0 TELEVISIE NEDERLAND 0 NEDERLAND NEDERLAND QERONIQU TELEVISIE TOEGELICHT VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1990 KRO 17.40 Interpolis, verslag van het Interpolis schaaktoernooi in Tilburg. Presentatie: Hans Böhm. KRO 18.00 Heiligdomsvaart 1990, verslag van de ommegang die op zondag 26 augustus jl. ge houden werd in de straten van Maastricht. 18.25 Lekker weg, vandaag in Leeuwarden. NOS 19.00 (S) Journaal. KRO 19.20 Blue revolution, 8-delige serie over de betrekkingen tussen de mens en de zee. Afl. 5: De strijd om de zee. 20.20 Boggle, spelprogramma o.l.v. Frank Kra mer. 20.50 Curieus, programma waarin Carl Huy- brechts twee bekende Nederlanders ont vangt. Vanavond: Willeke van Ammelrooy en Klazien Rotstein 21.35 Inspecteur Morse, Engelse misdaadse rie. Afl.: Vijand voor het leven (2). Het spoor in het onderzoek naar het lijk zonder hoofd voert naar de universiteit van Oxford, alwaar spoe dig nog meer slachtoffers vallen.. 22.25 Brandpunt, actualiteitenrubriek. NOS 23.00 (S) Journaal. KRO 23.10 Lekker weg. Vandaag: Lekker weg... in het dal van de Overijsselse Vecht. (herh.). VARA 23.35 De obsessie (The black marble), Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Harold Becker naar het gelikjknamige boek van Joseph Wambaugh. Met: Robert Foxworth, Paula Prentiss, Harry Dean Stanton e.a. Recher cheur Natalie Zimmerman moet gaan samen werken met rechercheur A.M. Valnikov, die een slechte reputatie heeft. Ze moeten de ont voering van een hond onderzoeken 01.20 Einde. 17.34 De teenage hero turtles, tekenfilmse rie. Afl.: De redding. 17.58T. en T., Amerikaanse serie. Afl. 11: De zilveren Engel. Een delicatessezaak van een militante yuppie wordt flink lastig gevallen door een moderne Robin Hood, (herh.) TROS 18.21 Heathcliff Co., tekenfilmserie, (herh.). 18.58 Tik tak, Belgische kleuterserie. 19.03 Familie Oudenrijn, Nederlandse serie. Afl. 12: Lekker uitslapen. Merel is op de rand van overspannenheid en wil absoluut uitsla pen. Maar of dat lukt? (herh.). 19.28 Alt, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Eer waarde Alf. Alf komt tot de ontdekking dat hij binnen 2 weken dominee moet worden. NOS 20.00 (TT+S) Journaal. TROS 20.27 (TT) Op goed geluk, spelprogramma ge presenteerd door Carry Tefsen. 21.15 'Allo 'allo, Engelse comedyserie. Afl. 10. Men krijgt opdracht René te arresteren en dood te schieten. Dus besluit Monsieur Lecle- rc zich te vermommen. 21.45 25 jaar STER, docudmentaire over 25 jaar STER-reclame op de Nederlandse televi sie. 22.00 Hemingway, 4-delige miniserie uit 1987 van Bernhard Sinkel over de schrijver He mingway. Met: Stacy Keach, Josephine Chap lin, Marisa Berenson, e.a. Deel 1. Hemingway woont in de jaren twintig in Parijs met zijn jon ge vrouw Hadley. Al snel bevindt hij zich in een groot gezelschap van intellectuelen en emi granten. 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 18.00 Mavera, korte documentaire over Turkse kunst en cultuur. 18.30 Sesamstraat. 18.55 Het klokhuis. 19.10 Romeo en Julia op de brommer, repor tage over het maken van een brommerballet in Nijmegen. 20.00 (S) Journaal. 20.20 Man and music, deel; 1: Monteverdi in Mantua, tweedelige documentaire over de componist Monteverdi, zijn politieke en zijn muzikale rol aan het hof van Mantua. M.m.v. The London Baroque Players o.l.v. Roger Norrington. 21.17 Florentijnse Spelen uit 1589, serie voorstellingen aan het hof van de Medici in 1589. Deel 4: Arion en de dolfijn. Met Koor en Orkest van het Taverner Consort o.l.v. An drew Parrott. 21.33 Studio sport, met Atletiek: IAAF Grand Prix finale te Athene. 22.00 NOS-Laat, achtergrondinformatie met om: 22.35 Het wekelijks gesprek met de minis ter-president. Presentatie: Charles Groen- huijsen. 22.45 Studio Sport, met atletiek: IAAF Grand Prix finale te Athene. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.50 Einde. VRIJDAG NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.05 Einde. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.05 Einde. 17.35 The bold and the beautiful, Amerikaan se serie. 18.00 RTL-Veronlque 6 Uur Nieuws. Presen tatie Jeroen Pauw. 18.05 Love boat, Amerikaanse serie. 18.55 Prijzenslag, spelprogramma. Presenta tie: Hans Kazèn. 19.30 RTL-Veronique Avondnieuws. Presen tatie: Jeroen Pauw en Loretta Schrijver. 19.45 RTL-Veronique Weer. Presentatie: John Bernard. 19.50 Rad van fortuin, quiz. 20.25 Call me Mister, Engelse tv-serie. 21.20 21 Jump Street, Canadese serie. 22.05 RTL-Veronique Laatste Nieuws. Pre sentatie: Loretta Schrijver. 22.20 Black Widow, Amerikaanse film uit 1986. Regie: Bob Rafelson. Met: Debra Win ger, Theresa Russell, Sami Frey, Dennis Hop per, Nicol Williamson, Terry O'Quinn, Lois Smith e.a. Federaal agente Alexandra Barnes wil kost wat het kost de prachtige Catharine arresteren. Catharine heeft een dodelikjke ob sessie: het verheden, trouwen en vervolgens vermoorden van zeer rijke mannen. 00.05 Kojak, Amerikaanse serie. 00.55 Match extra, Wielrennen. VRUDAG 07.00 Ochtendprogrammering. 08.00 Télékids. Tekenfilms gepresenteerd door Irene Moors. 11.00 Ochtend- en middagprogrammering met o.a. RTL-Veronique Classique, Rete Mia. 15.30 Countdown over Europe. 17.30 Het Capitool (Capitol), Ame rikaanse serie. AH. 49. Wally zit verlegen om geld. Als dokwerker krijgt hij niet genoeg geld bij el kaar om zijn schulden af te beta len. Hij waagt zich aan het poker- spel. Met Rory Calhoun, Carolyn Jones, Ed Nelson e.a. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak, animatieserie. Afl. 100. 18.05 Postbus X, jeugdserie rond een mysterieuze weldoenersor ganisatie. Vandaag: De bombe ren. Met: Jaak Vissenaken, Veer- le Eyckermans, Lulu Aertgeerts 18.35 Oproep der kabouters, Spaans/Nederlandse tekenfilm serie Afl.- De bergen van Mid den-Europa. 19.00 Buren (Neigbours), Australi sche serie. Susan heeft iets ver velends te zeggen tegen Cltve. Kelly heeft een oogje op Shane en roept Charlenes hulp in. 19.25 Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Elvis, l3-del;ige Amerikaan se serie over het vroege leven van Elvis Presley. Afl. 1Money Honey. Met: Michael St. Gerard, Jesse Debson, Blake Gibbons 20.25 Schieten om te doden (Cop killer), tv-film van Larry Shaw. Mandell voelt zich schuldig na de dood van zijn vriend en collega- politieman Lews omdat hij vol gens hemzelf ten onrechte een onderscheiding krijgt voor zijn betoonde moed in de samen be leefde actie. Met: Ken Olm, Patri cia Wettig. Glynms O'Connor e.a. 22.10 Huizen kijken, reeks over bouwen, verbouwen en wonen. Presentatie: Paul de Bolle. 22.25 Kunst-zaken. Aansl.: Paar- denkoersen. 22.30 Vandaag. 22.50 Tijd is geld, programma over mensen en geld. Presentatie: Paul D'Hoore. 23.00 Vrijdagnachtfilm: Nachtwerk (Night shift), Amerikaanse speel film uit 1982 van Ron Howard. Chuck, mislukt financieel des kundige, werkt nu in een lijken huis. waar hij Belinda, een hoer tje, ontmoet, die toevallig zijn buurvrouw blijkt te zijn. De dege lijke Chuck gaat tenslotte met haar en de maffe Bill in zee om zakelijk fortuin te maken. Met: Henry Winkler, Shelly Long, Gina Hecht e.a. 00.45 Coda. Cafe Het Puttertje, van Ida Gerhardt. 00.50 Einde. ZATERDAG 11.0O Ezelsoor, fragmenten uit nieuwe programma's. Snuffeltip, en Naar het museum. 11.40 Telescoop, fragmenten uit het nieuwe programma-aanbod. Meegenomen, voorstelling van de Cultuurschool van het jaar, het inrichten van een me diatheek, en een gesprek met Neil Postman, Amerikaanse me- diaspecialist. Presentatie: Ilse van den Broeck. 18.30 Nieuwskrant. 18.35 Mooi en meedogenloos (The bold and the beautiful). Afl. 5. 19.00 Programma van de Liberale Radio- en Televisie-Omroep. 