Veel Italianen in Gaudeamus-stiijd Steven Seagal stormt er weer op los In Hard to kill Twaalf composities dingen mee naar felbegeerde prijs 'Another 48 hours': afgeraffeld werk KIJK UIT Theaters Exposities Concerten VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 KUNST/FILM PAGINA 19 BIOSCOPEN Steven Seagal heeft al een opwin dender leven gehad dan een scena rioschrijver zou kunnen bedenken. Hij heeft een zesde graads zwarte band in aikido, een Japanse zelfver dedigingskunst, plus nog enkele zwarte banden in onder meer kara te. judo en kendo. Als eerste niet- Aziaat opende hij een dojo in Japan en kwam zo in aanraking met de filmwereld. Hij werd gevraagd als adviseur van vechtscnes en werd daarna veiligheidsspecialist van ie dereen die daaraan behoefte had. Over deze periode doet hij nog steeds erg geheimzinnig, omdat zijn contacten met de geheime diensten de wereld toen veelvuldig Twee jaar geleden kwam zijn eer ste film over de duistere praktijken van die geheime diensten in de bio scopen, Above The Law, hier te lan de uitgebracht onder de titel Nico. En of dat nog niet opwindend ge noeg is, is hij sindsdien getrouwd met Kelly Le Broek, het fotomodel dat we kennen als en uit The Wo man In Red. Samen zijn ze nu te zien in Hard To Kill, onder regie van Bruce Malmuth. Dat zal best knus geweest zijn na al die opwindende jaren. In vergelijking met Above The Law is Hard To Kill een stapje terug wat betreft verhaal, sfeer en diepgang, maar de vechtscènes zijn natuurlijk nog van een even hoog Het scenario uit het brein van Ste ven McKay ontsproten onder de ti tel Seven Year Storm is wel zeer eenvoudig gehouden. Een politie man neemt wraak op de moorde naars van zijn gezin. Dat is inder daad al eens eerder vertoond. Seagal heet in de film Mason Storm en luistert in 1983 een gesprek af van een zeer slechte politicus die verdacht veel op Dan Quayle lijkt. Flauw natuurlijk, maar gelukkig zitten er meer van dit soort flauwe dingen in, zodat niet alleen het fan tasieloze verhaal hoeft te boeien. Tijdens dat afluisteren wordt Storm door politicus en maffia ontdekt en later op de avond wordt zijn huis be zocht om daar wat coke en blauwe bonen rond te strooien. Want natuurlijk zit ook het poli tieapparaat vol verklikkers en cor rupte agenten en Storm verliest na zijn dood alle eer en goede naam die hij tijdens zijn leven verdiend had. Als Storm dood is, over wie gaat die film dan zult u vragen. Hij is niet echt dood, maar ligt dankzij de ene goede agent die er altijd is, zeven jaar op de coma-afdeling van het ziekenhuis onder de goede zorgen van zuster Le Broek die hem elke dag bemoedigend toespreekt en hoopvol door de baard streelt. Een maal bijgekomen komen de schur ken ook weer de ziekenhuisgangen onveilig maken en Storm en zijii lieftallige verpleegster moeten per ziekenhuisbed een veilig heenko- zoeken. Het aardige van het optreden van Seagal is, dat hij als het even kan al zijn prachtige bewegingen laat zien in een gevecht. Als hij een pistool in zijn hand heeft legt hij het even op zij om met zijn blote handen de le dematen van zijn tegenstander te breken. De filosofie van de Japanse vechtkunsten wordt in de film op de achtergrond gedrongen voor de Amerikaanse winnaarsmentaliteit. Zo krijgt een van de grootste schur ken een afgebroken biljartkeu door zijn keel en zegt Storm de onsterfe lijke woorden "Fuck you and die" terwijl hij een kleine ruk aan de keu geeft om de daad bij het woord te voegen. Ik neem aan dat Seagal