Spanning en vervreemding met atoomonderzeeër in de diepzee Handel en klavecimbel centraal op Holland Festival oude muziek KIJK UIT Exposities Concerten POP Theaters JAZZ KLASSIEK VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1990 KUNST/FILM PAGINA 15 The hunt for Red October'; regie: John McTier- nan; met Sean Connery en Alec Baldwin; te zien in Lido. Leiden Even krabden de filmmakers in Hollywood zich achter de oren toen de Koude Oorlog voorbij was. Ze waren immers 'Het Rode Gevaar' kwijt als onuitputtelijk thema voor hun thrillers. Dit idee getuigde evenwel van kortzichtigheid, want zijn niet de meeste en grootste 'W.O. H'-films na de Tweede Wereldoor log gemaakt? Bovendien valt er nu aan de 'Rode Gevaar'-films nog een dankbare dimensie toe te voegen en wel die van gerechtvaardigd opti- Zo mijmeren de Russische onder zeebootkapitein Marko Ramius en de Amerikaanse Cl A-man Jack Ryan in 'The hunt for Red October' van John McTiernan na hun hache lijke avontuur over een betere toe komst. Met zo'n scènetje kietel je de kijker, die ineens meer weet dan de personages waarmee hij zich ruim twee uur lang geïdentificeerd heeft. The hunt for red October' is ge- basseerd op het gelijknamige lite raire debuut van Tom Clancy, die zijn inspiratie vond in al dan niet of ficieel bevestigde berichten over de schending van Westerse territoriale wateren door Russische onderzee- Kapitein Ramius (Sean Connery) gaat met een nieuw type atoomon derzeeër, de 'Rode Oktober', op oe fening in de Atlantische Oceaan. De Amerikanen houden het gevaarte in de gaten, maar plotseling is het spoorloos. Het vermoeden van CIA- man Ryan (Alec Baldwin) blijkt juist: het Russische schip kan zich vrijwel onhoorbaar voor luister-ap- paratuur voortbewegen. Dit houdt in, dat het de Amerikaanse kust kan 'besluipen' om bijvoorbeeld kernra ketten op Washington af te vuren. Ryan heeft evenwel nog een ander vermoeden, waar de militairen nogal argwanend tegenover staan. Hij heeft een studie van Ramius' ka rakter gemaakt en houdt het erop, dat de kapitein wil overlopen. Als de Russen zelf op de 'Rode Oktober' gaan jagen en daarbij zelfs de Ame rikanen te hulp roepen onder het motto, dat het kapitein Ramius in de bol is geslagen, lijkt Ryan gelijk te krijgen. De tijd om de 'Rode Ok tober' voor de ondergang te behoe den begint dan echter wel heel erg te dringen. Regisseur McTiernan ('Die hard', 'Predator') heeft, zeker ook mede dankzij de bemoeienissen van de Nederlandse cameraman Jan de Bont, degelijk vakwerk afgeleverd. Artistieke verrassingen zijn er niet, of je moet ze willen zien in de ver vreemdende effecten die inherent zijn aan de thematiek. Met de meest geavanceerde technische snufjes op het gebied van decor, beeldmanipu latie en geluid, is er alles aan gedaan om de film zo realistisch mogelijk te maken, terwijl hij ook op de span nendste momenten zonder veel fan tasie als science-fiction bekeken kan worden. Grote onderzeeërs, die bovendien kleintjes als verkenners met zich meedragen, gedragen zich in de diepten van de oceaan als ruimteschepen. Als dan één zo'n klein Amerikaans bootje aan de Russische reus gekoppeld wordt, ben je van de science-fiction weer terug in de volle werkelijkheid van een jaar of wat geleden, toen de Russen en de Amerikanen in de ruimte bij elkaar op bezoek gingen. In combinatie met geraffineerd uitgezette piot-lijnen, die ook Ja- Sean Connery