Praalwagens Rijnsburgs Corso niet naar Berlijn 'Voor hetzelfde geld zat ik nu vast in een Irakees hotel' Lokale omroepen moeten jaar wachten Leidse student ontkomt aan gijzeling in Irak Ministerie blaast promotie Nederlandse kwekers af OV-jaarkaart valt bij nieuwe studenten in goede aarde 0uö/bruto* VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1990 /STA PAGINA 13 Arnout Scholten, een 20- jarige Leidse student rechten, ontvluchtte Irak via Jordanië vlak voor de regering van Saddam Hussein haar grenzen hermetisch afsloot. Het verhaal van een jonge student die in zijn enthousiasme een reisgids over Irak wilde schrijven en op hardhandige wijze kennis maakte met een totalitair regime. LEIDEN In juni was het zover. Arnout Scholten had zijn propae- deuse gehaald en had daarna tijd genoeg om de zomervakantie in Irak door te brengen. Twee jaar eerder had hij na het eindexamen van het gymnasium een reis door Israël, Egypte, Jordanië en Syrië gemaakt. Op die reis ontmoette hij een jongen die een reisgids over Jordanië ging schrijven. Daar zag Arnout Scholten ook wel brood in. Hij nam zich voor een reisgids over Irak te schrij- Vanuit Nederland ging hij met een bus richting Turkije. In Anka ra ontmoette hij een Engelse stu dent, met wie hij de reis voortzet te, per bus naar Baghdad. Vanuit Baghdad zou Arnout langs de ri vier de Eufraat afzakken om on derweg steden en dorpen te be zoeken. Gewapend met een noti- tiebloc om gegevens voor zijn reisgids te verzamelen. Op het moment dat hij met zijn reisgenoot uit Baghdad vertrok, brak de crisis uit; Door het gebrek aan informatie had Arnout geen idee welke ontwikkelingen zich allemaal op het wereldtoneel af speelden. De ernst van de situatie werd dan ook - zij het onbewust - behoorlijk onderschat. "In het hotel waar we logeer den, heerste een opgewonden stemming. Wij vonden het eigen lijk wel leuk: er gebeurde weer eens wat! Aanvankelijk dachten we dat de oorlog tussen Irak en Iran weer was opgelaaid. Toen we hoorden dat Irak Kuwayt was binnengevallen, kwam de ge dachte aan een ernstige crisissitu atie niet in ons op. In Baghdad was het straatleven net zo veilig als altijd. Als toerist kun je veilig over straat lopen zonder lastig ge vallen te worden door agressieve Irakezen, die schreeuwen dat zij 'alle westerlingen zullen ver moorden', zoals zij op de televisie doen laten geloven". Volgens Arnout is er een groot verschil tussen de feitelijke machthebbers en de gewone Ira kees. "De gewone burger is bij zonder vriendelijk en gastvrij. Overal waar ik kwam, noemden ze me Marco van Basten of Ruud Gullit, de enige Nederlanders die ze kennen na de wereldkam pioenschappen voetbal", zegt de blonde Arnout. "Met de politie en hogere militairen kun je beter niet te maken krijgen, dat zijn cri minelen die dicht bij het regime van Saddam Hussein zelf staan". Militairen De eerste kennismaking met het regime van Saddam Hussein had plaats in Nasariya, een kleine stad 250 kilometer boven Basrah. Om dat de temperatuur er overdag opliep tot 55 graden, beperkten Arnout en zijn Engelse vriend hun uitstapjes tot 's morgens vroeg en 's avonds laat. Tijdens zo'n wandeling ontmoetten ze een groep voetballende jongens. "We speelden even mee. Zoals ie dereen in het Midden-Oosten vroegen dë jongens om een foto. In Irak kan fotograferen gevaar- Arnout Scholten, genietend van een pilsje op een Leids terrasje. "Met de politie en hogere militairen kun je heter niet te makew krijgen, dat zijn criminelen die dicht bij het regime van Saddam Hussein zelf staan". (foto Henk Bouwman) geven. "We weigerden en bleven vooral vriendelijk glimlachen, want in een dergelijke situatie is schelden en boos worden gevaar lijk". Vervolgens vroegen de militai ren om het filmrolletje. De stu denten hielden, vriendelijk kij kend maar vastberaden, voet bij stuk. De gevolgen bleven niet uit. Eenmaal in een busje gestopt, werden ze naar het bureau van de Geheime Dienst buiten de stad lijk zijn. We keken eerst om ons heen of we geen militairen zagen, drukten af en liepen toen verder. Op de hoek van de straat werden we door