Eredivisie begint in volstrekte chaos Voor Eric Vein Oei is het nu voorbij Oranje, de KNVB, en de toekomst van het voetbal Paul Haarhuis begint tegen Tomas Carbonell Hobie vaart uit in Noordwijk PAGINA 16 SPORT VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1990 Van onze correspondent Albert Geesing 'Met het oog op morgen' is nog een paar minuten weg, als de zwakke imitatie van Rinus Michels het Nederlandse volk in slaap wiegt. Via de wekkerradio verraadt de pseudo-KNVB'er het geheim van Kameroen: Kameschoen, met houten noppen en met lianen als veters. De reclameboodschap, bedoeld om de Ster-reclame aan te prijzen, werkt op de lachspieren. Net als de escapades van de generaal b.d. in de Golf van Oranje. Vorig jaar augustus binnengehaald als de man die de voetbaltaal spreekt en die binnen het sectiebcstuur de portefeuille technische zaken beheert, heeft Rinus Mi chels in tien maanden meer vijanden dan vrienden gemaakt. De chaos rond het Ne derlands elftal, het vlaggeschip van de KNVB, is compleet en was nooit eerder zo groot. In de weken na de tragi-komedie in Italië vloog Michels van hot naar her, ging hij in Odoorn te biecht bij Johan Cruijff, zijn aartsrivaal, maar bleef het doodstil rond de opvolging van Thijs Libregts c.q. Leo Beenhakker. Maar hoe moet het nu verder met Oranje en met Rinus Michels Die vraag kwelt voetballend Nederland. Niet alleen de internationals, met Marco van Basten voor op, maar iedereen die op enigerlei manier betrokken is bij het vaderlandse voetbal. Clubs, trainers en spelers. Van Ajax tot de kleinste afdelingsclub in Zeeland toe. Stuk voor stuk zijn ze gebaat bij een goede organisatie in het meest befaamde bos van Nederland. "Alleen dan kunnen topprestaties gedijen", weet Jan Zwartkruis, de voormalige bondscoach. In het verlengde daarvan ligt de professionalisering van het apparaat in Zeist. Waar blijft de directeur betaald voetbal, die de clubs vorig jaar is beloofd? Hoe zit het met de aanstelling van een technisch directeur? Hoe is het in hemelsnaam mo gelijk dat de start van de competitie over vijf dagen is uitgesmeerd? Hoe kan het dat de vaderlandse arbitrage in volstrekte onmin leeft met Leo van der Kroft? Kortom: de chaos heerst alom. Dat is het weinig opwekkende beeld aan de voor avond van de competitie in de eredivisie. De laatstejaren is er, met uitzondering van vorig seizoen dank zij Ajax, sprake van een daling in toeschouwers aantallen. Het is de vraag of die trend zich voortzet na het debacle van Oranje op het WK. (toto Look zuydetdoln) ZEIST - De WK-kater is wegge spoeld, lang leve Koning Voetbal. "Je zou verwachten", zegt Theo van Seggelen, "dat de clubs de rekening thuis zouden hebben gekregen voor de slechte beurt die Oranje in Italië heeft gemaakt". Dat blijkt reuze mee te vallen, denkt de ene helft van het marketingbureau Schra- ders en Van Seggelen. "Over het al gemeen zijn er zelfs meer seizoen kaarten verkocht dan vorig jaar. Het is ons bovendien opgevallen dat de open dagen meer publiek hebben getrokken dan andere jaren". Het optimistische beeld dat Van Seggelen schetst, lijkt eerder inge geven door de plotselinge opleving bij de top-drie van ons land, PSV, Feyenoord en vooral Ajax. De voor vaderlandse begrippen immense belangstelling voor de open dag in de Watergraafsmeer vertekent het beeld elders in het land. De magere bezoekersaantallen