AARTS W SPORT BL0EDM1ETERS i Een speurtocht naar beloftes M De lange weg naar succes Dé schaatsspeciaalzaak voor regio Leiden! IKING iDE MOLEN uvs VIKING SCHAATSEN: Bijna alle types uit voorraad leverbaar. SCHAATSEN Het frame van de Rapsschaats (Flyer) is als één gehee vervaardigd. Basis is een hoogwaardig aluminium profiel dat torsie-stijver is dan de traditionele rondetuis en sterker Deze ontwikkeling ziet men ook in de wielrennerij, een slap frame geeft energieverlies. Het Rapsschaats-i cipe zorgt voor een hogere effectiviteit bij de afzet en direkter ijskontakt bij het insturen van de bocht. ZANDSTRA SCHAATSEN: o.a. de carbon en de nylon schaats. NIJDAM SCHAATSEN NIEUW: De modernste en beste rondings machine, om het glij-ijzer niet alleen in de juiste ronding te brengen, maar tevens te corrigeren: BETER BESTAAT ER NIET. Schaalsslljpblokken en slijpstenen Alle soorten schaatsbeschermers en veters Hockeyschaatsen, kunstschaatsen en houten schaatsen Ook montuurs voor houten schaatsen SCHAATSKLEDING: "Flaim" - "Puma" - "Tweka" Flitsende kleding in vele kleuren, alles aërodynamisch. Schaatstrainingsjacks en -broeken met badstot gevoerd. "CRAFT" - sportonderkleding Tommy Gustafson: beter bestaat er niet. "BRYNJE" sporthermal onderkledlng beide merken bij uitstek geschikt voor trimmers, fietsers en schaatsers. Skeelers: Raps: diverse types schoenen en rollers leverbaar. Viking: de carbon rollers voor de marathonschoen. Zandstra: diverse soorten leverbaar. NIEUW: De groene wielen: nog beter. TWEE WIE LER-CENTRUM Winkelcentrum "de Kopermolen", Merenwijk, Leiden-Noord, telefoon 071-211133 Het adres voor: Fitnessaktiviteiten - Sportief afslanken - Callanetics Ballet dansexercise - Aerobic dansen - Budo sporten Skigymnastiek - Trimmen in de duinen - Sauna en Zonnecentrum. SASSENHEIM Menneweg 107 LISSE Vennestraat 1 Info: 02522- 14365-33483 Assurantiën Makelaardij b.v. In het nieuwe voetbalseizoen heel veel succes! -fllEUW KINDERAEROBICS IfL van 4 t/m 7 jaar zaterdagmorgen van 11.00-11.45 u 8 t/m 13 jaar zaterdagmorgen van 11.45-12.30 u 16,50 per maand AFSLANKKURSUS KONDITIETRAINING speciaal voor mannen maandagavond van 21.00-22.00 uu woensdagavond van 18.00-19.00 u Kort Galgewater 1, Leiden, tel. 071 - 12 03 75 voor zelfcontrole o.a. ERKA, S.K. Kom eens langs óf bel 01720-76683 Hooftstraat 184 Alphen aan den Rijn tandag t/m vrijdag 110.00-22.00 uur, i iÉi Van onze medewerker Hans Broere t""SLr Twee vertegenwoordi gers van de jonge garde zijn de achttienjarige Mare Schrijver en de een jaar oudere Rogier Schalkwijk. De volleyballers spelen bij het Leiderdorpse Leython en mikken dit jaar op een vaste plek in het tweede team, dat ondanks aanvankelijke degradatie weer in de derde divisie uitkomt. Wie in de regio Leiden op zoek is naar talentvolle volleyballers komt al snel tot de conclusie dat grote beloftes op voorhand niet té vinden zijn. Immers geen en kele speler of speelster komt uit voor een landelijk jeugdteam, de zeventienjarige Inger Poorta van Gemini Kangeroes daarge laten, maar zij gaat het komende seizoen in het in de tweede divi sie uitkomende Voorburgse To- negido 2 spelen. Zwakke punten Zwakke punten in zijn spel vindt hij het missen van vast heid in de passing en het feit dat hij moeite heeft om zijn aanloop en sprong explosief uit te voe ren.' "Het vervelende is dat ik die explosiviteit, eigenlijk die agressie in mijn hele spel, alleen nog maar aan de dag kan leggen als ik als wissel, opgefokt van het op de bank zitten, het veld in kom". Schalkwijk speelt al zes jaar