dat niet zal leren aan zijn studenten in de dojo. PIET VAN DE MERWE ren. niveau. bonen rond te strooien. men ZOeken. Van onze correspondent Ellen Kempers AMSTERDAM Jonge componisten uit de hele wereld sturen elk jaar hun beste composities naar de Gaudeamus Foundation in Amsterdam. Inzet is de fel begeerde Gau deamus compositieprijs. Deze prijs winnen betekent een grote stap in de richting van succes en internationale erken ning. Want organisaties van nieuwe muziek zijn buitenge woon geinteresseerd in compositietalent. Ook dit jaar heeft de jury 293 inzen dingen uit 29 verschillende landen onder ogen moeten zien. Twaalf composities zijn uiteindelijk gese lecteerd en zullen volgende week tijdens de Internationale Gau deamus Muziekweek in de IJsbre ker i daagd 'onuitvoerbare' muziek voor haar te schrijven. Elke keer slaagt Uitti er weer in de stukken speel baar te krijgen. Woensdagavond zal ze opnieuw haar acrobatische kun sten vertonen. uuzieKweeK in ae ijsore- Tx Paradiso te Amsterdam JOegOSiaVie ten gehore worden gebracht. Zater dagavond 8 september zal bekend worden gemaakt heeft. De winnaar zal uit handen van D'Ancona, minister Maar er is meer te beleven in de Gaudeamus Muziekweek. Het pro- gewonnen gramma van het openingsconcert op de maandagavond brengt Joego slavië in beeld. Een heel program- [ewijd aan de hedendaagse van wvc, de Gaudeamus Founda- Joegoslavische componisten. De tion Louis Vuitton Prijs ontvangen, kennismaking is het gevolg a (geldbedrag uitwisselingsproject. In het najaar compositieop- zal als tegenprestatie het Neder landse Ives Ensemble in Joegosla vië Nederlandse muziek uitvoeren. Verder staat de dinsdagavond in |het teken van de electro-akoesti- sctie muziek. Werk van de vijf prijs- de 'International Deze prijs van f 10.000 dracht. De 'wedstrijd' is toegankelijk voor publiek, aangezien de twaalf composities gewoon zijn onderge bracht in drie openbare concerten. Wie geïnteresseerd is in de aller nieuwste muziek zal volgende week Competition for Electroacoustic behoorlijk aan zijn trekken kunnen komen. De stukken zijn zeer ver schillend van bezetting en zullen door verschillende ensembles en bekende instrumentalisten worden uitgevierd. De kamermuziek-achti- ge werken klinken er op woensdag en donderdagavond, orkestwerken op de vrijdagavond. Italianen Music Bourges' zal worden uitge voerd. Daarnaast zullen de compo nisten Joep Strasser en Helmut La- chenmann, winnaars van de Gau- deamusprijs in de jaren 60, worden geëerd met twee concerten op zater dag en zondag. Verder is er aan dacht voor de Italiaanse componist Franco Donatoni. Hij wordt be schouwd als de grote 'vader' van de huidige succesvolle componisten- Opvallend is het aantal Italiaanse generatie in zijn land. Nolte en Murphy in actie tijdens vervolg op '48 Hours' dat niet écht spannend wordt. (foto gpd) componisten die door de voorselec tie zijn gerold. Van de twaalf uitver koren componisten zijn er maar liefst zeven Italiaans. Verder drie Spanjaarden, één Engelsman, één Argentijn en één Nederlander: An- dré Douw. Hij hoopt met zijri or kestwerk Ave Maria de prijs te win- Europees Tijdens de Muziekweek zal er ook van 4 tot en met 6 september een ontmoeting zijn van Europese Nieuwe Muziek organisaties. Deze organisaties zijn verenigd in de Eu ropean Conference of Promotors of New Music, die in 1984 is opgericht. De componisten krijgen tijdens De Conference komt jaarlijks bij een om problemen te bespreken die specifiek te maken