bij het toernooi van FC Twente, toch al drie jaar lang de nummer drie van de eredivi sie, en bij SW-Barcelona wijzen eerder in een andere richting. Maar ook het Amsterdam-toernooi trok beduidend minder publiek dan in voorgaande jaren. Tegendeel De publieke belangstelling voor voetbal neemt steeds verder af, al bewijzen de cijfers van vorig sei zoen het tegendeel. "Niet alleen in de eerste divisie, ook in de eredivi sie kwam er meer publiek", zet competitieleider Bertus Rijkhoek zich schrap. Die rekensom is cor rect. De competitieleider betaald voetbal zou daar echter meteen aan toe moeten voegen dat die lichte vooruitgang bijna louter te danken was aan de plotselinge titelkansen van Ajax. De Amsterdamse club profiteerde in dubbel opzicht van de anarchie bij PSV en hield de ere divisie daarmee keurig in het zadel. Als de schijn niet bedriegt, moe ten Ajax en PSV opnieuw de kar trekken en is voorzichtig de hoop gevestigd op Feyenoord en Heeren veen. De Friese debutant heeft de eredivisie al op voorhand meer te bieden dan Haarlem, de FC Kleur loos van het Nederlandse voetbal, die notabene de beurs op wil. Of dat echter genoeg zal zijn om de balans in evenwicht te houden? Van Seg gelen verwacht dat de inkomsten uit recettes gelijk zullen blijven of iets terug zullen lopen. Nog verder dus. Van Seggelen: "Zeven jaar ge leden waren de clubs nog voor 82 procent afhankelijk van recettes. Dat percentage bedraagt nu nog maar 33 procent". Bij sommige clubs is de verhou ding zelfs al 25-75, terwijl de op brengst uit sponsoring in 1983 nog maar tien procent bedroeg. De tota le begroting van het betaalde voet bal in ons land, exclusief transfers, bedraagt dit seizoen 82 miljoen gul den. Dat is een schijntje vergeleken met andere voetballanden en staat zelfs in geen enkele verhouding tot de transferbedragen die in het bui tenland over tafel rolden: 400 mil joen in Italië, 100 miljoen in Frank rijk, 70 miljoen in West-Duitsland en 40 miljoen in België. De 38 vader landse clubs investeerden voor 30 miljoen in nieuwe spelers, eenzelf de bedrag als Juventus uittrok voor Roberto Baggio. De club uit Turijn investeerde in totaal voor 90 mil joen gulden. Dat is dus acht miljoen meer dan de totale begroting van de 38 profclubs in ons land. Trein Waanzin? Dat klopt, maar het is wel de realiteit anno 1990. Wie de Eu ropese trein niet wil missen, ont komt niet aan forse investeringen. Dat geldt niet alleen voor de top drie in ons land, maar net zo goed voor clubs als Roda JC, FC Twente en FC Groningen, die de pretentie hebben op Europees niveau een rol van betekenis te spelen. Die clubs zullen het daarbij op de eerste plaats moeten hebben van de in komsten uit sponsoring, want van de recettes kunnen zij allang niet meer leven. Die lopen volgens de in komstenschatting van Hans Schra- ders terug tot 30 miljoen; het spon sorvolume groeit daarentegen van 26 miljoen nu tot 48 miljoen in het seizoen 1992-'93. De totale begro ting bedraagt dan 129 miljoen. Schraders, een marketingdes kundige bij uitstek, die zich de laatste jaren heeft gespecialiseerd in het fenomeen sportsponsoring, wordt bijna unaniem beschouwd als de meest aangewezen commer cieel manager. Een poging om de voormalige verkoopleider van Bols naar Zeist te halen, deed echter al op voorhand zoveel stof opwaaien dat die kans volledig verkeken lijkt. Harry