Tessa van Dijk knokt met Alecto voor titel t 'Als je er aan begint, ben je verkocht' U WORDT OVERSPOELD fcLj L LI 11 I III Schotel Sport rm KOK GROOT IN HET KLEINE fa met allerlei indianenverhalen over waterbedden Maar wij verzekeren U, al maken uw kinderen een rondedans op Uw waterbed, het-gaat-echt-niet-lekken! Daarom geven wij ook een garantie van 10 jaar op materiaal en lassen. Is dat geen sterk staaltje? U kunt gerust zijn, en slapen op een waterbed is eindeloos lekker. De voordelen: U wordt op alle punten van Uw lichaam ondersteund. Golven? alleen van enthousiasme. Behaaglijk warm of heerlijk koel. En wat lekkage betreft, heeft U wel eens 10 jaar garantie gekregen op een gewone matras? TURK ROOF BV Hortusplein 6 J 2121 CB Sassenheim Telefoon 02522-13680 De nadelen: Welke nadelen? Voor meer informatie en deskundig advies SCOHf 'n professioneel advies START met het nieuwe voetbalseizoen bij Badstraat 13 Katwijk aan Zee ir ■.rf'u"!ifjua SPORTMASSAGE ONTSPANNINGSMASSAGE GYMGROEPEN Inl. Fysiotherapie praktijk Richard Jurgens Tel. 071-143833 ONDERDELENSPECIAALZAAK Nieuwe Beestenmarkt 20-22, bij Molen 'De Valk' Leiden Telefoon 149345 ELECTRONICA SCANNERS Wasmachine-onderdelen, meetapparatuur, mengpanelen, 27 MC-apparatuur, behuizingen, speakers, alarm-Installaties, antenne-materiaal, technische boeken en tijdschriften SPORT- EN RECREATIE CENTRUM Ook verenigingen Voor Dutch Tennis, Badminton, Tafeltennis. Squash, Sportmassage. Nieuwste vorm van sportsauna. Inlichtingen Jawi Sport- en recreatiecentrum, Albert Einsteinweg 1 Alphen a/d Rijn (Industrieterrein Molenwetering). Tel. 01720-22132. 11 KIJKUIT WAAR U LOOPT i HOUDT R00SEN VOOR OGEN Gt Kort Galgewater 1 Leiden, tel. 120375 ItOOSWN OPTIEK LEIDEN - EMMEN - HILVERSUM sportbij1990 -1991M Vn Van onze redacteur Niek Faas De hockeysters van het Leider- fJt dorpse Alecto JVl laten er geen I \3 twijfel over be- staan: ze gaan op voor de eerste-klassetitel. Aan hun trainer Robbert Kruidenier zal het ook niet liggen. Die heeft dit sei zoen strenger geselecteerd dan ooit. De in de nieuwe hockeyjaargang ook als coach optredende Kruide nier is er gewoon te ambi tieus voor om niet vol op jacht te gaan naar het over gangsklasseschap. Voor de 16-jarige Tessa van Dijk is het minstens zo belangrijk om de beoogde titel binnen te halen. Het al of niet slagen van de mis sie heeft eventuele gevolgen voor haar verdere verblijf bij Alecto, waar zij al acht jaar heel verdienstelijk de stick hanteert. Als geselecteerde voor het Ne derlands meisjes-A (16-18 jaar) is haar al te verstaan gegeven, dat als zij definitief doordringt tot het Nederlands meisjes-A, zij ook op het niveau van de over gangsklasse of de hoofdklasse moet hockeyen. Het mag trouwens opmerkelijk heten dat de in de Leidse Meren- wijk woonachtige Tessa van Dijk nog niet is ingelijfd bij een vooraanstaande Haagse vereni ging. Er wordt doorgaans al vroeg getrokken aan getalen teerde jeugdspelers. Het argu ment was steevast dat als je ver der wilde komen je toch behoor lijke training moest krijgen en dat er op niveau gehbckeyd moest worden. Velen werden geroepen, er waren er echter maar weinigen uitverkoren om uit te komen in de hoofdmacht Klein Zwitserland. Tessa: "Er was niet echt vraag naar mij. Wel werd ik via beken den gevraagd om bij HDM te ko men spelen. Bij HDM zie ik trou wens zoveel talent rond lopen dat ik niet geloof dat ze daar op mij zitten te wachten. Als het voor het Nederlands team zou moeten dan zou ik wel naar HDM gaan, maar liever speel ik dan overgangsklasse met Alec to". De selectie van Van Dijk kwam eigenlijk nog als een