'Procedurefout leidt tot vertraging bouw' ggggiiai Vandalisme-lijn Wassenaar nieuwe kleren van keizer Winkeliers Voorschoten houden enquête over autovrij centrum Dorpsbus in Oegstgeest na aarzelend begin groot succes Nieuw watersportevenement Warmond DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1990 Zoeterwoudenaren boos op gemeente ZOETERWOUDE - De ge meente Zoeterwoude is ver geten een zogenaamd 'voor- bereidingsbesluit' te nemen voor de bouw van vijf kavels in nieuwbouwwijk Bloe menweide. Kopers van de vijf kavels aan het Duizend- bladhof voelen zich gedu peerd, omdat de bouw ver traging heeft opgelopen. Volgens de gemeente is daar dering vragen over de kwestie en meente dan een besluit nemen, wat neemt genoegen met het antwoord op 30 juli gebeurde. Op die datum dat de kwestie zonder verder uitstel ging de aanvraag naar het provin- kan worden afgehandeld. "Van ciebestuur de deur uit met het ver- Binnen twee maanden moet het Ook volgens gemeenteambtenaar provinciebestuur dan weer een be- J. Scheren is er geen vuiltje aan de slissing nemen "en dat gebeurt ook lucht voor de mensen die willen volgens onze contacten bij de pro vincie", aldus Scheren. Daarna moeten B en W binnen 14 dagen een beslissen of ze de bouwvergunning willen verlenen en dat zal waar- bouwen. "De ambtelijke procedu res voor zo'n aanvraag zijn nogal in gewikkeld. Het is juist dat het voor- bereidingsbesluit is verlopen, maar in de praktijk kunnen de mensen schijnlijk begin oktober zijn. For- geen sprake van en zijn de zonder veel vertraging met de bouw meel moet de gemeenteraad dan kopers zelf schuldig aan de vertraging. De gemeente had voor 31 juli voor 'het gebied een nieuw voorberei- dingsbesluit moeten nemen, omdat de geldigheidsduur van het oude besluit op die datum verliep. Deze procedure is nodig omdat het oude bestemmingsplan woningbouw niet toestaat. "De gemeente heeft gewoon zit- ten suffen", luidt het verwijt van mevrouw Van Kempen, een van de 'Zoeterwoudenaren met bouwplan nen. "Wij hoopten aanvankelijk be gin september met de bouw te kun nen beginnen, maar dat is later ge worden. De gemeente wilde dat wij de bouwgrond voor 1 mei kochten en al die tijd hebben wij moeten wachten. Via-via hoorden we uit eindelijk wat er aan de hand was en toen hebben we aan de bel getrok ken. De gemeente heeft ons nu toe gezegd dat we op 2 oktober met de SASSENHEIM Bij een admini- bouw kunnen beginnen, maar ik stratiekantoor aan de Hoofdstraat van hun woningen beginnen". Het eerst he* voorbereidingsbesluit ne- gaat om vier twee-onder-één-kap men. woningen. De vijfde woning is via Dat kan in raadsvergadering een garage met het bouwblok ver- van eind september gebeuren. Na De Schoolstraat m Voorschoten: aan het winkelend pubhek zal worden gevraagd wat zij van afsluiting bonden. de formele beslissing door B en W deel van deze straat vinden. (lotoEiien Als een bouwverzoek bij de ge- kunnen de bewoners met de bouw meente binnenkomt, moet de vrij- beginnen, ongeacht de vraag of er stellingsprocedure binnen twee no§ bezwaren tegen het plan wor- maanden in behandeling worden ^en ingediend. Als die bezwaren genomen. Het verzoek van de vijf onverhoopt nog mochten komen bewoners kwam volgens Scheren worden die weer via andere proce- binnen op 13 juni, waarna B en W de dures afgehandeld, procedure begonnen op 12 juli. Bin nen twee maanden moet de ge- Sassenheimse kluis te zwaar voor inbrekers moet het nog z Ingewikkeld i Sassenheim hebben dieven van nacht geprobeerd een kluis weg te halen. De inbrekers zijn binnenge- Raadslid W.T.M. Ooijendijk van komen door scharnierpennen uit de Progressief Zoeterwoude consta- deur te nemen. Volgens de politie teert dat "de gemeente verzuimd hebben de dieven hun poging ge- heeft tijdig een besluit te nemen", staakt, omdat de gietijzeren kluis te Hij stelde in een commissieverga- zwaar bleek. WASSENAAR - Iedere