Been, de ambitieuze direc teur van de voetbalbond, eist dat een directeur betaald voetbal onder zijn supervisie valt. "Maar als ieder een in partijen en vakjes blijft den ken", schetst Thys Libregts het pro bleem in Zeist, "kom je er nooit uit. Als de rijen niet worden gesloten en er geen sprake is van respect en sa menwerking kun je het wel schud den. Dan wordt het nooit beter". Met die conclusie doelt de afge zette bondscoach allereerst op de impasse waarin het Nederlands elf tal verzeild is geraakt, maar raakt hij in feite de kern van het probleem in de bestuurlijke top van het betaalde voetbal. "Besturen moet besturen, trainers moeten hard werken en spelers moeten voetballen", geeft Jan Zwartkruis in drie zinnen aan waar het aan schort. "Het bestuur heeft een verkeerde inschatting ge maakt, de spelers te veel vrijheid ge geven en te veel naar de spelers ge luisterd. Maar als je topvoetballers één vinger geeft, pakken ze je hele hand. Er is sprake geweest van pure zelfoverschatting", verwijst de voormalige bondscoach naar de Oranje-hysterie voor het WK. "Niet alleen bij het team en de KNVB, maar in heel Nederland. Dat heb ben we duur moeten betalen. Het Nederlands elftal is nu een legpuz zel, die leg je niet zo gauw in el kaar". De situatie van nu is enigszins ver gelijkbaar met die van 1976. Ook toen, na het plotselinge vertrek van Georg Knobel als bondscoach, was er sprake van een patstelling. Zwartkruis nu: "De KNVB zat in een geweldig dilemma. De kwalifi catie voor het WK van Argentinië stond voor de deur, maar alle coaches waren bezet. Net als nu. Uiteindelijk kwamen ze bij mij uit. Het verschil was alleen dat er toen een conflict was tussen Knobel en het sectiebestuur, de spelers ston den daarbuiten. Als bondscoach", refereert Zwartkruis aan de verwik kelingen rond Libregts, "heb ik ook aanvaringen met spelers gehad. Als die echter waren uitgesproken, stonden ze weer als één kerel achter je. Dat is het grote verschil met nu. Spelers als Suurbier, Cruijff en Rensenbrink, dat waren karakter- jongens. Die laten'een coach nooit vallen. Er heerste respect voor el kaar". Dat respect lijkt inmiddels ver te zoeken en maakt het al bijna op voorhand onmogelijk een werkkli maat te scheppen waarin toppresta ties kunnen gedijen. Met welke vondst Rinus Michels ook op de proppen komt. Libregts kan er geen touw meer aan vastknopen en vreest dat het eind van het liedje is om 'in hemelsnaam maar voor de minst slechte te kiezen'. Of het Ne derlandse voetbal daar blij mee moet zijn Libregts: "Oranje is het uithangbord voor het Neder landse voetbal. Maar als de basis en de top niet goed met elkaar samen werken, wordt het nooit wat". Toe gespitst op het Nederlands elftal: "Het bestuur zegt wie de coach is en wat er gaat gebeuren. Wie geen zin heeft blijft maar thuis. Dat is duide lijkheid". "En zo hoort het ook", zegt Zwartkruis. „Een bestuur be- paalt het beleid, die stippelt de weg uit, die moet zorgen voor een goed en gezond werkklimaat". Het lijkt vooralsnog een illusie. De wil om gezamenlijk tot een oplos sing te komen is niet of nauwelijks aanwezig. Daarvoor hebben de bv- tjes die gevormd zijn, te vaste voet aan de grond gekregen. De media, althans een deel daarvan, spelen daarbij een belangrijke rol en is heel wat minder objectief dan je van de journalistiek zou mogen verwach ten. Want wie denkt dat