Bouwe belust op revanche RCL richt zich op tweede klasse óókvoor de sportpagina's NODIG! sportbijlage 1990 1991 Ter Leede start als de grote favoriet Op basis van het spelersmateriaal lijkt een favorietenrol weggelegd 1^ voor Ter Leede. Het heeft in elk Ol geval een jong, dynamisch elftal, dit in tegenstelling tot Oegstgeest, waar de gemiddelde leeftijd aan de vrij hoge kant is. Ten opzichte van Kagia is het moeilijk een voorspelling te doen. Misschien dat de jon gens van Rob Suttorp geleerd hebben van het bijna fatale vorige seizoen. Debutant KRV heeft het in zich om voor verrassingen te gaan zorgen. Het team van trainer Henk Krauwel lijkt te zijn voorbestemd om als reuzendoder te gaan fungeren. Bouwe van Beelen: "Ik zal bewijzen dat ik beslist geen luie voetballer ben". Van onze medewerker Ruud Pattlapon KRV Met de komst van Bouwe van Beelen (20) heeft KRV zich ver zekerd van een belangrijke aan winst op het middenveld. De technisch sterk onderlegde Kat- wijker heeft dan ook zijn oplei ding gehad bij grote broer Quick Boys. Daar schopte hij op zijn zevende jaar voor het eerst te gen een bal en doorliep daarna alle hoogste jeugdelftallen bij de eersteklasser. Op het moment dat de Katwijkse bloemist zijn opwachting kon maken bij de senioren kwam er danig de klad in zijn zo voorspoedige carrière. Een botsing met Melbi Raboen, waarover Van Beelen niet meer wil uitweiden, verhinderde hem om voor het eerste elftal van de Boys uit te komen. Daarom speelde hij een seizoen lang in het derde elftal waarmee hij ondanks een minimale trai- ningsarbeid kampioen werd. "Ik zat toen in dienst en daar door heb ik er een beetje met mijn pet naar gegooid". Boven dien Speelde Van Beelen ook nog eens zaalvoetbal wat hem ook nog eens bijna op een aan varing met zijn vriendin kwam te staan. Dus koos de Katwijker eieren voor zijn geld en voor KRV alwaar hij zijn leven hoopt te beteren. "Ik heb mij hier aan gemeld omdat ik in de jeugd bij Quick Boys onder Henk Krau wel altijd leuk heb getraind". Krauwel kan de jongeling waar schijnlijk als geen ander motive ren want Van Beelen heeft in de voorbereiding nog geen enkele training overgeslagen. "Dat is nog nooit voorgekomen", be kende hij. Van Beelen, die Quick Boys-speler Floor van Duyn als werker bewondert, zal zich voor KRV in 'kapot' wer ken. "Ik zal bewijzen dat ik be slist geen luie voetballer ben", besloot hij. TER LEEDE Sander Batenburg (19) eerste jaars senior, heeft veel vertrou wen in Ter Leede. Dat is alleen maar toegenomen met de komst van UVS'er Mario Faber, die de vacante libero-positie van Ter Leede gaat innemen. Wat be treft zijn kansen om het eerste te halen is hij wat terughoudender. "Daar kan ik niets over zeggen. Ik laat het op mij afkomen. Voorlopig leef ik van dag tot dag". Desondanks zal de aan staande HEAO-leerling niet lijd zaam toekijken hoe de Ter Leede weer een gooi naar succes doet. "We moeten nu maar eens kampioen worden. Daar zou ik graag bij willen zijn". KAGIA Een Kattenberg die nog nooit bij Abbenes heeft gevoetbald. Ron (18) is de dissident in de voetbalfamilie maar heeft als excuus dat hij zijn woonstede in Lisserbroek heeft. "Mijn ooms hebben geprobeerd mij over te halen maar dat is ze tot nu toe niet gelukt". Wel heeft de spits van Kagia de trots van de familie Kattenberg, de bij Lisse spelen de Eric, als voorbeeld. De nog tamelijk ongepolijst spelende spits wil minstens de technische evenknie van zijn hoger voetbal lende neef worden. Om Kagia uit de degradatiezone te houden wil hij zijn beste beentje voor zetten. "Ik ben bereid er voor te knokken", stelt hij met nadruk. OEGSTGEEST Voor Lars Ulrich (19) zal met moeilijk zijn om zijn talenten voor de Voscuylbewoners te etaleren. De student economie werd dit jaar vanuit het tweede overgeheveld naar het eerste elf tal, maar kan vanwege zijn stu die niet aan de trainingen deel nemen. "Trainer Wim Visser zal het dit jaar strenger aanpak ken", ziet hij zijn