vorm van den aangespoord het 'nieuwe vandalisme kan in Wassenaar nummer' te draaien als vernielin- vanaf volgende maand bij de poli- gen zijn ontdekt. Voor een aparte tie worden gemeld via een specia- lijn is dan geen geld, voor een uit- le telefoonlijn, de 'vandalisme- gebreide voorlichtingscampagne 'telefoon'. Burgers wordt ge- blijkbaar wel. vraagd direct te bellen als iets in hun buurt wordt vernield. De ge- meente zal er zorg voor dragen dat kapotte bushokjes, in brand gestoken vuilnisbakken etc. snel worden gerepareerd. Navraag leert dat de met veel bombarie aangekondigde 'vanda- lismetelefoon' helemaal geen spe ciale lijn is. Het melden van ver nielingen dient te gebeuren op het aloude alarmnummer van het Wassenaarse korps: 01751-19244. Na 1 oktober verandert dus eigen lijk niets. "Als u dat de nieuwe kleren van de keizer wilt noemen vind ik dat prima", zegt gemeentevoorlichter W. Issendock. "Maar het is voor -ons onmogelijk een aparte lijn open te stellen. Dan heb je extra personeel nodig en wordt de van- dalismetelefoon te duur. U moet 'niet denken dat wij zo maar een -blik agenten kunnen optrekken". Inwoners van het villadorp blij- 1 ken tot nu toe weinig gebruik te 'maken van de 'sterke arm', om zo het toenemende vandalisme een halt toe te roepen. "De burgers zijn bang voor represailles", aldus de woordvoerder van de gemeen ste. "Daarom bellen ze niet op". 'Door het alarmnummer van het vWassenaarse korps te presente ren als speciale vandalisme-lijn j hoopt het gemeentebestuur de 'aangifte-bereidheid' te vergro- Jten. De gemeente wordt in oktober ivol gehangen met anti-vandalis- 'me-posters en in huis-huis-bla- )den zullen Wassenaarders wor- Onenigheid "De gemeente Zoeterwoude heeft alle uiterste termijnen in acht geno men", weet Scheren. "Nominaal kan de hele procedure acht maan den duren, maar waarschijnlijk is ten houden binnenkort een enquête alles binnen 3,5 maanden afgerond onder het winkelend publiek. Ze en dat is in de praktijk ook meestal willen weten hoe wordt gedacht de termijn. De provincie heeft de over het autovrij maken van het zaak gewpon in behandeling, on- centrum. De winkeliersvereniging danks het feit dat een voorberei- heeft het standpunt van de midden- dingsbesluit ontbreekt". standers zelf hierover al gevraagd. Wethouder van ruimtelijke orde- Het college wacht de resultaten van ning R.L.G. Hogenelst (CDA) vindt de onderzoeken af en zal daarna dat de vijf bouwers zelf mede-schul- eventueel maatregelen nemen, dig zijn aan de vertraging. "Als ze Even voor de verkiezingen spitste op tijd een plan hadden ingediend de politieke discussie zich al toe op was er niks aan de hand geweest, maar ze konden het onderling niet eens worden over het bouwplan voor die vijf woningen. Toen het voorbereidingsbesluit verliep, was dat inderdaad een procedurefoutje van onze kant, maar dat hoeft ver der tot geen enkele vertraging te lei den". De vraag waarom de gemeente de Inbraak levert video-recorder op OEGSTGEEST - Inbrekers heb ben gisteravond uit een woning bouwgrond per sé voor één mei wil- aan de Laan van Oud Poelgeest in f^dên keerde een meerderheid van de verkopen is volgens de wethou- Oegstgeest een video-recorder, de winkeliers zich tegen elke afslui- der eenvoudig te beantwoorden, antieke klok, gouden horloge en ting van de belangrijke winkel- Omdat ze vanaf dat moment op het Zllveren guidens meegenomen, straat, terrein terecht konden. En als ze op D t bjj d Het publiek wordt over enkele presenteerd, MEe^ttE deuren aan de .Jhte^de -ken gevraagd wat ze vinden van kunnen beginnen. Het is gewoon van de woning zijn ze binnenge- Schoolstraat op bepaalde dagen, een procedurezaak, waarbij ze zelf komen. De bewoners waren met Ook wil men weten wat het publiek niet zo snel zijn geweest thuis. vindt van andere maatregelen die Patijn bezoekt Leiderdorpse wijken langs A4 LEIDERDORP - Commissaris