in 1991 niet omhoog T arieven W armond Westeindseweg weer open na mislukte asfaltermgsmethode Kantooriniichtingbedrijf Leiderdorp viert jubileum en uitbreiding zalen Sportterrein Vlietwijk wordt opgelmapt Ylietlaridbrug Voorschoten wil andere VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 WARMOND - De onroerend- goedbelasting in Warmond stijgt niet, maar de tarieven voor de vuilverwerking wor den fors verhoogd tot ze kos tendekkend zijn. Overige lastenstijgingen zijn er in 1991 niet te verwachten. On derzocht wordt in hoeverre het mogelijk is om alle wo ningen in Warmond aan te sluiten op de nutsvoorzie ningen en het kabelnet. Dit blijkt uit de begroting van Warmond voor 1991. B en W presenteren een forse lijst met de 'belangrijkste voornemens', zoals het aanwijzen van woning bouwlocaties en een actieve grond- politiek, nieuwe milieuwetgeving, een informatiserings- en automati seringsplan, een onderzoek naar de organisatie en 'cultuur' van het ge meenteapparaat en een verbetering van de voorlichting. De begroting heeft een klein over schot van ongeveer 33.000 gulden en daardoor is weinig ruimte voor nieuwe plannen. Alleen voor wo ningbouw, kinderopvang en twee extra milieu-ambtenaren voor het afdwingen van de milieuwetgeving is geld gereserveerd in de nieuwe begroting. Ook het oplossen van het 'accommodatievraagstuk' voor sportverenigingen en sociaal-cultu rele activiteiten staat bovenaan het wensenlijstje van B en W. Forensen Leiden verzoekt Voorschoten weer om aanleg tunnel VOORSCHOTEN/LEIDEN - Op nieuw probeert Leiden de Voor- schotense gemeenteraad over te ha len tot de aanleg van de Weddetun- nel. Bij een positieve beslissing zou Voorschoten een nieuw Leids voor stel tegemoet kunnen zien. De Voorschotense wethouder J.W.E. van de Poel zei gisteravond tijdens de commissie openbare werken dat hij een brief van deze strekking van zijn collega Walenkamp heeft ge kregen. Vooral het CDA keerde zich tegen de manier waarop de wethouder het voorstel van Walenkamp op tafel legde. Het college zou eerst met een eigen voorstel moeten komen, voor dat de mening van raadsleden wordt gevraagd. "Maar dan nog zou u dat voorstel alleen moeten inbren gen als er iets nieuws op tafel komt, want de oude raad heeft dit voorstel afgestemd. Als je zo gaat beginnen, kan je.elk besluit opnieuw gaan be handelen", aldus mevrouw W.A.M. Zoetemelk (CDA). De PvdA sloot zich hierbij aan. Groen Links en D66 willen eerst de oude stukken nog eens doorlezen voordat ze uitvoerig commentaar leveren. De WD wilde weten of Leiden nu meer wil bijdragen dan in het verleden. Bovendien wilde de fractie weten of de aanleg nu meer geld zal kos ten, omdat de werkzaamheden de laatste maanden zijn voortgeschre den. "Het uitgraven van het talud kost immers geld", verduidelijkte mevrouw S. Holland. de woonforensenbelasting. De pro vincie heeft bezwaren tegen de uit breiding van campings in het Lange Land, waarvoor de gemeente 50.000 gulden inkomsten heeft geraamd. Zeker is wel dat er in het Oosteinde een camping van 75 plaatsen bij komt. Deze grond heeft al een recre atieve bestemming. Een verlaging van de onroerend- goedbelasting lijkt na 1991 waar schijnlijk. Het batig saldo op de be groting steeg op de begroting voor 1990 tot ruim 4,5 miljoen gulden, terwijl voor 1991 een stijging tot 4,7 miljoen gulden wordt verwacht. Per inwoner is dat een overschot van ruim 900 gulden. B en W willen 'steeds bezien of bij een batig slui tende begroting verlaging van de onroerend-goedbelasting mogelijk is', maar vinden het nog te vroeg om daar al in 1991 toe over te gaan. De kostendekkende tarieven voor de reinigingsheffing worden niet in een jaar doorgevoerd. In de meerjarenbegroting 1991-1994 is een stijging naar 100 procent van de