'Wij zorgen wel voor publiciteit, hoor' AZC in de wachtkamer Van Marwijk op dreef bij Zuid- West 'Gouden vrouwen' van wielercoach Hoekstra worden nu serieus genomen Grasshoppers is weer thuis Siemerink geselecteerd Zaterdagtak Meerburg stapt op ARC verder in bekertoernooi DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990 UTSUNOMIYA - Astrid Schop liep al met een soort Samurai-verband rond haar beschadigde hoofd door het M^juri-hotel in Utsunomiya, toen zich een Japanner van, bleek, 48 jaar bij de balie meldde. Of hij de dames van de gouden Nederlandse tijdritploeg misschien ook kon spreken, luidde zijn bedremmelde verzoek. Enfin, tolk erbij; KNWU's eigen Japanse vraagbaak Jan Jongsma erbij - wat hij dan wel precies wil de? Nou, hij was de man, die het vrouwenkwartet van Piet Hoek stra dezelfde gistermorgen bijna van een sportieve topprestatie had afgehouden. Nu goud voor de 50 km-ploeg, maar bijna niks om dat Astrid Schop bij het inrijden door een Japanse fietser bruut van haar machine was geschept. Gat in d'r hoofd, twee handdoe ken onder het bloed, maar deson danks: rijden als duivels. De man was zich doodge- schrokken, wat had hij zich alle maal aangehaald...? Van schrik was hij naar huis gereden, had daar tv gekeken. Waarna hij zag, dat Nederland, ondanks 'de aan slag' toch goed was geweest voor vier regenboogtruien. Dat moest hij gaan belonen. Leontien van Moorsel, steeds meer de aanvoerster van het Ne derlandse vrouwen-wielrennen: „Ik hou helemaal niet van die Ja panse mennekes, ze zijn zo klein, zo miezerig, geef mij maar een grote stoere bonk. Maar dit was net een knuffelbeertje, met zo'n lief klein kupke". Oorbellen En Jap 'Yum' haalde vier doosjes uit een tasje, waarin vier paar prachtige paarlen oorbellen. „Nou, is dat nou niet prachtig?" constateerde de Boekelse zonder te rekenen op tegenspraak. „Dat vind ik nou zo leuk, hé?" Bondscoach Hoekstra: „We hebben hem de regenboogtruien en de medailles laten zien, hij mocht ze aanraken. Ik heb hem uitgelegd, wat het is: maanden trainen en dan door één onhandi ge manoeuvre alles in één klap dreigen te verspelen. Hij kreeg gewoon tranen in de ogen". „Toen heb ik hem een trui, een broek, een haarband en wat hand schoentjes meegegeven. En hem gezegd, dat hij met zo snel te rea geren, een flink stukje promotie had gemaakt voor de Japanse mentaliteit. We zijn meteen vrien den voor het leven. Hij nodigde ons ook nog uit om op zijn kosten te komen dineren". Het was een beetje vreemd feest, gisteravond in de Neder landse KNWU-ploeg. Vrouwen, die gevierd moesten worden; amateurs, die zich het liefst onder hun eigen oksels wilden verber gen. Tegenstellingen „Zo was nou de hele dag, zo vol te genstellingen", zegt Van Moorsel. „Astrid valt, ge schrikt oe kapot. Ik ga op de fiets zitten, ik voel m'n eigen 50 kilometer steendood. Ik stap eraf en we zijn wereldkam pioen. Ik kijk naar links en ik zie Zuijderwijk met een zere pols staan. We gaan naar het hotel, en dat menneke komt binnen. We krijgen champagne, maar de ama teurs smaakt het totaal niet. Zo'n hele dag met van die pieken en dalen. Dat is sport, maar ik heb even tijd nodig om te verwerken, hoor". Hoekstra had gezegd: „Maak je maar eens lekker mooi voor het feest, vanavond". En zo'n advies hoef je Van Moorsel maar één keer te geven. Hoekstra is ook trots op zijn meiden, op Leontien. „Dat is een echte leidster aan het worden. Ze had die gouden plak op de achtervolging in haar zak, we krijgen contact, en ze zegt: Nu ga ik me helemaal inzetten voor die anderen op de 50 kilometer. Die hebben er maanden voor ge traind, we gaan zien wat we met elkaar kunnen doen. Dat zegt wel iets". Serieuzer Ploegentijdrit vrouwen, tien lan den - niet bepaald een