van de koningin in Zuid-Holland, S. Pa tijn, brengt morgen een werkbe zoek aan Leiderdorp. Hij zal met het college van B en W overleg voeren over onder meer de verbreding van de A4, de aanleg van de puinstort in het Doesgebied, het ouderenbeleid en de reorganisatie van de politie. Patijn bezoekt omstreeks half drie 's middags de wijken aan weerszijden van de A4 om ter plek ke de gevolgen van een eventuele verbreding te bekijken. Daarna brengt hij een bezoek aan het Milieu Educatief Centrum in park De Houtkamp en de LOI. Kettingbotsing op rijksweg A4 bij Hoogmade HOOGMADE - Bij een ketting botsing op rijksweg A4 Am sterdam-Rotterdam ter hoogte van Hoogmade zijn gistermiddag twee auto's zwaar beschadigd. Bij de aanrijding waren vier perso nenauto's betrokken. Niemand liep letsel op. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie Leiderdorp ont stond de aanrijding door onoplet tendheid van de bestuurders en door het te-dicht op elkaar rijden. de afsluiting van het stukje School- het centrum verkeersluwer maken. De auto's van een 27-jarige inwo- straat tussen Treubplein en Raad- De resultaten van beide enquêtes ner van Voorschoten en een 26-ja- huislaan op vrijdagavond en zater- worden half november bekendge- dag. WD en PvdA voelden hier maakt. toen wel iets voor. Het CDA was Het college is benieuwd naar de voorzichtiger. CDA-wethouder opvattingen van de winkeliers. Na F.J.M. ten Have laat nu uitdrukke- eerdere trammelant over verkeers- lijk deze mogelijkheid open. "Even tueel zouden we eerst een stukje het college besloten om geen enkele Schoolstraat kunnen afsluiten, dan maatregel te nemen zonder overleg de zaak evalueren en hier lering uit- met de ondernemers. Dinsdag staat trekken". Van Groen Links is be- de kwestie tijdens de commissie kend dat zij alle auto's wil weren uit middenstandszaken op de agenda. Schoolstraat, Voorstraat en Treub- straat. D66 wil eigenlijk alleen maar afsluiten wanneer zeker is dat de maatregel nut heeft. De vereniging Centrum Winke liers heeft al een enquête gehouden onder de eigen leden. Wat het resul taat is, wil voorzitter W.A.J.A. van Dam nog niet zeggen. De winkeliers willen eerst het resultaat afwachten van de publieksenquête. In het ver- rige Rotterdammer moesten wor den weggesleept. wijkse industrieterrein 't Heen wordt vanaf 17 september in ver band met een reconstructie zes we ken afgesloten. Het verkeer wordt gedurende deze periode omgeleid. OEGSTGEEST - Hoewel er vori- nummer. De dorpsbus rijdt alleen 2 maand sprake was v binnen Oegstgeest en naar de zeiend begin lijkt de dorpsbus in Leidse wijken tot aan de spoor- Oegstgeest nu toch een succes te haan, worden. Voor een bescheiden be drag halen vrijwilligers alle inwo- 'De eerste weken was het erg stil in de bus", constateert G.C. ners van Oegstgeest boven de 65 Groenveld, de coördinator van de delen van de jaar met de bus van huis op. Stichting Welzijn Ouderen Oegst- Ouderen kunnen daarvoor bel- geest (SWOO). Gelukkig begint len naar een speciaal telefoon- de laatste twee weken de loop er aardig in te komen. We zitten nu op ongeveer 24 ritten per dag, ter wijl we er dertig nodig hebben om quitte te spelen". De geringe belangstelling in de eerste weken wijt Groenveld aan het mooie weer, "want als het even kan gaan mensen toch liever zelf op pad". "Nu het nieuwe er een beetje af is verwacht ik dat veel meer mensen er gebruik van zullen maken. Bovendien begin nen deze week weer veel cursus sen voor ouderen, dus dat zal ook veel extra passagiers opleveren". Belangstellen den kunnen za terdag een kijk je nemen op een van de oude sleepboten die liggen aange meerd in de Warmonder Leede. (foto pr) Sleepboten te bezichtigen tijdens Schippertjesdagen verdween om plaats te maken "Er zijn niet zoveel oudjes meer. de gehele dag bezichtigen. De sche- r een industrieterrein in de Men ging meestal niet zuinig met pen liggen