19.25 Medelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Koningsfeesten 60/40. Bou- dewijn, koning en politicus. Voor malige nationale politici gaan de koninklijke invloed na op de grote dossiers tijdens Boudewijns re gering. Presentatie: Jan Nec- 21.00 Ten huize van Frans Grootjans. Terugblik op de loop baan van een prominent Vla ming. Minister van Staat Frans Grootjans is een man die van ve le markten thuis is. Hij was actief In de geschreven pers, op de te levisie en vooral in de politiek. Presentatie: Edward de Maes- schalck. 21.40 Uitgelezen: De nachtwacht in het donker. Paul de Grauwe, auteur van De Nachtwacht in het donker, in gesprek met de critici Jozes Deleu en Mare Reynebe- au. Presentatie: Eric Defoort. 17.25 Trickparade, tekenfilm. 17.35 Einsatz in Manhattan, serie. Afl. Mord mit doppeltem Boden. 18.20 WWF-Autoclub. 18.30 Hier und Heute, actualitei ten. 18.52 Sekt Oder Setters, serie. Afl.: Kunst oder Karriere. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (TT) Tagesschau. 20.15 Der rasende Gockel (Stro- ker ace), Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Hal Nedham. Met: Burl Reynolds, Ned Beatty, Loni Anderson e.a. Coureur Stroker Ace moet van zijn sponsor in een gebraden haantjes kostuum op treden. Dat pikt hij niet, maar contract is contract. 21.45 Plusminus, economisch ma gazine. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00(00) Golden Girls. Ameri kaanse comedyserie. Afl. Lie- besgestflndnis. Met: Bea Arthur, Betty White, rue McClanahan Tekenfilmserie 'De Teenage Hero Turtles' (Dap pere schildpadden) heet de nieuwe langlopende tekenfilm serie, die de TROS met ingang van vavavond wekelijks gaat uitzenden. In juni konden de kijkers in een vijftig minuten durende 'pilot' al kennis maken met de vier 'troeteldieren'. Het edele viertal zet zich in voor de bestrijding van het kwaad in al zijn vormen en opereert vanuit onderaardse gewelven en riolen. De turtle-karakters werden ontwikkeld in HongKong en verbeterden in Amerika alle kijkrecords. De wekelijkse afle veringen zijn bestemd voor kin deren tot 12 jaar, maar de vrien delijke schildpadden blijken ook bij volwassenen een gevoe lige snaar te raken. Een Turtle-speelfilm, die in maart van dit jaar in Amerika in première ging, boekte sensatio nele resultaten en belandde in recordtijd boven aan de boxoffi- celijsten, daarbij populaire films als bijvoorbeeld 'Driving Miss Daisy' mijlen ver achter zich la tend. Humor is een belangrijk gege ven in de Turtle-films, zowel in de getekende beelden als in de teksten. Tijidens hun eerste optreden vanavond redden de Turtles een bedreigde journaliste. (Nederland 2,17.34 uur) Zee als slagveld In het jaar 480 voor Christus streed de Perzische vloot tegen de Griekse vloot. Tegen alle ver wachtingen in werden de ster kere Perzen verslagen. Als de Perzen toen hadden gewonnen, zou de wereldgeschiedenis er misschien heel anders hebben uitgezien. Sinds deze strijd is de zee een belangrijk terrein ge weest voor oorlogen en daarmee voor de wereldpolitiek. Dat blijkt ook uit de huidige crisis in de Perzische Golf. Over de zee als strijdtoneel gaat de vijfde aflevering van de televisie-serie 'De blauwe revo lutie', die de KRO vanavond uit zendt. Nagenoeg alle wereldmach ten uit de historie hebben op enig moment op zee tegen el kaar gestreden. "Wie de zee be heerst, beheerst de wereldhan del. Wie de wereldhandel be heerst, beheerst de rijkdommen van de wereld en dus de wereld zelf," zei de 16e-eeuwse Britse zeevaarder Walter Raleigh. Zo eenvoudig is het tegenwoordig niet meer. 