Vechtend Ajax houdt schade beperkt 'Promotie komt een jaar te vroeg' Figurantenrol voor Harms en Freriks op tien kilometer Lokomotief Leipzig geen partij voor AZC 4Mijn carrière krijgt een flinke deuk ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1990 PAGINA 21 Swift onder leiding van De Wilde op weg naar topcompetitie Van onze redacteur Tim Brouwer de Koning ZOETERWOUDE Als het aan Wim de Wilde ligt, promoveert Swift-Casba pas over een jaar naar de topcompetitie. Hoewel de ploegleider van zijn renners eist dat zij zich morgen in het Drentse Roden van hun beste zijde zullen laten zien, vreest hij de conse quenties van een geslaagde ploegentijdrit. Voor de lijstaanvoerder van de promotiecompetitie moet het wel zeer ongelukkig verlo pen, wil de Leidse vereniging zich niet in de top twee handhaven. Nu kan het vreemd toegaan in de wielrennerij. Omdat niet alle 62 deelnemende verenigingen hetzelf de aantal wedstrijden hebben gere den, is de huidige tussenstand scheef. In theorie kunnen Pijnen burg (470 punten), Peddelaars (367) en Het Zuiden (349), die nog één een jaar rijpen in de promotiecom petitie. In feite komt de promotie een jaar te vroeg". De Wilde ziet overigens ook voor delen van een snelle doorstroming naar de top. De bijna afgelopen wie- Iercompetitie ergerde de Zeeuw zich regelmatig groen en geel aan de wedstrijd tegoed hebben, nog bo- amateuristische wijze, waarop het Swift (490) uitstijgen. Maar goede prestatie in de ploegentijdrit kan alle twijfel in de Swift-gelede- ren uitbannen. Het voordeel van een vreemde wending aan de competitie vindt De Wilde, dat hij zijn pupillen vol- i de wedstrijden toeging. Niet al leen de strijdwijze van de renners, maar vooral ook de handelwijze van 'ongeschoolde' juryleden zijn hem een doorn in het oog. "Met mijn ploegleidersauto kan ik nooit er gens bijkomen. Als ik niet oppas, gend jaar nog niet voor de leeuwen krijg ik het ook nog aan de stok met hoeft te werpen. "In de topcompeti- juryleden. Van de meesten van hen tie zullen deze jongens het ontzet tend zwaar krijgen", meent de 44-ja- rige oud-coureur uit Kwadendam- me. "Het lijkt mij beter dat zij nog Seles ten onder tegen Ferrando NEW YORK (ANP) - Het wordt wat rustiger op Flushing Meadow. Na dat de route van de immer luidruch tige vliegtuigen van de nabij gele gen luchthaven La Guardia ten be hoeve van het tennistoernooi was zouten de waarheid vertellen, een Bijsturen Hoewel de renners in principe hun eigen plan moeten trekken, wil De Wilde ("Het bloed kruipt waar het niet gaan kan") ook in de wedstrijd nog wel eens bijsturen. Als oud-prof kan hij renners als Jan- Hendrik La- gerweij, Peter Mol, Erik Bos, Erik van Nieukerk en Tom de Jong, van wie de Zeeuw er pas in Roden vier voor de ploegentijdrit aanwijst, wegwijs maken. Soms moet De Wil de hen, in de stijl van zijn voormali- trainingsmaat Jan Raas, onge- SPLIT (GPD) In een veld van mannelijke hazen leverden Carlien Harms en Marjan Freriks dit sei zoen een goeie prestatie op de 10 km. Met en stel stoere atleten als tempomakers wist het duo zelfs de limiet voor de Europese kampioenschappen te halen. Maar in Split bleek gisteravond dat dat nog geen enkele garantie biedt op een redelijk resultaat in een internationaal deelnemersveld dat louter uit vrouwen bestaat. Harms en Freriks werden bij hun debuut afgescheept met een figu rantenrol. Achter de brede ruggen van een stel heren mogen ze dan een behoorlijk strak tempo kunnen lo pen, in een wedstrijd waarin ze op zichzelf niet in de buurt van hun persoonlijk record. Natuurlijk, het is voor jonge atle tes belangrijk om ervaring op te doen. Je kunt je echter afvragen of het EK-podium daar wel zo ge- i aangewezen, vielen schikt voor was. Het moet toch geen ze lelijk door de mand. De in Delft woonachtige Carlien Harms holde van meet