als zwijgzaam type mes Bond-achtige scènes accepta bel maken, is het dat balanceren op de grens van fictie en authenticiteit dat deze in feite recht-toe recht-aan Hollywood-thriller zo intrigerend maakt. Voeg daarbij goed uitge werkte neven-thema's als die van politiek gekonkel en van een duffe theoreticus die zich als een ware In diana Jones volstrekt geloofwaar dig ontwikkelt tot een superheld en i gestaalde bioscoopfilm. je hebt te maken met een potentiële klassieker. In zo'n film is Sean Connery op zijn best. Jammer, dat ze hem alleen in de openingsscène en nog één keertje later Russisch hebben laten spreken. Weinig van woorden als zijn personage is, had hij dat best de hele film kunnen volhouden. Dat had dan meteen een ander zwak puntje voorkomen. Hoe de beeld en geluidstechnici er ook hun best op hebben gedaan de diverse onder zeeërs voor de kijker van elkaar te onderscheiden te houden, af en toe weet je even niet in welke schuit je dan weer zit. Maar gelukkig blijven dat bijza ken. 'The hunt for Red October' is een gestaalde bioscoopfilm die jong en oud ten volle zal boeien. RIJK VAN ROTTERDAM Noodkassa's op stoep Boymans voor grote China-expositie ROTTERDAM (GPD) - De nieuw bouw aan de voorkant van Museum Boymans-van Beuningen in Rotter dam, met de nieuwe museumin gang, gaat op 15 september open, te gelijk met de grote China tentoon*, stelling 'De Verboden Stad'. Deson danks zullen er vóór, buiten op de stoep, houten kassa's worden ge plaatst om de te verwachten toeloop aan te kunnen. Al vóór die datum zal de n boekhandel naar die nieuwbouw worden verplaatst. De nieuwe vleu gel, die op dit moment aan de ach terkant van Boymans wordt aange bouwd, en komende dagen glas- dicht wordt gemaakt, zal in novem ber worden opgeleverd en mogelijk nog voor Kerstmis in gebruik wor den genomen. Museum-directeur prof. W.H. Crouwel vroeg zich gis termiddag hardop af hoe Boymans in de toekomst ooit nog zou kunnen uitbreiden, 'omdat we aan alle kan ten klem zitten' tussen andere ge bouwen en panden. De oorspronke lijke uitbreiding (verdubbeling van de vorige nieuwbouw) richting Westersingel is uitgesloten omdat de herenhuizen op die plek tot be schermd stadsgezicht zijn ver klaard en geen gemeente-eigendom meer zijn. Aan de andere kant ver rijzen het Sofia Kinderziekenhuis en het Nederlands Architectuur In stituut. VERONGELUKT - Victor Tsoj, leadzanger van de bekende Sovjet- rockgroep Kino, is bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. UTRECHT (GPD) - Vol gende week vrijdag wordt in het muziekcentrum Vreden- gelse stijlinvloeden worden ver smolten tot een voordien ongeken de internationale componeerstijl. Het concert Van de Gothic Voices i burg in Utrecht het negende de middeleeuwse Pieterskerk (29 Holland Festival Oude Mu ziek geopend. Aan het inter nationale oude muziekfeest dat van 24 augustus tot 3 sep tember in de Domstad wordt praktijk, al van ver voor de Tweede gehouden, werken ongeveer Wereldoorlog, loopt dan ook paral- zeshonderdvijftig musici uit J'"l*' >"'1 achttien landen mee. de belangrijkste incerten in deze concertserie. 