Ik vind het hier wel 9 Terweeschool Oegstgeest krijgt grote opknapbeurt Boerderij Warmond gerestaureerd Fietster uit Voorschoten geschept door automobilist VOORSCHOTEN - Een 35-jarige fietsster uit Voorschoten raakte gis teravond even na zes uur gewond bij een aanrijding op de kruising Wijngaardenlaan/Statiohslaan in haar woonplaats. De vrouw kwam vanaf de Stationslaan en wilde de Wijngaardenlaan, een voorrangs- weg, oversteken. De auto, bestuurd door een 31-jarige man uit Den Haag reed op de Wijngaardenlaan in de richting van Wassenaar. De vrouw werd geschept. Ze werd met een hersenschudding, een gat in haar hoofd, een ge scheurd oor en een gebroken arm naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Pool gewond bij ongeval in Voorschoten VOORSCHOTEN - Een 32-jarige Pool raakte gistermiddag om drie uur licht gewond bij een ongeval op de kruising Wijngaardenlaan/Rou- boslaan in Voorschoten. De man fietste op de Rouboslaan en wilde de Wijgaardenlaan over steken. Hij belandde op de motor kap van een 46-jarige automobilist uit Alphen aan de Rijn die op de Wijngaardelaan in de richting van Wassenaar reed. De Pool had een hoofdwond, maar kon ter plaatse door een arts worden behandeld. Een politiewoordvoerder noemt het 'toeval' dat er twee keer op een dag een soortgelijk ongeluk op de Wijngaardenlaan is gebeurd. Er wa ren geen bijzondere weersomstan digheden die tot de ongelukken hebben geleid. FNV Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De afdelingen Zoeterwoude-Dorp en Zoeterwou de—Rijndijk van de bouw- en hout bond FNV zijn samengevoegd tot een afdeling. Beide afdelingen kon den niet langer zelfstandig blijven voortbestaan wegens een groot te kort aan kaderleden. De nieuwe af deling heeft bijna 100 leden. Beeldbepalende voorzijde gehandhaafd OEGSTGEEST - De verbou wing van de Gevers Deutz Ter weeschool ih Oegstgeest begint deze maand. De beeldbepalen de voorzijde van de schepping van architect Kraan aan de Ter- weeweg wordt nauwelijks ge wijzigd. Aan de achterzijde vindt het grote breek- en bouw werk plaats. De verbouwing is noodzakelijk vanwege de inte gratie van het vroegere kleuter en lager onderwijs in een basis school. De gymnastiekzaal aan de achterzij de van het in 1930 gebouwde pand, aan de Juffermanstraat, wordt afge broken. Op de fundamenten daar van worden twee leslokalen en een speellokaal gebouwd. In de hoek van de linkervleugel wordt een der de leslokaal aangebouwd. Ook in de rechtervleugel wordt een lokaal aangebouwd, dat kan worden inge richt als handenarbeidruimte. Het nieuwe schuine pannendak sluit aan bij het dak aan de voorzij de van het gebouw. De twee nieuwe ruimten aan de vleugels krijgen een plat dak en de verdieping blijft on gewijzigd. De nieuwbouw aan de Juffermanstraat sluit aan bij de 'oude' bouwstijl aan de Terweeweg, zodat een vrijwel symmetrisch ge bouw ontstaat. De totale kosten voor de verbou wing bedragen inclusief groot on derhoud bijna 1,7 miljoen gulden. Omdat de werkzaamheden veel overlast voor het onderwijs zullen veroorzaken worden de leerlingen van de Gevers Deutz Terweeschool dit schooljaar ondergebracht in het leegstaande gebouw aan de Kam perfoelielaan. In dit gebouw was vroeger de naar Haaswijk verhuisde Joris de Witteschool gevestigd. De bouwtijd bedraagt ongeveer negen maanden, zodat leerlingen en leerkrachten van de Terweeschool voor de aanvang van het volgende schooljaar hun vernieuwde pand aan de Terweeweg kunnen betrek ken. Aanvankelijk zou de verbou wing deze week al beginnen, maar omdat niet alle benodigde materia len zijn gearriveerd begint de aan nemer zijn werk waarschijnlijk pas over drie