CURSUS JAZZDANCE r IJ HISTOR LATEX Q Alles in dienst van de sport BORSBOOM Allan Mens heeft het 'badmintongevoel' DE KLINKENBERG WIJ GAAN WEER SNOEKEN!!! A D V I S E U FTS^M E T V E R V E Pascal en Etienne Vergeer lonken naar profs SPORT GEZONDHEIDSCENTRUYM Voor beginners en gevorderden (o.l.v. Maria Kerk) Start: voor beginners ma. 3 sept. 19.00-20.00 uur voor gevorderden wo. 5 sept. 19.30-20.30 uur Kosten: 195,- t/m januari 1991 Bel voor meer informatie over de cursus of maak een afspraak voor één van onze andere lessen. Zoeterwoudseweg 7H Tei07iL-320d350 AerobicCallanetics - Work-out - Ladies Hour - Fitnessdrcuittr. - Aerofitness - 50+ fitness - skigymnastiek SEIZOEN 1990/91: 13 oktober -19 apriL Wintertennis in een prachtige hal met optimale verlichting en ruime uitlopen. 7 meter vrije hoogte en goede automatische verwarming. Prima Ideedgelegenheid met douches en toiletten. Vanuit de gezellige, hooggelegen kantine uitzicht over de banen DIVERSE SPEELMOGELTJKHEDEN: 1. Seizoenkontrakten per uur ma. t/m vr. 12.00-14.00 uur 460,- ma t/m vr. 09.00-12.00 uur en 14.00-18.00 uur 590,- Na 18.00 uur en in de weekends: 775,- Losse banen per uur vanaf20,-- 2. Techniek en Taktiek Dames-dubbel en Heren-dubbel: 10 lessen van 2 uur pp. 250,-. 3. Kompetitie Dames en Heren of Miz-dubbeh PP-/175,-. 4. Diverse les mogelijkheden: Vraag onze folder aan! Wacht niet te lang met reserveren. Er zijn nog maar een beperkt aantal uren vrij! De Klinkenberg Is gemakkelijk bereikbaar, zowel met eigen vervoer als met openbaar vervoer. Nabij op en afrit A44 Amsteidam-Den Haag tussen de .AKZO'-fabrieken en Motel Sassenheim, 5 km vanaf Leiden Bel of schrijf voor informatie, reservering en aanmeldingsformu lier TeL 02522-12553 (bgg. en tijdens seizoen 02522-14902), Postbus 5 -2170 AA Sassenheim. Burg. Meyboomstraat 31 Rijnsburg Tel. 23350 sinds 1921 als het gaat om vakkundig loodgleterswerk voor nieuwbouw; vernieuwingen en storingen! Binnenkort de R in de maand. MM JAAP VISSER En waar halen we de Stevensbloem 43, juiste hengelsport artikelen Stevenshof, lelden, tel.: 071-311836. Bij Jaap Visser natuurlijk. Scheffer Q SPOF SPORTPRIJZEN "Wij vinden het al een sport op zich, om voor elke prestatie de allermooiste beloning in huis te hebben. Da's eigenlijk óók een topprestatie!" Levendaal 61 2311 JE Leiden Tel.071-144266 OPENINGSTIJDEN: Di. wo. vr. 11.00-18.00 uur Donderdag 1100-2100 uur Zaterdag 9.30-16.00 uur 2,5 liter van 21.90 voor 5 liter van 40.70 voor 3750 10 liter van 77.50 voor 71?5 donderdag 9.00 uur lol 29 juzu aanstaand •n ntang de voorraad atnH sportbijlage 1990 -1991 nnmf 27 Piet en Jan van Katwijk, Adri en Jan van c—j» Houwelingen, Adrie en Jacq van der Poel hoeven zich geen zorgen te maken. Over I/[ j een paar jaar staan hun opvolgers klaar in S het Nederlandse profpeloton. De Warmon- ders Pascal en Etienne Vergeer zullen er in elk geval alles aan doen om net als hun illustere voorgangers met broederlijk bij de beroepsrenners rond te fiet- één in Canada. Zo'n ning smaakt naar meer: "Mijn doel voor volgend jaar is deelna me aan de WK. Dat betekent au tomatisch dat ik een goed voor seizoen moet hebben gereden". Etienne Vergeer rijdt als lid van RTW De Bollenstreek ook vol gend jaar weer onder het toe ziend oog van districtstrainer Van Uden. Voor zijn broer, die met enige weemoed aan zijn pe riode met de districtstrainer te rugdenkt, is de tijd gekomen om naar