mondiaal WK. Hoekstra: „Klopt, als je het puur op dat getal bekijkt. Maar neem de eerste vijf, maal vier ren- sters, en dan heb je toch de beste twintig van de wereld bij elkaar. Dat de andere landen nog niet meetellen, er meest niet eens zyn, dat ligt niet aan ons. Ik weet, dat wij het vrouwen wielrennen steeds serieuzer gaan nemen". „En wie nog vraagtekens heeft, die wys ik op het moyenne van bijna 47 km/u, en op de versnel lingen die ze draaien. Menig ama teur clubteam zou zich tijdens de clubkampioenschappen in Dron- ten de mond aflikken by zo'n snelheid". Telegrammen Er werden telegrammen, te- lefaxen, telefoons binnengedra gen en uitgewisseld. Eentje van Paleis Noordeinde, van Beatrix- /Claus, die Van Moorsel, Knol, Westland en Schop feliciteren met hun wereldtitel op de 50 km 'ploegachtervolging'. Ook een telefoontje van Peter Post, die feleciteerde en terug nam wat hy recentelijk in sport blad zou hebben gezegd. „O, Post - dat van dat vrouwen-wielrennen nog steeds geen gezicht was, dat we nog altijd niets konden", her innert Monique Knol zich haar fijn, „dat is nu toch zeker wel een gepasseerd station?" Piet Hoekstra: „Als ze, wat die meiden tegenkomen met die val van Schop, geen 200 percent men taliteit hebben, dan redden ze het niet. Het hoort naturlijk ook zo, je verwacht niet anders van pure topsporters. Maar over en tegen hun zeg ik het, want zo moetje ze kietelen, ze nog verder brengen in het proces naar sportvolwassen- heid". De populariteit van Van Moorsel dwingt de vraag te stellen, of zij zaterdag, tijdens het individuele wegkampioenschap nog verder gaat met de Japanse 'goldrush'. „Ik weet niet hoe ik hersteld ben van deze marteling. Maar ik ge- Het goudhaantje Leontien van Moorsel wordt hartstochtelijk gezoend door coach Piet Hoekstra. loof dat Cathérine Marsal (de Franse opvolgster van Jeannie Longo, red.) toch nog een klasje te groot is". Van Moorsel houdt evenwel niet op met aandacht vragen: ze start bijna zeker ook in de Tour Féminin, die op 6 september be gint, gelijk met de Ronde van de EG, de voormalige Tour de l'A- venir. „Ik voel me nog gretig, nog goed. Als Piet me wil opstellen, dan ga ik". Hoekstra: „Drie waren al zeker, die zitten nu thuis: Carolien de Laat, Vanessa van Dyk en Mar- greet Groen, en schrijf daar Van Moorsel ook maar bij. De andere twee komen eveneens hier van het WK, maar ik wacht eerst za terdag af, en moet ook weten wie er vrij kan krijgen". Want zo is het met het Neder landse vrouwenwielrennen na tuurlijk nog wel gesteld: niet ie dereen kan zich even veel vrijma ken als Van Moorsel en Knol. Van Moorsel: „Als zo'n Peter Post nou ook eens een paar vrou wen ging sponsoren? Wij zorgen wel voor de publiciteit, hoor". PETER OUWERKERK Bulgaarse trainer ontvlucht Kuwayt SOFIA (SID) - De voormalige Bul gaarse volleybal-international Gra- men Prinov is gevlucht uit de door Irak bezette oliestaat Kuwayt. Het verhaal van de tegenwoordige trai ner is alarmerend. Prinov arriveerde in Sofia met geen andere spullen dan die hij bij zich droeg. Bijna twee ton spaar geld liet hij in Kuwayt achter. „Dat maakt niet uit", liet hij weten. „Het belangrijkst is, dat ik leef. Ik heb de hel gezien." Volgens Prinov wordt in de hoofdstad Kuwayt-Stad geschoten. Op straat zijn alleen zwaar bewa pende Irakese soldaten te zien. Er wordt geplunderd. Waarnemers schatten dat alleen uit banken en ju welierszaken voor een bedrag van 1,75 miljard gulden aan goud is ge stolen. Prinov zegt, dat Irakezen ook hui zen leeg roven. „Bij mij zijn bewa pende soldaten binnen gedrongen. Ze hebben alles meegenomen wat meer dan een dollar waarde had. Te genstand zou zelfmoord hebben be tekend." De trainer was een van 77 Bul gaarse sportleraren die in