af achteraan en zag de lolletje zijn om als bladvulling te fungeren en voor spek en bonen mee te hobbelen. Daar zal het Ne- kopgroep al halfkoers langs zich derlandse duo na afloop van hun flitsen. De uit Hellendoorn afkom- eerste grote race, met de voeten in stige Freriks bleef die schande net een koele bak water, ongetwijfeld bespaard, maar beiden kwamen ook aan hebben gedacht. ANTWERPEN - Ook de tweede vuist te maken. Aan de andere kant ontmoeting in de voorronde van de had de Alphense ploeg daardoor Europa Cup 2 in Antwerpen leverde wel wat meer moeite om tot scoren voor AZC/Tarvo geen problemen te komen, zodat een ruimere over- op. De Nederlandse bekerhouder winning uitbleef. Toch werd op re- versloeg gisteravond in het zwem- gelmatige wijze een 12-2 voor bad Wezenberg het al eerder ont- sprong opgebouwd. De Hongaar maskerde Lokomotief Leipzig met Gabor Gvöri en ex-DZV'er Johan van andere coureurs gaan, r 14-4. De tegenstand van de Oost duitsers was dermate beperkt dat coach Ron de Vogel al in een vroeg stadium zijn basis naar de kant haal- omgelegd, is in de persoon van Mo- andere keer vallen hem de vorderin- i Seles ook het gekreun van de gen van zijn pupillen weer piee. Hoewel de Swift-renners dit sei- Ik vind dat coureurs met ambitie zoen niet altijd naar behoren preste- baan. Op de vijfde wedstrijddag v de open Amerikaanse titelstrijd het in de eerste plaats zelf moeten werd de zestienjarige Joegoslavi- uitzoeken. Natuurlijk kunnen zij sche verrassend verslagen door mij altijd bellen of mij in Alphen op dige niveau nu bijna ontgroeit. De ners het zelf doen, met hun eigen Linda Ferrando uit Italië, nummer 82 van de wereldranglijst: 1-6, 6-1, 6- 7 (3-7). Bóhm lieten in die fase hun eerste treffers in AZC-verband aanteke nen en de wedstrijd kabbelde rustig naar het einde. AZC - Leipzig: 14-4 (4-0, 4-1, 4-1, 2-2) Scores AZC: Remco Pielstroom niet. Leipzig toont in de Belgische 3, Eric Noordegraaf 2. Arco Ver havenstad aan over weinig fysieke boom 2, Gijsbert van der Leden 1. Een mooie wedstrijd werd het wel dat jonge renners wat aannemen. In mijn eerste jaar als ploegleider merk ik dat het vooral indruk maakt als ik tijdens de trai- el. Bij de tot saunahitte opgelopen ning het tempo aangeef. Dan zitten mijn werk komen opzoeken. Ze Wilde weet nog niet precies hoe het benen. Dan maakt het ook weinig schikken en komt maar moeizaam bert Tammerijn 1, Joost Jochemse 1 moeten alléén niet zeuren. Ik geloof verder moet. Versterking is in elk uit wie er in de ploegleiderswagen tot een goede spelopzet. De ploeg Scores Lokomotief: Norbert geval geboden. "Dat zal ten koste zit". temperatuur in Queens sloeg steunde de blondine harder dan ooit. Maar Ferrando, 24, rechtshan- dig en afkomstig uit Genua, beant woordde de wervelwind met gevari eerd spel en een uiterst gevaarlijke backhand slice. „Ik kan het niet geloven", stamel- Kaiserslautem neemt leiding over De Oostduitsers hebben wel iets g Enigszins verrassend was het op- leerd van de eerste wedstrijden, treden van Sutton and Cheam - van- waarin zij hun opponenten nog on- avond om 21.00 uur tegenstander bevangen tegemoet traden. Met ver- van AZC - tegen toernooifavoriet KAISERSLAUTERN (SID) - 1. FC Kaiserslautem heeft de leiding in de tragende acties probeerden zij de Duisburg'98. De Engelsen maakten ze daardoor ook, dat ik niet zo maar hoogste afdeling van het Westduitse voetbal overgenomen van Eintracht Alphenaren uit hun spel te halen en een degelijke indruk en hielden de wat uit mijn nek sta te lullen". Frankfurt. Door de zege op Hertha BSC (4-3) bleef Kaiserslautem ook op te houden. Het gemakkelijk starten- strijd langer vol dan gedacht. Een Ook toen de naar de amateurs te- de vierde speeldag ongeslagen. Het was overigens de enige wedstrijd die al de AZC geloofde het daarom al vrij