een grotere vereniging over te stappen. "De Bollenstreek kan niet genoeg bieden. Op het sportieve vlak heb ik in de pro- Zo ver is het nu nog niet. Weliswaar rijdt Pascal (19) in zijn eerste jaar bij de ama teurs al geregeld met de besten mee, maar hij beseft terdege dat hij er met zijn drie overwinningen tot nu toe, hoe mooi die ook waren, nog lang niet is. "Tegen woordig moetje vooral goed op schema blijven. Er zijn maar een paar momenten waarop je naar de profs kunt overstappen. Als je er dan niet staat, ben je een volgen de keer al weer te oud. Dat mag mij niet overkomen. Ik laat niets aan het toeval over, stel nu alles in dienst van de sport. Zelfs mijn werk zou ik er, als het niet anders kan, voor aan de kant schuiven. Als ik in de gelegenheid kom om de overstap naar de be roepsrenners te maken, dan overvalt me dat tenminste niet". Fanatiek Zijn bijna twee jaar jongere broer denkt er .net zo over, al was hij een paar jaar geleden nog niet zo'n bezeten van zijn sport als zijn grote broer. "Ik snapte toen niet waarvoor Pas cal het allemaal deed. Maar toen ik bij de nieuwelingen succes sen boekte, ben ik fanatiek ge worden. Ik heb dan me wel aan gemeld voor het vhbo, maar ik zal er voor zorgen dat die oplei ding mijn wielercarrière niet hindert". Pascal heeft zijn werk helemaal op het fietsen afgestemd. Hij is 25 uur per week werkzaam in een Wassenaarse fietsenzaak en knutselt in de tijd dat hij niet traint met overgave aan zijn ei gen fietsen. "Zonder goed mate riaal, zoals een dicht wiel voor een tijdrit, kom je er tegenwoor dig niet meer", meent hij. "Dat lijkt me trouwens het einde: eerst als renner de kost verdie nen en na mijn wielerloopbaan een wielerzaak beginnen". Etienne, niet zo'n materiaal- freak als zijn broer, ziet het nut van een eerste klas rijwiel ook wel in: "Een blinkende racefiets geeft mij in elk geval moraal". Lauweren Met het uitoefenen van wat nu nog hun hobby is, hebben de Vergeers al heel wat lauweren geoogst. Pascal bracht het als ju nior tot baankampioen van Ne derland en, daaruit voortvloei end, tot deelnemer aan de ploe- genachtervolging aan de we reldkampioenschappen in Mos kou. Etienne moet het vooral van meerdaagse etappewed strijden in het buitenland heb ben. "Daar leer je vanzelf beter klimmen". Onlangs won hij er mijn zaken zelf of met mijn i der. In feite heb ik nog het mees te baat bij de adviezen van mijn schaatstrainer, Hans Veld kamp". Winter Want zo is het allemaal begon nen bij de oudste Vergeer, 's Winters was hij niet van het ijs weg te slaan. Pas toen hij de af gelopen winter vanwege ge scheurde enkelbanden groten deels verloren zag gaan, heeft hij de schaatssport naar het tweede plan geschoven. "Als ik mij vol ledig op twee sporten richt, blijf ik een subtopper. Daarom be perk ik mij de komende winter tot het schaatsen van mara thons. Dat sluit veel beter aan op het wielrennen dan langebaan schaatsen. Ik doe het er niet al leen voor de conditie bij, ik vind het ook een mooie sport". Op de goeddeels mislukte win ter volgde een wielerseizoen, waarin het de Warmonder op merkelijk goed afging. "De overstap van junioren naar ama teurs is me meegevallen. Na tuurlijk is de concurrentie gro ter, maar ik kan ik elk geval wel één of twee tandjes groter rij den. Bovendien ben ik tijdens het seizoen nog gegroeid. Nu gun ik mezelf een paar jaar om uit te vinden of ik eventueel bij de profs wat te zoeken heb. Vooral op het mentale vlak komt daar nogal wat bij kijken. Ik moet nog heel wat leren. Zo Pascal (l) en Etienne Vergeer: kunt overstappen". 