'Oude muziek' staat bij menigeen >or klavecimbel. De ontwikkeling de authentieke oude muziek- lel met die van het klavecimbel. Het klavecimbel is dan ook tot 'festival instrument' van dit festivaljaar uit- Tweehonderdvijftig componisten geroepen. Van 29 augustus tot 2 sep- totaal honderdder- tember wordt tijdens het Holland het oude muziek-mekka Utrecht houden. gaan bezoeken. De 'festivalcomponist' van dit jaar is Georg Friedrich Handel (1685-1756). Gelet op de grootte van zijn oeuvre, werd gekozen In de doorgaans door alternatieve popgroepen bespeelde zaal Tivoli aan de Oude Gracht in Utrecht, wor den tijdens het festival twee korte Engelse opera's uit het midden 1 ziek die Handel in zijn jonge Itali- de 18e eeuw uitgevoerd, gecompo- jaren schreef. Naast cantates neerd door John Frederick Lampe en veel instrumentale muziek zul len drie volledige opera's van Han del concertant worden uitgevoerd: Amadigi, Rodelinda en Tamerlano. De uitvoering van Handels zelden uitgevoerde Oratorio per la Risurre- zione door het Amsterdam Baroque Orchestra van Ton Koopman (31 aug.) i l Charles Dibdin. Een opmerkelij ke gebeurtenis: de voorstelling kan, net als toen, uitsluitend staande worden bijgewoond. Met een con certante uitvoering van Von Glucks beroemde opera Orfeo ed Euridice, een aanval op de eindeloze coloratu- i het operatype dat ook Han- het festival. Een andere rode draad vormt de laat-Middeleeuwse muziek uit de Voordat de grote China-expositie in Rotterdam losbarst, worden eerst cSiuSïine^ nog werken van Rubens uit de eigen collectie van Boymans van Beuningen Dufay 1474) Franse Ars Nova, Itali- Trecento en 14e eeuwse En- i Handel-highlights del componeerde, wordt het festival vertoond. De expositie 'Rubens en zijn tijd' gaat morgen open. (foto anp> besloten. De NOS-radio neemt ten behoeve alle omroepen praktisch alle avonds live door de radio worden uitgezonden. Leiden Koninklijk "Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990. t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1. tentoonstelling 'Schilderkunst uit Bali, t/m 19/8; Mexicaanse keramiek van pottenbakker Gorky Gonzélez, t/m 30/9; dl t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27. Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-17 uur. zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' Oude Sin gel 28-32. 'Collectie 1890 - 1990'. werk van o.a. Jan Sierhuis, Carel Belth, Guido Lip pens. Floris Verster. Menso en Harm Ka- merlingh Onnes e.a., t/m 30/9; di t/m za 10- 17 uur, zo 13-17 uur. Nationaal Natuurhistorisch Museum Pest huislaan, 'Dinosauriërs in Leiden', 8 ver schillende soorten dinosauriërs op ware grootte, t/m 28/10; dag. 10-17 uur. Universiteitsbibliotheek Witte Singel 27. 'Doorgaens verciert met kopere platen'. Ne derlandse geïllustreerde boeken uit de ze ventiende eeuw, tot 20/8; ma t/m vr van 8.30 -17 uur. za 9.30-12.30 uur. 1 Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Signaal. Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10. ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen, do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243. werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst. Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1. 'De LAK- galerie: Exposities en beleid in de periode 1946 tot heden', werk van Henk Fakkeldij, Els ter Horst, Marc Huymans. Joke van Kat wijk en vele anderen, t/m 8/9; ma t/m vr 10- 22 uur, zo 14-17 uur. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 overzichtstentoonstelling van de afgelopen twee jaar, werk van o.a. Sybolt Voeten, Taco Anema, Marjorie Niggebrugge, Corne lia van Bevaren, Robert Schilder e.a., t/m 30/8; ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, miniaturen uit Kishangarh Art Centre, en aardekleurige kommen en schalen van Jan van Houdt, t/m 19/8. Xarla Schreuder, t/m 31/8. Katwijk Galerie 'De Witte Duif' - Koninginneweg 12a, verkoop-expositie van moderne kunst met extra aandacht voor o.a. Karei Appel. Corneille en Theo Wolvecamp, verder de map 'Hommage aan Vincent van Gogh', vier zeefdrukken door Kees Satentijn, elke za terdag van 11-13 uur en van 14-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, K.L. Yde- ma: olieverfschilderijen, t/m 20/9; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noordwijk Galerie Drieluik - Voorstraat 57, Janice Boekholt: aquarel-Bloemencomposities, tot 15/9; dag. 10-17.30 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek - Herenweg. Heide Westheide met aquarellen en Doris Lorenzen met kera miek, tot 28/8; tijden openingsuren van de bibliotheek. Oegstgeest De Beukenhof - Terweeweq 2-4, Zomerex- Cultureel Centrum Warenar Kerkstraat 75, solovoorstelling 'Lak op papier' van Theo de Haan, t/m 17/9; ma t/m vr 9-16 uur. Kristi Rose The Midnight Walkers zaterdagavond In het zoldercafé van het LVC zal de Ne derlandse Trash-band Infiltrator van avond een concert geven. Aanvang 22.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Zaterdagavond staat Kristi Rose met haar begeleidingsband The Midnight Walkers in het LVC. In combinatie met een bijtende Link Wray-achtige gitaar spel en een stuwende ritmesectie ont staat er op het podium een stevige, op windende mix van rock-a-billy, rock'n roll en country. Aanvang 23.00 uur, Bree straat 66, Leiden. positie: 'Beelden in de Tuin 1990', werk van Mattheus Germann, Helen Nagel en Joke Crul, tot 1/9; ma t/m vr van 10-12 uur en van Amsterdam Rijnsburg Genootschap Oud F Genootschap Oud Rijnsburg Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: Wmtersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Warmond Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36, Tom de Vries Lentsch met schilderijen en ge mengde technieken, t/m 6/9; di 19-21 uur, wo, do, en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Galerie De Pomp - Dorpsstraat, expositie in het teken van 'Sara', werk van o.a. Anneke Koek, Fons Versluis. Ans Oosterbaan en vele anderen, t/m 6/9; di 19-21 uur, wo 10- 12 en 14-16 uur. do-za-zo-14-16 uur. Den Haag Circustheater dag. (beh. zo en ma), 20.15 uur: Paul van Vliet: Jubileumshow. Carré vr 17, za 18, zo 19.20.15 uur; 'Africa Oye'. di 21, wo 22, do 23, 20.15 uur; musical: 'A night at the Cotton Club', met o.a. Ruth Ja- cot en Madeline Bell. Concertgebouw za 18.20.15 uur; Heinrich Schiff (cellozO en Gérard Wyss (piano), werk van Bach, De bussy. Brahms en Martinu/Rossini. di 21, 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw Orkest olv Martin Sieghart, mmv Jacob Slagter (hoorn), werk van Strauss, Haydn en Mozart. do 23, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv James Colon, mmv Isabel la van Keulen (viool), werk van De Boer, Sjostakowitsj en Mozart. Nieuwe de la Martheater di 21. wo 22, do 23. 20.15 uur; Théatre de Complicité: 'Help! lm alive'. Stadsschouwburg vr 17. za 18. 