het rijke Kuwayt geld verdienden. Volgens Prinov was dat noodzakelijk, om de economische malaise in eigen land te ontvluchten. Randstad Sport komt in actie tegen Wassenaar LEIDEN - De ploegen van Graaf Willem II VAC en HW staan van avond tegenover elkaar in de finale van het Van Emmenes Memorial- toernooi van Randstad Sport. Beide clubs wisten zich vorige week na strafschoppen te plaatsen voor de eindstrijd die om 19.00 uur begint op het terrein van de organiserende vereniging. De verliezers van vorige week, Randstad Sport en Wassenaar, spe len om de derde plaats. Ook dit duel begint om 19.00 uur. Verder staan de volgende oefen wedstrijden op het programma: Do- cos - Leiden, VIOS - SVLV, UDWS - GWS, WSB - Teylingen. SJC verloor gisteravond met een combinatie van een en twee te gen SMS: 2-3. De Noordwijkse doel puntenmakers waren Herman Oude Veldhuis en Jan van de Berg. LEIDEN - De trainingsstaëe van de basketbalsters van Grasshop pers in Leverkusen is na twee dagen al voorbij. Opmerkelijk, immers de Katwijkers zouden tot zondag in de Bondsrepubliek blijven. Een op eenstapeling van misverstanden was de aanleiding voor de vervroeg de terugkeer van de in de eredivisie spelende vrouwen. Gisteravond kwam het team weer thuis. Het was oorspronkelijk de bedoe ling om vijf oefenwedstrijden te spelen, en overdag te trainen. Het eerste probleem was dat bij aan komst in Leverkusen de ploeg me degedeeld werd dat er overdag geen sporthal ter beschikking was om enkele uren te trainen. Het nut van het verblijf in Duitsland werd gelijk in twijfel getrokken door coach Han Wallaart. Men besloot even de kat uit de boom te kijken, hopende dat er een alternatief gevonden kon worden. De druppel voor de teleurgestel de Wallaart was echter het nieuws dat de voor gisteravond vastgestel de wedstrijd geen doorgang vond. Dan maar naar huis moet de coach gedacht hebben. redacteur Wim van Wanrooy heeft het ook prima i Zijn tafel staat dan ook midden op trok hij de partij favorieten. Patrick Kleian en Erik het terras. Iedereen mag aanschui- Adieu, Kleian. Gelukkig Paul van Weeren, béide als eerste geplaatst in respectievelijk Cl en C2, vlogen vroegtijdig uit het toer- a, toch verliest hij c leiding het overzicht ondanks de af- Kleian heeft het geen gevolgen voo op de kunst- de Masters, want van deelname i grasbanen geen moment uit het hij inmiddels verzekerd. Dlekie od het verhooede up aie grasdanen komt Van Mar- teimfsoLk Zuid West w«k x]£ 6°ed uit de verf- Gister" SZZEZi middag werkte hü in BI een partij Voor terras moet deze week worden gevochten, Op de zwt^le z^eravonden met teÊen Beer van der Donk uit lip Nagtegeller te wippen. Gisteren de bakken pinda's op tafel, op je ge- Reedijk. De wedstrijdleider kon in Cl ging hij onderuit tegen Bartel mak de partüen bekijken is zeker weer s"el a.chtf tafel plaatsne- geen onaangenaam^ tijdverdrijf. ïec.hts ™r games Wedstrijdleider Jasper van Marwijk LEIDEN - Tennisser Jan Siemerink uit Rijnsburg is opgenomen in de selectie van het Nederlandse Davis Cup-team. De nationale tennis- ploeg speelt in het weekeinde van 21 tot en met 23 september in Toron to tegen Canada. Inzet van het duel is een plaats in de wereldgroep. In het team zitten verder Paul Haarhuis, Mark Koevermans en Mi- chiel Schapers. Bondscoach Stanley Franker heeft de Limburger Tom Nijssen als eerste reserve aangewezen. Jacco Eltingh is tweede reserve. Franker volgt daarmee de wereldranglijst. Siemerink streefde in de af gelopen maanden op de computerranglijst zijn landgenoten Schapers en Nijssen voorbij. De 20-jarige linkshander is volgens de bondscoach bovendien erg geschikt voor de redelijk snelle banen in Toronto. In de laatse Davis Cup-wedstrijd tegen West-Duitsland