alle proble men ineens de wereld uit zijn als de partijen bij elkaar worden gebracht, slaat volgens Libregts de plank vol ledig mis. "De trein is op gang ge bracht, die is niet meer te stoppen. Het belangenspel gaat gewoon door. Ze zullen toch niet eerder rus ten voor ze hun zin hebben", ver wijst hij naar het machtsspel rond Orapje en de hoofdrol die Johan Cruijff daarin speelt. "Na het WK, waar iedereen toch doodziek van is geworden, zou je toch mogen ver wachten dat iedereen nu het gezon de verstand gaat gebruiken. Maar dat schijnt een idealistische stelling te zijn. Het is echter wel de basis". Hoogst actueel is de vraag of het ne gatieve WK-effect een weerslag zal hebben op de vaderlandse competi tie. Dat zal niet zo'n vaart lopen, denken insiders als Libregts en Van Seggelen. "De spelers die rond het WK de grootste bek hadden, maar niet presteerden", hekelt Libregts de belangrijkste internationals, "spelen in het buitenland. Als de clubs spektakel bieden, zeker in de regio, komt het publiek vanzelf te rug". Desnoods gespreid over vijf dagen. Ook in dat opzicht is Neder land volstrekt uniek. Want nergens in Europa is het zelfs maar denk baar dat de eerste speeldag wordt uitgesmeerd over vijf dagen. Van enige uniformiteit in het speelroos- ter was de laatste jaren toch al geen sprake, maar zo bont als de eredivi sie het nu maakt is ronduit lachwek kend. De competitie begint in een vol strekte chaos, met wedstrijden op de vrijdag- en de zaterdagavond, op zondagmiddag en op de dinsdag- en woensdagavond. Leuk voor voet balfreaks en trainers, maar dodelijk voor een ordentelijk verloop van de competitie. Om nog maar te zwijgen van het publiek, dat door de bomen het bos niet meer zit. Zou er nu nie mand in Zeist bij machte zijn om die wildgroei in te dammen? Of ont breekt de moed en de durf om paal en perk te stellen aan het gesjoemel met de speeldata? In Engeland spe len ze al sinds jaar en dag op de za terdagmiddag, net als veelal in de Bundesliga. In Italië en Spanje is de zondag heilig, daar wijkt geen club vanaf. Maar nee hoor, wij doen het op alle dagen van de week. Des noods op een woensdagmiddag zonder publiek. De macht van de commercie en de invloed van politie, spoorwegen en burgemeesters hebben keihard toe geslagen. Bertus Rijkhoek, de com petitieleider, heeft er maar rekening mee te houden. "Het zou eigenlijk beperkt moeten blijven tot de zater dagavond en de zondagmiddag, dat zou het meest ideaal zijn. Maar als de politie in Kerkrade nu de erva ring heeft dat de vrijdagavond de minste risico's met zich meebrengt, moet ik dat dan verbieden?". Dat zou moeten ja, al was het alleen al om duidelijkheid te verschaffen aan het publiek. Want vooral daaraan ontbreekt het: aan visie én duide lijkheid. Daarom is het ook hele maal niet zo vreemd dat Oranje nog steeds zonder bondscoach zit. De eerste interland is tenslotte pas op 26 september. Tijd genoeg dus. ZOETERWOUDE - Wedstrijdleider Eric van Oei heeft voor het laatst op zijn eigen toernooi in Zoeterwoude op de baan gestaan. In het mannenenkel C was Roeland Kuiper gisteren beduidend sterker en in de dubbel met Ivor Bergsma vormden Taco Stoppels en Arnoud van Sterkenburg een beter koppel. Voor Van Oei is het nu allemaal ontdoen van Ringo Kruts: 6-0, 6-1. voorbij. Alleen als wedstrijdleider komt de Zoeterwoudenaar nog in actie. Dinsdagavond