i Café 'In den BierbengeF aan Langebrug gesloten Coepelduynen worden staatsnatuurmonument actief In vrije tijd j Ginjaar-Maas voorziet zware taak Northgo scholengemeenschap Pand wordt te koop aangeboden De hoge hoed van Erica: "Aan het eind van de maand doen we er de namen in van al onze crediteuren en trekken we de naam van de gelukkige winnaar". (foto Jan Holvast) nset voor houders JiNICAARTEN zun b'j de WWebkrugbaar «noordwukkatwuk Het gebied de Coepelduynen tussen Katwijk en Noordwijk is alleen toegankelijk met een duinkaart. De bezoe kersstroom wordt in de komende periode waarschijnlijk verder beperkt. (foto wim Dijkman) Betere garanties voor behoud en herstel landschap De Coepelduynen zijn voor een belangrijk deel eigendom van de rijksoverheid en worden sinds 1 ja nuari 1988 beheerd door Staatsbos beheer. Het gebied is alleen toegan kelijk voor wandelaars die beschik ken over een duinkaart. Als dit duingebied definitief is aangewe zen als natuurmonument, zal wor den bekeken in hoeverre de bezoe kersstroom kan worden beperkt door nog maar een bepaald aantal toegangskaarten beschikbaar te stellen. Andere voorstellen voor het toe komstig beheer van dit duinterrein zijn onder meer het ontwikkelen van een meer natuurlijk binnen- duinrandbos, met een open en geva rieerd karakter aan de rand van de Katwijkse wijk Rijnsoever. Het ver stuiven van de duinen moet waar mogelijk worden bevorderd en er kunnen, door het afgraven van en kele akkertjes, weer natte duin valleien ontstaan. Het gewenste be heer zal echter voor een groot deel overeenkomen met het huidige be heer: dat wil zeggen dat het gebied zoveel mogelijk ongerept wordt ge laten. Puinstort De aanwijzing tot natuurmonument wordt door Katwijk positief beoor deeld, zo bleek gistermiddag tij dens een vergadering van de raads commissie voor ruimtelijke orde ning van de kustplaats. Wel wil de gemeente voorstellen om de gren zen van het monument niet te dicht langs de in het gebied gelegen cam ping De Noordduinen en het par keerterrein te trekken, omdat hier mee in de toekomst alle uitbrei dingsmogelijkheden teniet zouden worden gedaan. Ook de puinstort op Katwijks grondgebied zou bui ten het natuurmonument moeten worden gehouden. Het afbouwen van deze stortplaats zal waarschijn- lijk nog wel enkele jaren duren. Het voorstel van het ministerie van landbouw en visserij om tussen de wijk Rijnsoever en het toekom stige natuurmonument een 'buffer zone' aan te leggen, wordt door Kat wijk in beginsel positief beoor deeld. Door de aanleg van een recre atiegebied aan de rand van de nieuwbouwwijk zou moeten wor den voorkomen dat de bewoners te veel naar de kwetsbare duinen trek ken. Het college van burgemeester en wethouders is overigens wel voor stander van de aanleg van een voet pad door de Coepelduynen, dat van de wijk Rijnsoever voert naar het fietspad door het duingebied en de daaraan gelegen strandafgangen. Dat voorstel noemden J. Bouw (Ge- meentebelangen/D66) en R.E. Haas- noot-van Duin (PvdA) gistermiddag weinig gelukkig. Als zo'n pad nodig zou zijn om de bezoekersstroom 'te geleiden' is Staatsbosbeheer vol gens de raadsleden mans genoeg om zelf met dit voorstel te komen. LEIDEN Café 'In den Bier- bengel' aan de Langebrug is dicht. De eigenaars van een van de oudste horecagelegenheden van Leiden hebben vorige week de deur voorgoed op slot ge daan. Het pand wordt deze week via een makelaarskantoor te koop aangeboden. De sluiting blijkt te maken te heb ben met het feit dat de politie regel matig waarschuwingen uitdeelde