verrassing. Al deel uitmakend van het Ne derlands meisjes-B speelde zij aan het eind van het vorige sei zoen voor Zuid-Holland om de districtstitel van Nederland. Te vens werden daar al veel meisjes geselecteerd voor het Neder landse A. Daar zat zij toen niet bij. Van Dijk daarover: "Om voor mij onbegrijpelijke rede nen moest ik van coach Otto Rensen linksachter spelen. En op die plek heb ik nooit ge speeld, dus het ging helemaal niet. De strafcorner inslaan, wat Dijkman) ik altijd doe, moest ook opeens iemand anders doen. Maar een maandje later kreeg ik in de bus na een interland met B in Duits land van Fieke Boekhorst te ho ren dat ik toch geselecteerd was voor A. Ik speelde toen wel op het middenveld en sloeg ook de strafcorner in". Op het middenveld voelt Van Dijk zich als een vis in het water. Robbert Kruidenier over haar specifieke kwaliteiten: "Tessa is heel technisch, passeert makke lijk en kan goed de bal aanne men. Zü is ook een bijter die de top wil bereiken. Maar ze is nog jong en zit met haar 16 jaar ei genlijk nog tussen jeugd- en vrouwenhockey in". Kruidenier is daarom blij met de komst van de geroutineerde middenvelder Lydian Mentink (voorheen Roomburg, HGC en Klein Zwit serland). De defensie werd ver sterkt met doelvrouw Marieke Lips die van Groen Geel afkom stig is. Zelf vindt Tessa dat er nóg wel het een en ander verbeterd kan worden. "De conditie kan na tuurlijk altijd nog beter en is heel belangrijk. Maar ik merk tijdens de training met het Ne derlands team dat ik bijvoor beeld de tip-in en de strafpush niet goed beheers. In tegenstel ling dan met het inslaan van de strafcorner, maar daar train ik veel op". Is het vele trainen nog wel te combineren met je huiswerk? Van Dijk: "Soms is het moeilijk nog mijn huiswerk te maken. Als ik op woensdag in Drieber gen moest trainen van zes tot acht uur vertrok ik met mijn va der om kwart voor vijf en kwam na de nabespreking en het eten tegen tien uur thuis". Op het Stedelijk Gymnasium wordt echter, volgens het hockeyta- lent dat naar de vijfde klas gaat, geen enkele rekening gehouden met leerlingen die bijvoorbeeld wel eens interlands moeten spe len en daardoor tijdelijk proble men hebben met het maken van hun huiswerk. Zü voorziet dat er nog meer tüd in haar geliefde sport gaat zitten doordat er met het Nederlands meisjes-A meer trainingskam pen en meer wedstrijden zijn ge pland. Als het er op aan komt laat Tessa van Dgk weten, is de school toch nummer één. "Dan bel ik wel op, sorry ik kan niet komen trainen". Voorlopig vindt zü evenwel dat het haar voor de wind gaat en wil dol graag mét haar trainer Robbert Kruidenier naar de overgangs klasse promoveren, al was het alleen maar om Alecto niet te hoeven verlaten. Golfer Daan Slooter al over zijn hoogtepunt heen Van onze medewerker Gijs van Oosten Vreemd genoeg is golfer Daan Slooter met zijn 23 jaar al over zijn hoogtepunt heen. De Noord- wijker behoorde op 17-jarige leeftijd tot de vaderlandse top-3, Niettemin maakt Slooter nog steeds van de nationale amateurselectie, alleen zijn zijn ambities wat getemperd. Als tiener bracht hij zomers hele dagen door op de banen van de Noordwijksche Golfclub, om vervolgens thuis boeken en video's over zijn favoriete sport te verslinden. Toen was hij er zo serieus mee bezig dat hij werkelijk de idee had om ooit Jack Nicklaus te verslaan. En dat was geen droom. "Als je wat wilt berei ken dan moet Je wel zo den ken", zegt Slooter. Anno 1990 is hü natuurhjk nog wel verslingerd aan de golfsport en wil hü nog wel toernooien winnen, maar inmiddels is golf niet meer het enige wat voor hem telt. Een