'Ik droom best wel eens van een bestaan als profvoetballer' I m Sportblessure Probeer het te voorkomen. NEEM TENNISLES DEKKER TENNIS WARMOND Hoe krijgt de fabrikant méér dealers in de krant met minder moeite? sportbijlage 1990-1991 Tv AMBULANT DOEZASTHAAT 27 TEL- 0^1-132745 Maar als u toch wat steun nodig heeft, onze sortering enl^l l Bandages is niet alleen I J en pols I Sroot maar modern. Wat koopt u verder bij Medi Ambulant Angora Re Hearter en ondergoed lij i voor Thermo Halskragen (5 kleuren) Elleboogkrukken Wandelstokken warmtetherapie Steunkousen Therapeutisch Elastische kousen Spitgordels Rugsteunen Bekers - Borden en div. hulpmiddelen voor minder valide Tevens praktijk voor Sportmassage Fysiotherapie Pedicure Schoonheidsbehandeling Onze fysiotherapeute geeft iedere dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 1-5 en zaterdag van 9-1 uur gratis advies. Ook verhuur van Elleboogkrukken. Voor meer inlichtingen. Belt u gewoon even. Maandag gesloten (ziekenfondsleverancier). bij het Dekker Tennis College De beste tennisopleiding voor de beginnende, gevorderde en de wedstrijdspeler. Winterkursus 1990 15 lessen van maandag 10 september t/m zaterdag 22 december 1990. 1. Minikursus beginners en gevorderdenƒ150 p'p (6-8-jarigen) (woensdagmiddag) ovic 2. Jeugdkursus (9-17-jarigen)245,- p/p (maandag t/m vrijdag na 16.00 uur) NIEUW: JEUGDKURSUS (ma. t/m vr. tot 18.00 uur) 9-17-jarigen ƒ300, •p/p 4 personen op 1 baan 3. Seniorenkursus (4 personen)ƒ355, -p/p Cs ochtends van 09.00-16.00 uur) 4. Senioren kennismakingskursus voor absoluut300,' p/p beginnende senioren (8 personen op 2 banen) 5. Selektietraining voor getalenteerde jeugd895,' p/p (30x2 uur tennistraining) Speciale aanbieding voor beginnende kursisten Alle beginnende kursisten mogen gedurende bun eerste lesperiode gratis gebruik maken van een tennisracket. Voor bovengenoemde onderdelen zijn nog mogelijkheden voor plaatsing, maar reageert u snel, want vol is vol. Voor meer informatie: Veerpolder 14,2361 KV WARMOND. Tel.ni. 01711-19301. Iedere dag telefonisch bereikbaar van 08.00-23.00 uur. SPORTIEF CHIQUE merken o.a. v. Gils - Matinique - El mior - Le Dub - Monello - Love News - Bad Boys Schoolstraat 81Voorschoten telefoon 01717-4300 Alleen bij Ruudolf Mode v.a. maandag 1 uur Vrijdag koopavond van 7-9. Cebuco Bel 020-24 2316 en informeer naar het effect van Co-adverteren in de dagbladen. Krijgsman gaat (nog) niet in op avances van Feyenoord en Roda n van Wanrooy Hoewel hij in de voorbije voetbaljaargang de aandacht trok van Feyenoord en Roda JC, heeft de net achttien jaar geworden Dennis Krijgsman, die ook door zijn huidige trainer Bert Jansen als een t&lent wordt bestempeld, in zijn jeugdperiode bij ARC nooit de belangstelling gewekt van de keuzeheren voor de Leidse jeugdselecties. Dat bevreemd niet alleen de halverwege het seizoen bij de selectie van de Alphense zaterdag eersteklasser gehaalde spits zelf, maar zeker ook Jansen. "Ik zit nog niet zo lang bij ARC, dus zijn echte verleden ken ik niet. Wel weet ik dat hij in de jeugd toch elk seizoen veel doelpunten heeft gemaakt. Ik kan me voorstellen dat Feyenoord en Roda nu belangstelling voor hem hebben getoond. Daarom denk ik dat het aan het scoutingssysteem van de KNVB afdeling Leiden ligt, dat Dennis nooit is uitgenodigd. Men is daar niet alert genoeg geweest. Het heeft niks met de persoon van Dennis te maken. Je moet toch eerst uitgenodigd worden om je te kunnen bewijzen". Voor Jansen staan de kwalitei ten van de jeugdige spits vast. "Het is een voetballer die op in- tuitie, gevoel werkt. Hij heeft de gave om op de juiste plek te staan. En