kansen slin ken. "Hij vond dat het maar eens uit moet zijn met de slappe in stelling van vorig jaar". Enige ambitie is Ulrich echter niet vreemd want om zijn conditie bij te houden zal Ulrich zich bij een studentenclub in Rotter dam aanmelden. Een minpunt acht hij het gebrek aan scorend vermogen bij Oegstgeest. "Er zal veel van Rein Grooters af hangen. Het is te hopen dat hij op gang komt". Grooters zal in de voorhoede vermoedelijk steun krijgen van de van LSW overgekomen Mario Klaassen. Hij lijkt de aangewezen vervan ger voor Joris van Benten, die voor de dienst werd opgeroe pen. RCL gaat een belangrijk tegemoet. De Leiderdorpers zul- L** len onder leiding van Theo de Jb Waard proberen de weg naar de w lo ^op van het amateurvoetbal weer in te slaan. Voorschoten heeft een moeilijk seizoen achter de rug maar heeft in elk geval tijd gehad om aan het voetbal in de derde klasse te wennen. Voor de mannen van Leo Holl lijkt dus de tijd ge komen om te laten zien dat er meer in zit dat een plek in de staart van de ranglijst. Als het aan de van UVS (Landelijke Jeugd) overgekomen Koen Dekker (19) ligt zit er voor Voorschoten toch wel minstens een plaatsje bij de bovenste vijf in. "We hebben er veel nieuwe spelers bijgekregen en ik denk dat we ons daarmee makkelijk kunnen handhaven. Misschien zit er zelfs een perio- detitel in". De student aan de Haagse Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding (HALO), denkt bij Voorschoten op een redelijke wijze zijn voetbalcarrière te kunnen voortzetten. "Bij UVS moest ik drie keer per week trai nen om bij de A-slectie te komen. Dat kon ik niet met school combineren. Voorschoten straalt gezelligheid uit en is toch prestatiege richt. Dan ligt de keuze voor die club eigen lijk wel voor de hand". Een bijkomende, maar niet onbelangrijke, reden is dat een paar goede bekenden van Dekker eveneens bij Voorschoten een balletje trappen. "Zo kende ik Marcel van Tol (ex-SVLV) en Ars- han Behimehr al want ik ging daar regelma tig ging kijken". In het team van Leo Holl lijkt Dekker rechts op het middenveld terecht te komen maar hij is ook op andere plaatsen inzetbaar. "Ik speel eigenlijk het liefst rechtsbuiten maar door Bert Jansen ben ik bij UVS omgeturnd tot rechtsback", geeft hij zijn multi-functio- nele positie aan. "Mijn sterkste punten zijn mijn techniek en het passeren", geeft hij zelf aan. "Aan werklust wil het mij nog weieens ontbreken maar dat probeer ik nu beter te verzorgen door harder te gaan trainen. Op het middenveld ben ik echter wel genood zaakt om mee te gaan. Als ik die werklust nog met de techniek kan combineren dan denk ik dat ik alleen maar beter kan wor den". RCL Gijs Oppenheimer is een zuiver produkt van de Leiderdorpse school. Al van jongs af aan speelt de 18-jarige middenvelder voor de Ra cing en lijkt voorbestemd om in de toekomst een leidende rol te gaan spelen. Vooralsnog denkt hij nog een lange weg te moeten afleg gen om een plaatsje in Leiderdorpse keur korps te verdienen. "Ik vind dat ik nog veel moet leren", zegt de VWO-scholier. "Ik speelde bij de junioren laatste man en dan kan je nog weieens uitrusten. Het tempo bij de senioren, waar ik tijdens de oefenperiode op het middenveld heb gespeeld, ligt onein dig veel hoger". Oppenheimer waakt ervoor om overhaaste uitspraken te doen. Hoewel hij buiten het voetbal niets anders als hobby aangeeft wil hij niet verder kijken dan de dag van daag. "Je moet wel reel blijven. Ik ben der nooit gevraagd voor een vertegenwoor digend elftal. Ik denk daarom dat iets te be reiken in het voetbal voor mij te hoog is ge grepen". Voorlopig stelt hij zijn school op de eerste plaats en een plekje in het keurkorps van Theo de Waard als een belangrijke twee de. Voor RCL ziet hij kansen om hogerop te komen. "We hebben een brede selectie en de sfeer is goed. Dat is een hele goede basis om ons te kunnen richten op de tweede klasse".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 31