aan de pachter, die zich niet altijd aan de sluitingstijd hield. "De pach ter heeft een paar keer de gele kaart gekregen en wij hebben toen beslo ten het café te verkopen. Mijn com pagnon en ik willen er vanaf, we hebben geen zin in de problemen van een ander. Maar het pand is ge woon dicht gegaan, het is niet geslo ten door de politie", benadrukt een van de eigenaars die niet met zijn naam in de krant wil. "Het heeft geen zin om er verder op in te gaan, de zaak is gewoon gesloten, basta". Hij wil wel vertellen dat het café NOORDWIJK De nieuwe North- go scholengemeenschap moet haar kinderen in een veilige omgeving voorbereiden op een pluriforme, multiraciale samenleving. Daarmee kan de school aantonen een werke lijk openbare school te zijn. Er wacht de rector en de leerkrachten dan ook een zware, maar schitteren- de taak. Dat zei N. Ginjaar-Maas gis- termiddag bij de officiële opening van de Noordwijkse school, de eer- 1 ste openbare school voor voortgezet onderwijs (atheneum, havo en mavo) in de Bollenstreek. De voormalige staatssecretaris voor onderwijs had een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstand koming van de scholengemeen schap. Vandaar dat zij was gevraagd om de opening te verrichten. In ge- zeischap van een glunderende loco burgemeester J. Bedijn en wethou der V. Salman werd Ginjaar in een antieke open Jaguar van het ge meentehuis naar de nieuwe school I gereden. De 160 leerlingen volgden op de fiets, begeleid door de Origi nal Evergreen Jazzband, waardoor er een kleurrijk lint werd gevormd tussen beide dorpskernen. Ginjaar had de leerlingen ook no- dig bij de onthulling van de school- naam, die zo goed was overgeplakt dat een aantal energieke scholieren er aan te pas moest komen om de restanten van het papier te verwij- r deren. In haar toespraak noemde Ginjaar die hulp later 'symbolisch'. "Zonder de leerlingen gaat het niet", aldus het WD-kamerlid. Ginjaar herinnerde in haar ope ningswoorden aan de lange en moeilijke weg die aan de realisering van de school is vooraf gegaan. "Het verlangen naar openbaar onderwijs in de Bollenstreek was duidelijk. Het probleem was om die belang stelling van ouders in overeenstem- ming te brengen met het aanbod aan scholen. Er zijn er in feite vol doende, maar geen van de scholen is openbaar. Voor zo'n situatie be staat geen wettelijke voorziening", aldus de politica. Ginjaar gaf aan dat er wel een aan tal mogelijkheden was, zoals een school die 'van kleur verschiet'. In de Bollenstreek is ook gekeken naar fusiemogelijkheden. "We heb ben geprobeerd een sanering tot stand te laten komen. Dat bleek niet mogelijk en toen hebben we de knoop zelf moeten doorhakken om tegemoet te komen aan de gerecht vaardigde verlangens van de ou ders", aldus de ex-staatssecretaris. "Ik begrijp dat de komst van Nor- thgo best pijnlijk is voor andere Poolse week LEIDEN Films, kunstwerken, volksdansen, zang, kookkunst en li teratuur uit Polen. Dat zijn de ingre diënten van de Poolse culturele week die in Leiden wordt gehouden van 12 tot en 21 oktober. De activi teiten worden georganiseerd van wege de stedenband tussen Leiden en het Poolse Torun. Instellingen die meedoen zijn on der meer de bibliotheek, de schouwburg, de sterrenwacht, eet huizen en de Stadsgehoorzaal. Op 17 oktober wordt een discussie avond gehouden in het Gulden Vlies aan de Breestraat over ont wikkelingshulp aan Oost-Europa. Uitgenodigd zijn Mient Jan Faber en prof. B. Tromp. Informatie over het volledige pro gramma-aanbod is vanaf eind deze maand verkrijgbaar