in de Warmonder Leede, bij. Het komend weekeinde kunnen Veerpolder. Tijdens een verjaardag die boten om", vertelt de vroegere bij de voetgangersbrug naar het belangstellenden 41 originele sleep- werd het idee vorig jaar uitgewerkt. Informatiedag in Voorschoten VOORSCHOTEN - De gemeente iVoorschoten organiseert zaterdag *22 september een informatiedag Jvoor alle dorpsinwoners. Voor deze [gelegenheid wordt de binnenplaats cvan het gemeentehuis aan de Leids- teweg omgebouwd tot marktplein. J De dag begint om 10.30 uur en 'duurt tot 14.30 uur. De dag wordt af gesloten met een ballonwedstrijd tvoor kinderen. Voor hen is er een tspeciaal programma samnegesteld. boten bekijken tijdens de zoge machinist op de zeevaart. Uit erva- land Koudenhoorn. De bootjes ma ring weet hij dat het aan de praat ken de hele dag pendelvaarten op De bootbezitters die Warmond dit naamde Schippertjesdagen. Voor weekeinde aandoen zijn aangeslo- houden van de schepen geen sine- de Kagerplassen. zeilliefhebbers is er zondag een ten bij de landelijke stichting 'De cure is. "Er is veel technische ken- wedstrijd. Sleepboot', die ijvert voor het be- nis vereist om de motoren te laten Het evenement is houd van oude sleepboten. Van de draaien". het eind 250 leden zijn er 41 bereid om mee te doen aar> de Schippertjesdagen. "De meeste mensen die Warmond van het seizoen georganiseerd, om dat 'er tussen de Strontrace en de Kaagweek niets gebeurde op water- bezoeken komen uit de regio, van Om 10.00 uur begint er een vis wedstrijd op het eiland Kouden hoorn en om 17.00 uur is er een vrij- Squaredansen iedereen kan donderdag tijdens het squaredansen in de Leiderdorpse Sjelter een kijkje nemen. Er wordt open huis ge houden. Het sociaal cultureel centrum ligt aan de Heemraadlaan 67. Het squa redansen begint om 19.30 uur. klaverjassen De vereniging IJssport Leiderdorp wil vanaf vrijdag iedere week gaan klaver jassen. De avonden worden gehouden in het clubgebouw aan de Mauritssingel. Aanvang 20.00 uur. Fancy-fair De Zoeterwoudse drumfanfare Vios houdt het komende weekeidne een fan- Leiderdorpse krijgt ongewild bloot getoond LEIDERDORP - Een onbekend gebleven man heeft gistermiddag een 40-jarige Leiderdorpse flink laten schrikken door haar in het voorbijgaan op straat ongevraagd zijn geslachtsdeel te tonen. Het incident gebeurde om half vijf, toen de 40 a 45-jarige blonde man over het Leiderdorpse Loevestein fietste.De Leiderdorpse politie kreeg enige weken geleden diver se meldingen over exhibitionis me binnen. Het vermoeden be staat dat het om dezelfde persoon als gisteren gaat. Bromfietser met hoofdwond naar Leids ziekenhuis Net als de eigenaren van oude zeilscheepjes, zijn de bezitters van uuuu. .o v.» v™- oude sleepboten hobbyisten. Pran- markt op het parkeerterrein bij de IhLT»?!<fBn;! ger is een van de weinigen die ook gemeentehaven, sportgebied', aldus organisator ,G. Haarlem tot Rotterdam", weet 0p zijn boot woont. Hij laat zijn tweedehands watersportspullen Pranger. Hoewel er geen relatie is Pranger. "Voor met Stichting Zeilvaart Warmond, maken de leden van het organisatie comité wel deel uit van het bestuur van de stichting. Pranger legt uit dat het idee voor de Schippertjesdagen enkele jaren geleden ontstond, toen de vroegere schippersbeurs op het Padoxter- ande- re attracties. Dit jaar is er een grote col lectie tweedehandsspelletjes te koop. Zondagmiddag kan de jeugd tekeningen een vlootschouw van de sleepboten inleveren voor een kleurwedstrijd. Als over de Warmonder Leede. Zondag ï>el°nin9 "«Jen ze geschminkt. Oudjes De oudste schepen zijn ongeveer zestig jaar oud, de jongste hebben een leeftijd van ongeveer 15 jaar. schip dit weekeinde thuis, het is te kan verkopen. Om 19.00 uur is er groot om mee te nemen naar War mond. "Het is een ijsbreker van der- Q tig meter lengte. Zo'n boot kan niet vertrekken de sleepboten en begint Zcmdag om 19.00 