weken. Tot grote vertra gingen zou dit oponthoud niet lei den. De zolder van de Terweeschool wordt verhuurd aan particulieren. Kunstschilder Gerard de Wit heeft zijn atelier tijdelijk moeten ver plaatsen, maar hij zal na de verbou wing terugkeren. Momenteel expo seert hij in het gemeentehuis aan het Wilhelminapark een aantal wer ken onder de titel 'het atelier'. Ook de Nederlandse Vereniging van Mo delbouwers moet tijdelijk vertrek ken, maar hoeft haar modelspoor- baaan niet op te breken tijdens de verbouwing. De EHBO afdeling- Oegstgeest vertrek wel definitief uit het gebouw. De Terweeschool is in haar 60-ja- rig bestaan diverse keren stevig on der handen genomen. Nadat in 1963 het gymlokaal werd verbouwd, vond aan het eind van de jaren '70 een renovatie plaats en werd in 1983 een lokaal verbouwd. Een paar jaar geleden trok de Vereniging voor Openbaar Onderwijs VOO aan de bel bij de gemeente, omdat de school lokalen tekortkwam. De ver eniging zag met lede ogen aan dat de openbare school leerlingen moest weigeren wegens plaatsge brek. Meestal weken de afgewezen leerlingen niet uit naar een andere openbare school, maar naar het bij zonder onderwijs. Na jaren discussieren gaf de ge meenteraad van Oegstgeest in fe bruari van dit jaar het groene licht voor de integratieverbouwing. Vrij wel alle Oegstgeester politieke par tijen wilden een verbouwingsplan waarbij hét karakteristieke gebouw zoveel mogelijk gespaard zou wor den. Alleen het CDA verklaarde.'op puur onderwijskundige gronden' voorstander te zijn van nieuwbouw, maar de partij kon zich ook goed vinden in het standpunt van de rest van de raad. Als de nieuwbouw is voltooid wordt het schoolplein opnieuw in gericht. Zowel aan de Terweeweg als aan de Juffermanstraat zal een deel van het plein worden omge toverd in een plantsoen of een open bare speelgelegenheid. In het na jaar buigt de gemeenteraad zich over de vraag wat er precies met het schoolplein moet gebeuren. Voorschotens zwembad Het Wedde houdt open dag na verbouwing VOORSCHOTEN - Zwembad Het Wedde aan de Wagnerlaan in Voorschoten houdt 9 september van 9.30 tot 15.00 uur open dag. Op deze dag kunnen bezoekers zien wat er is veranderd na de op knapbeurt van twee weken gele den. In 14 dagen heeft het personeel van het zwembad de donkergroe ne kleuren vervangen voor 'vrolij ke' pasteltinten. De reactie van de zwemmers is tot nu toe erg posi tief, volgens een van de medewer kers. Een andere verbetering is de vernieuwing van de douches, deze geven vanaf heden perma nent warm water, wat voorheen niet het geval was. Nog voor het einde van het jaar wordt ook de garderobe aangepast met opberg- kastjes in plaats van kluisjes. Buitenschoolse opvang Leiderdorp begonnen in Engelendaelschool ZOETERWOUDE - Voor de leerlin gen van bassisschool Corbulo in Zoeterwoude duurt de zomerva kantie een paar dagen langer dan verwacht. Leerlingen uit het basis onderwijs in de regio moesten gis termorgen weer naar school, maar in het gebouw van de school aan de Westeindseweg blijft het tot don derdag stil. In de zomervakantie is het schoolgebouw grondig gereno veerd. Deze week zou het pand be schikbaar zijn, maar de aannemer bleek een paar dagen te veel nodig te hebben om de klus tijdig te kla- Zoeterwoudse Corbuloschool te laat open ren. Vorige week ontvingen de ou ders van de 155 scholieren een brief, waarin ze werd verteld dat hun kin deren pas op donderdag worden verwacht. "We zijn met z'n allen druk aan het poetsen", verklaart directeur J. van Dam. "Pas afgelopen weekein de is de aannemer klaargekomen met het werk, dus het was onmoge lijk het schooljaar volgens schema te beginnen. In