maakte Fran ker alleen gebruik van Nijssen en Schapers. In dat verloren duel, waar in Nederland werd veroordeeld tot een degradatiewedstrijd tegen Ca nada, bleven Koevermans en Haarhuis aan de kant. De kans is groot dat de coach in Canada alleen de twee laatstgenoemden gebruikt. Sie merink lijkt niettemin kans te maken op deelname aan de dubbel met bijvoorbeeld Koevermans. Met de speler uit Bergschenhoek was hij onlangs zeer succesvol in Finland. nogal", aldus Van Marwijk. Van tellen. Patrick Kieboom had wat pro bleempjes met de in de regio wat J®n- Binnen minder bekende De Groot. De eer- ?dwin Wiesenhahn ste set verloor hij ruim (2-6), vervol gens moest hij hard werken ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC/Tarvo is de laatste seizoenen niet erg succesvol geweest in de Europese bekertoernooien. Twee jaar geleden overleefde de Alphense waterpolo- ploeg de eerste ronde, waarna Cataluna in twee duels te sterk bleek. Vorig jaar volgde in Lugano de eliminatie al in het eerste stadium omdat CSKA Sofia roet in het eten gooide. heeft de oud-international besloten De tweede verse kracht, Johan om een punt achter zijn loopbaan te Böhm van DZV uit Delft, moet het zetten. Noordegraaf is aan het af- wegvallen van Ewoud van Winsen bouwen. "Ik heb besloten om de (te druk met studie) compenseren. Europa Cup nog mee te doen. Je Voor het overige doet het armlastig kunt na zoveel jaar toch niet ineens geworden AZC onder leiding van stoppen. Voor het lichaam is het Ron de Vogel een beroep op jeugd, goed om af te trainen. En ik denk r;pfrrnpiH dat ik met mijn ervaring de ploeg in deze fase nog goed van dienst kan Noordegraaf: "We hebben ons deze zijn". keer goed voorbereid op de Europa Noordegraaf wierp zich als Cup. Dat we er vorig jaar al in de nieuwbakken manager in een eer- eerste ronde uitvlogen hadden we der stadium al op om de Hongaar ook aan onszelf te wijten. Er was Gabor Györi over te halen zijn kun- veel te weinig getraind. Tegen beter sten in Alphen te komen vertonen, weten in dachten we toch een kans Na het plotselinge vertrek van John te hebben. Nu hebben we bijna elke Jansen naar Polar Bears had AZC dag in het water gelegen en dat behoefte aan een midvoor. De 22-ja- werpt zijn vruchten af. In de voor- rige student medicijnen, door oud bereiding zijn we als team langzaam AZC-coach Istvan Góór in contact maar zeker gegroeid. Ik denk dat we gebracht met de Alphenaren, had er nu wèl klaar voor Ajn". wel trek in een overgang. In Boeda- Dat zal de komende dagen moe- pest benutte Noordegraaf een ten blijken. AZC bleef in de voorbe- vijfdaags verblijf om Györi, die ook reiding weliswaar ongeslagen, de in de belangstelling stond van kam- tegenstand was nog niet van grote pioen Ferencvaros, te contracteren, betekenis. Toch gaf met name een Het feit dat Györi in Utrecht zijn ruime zege op de nationale ploeg studie kan afronden, gaf daarbij de van Groot Brittannië al een aardige doorslag. "Ik denk dat we er een re- indicatie van de mogelijkheden. Als delijk goede speler bij hebben ge- de voortekenen niet bedriegen kregen", oordeelt Noordegraaf nog moet de Alphense ploeg in staat voorzichtig over de voormalige worden geacht om samen met de jeugdinternational van Hongarije, sterkste duo's uit de andere, zwaar- - dere, poules (Nice, Barcelona en Belgrado) door kunnen dringen tot de kwartfinales. Gisteravond werd al een tipje van de sluier over de krachtsverhoudin gen in Antwerpen opgelicht. Duis burg ondervond in de openings wedstrijd geen enkele hinder van Sutton and Cheam en won met 14-7. Lokomotief Leipzig beleefde ple zier aan zijn terugkeer in Europa. De Oostduitsers versloegen Ant werpen, vanavond om 21.00 uur op ponent van het nog toekijkende