bij gemeente, schouwburg, Waag, de bibliotheek, K&O, LAK en VW. Café De Beest Aan de Pieterskerkchoorsteeg 13 wordt donderdag 13 september café De Beest geopend. Het café wordt een muziekkcafé. Op de openings avond .treden diverse sessiemuzi kanten op waaronder Aad van Pij len, Chris Koenen, Rini van Willi gen, Willem van de Wal en Pierre van de Linden. weieens langer open bleef omdat de politie een 'gedoogbeleid' voert. Po litiewoordvoerder D. Graveland spreekt echter tegen dat de Leidse politie een minder streng beleid voert sinds bekend is geworden dat de politiek vrijere sluitingstijden wil invoeren. "Toen die plannen be kend werden, is een aantal café-ei genaars die vrijere sluitingstijden al gaan toepassen. Ze namen een veel te groot voorschot op de besluiten die nog moeten worden genomen. Toen hebben wij ze gewaarschuwd dat de oude regeling nog geldt. Dat betekent niet dat we avond aan avond voor een café gaan liggen, maar als er vaak overtredingen zijn dan wordt zeker opgetreden. Vooral als er geklaagd wordt over over last". Over 'In den Bierbengel' kwamen zo vaak klachten binnen dat de poli tie had besloten een 'laatste waar schuwing' uit te delen. Vandaag heeft de eigenaar* van de horecage legenheid een brief gehad waarin staat dat burgemeester Goekoop wordt verzocht de vergunning voor scholen. Er ligt dan ook een zware verantwoording op de nieuwe school. Die zal zich moeten waar maken. De ouders hebben dat al ge daan, gezien het aantal van 160 leer lingen waarmee Northgo van start gaat", merkte Ginjaar op. De bijzondere scholen in de Bol lenstreek hebben zich met hand en tand, en zelfs met gerechtelijke stappen, verzet tegen de komst van Northgo. "Ik hoop dat de omliggen de scholen Northgo nu als een gege ven zullen accepteren", sprak Be dijn, die meteen het verlangen naar nieuwbouw voor de school etaleer de. H. Duindam, secretaris van de vereniging voor openbaar onder wijs, bracht in zijn toespraak de vrij dag plotseling overleden Gerard Crama, oud-schoolhoofd van de Witte School in herinnering. Crama, die.76 is geworden, heeft zich zijn le ven lang ingezet voor het openbaar onderwijs. "Ik weet dat hij naar deze dag heeft uitgekeken. Dit had zijn dag moeten zijn", aldus Duin dam. Northgo kreeg bij de opening een geschenk van de gemeente Leiden, die middels de Louise de Coligny scholengemeenschap medewer king en steun heeft gegeven bij de oprichting van de Noordwijkse 'af splitsing'. Hoge hoed I De Leidse projectontwikkelaar Erica Beheer is, op z'n zachtst uit gedrukt, niet zo vlot van betalen, ook al houdt de hoogste baas van de zaak, directeur Swaak, stug vol dat het bedrijf altijd op tijd de re keningen voldoet. Directeur Brandjes van het Katwijkse bouwbedrijf De Raad denkt daar heel anders over. Hij krijgt nog 1,2 miljoen gulden van Swaak en is niet de enige die klaagt dat Swaak zo traag, of helemaal niet, over de brug komt. In juni is in deze rubriek al eens de betalingspraktijk van Erica Beheer aan de kaak gesteld. Wij maakten onder meer melding van het feit dat de Bond van Neder landse Architecten (BNA) zijn le den in de kring Leiden had ge waarschuwd voor de betalings- moraal van de Leidse projectont wikkelaar. Kort daarop stuurde directeur Swaak ons een telefax waarin hij aanbood een flink be drag over te maken, naar een door ons te noemen goed doel, als we in staat zouden zijn de namen drie bedrijven op te sommen die nog geld van Erica krijgen. Dat bleek geen moeilijke op dracht, we hadden immers al een aantal bedrijven genoemd en daags na het