overleg met het ge meentebestuur is toen besloten om de school een paar dagen later te openen". De Corbuloschool gaat na don derdag grondig gerenoveerd het nieuwe schooljaar in. De oude sta len ramen zijn vervangen door nieu we kunststof exemplaren en overal werd dubbel glas aangebracht. Daarnaast kreeg de school een nieuw onderkomen voor de directie en werd de keuken grondig opge knapt. Van onze redacteur Erna Straatsma LEIDERDORP - "Wat moet dit voorstellen dan". Een paar kinderen van de Leiderdorpse Engelen daelschool kijken ver baasd om een hoekje van de deur. Een van hun schoollokalen is sinds gis teren ingericht als speel ruimte, voor zogenaamde 'buitenschoolse opvang'. Een nieuwe vorm van kin deropvang in de gemeente. Leidster Karin Wolvers legt geduldig uit wat dat is: "Nou, als je ouders werken of studeren kun je hier na schooltijd blijven tot kwart voor zes". "Ha, mijn ouders zijn nog niet thuis", reageert een van de scho lieren en loopt gelijk af op het ta felvoetbalspel. Zijn klasgenootjes volgen. "Gaaf hoor, ik ga hier lek ker spelen". Maar aan het enthou siasme van de scholieren wordt snel een einde gemaakt. "Ja jon gens, nu gaan we naar huis". De twee leidsters wachten ietwat on wennig de komst van hun eerste echte 'opvangkinderen' af. Het zijn er voorlopig nog maar zeven, terwijl er plaats is voor 18 kinderen. Uit een enquête is ge bleken dat er onder de Leider- dorpse ouders veel meer belang stelling bestaat voor een opvang plaats, maar vermoedelijk door de plotselinge komst van de bui tenschoolse opvang zijn er nog niet zo veel inschrijvingen bin nen. Pas eind juli werd bekend dat deze opvang voor kinderen van de basisschool (vier tot twaalfjarigen) in september zou beginnen. Tot voor kort was het nog onze ker of de buitenschoolse opvang in het nieuwe schoolseizoen zou kunnen beginnen. B en W wilden in maart van dit jaar 20.000 gul den uittrekken voor deze vorm van kinderopvang, maar de ge meenteraadsleden vonden dat bedrag te laag. De Stichting Kin- De buitenschoolse opvang is gisteren geopend in een aangepast lokaal van de Engelendaelschool in Leider dorp. Links: leidster Karin Wolvers. (foto Eiien Martens) deropvang Leiderdorp (SKL) bood daarop aan 23.000 gulden van niet-gebruikte subsidies af te staan aan de Initiatiefgroep Bui tenschoolse Opvang (IBOL). Daardoor kon het project alsnog doorgaan. Huisvesting Problemen waren er toen nog met de huisvesting. In eerste instantie dacht de gemeente aan een ruim te in de openbare basisschool De Vogelweid of De Springschans. Maar de gemeente kon het met de directies van beide scholen niet eens worden. Op de valreep slo ten de IBOL, de gemeente en de Engelendaelschool deaarna een overeenkomst. Het vinden van leidsters ging ook niet van een leien dakje. De personeelsadvertentie werd hartje zomer in de krant ge plaatst, wat het vinden van twee geschikte kandidaten in zo'n kort tijdsbestek extra bemoeilijkte, uiteindelijk viel de keuze op schoolverlaatster Simone Waas dorp en Karin Wolvers, di erva ring heeft met buitenschoolse op vang in Alphen aan den Rijn. Laatstgenoemde wil overigens maar drie maanden in dienst blij ven. Ze is overgehaald door de IBOL om voorlopig mee te draai en, maar heeft zelf een kind en kan haar baan moeilijk combine ren met het ouderschap. "De werktijden zijn zo versnipperd, dat is echt niet ideaal. Ik breng mijn kind naar een kinderdagver blijf in Alphen aan den Rijn en dat sluit om kwart voor zes. Hier sluit het ook om kwart voor zes, dus dat is een probleem". Tante De komst van de zeven kinderen is goed voorbereid maar er gaat toch nog iets mis. Een van de scholiertjes blijkt