Agassi opnieuw bij de laatste vier 'Voor je het weet heb je een kaart te pakken 'RCL heel anders dan Voorschoten' UVS troeft Leiden op alle fronten af Har Meyer zorgt voor enorme verrassing VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1990 PAGINA 21 Boendermaker thuis op Adegeest Van onze redacteur Rob van der Zanden LEIDEN - SV Voorschoten ontvangt morgen RCL en heeft dus het thuisvoordeel, maar de bezoekers beschikken over een min stens zo belangrijke psychologische voorsprong. Vorige week na melijk deelden de Leiderdorpers in eigen huis al een tik uit aan de Voorschotenaren in het districtsbekertoernooi. Na een 1-1 gelijk spel zegevierde de ploeg van Theo de Waard via de penaltystip. Voorschoten-speler Ruud Boendermaker - hij verdedigde acht jaar de RCL-kleuren - scoorde in de wedstrijd en in de penalty reeks, maar kon de uitschakeling door zijn oude makkers niet voorkomen. Op de thuisbasis mag de 30-jarige middenvelder mor gen de zaken rechtzetten. De term 'oude makkers' moet overi- het verleden nog wel. Toen ik vorige gens met een korrel zout worden ge- week een strafschop moest nemen nomen. Van de spelersgroep die voor de beker op Ron Sinteur (kee- Boendermaker meemaakte in zijn per van RCL, red.) merkte ik dat periode op De Bloemerd zijn er niet weer. Dan roepen de mensen achter veel meer over. De meeste RCL'ers het doel 'Ron, deze moet je zeker van dit moment heeft hij niet van stoppen'. Dat is wel geinig", nabij meegemaakt. Als hij ze mor gen treft, gaat er geen schok van herkenning en emotie door hem heen. Wat ben jij nou diep in je hart, een RCL'er of gewoon een Voorschote- naar? "Een Voorschotenaar toch wel. Ik Maar een ontmoeting tegen je ben begonnen bij Randstad Sport oude club geeft toch wel iets extra's? toen ik jong was. Op mijn zeventien- "Natuurlijk, dat blijf je houden, de ben ik naar RCL gegaan. Daar Maar het zijn geen overdreven sen- belandde ik al vrij snel in het eerste, timenten die opeens naar boven ko- Vier jaar later ben ik voor twee sei- eens lekker oversteken met de bal men. Ik wil elke wedstrijd winnen zoenen naar Randstad Sport terug- aan de voet. Dat was er bij Voor- en dit is er een van. Een beetje leeft gegaan, maar dat niveau viel me schoten niet meer bij. En ik was na- toch tegen. Daarom heb ik er nog tuurlijk ook nooit een spelverdelen- vijf jaar RCL aangeplakt". de speler geweest in de eerste klas se, meer een verdedigende midden- Je hebt de neergang in Leiderdorp velder. En door het niveau van an dere spelers bij RCL groeide ik zelf ook tot grotere hoogte. Bij Voor schoten kreeg ik natuurlijk minde re spelers om me heen en dan is het wel effe wennen. Het balletje wil dan wel eens wat minder op maat komen als je diepgaat". Andries Wendt en de schorsingen Van onze redacteur Herman Joustra LEIDEN - De overschrijvingsperiode in het amateurvoetbal staat bijna altijd wel garant voor een aantal verrassingen. Spelers die de nodige clubliefde wordt toegedicht pakken dan plotseling hun biezen en verkassen najaren naar een andere club. Voor één van de jongste surprises zorgde Anries Wendt, naar verluidt een Noordwijker in hart en nieren, die zich aanmeldde bij Rijnsburgse Boys. De 26-jarige verdediger kan morgen meteen aan de bak. Zijn nieuwe club bindt dan thuis de strijd aan met zijn oude. Een echte kustkraker dus, waarin het ongetwijfeld weer hard zal toegaan. Dat was een verrassende stap, je het doet me wel wat. Maar er is overgang naar Rijnsburgse Boys Had je het niet Noord wijk? moeilijk hoogte van