) Udo Lattek keert terug als technisch direc teur bij FC Kóln. De 55-jarige trainer verliet de club twee jaar geleden omdat hij columnist van Sport Bild werd. De contractduur is niet be kend gemaakt. Lattek zou jaarlijks ruim zeven ton gaan verdienen. Lattek is de succesvolste Westduitse clubtrainer aller tijden. Hij leid de Bayern München in de jaren zeventig en tachtig naar zes landstitels en in 1974 naar de Europa Cup I. Hij maakte ook de glorietijd van Borussia Mónchengladbach mee als trainer (twee titels, een UEFA-be- ker). Bij Barcelona won hij de EC 2, 1982. In totaal won hij veertien hoofdprijzen bij bovengenoemde clubs en Borussia Dortmund. Tij dens een persconferentie zei hij gisteren over zijn rentree bij Koln: "Voetbal zal altijd als een drug voor me zijn". FC Koln heeft na vijf duels in de Bundesliga twee punten achter stand op leider Bayern Munchen. De huidige trainer Erick Rutemoller mag het hulpje van Lattek blijven. International Pierre Littbarski was blij met Latteks komst "Er is geen betere man voor de baan dan Udo". Koln bevond zich in een crisis, sinds het onverwachte ontslag van trainer Daum voor dit seizoen. Onlangs vernielden veertig supporters een gedeelte van het clubrestaurant. Zij eisten de rentree van Daum. Ze kregen Lattek. dat de verdiensten bij Ajax en Feye noord behoorlijk gelijk liggen" Ruud Heus: "Er is niets zo frustrerend om thuis, in je 'eigen' Kuip zoveel doelpunten om je oren te krijgen". (foto gpd> lijking met andere Nederlandse clubs zit je hier uitstekend. Natuur lijk PSV zit rpet zijn basissalarissen PSV zal volgen. "Er wordt vanaf nu nog een stuk boven ons. Maar die zeer gericht ingekocht. Dat heb je club trekt ook spelers van vijf of zes met Sabai al kunnen zien. Ik durf te m ljoen gulden per stuk aan. Daar zeggen d; hij de beste aankoop is pa st een kapitaal salaris bij. Ik denk sinds Ruu 1 Gullit. Als speler zijn ze jj niet met e caar te vergelijken. Maar dat Sabau een topper is. zal hij m de komende seizoenen bewijzen. Er is niet één speler op de Nederlandse velden die zo allround is. Alles is perfect, zijn techniek, zijn trap, zijn loopvermogen en zijn passeerbewe gingen. Het grote voordeel voor Feyenoord is dat het nu een speler bezit die iets kan forceren" "Maar", haast Heus zich te zeg gen, "we hebben nog een lange weg af te leggen. Wat m zoveel jaren is af gebroken, bouw je niet een-twee drie weer op. Zondag tegen PSV moeten we met de billen bloot. Dan weten we een beetje waar we staan. Bij een nederlaag is er nog geen man overboord. We zorgen er dit seizoen toch wel voor dat we by de eerste drie komen". Milla ook op LP BRUSSEL (SID) - Roger Milla, de bekendste voetballer in het verrassingselftal van Cameroun bij de wereldtitelstrijd in Italië, gaat zich ook profileren als pop ster. De 38-jarige veteraan heeft in Brussel een langspeelplaat opgenomen met twaalf num mers. die gaan over sport, dans en het alledaagse leven in zijn vaderland. De verwachting is dat Milla hiermee net zo gemak kelijk scoort als op het Italiaan se gras. VRUDAG 15 00-16 00 EURO Paaröesport military 15.25-17.30 BBC 2 Paarderennen m Goodwood 16.00-16.30 EURO Surfer Magazine 16 30-17 00 EURO Vlotraces 16.30-18.00 Sportnet Speedway 17.00-18.30 EURO WK volleybal voor vrouwen in China. 18.00-19 00 Sportnet Bowlen Outch Open Masters 18 20-19.00 BBC 2 Autoraces Pirelli au tomarathon 18.30-19 00 EURO Wheels 19.00-20 00 EURO Eurosportnews 19 00-20.30 Sportnet VS Pro Boksen 20 00-21.00 EURO GP Motorraces van Beigié 20 '10-22 30 Sportnet Spaans voetbal 21 0-22.00 TV 5 Aventures et Voyages avo tuurlijke sporien 21.C -22.30 EURO Worstelen 22.15-23.05 BRT 2 Sport extra paar- desport Lanaken 22.30-23 00 EURO Motorsportnews 22.30-23.30 Sportnet Go auto- en motor sportmagazine 22.50-23.25 Did 2 Sporl-Reportage met voetbal (Bundesliga-wedstrijden) en Bun desliga i|Shockey. 23.00-01 00 EURO Trax sportmix 23.25-23 50 Did 1 Sportschau 23.30-00.30 Sportnet American Football 00 30-01 30 Sportnet Motorsport 00 55-01 05 RTL V Match extra wielren- bal. 03.30-05 00 Sportnet Spaans voetbal 05 00-07 00 Sportnet VS PGA GoH ZATERDAG 07 00-08 30 Sportnet Rugby Wigan- 08 30-10.30 Sportnel VS PGA Golf 10 00-10 30 EURO The Winning Formu la voetbalserie voor de ieugd 10 30-11 00 EURO Motorsport News 10 30-11 30 Sportnet Truckraces 11 00-13 00 EURO Trax sportmi. 11 30-13 30 Sportnet Spaans voetbal 13 00-13 30 EURO Wheels 13 30-1400 Sportnet Paarderennen .n Frankrijk 13 30-19 00 EURO Triathlon, halve finale van het tenniskampioenschap van Gene- ove en paaraespod 13 50-18 10 BBC i Grandstand voetbal (Schotse en Engelse League), kanovaren •n Joegoslavië, paarderennen m Good wood. boksen m Watford, got m Wem- 14 00-15.00 Sportnet Boksen

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21