vol leybal en is ook buitenaanvaller en even lang als Schrijver. Wat Schalkwijk vóór heeft op Schrij ver is zijn enorme sprongkracht, waardoor zijn kwaliteiten vooral aan het net liggen. Vooral de laatste wedstrijden van het afge lopen seizoen en die keren dat hij met het in promotie-degrada tiestrijd verwikkelde eerste team mee mocht trainen ver keerde hij in topvorm. Op de on derdelen waar het meer op tech niek in plaats van op kracht aan komt heeft hij meer moeite. "Vooral de passing en verdedi ging zijn bij mij nog onvoldoen de. Ook zal ik mijn voorzichtige manier van spelen moeten ver anderen om meer rendement uit mijn spel te halen". Het tweetal probeert door een goede indeling van de studie tijd, Schrijver studeert econo- sportbijlage 1990 -1991 Volleybal-talent in regio moeilijk te vinden Mare Schrijver mie in Rotterdam en Schalk wijk is tweedejaars heao-stu- dent in Amsterdam, de studie in geen geval spelbreker te laten zijn. Hun doel is zich zo snel mo gelijk in het eerste team van Leython te spelen. Dat kan op de wat langere termijn nog heel wat plezier gaan beleven aan deze jonge honden. Een en ander betekent nog. niet dat getalenteerde spelers totaal ontbreken. Vooral Schrijvers ontwikkeling is snel gegaan, in aanmerking genomen dat hij nog maar tweeënhalf jaar op vol leybal zit. Al van jongs af aan is hij weg van sport geweest. Zes jaar was hij lid van een zwem- club, twee jaar heeft hij geten nist en tegenwoordig waagt hij af en toe aan de kwarttriathlon. Volleybal is echter sport num mer één en hij is vast van plan het zo ver mogelijk te gaan schoppen. Hoewel hij ook ver dedigend zijn mannetje staat, is de aanval, in het bijzonder de bekeken aanval, zijn speciali teit. Ellen Martens! Als geen ander beseft hij echter dat als hij veel wil bereiken, veel trainingsarbeid van essentieel belang is. Schrijver: "Ik heb be sloten dit jaar veel aan kracht training te gaan doen. Voor een buitenaanvaller ben ik met mijn 1,90 meter niet al te lang en ook mijn sprongkracht laat te wen- Ambitie drijfveer van vechtsporters Leget en Caspari 0 r\l I I ky III V> \JI IJ I V UV/I V dl I VL/Lfl llO|JUI IUIO UULjUl Ci VCtO|JCll I Van onze medewerker Ruud Pattiapon Ook al is het vaak niet terecht, maar al te vaak worden vechtsporten geassocieerd met louche personages. Te gemakkelijk wordt echter vergeten dat er mensen zijn die serieus met hun sport bezig zijn en er alles voor over hebben om daarin de top te bereiken. Twee van deze beoefenaars (Franklin Leget en Boudewijn Caspari) belichten de lange weg naar succes. BOKSEN Het verhaal van Franklin Leget (17) is er één van .hoe iemand met veel doorzet tingsvermogen sluimerend talent aan de oppervlakte weet te brengen. En dan plots over ongedachte mogelijkheden blijkt te beschikken. Leget is hier een voorbeeld van. Als elfjarig jongetje meld de hij zich via de sportschoolcommissie bij de school van Chris Lantrok maar die was toen bepaald niet ondersteboven van de gedreven nieuwkomer. "Wat heb ik nu aan mijn fiets hangen", dacht Lan trok, toen hij de spichtige scholier aan het werk zag. "Tijdens de cursus was hij zeker één van de minst getalenteerde jongens", herinnerde de sportschool houder zich. Nadat de cursus voorbij bleek Leget de enige die bleef 'hangen' en raakte Lantrok langzamerhand gein- teresseerd in de verrichtingen van de doorzetter. "Ik wilde het echt leren want ik was en ben er nog steeds gek op", al dus de LTS-scholier. Het enthousiasme en het sterke karakter (Lantrok:"Heel belangrijk voor een bokser") van Leget stuwden