'De blauwe revolutie' bekijkt onder andere de ontwik kelingen in de technologie die de moderne vloten en hun op drachten hebben veranderd - waardoor tegelijk de rol van de zee in de wereldpolitiek is ver anderd. Naast een openlijke are na is de zee nu ook een schuil plaats voor 's werelds dodelijk ste wapens. (Nederland 1,19.20 uur) Monteverdi Aan het eind van de 16e eeuw, als Italië al middenin een econo mische crisis verkeert, ontwik kelen hoogbegaafde componis ten in Florence, Farrera, Rome, Venetië en Mantua nieuwe mu zikale vormen, waarbij ze dra matische effecten integreren in de kerkmuziek en een vorm cre ëren voor het muziekdrama: de opera. Vincenzo Conzaga, heer ser van het Italiaanse hertog dom in Mantua, stond in zijn tijd bekend als de grootste Maece nas van de Renaissance cultuur. Schilders, dichters en musuci werden aangetrokken om met hun kunst het hof te laten schit teren. De belangrijkse componist in die tijd is Claudio Monteverdi (1567-1643) die vanuit zijn ge boorteplaats Cremona door Vin cenzo Gonzaga in 1590 naar Mantua wordt gehaald. Monte verdi is eerst werkzaam als vio list in het hofensemble. Evenals alle hofmusici wordt Montever- do meer gebruikt als hofdienaar dan als musicus. Hij klaagt over het slechte eten, zijn rafelige kledij en zijn slechte salaris. Bij één gelegenheid moest hij zelfs zijn broodheer vergezellen op een expeditie tegen de Turken. Tegen nauwelijks verbeterde voorwaarden wordt hij in 1601 maestro di cappella. Voor Mon teverdi breekt er dan een pro ductieve periode aan. De documentaire 'Monteverdi in Mantua' speelt zich in deze periode af. Behalve fragmenten uit de opera 'Orfeo', een van zijn eerste opera's, wordt er aan dacht besteedt aan zijn kerkmu ziek en zijn madrigaalkunst, die hij tot ongekende hoogte heeft gebracht. Twee avonden achter elkaar staat de componist centraal. Vanavond een documentaire over zijn politieke en muzikale rol aan het hof te Mantua. De muziekfragmenten in de film worden ondermeer uitge voerd door the Early Opera Pro ject, the London Baroque Players onder leiding van Roger Norrington en L'Ecole d' Orp- hée. Ook een deel van de Maria- Stacy Keach als prive-detective Mike Hammer. Vanavond is hij te zien als de schrijver Ernest Hemingway in het eerste deel van de vierdelige serie 'Hemingway'. (foto gpd) vespers is te horen onder leiding van Norrington. (Nederland 3, 20.20 uur) Hemingway Voor de vierdelige serie 'He mingway', over het leven van de schrijver Ernest Hemingway, hadden ze voor de titelrol geen betere acteur kunnen kiezen. Stacey Keach, in Nederland vooral bekend als Mike Ham mer, hoeft nauwelijks moeite te doen om in de huid van de door zelfmoord om het leven geko men avonturier te kruipen. Keach is weliswaar geen schrij ver (althans geen bekende) en evenmin een buitenissige avon turier, maar ook hij is een smeu lend kruitvat en een liederlijke macho, het imago waaronder Hemingway - terecht of onte recht - de geschiedenis inging. Hij is dezelfde cokesnuivende olifant die net als Hemingway pas echt tegenstand ontmoet in brandhaarden als de Spaanse burgeroorlog. En is er geen brandhaard voorradig, dan zijn er altijd nog sterke drank, vrou wen, stierenvechten of bokspar- tijen. Kan het Keacher? Een kogel uit een jachtgeweer maakte in 1961 een einde aan Hemingways bewogen leven. Ondanks de woorden van zijn vader: "Iemand die zelfmoord pleegt is een lafaard", schraapte hij uiteindelijk toch de moed bij elkaar om de trekker over te ha len. Het leven was voor hem op dat moment nog maar een frac tie van wat het ooit was geweest. Overmatig drankgebruik had hem zowel fysiek als psychisch gesloopt. Zware depressies en achtervolgingswaan waren het gevolg. De schrijver was zijn le ven moe en zocht naar een reden om er een eind aan te maken. Vlak voor zijn dood had hij die gevonden: "Niemand is werke lijk vrij totdat hij in staat is met zijn eigen dood te leven". Hemingway had al vaker oog in oog gestaan met de dood. Op 18-jarige leeftijd raakte hij le vensgevaarlijk gewond, toen hij tijdens de Eerste Wereldoorlog in dienst was van het Italiaanse Rode Kruis. Hij overleefde als enige een aanval op een loop graaf aan het front. De dood keerde ook terug in zijn passie voor stierenvechten en jagen. In de serie zijn prachtige sfeerbeel den te zien van de jaarlijkse fees ten in het Spaanse Pamplona, waar stieren 'moedige' mannen opjagen door de straten. He mingway was zo'n man en hij genoot er