tempoversnelling in de micMenfase ruggekeerde De Wilde zijn wed- strijdfiets zes jaar geleden aan de wilgen hing, had hij nog niet genoeg benutte een strafschop. Holzer had Kocian binnen het zestien-meterge- wisseltoer en besloot zijn voor- maar de spelers van Sutton haalden de Ferrando. „Ik kon naar het net van de Fiets. Het is dan ook niet toe- bied ten val gebracht. Met drie treffers staat Kuntz nu aan kop van de top- naamste krachten te sparen voor het eindsignaal met opgeheven ge komen en zij richtte niets uit". Door die offensieve aanpak van de Itali aanse kwam Seles niet tot haar ge bruikelijke passeerslagen. Seles is serieuze na Andres Gomez uit Ecuador (Rol and Garros) en de Zweed Stefan Ed- berg (Wimbledon) de derde winnaar van een Grand Slamtoernooi van dit jaar die het evenement in New York voortijdig moet verlaten. In de eerste set leek alles nog nor maal te verlopen. Met 6-1 zette Se les, dit jaar winnares van de open Franse titel, een gezonde stap in de richting van de vierde ronde. Fer rando: „Ik was zenuwachtig.. Per -slot van rekening was het mijn eer ste optreden op het centre court". De achterstand bracht Ferrando geenzins uit haar evenwicht; even min als de kreten waarmee de sla- scorerslijst in de Bunfdesliga. het duel tegen Sutton and Cheam, Voor 28.000 toeschouwers was het vorig seizoen gepromoveerde Hertha waarin vanavond een plaats in de zichten: 13-9. Stand na drie dagen 1. Duisburg m 3-6 (52-20), 2. AZC Alphen 2-4 riaalfreak. Volgens mij moet elke dicht bij zijn eerste punt in een uitduel. Tot twee keer toe kwamen de Ber- kwartfinales moet worden dat zijn. Een ama- lijners op voorsprong. Beide malen scoorde Schlegel. Lelie en Hotic zorg- dwongen. In de laatste twee perio- (31-9), 3. Sutton and Cheam 2-2 (23- teur weet waar hij mee bezig is. Die den voor een ruststand van 2-2. Kuntz bracht Kaiserslautem een kwartier den opereerde AZC voornamelijk 20), 4. Antwerpen 2-0 (10-36), 5. Lo- zal ook voldoende trainen, het liefst voor tijd het initiatief. Een minuut later werkte Lünsmann het verschil met invalkrachten. Desondanks komotief Leipzig 3-0 (17-48). weg. elke dag. Dat is volgens mij nog Tevredenheid na spannend duel tegen Fortuna paard gaan. De Italiaanse spreidde SITTARD - Fortuna Sittard heeft de stunt van twee jaar het spel goed en kwam beheerst geleden, toen het Ajax in de eerste thuiswedstrijd met 2-1 versloeg niet kunnen herhalen. Ajax keek weliswaar gerui me tijd tegen een achterstand aan, maar zag uiteindelijk de vele arbeid die het in De Baandert moest verrichten be loond: 1-1. Een terechte uitslag in een wedstrijd die goed, snel en buitengewoon spannend was. Dat kwam vooral doordat de thuisploeg als vanouds weer die krachten vrij kon maken, waarmee topclubs in De Baandert doorgaans bestreden worden. naar het net, terwijl Seles haar sla gen slecht doseerde. De tweede set gaf daardoor een geheel ander beeld De beslissing viel in de tiebreak van de derde set. Bij de stand 6-5 verspeelde Ferrando drie keer de kans op partijwinst. Het bleek uit stel. Na een partij van twee uur en een kwartier kwalificeerde de Itali aanse (7-3 die tiebreak) voor de vier de ronde. Seles, die dit jaar al zeven toer nooi won en nog maar vijf partijen verloor: „Op beslissende Han Berger sprak dan ook van een terechte uitslag. „Gezien het aantal kansen is dat gelijke spel in orde. Alleen was het bitter dat de hoek- wist dat het zwaar zou zijn. Maar ik doeltrap had moeten zijn. Ook de denk dat ik hier nog wel eens terug •Tijdens het Challenger-tennis- toernooi van Verona is Jan Sieme- twee kaarten voor Sneekes en Reij- ners waren vervelend. Die pasten niet in deze wedstrijd. Er is enorme strijd geleverd en bijzonder fair ge- rink in de kwartfinale onderuit ge- voetbald. Dat was de grote winst. Ik gaan. De Rijnsburger verloor met 