20.15 uur; Toneelgroep Am sterdam/Theater De Tijd: 'Lulu' van Frank Wedekind, met o.a. Chris van Nievelt, Mar- jon Brandsma, Huib Rooymans, Erik de Vis- Wassenaar Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22. te keningen van Kees Buurman, t/m 9/9; di t/m Op het Internationale Jazz Festival Noordwijk worden zaterdagavond de volgende artiesten verwacht: de Engelse formatie Kenny Ball and His Jazzmen; de Harbour Jazzband; Bernard Berkhout and his Swingmates; Bob Rigter's Sax Vibes; het Geja Griek Kwintet; vocaliste Daisy Bell met Rob Agerbeektho; het trio van pianist Dolf de Vries met de Amerikaanse vocaliste Adrienne West; Eddy Doorenbos and his Swingmill; Pia Beek; Rob Hoeke en Nueva Manteca Sal sa. Aanvang 20.00 uur. Hotel Oranje/ Boulevard Hotel. Noordwijk aan Zee. Het koor- en orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Katwijk staat zaterdag helemaal in het teken van de viering van de 'Dag van de Nederlandse Zeevisserij'. Voor dit speciale visserijconcert zijn de volgende gasten uitgenodigd: Het Urker Visser koor 'Crescendo' onder leiding van Mein- dert Kramer, het Katwijks Mannenkoor 'Jubilate' onder leiding van Peter Bontje, de bekende sopraan Femmie van der Weg en de organist Klaas Jan Mulder zal aan het Van den Heuvel-orgel de koor-so lo-en samenzang begeleiden. Aanvang 16.30 uur. Nieuwe Kerk, Voorstraat, Kat wijk. (OP)NIEUW The hunt for the red October' - Lido, Leiden 'She devil' - Komedie, Astra, Wasse- BLIJVERS Total Recall' - Paul Verhoevens Ame rikaanse kassucces nu ook in Luxor, Leiden en Euro, Alphen 'Pretty woman' - Miljonair en licht meisje nader tot elkaar, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Gremlins, deel 2' - Leuke griezels 'Bird on a wire' - Er klopt iets niet i: film met Goldie Hawn en Mel Gibson. Lido, Leiden 'Bull Durham' - Amusante kijk op ka rakteristiek stukje Amerikaanse sa menleving, Trianon, Leiden 'Back to the future, deel 3' - Gein in de beste traditie van Lucky Luke - Lido, Leiden 'War of the Roses' - Huwelijkskome die, Trianon, Leiden 'Ook honden gaan naar de hemel' - Te kenfilm met grimmig karakter, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Heisser als Lava' - Rex, Leiden 'Look who's talking" - Komedie met pratende baby in hoofdrol, Greenway, Voorschoten The fabulous Baker Boys' - Vermake lijke twist tussen barpianisten, Green way, Voorschoten 'Wild orchid' - Greenway, Voorscho ten FILMHUIZEN Leiden (vanavond 21.15 uur) DEN HAAG 'Hard to kill' - Asta (463500), 16 jr. 'Gremlins, deel 2' - Asta, al. 'She's out of control' - Asta, al. 'Cry baby' - Babyion (471656), 16 jr. 'Pretty woman' - Babylon, al. 'Shuttlecock' - Babylon, al. 'Joe versus the Volcano' - Cineac (630637), al. Total recall' - Cineac, 16 jr. 'Bird on a wire' - Cineac, al. 'Pretty woman' - Metropole (456756), al. 'Back to the future, deel 3' - Metropole, 'Bird on a wire' - Metropole, al. 'Back to the future, deel 3' - Odeon (462400), al. 'Total recall' - Odeon, 16 jr. The hunt for red October' - Odeon, al. "Wild Orchid' - Odeon, 16 jr. 'The Wall' - Studio (656402), 12 jr. 'Un monde sans pitié' - Studio, 16 jr. 'Dead poets society' - Studio, 12 jr. 'Trop belle pour toil' - Studio. AMSTERDAM 'Cry baby* - Alfa (278806), al. 'Cyrano de Bergerac' - Alfa, al. 'Shuttlecock' - Diverse films, Alfa, 16 'Bird on a wire' - Cinerama, al. 'Pretty woman' - Calypso (234876), al. 'Wild orchid* - Calypso, 16 jr. *La petite voleuse" - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Un monde sans pitié' - Cinecenter, 16 'Bagdad café' - Cinecenter, 16 jr. 'The hunt for red October' - Cinema (151243), al. Total recall' - Cinema, 16 jr. *~yC 2 jr. 'Joe versus the Volcano' - City, al. 