hebben met het organiseren van Nieuwe Muziek- projecten. Dit jaar is het thema Eu rope 1992. Twee muziekweten schapstudenten van de Rijksuni- de Muziekweek veel eer van al hun ijverige componeerwerk. Hun werk zal worden uitgevoerd door het puikje van de Nederlandse muziek wereld. Celliste Frances-Marie Uitti zal van de Engelse componist Ri chard Barret 'Dark Ages' spelen. Dat belooft wat want Barret is niet echt een onbekende in de Nieuwe Muziekkringen. Hij heeft zich al eerder in Rotterdam gemanifes teerd als een rasechte 'complexity'- componist. 'Dark Ages' is speciaal opgedragen aan Frances-Marie Uit ti. Zij beschikt namelijk over een fe- nomenale strijktechniek (soms haar voortbestaan is nog altijd af speelt zij met twee stokken tegelijk) en heeft menig componist al uitge- versiteit Utrecht zullen een rapport presenteren naar aanleiding van een onderzoek dat ze in opdracht van de Gaudeamus Foundation hebben gedaan. Ze hebben onder zocht wat de consequenties van 1992 zullen zijn ten aanzien van de subsidieregelingen. Want hoe boei end de nieuwe muziek ook mag zijn, 'Another 48 hours'; regie: Walter Hill; met Eddy Murphy en Nick Nolte; te zien in Luxor, Leiden en Euro, Alphen. De eerste '48 hours' dateert al van acht jaar geleden. Even het geheu gen opfrissen kan dus geen kwaad. Nick Nolte speelde destijds de schietgrage politieman die zo zijn eigen methoden heeft. Eddie Murp hy was het slimme boefje dat voor 48 uur uit de gevangenis mocht om voor Nolte als speurhond te dienen. Onder regie van Walter Hill leverde dat een luidruchtig en amusant ■spektakel op. Het vervolg 'Another 48 hours' is een vrij letterlijke herhaling van dit gegeven, zij het dan dat Murphy dit keer definitief op vrije voeten is ge steld. Zijn afhankelijkheid van Nol te is er niet minder om. De politie man heeft al die jaren een dikke tas met geld voor hem bewaard, maar nu het op teruggeven aankomt eist hij dat Murphy nog een keer als lok vogel dienst doet. Murphy peinst er niet over, totdat hij ontdekt dat hij wel wat politiebescherming kan ge bruiken. De beruchte 'leeman' waar Nolte al vier jaar opjaagt, heeft nog een oude rekening met Murphy te vereffenen. De regie was opnieuw in handen van Walter Hill. Die heeft Handsome') goed uit de voeten kan. Een slap aftreksel kan dit vervolg moeilijk worden genoemd. Het belangrijkste verschil met het eerste deel is de status van Ed die Murphy. Toen was hij een onbe kende acteur die van zijn debuut ge lijk een doorbraak maakte, nu is hij een superster met arrogante trekjes. Dat zoiets gemakkelijk uitloopt op egotripperij was te zien in Murphy's eigen film 'Harlem Nights'. Geluk kig heeft Hill voldoende overwicht gehad om hem in toom te houden. Er zit zelfs enige zelfspot in de kwinkslagen van Murphy. Gesto ken in een smetteloos pak probeert hij de brutale vlotte jongen uit te hangen, maar ontdekt tot zijn schrik dat zoiets zonder geld moei lijk gaat. En als er op hem gescho ten wordt, is er zelfs een seconde lang iets van angst in zijn ogen te zien. Overigens moeten we ons van dit soort nuanceringen ook weer niet al te veel voorstellen. Het draait in 'Another 48 hours' vooral om lek kere vette types, grimmige en qua- si-slordige beelden en een forse do sis geweld. De wereld van Nolte en Murphy is harder geworden. Zoals bij de meeste films van Hill is van dit jungle-uiterlijk veel werk gemaakt. De stijl is pakkend en in dringend maar niet origineel. Een duidelijk voorbeeld van die oppor tunistische aanpak