6- heb de afgelopen week vijf wedstrij- 4, 7-5 van de Rus Aparisji. Jacco Eltingh en Richard Kraji- ?ek kwamen wel bij de laatste Kraji(;ek deed dat door de Span- sprongen. Daar was hier in elk geval jaard Clavet te kloppen. Mastersdroom Lammens over LEIDEN Walther Jacobs heeft op het tennistoernooi van Zuid-West een wreed einde gemaakt aan de Mastersdroom van Ronald Lam mens. De in het mannenenkel Cl als derde geplaatste Lammens ging in drie sets ondefuit. In het mannen- enkel BI bereikten Marcel Vink en Marco Visser de laatste vier. Voor het seizoen waren de ver wachtingen wat Jacobs betreft in het mannenenkel C hoog gespan nen. Slechts op Roomburg wist Ja cobs aan die verwachtingen te vol doen. Op andere toernooien kwam de Umcummer nooit ver. Zuid- West is voor Jacobs de laatste kans om nog wat van zijn kunnen te laten zien. Uitgerekend Lammens was het slachtoffer. De Alphenaar kon zich kwalificeren bij de Masters als hij het toernooi op zijn naam zou schrijven. Lammens wist er nog wel een derde set uit te slepen, maar Ja cobs gunde hem op het laatst geen enkele kans, daarmee de droom van Lammens verpulverend: 6-4, 5-7, 6- 2. Jacobs stuit in de halve Finale van Cl op Bartel Swart, die geen noe menswaardige problemen kende met Corjan van der Jagt: 6-1, 6-4. Vink, als tweede geplaatst in het mannenenkel BI. liet zich niet ver rassen door Marcel Lolling. De Munniker greep weliswaar de eer ste set, maar was in het vervolg van Hoog tempo en veel doelrijpe kansen hadden Fortuna Sittard en Ajax voor de elfduizend toeschou wers in petto. De Amsterdammers waren wat nadrukkelijk voor het doel van Ruud Hesp te vinden, maar veel meer dan negen hoek schoppen, tegen twee voor de thuis club, kon de ploeg van Leo Been hakker niet afdwingen. De kansen, met name de twee die Dennis Berg kamp kreeg, werden onzorgvuldig verwerkt. De afstandsschoten van o.a. John van 't Schip waren een ze kere buit voor Ruud Hesp. „Ik geloof dat wij de beste kansen hadden. In elk geval de meeste", had Leo Beenhakker geteld. „Ik - vind het echter te ver gaan dat wij een spitsprobleem kennen. Ajax creëert altijd veel mogelijkheden. Dat is de kracht van de ploeg. Dat scoren komt heus wel". De beste mogelijkheid had echter Fortuna. Een snelle counter via Geert Brusselers werd door Aziz DouFikar ineens rakeling langs ge- t Jasper van Marwijk kunnen schoten. Het moordende tempo van teonrushg*."* We'wTlderf het"pr<> winnen, zelfs een 5-2 voorsprong in het eerste half uur, vergde echter al bleem voetballend oplossen maar J vroee z'n tol. Ajax kreeg gaandeweg speiers als Witschge konden niet de wat meer greep op de strijd, waar- brengen die daarvoor nodig den gezien. De meeste ontmoetin gen waren dermate saai dat de ve ters van ellende uit mijn schoenen geen sprake van". de partij niet opgewassen tegen een aggressieve Vink: 4-6, 6-2, 6-3. In de halve eindstrijd treft Vink Visser. De OLTC-er heeft jaren niet „We speelden na die achterstand een derde set bleek niet toereikend. Uitgerekend op zijn eigen toernooi kwam er een einde aan de zegereeks door de onrust, waarvan van Van Marwijk: 6-4, 6-1. ginfase sprake v Jolanda Dolman zorgde in het verdween. Fortuna beperkte zich vrouwenenkel C2 voor een verras- met het rustsignaal in het verschiet sing door de als eerste geplaatste meer en meer tot verdedigen om in Sandra Smit uit het toernooi te ver- de pauze nieuwe krachten te mobi- wijderen. Dat gebeurde met de niet liseren. kinderachtige cijfers van 6-3 en 6-1. Krachten die Marcel van Hei- Maarten Soels plaatste zich in het mond meteen na de aftrap vrij- mannenenkel C2 bij de laatste vier. maakte. De Brabander draaide twee Daarvoor moest de Voorschotenaar keer met de bal aan zijn voet en wel afrekenen met clubgenoot Jan Mens: 6-4, 7-5. de be- was_ Vandaar dat ik koos voor Roy uit de