'Gremlins, deel 2' - City, al. 'Black Rainbow' - City, 12 jr. 'Hard to kill' - City, 16 jr. "Look who's talking' - City, 16 jr. 'Doctor Zhivago' - Kriterion (231708), al. 'Hairspray' - Kriterion, 16 jr. Zomerfestival met diverse films - The Movies (245790), al. 'Mi manda picone' - The Movies, al. 'Rachel River' - The Movies, al. 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'The hunt for red October' - Tuschins- ki (262633), al. 'Back to the future, deel 3' - Tuschins- ki, al. 'Look who's talking' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. 'Pretty woman' - Tuschinski, al. 'War of the Roses' - Tuschinski. al. 'Bird on a wire' - Tuschinski Cineac (243639), al. •Speaking parts' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 18 augustus Dinsdag 21 augustus Paul Chevrolet en de ultieme hallu cinatie (Ned. 3.20.20 uur). Nederland se film uit 1985 van Pim de la Parra, met Peter Faber en Jenny Arean. Paul Leopold publiceert pulp-detectives rond figuur Scotty. Uitgeefster Eliza beth blijkt niet geïnteresseerd in De ultieme hallucinatie, een diepzinnige verhandeling over de liefde. Teleurge- steld zoekt de gekwelde auteur troost Fort of New York (Super Channel, 23.15 uur)Amerikaanse film uit 1949 van Laslo Benedek, met Scott Brady en Richard Rober. Een naargeestig verhaal waarin de douane-recherche een drugssmokkel tracht op te lossen. Cross of iron/Stcincr - Das ciserne Krcuz (BBC 1, 00.00 uur). Engels- /Westduitse speelfilm uit 1977 van Sam Peckinpah, met James Coburn en James Mason. Ongebruikelijke oor logsfilm over een Duits bataljon dat bij Stalingrad in de pan wordt gehakt. Lost in Amsterdam (Ned. 2, 00.15 uur). Nederlandse zwart-wit film uit 1989 van Pim de la Parra, met Ira Gold- wasser en Kenneth Herdigein. Privé- detective Scotty krijgt opdracht foto graaf Max op te sporen. De speurder ontdekt dat Max een buitenechtelije relatie heeft met een vrouw uit de on derwereld. Om meer te weten te ko men, moet gangsterbaas Mr Johnny uit de weg geruimd worden. Zondag 19 augustus The cage (Ned. 3. 21.10 uur). Israëli sche speelfilm van Amit Goren. Yoav is kelner in een bar in Tel Aviv. Hij wordt opgeroepen voor militaire dienst. Zijn legeronderdeel raakt be trokken bij de arrestatie van een Pales tijn, die een broer blijkt te zijn van een van Yoavs collega's van de bar. Walk on the wild side (BBC 2.23.20 uur). Amerikaanse film uit 1962 van Edward Dmytryk, met Laurence Har vey. Barbara Stanwyck en Jane Fon da. Jonge boer vindt zijn verloren lief de terug in een bordeel in New Or leans. Jane Fonda is zondagavond te zien in 'Walk on the wilde side'. (foto ANP) Maandag 20 augustus met Tito Guizar en Virginia Bruce. Guizar is een macho-Zuidamerikaan die denkt het liefhebben tot kunst te hebben verheven. Hij probeert de schrijfster Bruce, die in haar roman heeft afgerekend met de Zuidameri- kaanse minnaars, tot andere gedach ten te brengen. Woman's world (BRT 1, 20.25 uur). Amerikaanse film uit 1954 van Jean Negulesco, met Clifton Webb en June Allyson. Een intellectuele kijk op de wereld van het grote zakenleven. Webb is directeur van een grote onder neming en op zoek naar een geschikte opvolger. Family Plot (Ned. 1, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1976 van Alfred Hitchcock, met Karen Black en Bruce Dern. Adellijkse dame roept de hulp van het medium Blanche in om een verdwenen erfgenaam op te sporen. Al snel daarna