twee gewapende militai ren opgewacht". Onder bedreiging van vooruit gestoken bajonetten werden ze overgebracht naar het plaatselij ke gemeentehuisje aan de over kant van de straat. Daar werd hen, in krom Engels, te verstaan gegeven hun fototoestellen af te vervoerd. Daar werden ze aan een langdurig verhoor onderworpen. "We werden eerst van top tot teen gefouilleerd, zelfs mijn schoenzo len zijn op microfilms gecontro leerd. Daarna vuurden ze vragen op ons af; of we bij voorbeeld geld hadden gewisselend op de zwarte markt. Daar staat de doodstraf op in Irak. Toen ze ons echt nergens meer op konden pakken, moch ten we vertrekken. Maar m'n fo torolletjes en NS-jongerenkaart was ik kwijt. Ze wilden m'n pas poort hebben, maar die NS-kaart met pasfoto en stempels vonden ze al mooi genoeg". Met die ervaring was het beeld van Irak als gastvrij vakantieland bij de Leidse student radicaal om geslagen. Ambassade In Basrah dronken de twee stu denten elke avond een pilsje in het plaatselijke Sheraton Hotel. Er logeerden opvallend veel Amerikanen en Engelsen. De eer ste avond in Basrah probeerde Arnout naar Nederland te bellen. De baliemedewerker vertelde tot grote verbazing van de Leidse student dat het telefoonsysteem al een week buiten werking was. "In de lounge ontmoetten wij een Amerikaanse legeradviseur die ons voor het eerst over de ernst van de Golfcrisis inlichtte. De Amerikaan vertelde dat de crisis al dagen voorpaginanieuws was en dat de grenzen gesloten waren voor westerse buitenlanders. We schrokken ons rot, we zaten ge vangen in Irak. Tijdens het praten trok de man mijn blocnote uit handen, schreef snel drie namen op het papier en gaf het weer te rug met het verzoek het te over handigen aan de Amerikaanse of Engelse ambassade. Achteraf was het wel link, want wat we niet wisten, was dat de man samen met een groep Engelsen en ande re Amerikanen uit Kuwayt naar Baghdad was overgebracht. Ze werden in het hotel vastgehou den. Via ons probeerde hij de am bassade te laten weten, waar ze zich bevonden". "We zijn toen per bus naar Bag hdad gereist en zijn naar de En gelse ambassade gegaan, waar we dit keer niet onze zaken aan een loket hoefden te regelen zoals dat meestal gaat. We werden direct tot de Engelse ambassadeur toe gelaten". "Natuurlijk wilden we zo snel mogelijk Irak uitkomerl", ver volgt Arnout. "De Nederlandse ambassadeur, bij wie ik een aan tal keer op bezoek ben geweest, vermoedde al direct dat wester lingen als gijzelaars konden wor den gebruikt. Via hem kwamen we in contact met medewerkers van een Nederlands bedrijf aan wie wjj onze thuiskomst uiteinde lijk te danken hebben". Net voordat de grens dicht ging, vond ambassadepersoneel twee taxichauffeurs die naar de grens wilden rijden. Snel werd een groep Nederlanders bij elkaar gezocht. Arnout en zijn Engelse reisgezel konden ook mee. "Die taxichauffeurs beleven nu gou den tijden", vèrtelt Arnout laco niek. "In het grensgebied tussen Irak en Jordanië mag niet worden gereisd met eigen vervoer, je mag er ook niet liften. Die mensen van dat Nederlandse bedrijf, waarvan ik de naam liever niet noem, heb ben voor ons de 200 dollar voor de taxirit betaald. In Jordanië kon den we op het vliegtuig naar Ne derland stappen. Ik ben ze eeu wig dankbaar voor die hulp". Feest Arnout is bijzonder opgelucht. "Voor hetzelfde geld zat ik nu voor onbepaalde tijd vast in een slecht, Irakees hotel. Mijn ouders hebben enorm in de piepzak geze ten. Bij mijn thuiskomst is een groot feest georganiseerd dat tot diep in de nacht heeft geduurd". Arnout raadt iedereen Irak als va kantieland af. "Je droogt uit van de hitte en de buikloop, het eten is niet lekker en de hotels zijn slecht. Het land is mooi maar is in feite een grote hete zandbak. En zolang Saddam Hussein er zit, zal geen toerist zich in Irak wagen". Maar Nederland is ook niet alles. Arnout: "Terug in Leiden bleek m'n fiets gestolen". LEIDEN Zes praalwa gens van het Rijnsburgse bloemencorso gaan dit jaar om politieke redenen niet naar Berlijn. Het ministerie van landbouw in Den Haag zegt dat het ten opzichte van de Oostduitse