'Er zijn maar een paar momenten waarop je naar de profs Ifoto Loek Zuyderduln) zal ik ook wat zuiniger met mijn krachten moeten omspringen. Soms rijd ik wel drie klassiekers in een week. Daarmee sloop je je lichaam". Oppassen Etienne moet op dit punt oppas sen dat hij niet in de voetsporen van zijn broer treedt. "Ik neem niet zo maar iets van een ander aan. Noem me maar eigenwijs, maar die eigenschap kan in mijn voordeel uitpakken. Verkeerde raad volg ik namelijk ook niet op. Vroeger was ik nog wel eens jaloers op Pascal, maar sinds we allebei regelmatig wat winnen is dat over. Alleen die enkele keer dat we samen trainen gaat het mis. We willen dan niet voor el kaar onderdoen en maken er een heuse wedstrijd van". "Gelukkig zijn we maar zelden in staat om op dezelfde tijden te trainen. Dat wordt pas anders als we bij de amateurs in dezelf de ploeg zouden rijden. Of bij de profs natuurlijk. Daarmee be doelen wij dan wel een goede coureur, niet alleen maar een meerijder. Zou je bij Cees Priem niet eens kunnen polsen of hij alvast een plaatsje in zijn ploeg voor ons heeft?" Van onze medewerker Frank Bonte Zonder enige twijfel kan Allan Mens van de BC Vlietwijk, 17 jaar, worden aangemerkt als de meest belovende jonge bad- mintonner uit de Leidse regio. Op zijn vijftiende jaar speelde hij al op landelijk niveau. Derde klasse. De andere Leidse verenigingen komen voorals nog niet in de buurt van de prestaties van de jeugd van de BC Vlietwijk. Allan Mens komt in de komende competitie op nog hoger niveau voor zijn club in actie. De landelijke eerste klasse. Twee klassen onder de top van Nederland die internatio naal hoog staat genoteerd. Mens kan verder komen, luidt het algemene oordeel van de technische leiding van Vlietwijk. Hij is fy siek erg sterk en hij heeft gevoel voor het spel. "Je moet de bedoelingen van je tegen stander kunnen lezen. Het gaat niet alleen om technisch kunnen", aldus trainer Guus de Vogel, die nog twee andere namen noemt. Erik Bokhorst, 22 jaar, de huidige nummer 1 van Vlietwijk en Patrick Kraan, 18 jaar, nu spelend in de derde klasse. "Het verschil tussen Patrick en Allan zit in hun speelstijl", aldus De Vogel. "Allan is een Indische jongen. Hij heeft een Aziati sche speelstijl. Hij badmintont intuïtief. Van binnenuit. Patrick speelt Europees. Kracht beheerst zijn spel. En daarin heeft hij zijn lengte mee. Het zóu overigens niet juist zijn als ik in de beoordeling van het jonge talent bij Vlietwijk, waar ik overigens pas een jaar train, niet ook Erik Bokhorst apart noem. Erik heeft al enkele hoofdklas sers geklopt in het recente verleden, dat is de top van Nederland". Vrouwen Er zit ook talent bij de vrouwen van Vlietwijk. Marjan Voogt, 22 jaar, Joke Te- beest,48 jaar, en Syhria Groeneveld, 20 jaar. "Maar de juiste instelling ontbreekt. Ze wil- len best werken en trainen maar daar niet alles voor opzij zetten. Ik bedoel bijvoor beeld dat je in het gesloten seizoen blijft lo pen en aan je conditie werken. Doe je dat niet, dan begin je in de competitie met een achterstand. Allan Mens, Patrick Kraan en zeker ook Erik Bokhorst doen er alles voor om hogerop te komen. Zij zullen als ze dat volhouden zonder twijfel slagen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 32