hem naar verrassende hoogten. Lantrok wist de juiste snaar teraken. "Ik voelde instinctief dat als ik hem wist te prikkelen het talent boven zou komen drijven". Dat bleek, want Leget stak by de 12 en 13 jarigen met kop en schouders boven de rest uit en kreeg bij wedstrijden boven dien de stijlprijs toebedeeld. Wat Lan trok plezier deed want de vroegere Leid- se kampioenspugilist laat zich er op voorstaan met name het technisch ge deelte van het boksen te laten prevaleren boven de wil een tegenstander naar het canvas te jagen. Leget werd ook voor zichtig 'gebracht', zoals dat in bokers- kringen heet, en niet direct voor de leeu wen gegooid. Na een aantal wedstrijden succesvol te hebben afgesloten kwam Leget tijden het kampioenschap van Zuid-Holland op 16-jarige leeftijd tegen over een op de Maagdeneilanden gebo ren Rotterdamse bokser te staan. Die tracteerde hem in de finale op een kansloze nederlaag. De aankomend au tomonteur werd daarmee direct met de werkelijkheid geconfronteerd. "Vroeger was het echt spel", weet hij nu. "Nu wordt het meer serieus". Om sterker te worden moet men ook zijn zwakke pun ten kennen. "Mijn verdediging kan be ter. Omdat ik lang ben (1.80 m.) liet ik te gen kleine mannetjes makkelijk de dek king zakken. Nu ik even grote tegenstan ders heb zal ik dat wel moeten afleren". JUDO De judo-carrière van Boudewijn Caspari (18) is op zijn minst'stormachtig te noe men. Een tikje eigenzinnig ook want Caspari drijft met name op de wil om met judo de top te bereiken. Sportscholen za gen hem komen en al snel weer gaan wanneer hun methoden niet aansloten op zijn ambities. En met succes want de VWO-leerling bond de ene na de andere tegenstander aan zijn zegekar. Zijn grootste prestaties verrichtte Caspari na dat hij was lid geworden van de Haarlem se sportschool Kenamju (Kennemer Amateur Judoclub) waarmee hij in 1987 met het jeugdteam Nederlands kam pioen werd en in oktober 1989 individu eel Nederlands kampioen tot 55 kg. "Ik moest in de finale tegen mijn clubgenoot Benito May", vertelt Caspari. "Ik won met een o-uchi-gari (vijfde beenworp)". In het blad Judo werd de zege van de Lei derdorpse judoka toegeschreven aan de tactische rijpheid van Caspari, met zijn wilskracht en sportieve intelligentie ge noemd als één van zijn sterkste punten. "Ik kan van tevoren een partij maken", verklaart hij. "Ik ben namelijk al lang van te voren met een partij bezig en weet wat ik ga doen. Noem het 'killer-instinct'. Ik ga net zo lang door tot mijn tegenstan der op zijn rug ligt". Zijn talent bleef ook niet voor de bond onopgemerkt en werd hy door bondscoach Wim Visser uitge nodigd voor de kernploeg voor de 'Freundschaftspiele' in Oost-Berlijn. Daar vond Caspari, die de Rus Totikash- vili om zyn tiltechnieken bewondert, zijn voorlopige Waterloo. "Ik won van de kampioen van West-Duitsland maar ver loor van een Roemeen op ippon (vol punt) en van een Cubaan op koka (3/10 punt). Dat maakte voor de gedreven jongeling duidelijk dat er nog het één en ander aan zijn training schortte en meldde hij zich aan by de Oegstgeester sportschool Rob van der Hoorn, waar hij met name aan zijn techniek schaaft. "Voorlopig richt ik my op de seniorenkampioenschappen in november van dit jaar. Ik probeer daar bij de eerste drie te komen," is zijn voor lopige tussenhalte. De ambitie strekken haast logischerwijs een stuk verder. "Daarna wil ik mij plaatsen voor EK en WK bij de junioren en uiteindelijk wil ik Nederlands seniorenkampioen worden".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 34