is het begin van de film. Ongure motorduivels die hun 'easy rider'-ideaal op een mor bide manier uitleven spelen een klassieke saloon-scène na. Een per fect Western-citaat, maar met de rest van de film heeft het niets te maken. Een zinloze stijloefening. Ook de tamelijk ingewikkelde en niet altijd even geloofwaardige in trige maakt temidden van alle ge weldsexplosies een overbodige in druk. Het enige wat het oplevert is een groot aantal 'leeman'- kandida ten, die uiteraard stuk voor stuk vals blijken te zijn. Echt spannend of verrassend wordt dit nooit, zeker niet als in een slordige ontknoping de ware schurk nog even uit de lucht komt vallen. De drie scenario schrijvers hebben hun werk duide lijk afgeraffeld. LEO BANKERSEN Den Haag Appeltheater vr 31. za 1. wo 5, do 6. 20.15 uur; Toneel groep De Appel: 'Noodlot' van Hans de Wolf. naar Couperus, met Carline Brouwer. Stef Feld en René van Zinnicq Bergmann. Circustheater vr 31za 120.15 uur; Paul van Vliet: Jubile umshow. zo 2, 12.15 uur; Jonge Meesters Aan Zee. Jaap van Zweden (viool) en Aldert Vermeu len (piano), werken van Schubert, Debussy en Strawinsky. di 4. wo 5. do 6,20.15 uur; Mini Maxi: mu zikaal humoristisch programma: 'Sprake- Diligentia dag. (beh.zo en ma), 20.15 uur; 'De Avontu ren', nieuw programma van Seth Gaaikema. Dr. Anton Philipszaal ma 3. 20.15. uur; Amsterdam Baroque Or chestra olv Ton Koopman, mmv solisten: 'La Resurrezzione', van Handel. Koninklijke Schouwburg dag. (beh. zo). 20.15 uur, zo 2. 14.00 uur; Het Nationale Toneel: 'Shirley Valentine', solotoneel door Anne-Wil Blankers. - Amsterdam Carré dag. (beh.ma), 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; musical: 'Sweet Charity', met o.a. Simone Kleinsma, Fred Butter, Hans van der Gragt, Diana Coolen e.a. Concertgebouw vr 31. 20.15 uur; Europese Internationale Dirigenten Meesterklas: Radio Symfonie Orkest olv Hiroyuki Iwaki. za 1, 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw orkest olv Riccardo Chailly, mmv Jard van Nes (mezzo-sopraan) en Gösta Winbergh (lenor), werk van Mahler en Schumann. C.C. Amstelveen di 4, 20.15 uur; Hoofdstad Operette: 'Orp heus in der Unterwelt', van Offenbach, met Anita Heins, Jacco van Renesse, Ton Hof- Nederlands Philharmonisch Hartmut Haenchen, met Wolfgang Schone, Young Hee Kim, Roger Smeets e.a. wo 5. 20.15 uur: Het Nationale Ballet: Mo zart Requiem' Van Schaik/Mozart en 'Herin neringen uit het ondergrondse' Van Dant- zig/Henze, mmv Nederlands Balletorkest 'olv Roelof van Driesten en het Nederlands Theater Koor. Nieuwe de la Martheater vr 31za 120.15 uur; Zuidafrikaanse caba retier Pieter-Dirk Uys: 'A kiss on your koeksister'. di 4, wo 5, do 6. 20.15 uur; 'Stroomop waarts', van Alan Ayckbourn, met Gees Lin- nebank, Geert de Jong, Aus Greidanus ë.a. Stadsschouwburg vr 31, za 1, 20.15 uur, zo 2,14.00 uur; Ka meropera Transparant: 'L'oca del Cairo', van W.A. Mozart. di 4 (try-out), wo 5 (première), 20.15 uur; 'Ri chard II'. van Shakespeare, met Gijs Schol ten van Aschat, Pierre Bokma, Nelly Frijda do 6. 20.15 uur; concert 'The Dutch Swing College Band'. Leiden Koninklijk Penningkabinet Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan "91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1 Mexicaanse keramiek van potten bakker Gorky Gonzélez. t/m 30/9; di t/m za 10-17 uur. zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27. Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32, 'Collectie 1890 1990', werk van - o.a. Jan Sierhuis. Carel Belth, Guido Lip pens. Floris Verster, Menso en Harm Ka- merlingh Onnes e.a., t/m 30/9; di t/m za 10- 17 uur, zo 13-17 uur. Nationaal Natuurhistorisch Museum - Pest huislaan, 'Dinosauriërs in Leiden'. 8 ver schillende soorten dinosauriërs op ware grootte, t/m 28/10; dag. 10-17 uur. De Waag Aalmarkt 21Analogie - tekenin gen van Silvia Steiger en Karl Krüll. van 8/9 t/m 30/9; wo t/m vr 12-17 uur. za en zo 11 -16 De 30-jarige Anton Doornhein winnaar van het Nationaal Orgel concours in Leiden in de categorie romantiek. Vanavond te horen in de Nieuwe Kerk Katwijk. (toto pr> di t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen. do 12-21 uur, vr 12-18 uur. za 12-17 Sociëteit Ouintus Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Ouintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Marsman - Oude Rijn 89. e zondag van de maand open. Ileine Klup' - Nieuwe Rijn 1 Willem Overtoom Mireille In 't Veld: the- 'Literaire Fotografieën'; ma t/m za 10- e Kerk - Middelweg/Nieuwstraat, Sem Da Costa: schilderijen, tot 22/9; ma 13.15-15.30 uur, di t/m za 11.15-15.30 uur. Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27. Frans Schuursma: olieverfschilderijen, een ex pressionistische, ironische kijk op de mens, van 2/9 t/m 29/9; wo en vr 10-18 uur, do 10- 21 uur, za 10-17 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119, Vladimir Suchének (uit Praag) met litho's, van 3/9 t/m 4/10; do 13-16 en 19-21 uur. vr, za, zo 13-18 Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10. Domi nique Chan, Chinese lettertekens, 2/9 t/m 30/9. Galerie Liga Nieuwe Beelden - Pres. Steijn- straat 14, 'Klassieke modernen: 1915 - 1940', t/m 30/9, vr, za. zo 11-18 uur. Het Diaconessenhuis - Houtlaan 55, Adri- aan Philipszoon: aquarellen en sepia's, van 5/9 t/m 16/10. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder. Karei Lam- bertus Ydema: schilderijen in olieverf, pastel en aquarel, t/m 20/9; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 uur. Lisse Müseum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noordwijk Galerie Drieluik Voorstraat 57. aquarel- /Bloemencomposities van Janice Boekholt, tot 15/9; dag. 10-17.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Warmond Het Oude Raadhuis Dorpsstraat 36, Tom de Vries Lentsch met schilderijen en ge mengde technieken, t/m 6/9; di 19-21 uur, wo, do, en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Koek, Fons Versluis, Ans Oosterbaan en vele anderen, t/m 6/9; di 19-21 uur. wo 10- 12 en 14-16 uur, do-za-zo-14-16 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22, te keningen van Kees Buurman, t/m 9/9; di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat 75, solovoorstelling 'Lak op papier' van Theo de Haan. t/m 17/9; ma t/m vr 9-16 uur. Galerie Bianca - Gravenstraat 1, thema: 'Naakt', 21 kunstenaars waaronder: Rob Blóte, Bunny Soeters, Louis Vorink en vele anderen tonen beeldhouwwerk, schilderijen Klassiek In de Waalse kerk staat zondag het koor Ca- pella pro Cantibus onder leiding van Theo Tobé. Aanvang 19.00 uur, Breestraat 64, Leiden. Het Katwijkse Van den Heuvel-orgel wordt vanavond bespeeld door de Rijnsburgse or ganist Anton Doornhein. Werken van An- driessen (Toccata), Vierne (delen uit Pièces de Fantaisie), Langlais (Suite Médiévale), Alain (Lucis Creator) en Marcel Dupré staan op het programma. Aanvagn 20.15 uur, Nieuwe Kerk. Voorstraat, Katwijk. Pop Vanavond is er in het zoldercafé van het LVC een optreden te zien van de Rotter damse