AZC, heel gemakkelijk met 19-5. Van Leuteren start biljartseizoen met toernooiwinst LEIDEN - Het Open Voscuyltoer- nooi, de opening van het biljartsei zoen in Oegstgeest, is in een over winning geëindigd voor Van Leute ren. Hij bleef in de finale drieban den-groot, waaraan biljarters deel namen met een moyenne van boven de 0.350, De Graaf de baas. Er werd gespeeld volgens het knock-outsys- teem, om twee gewonnen sets van tien caramboles. In de strijd j>m de derde plaats Hoewel de nationale bekerwinnaar er op het oog niet sterker op is ge worden, zijn de verwachtingen dit keer hoger gespannen. Gezien de gunstige loting moet AZC in staat worden geacht om deze dagen de voorronde in Antwerpen te overle- In de Belgische havenstad treden de Alphenaren vanaf vandaag gedu rende vier dagen aan tegen respec tievelijk gastheer Antwerpen, Lo komotief Leipzig, Sutton and Cheam en Duisburg '98. Twee van de vijf deelnemers veroveren een plaats in de kwartfinales. "Die eer ste ronde moeten we door kunnen komen. Waarschijnlijk is Duisburg de sterkste en zullen wij met Leip zig moeten strijden om de tweede plaats in de poule. Ik ben erg nieuwsgierig naar de verrichtingen van die Oostduitsers omdat ze ja renlang niet meer aan de Europa Cup hebben meegedaan. De Belgen en de Engelsen moeten we kunnen hebben, hoewel ik Sutton zeker niet onderschat", stelt Eric Noorde graaf. De aanvoerder en met ingang van dit seizoen ook manager van AZC heeft het Europese podium uitge- kozen om afscheid te nemen als spe- Eric Noordegraaf "Ik denk dat we er nu wel klaar voor zijn". (archieffoto) ier. Na vele jaren trouwe dienst LEIDEN - De zaterdagvoetbal lers van Meerburg hebben er de brui aan gegeven. Een groot deel van het eerste team heeft te kennen gegeven niet meer bij de Zoeterwoudse club te willen voetballen omdat het bestuurs beleid de voetballers niet aan staat. Pal voor het begin van de competitie heeft het bestuur van Meerburg een verzoek by de KNVB gedeponeerd om niet meer in de standaardklasse van de zaterdagafdeling te worden ingedeeld. De KNVB evenwel heeft het verzoek naast zich neergelegd, zodat de Zoeter woudse club verplicht is zater dag in het duel bij Alphia een elftal af te vaardigen. Het rommelde al een tijdje tussen de zaterdagtak en het be stuur van Meerburg, dat van ori gine een 'zondagclub' is. Dit sei zoen kwam de zaterdagtak zon der trainer te zitten. Het bestuur stond nu niet bepaald te trappe len om de vacature op te vullen. "Omdat we nu eenmaal een zon dagvereniging zijn en op zondag liggen onze prioriteiten. Dat wil len we graag zo houden", legt bestuurslid Klein uit. "Op het laatste moment hadden we toch nog een kandidaat gevonden. In de ogen van de voetballers was die kandidaat ongeschikt. Dan houdt het voor ons op". Daarop besloten de spelers massaal de schoenen aan de wilgen te han gen. niet geïmponeerd. Met 6-4,3-6 en 6-1 Ivor Bergsma zijn kansen voor de Op die grasbanen komt Van Mar- Masters (C) zijn definitief verkeken. Eerder in de week zorgde hy nog verrassing in B2 door Phi- snel achter zijn tafel plaatsne- Swart (tweede geplaatst), Hij stond slechts vier games zelfs geen set voor hem weggelegd: ging inderdaad gemakke- 6-4, 6-2. r die jongen had nog nooit Corjan van der Jagt heeft zich in op kunstgras gespeeld. Dat scheelt korte tijd ontwikkeld tot een tennis- terdege rekening Marwijk treft morgenavond zijn dient te worden gehouden. De voet maatje Marco Visser. "Die partij baUer van ASC en tennisser van het kan alle kanten op", weet hy te ver- Leidse Hout moest lang wachten voordat hij de baan op mocht, en liet blijken er weer snel van af te wil- versloeg hij Jasper van Marwijk, (foto archief) door Talbert Boef. 6-7 in Bavelaar walende enigen