hij heeft het in zich om het waar te maken. Dennis heeft de specifieke kwaliteiten van een spits. Bovendien kan hij de rust bewaren om in doelpuntrij ke situaties tot scoren te ko men". Waarmee de tweedejaars oefenmeester van ARC niet wil zeggen dat Krijgsman ook al rijp is voor het grote werk. "Net als andere jonge spelers heeft hy natuurlijk nog een aantal tekort komingen. Het belangrijkste dat hij nog moet leren is omschake len van balwinst naar balverlies. Maar dat is een kwestie van tyd want dat kun je leren". Blikvanger Dennis Krijgsman kan een van de blikvangers van ARC in de nieuwe competitie worden. In de oefenreeks kreeg hij van Jan sen volop de gelegenheid zich te bewijzen. Meestal vormde h*j samen met de van een blessure teruggekomen René Bon de centrumaanval. Bij ontstentenis van Jacques Key (hinderlijke liesblessure) en Wilco van Leeu wen (vakantie), die vorig sei zoen een trefzeker duo vorm den. Volop concurrentie dus. "Ik weet niet hoe het verder loopt, maar duidelijk is dat je je iedere wedstrijd weer moet be wijzen. Het hangt ook een beetje van het team af. Als dat draait, loopt het met mij ook wel. De trainer weet in elk geval wat hij aan me heeft. Verder kun je al leen maar hopen op een vaste plaats", zegt de spits in wording. Een terugblik op zijn jeugdpe riode bij de Racing levert in vo gelvlucht het volgende op. "Ik ben op mijn zesde begonnen in de E3. Daarna heb ik steeds in de selectie-elftallen gezeten. Met wisselend succes voor het team. Zelf voetbalde ik vrij con stant en maakte ik ieder jaar toch wel twintig goals. Het eer ste jaar in de B zijn we gepromo- veerd naar de hoogste klasse. Het jaar er op speelden we tegen de jeugdteams van Feyenoord, Sparta enzo. Toen kwamen we toch kwaliteit tekort en degra deerden we. In de A-junioren waren we goed op elkaar inge speeld en werden we kampioen. Ook vorig jaar draaiden we in de top mee. Maar halverwege ging ik, zoals met jeugdtrainer Aad Koren en Bert Jansen was afge sproken, over naar de senioren". Langzaam Langzaam veroverde hij een plaatsje in de elf van Jansen, die hem uiteindelijk de laatste zes wedstrijden een basisplaatsje gunde. Krijgsman scoorde daar in vier keer. "Het ging wel rede lijk", reageert hij laconiek. De wedstrijd tegen het Nederland se elftal in mei bracht wat meer emotie bij de scholier los. "Dat was een fantastische belevenis. De hele dag zijn we met elkaar opgetrokken en als je dan voor negenduizend toeschouwers mag spelen, gaat er wel wat door je heen. Maar ik was niet echt ze nuwachtig, hoor". Feyenoord meldde zich eind vo rig jaar als eerste voor de rossige aanvaller. Met het belofteteam van de Rotterdammers kwam hij twee keer in actie. Tegen Standaard Luik scoorde hij een keer, tegen MW niet. "Ze zou den daarna contact opnemen voor een training. Daar heb ik heel lang op moeten wachten. In mei kreeg ik te horen dat ik er kon komen trainen. Ik heb het niet gedaan omdat ik met ver voer en school zat. Ik moest eindexamen Havo doen. Nu ga ik naar de Meao en dat wil ik toch eerst afmaken. Als je het in de voetballerij niet redt, moetje toch wat achter de hand hebben. Maar als ik een goede kans krijgIk droom er best wel eens van". Het contact met Roda liep even min op iets uit. "Ze hadden een mannetje hier in de buurt die me volgde. Ik ben toen gebeld voor een training. In plaats daarvan, moest ik met het tweede team een wedstrijd tegen Charleroi spelen. Goed gespeeld, niet ge scoord. Toen kreeg ik een tele foontje dat ik aan een toernooi in Italië mocht meedoen. Na mijn examens ben ik daar in ju ni een week lang geweest. Ploe gen als Sporting Lissabon en