te krijgen, het naar je zin bij is een nieuw team. Ze schijnen in elk geval een goede aanval te heb- Boerebach kiest voor Roda JC dus van nabij meegemaakt? "Ja, hoewel ik ook goede jaren heb gehad. Vooral toen ik weer te- KERKRADE (ANP) - Michel Boere- fugkwam van Randstad Sport ging verschillen blijven bestaan. RCL blijft voor mij toch de club met de voornamelijk technische voetbal lers. Waarbij de gezelligheid ook be langrijk is. Dat breekt de ploeg in de wedstrijd wel eens op. Voorschoten zelf is meer een karakterploegje". gewoon bij "Zeker wel, ik heb er vanaf mijn ben. Ze staan op scherp, dat jeugd gevoetbald, waarvan onge- zeker. Eelman hoeft ze niet te moti veer de laatste tien jaar in het eerste, veren, maar dat geldt voor ons na- maar er vertrokken veel spelers bij tuurlijk ook". Noordwijk. Er werd een compleet nieuwe ploeg opgezet, het oude elf- Je hebt liever een andere tegen- tal viel uitelkaar. Zelf wilde ik ook stander. Speelt daarbij nog mee dat wel eens wat nieuws. Het was tijd je oude ploegmaat Leonard van voor een uitdaging. Ik heb zelf het Utrecht je in een interview een over- diploma oefenmeester 1 en wilde nu ^°per noemde? wel eens een andere trainer aan het "Hij noemde het geloof ik zelfs werk zien. Bovendien heb ik bij landverraad. Het leeft daar wel bij Rijnsburgse Boys meer kans op Noordwijk, maar het doet me niets, succes". Je verwacht zoiets van supporters, niet van spelers. Zeker niet van Leo nard. Hij hing nog bij mij aan de bel of ik misschien een club voor hem Ben je dan niet een jaar te laat t. gaan? Het succes van vorig jaar is "Die prestatie van het vorig sei- Seen spelbepalende speler. Ik scha- zeker te herhalen. Er lopen kei de spits uit en bemoei me een spelers rond die een wedstrijd kun- beetje met de opbouw. Meer niet. Andries Wendt nen beslissen: Ron Carli, Leon Misschien dat ze me iets harder aan Vonk. Bij Noordwijk hebben we die pakken dan normaal, maar dat zou spelers al jaren niet gehad". ik logisch vinden' Ga jij dat ook doen? Je staat be door PSV verkocht. De 26-jarige keer tweede geworden achter IJs- Boerebach, die eerder bij Roda selmeervogels. Daarna is het berg- speelde, doet vrijdag mee in het afwaarts gegaan met RCL. Toen we competitieduel tegen Volendam. degradeerden had ik al besloten om Hij mag niet uitkomen in de eerste naar Voorschoten te verkassen", ronde van het UEFA-bekertoer- nooi, waarin Roda is gekoppeld aan Na eenperiode op het hoogste Monaco. amateurniveau kon je het zeker met Roda JC verkocht Boerebach twee vingers in de neus af op het ni- voor aanvang van vorig seizoen veau van Voorschoten dat toen nog voor ruim anderhalf miljoen gulden klasse speelde? aan PSV. By de toenmalige lands- Dat-denk je dan. maar dat valt in kampioen kwam hij weinig in actie. Praktijk toch vies tegen. Ik had Vóór de huidige voetbaljaargang natuurlijk aardig wat ervaring op zag hij de kansen op een basisplaats gedaan. Maar in de lagere klassen verder verkleinen, toen PSV de was het toch niet zo makkelijk alle- Roemeense international Popescu *paal- Je wordt met dingen gecon- aantrok. Tijdens het Amsterdam- fronteerd die je op eerste klasseni- toernooi was de maat voor hem vol. veau niet tegenkomt. Kleine veld- Boerebach werd tegen KV Meche- Jes> slechte grasmat en vooral direc- len gewisseld, nadat hij eerder was tegenstanders die je constant op ingevallen. Bovendien baalde hij Jf hP zitterV Die gasten krygen van van het feit dat hij geen kans kreeg trainer de opdracht om heel kort zich te bewyzen