band RELIC. In de grote zaal staat er een swingavond op het programma. Aan vang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. (OP)NIEUW 'Hard to kill' - Lido, Leiden BLIJVERS Leiden 'Total Recall' - Paul Verhoevens Ame rikaanse kassucces Lido, Leiden en Euro. Alphen 'Pretty woman' - Miljonair en licht meisje nader tot elkaar, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Gremlins, deel 2' - Leuke griezels ver overen Manhattan, Lido, Leiden, Eu ro, Alphen, Greenway, Voorschoten en Astra, Wassenaar 'Back to the future, deel 3' - Gein in de beste traditie van Lucky Luke - Green way, Voorschoten 'Ook honden gaan naar de hemel' - Te kenfilm met grimmig karakter, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'When Harry met Sally' - Trianon, Lei den 'Heisser als Lava' - Rex, Leiden 'Look who's talking" - Komedie met pratende baby in hoofdrol, Greenway, Voorschoten 'She devil- Meryl Streep in niet ge heel geslaagde komedie, Greenway, FILMHUIZEN 'Dreams" - Het Kijkhuis, Leiden (vr. t/m do. 19.30 en 21.45 uur) 'Wait until spring bandini' - Het Kijk huis, (vr. t/m ma. 20.00 en 22.15 uur) 'The cook, the thief, his wife and her lover' - Het Kijkhuis, (di. 20.00 en 22.15 uur) 'The Wall' - Het Kijkhuis. (woe. 20.00 en 22.15 uur) 'A cry in the dark' - Het Kijkhuis, (do. 20.00 en 22.15 uur) 'Koko Flanel' - LVC, Leiden (van avond 21.15 uur) "The cook, the thief, his wife and her lover - LVC (do. 21.15 uur) DEN HAAG 'Hard to kill' - Asta (463500), 16 jr. 'Gremlins, deel 2' - Asta, al. 'Another 48 hours' - Asta, 12 jr. 'Cry baby' - Babylon (471656), 16 jr. 'Pretty woman' - Babylon, al. 'Time of the gypsies' - Babylon, 16 jr. 'Wrong bet' - Cineac (630637), 16 jr. Pretty woman' - Metropole (456756), al. Back to the future, deel 3' - Metropole. "The hunt for red October' - M'.-tn >i m>Ii al. 'Another 48 hours' - Metropole, 12 jr. Bird on a wire' - Odeon (462400), al. Total recall' - Odeon, 16 jr. "The hunt for red October' - Odeon, al. 'She's out of control' - Odeon, al. The Wall' - Studio (656402). 12 jr. 'Un monde sans pitié' - Studio. 16 jr. 'Dead poets society' - Studio. 12 jr. 'Trop belle pour toi!' - Studio. AMSTERDAM •Cry baby* - Alfa (278806). al. 'Lord of the flies' - Alfa, 12 jr. 'Shuttlecock' - Diverse films, Alfa, 16 'Total recall' - Alhambra, 16 jr. 'Total recall' - Bellevue Cinerama, 16 jr. 'Bird on a wire' - Cinerama, al. 'Pretty woman' - Calypso (234876), al. "Wild orchid' - Calypso, 16 jr. 'La petite voleuse" - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Un monde sans pitié' - Cinecenter, 16 jr. 'Bagdad Café' - Cinecenter, 16 jr. 'Cyrano de bergerac' - Cinecenter. al. "The hunt for red October' - Cinema (151243), al. 'Total recall' - Cinema, 16 jr. 'She's out of control'C 'Internal Affairs' - City, 'Another 48 hours' - City, 12 jr.1 Gremlins, deel 2' - City, al. 'Wrong bet' - City, 16 jr. •Hard to kill'-City. 16jr. 'Look who's talking' - City, 16 jr. 'Body double' - Kriterion (231708), 12 jr. '2001: a space Odyssey' - Kriterion. al. 'De laatste reis' - Kriterion, 16 jr. 'Landscape in the mist' - The Movies (245790), al. 'Mi manda picone" - The Movies, al. 'Coeurs flambés' - The Movies 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'The hunt for red October' - Tuschins- ki (262633). al. 'Back to the future, deel 3' - Tuschins- ki, al. 'Look who's talking' - Tuschinski. al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. 'Pretty woman' - Tuschinski, al. 'Another 48 hours' - Tuschinski. 