maatschappehjke carrière geniet de voorkeur. Deze zomer wüdt hü zich nog geheel aan het golf, maar de eer ste sollicitatiebrieven gaan bin nenkort de deur uit. Na de middelbare school toog de Noordwüker naar de Ver enigde Staten, waar hü op Duke University in Durham (North Carolina> in het golfteam werd opgenomen en een studiebeurs ontving. Vier jaar lang studeer de Slooter economie in combi natie met golf. De studie was een groter succes dan de sport. Hü behaalde zün graad, maar met het universiteitsteam speel de hü slechts drie toernooien ge durende zün vierjarige verblüf. Slooter: "De concurrentie was groot, en ik kwam niet echt in mün ritme als golfer. Het team dat afgevaardigd werd naar col lege-toernooien bestond uit vüf spelers. Bü Duke liepen onge veer vijftien golfers rond, dus moest je je elke keer opnieuw kwalificeren". Op elfjarige leeftijd begon hü met golf. Met zün moeder, die enthousiast gemaakt werd door de buren, bezocht hü regelmatig de banen in de Noordwükse dui nen. Werkelük golfen deed hü nog niet. Als klein ventje be kwaamde Slooter zich in het putten. "Ik had de smaak snel te pakken, de sport werkte versla vend. Veel mensen zien golf als een ouwe-lullen-sport, maar het is net als met snooker, als je er eenmaal aan begint dan ben je verkocht". Slooter heeft nu han dicap 3, wat inhoudt dat hü drie slagen boven het baan gemid delde zit. Over golf wordt nog wel eens minderwaardig gedaan. Weinig aptie, eigenlijk te traag. Mis schien moet je de sport een beetje kennen om er van te kun nen genieten. "In de top moetje over een goede conditie be schikken, anders schiet je te kort. Een rondje op de baan hier in Noordwük is al zes kilometer, en omdat je niet in een rechte lün loopt moetje toch zo'n 10 ki lometer afleggen. Uithoudings- en concentratievermogen is heel belangrijk, in de VS gaan ze nog verder door 's winters krachttrainingen te doen. De conditie van een golfer moet niet onderschat worden. Zou je een golfer een Cooper-test laten afleggen, dan denk ik dat hü ge lijkwaardig zou zün aan een voetballer". In de recreatieve sfeer voorspelt Slooter een grote groei. "De golfbanen en drivingranges schieten de grond uit Deze sport is ideaal voor sociale con tacten. En hoe meer stress op het werk, des te beter dat is voor de golfsport. Maar ik denk ook dat golf als wedstrüdsport in Nederland toekomst heeft. Steeds meer jongeren gaan gol fen, en daar zitten ook talenten bü- Er moet iemand internatio naal doorbreken, de golfsport in Nederland heeft een idool nodig die een soort voortrekkersrol vervult". Slooter zal zelf niet die voortrek- Daan Slooter: "In de top moetje over e schikkenanders schiet je te kort". Hü mist nu de 'drive'. De moti vatie moet optimaal zün wil je succesvol zün. Anders loopt het mis. Tüdens het twee weken ge leden in Nümegen georgani seerde Nederlandse stroke-play kampioenschap verknalde Slooter zün kansen op de laatste dag, toen hü voor het putten te veel slagen nodig had. "Dat was werkelijk heel slecht, ik had veel op mijn swing getraind en kersrol vervullen. Zoals gezegd daardoor de korte slagen is hij over zün hoogtepunt heen. waarloosd". Na twee rondes stond de Noordwüker nog ze vende, maar in de eindklasse ring moest hü genoegen nemen met een vüftiende stek. On danks zün nog jeugdige leeftüd gelooft Slooter niet meer in een terugkeer naar de nationale top- 10. "In Amerika ben ik mün in spiratie verloren, en in die perio de zün er veel goede golfers bü gekomen. Maar stoppen met golf zal ik nooit doen. Ik zal zo mers mijn toernooitjes blijven spelen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 28