kwekers die het erg moeilijk hebben, niet verantwoord is als Neder land nu campagne gaat voe ren om agrarische produk- ten te promoten. Het Hol landse dorp dat in de West- duitse hoofdstad tot stand zou worden gebracht om on der meer de aandacht op kaas en groenten te vestigen, is eveneens afgeketst. Niek Hemmes, coördinator van het agrarische gebeuren in Berlijn, zegt dat het afblazen van de gezamenlij ke Nederlandse presentatie plaats heeft op aandringen van J. van Hek, een bloemenarangeur uit Eindho ven. Het argument dat hij hiervoor heef aangedragen is dat met name Oostduitse kwekers het bijzonder moeilijk hebben. Zij raken hun pro- dukten aan de straatstenen niet kwijt, omdat de Oostduitse bevol king alleen maar oog hebben voor produkten uit het Westen. De telers uit eigen land laten ze met hun hele i handel zitten. Voor dat argument waren alle sponsors gevoelig. Het ministerie van landbouw, die ook aan de mani festatie meebetaalt, hakte vervol gens de knoop door en schrapte de promotie-activiteiten van agrarisch Nederland. Politiek gezien staat het hele agrarische gebeuren in Oost-Duits- land onder druk. Premier De Maziè- re stuurde onlangs zijn landbouw minister naar huis, omdat hij niet voor zijn taak berekend zou zijn. Niek Hemmes zegt dat de combi natie van het niet kunnen slijten van de eigen agrarische produkten „i Duitsland en het promoten van "De Oostduitse kwekers maken een Deze keer geen dezelfde, uit Nederland afkomstige heel moeilijke tijd door door het promotie van bloe- produkten voor de Oostduitsers als opengaan van de grensen tussen de men en andere agra rische produkten 'aus Holland' in Duitsland. "We moeten de Oost een rode lap op een stier zou kun- Duitslanden. We moeten dan i werken: Het was de bedoeling dat de promotiecampagne tevens in Oost-Berlijn zou plaatshebben. Hemmes: "De sponsors hebben toen gezegd: dat kan niet. Iedereen vond het een verstandig besluit". Uitstel voor nu hoeft voor de toe keer op de rem trappen. Laatje die Nederlandse promotie door gaan dan strooi ja alleen maar zout in de wond. Zodra de gemoederen duitse kwekers weer wat zijn gekalmeerd, wordt de beetje ontzien", draad weer opgepakt. Die jongens - - Oost-Duitsland zijn bezig om wat komst geen afstel te betekenen, ba- cp te bouwen. We begrijpen dat vindt N. Hemmes, coördinator van de - afgeblazen - mani- hun bo- festatie in Berlijn. (archieffoto) nadrukt Hemmes. "Als volgend jaar bëst. Tenslotte gaat het alles weer normaal is, gaan we te- terham", rug. De sponsors hebben nu al toe- gezegd er weer geld in te willen stoppen. Met die campagne zijn ton nen gemoeid". Traditie De corsowagens uit Rijnsburg gaan al jaren naar Duitsland. Dit jaar zou HILVERSUM/LEIDEN - Omroep Warmond en Zoeterwoude - heeft stellingen in deze gemeenten beter voor de.derde keer Berlijn worden Rijnland mag voorlopig nog een de streekomroep opnieuw voor vijf zijn vertegenwoordigd in de plaat- aangedaan en voor het eerst in de jaar uitzenden in de gemeenten jaar een zendvergunning gekregen, selijke omroepen. In het bestuur en Noordwijk, Leiderdorp, Rijnsburg Het commissariaat heeft een defi- de programmaraad van Omroep en Valkenburg. Het Commissariaat nitieve beslissing voor Noordwijk, Rijnland komen die maar mondjes- voor de Media heeft dit besloten. Leiderdorp, Rijnsburg en Valken- maat, en soms zelfs helemaal niet, Siegen. Voorzitter J.C. van der Mey Wat er met de omroep in de ge- burg een jaar uitgesteld omdat deze aan de bak. De vertegenwoordiging van het Comité Bloemencorso meenten Leiden en Voorschoten gemeenten de voorkeur hadden ge- van plaatselijke organisaties en Rijnsburg zegt het 'hardstikke jam- gaat gebeuren, is nog niet duidelijk, geven aan lokale omroepen, en niet 'stromingen' in het bestuur van een het vak, dat de Voor de overige plaatsen in het ge- aan Omroep Rijnland. Ze deden dit omroep speelt een belangrijke rol geschiedenis het oostelijk deel de stad. Eerder reden de wagens Keulen, Hamburg jr' te vinden r _r promotietoer niet kan doorgaan. Hij bied van Rijnland - Hillegom, Lisse, omdat de verschillende maatschap- bij het afgeven heeft wel begrip voor de situatie. Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout, pelijke, geestelijke en culturele LEIDEN/AMSTERDAM 'ANP) - De OV-jaarkaart voor studen ten valt bij de nieuwe eerste jaars studenten, die deze weken voor het eerst naar de universi teiten komen, in goede aarde. Dat valt op te maken uit een bliksemonderzoek dat is uitge voerd door het Amsterdamse universiteitsblad 'Folia'. Het blad presenteert de resultaten in het nummer dat deze week verschijnt. Folia vroeg voor het onder zoek 226 eerstejaars van de Uni versiteit van Amsterdam naar hun mening over de OV-jaar- kaart, die zij op 1 januari 1991 tegen een korting van veertig tot zestig gulden op hun basis beurs zullen krijgen. Van de 226 eerstejaars vinden 107 dat "uit stekend", 93 houden het op "aar dig" en slechts 22 antwoorden Universiteitsblad houdt onderzoekje "waardeloos". Vier van de on dervraagde eerstejaars hebben geen mening over de kaart. De antwoorden van de jonge studenten lopen wel iets uiteen als er een onderscheid wordt gemaakt tussen de eerstejaars die in Amsterdam wonen en hun mede-studenten die zich (nog) ophouden buiten de stad. Van de 22 die de kaart "waardeloos" vinden, komen er bij voorbeeld 19 uit Amsterdam. Voorzitter R. Giesberts van de Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) toont zich in Folia niet erg onder de indruk van de me ning van het Amsterdamse deel van zijn nieuwe achterban. "Deze eertejaars staan nog aan het begin van hun studie", zegt Giesberts. "Over een paar maanden zullen zij weten hoe krap een beurs eigenlijk is. De korting van vier of zes tientjes per maand zal dan hard aanko- ïjien", vreest de voorzitter van de LSVb. i zogeheten representativiteitsverklaring, op haar beurt weer van belang is bij de toewijzing van de zendmachti ging. Het commissariaat geeft de i SÏÏSK om een aantal formele redenen de samenwerken. of het ook inder. zendvergunning niet zo maar kan d d di k 0Deaat worden afgepakt. De omroep heeft noe niet duideliik". recht op een overgangstermijn van i jaar, waarin ze de gelegenheid nog niet duidelijk" Zoutenbier gaat periode zal het commissariaat op nieuw bekijken wie de definitieve zendmachting in handen krijgt De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer/C.E. v.d. Meer, tel: 215510, Stokroos 1. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Visser, tel: 143916. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zc 8 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: Medische Diensten Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Bé- nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur. M. Hom. tel: 766123, Zo- cherstraat 1. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooijman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, tel: 318311 Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, tel: 760947, Gerard Brandtstraat 29. v.d. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt welke arts dienst heeft. Leiderdorp za en zo: G. van Dorp, tel: 891100, spreekuur: Vlaskamp 16; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tc ger, H. Andries Voorschoten za: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: B.R. Dinger van Kruiningen, tel: 76418, Hofcampweg 65; zo: M.H. van Tolingen, tel: 15939, Hofcampweg 7. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 24/8 tot vr. 31/8 door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439; Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Meidoorn, Voorstraat 59, Voorscho ten. 01717-3350; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden-Me- renwijk. tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk. De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest. tel: 071-176761. Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar Leidschendam: dokterstelefoon 070*455300. Polen opgepakt in Voorhouts bedrijf VOORHOUT - De rijkspolitie van Noordwijkerhout en de Dienst In spectie Arbeidsverhoudingen (DIA) hebben gisteren bij een bol- lenbedrijf in Voorhout acht illegale werknemers, allen Polen, aange troffen. De Polen hadden alleen een toeristenvisum en de werkgever had voor hen geen werkvergunning aangevraagd. Tegen het bedrijf is proces-ver baal opgemaakt. De Polen hebben te horen gekregen dat zij binnen drie dagen het land uit moeten. In een ander bedrijf werden twee Turken aangetroffen die illegaal in Nederland verblijven. De Turken wonen in Den Haag en zijn overge dragen aan de Haagse gemeentepo litie. Tegen de werkgever is proces verbaal opgemaakt. In totaal zijn zes bollenbedrijven in Voorhout ge controleerd. Het is dit seizoen de derde tweede keer dat de politie en de DIA een uitgebreide speurtocht hielden naar illegale werknemers. Eerder deze week werden bij vier Hillegomse bedrijven zes illegale werkers opge spoord. Vier van hen waren Polen. gens Zoutenbier hebben Omroep Rijnland en Noordwijk Lokaal hier over een overeenkomst gesloten. J. Leune, bestuurslid radio van Omroep Rijnland, zegt van een der- soms zelfs helemaal niet, gelijke afspraak niets te weten. "Het u. l „gj-: lijkt me trouwens ook onlogisch. Waarom zouden we dan al die moei te hebben gedaan?" Daarmee is nog niet gezegd dat Omroep Rijnland nu uit alle macht zal proberen om die de plaatselijke vertegenwoordiging te verbeteren. "Dat hangt af van de discussies die we intern voeren over de toekomst van 'Rijnland'. Er wordt over gedacht om de zaak op Hef f^h'™fZOnderl,Jke' PlaatSe" echter vanuit heeft om de lokale vertegenwoordi- dat Noordwijk Lokaal nu snel kan ging alsnog te verbeteren. Na die beginnen met eigen uitzendingen, zegt gelukkig te zijn met het be sluit van het commissariaat. Woord voerder Peter Vooys van de Stich- Of het allemaal zo ver komt is nog ting Omroep Rijnsburg voorziet de vraag, stelt penningmeester Zou- echter dat zijn programma-makers wel degelijk een jaar moeten wach ten. "We zijn daar teleurgesteld om. We vinden het ook jammer dat we al zo lang aan het lijntje worden ge- houden. Maar we zijn een sterke Rijnland op de momenten dat wij groep. Dat jaar kan er ook nog wel niet uitzenden onder onze vlag haar bij. Daarna zullen we zeker begin- programma's kan doorgeven". Vol- nen met onze uitzendingen". Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Lei den. tel: 071-125125, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freekej Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten, tel: 01717-3667. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijde. tel: 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141. - In de gemeente Wonseradeel zijn in ondertrouw genomen een tweetal jongelieden, die doof stom zijn. De bruidegom is 31, de bruid 25 jaar oud. Beiden heb ben onderricht genoten aan het instituut te Groningen. Dankzij dat onderricht, kunnen zij zich aardig redden. Het schijnt, dat het onlangs gevierd 100-jarig be staan van het instituut hen tot elkander heeft gebracht. - Te Deventer werd onlangs een openbare verkoop gehouden van door de justitie in beslag geno men wapens. Een paar koopers werden echter, toen zij het ge kochte naar huis wilden bren gen, op grond van de nieuwe wet op het dragen vanwapenen, aangehouden en hunne wapens werden in beslag genomen. -\De berichten over de aardap pelziekte in Ierland blijven zeer ongunstig. Niet alleen in het graafschap Cork, maar ook in de countys Mayo en Donegal is de aardappeloogst geheel mis lukt. Op de Blasketeilanden heerscht nu reeds groot gebrek onder de bevolking. Vijfentwintig jaar geleden: - MET VERFSPUIT IN BORST GESCHOTEN (Van onze Alkmaarse correspon dent) Een 24-jarig schilder uit Alk maar heeft gisteren een 17-jarig collega uit Amsterdam met zijn hogedrukverfspuit in de borst geschoten. Het slachtoffer is in het ziekenhuis opgenomen. De twee schilders hadden ruzie ge kregen, waarbij de oudste zo kwaad werd, dat hij zijn spuit op de borst van de ander zette en afdrukte. De 17-jarige kreeg een gaatje in de borst en de syntheti sche verf, waarmee de spuit was geladen, werd met een kracht van 6 atmosfeer naar binnen ge spoten, en drong ver in het li chaam door. De politie heeft te gen de dader proces-verbaal op gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13