verschijnen van het artikel regende het telefoontjes van bedrijfseigenaars die ook weieens hun hart wilden luchten over de betalingspraktijk van Eri ca. Toch zijn we niet op het aan bod van Swaak ingegaan omdat we vrezen dat het goede doel ook op betaling moet wachten tot ze een ons weegt. Hoge hoed (2) Het zijn niet alleen bedrijven uit. Leiden en omgeving waarmee Erica Beheer het aan de stok heeft. In Haarlem is de Leidse projectontwikkelaar ook actief aan het bouwfront en het beta lingsverkeer tussen Erica en an dere bedrijven verloopt in die contreiën evenmin op rolletjes. Op 7 april liet het raadgevend ingenieursbureau Valkenberg Ci viel Ingenieurs uit Haarlem per brief aan Erica Beheer weten dat het café tijdelijk in te trekken als de sluitingstijden weer worden over schreden. Volgens politiewoord voerder D. Graveland geldt deze waarschuwing ook voor de eventu ele nieuwe eigenaar en beheerder. In juli 1988 werden voor het eerst maatregelen genomen tegen het ca fé dat regelmatig de sluitingstijden negeerde en veel overlast veroor zaakte. De burgemeester schreef een brief waarin werd meegedeeld dat de ontheffing om tot twee uur 's nachts open te blijven werd inge trokken. Het café moest gedurende drie maanden om twaalf uur slui ten. "In die paar maanden maakten ze het zo bont dat besloten werd om die periode met drie maanden te verlengen. Omdat er echter geen verbetering optrad en de strafmaat regel dus werd genegeerd, werd in oktober '88 besloten om de onthef fing permanent in te trekken. Al leen tijdens de Lakenfeesten en met 3 oktober mag het café langer open blijven, net als iedereen", vertelt po- litievoorlichter D. Graveland. Volgens hem gebeurde het echter nog steeds 'behoorlijk vaak' dat de kroeg te lang open blijft. Er zijn ge regeld waarschuwingen uitgedeeld aan de pachter, maar die scheen zich daar niets van aan te trekken. "Op 27 augustus was het café weer tot midden in de nacht open en ver oorzaakte het wederom de nodige overlast". Dat was de directe aanlei ding voor de brief waarin met slui ting wordt gedreigd. Graveland kan zich niet herinne ren dat eerder een zaak die overlast veroorzaakte en de sluitingstijd overtrad is gesloten. De mogelijk heid om tijdelijk de vergunning van een café in te trekken is geregeld in de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Enkele jaren geleden heeft de po litie wel gevraagd om sluiting van de koffieshops Happy (Noordeinde) en High Time (Beschuitsteeg). Er werden soft-drugs verhandeld en volgens de politie veroorzaakten beide zaken veel overlast. De burge meester heeft het advies van de po litie uiteindelijk op advies van de gemeenteraadsfracties van D66 en Groen Links niet opgevolgd. Wasgoed gestolen LEIDEN Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag wasgoed weggehaald uit tuinen van twee woningen aan de Gortestraat. Van een waslijn werden handdoe ken, spijkerbroeken, een trui en zes t-shirts ontvreemd en uit de andere tuin werden dames- en kinderon dergoed, een spijkerbroek en hand doeken weggehaald. Toen een bewoner van de Wedde- steeg hoorde dat de twee mensen uit de Gortestraat aangifte hadden gedaan van diefstal, nam hij ook contact op met de politie en vertel de dat vorige maand vanaf zijn was lijn tien slips, twee broeken, twee sweaters en drie t-shirts werden ge stolen. nog een bedrag van 6500 gulden open stond voor constructiebere keningen die dit bedrijf voor Eri ca maakte. De betalingstermijn was intussen verstreken. Erica werd verzocht het bedrag alsnog over te maken. Op 23 