kostprijs pas voorzien voor 1994. Door de sluiting van de Leidse vuil verbrandingsinstallatie stijgen de kosten voor huishoudens van 172 gulden nu tot 240 gulden in 1991. In 1992 stijgt het tarief naar 310 gulden om uiteindelijk in 1994 uit te komen op 357 gulden. B en W willen bekij- Ken of het mogelijk is vanaf 1991 verschillende tarieven te hanteren voor een- en tweepersoonshuishou- Vrachtauto's De bebouwde omgeving zal de ko mende jaren weinig veranderen. Een aantal straten wordt volgens plan in 1991 opnieuw bestraat. Over de langverwachte parkeerplaats voor vrachtauto's vermeldt de be groting alleen dat in 1991 een eind rapportage wordt aangeboden. Ook over het tijdstip waarop het (provin ciale) fietspad Warmond-Sassen- heim-Voorhout wordt aangelegd geeft de begroting geen uitsluitsel. Hoewel de oplossing van het 'ac commodatievraagstuk' van de sporthal en sociaal - culturele instel lingen volgens de begroting 1991 prioriteit heeft, beperkt de toelich ting van B en W zich tot de medede ling dat 'zeer binnenkort' de rand voorwaarden wor.den aangegeven waarbinnen dit probleem moet worden opgelost. In het voorjaar van 1991 komen op het eiland Koudenhoorn nieuwe aanlegplaatsen voor de vele waterr- recreanten. Naast de reeds bestaan de plannen voor woningbouw is er tot het jaar 2000 slechts ruimte voor de bouw van ongeveer 50 wonin gen. B en W vinden dit aantal te klein en willen bij het provinciebe stuur proberen een groter contin gent te bouwen woningen los te krijgen. De asfalt-recyclingmachine is inmiddels bezig op deNieuweweg in Zoeterwoude. (foto Holvast Gemeente Zoeterwoude op zoek naar alternatieven ZOETERWOUDE - De West- machine woensdag op twee eindseweg in Zoeterwoude is- plaatsen door het wegdek zakte, provisorisch hersteld nadat een De gaten in de weg zijn gedicht 38 ton zware asfalt-recycling- Het schoolsportterein aan de VOORSCHOTEN - Het school sportterrein aan de Professor Ein- steinlaan in de Voorschotense Vlietwijk wordt binnenkort opge knapt. Het veld is nu gedurende een groot deel van de herfst en de win ter onbespeelbaar in verband met wateroverlast. Ook is het erg hobbe lig, wat de bruikbaarheid ervan tij dens de rest van het jaar niet bevor dert. De drainage van het veld wordt vervangen en het terrein wordt weer vlak gemaakt. De raadscom missie openbare werken ging gis teravond akkoord met het beschik- Het sportterrein wordt gebruikt door scholen, jongeren uit de buurt en voor wijkactiviteiten. Het veld is in 1959 aangelegd en werd sinds dien niet gerenoveerd. met los materiaal waar auto's overheen kunnen rijden. De re cyclingmachine is na de mis lukte werkzaamheden op de Westeindseweg verhuisd naar de Nieuweweg. Daar verloopt de milieuvriendelijke asfalte ring zonder problemen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is de recyclingmachine weggezakt omdat de ondergrond van de weg op verschillende plaats ten heel zwak is. Door het wegzak ken van het gevaarte brak op twee plaatsen de waterleiding. Buurtbe woners zaten tot donderdagoch tend zonder water. Voor de reconstructie van de Westeindseweg was gekozen voor een nieuwe manier om te asfalteren. De bestaande asfaltlaag wordt via recycling opnieuw gebruikt door de machine. Met behulp van deze me thode zou de Westeindseweg bin nen vier dagen van een nieuwe as faltlaag zijn voorzien. De recylingmachine kwam echter niet verder dan 75 meter. Toen zakte het apparaat door de slechte funde ring, drukte berm opzij waardoor de waterleiding brak. De machinisten staakten daarop hun werk, maar bij het terugrijden ging het weer mis. Opnieuw zakte de machine door het wegdek en veroorzaakte een breuk in de waterleiding. De buurtbewo ners konden vanaf woensdagmid dag tot donderdagochtend geen kant op. Omdat de