als libero. Bij Roda te dekken. In de eerste klasse lag de scoorde hij op die plek vijftien keer handelings.snelheid weliswaar veel in het seizoen voor het vertrek naar h°Êer> maar je kon toch ook wel PSV. Roda probeerde eerder dit sei zoen Boerebach te huren. De club leek het eens met PSV over de huursom van drie ton, maar de over gang ging uiteindelijk toch niet door omdat PSV opeens meer vroeg. Trainer Jan Reker toonde i zich donderdag verheugd met de onmiddellijke komst van Boere bach. De transferprijs is niet be kend gemaakt. •De wedstrijd tussen Leverkusen en FC Twente, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker, is vanwege rechtstreekse tele visie-uitzending vervroegd. De ploegen ontmoeten elkaar op 19 september in de Bondsrepubliek al om 18.30 uur. FC Twente mist in Le verkusen in elk geval Mrkela, Schmidt, Nielsen en Peeper. Nu spelen beide clubs op hetzelfde naar mijn zin en bij RCL zaten te Je weet in elk geval als geen ander RCL. Maar ik blijf toch maar ge- wat je kunt verwachten tegen kend als een keiharde speler. woon hier. Ik heb het hier enorm Noordwijk. Is dat een voordeel? 'Ik speel liever tegen een andere weinig voetballers die ik nog her- ploeg moet ik eerlijk zeggen. Ik heb Soms kan het beter zijn hem door te laten lopen en hem het duel met de keeper aan te laten gaan. Als je dik voorstaat bijvoorbeeld. Bovendien moet ik toch een keer wijzer wor den. Soms zet ik een actie in en ter wijl ik bezig ben denk ik al: dit kan helemaal niet. Dan is het al te laat' kende uit mijn tijd". er natuurlijk zo lang gespeeld, dus LEIDEN - In de tweede ronde van de districtsbeker heeft UVS gisteravond op eigen terrein za terdagtweedeklasser op alle fron ten afgetroefd. In tegenstelling tot twee weken geleden, toen de twee clubs elkaar vriendschappe lijk bestreden, had Leiden hele maal niets in te brengen. UVS won na een ruststand van 3-0 met 6-0. Het was Hans de Kruijs die zijn ploeg in de eerste helft de weg wees. Na een periode van aftasten scoorde De Kruijs in de vijfen twintigste minuut het openings doelpunt. Het tweede en derde doelpunt kwam ook op naam van De ló*uijs, die daarmee een onver valste hattrick scoorde. In de tweede helft ging de Leid- se hoofdklasser in het zelfde hoge tempo verder. Gerry Jansen, Wout Holverda en Frank Roosa bepaalden de eindstand op 6-0. In de slotfase zorgde Marcel El- lert nog voor een merkwaardig in cident. Hij maakte op de rand van het strafschopgebied een overtre ding op de doorgebroken Arthur van Orssagen. Ellert werd door de scheidsrechter weggezonden - ge heel in overeenstemming met de nieuwe KNVB-regels - maar ver dween in de Leiden-muur. Dit ontging de scheidsrechter kenne lijk, want pas vyf minuten later had hij in de gaten dat Ellert nog steeds deelnam aan de wedstrijd. Toen kon hij alsnog inrukken. dag al bij Quick Boys. Je hebt zo een kni kaart te pakken. Vorig jaar was het JJcLlVClRJaUCI naar Olympique Becker na valse start sterk op dreef Goalball-toernooi De Sleutels LEIDEN De Leidse sportvereni ging voor gehandicapten De Sleu tels organiseert het vierde integra tie goalball-toernooi. Morgen ne men daaraan in het universitair sportcomplex aan de Einsteinweg twaalf ploegen deel, voor het groot ste deel onbekend met gehandicap tensport. Goalball, dat geblinddoekt wordt gespeeld, is populair bij visueel ge handicapten, maar wordt ook door anderen beoefend. Het toernooi be gint om 10.30 uur, wordt om 15.00 uur onderbroken voor een promi nenten-wedstrijd en is om 17.00 uur