boekte hij een groot succes doorals invaller voor Walther Jacobs, zich gemakkelijk te Weeren ontdoen van Iwan Jonker: 6-1, 6-0. Kuiper, die via een walk-over voor bij de onfortuinlijke Willem Visser kwam, leek het volgende slachtof fer te worden. Hoe anders pakte het allemaal uit. D-speler Kuiper haal de de eerste set met 6-1 binnen, waarna hij in de volgende reeks met 5-1 voorkwam. Op dat moment ge loofde de Zoeterwoudse suppor- tersschare het wel, getuige opmer kingen als "nog één game, Eric". Geprikkeld door deze uitspraken krabbelde Van Oei nog eenmaal te- Ook Ronald Lammens houdt nog uitzicht op die positie. De door fa milieomstandigheden gekwelde Alphenaar wist zich Eric-Paul van het lijf te houden: 6-4,6- In het mannendubbel B 30+ boekten Henny Koemans en Eric de Groot in een aantrekkelijke partij een zege op Marcel de Bakker en Bub van der Zee: 6-3, 7-6. Het aantal lokale deelnemers neemt ook zienderogen af. In het mannendubbel C gingen Gert-Jan Anker en Gijs Michielsen onderuit tegen Frans van der Berg en ser vicekanon Arnoud van Dam: 4-6, 6- 7. Trainer Rick van Leeuwen wist het met Tiny van Velzen in het ge- rug. Verder dan 6-2 liet Kuiper het mengddubbel C ook niet te redden echter niet komen. In het mannendubbel C was het sprookje voor Van Oei eveneens snel uit. Aanvankelijk zou hij met Het als tweede geplaatste koppel Kim Dirkse (tweede service maar weer eens onderhands)/Taco Stop pels bleek net even een maatje te NEW YORK (ANP) - Bij de loting voor de eerste ronde van het open Amerikaans tenniskampioenschap op Flushing Meadow is Paul Haarhuis gekoppeld aan de Spanjaard Tomas Carbonell. Mark Koevermans begint tegen de Amerikaan Glenn Layendec- ker. Bij de vrouwen zijn ook twee Nederlandsen direct tot het hoofdtoernooi toegelaten. Manon Bollegraf treft maandag in de eerste ronde de Amerikaanse Gretchen Magers. Brenda Schultz lootte tegen de Francaise Julie Halard. De 24-jarige Haarhuis vond zijn John McEnroe), dan zal hy zich in gisteren bijna onderaan de de derde ronde moeten ontdoen tweede helft van het schema terug. Wil de Eindhovenaar net als vorig jaar doordringen tot de laatste zes tien (onder anderen ten koste van voor even De tweemans Hobie Cat, vandaag Noordwijk. Robbert Rijnsbtjrger dubbelen, groot: 6-7, 2-6. Alleen Florike West- hof kan op haar eigen club nog suc ces behalen. Met Alexander van der Berg bleef zij de Roomburgcombi- 'e Lisette van der Mey/Edwin Benschop voor: 6-2, 7-6. maar deze was nog op vakantie. Bergsma zou de wedstrijdleider uit de nood helpen, reden voor Van Oei o om al voorzichtig te speculeren op natie Lisette een succesje. Stoppels en Van Ster kenburg staken daar echter stokje voor: 6-4, 4-6, 6-2. "Ik geloof Öp het nat.onaal tenniskampioen. dat ik nog nooit zo slecht gespeeld ifr" heb. Vooral mijn volley, normaal mijn beste wapen, deugde van geen kant", aldus een teleurgestelde Van Oei. ,.i het martnenenkel C als der de genoteerie Ron Hoogendoorn blijft in de race voor de laatste Mas- tersplaats door zich eenvoudig te schap voor veteranen te Noordwijk is een einde gekomen aan de op mars van Jan Mens in het mannen- enkel 40+. Na zeges op Lodewijk Kallenberg en Bert Bos kon de Voorschotenaar niet opnieuw ver rassen. De geplaatste Peter Vaarties dëlaatste Mas- êunde Mens een spek 6-1,6-0. MARTIN HOEKSTRA NOORDWIJK - De Hobie Cat, de meest populaire