westeindseweg vrij smal is kon er geen kraan aan te .pas komen om de zware machine weg te slepen. Met behulp van hou ten en stalen rijplaten lukte het na uren de machine te verwijderen. Fundering De gemeente overweegt de zwakke fundering onder de weg op te knap pen en het het dan opnieuw te pro beren. Nadeel van deze methode is evenwel dat de werkzaamheden enekele weken in beslag zullen ne men. De Westeindseweg verbindt Zoterwoude-Dorp met Zoeterwou- de-Rijndijk en moet 's ochtends en 's avonds voor het verkeer geopend blijven. De aannemer zou de asfaltrecy- cling ook kunnen uitvoeren met een wat lichtere machine. Dergelijke machines zijn echter moeilijk te krijgen. Worden beide alternatieven door de aannemer afgewezen dan zal de gemeente genoodzaakt zijn de Westeindseweg op de ouderwetse te asfalteren. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil een andere Vliet- landbrug. De brug die de provincie wil bouwen zou niet stevig genoeg. Een beter exemplaar kost twee ton extra. De gemeente Leidschendan zou deze kosten voor een groot deel moeten betalen. De Vlietlandbrug vormt volgend jaar de verbinding tussen het Frans Halsplantsoen en het recreatiege bied Vlietland dat ligt tussen Zoe terwoude en Leidschendam. De brug is bestemd voor voetgangers en fietsers. Wethouder J.W.E. van de Poel (WD) maakte gisteravond tijdens de commissie openbare werken duidelijk dat het college er moeite mee heeft dat er geen zware auto's over de beweegbare brug kunnen rijden. Het gewicht van een brand weerwagen zou de brug al kunnen vernielen. "Vooral de burgemeester heeft zich uit het oogpunt van open bare orde en verkeersveiligheid sterk gemaakt voor een betere con structie van een nieuwe brug", al dus Van de Poel. Tijdens overleg bleek dat de pro vincie geen cent extra wil betalen aan een betere variant. Ook Voor schoten voelt er weinig voor nog meer te gaan betalen. De brug gaat de gemeente nu al 75.000 gulden ex tra kosten en komt in totaal uit op zo'n 2,7 miljoen gulden. B en W vinden dat de plaatselijke brandweer en politie bij ongeluk ken op Vlietland te hulp moet kun nen schieten, maar vinden dat Leidschendam hiervoor in de bui del moet tasten. Leidschendam is verantwoordelijk voor de openbare orde in het recreatiegebied. Hoe veel Leidschendam zou moeten bij dragen kon de wethouder niet zeg gen. Of deze gemeente wil betalen wist hij ook nog niet. Bromfietser licht gewond na ongeval in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 37-jarige man uit Oegstgeest moest gisterochtend na een botsing met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht wor den. De Oegstgeestenaar reed don derdagochtend omstreeks 7.30 uur op zijn brommer op de Hofbrouc- kerlaan in Oegstgeest. Bij de krui sing met de Lange Voort verleende hij geen voorrang aan een 27-jarige automobilist uit Oegstgeest waar door de twee in botsing kwamen. Schippertjesdagen WARMOND - In het programma van de Warmondse Schippertjesda gen dat gisteren in deze krant werd afgedrukt zijn een paar storende foutjes geslopen. De personalia van de organisatoren luiden als volgt: Rien Streng is oud-machinist en Gerrit Spranger is journalist. Het juiste programma voor de Schippertjesdagen ziet er als volgt uit: Zaterdag 15 september van 10.00-13.00 uur, viswedstrijd op ei land Koudenhoorn; 15.00 uur prijs uitreiking in café De Zon; 10.00- 17.00 uur, nautische vrijmarkt op het parkeerterrein van de gerpeen- tehaven; 19.00 uur, vlootschouw langs park Groot Leerust. Vanaf de opening om tien uur 's ochtends kan het publiek de hele dag terecht voor pendelvaarten met sleepboten op de Kagerplassen. Op zondag 16 september is er van 8.00-10.00 uur een schippersontbijt in café De Zon en van 13.00-15.30 uur is er de Warmondse schipper tjes zeilrace