afgelopen. Dan reikt wethouder Hettinga de prijzen uit. De toegang is gratis. NEW YORK (Reuter) - Andre Agassi heeft zich als laatste gevoegd bij de halve- finalisten van het US Open. De 20-jarige Amerikaan treedt zaterdag aan tegen de Westduitser Boris Becker. Agassi versloeg in een eenzijdig duel Andrej Tsjerkasov uit de Sovjetunie. De par tij duurde nog geen twee uur: 6-2 6-2 6-3. De andere halve finale gaat tussen de Amerikanen John McEnroe en Pete Sampras. Het is de derde achtereenvolgende dergelijke marathon. Voor het eerst te maken met een lichamelijke in-* keer dat Agassi op Flushing Mea- sinds 1985 zal er tenminste een zinking. De lichtvoetigheid, waar- dow de laatste vier bereikt. Voor de Amerikaan in de Finale staan. Als mee hij achter de onmogelijkste McEnroe, viervoudige winnaar van ballen aanjoeg, was verdwenen, het toernooi maar nu niet geplaatst, Becker wist daar wel raad mee. Na gelegenheid had de jongeman uit Las Vegas, die zich graag kleurig uitmonstert, zijn baard verwijderd Van halve-finalisten had Agassi, als vierde geplaatst, veruit de lichste klus. „Ik speelde vandaag tegen ie mand die geen ervaring heeft op dit zondag de titel opeist, zou dat een 156 minuten spelen dwong hij op fraaie bekroning zijn van opzienba- het derde matchpoint de Ameri- rende terugkeer. De dreiging voor de Amerikanen bij hun „eigen" Flushing Meadow kaan tot capitulatie. Van de eerste drie van de wereld- Het was vrij gemakkelijk kpmt nog altijd van Becker. De als 1St hem te overdonderen. Als ik tegen tweede geplaatste Westduitser ver- Becker net zo foutloos speel, maak oorloofde zich vanochtend tegen ik een aardige kans". Marathon Krickstein een valse start. Met 3-6 6- ron6e. Voor Ivan Lendl was de 3 6-2 6-3 hield hij zijn als negende kwartfinales het eindpunt. Voordat geplaatste tegenstander eronder. Becker vorig jaar de Open Ameri- T kaanse titel op zijn naam bracht, iln de klamme hitte leek het aan- drong hu in i986 door ,ot de ha]ve fma]es vankelyk of Beckers motoriek ty- eerste set aan de Amerikaan Aaron dens het inspelen oververhit was Krickstein afstaan, maar kwam ver- geraakt. Hij zweette niet, hij kookte, volgens niet meer in problemen. - - - volgens niet meer in proDlemen. ftjj baalde schold zichzelf, rea- "h Vorig jaar werkten Agassi en Bec- Eeerde zjch af od de scheidsrechter w»odbridge die nog nooit eerder i.o rvr»-,,,.r.i1,^gceruc £n.o <u up ue suiciusreLiiici campnünpp rfpn wnnnpn Pistprpn ker tijdens een Davisbekerontmoe- ting een vijf-setter. Becker, die die partij won, verwacht opnieuw een ^en. Zeker njet met de krachtpatse- Nieuwe trainer voor Leiderdorp Kans De blessuregevoelige Krickstein -. - j had in vier onmoetingen tegen Bec- basketbalverenigmg Leiderdorp er Ook voor de vrouwenploeg, die ker zejfs geen set gepakt. Maar nu samenspeelden, wonnen gisteren de mixed-titel van de Open Ameri kaanse kampioenschappen. De 27- ™el.ue jarige Smylie en haar acht jaar jon- ru, waarmee hu de Australiër Cahill J versloegen deJ a]s Jeer- er de vorige ronde in vyf sets onder g£plaatste Sovjetrussisch/Ame- had weten te houden. rikainse dubbel Natalja Svereva- /Jim Pugh voor nog geen zesdui zend toeschouwers met 6-4 6-2. nog in geslaagd om in de persoon lange tijd een zelfde lot boven het van Anthony Campbell een nieuwe hoofd hing, hoopt het bestuur één werkzaam was bij Lokomotief, zal persoon wilde het bestuur wijselijk - juniorentoernooi. Het Australische zun tegenstander dusdanig onge- J dat 42.500 dollar mocht de- KtZSfJ* Kricksteininviersets. kaanse