april stuur de het bedrijf een herinnerings brief. In juni richt het Haarlemse be drijf zich in een brief rechtstreeks tot directeur Swaak van Erica met de mededeling dat regelmati ge verzoeken, zowel mondeling als schriftelijk gedaan, om de in middels 6 maanden oude reke ningen te betalen tot op dat mo ment niet waren gehonoreerd. "De uiterst trage en voor ons niet KATWIJK/NOORDWIJK - Na het duingebied Berkheide en de Noordkant van Noordwijk, worden nu ook de Coepelduy nen aangewezen als beschermd staatsnatuurmonument. Het ministerie van landbouw en vis serij heeft dit voornemen be kendgemaakt aan Katwijk en Noordwijk, de gemeenten op wier grondgebied het duinter rein ligt. De aanwijzing als na tuurmonument geeft betere ga ranties voor het behoud en het herstel van het natuurschoon. Een lange reeks van ver- en ge boden moet die bescherming afdwingen. De Coepelduynen worden aan de zuidkant ruwweg begrensd door het binnen- en uitwateringskanaal in Katwijk en aan de noordzijde door de bebouwde kom van Noord wijk. Het gebied wordt door natuur beschermers als uniek omschreven omdat hier nog het oude zeedorpen landschap aanwezig is. Dit land schap is in belangrijke mate ge vormd door het gebruik dat de be volking van de dorpen Katwijk en Noordwijk van oudsher van het ge bied maakte. De belangrijkste ken merken zijn de aanwezigheid van tuintjes, weidegrond en allerlei paadjes in een zeer open duinge bied. Het terrein is vrijwel niet ver graven. meer acceptabele afhandeling van onze declaraties draagt he laas niet bij tot de door u en ons nagestreefde goede relaties", al dus P.J.P Bernelot Moens van Valkenberg Civiel Ingenieurs in de brief aan Swaak. Weer een maand later maant het Haarlemse bedrijf Erica op nieuw om te betalen, nu met de aantekening dat als het bedrag niet voor 13 augustus in hun bezit is de vordering in handen zal wor den gegeven van een incassobu- Hoge Hoed (3) Swaak is daar kennelijk niet van geschrokken want het Haarlemse bedrijf heeft nog steeds geen cent gezien van Erica. De enige reactie tot dusver is een telefax van Erica met de volgende tekst: "Naar aanleiding van uw schrij ven waarin u alwéér om betaling van uw rekeningen vraagt, delen wij u mede dat uw voortdurende gejammer over die paar centen ons tot hier zit! Ons betalingsbe- leid is als volgt: Als we wat geld over hebben aan het eind van de maand, dan doen we de namen van al onze crediteuren in een hoed, en trekken we de naam van de gelukkige winnaar. U ziet, een heel eerlijke manier met voor ie dereen gelijke kansen. Maar als u niet stopt met dat gedram.... dan gaat uw naam zelfs niet in de hoed". Eindelijk enige opheldering over de gang van zaken bij' Erica Beheer, dachten wij zo. Maar, di recteur Swaak laat desgevraagd weten dat het uitgesloten is dat een dergelijke fax bij hem de deur uitgaat. "Of het moet om een heel goede relatie gaan waar je een grapje mee kunt uithalen. Dan kan het best zijn dat een mede werker zo'n briefje verstuurt". Dat er in het onderhavige geval sprake is van een goede relatie lijkt uitgesloten, opperen wij. Maar Swaak maakt het nog bon ter. Volgens hem is er helemaal geen sprake van een relatie met het Haarlemse ingenieursbureau. "We hebben wel een factuur van ze ontvangen, maar die hebben wij doorgezonden naar Erica Bouw Oegstgeest. Dat is een an der bedrijf waar wij helemaal geen bemoeienis mee hebben. Erica Beheer heeft nooit zaken gedaan met Valkenberg Civiel In genieurs", weet Swaak zeker. Een vergissing dus. Wij melden het maar direct de heer Moens van