op het Joppe om de 'Warmondse Schipper Vredenborg Bokaal'. Het evenement wordt om 17.00 uur afgesloten in café De Zon. GEMEENTE VOORSCHOTEN - Geboren: Maria, dv. J.E.C. Estrela Ortega en M M. Orte ga Azcarate; Arie Ch„ zv. A.L. 8ovenberg en J.L. Meyer; Thom, zv. P. Valks en N A. Daman; Bart, zv. P. Valks en N.A. Daman; Margot J.M., dv. J. Tjalma en H. den Oudsten; Willemijn V. Jvr, dv. L.S.H.J. Jhr. van Sasse van IJsselt en C. Rolandus Hagedoorn; Daisy, dv. K.J.A. Scheltens en P. Vogelzang. Gehuwd: R.H. Pie'terse met I.M.A. Hijkoop; G.A. van der Peet met H.M.G. Tijhuis; R.H.A. Vis met W. Bokma; M. Crezee met W.M. van der Linden; R. Klelnjan met V.A.H. van Deven ter; H.W.P. Oorvers met I.V. van Dalen. Van Diepeningenlaan krijgt opknapbeurt LEIDERDORP - De Van Diepenin genlaan in Leiderdorp krijgt een op knapbeurt. De weg tussen winkel centrum Santhorst en de Persant Snoepweg wordt iets versmald en aan de zijde van park De Houtkamp komen parkeerplaatsen. Verder is het de bedoeling aan weerszijden van de weg zogenaamde fietssug- gestiestroken aan te brengen. LEIDERDORP - Het Leiderdorp- se kantoor- en projektinrichting bedrijf CIEBA bv viert dinsdag 18 september haar 40-jarig bestaan. Omdat ook de toonzalen zijn uit gebreid en het bedrijf tien jaar in Leiderdorp is gevestigd heeft dit jubileum een speciaal tintje. Volgens algemeen directeur W.H.G. Jeurninck bevalt Leider dorp als vestigingsplaats goed. "Vaak heb ik het gevoel, dat ik hier nooit meer weg ga", aldus de directeur. Hij meente dat Leider dorp een ideaal 'vestigingskli maat' heeft voor bedrijven. Het bedrijf telt ongeveer 35 werknemers en is gevestigd op het industrieterrein 'de Baande- rij'. "Een gemakkelijk te bereiken locatie", aldus Jeurninck. die stelt dat Leiderdorp landelijke naamsbekendheid heeft. Maar het belangrijkste voordeel van het forensendorp is volgens Jeur ninck de soepele medewerking van de gemeente. B en W zijn tot nu toe erg gemakkelijk én snel ge weest met het afgeven van bouw vergunningen. Jeurninck is nog niet zo lang di recteur van CIEBA bv. Sinds 1987 werkt hij bij het bedrijf dat ook vestigingen heeft in Roosendaal, Duiven en Best. Hij is de opvolger van oprichter H.F. Stoltenhoff. Op 60-jarige leeftijd nam deze af scheid van zijn directiezetel. Om niet direct alle binding met zijn bedrijf te verliezen werd Stolten hoff voorzitter van de raad van commissarissen van de bv. Kaartsystemen Stoltenhoff begon in 1950 vier hoog in een flatje in Rotterdam met zijn bedrijf. Door zijn werk als kantoormedewerker ontdekt hij het gat in de markt van de hand-administratie. In die tijd werd alle administratie bijgehou den in boeken. Stoltenhoff be dacht als vervanging hiervoor kaartsystemen en formulieren. Hij liet ze drukken en verkocht ze aan bedrijven. De handel liep goed. Samen met zijn vrouw ontwikkelde hij in de woonkamer allerlei admini stratieve middelen. Op een voor die tijd erg moderne manier bena derden zij hun klanten met mai lings en later met een krantje. Het tweemansschap kreeg een naam, CIEBA (Centraal Instituut voor Economische Bedrijfsorganisatie en Administratie). Door het ont wikkelen van kaartsystemen ont stond de behoefte aan opbergsys temen. Stoltenhof kocht vervol gens doosjes en kastjes op of gaf opdracht ze te maken. In 1965 verhuisde de familie Stoltenhoff naar hun vierde adres, weer een gewoon huis. Deze woning was echter veel gro ter dan de vorige, met ruimte voor een toonzaaltje. Heel summier werd het eerste meubilair uitge stald. Al snel werd ook deze ruim te te klein. Het sterk uitgebreide bedrijf kwam in '71 in een veel groter pand in Leiden en verhuisde tien jaar later naar de huidige vesti gingsplaats in Leiderdorp. In deze laatste jaren bouwde de bv ook op andere plaatsen