12 jr. 'War of the roses' - Tuschinski Cineac (243639), al. •Speaking parts' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 1 september Kind hearts and coronets (Ned. 3, 20.20 uur). Engelse zwarte komedie uit 1949 van Robert Hamer, met Alec Guinness en Dennis Price. Zoon van adellijke dame en berooide Italiaanse zanger aast op hertogdom van grootva der. Enige probleem is om overige tien zelf in zes verschillende gedaanten. Mutiny (Super Channel, 21.00 uur). Amerikaanse piratenfilm uit 1952 V boekt overwinning in de oorlog t 1812. Dirty Harry (BBC 1, 22.30 uur). Amerikaanse actiefilm uit 1971 van Don Siegel, met Clint Eastwood en Harry Guardino. Agent is zo vastbeslo ten een psychopatische moordenaar te pakken te krijgen dat hij niet bepaald Blade runner (BRT 1, 00.00 uur). Amerikaanse science-fiction film uit 1982 van Ridley Scott, met Harrison Ford, Rutger Hauer en Daryl Hannah. Een aantal gevaarlijke ruimtewezens ontsnapt naar de aarde om daar de grootste industriële onderneming in handen te krijgen. 'Blade runner' Rick Deckard wordt ingezet om de misdadi gers de pas af te snijden. Hij wordt daarbij geholpen door de mysterieuze schoonheid Rachael. Steptoe and son (BBC 1, 00.35 uur). Engelse film uit 1973 van Cliff Owen, met Wilfred Brambell en Carolyn Sey mour. Naar de gelijknamige televisie serie over voddeman en zoon die het voortdurend met elkaar oneens zyn. Notre histoire (BBC 2, 01.00 uur). Franse film uit 1984 van Bertrand Blier, met Alain Delon en Nathalie Baye. Man en vrouw ontmoeten elkaar in de trein. Zij vertelt hem een verhaal over een vrouw die een man uit de trein oppikt voor een onvergetelijk avontuur. Zondag 2 september Jahanan Weller. Journalist heeft nieuw bestaan in Israël opgebouwd, maar kampt nog steeds met trauma's uit Argentijns verleden. Captain Apache (Super Channel, 21.00 uur). Engelse film uit 1970 van Alexander Singer, met Lee Van Cleef en Carroll Baker. Een legerkapitein, die een halfbloed is, lost de moord op een indiaanse agent op. Quien sabe? (BBC 2,23.05) Italiaan se spaghettiwestern uit 1967 van Da- miano Damiani, met Gian-Maria Vo- lonté en Klaus Kinski. Amerikaan raakt bevriend met Mexicaanse op standelingen. Als de rebellenleider ter dood veroordeeld wordt, komt de Amerikaan in actie. Maandag 3 september Perfect gentlemen (Ned. 2,20.27 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Jackie Cooper, met Lauren Bacall en Ruth Gordon. Drie vrouwen ontmoes ten elkaar tijdens het wekelijkse be zoekje aan hun echtgenoten in de ge vangenis. Ze worden dikke vriendin- Johnny Belinda (BBC 2, 22.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Anthony Harvey, met Richard Tho mas en Rosanna Arquette. Verfilmd toneelstuk over een jong doofstom meisje en een dokter die met haar werkt. Dinsdag 4 september Fury at Smugglers Bay (BBC 2,19.00 uur). Britse speelfilm uit 1963 van John Gilling, met Peter Cushing en Michele Mercier. Bloeddorstige pira ten helpen passerende schepen naar de haaien en halen de buit binnen als die aanspoelt op het strand. Cross Creek (BRT 2,20.