uur worden de prijs- At..,.» ..j... om 13 00 uur een zogenaamde winnaars van de loterij getrokken. De 'Schippertjes zeilrace' op het Jop- fancy-fair begint zaterdag om 19.00 uur pe. De winnaar krijgt een wissel- jondag om 12.00 uur.He^eve^ment prijs, de Schipper Vredenborg Bo- kaal. OEGSTGEEST - Een 37-jarige bromfietser uit Oegstgeest is van ochtend met een hoofdwond over gebracht naar een ziekenhuis in Leiden. De man wilde vanaf de Hof- brouckerlaan op de kruising met de Lange Voort oversteken. Daarbij verleende hij geen voorrang aan een - 27-jarige automobilist uit Oegst- fancy-fair begint zaterdag om 19.00 uur geest die op de Lange Voort in de wordt gehouden in het muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeterwoude. richting van de Abtspoélweg reed. De bromfietser werd geschept. Zijn bromfiets is geheel beschadigd. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Leiden Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen, van 19.00 lot 22.30 uur. Leiderdorp open huis bij 'The Sjeirer Squee zers', van 19.30 tot 22.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. Noordwijkerhout lezing uit eigen werk, door Mar jan Berk, aanvang 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Voorschoten vergadering commissie OW over Rijksweg ll-West en verlengde Landscheidingsweg, aanvang 20.00 uur in het Raadhuis, Voor- Kasteelconcert Kunstkring Dui venvoorde, met Abbie de Quant, (fluit) en Rudolf Jansen (piano), aanvang 20.30 uur in Kasteel Dui venvoorde. Warmond vergadering van de gemeente raad. aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. VRIJDAG 14 SEPTEMBER Alphen inschrijfavond Volksuniversiteit Alphen aan den Rijn, van 19.00 tot 20.30 uur in de openbare biblio theek. Thorbeckeplein. soosavond Stichting Homosexu- aliteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw SHA. Prinses Marijke- optreden Soesja Citroen en haar band, aanvang 21.30 uur in het Parktheater. Katwijk concert door Sander van Marion op het Van den Heuvelorgel van de Nieuwe Kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur. Langeraar opening nieuw seizoen met jeugddisco (tot 15 jaar), van 20.00 tot 23.00 uur bij jongerenvereniging De Schakel, Van Wassenaerstraat. Leiden Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. optreden Golden Earring, van 20.00 tot 24.00 uur in de Stadsge hoorzaal. klaverjas- en sjoelavond bij voet balvereniging LFC, aanvang 20.00 uur in de kantine. Boshuizerlaan. tentoonstelling van geteelde ge wassen, van 20.00 tot 22.00 uur bij Volkstuinvereniging Ons Buiten, Leiden-Noord. Leiderdorp prijsklaverjassen in de kantine van de IJsclub, Mauritssingel, aan vang 20.00 uur. Voorschoten nachtmarathon klaverjassen SVLV, aanvang 20.15 uur in het clubhuis, Juliana van Stolberglaan. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Alphen western-avond bij jongerenorga nisatie TOV. mmv zanger/gitarist Wim Pols, vanaf 20.30 uur in ge bouw, Ouverture, Ouvertureweg. house-party met non-stop house music, vanaf 21.00 uur in Het Kas- bar De Schutse met optreden Life line Gospelteam, aanvang 20.00 uur in De Schutse, Breitnerlaan. Katwijk laatste stoomtreinritten door de Zuidduinen, ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf De Vriesche Wei. stijldansavond in wijkgebouw Koestal/Overduin, Louise de Colig- nylaan, aanvang 20.30 uur. Leiden tentoonstelling van geteelde ge wassen, van 10.00 tot 17,00 uur bij Volkstuinvereniging Ons Buiten, Leiden-Noord. open huis met o.a. puzzeltocht, vrijmarkt en schminken in buurthuis 't Schippertje, Oosterstraat 5a, van af 15.00 uur, dansen vanaf 19.00 Leiderdorp internationale bazar ten bate van een landbouwschool in Colombia, van 10.00 tot 18.00 uur op de Ijs baan, Mauritssingel. open Leiderorpse Yathzee kam pioenschappen van De Buitenge wonen, aanvang 20.30 uur in de Muzenhof.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16