in Neder land nieuwe vestigingen. De Leiderdorpse vestiging be slaat na de uitbreiding van de toonzalen een oppervlakte van 2000 vierkante meter. Van de oor spronkelijke kaartsystemen en formulieren is niets meer terug te vinden. CIEBA heeft zich nu vol ledig gericht op kantoormeubi- Algemeen directeur W.H.G. Jeurninck (links) en vestigingsmanager W. de Hart. Jeurnink: 'Soms denk ik dat ik lair. hier nooit meer weg ga'. "oto Holvast) VRIJDAG 14 SEPTEMBER Alphen inschrijfavond Volksuniversiteit Alphen aan den Rijn, van 19.00 tot 20 30 uur in de openbare biblio theek, Thorbeckeplein. soosavond Stichting Homosexu- ahteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw SHA, Prinses Marijke- Katwijk concert door Sander van Marion op het Van den Heuvelorgel van de Nieuwe Kerk. Voorstraat, aanvang 20.15 uur. Lelden Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen. van 13.00 tot 17 00 uur en 19.00 tot 22.30 uur optreden Golden Earring, van 20.00 tot 24.00 uur in de Stadsge hoorzaal. klaverjas- en sjoelavond bij voet balvereniging LFC, aanvang 20.00 uur in de kantine, Boshuizerlaan. tentoonstelling van geteelde ge wassen. van 20.00 tot 22.00 uur bij Volkstuinvereniging Ons Buiten, Leiden-Noord. Leidse Schouwburg, Holey Mo- ley, aanvang 20.15 uur. Noordwi|k schietwedstrijden van de vereni ging ..Blijf voor 't land', schietbanen boven de Willibrord-mavo Van Pan- huysstraat, aanvang 19.00 uur. Voorschoten nachtmarathon klaverjassen SVLV, aanvang 20.15 uur in het clubhuis, Juliana van Stolberglaan. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Katwijk laatste stoomtreinritten door de Zuidduinen, ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf De Vriesche Wei. stijldansavond in wijkgebouw Koestal/Overduin, Louise de Colig- nylaan, aanvang 20.30 uur. zeilwedstrijden Skuytevaert ter hoogte van de boulevard Leiden tentoonstelling van geteelde ge wassen. van 10.00 tot 17.00 uur bij Volkstuinvereniging Ons Buiten, Leiden-Noord. open huis met o.a, puzzeltocht, vrijmarkt en schminken in buurthuis 't Schippertje. Oosterstraat 5a, van af 15.00 uur, dansen vanaf 19.00 Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen, van 13.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 23.00 uur. Leidse Schouwburg: De bittere tranen von Petra Von Kant toneel stuk met o.a. Shireen Devika Strooker, Dorijn Curvers, aanvang 20.15 uur. Leiderdorp internationale bazar ten bate van een landbouwschool in Colombia, van 10.00 tot 18.00 uur op de Ijs baan, Mauritssingel. Noordwijk locatie uitzending van Noordwijk Lokaal bij Big Burger. Kon. Wilhel- minaboulevard van 13.00 tot 15.00 uur. Voorschoten officiële opening Atletiek Acco- modatie Sportpark Adegeest, om 10.30 uur. recreatie volleybaltoernooi Ge- mini-Kangeroes, aanvang 14.00 uur in sjxirthal De Vliethorst. ZONDAG 16 SEPTEMBER Katwijk universele eredienst in de Soefi Tempel, aanvang 16.00 uur. zeilwedstrijden Skuytevaert ter hoogte van de boulevard. koopjesmarkt van diverse twee dehands spullen in buurthuis t Spoortje, Bernhardkade, van 9.00 tot 15.30 uur. sjoel- en kaartmiddag bij De Burcht in de Burchtvesting aan de J.C. de Rijpstraat 21. aanvang 14.00 uur. inloopmiddag bij dienstencen trum/buurthuis Morschwijck. Thea ter Tovertei brengt een toneelstuk 'En alles bleef bij het oude', aan vang 14.00 uur lezing met dia's bij Werkge meenschap De Ratel, door W. Mo lenaar over het verkeer, in de grote zaal van het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk 33, aanvang 10.30 uur. vogelbeurs bij Vogelvereniging Avibus in het lokaal de Blauwkras, naast zwembad De Vliet, van 10.00 tot 14.00 uur. concert van het Willam Byrd Vo caal Ensemble in de Stadsgehoor zaal. van 14.30 tot 16.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18