catamaran van Ne derland, vaart weer massaal uit. Ko mend weekeinde wordt voor de kust-van Noordwijk het open Ne derlands kampioenschap Hobie Cat afgewerkt. Organisator is de Noord- wijkse Zeilvereniging. Vorig jaar werd het evenement gehouden voor de kust van Katwijk. Ongeveer 80 boten zullen varen in diverse groepen. De eenmans Ho- bie's, de 14, 17 en de tweemansbo- de 16 de meest beken de is. Ook de meest moderne types, de Hobie 18 en 21 zullen meedoen. Voorts voor het eerst in Nederland de Formula's aanwezig zijn. Deze tweemans Hobie wordt met een spinaker gevaren, zodat deze boten van slechts vijf en een halve meter voor de wind liefst 42 vierkante me ter zeil voeren. Vanmorgen is reeds een kleine proefregatta gevaren, vanmiddag zijn de eerste series af gewerkt. Tot en met zondag worden in totaal vijf races afgewerkt. Pele weer op het veld RIO DE JANEIRO (GPD) - Pele zal op 31 oktober meespelen met het Braziliaanse elftal in een vriend schappelijke wedstrijd tegen Italië. Met dit optreden wordt zijp vijftig ste verjaardag gevierd. Waar de wedstrijd plaats vindt is nog niet be kend. Rome en Milaan komen in aanmerking. Pele of Edson Arantes do Nasci- mento, zoals hij in het dagelijks le ven heet, woont op het ogenblik in de Verenigde Staten. Hij vertelde de afgelopen week dat hij in ver band met deze wedstrijd iedere dag een uur hard loopt. "Ik wil minstens 45 minuten spelen", zei hij. De Roemeense international Ga- vriel Balint speelt de komende drie seizoen bij de Spaanse eerste divisie club Burgos. De 27-jarige aanvaller van Steaua Bukarest, die tijdens de wereldtitelstrijd in Italië doelpuntte tegen Cameroun en Argentinië, kostte Burgos bijna twee miljoen gulden. de als tweede geplaatste Westduit ser Boris Becker, mits die niet vroegtijdig wordt uitgeschakeld. Behalve de 22-jarige Carbonell, die zowel op trage als snelle banen re delijk uit de voeten kan, moet Haar huis eerst nog Scott Davis (VSt) of Kelly Evemden (NZe) in de tweede ronde zien te verslaan. Paul Haarhuis heeft in elk geval in -de eerste ronde van het tennis toernooi in Commack, op Long Is land, zijn zelfvertrouwen wat kun nen opvijzelen. De 25-jarige Eind hovenaar had in een mum van tijd de winst op de Israëliër Gilad Bloom te pakken met als setstan den 6-1 6-2. Voor Haarhuis was de winst op zich niet direct een verrassing, wel de simpele manier waarop de zege tot stand kwam. Hij verwees naar de gespannen toestand in het Midden- Oosten met de uitspraak: "Bloom was er kennelijk niet erg met zyn gedachten bij. Hij maakte ongebrui kelijk veel fouten." Bloom, die kort voor het begin van het toernooi arriveerde, zei, dat hij probeerde de zaken gescheiden te houden. "Er bestaat angst voor oorlog. Dat is zeker waar. Maar ik probeer dat mijn spel niet te laten beïnvloeden. Als er inderdaad oor log komt, ja, dan kom ik er niet meer onderuit. Nu probeer ik me nog op tennis te concentreren", al dus Bloom. EREDIVISIE SVV-Feyenoord (29/8) Sparta-Vitesse Ajax-Willem 2 FC Den Haag-Fortuna Roda JC-FC Twente (vr) RKC-FC Groningen Heerenveen-Volendam (za) PSV-FC Utrecht MVV-NEC (za) EERSTE DIVISIE: Dordrecht-Vlissingen, RBC- Helmond Sport (zo), Excelsior-Eindhoven (zo), Den Bosch-Cambuur (zo), VW-Haarlem, Telstar- FC Zwolle. Veendam-Emmen. Heracles-AZ, Eagles-NAC, Wageningen-Graalschap. ZATERDAG VIERDE KLASSE B: Zevenhoven-Kagia. OEFENDUELS