Dynamo Kiev en veel Italiaanse clubs. Het toernooi verliep niet best want we werden na een wedstrijd tegen Inter Milan (0-0) door strafschoppen uitgescha keld. Daarna hebben nog tegen een locale club gespeeld. Ver volgens heb ik weer een tijdje moeten wachten tot Jan Reker toch weer interesse toonde. Ik kon in het C-elftal gaan spelen. Maar ik twijfelde. Het was een grote stap en ik wist niet wat ik wilde. Toen ik dat had laten we ten hebben ze niet meer ge beld". Groot Waardoor Krijgsman zijn loop baan voorlopig bij ARC zal voortzetten. "Het is een goed moment om nu van het begin af aan bij de groep te komen. Het is een goed elftal, dat vorig jaar al goed draaide. Met de nieuwe jongens er bij kan kunnen we al leen maar sterker worden. De selectie is groot, de concurrentie onderling ook. Ik ben nog niet echt in vorm omdat ik pas laat van vakantie ben teruggeko men. Maar ik ben wel gedre ven". Jansen heeft jou al getypeerd. Voeg daar je eigen mening eens aan toe. "Ik vind het moeilijk om iets over je zelf te zeggen. Ei genlijk moeten anderen dat maar beoordelen. Maar ik speel graag in de ruimte. Daarom heb ik een voorkeur voor een sys teem met twee spitsen. Maar het is nog niet zeker aan welk sys teem de trainer de voorkeur geeft. Hoewel ik vroeger ook wel op het middenveld gespeel heb, ben ik opgegroeid als spits. Ik denk dat ik mijn lengte (1.84) wel mee heb. Technisch ben ik toch wel goed, wendbaar en re delijk kopsterk. Alleen ben ik verdedigend geen ster. Ik weet dat je als voetballer ook moet verdedigen, maar ik ben er geen liefhebber van. Tactisch schiet ik daardoor nog tekort. Ik kan wel vrij veel hebben, maar in de jeugd heb ik het best wel eens moeilijk gehad. Ik ben er ook wel eens uitgestuurd omdat ik me niet kon beheersen. Als aan valler krijg je ook zo veel te in casseren. Die momenten - dat ik mijn koppie laat hangen - moet ik er nog uitwerken". Buiten het veld is Krijgsman de nuchterheid zelve. Over het feit dat hij in zijn jeugd niet of nau welijks in selectieprocedures verzeild raakte, kan hij zich niet mateloos opwinden. Hij consta teert dat hij 'alleen twee keer voor het Rijnstreek-elftal uit kwam en verder niets'. Maar toch? "Als je de namen in de Leidse selecties zag. dan zie je dat er spelers van UVS, Quick Boys, Noordwijk en zo in te recht kwamen. Uit Alphen heel weinig. Dat stak wel raar in el kaar. Verder vond ik het best. Bij ARC kwam ik heus wel aan mijn trekken". "Ik hou er nog steeds rekening mee dat er een club voor me komt. Want ik zou beste prof voetballer willen worden. Naast het voetbal heb ik weinig an ders. De eerste keer in het sta dion van Feyenoord spelen was een hele ervaring. Eigenlijk ben ik een Ajax-fan, maar dat speelt natuurlijk geen rol. Mijn vrien den zijn Feyenoord-mannen, dus ga ik daar af en toe toch kij ken". Krijgsman probeert zijn kans te grijpen. Een goed optreden in de hoofdmacht van de Racing helpt hem natuurlijk een stuk verder op weg om zijn ambitie waar te maken. Welke mogelijk heden heeft ARC volgens hem in de komende competitie? "Onderling hebben we daar nog niet over gesproken", zegt hij een paar dagen na het Ooster- man-toernooi. "Maar we zitten zeker in een zware afdeling. En toch zitten die kustploegen er weer bij. Vorig jaar waren dat de lastige ploegen om tegen te spe len. Ook voor ARC zijn dat der by's, die veel publiek trekken. Ik denk dat we toch wel weer mee gaan draaien. We zijn toch niet zwakker geworden?" Dennis Krijgsman: 'Ik wil eerst mijn school afmaken. Je moet toch wat achter de hand hebben. Maar als er aanbieding komt<f)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 33