diVgfste" keer 6-4. partij naar zich toe te trekken met de eerste set, won Jacobs met twee ren actiejcwamen, met Velzel als versloeg Van Daalen Phielix. Bei twee maal 7-5. Kieboom mag het nu opnemen tegen de als eerste ge plaatste Elm ar Gerth. Verrassing Taco Jansen zorgde voor de verras sing van de avond door nenenkel Cl Patrick Kleian uit te 3-6,6-4. schakelen. Normaal gesproken mag Jansen geen probleem zijn Bavelaar baalde behoor- In Q2 ging de als eerste geplaatste Hjk, ze kon zelf het aantal dubbele Erik Paul van Weeren ten onder te- fouten niet meer bij houden. Na 6-3 gen de onbeschermde Hans Cors- de eerste set, kwam Fran<;oise heijd. Van Weeren won nog wel de Velzel in de tweede nog even in de tweede set, maar moest toch in Cor- problemen toen ze tegen een 3-4 het man- sheyd zijn meerdere erkennen: 6-4, achterstand aankeek. Zij pakte de zaken echter resoluut aan door ver volgens drie games achter elkaar te winnen. Nancy Faas, tweede ge plaatst achter zus Sandra, is haar te- Dwgenstandster in de halve finales. hierdoor met acht deelneemsters ook niet al GIJS VAN OOSTEN Vrouwen Kleian, die op Zuid-West door de Bij de vrouwen wordt in B niet toernooileiding als eindwinnaar gesingled. De lijst in het enkel Cl was ingeschat. Jansen v den werden vooraf gezien als de grote kanshebbers op de titel. De winnaar van vorig jaar, Ripper Zoe temelk, ontbrak op het appèl. Bij het libre-klein, voor spelers met een gemiddelde tussen de 1.00 en 2.50, was de eindzege voor Flip- po, vóór Van der Steen en De Jong. In de andere groep (moyenne tus sen de 2.50 en 11.00) legde Van der Voort beslag op de eerste plaats. Moenen en Boon werde hier respec tievelijk tweede en derde. KNKV: toch twee vakken BUNNIK (ANP) - Het KNKV wil gefaseerd veldkorfbal in twee vak ken invoeren. Het korfbalverbond sloot twee jaar geleden de discussie over het schrappen van het midden vak, toen 70 procent van de leden te gen bleek, maar heropent die nu de internationale ontwikkelingen daarom vragen. Het hoofdbestuur denkt, dat nu België heeft besloten tot veldkorf bal voor achttallen, Nederland in een isolement terecht komt. Een aantal internationale ontmoetingen komt door die regeling op de tocht te staan. Als bakermat van het korf bal, dat toelating tot dé Olympische Spelen nastreeft, voelt het KNKV zich nu wel gedwongen met de in ternationale federatie mee te gaan en het middenvak in het buitensei zoen te sluiten. Tijdens de algemene najaarsver gadering komt het plan ter sprake. Als met het voorstel wordt inge stemd, kan in het voorjaar worden besloten topkorfbal in de toekomst alleen nog in twee vakken te spelen. ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft door een goede 2-0 zege op zondag eersteklasser RKAVV uit Leidschendam de derde ronde be reikt van het districtsbekertoer nooi. De Alphenaren kwamen moeizaam op gang, maar kregen gaandeweg de eerste helft grip op de tegenstander. Wilco van Leeu wen, die kort daarvoor al een mooie kans had laten schieten, opende na een half uur de score na voorberei dend werk van Arjan Wilting. Na rust drong RKAW wel aan, maar de gelykmaker bleef uit. Drie minu ten voor tijd fabriceerde Cees Bonefaas de 2-0 van elf meter toen Wilting onreglementair was afge stopt. Altior werd in Noorden een halt toegeroepen door NSV '46. De Lan- geraarse derdeklasser verloor in een gelijkopgaand duel met 2-0. Die stand was al bij de rust bereikt. Ton de Jong nam beide NS V-doelpun ten voor zijn rekening. Alphense Boys en Alkmania werkten in Alphen het openstaande duel uit de eerste ronde af. Het klas- severschil tussen de zondag eerste en de vierdeklasser was te groot. De Alphenaren zegevierden met 5-0.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17