VRUDAG: Roodenburg-Lugdunum (Motorhuis- toernooi), toernooi DCG met FC Lisse. ZATERDAG: Wilhelmina-Quick Boys. Marken- Zwart-Noordwijk. Heerjansdam-FC Lisse. SV35- Kagia, SMS-Leidsche Boys, Koudekerk-KRV, Na tionale Nederlanden-Floreant, toernooi Alphense Boys (AB-ARC, 19.00, PSV 2-RCH), Ter Leede- Leiden. ZONDAG: finale Motorhuis-toernooi (14.00). FC Lisse (zo)-Rhoda '23, Bernardus-Meerburg, VTL- Docos, THB-SJZ, Foreholte-Randstad Sport. UDWS-Kampong, SJC-DIO, WSB-Van Nispen. LFC-ASC, Nuland-TAW. ZOETERWOUDE MDB30+: H. Koemans/E. de Groot - M. de Bak ker/B. v/d Zee 6-3,7-6; VEC: K. Dirkse - M. Eiber- se w.o.MEC: R. Hoogendoorn R. Kruts 6-0,6-1 R. Kuiper - E. van Oei 6-2, 6-1R. Lammens - E. van Weeren 6-4,6-1A. Diehl E. Kip 6-4,2-6,6-4; MDC: A. van Dam/F. v/d Berg - G.J. Anker/T. Mi chielsen 6-4,7-6; T. Stoppels/A. van Sterkenburg - E. van Oel/I. Bergsma 6-4, 4-6, 6-2; GDC: K. Dirkse/T. Stoppels - T. van Velzen/R. van Leeu wen 7-6, 6-2* F. Westhof/A. v/d Berg - Li. v/d Mey/E. van Benschop 6-2,7-6; NK Veteranen ME40+: P. Vaarties J. Mens 6-1,6-0; San Marino Mannen, achtste finales: Filippini (Uru/3) Altur (Spa) 6-2 7-5, Arraya (Per) - Prpic (Joe/5) 7-5 6-4, Kulti (Zwe) - Skoff (Oos/2) 6-7 7-6 6-2. New York KwaBficatie Flushing Meadow, eerste ronde: Lundgren (Zwe/1- Macphie (VSt) 6-4 3-6 6-1ne- mecek (Tsj) - Leclercq (Fra) 4-6 6-2 6-2, Wood- bridge (Aus/2) - Tsuchihasi (Jap) 4-6 6-3 6-1, Ca- rati (lta/3) Keil (VSt) 2-6 6-1 6-4, Casal (Spa) - Moreno (mex) 6-2 6-2, Matsuoke (Jap/5) - Uribe (Spa) 6-17-6, Dyke (Aus/6) Goldberg (VSt) 6-3 4- 6 6-4, Johan Carlsson (Zwe) - Hombreger (VSt) 2- 6 6-3 6-4, Pimek (Tsj) Claverie (Ven) 6-4 6-2, Joy ce (VSt) - Raoux (Fra/12) 7-6 6-1, Simian (Fra) - Lavalle (Mex/16) 6-3 7-6. Vrouwen: Ter Riet (Ned) - Lida (Jap) 6-4 6-3, Oremans (Ned) Laval (Fra) 6-4 6-1. Forest His, eerste ronde, mannen: Connors (VSt) Seguso (VSt) 6-2 4-6 6-0, Leconte (Fra) Ja- vier Sanchez (Spa) 6-2 6-2; tweede ronde: Emi- lio Sanchez (Spa/2) - Jarryd (Zwe) 6-4 3-6 6-3, Pa trick McEnroe (VSt) - Mayotte (VSt/7) 6-4 6-4, Lendl (Tsj/1) - Cash (Aus) 6-4 6-1 MAEBASHI WK BAAN Ploegachtervolging amateurs (eerste acht naar kwartfinales): 1. DDR 4.12,80, 2. Bondsrepubliek 4.13,37, 3. Sovjetunie 4.14,63, 4. Frankrijk 4.15,51, 5. Australië. 4.16,36, 6. Tsjechoslowakije 4.16,65, 7. Denemarken 4.16,83, 8. Nieuw-Zee- land 4.18,60.9. Verenigde Staten 4.18,68,10. Ne derland 4.19,43, 11. Italië 4.20,26, 12. Spanje 4.22,09, 13. Zuid-Korea 4.22,31, 14. Polen 4.22,82, 15. Groot-Brittannié 4.25,41, 16. Japan 4.27,02,17. Taiwan 4.36,96. Kwartfinales: eerste serie: Australië 4.14,569, Frankrijk 4.17,880; twee de serie: Sovjetunie 4.09,877, Tsjechoslowakije 4.19,130; derde serie: Bondsrepubliek Duitsland 4.12,721, Denemarken 4.18,443; vierde serie: DDR 4.12,932,2. Nieuw-Zeeland 4.18,5^7. Achtervolging vrouwen, kwalificatie (eerste acht naar kwartfinales): 1. Van Moorsel (Ned) 3.44,90, 2. Ganz (Zwi) 3.45,07,3. Eickhoff (VSt) 3.45,22,4. Harris (NZe) 3.45,63, 5. Vikstedt-Nyman (Fin) 3.46,23, 6. Carter-Erdman (Can) 3.47,51, 7. Way (Can) 3.48,51, 8.