van. Als hij geen geld had, bokste hij het bij elkaar als sparringpartner of leende hij het om het daarna nooit meer terug te betalen. In het Parijs van de jaren twintig, toen Hemingway deel uitmaakte van de befaamde groep Engelse en Amerikaanse intellectuelen en schrijvers van de linkeroever, ontmoette hij zijn eerste vrouw Hadley (in de serie gespeeld door Josephine Chaplin). Het gezin (ze hadden een zoon) was niet rijk, maar zeer tevreden. Hij nam het dan ook zijn tweede vrouw, de rijke modejournaliste Pauline Pfeif fer (een rol van Marisa Be renson), bijzonder kwalijk dat zij hem bij Hadley had wegge haald. Onterecht natuurlijk. Uit eindelijk had egösme hem in haar armen gedreven. Met haar hoge inkomen kon hij onbe kommerd als schrijver aan de slag. Hij reisde met haar naar Kenya en zij kocht later voor hen een huis in Florida. In die tijd maakte hij naam als schrij ver, onder meer met de bestsel ler 'The sun also rises'. Zijn vriend en collega-schrij ver Scott Fitzgerald zei ooit eens tegen hem "Voor elk boek heb je een andere vrouw nodig". Hiji voegde de daad bij het woord: Pauline werd aan de kant gezet voor Martha Gelhorn (Lisa Ba- nes), een oorlogscorresponden te met uitgesproken anti-fran- cistische gevoelens. Met haar ging hij het avontuur in de Spaanse burgeroorlog aan. Na die oorlog trok hij met haar naar Cuba. Daar schreef hij zijn bekendste boek, 'The old man and the sea". Hemingway is dan al uitgegroeid tot een legende en dat was iets wat Martha dwars zat. Zij wilde meer zijn dan de vrouw van en ook dit huwelijk liep dus spaak. Tijdens de be-, vrijding in Europa in 1945 ont moette hij zijn laatste vrouw, Mary Welsh (Pamela Reed), ook een journaliste. Zij bleef bij hem tot zijn dood. De serie 'Hemingway' legt de nadruk op de legende. De bui tenkant van de persoon He mingway wordt belicht, slechts heel af en toe komen zijn inner- lijke gevoelens aan bod. Als hij van een Canadese krant een contract krijgt aangeboden om een feuilleton voor die krant te schrijven, komt even een andere Hemingway in beeld. Hij rent juichend door de sneeuw op zijn vrouw Hadley af. ze omhelzen elkaar en hjj stelt voor het te vie ren. "Laten we een fles Chateau- neuf du Pape ontkurken, maar eerst een kaarsje branden", zegt hij. Een nadeel is misschien dat de serie wat aan de korte kant is. Het levensverhaal van Heming way is nu eenmaal niet in ruim zeven uur te vertellen. (Neder land 2, 22.00 uur) Brandpunt KRO's actualiteitenrubriek Brandpunt besteedt vrijdag aandacht aan de wapenleveran ties van westerse landen aan Irak. Verder een vooruitblik op de ontmoeting tussen Bush en Gorbatsjov, zondag in Helsinki. In Brandpunt ook een eigen re portage over Zuid-Afrika, met onder meer gesprekken met De Klerk en Mandela over het voortdurende geweld tussen zwarten onderling. Een tweede eigen reportage komt uit Ivoor kust, waar paus Johannes Paulus een kathedraal zal inze genen die een kopie is van de Sint Pieter in Rome. (Nederland 1, 22.25 uur) rey Rose - das MSdchen aus dem Jenseits (Audrey Rose). En gelse speelfilm uit 1976 van Ro bert Wise. Met: Marsha Mason, John Beck, Anthony Hopkins e.a. Een mysterieuze man beweert dat de 11 -jarige Ivy de reïncarna tie van zijn dochtertje is, dat bij een autoongeluk om het leven gekomen is. Kort daarop wordt Ivy door angstdromen over een autoongeluk geplaagd. 01.40 Tagesschau. 01.45 Nachtgedanken. beschou wing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.50 Einde. ZATERDAG 09.00 Heute. 09.03 Schlösser und Garten in der DDR: Das Gartenhaus an der Hm, Goethe en het hof van Wei- 09.45 (S) Let's move, fitness. Afl. 16. 10.00 Heute. 10.03 Auslandsjournal. 10.45 ZDF-mfo Gesundheit, ge zondheidsmagazine. Vandaag: Natuurlijke geneeswijzen: kom- pressen. Presentatie: Rail Sch neider. 11.00 Heute. 11.03 (S) Scheibwnwischer, caba- Radio 1 na 18 uur NCRV: 20.03 Country style. 21.03 Jazztime. 