kampioenschappen open gingen voor professionals. De VirginiaWadeenBettyStove.de nooi. Ook ditmaal won Wade. Sa- 4 het Australische Margaret Court en de Wimbledon-finalistes van dertien men met Wendy Turnbull versloeg begin van de tweede set opnieuw Marty Riessen waren de Jaar geleden, troffen elkaar in de zij Olga Morozova en Betty Stove zyn service afgaf, maakte het gevoel eersten jn jggg halve finales van het senioren-toer- met 6-4 6-4. van een naderende sensatie zich meester van de 19.000 toeschou wers. Het leek erop of Krickstein zijn nogal brutale uitspraak: „Ik kan met kerels als Becker en Lendl best meekomen" zou bevestigen. "Ik speel in elk geval mijn eigen partijtje. Maar met de nieuwe kaar- tenregeling moet ik op mijn tellen passen. Dat zag je afgelopen zater- >ij Quick Boys. Je hebl pakken. Vorig jaar voor mij al spelen-schorsing-spe- len-schorsing. Die kaarten liep ik vaak op door ouwehoeren tegen de scheidsrechter, irritatie. En natuur lijk door zware overtredingen. Bui- MARSEILLE (AFP/Reuter/DPA) ten de lijnen kan ik daar heel nor- Franz Beckenbauer heeft voor twee maal over praten. Dan kan ik pre- seizoenen getekend als technisch cies vertellen wat ik goed en wat ik directeur van de Franse voetbal- fout heb gedaan. Ik moet nu goed kampioen Olympique Marseille oppassen". Dat heeft clubvoorzitter Bernard Tapie donderdag bekend gemaakt Je denkt er dus nu echt bij na? Franz Beckenbauer werd op 8 ju "Natuurlijk. Nou ja, buiten het li, als teamchef van de nationale veld in elk geval, in de wedstrijd ploeg van de Bondsrepubliek, we- niet. Arie Kurver waarschuwde ie- reldkampioen dankzij een zege van dereen al. Je hebt er rekening mee 1-0 op Argentinië.Volgens het be te houden, zei hij. Het hangt nu richt van Tapie blijft de huidige trai sterk van de stand af of je een tegen- ner van Olympique, Gérard Gili, ge- stander neerhaalt of vast houdt, woon in functie. Wel neemt Becken bauer Holger Osieck mee die zich tot voor kort vooral met de conditie van de internationals bezig hield Ook Osieck tekende voor twee jaar Het is mogelijk, dat Beckenbauer na afloop van de contractduur ver huist naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse voetbalbond ziet in de 45-jarige Zuidduitser de ideale man de organisatie van de wereldtitel strijd in 1994 (VS) te steunen en eventueel een rol te spelen als tech nisch directeur van de nationale ploeg. Beckenbauer liet weten de Fran se titel te willen verdedigen (Mar seille heeft drie punten voorsprong) en een poging te wagen de Europa Cup 1 te veroveren. Dat is een Fran se club nog nooit gelukt. Volgens het Westduitse persbu reau DPA gaat Beckenbauer ruim twee miljoen gulden per seizoen verdienen. Bert Samson vervangen. nog niets kwijt. Lange tijd zag het er dreigend uit Luba Toiimooi voor de mannenploeg van Leider- In de eerste ronde van het Luba dorp. Het vertrek van Samson leid- Tournooi heeft titelverdediger Fes- de een ware exodus van spelers in. to BW 2 gisteravond in de Leidse Zevenhoven en Martin Hoogen- farendsveen. De 20 punten achter- de vereniging trouw. Even werd er problemen te komen. Dunkinn ver door het bestuur zelfs overwogen loor welliswaar met 92-83, maar kon le talentvolle jeugdspelers en de teams goed aan elkaar gewaagd. Na Becker fouten af en na 43 minuten speeltijd had hij de eerste set (6-3) binnen. Toen de Westduitser in Maar Becker is juist bemand, die OEGSTGEEST - Op het tennis- het voor mogelijk gehouden dat Capellen, waarna hy de pyp aan dat soort kritieke