gelederen om oplossing te brengen", aldus Het was Fortuna dat de wedstrijd reeds in een vroeg stadium had kun nen beslissen. Fred de Jong zag zijn Freriks: „Ik had gehoopt m'n per soonlijk record (32.23.00) te verbete ren. In de eerste helft draaide ik best goed, daarna had ik moeite met m'n tempo. Ik probeerde steeds naar een hogere versnelling over te schakelen, maar ik zakte even zove le keren weer snel terug. Misschien kwam het door de warmte, ik weet het niet. Ik moet eerst alles eens rus tig op een rijtje zetten, daarna kan ik pas conclusies trekken". Net als bij Freriks was er bij Harms amper iets van teleurstelling te bespeuren. „Ik had ook vreselijk veel moeite met de tempowisselin gen. Ik heb geen moment aan een prijs gedacht, ik heb na een kilome ter of vijf wel overwogen om uit te stappen. Als ze langs de kant een seintje hadden gegeven had ik het gedaan, maar achteraf ben ik blij dat het niet is gebeurd. Ik heb nog nooit opgegeven". Yelena Romanova had duidelijk minder aanpassingsproblemen. De kleine Russische sloot haar eerste 10 km-race in haar carrière af met een gouden plak. In een schitteren de eindsprint troefde ze de Oost- duitse Katrin Ullrich af. Erik de Bruin is iemand die zich al helemaal niks aantrekt van de om geving. De eigenzinnige atleet uit Hardinxveld-Giessendam kwalifi ceerde zich gisterenochtend in een leeg stadion gemakkelijk voor de discusfinale. In zijn eerste worp smeet hij de schijf al 76 centimeter verder dan de benodigde 63 meter. De Bruin kon daarna zijn trainings pak weer aantrekken. De opvallend snel van een knieoperatie herstelde Zuidhollander zou vanmiddag best eens op het erepodium kunnen staan. In de voorronde scoorden al leen de Westduitsers Schmidt (64.84) en Hanecker (64.14) beter dan De Bruin. Protest tegen deelname Elliott haalt niets uit SPLIT (GPD) Een protest van vijf landen bij de jury de appel te gen de beslissing om Peter Elliott toe te laten tot de Finale van de 1500 meter heeft niets uitgehaald. Zoals gemeld kwam Elliott tij dens zijn serie ten val door een zwie per van de Oostduitser Fuhlbrügge. Na een protest van de Engelse ploegleiding werd Fuhlbrugge ge diskwalificeerd en kreeg de favorie te Brit alsnog een plaats in de eindstrijd. De delegatieleiders van Neder land, Spanje, Italië, Polen en Zwit serland haalden reglement 141 aan. waarin staat dat een atleet die niet is gefinisht, niet kan doorgaan naar de volgende ronde. Het vijftal voegde er aan toe dat een gevaarlijk prece dent zou worden geschapen als El liott in de finale mocht lopen. „Het laat andere atleten zien hoe ze een finale kunnen bereiken, zonder een race uit te lopen". De jury de appel bleek niet gevoe lig voor die argumenten. Voorzitter Juan Manuel de Hoz: „In reglement 141 staat ook dat er na een diskwali ficatie (in dit geval van Fuhlbrugge) er ook gekeken moet worden naar de positie van de benadeelde atleet. De jury had de keus om de serie over te laten lopen of EUiott toe te laten tot de finale. De eerste moge lijkheid was niet haalbaar. Dan zou ook de andere serie opnieuw gehou den moeten worden, en dat konden we de deelnemers niet aandoen. De simpelste oplossing was derhalve om Elliot in de eindstrijd te plaats ten". De Hoz voegde er aan toe, dat er volgens hem geen sprake is van een historische beslissing, maar dat er volgens de reglementen is gehan deld. De suggestie van de vijf lan den, dat de beslissing van de jury andere atleten zou kunnen aanspo ren om via een opzettelijk val kwali ficatie af te dwingen, wees hij als niet realistisch van de hand. Nieuwe aanwinst Grasshoppers LEIDEN De basketbalvrouwen van eredivisionist Grasshoppers uit Katwijk hebben gisteren op de val- reep van het nieuwe seizoen in Si- schot via de voet van een Ajacied wedstrijd, want ook de thuisploeg mone van Meurs een