22.03 NCRV-vrijdag- sport. NOS: 23.06 Met het oog op morgen. VOO. 0.02-7.00 Veroni ca's Oh, Wat een nacht, met om 0.02 De stemband. 2.02 De zwoele zomernacht. 5.02-7.00 Ook goeie- morgen. Radio 2 na 18 uur AVRO: 18.04 AVRO Radiojour naai. 18.30 Hersengymnastiel Light. 19.03 De burgemeester is ja rig. 20.03 Hollands welvaren 21.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS 18.04 De avondspits. VOO 19.03 Slenders en van Inkel. 22.03 24.00 Countdown café. Radio 4 na 18 uur NOS 18 00 Nws. 18 02 Musica no va Gaudeamus Muziekweek 1990. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nws. 20.02 Internationale Gaudeamus Muziekweek. Radio Kamerork. en formatie Omroepkoor met contra bas. 22.30 NOS Jazzgeschiedenis. 23.00-24.00 NOS jazz. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. VPRO: 18.10 Paulus de boskabouter. PP: 18.020 Uitzending dvan de P.v.d.A. NOS: 18.30 Homonos. 19.00 Progr. voor, allochtonen. EO: 20.30 De bijbel open. 20.55 Schoolagenda. 21.10 Christenen in Israöl. 21.30-22.00 Als mensen veranderen. OMROEP RIJNLAND 17.00-17.30 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag 19.00-20.00 Leiden lokaal 20.00-21.00 Voorspel (sport) 21.00-22.00 Getto Tone VLOK 07.00-16.00 Non-stop muziek 16.00-17.00 Zeewind, alg. info, muziek en weerbericht ret van en met Dieter Hilde- brandt. (herh.). 11.50Besser essen in Deutsch- land, culinair magazine. Van daag: De keuken tussen de zee- èn (2). (herh.). 17.45 Raumschiff Enterprise - Das nSchste Jahrhundert, serie met Patrick Stewart, Jonathan Frakes. Levar Burton e.a. Afl.: Der Machtige. Aansl.: Hol Dir die Sonne auf den Tisch, culinaire serie. Vandaag kookt Paul Urchs: Soupe au Pistou, groente soep met basilicum. 18.25 Raumschiff Enterprise - Das nflehste Jahrhundert. Vervolg. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 heute. 19.30 Auslandjournal, reportages van buitenlandcorrespondenten. 20.15 Aktenzeichen: XY...unge- löst, de politie vraagt hulp aan de kijkers om onopgeloste misda den op te lossen. Presentatie: Eduard Zimmermann. 21.15 (S) Welt der Mode. verslag van de nieuwe herfst-wintermo- de 1990/91. 21.45 heute-joumal. 22.10 Aspekte, cultureel magazi ne. Vandaag: Wird das Leben in der Stadt unbezahlblar? Repor tage over de gevolgen van het steeds duurder worden van woonruimte in de grote steden voor de stadscultuur. Presenta tie: Hannes Keil. 22.50 Die Sport-Reportage, met o.a. voetbal: Bundeslmga. 1. Bayem München-FC Kaiserslau- tern. 2. Borussia Dortmund-VfL Bochum. 3. Bayer Uerdingen- VfB Stuttgart. Presentatie Amim Basehe 23.15 Aktenzeichen XY unge- löst. kijkersreacties 23.20 Eme zuviei im Harem (John Goidfarb. please come home). Amerikaanse speelfilm uit 1964 van J Lee Thompson. Met Shir ley MacLame. Peter Ustinov. Ri chard Drenna e.a De sukkelige spion John komt in een harem te recht. De razende reportster Jen- 17.00-18.00 Wie het weet mag het zeggen, disc progr 18.00-19.00 Gounsmoke, coun- trymuziek 19.00-20.00 Sport, terugblik en voorbeschouwingen 20.00-21.00 Strafwerk, moderne grammofoonplatenmuziek VRUDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS 7.07 TROS Nieuws show. (7.30 Nws.). 12.05 TROS Aktua zomer. (NOS: 12.30 Nws. 12.55 Medede lingen t.b.v. land en tuinbouw). NOS: 14.05 TROS Aklua sport. (17.05-18.10 TROS actua. 17.30 Nws.). Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur meuws. VARA: 7.04-16.00 VARA's vrije zaterdag, met om: 7.04 De opening; 9 04 De ronde van Hilversum; 11 04 Bal op 't dak. 12 04 Spi|kers met koppen; 13 30 Over de rooie 14.04 Wie in 1 Nederlands wil zingen. 15.04 Ty pisch Hollands. KRO: 16.04 Zin in muziek. 17.04 Glas in lood. ny achtervolgt hem tot daar toe, maar hij moet haar tegen de al te opdringerige sjeik beschermen. 00.55 heute. ZATERDAG 08.30 Nachbarn in Europa, actuali teiten in het Turks, Spaans en Servo-Kroatisch. 09.00 Heute. 