-Kneeland (VSt) 3.49,12, 9. Werckx (Bel) 3.49,14.10. Watt (Aus) 3.49,43.11. Rossner (BrD) 3.51,66, 12. Knol (Ned) 3.52,40, 13. Holliday (NZe) 3.52,57, 14. Jung-Sin (ZKo) 3.54,75,15. Cappellotto (Ita) 3.54,87,16. Samok- valova (Sov) 3.55,11, 17. Voland (Noo) 3.55,70, 18. Kemratowski (DDR) 4.00,82,19. Ostolaza Ex- taniz (Spa) 4.01,874, 20. Abe (Jap) 4.01,879. Kwartfinales: eerste serie: Harris 3.45,723, Vikstedt-Nyman 3.46,077; tweede serie: Carter 3.47,139, Eickhoff 3.52,128; derde serie: Erdin- Ganz 3.46,956, Way 3.50,242; vierde serie: Van Moorsel 3.46,836, Kneeland 3.47,745. indeling halve finales: Harris Carter en Van Moorsel Er- din-Ganz. Stayers, profs, tweede serie (eerste vier naar fi nale), tweede serie: 1. Brugna (Ita) 50 km in 40.39,365,2. Bielli (Ita), 3. Rellensmann (BrD), 4. Toume (Bel), 5. Clarke (Aus) allen in dezelfde ron de, 6. Kawagoe (Jap) op zeven ronden. Naar fina le: Brugna, Bielli, Renosto (allen Ita), Steiger (Zwi), Romanov (Sov), Murakami (Jap), Tourne (Bel) en Rellensmann Achtervolging profs, halve finales: eerste serie: Moreau (Fra) 5.42,957, Woods (Aus) 5.47,780; tweede serie: Ekimov (Sov) 5.42,564, De las Cue- vas (Fra) 5.44,069. Finale: Ekimov 5.39,040. Mo reau 5.40,663. goud: Ekimov (Sov), zilver: Moreau (Fra), brons: De las Cuevas (Fra.) Sprint amateurs, halve finales: eerste serie: Huck (DDR) wint van Kovsj (Sov) 2-0 (10,745 sec. en 10,604); tweede serie: Hamett (Can) wint van Fiedler (DDR) 2-1 (10,722 voor Fiedler, 11,011 en 10,865 voor Harnett). Finale: Huck wint van Har nett 2-0 (10,811 en 10,853). om de derde plaats: Fiedler wint van Kovsj 2-1 (11,146 voor Kovsj. 10,914 en 11,789 voor .Fiedler), goud: Huck (DDR), zilver: Harnett (Can), brons: Fiedler (DDR). Sprint vrouwen, halve finales: eerste serie: Young-Paraskevin (VSt) wint van Ballanger (Fra) 2-0 (11,917 sec. en 11.901tweede serie: Duprel (VSt) wint van Razmaite (Sov) 2-1 (12,209 voor Razmaite, 12,197 en 12,121 voor Duprel). Young- Paraskevin en Duprel in finale. Stayers, amateurs, finale: 1. Roland Kö- nigshofer (Oos) achter Karl Igl, 50 km in 39.13,877,2. Solawri (Ita) op een ronde, 3. Bellati (Zwi) op een ronde, Keirin, series (eerste drie naar finale, rest naar herkansingen): eerste serie: 1. Tawara (Jap) 10,719 sec., 2. Hatton (VSt), 3. Golinelli (Ita), 4. Freuler (Zwi), 5. Le Grand (Ned), 6. Rainsford (Aus). tweede serie: 1. Vaarten (Bel) 10,938 sec., 2. Alexandre (Aus). 3. Pate (Aus). 4. Nakano (Jap), 5. Hübner (DDR), 6. Da Rocha (Fra), 7. Vails (VSt). herkansing (eerste drie naar finale): 1. Hübner 10,816 sec., 2. Da Rocha, 3. Freuler, 4. Vails, 5. Le Grand, 6. Rainsford, 7. Na kano. MEDEMBUK WK Vijfde race, 470 mannen: 1Wicki/Frey (Zwi), 2. Calafat/Luna (Spa), 3. Paul/Demelle (Fra), 4. Janka/Giel (BrD), 5. Hunger/Schmidt (BrD). 6. Dhondt/Van der Nagel (Bel), 19. Van Bergeijk/Bos (Ned), 35. Schutte/Schutte (Ned) 52. Kouwenho- ven/Kouwenhoven (Ned). Stand: 1. Tyniste/Ty- niste (Sov) 33.0, 2. Buckley/Newlands (GBr), 3. Ponthieu/Espinasse (Fra) 60.7,4. Hunger 61.0,5. Korhonen/Jarvi (Fin) 65.0, 6. Calafat 65.7, 10. Schutte 75.4, 26. Kouwenhoven 128.0, 27. Van Bergeijk 131.0.470 vrouwen: 1. Bacciega/Pave- si (Ita). 2. Stemmler/Lenkmann (BrD). 3. Gilbert- mer/Stavenuiter (Ned). Stand: 1. Hardwiger 29.0, 2. Stemmler 30.7,3. Meyer/Adlkofer (BrD) 38.0,4. Bohn/Rohatzsch (DDR) 44.0, 5. Bover/Martin (Spa) 50.7, 6. Moskalenko/Poholtsjik (Sov) 51.7, 9. Kramer 74.4. Soling: 1. Bank/Seier/Secher (Den), 2. Bouet/Levet/Pointet (Fra). 3. Coutts- /Fleury/lrvine (NZI), 4. Hodder/Mason/Mottle (Aus), 5. Curtis/Dellenbaugh/Murphy (VSt), 6.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16