zit Blanche tot over de oren in een moordcomplot. Our man in Marrakcsh (BBC 2, 19 00 uur). Britse film uit 1966 van Don Sharp, met Tony Randall en Senta Berger. Spannende gangsterfilm. La femme d a cótc' (Ned. 1, 20.23 uur). Franse film uit 1981 van Francois Truffaut, met Gerard Depardieu oude liefde niet. The towering inferno (BBC 1,22.30 uur). Amerikaanse film uit 1974 van John Guillermin en Irwin Allen, met Steve McQueen en Paul Newman. Rampenfilm. Brand in een enorme wolkenkrabber. De mensen zitten als ratten in de val. Maar gelukkig zijn er Woensdag 22 augus- tus Blue Hawaii (BBC 2, 19.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1961 van Norman Taurog, met Elvis Presley en Angela Lansbury. Soldaat keert terug naar Hawaii en gaat daar bij een reis bureau werken. Ilawmps! (Véronique, 22.00 uur) Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Joe Camp, met James Hampton en Christopher Connely. Kamelen wor den getraind voor het leger in de woes tijn van Texas. Rich and Famous (BBC 1. 23.10 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van George Cukor, met Jaqueline Bis set en Candice Bergen. Twee vrouwen blijven ondanks rivaliteit in de liefde en hun carrière dikke vriendinnen. Donderdag 23 augus- tus Treasure Island (Super Channel, 20.00 uur). Britse avonturenfilm uit 1972 van John Hough, met Orson Wel les en Kim Burfield. Verfilming van Stevenson's piratenroman, met Welles als Long John Silver. Big trouble (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1985 van John Cassavetes, met.Peter Falk, Alan Ar- kin en Beverly D'Angelo. Verzeke ringsagent Hoffman heeft dringend geld nodig om zijn drie zoons te laten studeren. De aantrekkelijke Blanche betrekt hem in complot om haar man uit de weg te ruimen. Vrijdag 24 augustus Erendira (BRT 1, 20.00 uur). Frans/M- exicaans/Westduitse film uit 1983 van Ruy Guerra, met Irene Papas en Clau dia Ohana. Een veertienjarige meisje heeft uit verstrooidheid het landgoed van haar despotische grootmoeder in vlammen doen opgaan. Om haar schuld af te betalen, wordt ze genood zaakt zich te prostitueren. Laura Lansing slept here (BBC 1, 20.30 uur). Amerikaanse komedie uit 1988 van George Schaefer, met Katha rine Hepburn en Karen Austin. Be roemd schrijfster gaat weddenschap haar agent naar aanleiding van zijn opmerking dat zij het in normaal gezin nog geen week zou uit houden. Altered states (Veronique, 22.20 uur). Amerikaanse film uit 1980 van Ken Russell, met William Hurt en Blair Brown. Geobsedeerde Nèwyork- se geleerde gebruikt zichzelf als proef- transformeerd wordt hij een gevaar voor zjjn omgeving. Alleen zijn kan hem nog redden. Dodcs'kadcn (Ned. 1.23.35 uur). Ja- panse film uit 1970 van Akira Ku rosawa, met Yoshitaka Zushi en Kir Sugai. Film is mix van realiteit, melo drama en fantasie. Hoofdpersonen arme buitenwijk kampen met p soonlijke problemen. Oude m bouwt met jongen denkbeeldig droomhuis. Gestoorde adolescent denkt dat hij trambestuurder is bootst continu het geluid van het vo tuig na: dodes'kaden, dodes'kaden. The Stepford wives (BBC 1. 00.20 uur). Amerikaanse film uit 1975 v Bryan Forbes, met Katharine Ross Paula Prentiss. Bloedstollende film naar het gelijknamige boek van Ira Le vin. Een vrouw die net in Stepford is komen wonen vraagt zich af hoe het komt dat alle vrouwen daar zo geluk kig en tevreden zijn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15