09.03 Schlösser und Görten in der DDR: culturele serie over kaste len en beroemde tuinen in de DDR. Vandaag: Das Gartenhaus an der Hm, documentaire over Goethe aan het hof van Weimar 09.45 (S) Let's move, gymnastiek. Afl. 16. 10.00 Heute. 10.03 Auslandsjournal. 10.45 ZDF-info Gesundheit, me disch magazine. Vandaag. Na tuurlijke geneeswijzen. Presen tatie: Ralf Schneider. 11.00 Heute. 11.03 Nachbarn in Europa, inter nationaal magazine. Gast: Jas- mina Kitanovic 12.35 Diese Woche, weekover zicht (met ondertiteling voor doven en slechthorenden). 12.55 Persoverzicht. 17.30 Mit Telekolleg II zur Fachhochschullreife. 18.00 Hallo Spencer, jeugdserie. Afl.: Aus dem Urlaub zurück. 18.30 Der Abend in West 3. pro gramma-overzicht. 18.33 Die Sklavin Isaura, Brazi liaanse serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Afl. 20. Met: Lucélia Santos, Rubens de Falco, Gilberto Martinho ea. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorl. 20.00 Querköpfe: Lars Brandt, portret van deze schilder, schrij ver. dwarsligger en zoon van Wil ly Brandt. 20.45 Buchladen. magazine over onlangs verschenen boeken Presentatie Manuela Reichart. Radio 3 voor 18 uur NOS eik heel uur meuws. NCRV 7 04 Rabarbara 8 04 Drie voor ne gen. 9 04 Gospelrock. 10.04 Pops- jop. 12.04 Paperclip. 14.04 Popsta tion. 16.04 NCRV-zaterdag-sport. Radio 4 voor 18 uur AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Wakker worden... (8.00 Nws.). 8.02 Klan- quarel... 9.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11 00 On der uit de kast. VOO: 12.00 Muziek voor miljoenen; City of Birmingham Symphony Orchestra met viool en piano. NOS: 13.00 Nws. VOO: 13.02 Veronica Klassiek: Tsje chisch Filharmonisch Orkest met pianoduo. 14.20 Veronica Kamer muziekserie 89/90 Muz voor strij kers 15 00 Lang leve de opera! Festival Oude Muziek 1990 Rodel- inda, opera van Handel. Uitgevoerd door La Stagione Frankfurt o.l.v. Michael Schneider met sol. Radio 5 voor 18 uur NOS 6.30-6.50 Scheepv - en marktber. en uitgebreid weerber 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief 9.25 Waterstanden RVU 9.30 Werken aan werk. NOS: 10.00 Hollandse 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 ZAK, weekoverzicht. 22.30 Initiativen. Vandaag: Gesunde Luft für unsere Kinder, reportage over moeders uit Mün- chen die in het geweer komen te gen milieuvervuiling, 22.45 Politische Dokumentatio- nen: Nicht wird mehr so sein reportage over de invloed van de Wende op het journalistiek ge halte van de Leipziger Volkszei- ZATERDAG 09.45 Wer rastet, der rostet, gym- nastik. Afl. 11 10.00 Briefe aus Italien, 5-delige serie reisimpressies over Italië. Afl. 4: Parma - oder Alles um Lie- be. 10.30 Breizh - La Bretagne actuel- le, cursus Frans. Les 4. (herh H.OOAvec plaisir, cursus Frans, (herh.). 11.30 Aus Forschung und Lehre 1 Comett Arbeitnehmer und Technik in Europa. 2 FOKS: Kommunikation und Schrift - überkommene Relikte. 17.35 Gentle Ben, 15-delige jeugdserie. Met: Dennis Weaver, Clint Howard e.a. Afl. 13. 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 The Lowdown, 6-delige se rie waarin kinderen over hun ei gen leven vertellen. Afl. 6: Hot off the press, (herh 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, lan Smith, Craig McLachlan e.a. 19.C0 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.40 Only fools and horses, co- medy-serie met David Jason. Afl.: Big 8rother (herh.). 21.10 The generation game 22.00 Nieuws 22.28 Regionaal nieuw9 en weer- nieuwe EO 10 15 Muzikale frul- mand. 11 15 Tijdsem thema NOS 12 00 Nws EO 12 05 Meer dan een lied alleen 112.44 EO-Metter- daad hulpverlening. 12.45 Vragen naar de weg. NOS: 13.00 Nws. EO: 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). AVRO: 14 00 1008 kHz wereldmuziek. 