situaties, op toernooi van OLTC heeft Har Meyer Meyer erin zou slagen om de in het m* zijn best is. Na precies zestig minu ten spelen kwam bij een achter stand van 0-2 de ommekeer. Met tweede geplaatst in het mannen- mannenenkel C als tweede ge plaatste Van Offeren beentje te lich ten. Toch slaagde de voorzitter Maarten gaf. De in het vrouwenenkel C als vierde getipte Van Zuuren slaagde er niet in om het kwartet halve fina- mokerend geweld nam hy het ini- enkel C, terug te wijzen met 6-3,6-4. Unicum daarin en dat kostte niet listes te completeren. Davelaar mag tiatief over en toen hij even pauze In het vrouwenenkel C moest de als nam om diep adem te halen, had hij vierde geplaatste Inge van Zuuren veel moeite: 6-3, 6-4. MSV afkomstige center Rob Beekhuis, bieden voor de enhou- siaste Campbell voldoende per spectief. Wellicht dat er binnenkort 25-27 ruststand waren het uit eindelijk de Hoofddorpers die aan het langste eind trokken: 55-54. HAROLD VAN BIEMEN veertien punten achtereen gemaakt het afleggen tegen Grace Davelaar: en leidde hij met 4-2. Krickstein kon 6-2, 7-5. de ontketende Westduitser niet vol gen. De Amerikaan kreeg daar naast, toen hij in de vierde set een voorsprong van 3-0 had bevochten, de herfst van zijn tenniscarrière alsnog een revival. Niemand had meer aan zeuren", meende Van der nu proberen de eindstryd te berei ken via Joan Zonnevylle. In het mannendubbel C slaagden Jack Manuputty en Adne Talakua er niet in om het favoriete koppel Gjalt Lucassen/Ad Vreeswijk on- bal. "Op mijn leeftijd ga ik daar niet deruit te halen 3-6, 1-6. Arnold van der Capellen hield te gen Jan Mens de eer aan zichzelf. Bij de stand 6-6 in de tweede set ont- De Leidse huisarts Meyer beleeft stond er wat onenigheid over een MARTIN HOEKSTRA ■^PORT" 3 OP VRIJDAG 14.40-16 50 BBC 2 Golf Open Europese kampioenschap m Sunningdale. 15.00-16.00 EURO: Paardesport dres- 16.00-17.00 Sportnet Rallysporl Europe se kampioenschappen. 16.00-18 00 EURO Europees Open Golf- kampioenschap vanuit Sunningdale. 16.50-19.00 BBC 2 Golf Open Europese kampioenschappen m Sunningdale 17.40-18.00 Ned 1 Interpolis verslag van het schaaktoernooi in Tilburg. 18 00-19 00 EURO IAAF GP Atletiek, fi nale in Athene 18.00-19.00 Sportnet Speedway: vanuit Zweden 19.00-20.00 EURO Eurosportnews 19.00-20.30 Sportnet VS Pro Boksen 19 00-20.45 BBC 2Atletiek IAAF finale in 20 00-20 30 EURO IAAF GP Atletiek, fi nale in Athene 20.30-21.00 EURO Wheels: wielermaga- 20.30-22.30 Sportnet Spaans voetbal 21.00-22.30 EURO Worstelen 21.33-22.00 Ned 3 Stud» Spon atletiek (IAAF finale in Athene) 22.00-22 50 RTL Anpfrft voetbalshow 22 30-23.00 EURO Autosport Formule I GP van Hal» 22.30-23 30 Sportnet Go: auto- en motor sportmagazine 22 45-23 45 Ned 3 Stud» Sport: atletiek (IAAF finale m Athene) 22.50-23.15 Did 2 Spon-Reportage Bun- desiigavoetbal (Bayern Munchen-FC Kaï- serslautern. Borussia Dortmund-VIL Bochum en Bayer Urdingen-VfB Stuttg art). 23.00-01.00 EURO Tra*: sportm.x 23 25-23 50 OW 1 Sportachau. 23.30-00.30 Sportnet Speedbootraces. 00 30-01.30 Sportnet Rallysporl 00.55-01.05 RTL V Match extra: wielren- 01 00-03.00 EURO Europees Open Golf- kampioenschap vanuit Sunningdale 01 30-03 30 Sportnet Amerikaans honk bal 03 00-04 00 EURO Eurosportnews 03 30-05 00 Sportnet Spaans voetbal 05 00-07 00 Sportnet VSPGAGoM ZATERDAG 07 00-08 00 Sportnet Bowlen 08 00-09 00 Sportnet Rallysporl 09 00-10.00 Sportnet Bowlen 10.00-12.00 Sportnet: Tenms OTB Inter- nabonal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21