nieuwe aan- naast het doel van Menzo carambo- kon nog een keer de handen dicht- winst kunnen begroeten, leren. De thuisclub bleef onder de knijpen toen Ron Willoms van De talentvolle speelster had aan- toenemende druk van de Amster- dichtbij naast schoot. Bij het schei- vankelijk overschrijving aange- dammers gedisciplineerd spelen, den van de markt was iedereen te- vraagd van Leiderdorp naar het in maar had acht minuten voor tijd vreden. Ajax had de schade beperkt de promotiedivisie uitkomende domme pech. De tiende hoekschop weten te houden en Fortuna Sittard MSV, maar de Noordwijkse ploeg van Johp van 't Schip stuiterde via had zich gerevancheerd voor de bla- wist enkele tnezpueinuen niet te re- een aantal benen door het Fortuna- mabele vertoning verleden week- strafschopgebied. Aron Winter kon einde tegen FC Den Haag. slaagde Leipzig er niet in om een WIM VAN WANROOY van dichtbij intikken. Een terechte gelijkmaker gezien het beeld van de FRED SOCHACKI wist enkele toezeggingen niet te re aliseren. Grasshoppers liet zich dit buitenkansje niet ontgaan. Met de komst van Van Meurs is de selectie i Grasshoppers nu rond. een schot bij gebrek speelmogelijkheid. Stanley Menzo stond te ver voor z(jn doel en moest In het mannenenkel D is de strijd lijdzaam toezien hoe de bal buiten om de laatste Mastersplaats gestre den. Hanno van der Mark, die deze week niet in actie kwam, kan opge lucht ademhalen nu Maarten'Buijs zijn meerdere moest erkennen in Dennis Noppen (6-3, 7-5). Door dit resultaat heeft Buijs geen enkele kans meer om op gelijke hoogte te komen met Van der Mark. Timo van der Voort deed opnieuw van zich spreken door ook Wouter van Tong eren te elimineren: 6-4, 6-3. MARTIN HOEKSTRA zijn bereik in de touwen zeilde. Anoniem De problemen voor Ajax werden ef alleen maar groter door. Richard Witschge speelde anoniem, terwijl de spitsen Pettersson en Bergkamp geen vuist konden maken tegen het sterke verdedigingsduo Samuel en Meijer. Vandaar ook dat Beenhak ker met Roy en Willems verse troe pen naar het front stuurde. WAGENINGEN (GPD) - Het be stuur van FC Wageningen stelt al les in het werk om de schorsing van Robin van der Laan voor veertien wedstrijden omgezet te krijgen in een lichtere straf. Giste ren heeft de club hoger beroep aangetekend, al was de termijn waarbinnen in beroep kan wor den gegaan, officieel verstreken. Eerst vandaag zal de KNVB de Wageningse eerstedivisionist uit sluitsel geven of het hoger beroep is geaccepteerd. In dat geval zal Van der Laan vanavond op de Berg als aanvaller in het veld ko men tegen Heracles. FC Wageningen-trainer Piet Buter vindt dat de tuchtcommis- sie onrechtvaardig in haar uit spraak is geweest. „Van der Laan heeft niets gedaan. Met het hoger beroep kan Van der Laan ook 16 of 20 wedstrijden worden ge schorst, maar dan nog is het onte- De geschorste Robin van der Laan (22) maakt een ontredderde indruk. „Mijn carrière krijgt een flinke deuk". De Schiedammer werd gestraft voor overtredingen in de wedstrijden AZ-Wagenin- gen (18 augustus) en Wageningen- De Graafschap (25 augustus). De tuchtcommissie betaald voetbal, die beide zaken tegen Van der Laan donderdagavond in afzon derlijke zittingen behandelde, liet de ernstige verwondingen die res pectievelijk Chris Verkaik en Jan Vreman opliepen zwaar meewe gen bij de bepaling van de straf maat: De tuchtcommissie achtte be wezen dat Van der Laan door een elleboogstoot Chris Verkaik van AZ ernstig letsel heeft toege bracht. De verdediger liep een dubbele jukbeenbreuk op en ver loor volgens de behandelende chirurg op een haar na een oog. Jan Vreman van De Graafschap moest afgelopen zaterdag na een actie van Van der Laan met een dubbele enkelbreuk en gescheur de enkelbanden de Wageningse Berg verlaten. A

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21