16 00 Mmjon: De impresario. EO 17 00 Licht en uitzicht. INFORMATIE VAN DE RIJKSOVERHEID 17.45 Postbus 51, Nederlandse Antillen en Aruba. NOS: 17.55 Mededelin gen en Schippersberichten. RADIO WEST 06.00-09.00 Mogge provincie! (met daarin onder meer West- meuws half acht) 09.00-12.00 Maatwerk 12.00-13.00 Westnieuws 12 uur 13.00-13.30 Landelijke en inter nationale actualiteiten 13.30-14.00 Radio West op ver zoek 14.00-16.00 Tsjonge jonge 16.00-17.00 Het gesprek van de dag 17.00-18.00 Westnieuws 5 uur bericht. 22.30 Casualty. 13-delige zieken- huissier. Afl 1. 23.20 Omnibus, cultureel magazi ne. Vandaag: John Malkvich. 00.20 Gorby Park, Amerikaanse speelfinlm uit 1983 van Michael Apted. Met: William Hurl, Lee Marvin, Brian Dennehy e.a. 02.25 Weerbericht. 02.30 Einde. ZATERDAG 07.40 Open University. 08.30 Playdays. Aansl. The Mup- pet Babies, tekenfilm, (herh.) 09.15 The 8.15 from Manchester, gevarieerd magazine live vanuit Manchester. Presentatie Ross "si' i Charlotte Hindle. 11.55 Tekenfilm. 19.00 Atletiek. Europese Grand Pnx vanuit Athene 20.45 What the papers say, pers overzicht. 21.00 Roux Brothers, culinair ma gazine met de Roux-broers. Aft.: Short crust and choux pastry, (herh.). 21.30 Gardeners' worfd, tuinier magazine. Presentatie: Geoff Hamilton en Anne Swithinbank. 22.00 Naked video, sketches en comedy, (herh.). 22.30 An inner country. 23.20 Talking to myself. Afl. 1: Enoch Powell. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht, 00.20 (ZW) While the city sleeps, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Fritz Lang. Met Rhonda Fle ming, Dana Andrews, e.a. 02.05 Einde. Eurosport 18.00 Grand prix atletiek, live fina le vanuit Athene. 19.00 Eurosporlnieuws. 20.00 Grand prix atletiek, live fina le vanuit Athene, vervolg. 20.30 Wheels, deel 7. 21.00 WWF worstelen, 22.30 Aurosport F1 grand prix van Monza. Italië trainingsronden en blik achter de schermen. 23.00 TRAX. sportmix. 01.00 Europees open golfkam- pioenschap vanuit Sunningdale. 3E XE land. ZATERDAG 07.00 Sky: Barrier Reel 07.30 Sky The Ftying Kiwi. 06.00 Sky Fun Factory. 10.00 The winning formula, voet balcursus. 10.30 Autosport Grand Prix van Italië voor F1. trainingsronden H.OOTrax: sportmix. Super Channel 17.30 On the air, live show met Eu ropese concertagenda. 20.00 The mix 21.00 Musk: Night, met om 21 00 Concert special, met The Blow Monkeys 22.00 Nieuws en weerbericht 22.15 Concert special, met Cherry Bombz. 23.15 Snub. 23.45 The Mix. 00.15 Nieuws en weerbericht, 00.30 The Mix 01.30 Time Warp 01.45 Late Night Mix. 07.00 Closedown. ZATERDAG Sportnet 17.00 Autosport: F3000 vanuit Bir mingham. 18.00 Speedwayt: World Team halve finales vanuit Zweden 19.00 Programma-informatie. Aansl. VS Pro boksen. 21.00 Go, Nederlands auto- en motorsportmagazine. 20.30 Spaans voetbal. 22.30 Go, Nederlands auto- en motorsportmagazine. 23.30 Speedbootraces EK vanuit Guernsey 00.30 Railysport: Transpana auto- en motorrally. 01.30 Major League honkbal "90, 03.30 Spaans voetbal 05.00 Golf. VS PGA Greater Mil waukee open vanuit Wisconsin. 07.00 Bowlen Europese Cup vanuit Wenen. 08.00 Einde. ZATERDAG 07.00 Bowlen Europese Cup 1990 vanuit Wenen. 08.00 Railysport Transpana auto- en motorrally. 09.00 Bowlen Europese Cup 1990 vanuit Wenen 10.00 Tennis US pro Boston Kam pioenschappen. 12.00 Spaans voetbal 18.00 La chasae aux trésors 19.00 La route des vacances. 19.30 TV5 Inlos et métèo. 19.40 Des Chiffres et des Lettres 20.00 c'Est voir 21.00 Aventures et voyages 22.00 Journal Tèlévisó et Météo. 22.35 Ciné club Lac aux dames. 00.10 Divan 00.35 Fin de programme ZATERDAG De kabolkrant van het Leidsch Dagblad is dag en nacht (uitge zonderd de avonduren van 18.00-23 00 uur en za. en zo van 18 00-01 00 uur) te zien op ka naal 2. De kabelkrant biedt be richten uit de reg-o. binnen- en buitenland, sportnieuws, aan kondigingen. advertenties en weerbericht. De kabelkrant is in 107 000 ge zinnen m Hiiiegom. Katwijk. Lei den, Leiderdorp, Lisse, Noord- wtjk. Noordwijkerbout, Oegst geest. Ri|nsburg, Sassenheim Valkenburg. Voorhout. Voor schoten. Warmond en Zoeter woude te ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 27