door een onwe tende tante te zijn opgehaald en komt niet bij de Engelendael school aan. "Ach ja, het is voor ie dereen even wennen hè", zegt Si mone Waasdorp. De kinderen zelf lijken geen moeite te hebben met hun nieuwe oppasadres. Na binnenkomst wordt al het speelgoed uitgepro beerd en wordt druk kennis ge maakt. "Ik vind het hier wel leuk", zegt een van de kleuters, en kruipt tevreden op de bank. WARMOND - Boerderijencomplex 'Het Zwanenburg' aan de War- mondse Jan Steenlaan is bijna in oude luister hersteld. De twee oude gebouwen, een boerderij en een zo merhuis, worden voor bewoning geschikt gemaakt. De opknapbeurt duurt nog zes tot acht weken en heeft meerdere tonnen gekost. In de eerste maanden van dit jaar werd met de restauratie van de ka rakteristieke boerderij met woning begonnen. De boerderij is gemaakt van rode baksteen en heeft een ver sierde dakrand en een oude gevel steen. Beide panden zijn voorzien van 'zadeldaken'. Volgens de Leid- se aannemer J. du Prie, die de boer derij zelf gaat bewonen, is het huis in augustus 1868 gebouwd. Een oude, nauwelijks leesbare gevel steen toont dat aan. Het complex staat niet op een mo numentenlijst, maar wordt door de gemeente wel als 'karakteristiek' omschreven. De aannemer heeft de opknapbeurt zelf bekostigd. Hoe veel de restauratie in totaal kost wil Du Prie niet zeggen. De boerderij en de woning wer den vroeger gepacht door de vee houder K. van Schie. Toen de boer met pensioen ging, heeft de aanne mer het complex ('waarschijnlijk de laatste in gebruik zijnde boerderij in Warmönd-centrum') gekocht van de eigenaar. De binnenzijde van de boerderij is gemoderniseerd. Zo zijn het trap penhuis en de keuken vergroot en is de stal-veranderd in een woonka mer. Aan de buitenzijde zijn onder meer de goten vernieuwd en is de rieten dakbedekking vervangen. Aan het uiterlijk van de boerderij is volgens Du Prie weinig veran derd. Wel heeft in de voorgevel een van de drie ramen plaats moeten maken voor een deur. De staldeu- Een Leidse aannemer heeft het boerderijencomplex Het Zwanenburg ren zijn voorzien van glas. "Maar aan de Warmondse Jan Steenlaan 'opgeknapt. Hij zal er over enkele weken met de luiken ervoor zien ze er weer gaan wonen. (foto Ho,vast> uit als vanouds", aldus Du Prie. DINSDAG 4 SEPTEMBER Alphen Klaverjassen bij speeltuin-ver eniging Kindervreugd aan de Hugo de Grootstraat 100, aan vang 20 00 uur Katwijk bridgen bij bridgeclub de Brug, In De RosKam aan de Rijnstraat, aanvang 19.45 uur. Leiden intormatie en inschrijldag bij de Leidse Volksuniversiteit, van' 19.00 tot 21.00 uur Noordwijk vergadering van de raadscom missie voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, hoorzitting om 19.30 uur, commis sieoverleg aanvang 20.30 uur. contactavond Vereniging "De Oude Dorpskern" in Hotel -Rest.- Royal aan de Voorstraat 76, aan vang 21.30 uur. Voorschoten orgel-beiaardconcert in de Dorpskerk aan het Kerkplein 2, aanvang 19.45 uur. WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1 spreekuur voor 50-plussers in OSO-kantoor, Kwartelstraat 66a, •an 10 00 tot 12.00 uur. jeugdinstuil volleybal, gymnas tieklokaal van de Zonnebloem- school, Jongkindt Coipinckstraat van 18.30 tot 19.30 uur. Katwijk woensdagavondzang in -de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, mmv Zanggroep de Kandelaars, aanvang 20.00 uur LekJen open dag in buurthuis Mor- schwijck, met diverse aktiviteiten, vanaf 15.00 uur voor de kinderen, en vanaf 19.00 uur voor de vol wassenen, voor meer informatie: Buurthuis Morschwijck, Topaas laan 19. informatie-avond over een cu sus Esperanto voor beginners, i samenwerking met de Nederland se Esperanto Vereniging. Cen traal Faciliteitengebouw aan de Cleveringaplaats 1, inlichtingen: tel: 130521 Noordwijk vergadering van de commissie voor onderwijs en welzijn, in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, aanvang 16.00 uur. kienavond voor het „Lourdes- kind" bij JOIN, Weteringkade, aanvang 20.00 uur Noordwijkerhout Oranjefeesten met Kermis. grote wielerronde in het cen trum van Noordwijkerhout. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus met "Wie niet blauw is is gezien', in het Cultureel Centrum, aanvang 14.30 uur. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Alphen klaverjassen bij speeltuin-ver eniging Kindervreugd aan de Leiderdorp open huis Square Dance Club The Sjelter Squeezers', van 19 30 tot 22.30 uur in Sjelter aan de Heemraadlaan. Noordwijk vergadering van de raadscom missie voor algemene bestuurs zaken, in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, aanvang 20.00 uur Oegstgeest instuif van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen met pre sentatie nieuwe cursussen in Ver enigingsgebouw 1 Pand aan de Caeciliastraat 18. VRIJDAG 7 SEPTEMBER Alphen ontmoetingsavond stichting Mladost voor Joegoslaven in buurtcentrum De Boterbloem, aanvang 20.00 uur. De karakteristieke voorzijde van de Gevers-Deutz Terweeschool aan de Oegstgeester Terweeweg wordt door de verbouwing nauwelijks gewijzigd. Deze maand begint de verbouwing van de achterzijde van het pand. wotoJan Weinig werk voor ombudsvrouw Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De nieuwe om budsvrouw in Zoeterwoude heeft in de periode mei/juni slechts enkele klachten te verwerken gehad, zo blijkt uit haar eerste verslag aan de raadscommissie algemene zaken. Een klacht werd na een officieel on derzoek gedeeltelijk gegrond ver klaard en een klacht nam de om- STORING - Alle Leiderdorpse tele foonnummers die met een vier be ginnen konden gisterochtend een half uur niet worden opgebeld. Door een storing in de telefooncen trale waren onder meer het St. Eli- sabeth-ziekenhuis en de politie tus sen half negen en negen uur niet be reikbaar. Beide instanties hebben weinig last gehad van de telefoon storing. EXPOSITIE - De Alphense te- ken- en schildervereniging Pro Arte zaterdag 8 en zondag 9 september aan de Oudshoornseweg 94 een ten toonstelling van werken van cursis- budsvrouw niet in behandeling, omdat zij zich daarvoor niet be voegd achtte. Twee burgers verzochten de om budsvrouw om advies en een keer bemiddelde zij tussen een klager en een gemeentelijke instantie. De rest van haar tijd besteedde de ombuds vrouw vooral aan kennismakings gesprekken met het gemeentelijk apparaat. Daarnaast orienteerde zij zich bij ombudsfunctionarissen die al langer werken in andere gemeen ten. De Zoeterwoudse ombuds- functionaris werkt vier uur per week, verdeeld over een telefonisch spreekuur en een gewoon spreek- Meer inspraak in Voorschoten VOORSCHOTEN - Voorschotena ren hebben voortaan ook tijdens openbare commissievergaderingen inspraak. Het doel van de 'publieks- ronde' is de burgers meer en in een vroeger stadium te laten meepraten over het gemeentelijk beleid. Voorschotenaren kunnen vragen en opmerkingen plaatsen over on derwerpen die op de agenda staan of die tot het terrein van de commis sie behoren. Bij raadsvergaderin gen konden burgers al langer ge bruik maken van inspraakmogelijk heden. De ronde wordt gehouden tijdens het eerste half uur van de vergade ring. Sprekers moeten zich van te voren aanmelden. Als er meer be langstellenden zijn is de spreektijd beperkt tot vijf minuten per per-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14