Valkenberg Civiel Inge nieurs. Die moet er hartelijk om lachen en noemt de reactie van Swaak "een volslagen (flauwe- )kulverhaal. Als dat zo zou zijn, waarom hebben ze dat dan 7 maanden geleden niet gezegd. We hebben op alle mogelijke manie ren contact gehad met medewer kers van Erica Beheer. Eén van hun mensen, de heer Vermond, ken ik heel goed omdat ik samen met hem bij Bredero heb ge werkt". Over de hoge hoed van Erica: "Ik heb Vermond nog gevraagd: joh, dat is toch geen officiële brief die ik gekregen heb. Dat is toch niet de normale gang van zaken. Toen antwoordde hij: nou...ja, ei genlek wel. Ik heb die brief in veelvoud in mijn tas zitten en als er iemand klaagt over de betalin gen dan leg ik die brief op tafel". De Haarlemse ondernemer ver klaart dat hij nog steeds geneigd is te denken dat het om een grapje gaat, maar hij heeft intussen wel de nodige twijfels. "Het versterkt mijn idee dat het een niet al te best bedrijf is". "De relatie met Erica? Ja, die is nu toch wel verknald". DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1990 LEIDEN Geboren: Lars Ingmar, zv. E. Mie- remel en M.E. Hol; Myrna Maria. dv. A. van der Linden en M.T.J, van Drunen; Kim, dv. M. Guijt en M. de Koning; Peter René, zv. T. Kiela en A. Padmos; Jennifer, dv. F.A.M. van der Ploeg en M. van der Laan; Randy, zv. J.C. Koppe en M. Siera; Tim, zv. P.G. van Hulst en K. van Haat ten; Eric Cornelis Jan, zv. C A. Varkevisser en H.J.M. Machelesen; Mike Leonardus Antonius, zv. M.L. Hoogenboom en H.M.J. Sterk; Irene Magdaleen, dv. J. Geijsman en M. Struijk; Mar griet Theodora, dv. T. Kwakkel en A. Polinder; Kevin Alexander, zv. L.A.M. Snaar en B.E Jagalska; Anita Natasja, dv. W.E. van der Voort en D. van Gijn; Elise Maria Ragonda, dv. E.A. Meinders en H.H.C, van der Geest; Petro- nella Gerarda, dv. J.A. van der Linden en P.A.H. van der Meij; Kyrill Léon Engelbert, zv. E.J. Koekenberg en V.V.A.M.M. Creusen; Jen- neke, dv. A. Buwalda en W.J. Houwaart; Fred die, zv. P.M. Oudshoorn en J.C. Haasnoot; Eefje Simone, dv. H.H. Metzier en E.M. van Rooijen; Philippe Frits Dirk Prudent, zv. L.P.H. de Milliano en E.H. Machielse; Dustin, zv. M. van der Kaay en P.F.G. Nagtegeller; Jordy Xander, zv. W.J.A. van der Voort en H. Har- dam; Marte Laura, dv. D.N. Tiel en M.M.C. van Buul; Thomas Lloyd, zv. H. Neuteboom en M. den Heijer; Marciano, zv. E. Douwes en M. Pe permans; Jan-Willem, zv. A.J. Kerpershoek en J.N.A. van der Bent; Reinier Bastiaan, zv. R.F. van Rossem en C.P. van der Post; Laura, dv. R. Janssen en M.L. Lepoeter; Johannes Wille- brordus Gradus. zv. J.M.A. de Haan en R.A.J. van der Hulst; Joren, zv. A.A. Dieben en A.M. de Kluijver; Mike David, zv. R.W.M. Marselis en TC. Dickhoff; Liza, dv. J.F. de Jong en E.C.M. de Ridder; Martin Theo, zv. F. Megalla en Nagwa Labib Sidra Khalil; Joëlle, dv. H.R. Langemaat en W.M. Rodenburg; Debora, dv. E.H. van der Horst en A.W. de Boer; Robert Jan, zv. M.H. de Vries en M. Börgeling; Teagan Ry, zv. M. de Groot en M.A. Eisenring; Diego Sebastiaan, zv. M.W.A. Hoogendoorn en J.E. Esser; Djoerd Douwe, zv. G.A. van Velzen en A.H, van Maurik; Laura, dv. B.J. Schiphorst en W. Pekelder; Omar, zv. M. Rlzki en M. Srour, Anouk Solange, dv, R.S. van Mierlo en I.J.S. Groot; René Michiel, zv. A. van Diggele en J.E. Heemskerk; Bianca, dv. P.C.J. Ruigrok en A.M. Kamp; Bastiaan Evert, zv. E.E. van den Hoek en L,L. Groot; Savannah, dv. P.L. Miere- met en C.H.S. Olthof; Anouck Milou, dv. G. Hoogendoorn en P.M. Kleinegris; Thomas Humphrey, zv. T.H.M. Wesselink en A.M. Mos. Overleden: L. Dreef, geb. 23 april 1909, man; C.F. de Kier, geb. 24 dec. 1910, man; J. Link, geb. 25 april 1914, man; D. van Dijk, geb. 26 ju li 1908, geh. gew. met A, van Beelen; A. Tim mermans, geb. 20 feb. 1917, man, B.M.J. Schreurs, geb. 8 juni 1950, vrouw; J.A. Lans bergen, geb. 3 maart 1932, man; J.J. Veilbrief, geb. 23 maart 1895, man; W.J. van der Horst, geb. 8 juli 1896, geh. gew. met A.G.J. van Damme; J.J. Broers, geb. 3 maart 1908, vrouw; L. Needt, geb. 20 okt. 1897, geh. gew. met L. Burghart; J.C.J.M. van den Assem, geb. 14 nov. 1923, man; J. List, geb. 18 jan. 1922, man; L. Pielstroom, geb. 11 mei 1915, geh. gew. met B. Jeltema; H. Hoornweg, geb. 24 dec. 1932, man; R. Schild, geb. 31 maart 1955, man; M.H. Visser, geb. 24 sept. 1917, man; D.A. van Beek, geb. 27 sept, 1907, man; L. Brouwer, geb. 31 mei 1925, man; I.L. Verhoe ven, geb. 13 okt. 1919, man; C.W. Heeneman, geb. 10 nov. 1906, geh. gew. met A.G. Mantel. Gehuwd: E.G.J. van Eekhout en J.A.M. Tes- selaar; N. Guijt en I. Ligtvoet; M.C.M. van Dijk en P.M.A. van Dijk; M. Colpa en H.G.C. Stolk; F.W.A. Diek en R.M. van Hoegee; A.J. de Rui ter en A.M.D. Krabbe; W.C. Moenen en G. Teunissen; R.J.T. van Lint en W.J. Boersma; A.J. Gordijn en M.A.T. Kathmann; R.P. van Dit- zhuijzen en C.J.F. Koornhof; C.M. Zanen en C.A.J.M. Zonneveld; K.J. de Kloet en C.J.A. van Vliet; A.H. Disseveld en J.W.J. Spies; F. Kuiken en J.M. Hagendljk; M.W.J. van Eijgen en M, van der Vos; W. Dreef en W.C.P. Vermeulen; A.R. Spring in 't Veld en G.J. de Roode; G.J. Weverling en A.W.E. Rijnsburger; A.L. van Delft en N. Siera; W.P.M. Hoes en A.M.A. Mercx; A. van der Vorst en A.M. Dent; W.C.M. Kokx en E. van Aalsburg; D.J. Groen en A.A.B. Alkemade. Morschwijck Het dienstencentrum/buurthuis Mor schwijck houdt op 16 september een in loopmiddag. Theater To-Ver-Lei' brengt om 14.00 uur het toneelstuk 'En alles bleef bij het oude' op de planken. Toe gangsbewijzen 2,50 gulden zijn ver krijgbaar bij het buurthuis aan de To paaslaan 19. Vogels De vogelvereniging Avibus houdt iedere derde zondag van de maand een vogel- beurs in het lokaal De Blauwkras, naast zwembad De Vliet. De openingstijden zijn van 10.00 tot 14.00 uur. Verkeer Bij de Werkgemeenschap De Ratel wordt zondag 16 september een lezing met dia's gehouden door W. Molenaar, voorlichter van Veilig Verkeer Neder land. de aanwezigen kunnen aangeven welke problemen ze dagelijks in het ver keer ontmoeten. De spreker zal hen tips aan de hand doen. De lezing wordt ge houden in de grote zaal van het Volks huis aan de Apothekersdijk 33. Aanvang 10.30 uur Postzegels De Leidsche Vereeniging van Postzegel verzamelaars houdt dinsdag 25 septem ber haar eerste vergadering van het nieuwe seizoen. De bijeenkomst wordt gehouden in zwembad De Zijl aan de Pa- ramaribostraat 66. Aanvang om 20.00 uur. Er is tevens gelegenheid voor aan- en verkoop van zegels. Statenbijbel als onderpand voor biertjes ALPHEN AAN DEN RIJN - Een nog onbekende man heeft gistermiddag in een bar aan de Prins Hendrikstraat in Alphen aan den Rijn een Statenbijbel af gegeven als onderpand voor en kele biertjes. Daarna maakte hij zich uit de voeten. De man had volgens de politie de bijbel eerder die middag ge stolen uit de aula van het verzor gingstehuis Rijnzate aan de Magnoliastraat in Alphen aan den Rijn. De Statenbijbel verte genwoordigt een waarde van de 550 gulden en is inmiddels weer terug bij Rijnzate. Van de ver moedelijke dader is bij de poli tie slechts een vaag signalement bekend.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14