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Martin Ritt, met Mary Steenburgen en Peter Coyote. Verfilmde memoires van Marjorie Kinnan Rawlings. De ja ren 20. Marjorie wil ontsnappen uit het strakke keurslijf van haar huwelijk. Zonder haar echtgenoot in te lichten trekt ze zich terug op sinaasappelplan- Florida, waar ze probeert The lady and the highwayman (Ned. 1, 20.26 uur). Britse speelfilm uit 1988 van John Hough, met Michael York en Lysette Anthony. Edelman in de 17e eeuw vermomt zich als struikrover om corrupte volgelingen van Cromwell bij de kraag te kunnen grijpen. Tussen de bedrijven door wordt hfi ook nog smoorverliefd op zijn mooie nichtje. Butterflies are free (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Milton Katselas, met Edward Albert jr. en Goldie Hawn. Liefdesrela tie tussen blinde man en exentriek buurmeisje wordt verstoord door lom pe tussenkomst van overheersende moeder. All of me (BBC 1,22.30 uur). Ameri kaanse komedie uit 1984 van Carl Rei ner, met Steve Martin en Victoria Ten- nant. Idealistische advocaat deelt zijn lichaam met de ziel van een verwende rijke vrouw. Woensdag 5 september Miracles (Veronique, 22.00 uur). Ame rikaanse film uit 1986 van Jim Kouf, met Tom Conti en Teri Garr. Het duo Conti en Garr, zojuist egschieden, wor den door een beruchte juwelendief naar de binnenlanden van Zuid-Ame- rika gestuurd. Daar staat hun heel wat te wachten. Mirror image (BBC 1, 23.30 uur). Amerikaanse film uit 1988 van Noel Nosseck, met Kirstie Alley en Nicho las Surovy. Rechercheur uit Wichita vertrekt naar het gokparadijs Las Ve gas om de moordenaar van zijn part ner op te sporen. Donderdag 6 september houn en Shelley Winters. Amerikaan sluit vriendschap met de revolutionair Pancho Villa, die door middel van overvallen in de VS aan geld voor de revolutie komt. That uncertain feeling (Super Channel, 20.00 uur). Amerikaanse film uit 1941 van Ernst Lubitsch, met Merle Oberon en Melvyn Douglas. Filmdra ma over een muzikant Night of the juggler (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1980 van Robert Butler, met James Brolin. Een psychopaat ontvoert de dochter van een vroegere politieman. De man zet de hele stad op stelten om zijn dochter terug te krijgen en de dader te pakken te nemen. High risk (BBC 1,23.15 uur). Ameri kaanse film uit 1981 van Stewart Raf- fill. Zes voormalige circusartiesten proberen op klaarlichte dag een kunst werk uit een zwaarbewaakte buiten landse ambassade te roven. Vrijdag 7 september Black widow (Veronique, 22.20 uur). Amerikaanse thriller uit 1986 van Bob Rafelson, met Debra Winger en The resa Russell. Een intrigerende film over een vrouwelijke rechercheur met een bureaubaan waar ze eigenlijk schoon genoeg»van heeft. Night shift (BRT 1,23.00 uur). Ame rikaanse zwarte komedie uit 1982 van Ron Howard, met Harry Winkler en Shelley Long. Winkler is assistent bij het lijkenhuis en leidt een sullig, saai leven totdat hij een meisje ontmoet met wie hij na de werktijd voor de be vriende hoeren in de buurt een 'lief desbemiddelingsbureau' opent vanuit hun lugubere werkplek. The black marble (Ned. 1. 23.35 uur). Amerikaanse film uit 1980 van Harold Becker, met Paula Prentiss en Robert Foxworth. Het hart draait Na talie om in het lijf wanneer zij moet sa menwerken met de alcoholische re chercheur Valnikov. Maar de kidnap- bijzondere hond brengt ping v het tw tage in Florida, wai schrijfster te worden. t tweetal nader tot elkaar. Gorky Park (BBC 1, 00.20 uur). Amerikaanse thriller uit 1983 van Mi chael Apted, met WUliam Hurt en Lee Marvin. Naar de roman van Martin Cruz Smith. In het Gorky Park zijn drie lijken gevonden. While the city sleeps (BBC 2, 00.20 uur). Amerikaanse misdaadfilm uit 1956 van Fritz Lang, met Dana An drews en Ida Lupino. Journalisten en politie zijn een krankzinnige moorde naar op het spoor.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19